UEFA Europe League 2020/2021

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Shategabri
Postovi: 14531
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la Shategabri » 17 sep 2021, 11:48

EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 sep 2021, 11:43
Shategabri je napisao/la:
17 sep 2021, 11:20
Pa jest, opstaju od transfera, naplate karata i to :kafa:
I Deda Mraz postoji :mrgreen:
I od Gazproma, Grada Beograda, drzavnih preduzeca itd.
Tako se finansiraju i Partizan, i novosadska Vojvodina, i suboticki Spartak, i niski Radnicki, i TSC iz Backe Topole, sta ti nije jasno?

Tako su funkcionisali i funkcionisu od svog postanka.
Privatni klub je samo Cukaricki, ali samo delom, jer su stadion i zemljiste u vlasnistvu gradske opstine Cukarica, dakle drzavna svojina.
Jel' se to ne sme biti pod okriljem drzave? :rol:
U cijem su vlasnistvu Dinamo iz Zagreba, Borac iz Banje Luke, sarajevski Zelja, tuzlanska Sloboda, mostarski Zrinjski, Velez, Buducnost iz Podgorice, Sutjeska iz Niksica i da ne nabrajam?
Sve su to samostalna sportska preduzeca za koja se izdvajaju sredstva iz drzavnih/pokrajinskih/entitetskih/gradskih budzeta, svi su povezani sa politickim strukturama u vlasti.
I samo je Zvezda problem, odnosno bio bi verovatno umesto Zvezde Dinamo da ste sa suprotne strane :rol:
Hajde smanjite ljuomoru. Nisu vam ni Zvezda, ni Partizan, ni Dinamo krivi, sto vas vode nesposobni kadrovi, odnosno nedovoljno sposobni da vasi klubovi igraju grupne faze evropskih takmicenja.
Sva poenta ove detinjaste kukumavke koje ovaj klonirani nesrecnik iz Teksasa evo vec nedeljama na forumu prosipa :kafa:
Daj bolan jesi li realan? Znaš li koliko uopšte bh klubovi dobijaju od vlasti?
Eto Borac je hajmo reći dobro poguran prošle sezone (za naše uslove), ove pustan niz vodu i nula bodova. A i to su sitne pare.
Sarajevo i Željo dobiju neku mizeriju od vlasti. To nije lova koja ti za mjesec može pokriti obaveze, da ne pričam šta drugo.
I sad hoćeš reći da CZ dobija tako nešto? Pa vučić je milione ukrpio za Arenu da uzme EPL, sad zamisli koja lova se ubaci recimo u CZ.
Ma nije ljubomora, iskreno boli me q, al ne kontam što se brecate toliko na činjenice?!
Kod nas je jedan drugi problem, neuređena država, da je drugačije bilo bi i više uspjeha na eurosceni.
Koševo Zapad

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 sep 2021, 12:07

Shategabri je napisao/la:
17 sep 2021, 11:48
EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 sep 2021, 11:43
Shategabri je napisao/la:
17 sep 2021, 11:20
Pa jest, opstaju od transfera, naplate karata i to :kafa:
I Deda Mraz postoji :mrgreen:
I od Gazproma, Grada Beograda, drzavnih preduzeca itd.
Tako se finansiraju i Partizan, i novosadska Vojvodina, i suboticki Spartak, i niski Radnicki, i TSC iz Backe Topole, sta ti nije jasno?

Tako su funkcionisali i funkcionisu od svog postanka.
Privatni klub je samo Cukaricki, ali samo delom, jer su stadion i zemljiste u vlasnistvu gradske opstine Cukarica, dakle drzavna svojina.
Jel' se to ne sme biti pod okriljem drzave? :rol:
U cijem su vlasnistvu Dinamo iz Zagreba, Borac iz Banje Luke, sarajevski Zelja, tuzlanska Sloboda, mostarski Zrinjski, Velez, Buducnost iz Podgorice, Sutjeska iz Niksica i da ne nabrajam?
Sve su to samostalna sportska preduzeca za koja se izdvajaju sredstva iz drzavnih/pokrajinskih/entitetskih/gradskih budzeta, svi su povezani sa politickim strukturama u vlasti.
I samo je Zvezda problem, odnosno bio bi verovatno umesto Zvezde Dinamo da ste sa suprotne strane :rol:
Hajde smanjite ljuomoru. Nisu vam ni Zvezda, ni Partizan, ni Dinamo krivi, sto vas vode nesposobni kadrovi, odnosno nedovoljno sposobni da vasi klubovi igraju grupne faze evropskih takmicenja.
Sva poenta ove detinjaste kukumavke koje ovaj klonirani nesrecnik iz Teksasa evo vec nedeljama na forumu prosipa :kafa:
Daj bolan jesi li realan? Znaš li koliko uopšte bh klubovi dobijaju od vlasti?
Eto Borac je hajmo reći dobro poguran prošle sezone (za naše uslove), ove pustan niz vodu i nula bodova. A i to su sitne pare.
Sarajevo i Željo dobiju neku mizeriju od vlasti. To nije lova koja ti za mjesec može pokriti obaveze, da ne pričam šta drugo.
I sad hoćeš reći da CZ dobija tako nešto? Pa vučić je milione ukrpio za Arenu da uzme EPL, sad zamisli koja lova se ubaci recimo u CZ.
Ma nije ljubomora, iskreno boli me q, al ne kontam što se brecate toliko na činjenice?!
Kod nas je jedan drugi problem, neuređena država, da je drugačije bilo bi i više uspjeha na eurosceni.
I kakve zapravo veze imaju Dinamo, Zvezda i Partizan sto vasi klubovi ne dobijaju nikakva ozbiljna sredstva kako kazes od vasih struktura vlasti?
Nikakve! Ama bas nikakve! Ne mogu cak ni uticati na te odnose oko vasih klubova, cinovnistva, politickih stranaka...
Jel' to sada druge drzave, gradovi, lokalne samouprave van BiH ne smeju da podrzavaju svoja sportska preduzeca?
Svako se bori za svoje. U celom svetu.

Ono sto ja pomalo vidim sa strane je parcijalno razocarenje kod navijaca klubova koji su ulazili u privatizacije, odnosno drugacije upravljacke oblike od ustaljenih. Skoro svi oni su ocekivali da ce tim reformama preuzeti primat u sportskom, finansijskom i svakom drugom pogledu u odnosu na konkurenciju, a sto je u startu bila neozbiljna, prenaivna projekcija.
Mnogi modeli nisu uspeli. Navescu primere Hajduka, Sarajeva, Celika, Vardara, u Srbiji je takodje odredjen broj manjih klubova isao tim putem, a samo je Cukaricki napravio iskorak. Od poznatijih imena, tacnije starih prvoligasa iz jugoslovenskog perioda, samo su Rijeka i Osijek isplivali, znacajno napredovali. Mada njihov uspon nema samo veze sa cinjenicom ko finansira klub, nego i sa opstim stanjem u hrvatskom fudbalu, gde je rad sa mladima na visokom nivou, pa na osnovu toga i klubovi u globalu profitiraju (osim Hajduka koji se trudi da bude losiji nego sto moze uopste i biti).

Avatar
Shategabri
Postovi: 14531
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la Shategabri » 17 sep 2021, 12:14

EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 sep 2021, 12:07
Shategabri je napisao/la:
17 sep 2021, 11:48
EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 sep 2021, 11:43


I od Gazproma, Grada Beograda, drzavnih preduzeca itd.
Tako se finansiraju i Partizan, i novosadska Vojvodina, i suboticki Spartak, i niski Radnicki, i TSC iz Backe Topole, sta ti nije jasno?

Tako su funkcionisali i funkcionisu od svog postanka.
Privatni klub je samo Cukaricki, ali samo delom, jer su stadion i zemljiste u vlasnistvu gradske opstine Cukarica, dakle drzavna svojina.
Jel' se to ne sme biti pod okriljem drzave? :rol:
U cijem su vlasnistvu Dinamo iz Zagreba, Borac iz Banje Luke, sarajevski Zelja, tuzlanska Sloboda, mostarski Zrinjski, Velez, Buducnost iz Podgorice, Sutjeska iz Niksica i da ne nabrajam?
Sve su to samostalna sportska preduzeca za koja se izdvajaju sredstva iz drzavnih/pokrajinskih/entitetskih/gradskih budzeta, svi su povezani sa politickim strukturama u vlasti.
I samo je Zvezda problem, odnosno bio bi verovatno umesto Zvezde Dinamo da ste sa suprotne strane :rol:
Hajde smanjite ljuomoru. Nisu vam ni Zvezda, ni Partizan, ni Dinamo krivi, sto vas vode nesposobni kadrovi, odnosno nedovoljno sposobni da vasi klubovi igraju grupne faze evropskih takmicenja.
Sva poenta ove detinjaste kukumavke koje ovaj klonirani nesrecnik iz Teksasa evo vec nedeljama na forumu prosipa :kafa:
Daj bolan jesi li realan? Znaš li koliko uopšte bh klubovi dobijaju od vlasti?
Eto Borac je hajmo reći dobro poguran prošle sezone (za naše uslove), ove pustan niz vodu i nula bodova. A i to su sitne pare.
Sarajevo i Željo dobiju neku mizeriju od vlasti. To nije lova koja ti za mjesec može pokriti obaveze, da ne pričam šta drugo.
I sad hoćeš reći da CZ dobija tako nešto? Pa vučić je milione ukrpio za Arenu da uzme EPL, sad zamisli koja lova se ubaci recimo u CZ.
Ma nije ljubomora, iskreno boli me q, al ne kontam što se brecate toliko na činjenice?!
Kod nas je jedan drugi problem, neuređena država, da je drugačije bilo bi i više uspjeha na eurosceni.
I kakve zapravo veze imaju Dinamo, Zvezda i Partizan sto vasi klubovi ne dobijaju nikakva ozbiljna sredstva kako kazes od vasih struktura vlasti?
Nikakve! Ama bas nikakve! Ne mogu cak ni uticati na te odnose oko vasih klubova, cinovnistva, politickih stranaka...
Jel' to sada druge drzave, gradovi, lokalne samouprave van BiH ne smeju da podrzavaju svoja sportska preduzeca?
Svako se bori za svoje. U celom svetu.

Ono sto ja pomalo vidim sa strane je parcijalno razocarenje kod navijaca klubova koji su ulazili u privatizacije, odnosno drugacije upravljacke oblike od ustaljenih. Skoro svi oni su ocekivali da ce tim reformama preuzeti primat u sportskom, finansijskom i svakom drugom pogledu u odnosu na konkurenciju, a sto je u startu bila neozbiljna, prenaivna projekcija.
Mnogi modeli nisu uspeli. Navescu primere Hajduka, Sarajeva, Celika, Vardara, u Srbiji je takodje odredjen broj manjih klubova isao tim putem, a samo je Cukaricki napravio iskorak. Od poznatijih imena, tacnije starih prvoligasa iz jugoslovenskog perioda, samo su Rijeka i Osijek isplivali, znacajno napredovali. Mada njihov uspon nema samo veze sa cinjenicom ko finansira klub, nego i sa opstim stanjem u hrvatskom fudbalu, gde je rad sa mladima na visokom nivou, pa na osnovu toga i klubovi u globalu profitiraju (osim Hajduka koji se trudi da bude losiji nego sto moze uopste i biti).
Naravno da nemaju nikakve, al eto ti si ih uvukao u priču, red je da ti odgovorim.
Naravno da smiju ulagati, međutim neće, imaju hiljadu prečih stvari...fudbal i sport općenito im je na...pa hajmo reći nekom 100. mjestu.
Sarajevo teško može uspjeti u okruženju u kojem se nalazi. Svaki put kad se napravi neki uspjeh, neki korak naprijed, naprave se nazad dva.
Koševo Zapad

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 sep 2021, 12:30

Ima tu dosta x-faktora koji uticu na celokupnu sliku. Ne samo kod vas, i u drugim drzavama nista manje.

Kako radis sa mladjim kategorijama, kako poslujes unutar kluba, kakvo ti je trziste.
Zelja izgubi, tacnije njegovi juniori, 7:0 od Zvezde. Neko ce pomisliti kako su Zvezdini omladinci sam svetski vrh, netacno, nego pre ce biti da u tom Zelji nesto ozbiljno ne funkcionise.
Takodje, vasi klubovi su u zajednickoj drzavi sa nama i Hrvatima imali daleko bolje predispozicije, vece trziste, jacu konkurenciju, i danas bi bilo tako.
Raspadom bivse drzave klubovi iz BiH, Makedonije, kasnije i Crne Gore bili su osudjeni na pad u sportskom smislu. Samo su Slovenci napredovali iz razloga sto su u Jugi bili na samom dnu, nisu mogli nazadovati. Pa danas je treca liga u Srbiji jaca od najviseg ranga u Crnoj Gori! Nema konkurencije, nema jake lige, ono sto malo i valja, pobeze u Srbiju, da igra jacu ligu, za malo veci novac, ali pre svega da bude na oku velikoj trojci srpskog fudbala kako bi se napravili sto bolji transferi u inostranstvo.
U zajednickoj SCG-ligi su Buducnost, Sutjeska, Zeta bili ozbiljni rivali. Da ne govorim o 80-im kada su Buducnost, niski Radnicki, Zelja, Sarajevo, Velez i Vardar bili evropske ekipe! Pored velike cetvorke i Rijeke. Davno proslo vreme danas.
Ne bih isao dalje u detaljnije analize. Rekao sam manje-vise sve sto sam hteo.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 sep 2021, 14:04

Nisi rekao priznaješ li genocid, do tad će ti se svi postovi na forumu brisati a ti biti banovan.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 sep 2021, 14:15

rio_Ferdy88 je napisao/la:
17 sep 2021, 14:04
Nisi rekao priznaješ li genocid, do tad će ti se svi postovi na forumu brisati a ti biti banovan.
O tome mozemo da diskutujemo na drugim forumima, a ne sportskim. Ako zelis da zadrzis uopste prefiks - sportski (forum). Nije u mojoj ingerenciji. A niti govori o meni. Pa izvoli, pokazi svoje lice. Na tebi je.
I ne znam zasto bih se ja bavio tobom i tvojim svetonazorima (i obrnuto)? Niti me interesujes licno, niti je forum ti, ja ili neko treci licno.
Forum je otvoreni javni prostor za sveopstu diskusiju na odredjenu (zadatu, interesantnu, aktuelnu) temu. Stoga se rukovodi tim geslom, ako uopste razumes tu paradigmu.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la babino » 17 sep 2021, 14:22

kako moras biti jadan da iz srbije (mada sumnjam) visis po cijeli dan na bosanskom forumu:-)
jel to nema nesto slicno u srbiji?
ili treba bosnji komplekse nabijati...
ovaj strucnjak i onaj levat laky, ko da ih neko placa da yebu ovaj napaceni narod:-)

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 sep 2021, 14:50

EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 sep 2021, 14:15
rio_Ferdy88 je napisao/la:
17 sep 2021, 14:04
Nisi rekao priznaješ li genocid, do tad će ti se svi postovi na forumu brisati a ti biti banovan.
O tome mozemo da diskutujemo na drugim forumima, a ne sportskim. Ako zelis da zadrzis uopste prefiks - sportski (forum). Nije u mojoj ingerenciji. A niti govori o meni. Pa izvoli, pokazi svoje lice. Na tebi je.
I ne znam zasto bih se ja bavio tobom i tvojim svetonazorima (i obrnuto)? Niti me interesujes licno, niti je forum ti, ja ili neko treci licno.
Forum je otvoreni javni prostor za sveopstu diskusiju na odredjenu (zadatu, interesantnu, aktuelnu) temu. Stoga se rukovodi tim geslom, ako uopste razumes tu paradigmu.
U mojoj je ingerenciji, ako ti se ne sviđa onda nemoj ni pisati na ovom forumu, jer niko te ne tjera na to, sam si došao iz Srbije na bosanski forum, imaš milion drugih gdje možeš pisati i veličati ratne zliočince i smatrati da u Srebrenici nije bio genocid, al ovdje nećeš.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 sep 2021, 15:30

rio_Ferdy88 je napisao/la:
17 sep 2021, 14:50
EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 sep 2021, 14:15
rio_Ferdy88 je napisao/la:
17 sep 2021, 14:04
Nisi rekao priznaješ li genocid, do tad će ti se svi postovi na forumu brisati a ti biti banovan.
O tome mozemo da diskutujemo na drugim forumima, a ne sportskim. Ako zelis da zadrzis uopste prefiks - sportski (forum). Nije u mojoj ingerenciji. A niti govori o meni. Pa izvoli, pokazi svoje lice. Na tebi je.
I ne znam zasto bih se ja bavio tobom i tvojim svetonazorima (i obrnuto)? Niti me interesujes licno, niti je forum ti, ja ili neko treci licno.
Forum je otvoreni javni prostor za sveopstu diskusiju na odredjenu (zadatu, interesantnu, aktuelnu) temu. Stoga se rukovodi tim geslom, ako uopste razumes tu paradigmu.
U mojoj je ingerenciji, ako ti se ne sviđa onda nemoj ni pisati na ovom forumu, jer niko te ne tjera na to, sam si došao iz Srbije na bosanski forum, imaš milion drugih gdje možeš pisati i veličati ratne zliočince i smatrati da u Srebrenici nije bio genocid, al ovdje nećeš.
Internet i sport sluze razmeni misljenja medju ljudima iz raznih drzava, regija, mesta, najcesce upravo susednih, odnosno ljudi iz raznih sfera kada su zanimanja u pitanju, u sportu je ta simbioza izmedju ljudi iz sporta i van sporta direktno sveprisutna. Uzgred, komparativna debata u formi razmene iskustva, ideja i perspektiva se protezira u svim civilizovanim drustvima. Toliko na tu temu.
A o ovom vansportskom, niti sam tu temu unosio na ovaj sportski forum (a ni na jedan drugi, cak i uredjujem jedan medij), niti imam tu intenciju, niti me to previse interesuje u zivotu, a na sportskim platformama ponajmanje. Toliko i na tu temu.
Mozemo govoriti o sportu u BiH, o njegovim dobrim stranama, o njegovim problemima, kao i u svim drugim zemljama. Pratim letimicno sa strane, na forumu sam i upoznao malo bolje uslove u kojima sport funkcionise, kakvi su problemi, situacija, ambicije i sl. Ima i jako dobrih i zahvalnih forumasa, upravo forumas "Shategabri" je neko koga vredi i citati i s kojim vredi razmeniti stav i misljenje, ponesto saznati, nauciti itd. A vasa politika, politicke stranke i slicne poveznice me zaista ne interesuju u zivotu. Ja sam ti definitivno pogresan sagovornik na tu temu :kafa:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la marconato » 17 sep 2021, 15:35

PatriceKwedi je napisao/la:
16 sep 2021, 20:51
bodi123 je napisao/la:
16 sep 2021, 20:49
Care uozbilji se, porediš West Ham koji je završio 2 boda od Top 4 u konkurenciji Čelzija i Liverpoola s je.benom Bragom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Elem, Zvezda je dobila sasvim prolaznu grupu i očekujem da prođu. :thumbup:
Dobili najsmijesniju grupu u povijesti EL, dobili kuci penalom prvu utakmicu i vec su sila.
Kao sto sam vec naveo, ima jedna jos smjesnija: Anderlecht, Fenerbahce, Dinamo i Trnava.
Međutim, ima jos jedna od svih smjesnija: PSV, Ludogoretc, Dinamo, Černomorec i u toj strasnoj grupi, Dinamo je imao skor od 0-1-5 :rol:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la dscile » 17 sep 2021, 15:56

Dugo nisam gledao neki mec opusteno kao sinoc. Bas sam imao osjecaj da cemo ih dobiti, steta samo za onu gresku Sanoga. Samo da Risario udje u formu, i da docekamo na zimu Ohija koji gazi po Norveskoj. Taman da on zaigra na proljece nokaut fazi LE.

Prizeljkujem makar tri boda u naredna dva gostovanja. Bitno da se koeficijent povecava konstantno, blizu su i dva tima u kvalifikacijama za LS. Ali tu je najbitnije odrzati taj kontinuitet, nego kao Hrvati, jednu sezonu imati dva tima i opet se vratiti na staro.

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la PatriceKwedi » 17 sep 2021, 16:04

marconato je napisao/la:
17 sep 2021, 15:35
PatriceKwedi je napisao/la:
16 sep 2021, 20:51
bodi123 je napisao/la:
16 sep 2021, 20:49
Care uozbilji se, porediš West Ham koji je završio 2 boda od Top 4 u konkurenciji Čelzija i Liverpoola s je.benom Bragom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Elem, Zvezda je dobila sasvim prolaznu grupu i očekujem da prođu. :thumbup:
Dobili najsmijesniju grupu u povijesti EL, dobili kuci penalom prvu utakmicu i vec su sila.
Kao sto sam vec naveo, ima jedna jos smjesnija: Anderlecht, Fenerbahce, Dinamo i Trnava.
Međutim, ima jos jedna od svih smjesnija: PSV, Ludogoretc, Dinamo, Černomorec i u toj strasnoj grupi, Dinamo je imao skor od 0-1-5 :rol:
Klaune, ispali ste i od tog Cernomoreca i od tog Ludogoreca, ispadali ste i od Omonije, Kairat vas je silovao u obje utakmice itd. Itd. Itd.
🔹

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la dscile » 17 sep 2021, 16:10

Uspijeh je bio izbaciti Zvezdu sa Cakijem Stojanovicem. To pokazuje ozbiljnost neke ekipe, a samim tim ne treba nikoga ni cuditi sto je Dinamo bio kanta za nabijanje takvim ekipama.

Eh kad se samo sjetim Ludogoreca i slaloma Kafua kroz strasnu odbranu sa Ibanjezom i Fibelom, od kojih jedan danas igra u Graficaru, a drugi vjerovatno na plazama.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 sep 2021, 17:18

babino je napisao/la:
17 sep 2021, 14:22
kako moras biti jadan da iz srbije (mada sumnjam) visis po cijeli dan na bosanskom forumu:-)
jel to nema nesto slicno u srbiji?
ili treba bosnji komplekse nabijati...
ovaj strucnjak i onaj levat laky, ko da ih neko placa da yebu ovaj napaceni narod:-)
Ovo ispod je tvoja fikcija.
A ovo gore je prirodno. Interesuju me forumi i u Hrvatskoj, Crnoj Gori, Sloveniji, nemackom govornom podrucju.
Interesuju me sportisti iz Republike Srpske, interesuju me svi mladi sportisti srpskog porekla (ne samo iz BiH) koji u perspektivi mogu da pojacaju nase klubove i nase reprezentativne selekcije, ukoliko svojim individualnim kvalitetom to nude/zasluzuju. Nesto sto rade sve evropske zemlje i ljudi iz sporta tih zemalja. Sportisti se - upoznaju, skeniraju, prate.
Komparativno sport u Crnoj Gori poznajem visestruko bolje nego u BiH. Pratim i zelim da pratim.
Skoro smo imali u mladoj vaterpolo reprezentaciji koja je postala prvak sveta dva decaka, jednog iz Rijeke, jednog sa Pala. Znacajan su udeo imali. A praceni su preko medija, foruma, socijalnih mreza, struke, privatnih kontakata. Kako bi drugacije ispunili svoj san i zaigrali za nasu reprezentaciju? Da smo bili budale, igrali bi danas za Hrvatsku i Kazahstan.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la marconato » 17 sep 2021, 18:31

PatriceKwedi je napisao/la:
17 sep 2021, 16:04
marconato je napisao/la:
17 sep 2021, 15:35
PatriceKwedi je napisao/la:
16 sep 2021, 20:51


Dobili najsmijesniju grupu u povijesti EL, dobili kuci penalom prvu utakmicu i vec su sila.
Kao sto sam vec naveo, ima jedna jos smjesnija: Anderlecht, Fenerbahce, Dinamo i Trnava.
Međutim, ima jos jedna od svih smjesnija: PSV, Ludogoretc, Dinamo, Černomorec i u toj strasnoj grupi, Dinamo je imao skor od 0-1-5 :rol:
Klaune, ispali ste i od tog Cernomoreca i od tog Ludogoreca, ispadali ste i od Omonije, Kairat vas je silovao u obje utakmice itd. Itd. Itd.
Cekaj, jel pricamo o tome ko je od koga ispao ili cija je grupa bila najlaksa?! Ispao je i Dinamo od Skenderebua, pa sta? Mi tada nismo ni bili za grupnu fazu, ali kad je igramo nikad se ne brukamo! Samo jednom nismo uzeli ni bod, ali tada smo bili sa Bayernom, Arisom i Boltonom...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Felixians4
Postovi: 7444
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la Felixians4 » 17 sep 2021, 18:41

Nastavljate na ovom topicu,no dobro,kad vas zabavlja. Podcjenjuje se ova zvezdina grupa izuzetno od nekih . Dancim,Bugari i Braga - pa to je jača grupa od nekih prošlih,dinamovih i zvezdnihih,bez daljnjeg. To što su neki klubovi zvučniji bili,ne znači da su u tom momentu bili odveć konkurentni ko što ovi jesu,uvjeren sam da će se pokazati,možda se i prevarim.

Isto recimo ovaj Genk: Ne pratim BEL ligu i ne znam kako igraju, no neminovno je riječ o kadru koji je kvalitetniji do Dinamovog u nekim linijama, to je nakupina niza ozbiljno nadarenih momaka, fizički i tehnički izuzetno su opasni. Meni bi recimo Dinamova pobjeda u Belgiji bila sjajan rezultat, u rangu izbacivanja Krasnodara(i zvezda ih je izbacila kad je započela ovaj petoljetni super euro pohod) npr.


Nipodaštavate one koje ne pratite il ne gotivite. OK,evo ja priznam da ih ne pratim pa sam ih recimo precijenio možebitno.

Očekujem ispadanje i Dinama i zvezde te baraž u EKL.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 sep 2021, 20:16

Felixians4 je napisao/la:
17 sep 2021, 18:41
Očekujem ispadanje i Dinama i zvezde te baraž u EKL.
Ocekujem prolaz i Zvezde i Dinama :kafa:
6 je utakmica, obe ekipe u Evropi iskusne, prekaljene, jedan poraz bi bio kritican da je u pitanju eliminacioni dvomec, a suditi im posle 1. kola - preuranjeno, blago receno.

Avantii
Postovi: 101
Pridružen/a: 01 mar 2016, 00:20
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la Avantii » 15 nov 2021, 07:17

PatriceKwedi je napisao/la:
29 avg 2021, 08:00
Avantii je napisao/la:
29 avg 2021, 07:52
Vidim FK Crvena zvezda i dalje udara podjednako jake komplekse vaskolikom pučanstvu diljem regiona. Neka, valja.
Od raspada Jugoslavije:

Crvena Zvezda 7. put igra grupnu fazu LP/EL
Dinamo 17. put igra grupnu fazu LP/EL

Ljudi, samo razotkrivajte velikosrpske mitove. Vjerujte, to je najlaksa stvar na svijetu. :lol:
17 puta izazeći u tu Evropu iz lige gdje nema konkurenta. I gdje služe da popravljaju gol razliku. Koliko su puta za to vrijeme prošli u nokaut fazu, a koliko puta Zvezda. Baci se malo na razmišljanje.

Opet vi o mitovima. Čini se da vas to razdire.

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la PatriceKwedi » 15 nov 2021, 07:24

Avantii je napisao/la:
15 nov 2021, 07:17
PatriceKwedi je napisao/la:
29 avg 2021, 08:00
Avantii je napisao/la:
29 avg 2021, 07:52
Vidim FK Crvena zvezda i dalje udara podjednako jake komplekse vaskolikom pučanstvu diljem regiona. Neka, valja.
Od raspada Jugoslavije:

Crvena Zvezda 7. put igra grupnu fazu LP/EL
Dinamo 17. put igra grupnu fazu LP/EL

Ljudi, samo razotkrivajte velikosrpske mitove. Vjerujte, to je najlaksa stvar na svijetu. :lol:
17 puta izazeći u tu Evropu iz lige gdje nema konkurenta. I gdje služe da popravljaju gol razliku. Koliko su puta za to vrijeme prošli u nokaut fazu, a koliko puta Zvezda. Baci se malo na razmišljanje.

Opet vi o mitovima. Čini se da vas to razdire.
Sine, citaj malo bolje. U EL se moze uci i bez da si prvak te strasne srpske lige koja je do prije dvije godine redovno imala puno manji koeficijent od hrvatske, kad smo kod toga. Isto tako, CZ godinama nije postojala, ispadala od svega i svacega po pretkolima, sad se digla drzavnim parama, kad je postala igracka srpskog diktatora Vucica. Stvari treba nazivati pravim imenima, pricati samo o cinjenicama, lazi nikom nisu donijele nista. Klub koji godisnje od prodaje igraca uprihodi milijun eura, imaju dug od 60 milijuna eura, ali i dalje funkcioniraju kao da se nista ne dogadja. I ne, nikako nisu drzavni projekt.
🔹

Avantii
Postovi: 101
Pridružen/a: 01 mar 2016, 00:20
Kontakt:

Re: UEFA Europe League 2020/2021

Post Postao/la Avantii » 15 nov 2021, 07:35

PatriceKwedi je napisao/la:
15 nov 2021, 07:24
Avantii je napisao/la:
15 nov 2021, 07:17
PatriceKwedi je napisao/la:
29 avg 2021, 08:00


Od raspada Jugoslavije:

Crvena Zvezda 7. put igra grupnu fazu LP/EL
Dinamo 17. put igra grupnu fazu LP/EL

Ljudi, samo razotkrivajte velikosrpske mitove. Vjerujte, to je najlaksa stvar na svijetu. :lol:
17 puta izazeći u tu Evropu iz lige gdje nema konkurenta. I gdje služe da popravljaju gol razliku. Koliko su puta za to vrijeme prošli u nokaut fazu, a koliko puta Zvezda. Baci se malo na razmišljanje.

Opet vi o mitovima. Čini se da vas to razdire.
Sine, citaj malo bolje. U EL se moze uci i bez da si prvak te strasne srpske lige koja je do prije dvije godine redovno imala puno manji koeficijent od hrvatske, kad smo kod toga. Isto tako, CZ godinama nije postojala, ispadala od svega i svacega po pretkolima, sad se digla drzavnim parama, kad je postala igracka srpskog diktatora Vucica. Stvari treba nazivati pravim imenima, pricati samo o cinjenicama, lazi nikom nisu donijele nista. Klub koji godisnje od prodaje igraca uprihodi milijun eura, imaju dug od 60 milijuna eura, ali i dalje funkcioniraju kao da se nista ne dogadja. I ne, nikako nisu drzavni projekt.
Prvo, nauči da se obraćaš civilizovano da bi bi mogli diskutovati ozbiljno.
Ovo što ti pričaš je klasičan spin. Ako ne znaš šta to znači možeš izguglati. Na konkretno moje pitanje si se okrenuo na priču o nekom favorizovanju Zvezde, milionima i kamionina. Što je apsolutna laž i spin( gugl nudi objašnjenje).
A isti taj Dinamo je dobijao enormne sume od grada i igrao smiješnu ligu sa svojom filijalom i protivnicima koji su bili, blago je rečeno, bili u rasulu. Barem onim kojima je bilo dozvoljeno da se takmiče.
A ti i dalje vjeruj u bajke. Nikad neće moći da uđu u istu rečenicu sa Crvenom zvezdom.

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.