Prvo fudbalsko sjećanje...

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Odgovori
Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la OldFashioned » 29 dec 2020, 17:17

Baš kao što tema i kaže.
Kako ste zavoljeli najvažniju sporednu stvar na svijetu, ko vam je bio najdraži igrač kojeg ste prvo upratili i možda upravo zbog njega krenuli pratiti ovaj divni sport.

Najdalje što ja mogu doprijeti iz moje memorije je SP 1990 i Dragan Stojković Piksi.
Stvari koje je činio na terenu za mene, kao običnog klinca koji je faktički tek izašao iz pampersica su bile nestvarne. Još uvijek me boli njegov promašaj sa bijele tačke protiv Argentine na tom mundijalu.
On je prvo čega se sjećam da ima ikakve veze sa ovim sportom i mogu slobodno reći da je to ljeto 1990 bilo vrijeme kada sam isti zavolio.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la Riziko » 29 dec 2020, 17:22

Ja prvu utamicu koju sam gledao je Real-Juve, finale lš 1998, i gol Mijatovića, pa potom sp u Francuskoj zbog Srbije.
I ja ko većina ovdašnje djece otišao i kupio dres SR Jugoslavije, Mihajlović broj 11.

Prvi put iste te godine na Borac, Borac-Rudar Ugljevik 3-0, jesen iste godine.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la samoposmatram » 29 dec 2020, 17:35

Duplicat
Zadnja izmjena: samoposmatram, dana/u 29 dec 2020, 17:39, ukupno mijenjano 1 put.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la samoposmatram » 29 dec 2020, 17:38

Ratno vrjeme I prva savezna liga. Navijao za Vojvodinu. Od prvenstava 94 I Roberto Baggio! Od tad do danas samo sa Zeljom imam isti osjecaj kad gledam fudbal.

Avatar
Chapman1886
Postovi: 4895
Pridružen/a: 21 maj 2018, 21:20
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la Chapman1886 » 29 dec 2020, 18:38

Sloboda hajduk 27.9.1970 rezultat 1 1
Samo Sloboda | COYG

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la Goretzka » 29 dec 2020, 19:06

Finale LP 2001. Bayern Valencia. Utakmica odlicna otislo se u penale ja zgotivio crvene pravo. Od te veceri i trijumfa navijam za njih. Nikad tu utakmicu necu zaboraviti. Od sutradan sam naravno bio ponosni vlasnik dresa Salihamidzica :opaopa:

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la OldFashioned » 30 dec 2020, 00:36

samoposmatram je napisao/la:
29 dec 2020, 17:35
Duplicat
Izvinjavam se, zaista nisam vidio da je već bilo slično/isto, ne bih inače otvarao.
Nadam se da će onda administracija reagovati, nije bila namjera.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la samoposmatram » 30 dec 2020, 08:21

OldFashioned je napisao/la:
30 dec 2020, 00:36
samoposmatram je napisao/la:
29 dec 2020, 17:35
Duplicat
Izvinjavam se, zaista nisam vidio da je već bilo slično/isto, ne bih inače otvarao.
Nadam se da će onda administracija reagovati, nije bila namjera.
Odnosilo se na moj post.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la OldFashioned » 30 dec 2020, 11:01

samoposmatram je napisao/la:
30 dec 2020, 08:21
OldFashioned je napisao/la:
30 dec 2020, 00:36
samoposmatram je napisao/la:
29 dec 2020, 17:35
Duplicat
Izvinjavam se, zaista nisam vidio da je već bilo slično/isto, ne bih inače otvarao.
Nadam se da će onda administracija reagovati, nije bila namjera.
Odnosilo se na moj post.
:thumbup:
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la Captain4 » 20 jan 2021, 11:23

Dobra tema. :thumbup:

Meni je prva uspomena na fudbal SP u Njemačkoj, došao amidža iz Njemačke kod mene, on, rahmetli stari i ja navijali za Švabe protiv Kosta Rike. Mislim da je bilo otvaranje prvenstva protiv Kosta Rike. Tog prvenstva se sjećam i polufinala i onih Coca Cola boca. Bio na nekoj mahalskoj fešti, i ubrzavao roditelje da se ne zakasni na Njemačka-Italija. Neko prerano sjećanje kao dijete.

Prva tekma na kojoj sam bio je ona protiv Grčke u Zenici gdje su nas mlatnuli 0-4 gdje je Papac dobio crveni karton 2006. godine. Taj ciklus ona tekma u Norveškoj gdje je Misimović dao gol iz slobodnjaka i Turska na Koševu. :salut:

Što se tiče klupskog fudbala, neka prva asocijacija mi je onaj meč Liverpoola-Chelsea 4:4 u polufinalu LP, kad je ćelo Alex zabio iz slobodnjaka. Gotivio sam Ballacka baš, imam još njegov dres iz Chelsea. Za Inter sam krenuo navijati 2008. godine, ne znam ni ja zašto iz zbog čega, možda jer mi je stara kupila Zlatanov dres. :mrgreen: Poslije je romansa sa Žozeom krenula.

Najviše se zbog repke i zavolio sport, sanjalo se ljeto gdje će repka igrati, Brazil se dočekao i tu nastaje ostvarenje sna. I sad, vjerovatno najljepši trenutak u životu mi je kad smo moja tri jarana i ja u prizemlju jedne kuće pratili Argentina-BiH. Poslije tog prvenstva, ništa više nije isto bilo.

Znam da sam plakao kad smo ispali od Irske u baražu jer me amidža obećao voditi na EURO16 ako se plasiramo. Šteta što više nema te euforije.

Još mi je draga i tekma protiv Lazija kad je Inter konačno obezbijedio LP. Naplatile su se sve one traume od Jonathana, Kuzmanovića, Rocchija i sličnih. :mrgreen:

Fudbal je pao qurcu za uši, skoro pa više i ne pratim, trenutno volim pogledati koju tekmu De Bruynea i Messija jer znaju igrati balun i jer mi leže momci. Sve je manje igrača koji imaju taj osjećaj za gol više. Izumiru primjerci Misimovića. :kafa:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la OldFashioned » 20 jan 2021, 12:32

Meni se čini kako su kladionice duboko ušle u sport da je i sam sport naglo opao.
Ne gleda se više utakmica sa onim istim žarom da ne propustiš ni djelić sekunde dešavanja na terenu da li košarkaškom, nogometnom, nebitno...
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Zundo
Postovi: 3539
Pridružen/a: 07 jun 2020, 16:02
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la Zundo » 23 jan 2021, 21:18

Captain4 je napisao/la:
20 jan 2021, 11:23
Dobra tema. :thumbup:

Meni je prva uspomena na fudbal SP u Njemačkoj, došao amidža iz Njemačke kod mene, on, rahmetli stari i ja navijali za Švabe protiv Kosta Rike. Mislim da je bilo otvaranje prvenstva protiv Kosta Rike. Tog prvenstva se sjećam i polufinala i onih Coca Cola boca. Bio na nekoj mahalskoj fešti, i ubrzavao roditelje da se ne zakasni na Njemačka-Italija. Neko prerano sjećanje kao dijete.

Prva tekma na kojoj sam bio je ona protiv Grčke u Zenici gdje su nas mlatnuli 0-4 gdje je Papac dobio crveni karton 2006. godine. Taj ciklus ona tekma u Norveškoj gdje je Misimović dao gol iz slobodnjaka i Turska na Koševu. :salut:

Što se tiče klupskog fudbala, neka prva asocijacija mi je onaj meč Liverpoola-Chelsea 4:4 u polufinalu LP, kad je ćelo Alex zabio iz slobodnjaka. Gotivio sam Ballacka baš, imam još njegov dres iz Chelsea. Za Inter sam krenuo navijati 2008. godine, ne znam ni ja zašto iz zbog čega, možda jer mi je stara kupila Zlatanov dres. :mrgreen: Poslije je romansa sa Žozeom krenula.

Najviše se zbog repke i zavolio sport, sanjalo se ljeto gdje će repka igrati, Brazil se dočekao i tu nastaje ostvarenje sna. I sad, vjerovatno najljepši trenutak u životu mi je kad smo moja tri jarana i ja u prizemlju jedne kuće pratili Argentina-BiH. Poslije tog prvenstva, ništa više nije isto bilo.

Znam da sam plakao kad smo ispali od Irske u baražu jer me amidža obećao voditi na EURO16 ako se plasiramo. Šteta što više nema te euforije.

Još mi je draga i tekma protiv Lazija kad je Inter konačno obezbijedio LP. Naplatile su se sve one traume od Jonathana, Kuzmanovića, Rocchija i sličnih. :mrgreen:

Fudbal je pao qurcu za uši, skoro pa više i ne pratim, trenutno volim pogledati koju tekmu De Bruynea i Messija jer znaju igrati balun i jer mi leže momci. Sve je manje igrača koji imaju taj osjećaj za gol više. Izumiru primjerci Misimovića. :kafa:
:bow: :salut:
,,Volim svoga šampiona kao oči svoje".
SAMO SARAJ'VO

darkangel4
Postovi: 124
Pridružen/a: 21 feb 2016, 15:55
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la darkangel4 » 24 jan 2021, 17:53

Sa starim, sjedio (stari je stajao svo vrijeme) na starom istoku Grbavice, utakmica je bila Željo - Žepče, mislim da je bila 2004 godina. To mi je bilo prvo sjecanje sa neke utakmice opcenito, stari kaze da me je i ranije vodio... A prvo sjecanje na ovaj "ozbiljniji" fudbal je svjetsko 06, utakmica Njemacka-Svedska 2:0... A zatim i nezaobilazno "Zidanovo" finale :)
Radnička klasa since 1921

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la OldFashioned » 24 jan 2021, 19:05

darkangel4 je napisao/la:
24 jan 2021, 17:53
Sa starim, sjedio (stari je stajao svo vrijeme) na starom istoku Grbavice, utakmica je bila Željo - Žepče, mislim da je bila 2004 godina. To mi je bilo prvo sjecanje sa neke utakmice opcenito, stari kaze da me je i ranije vodio... A prvo sjecanje na ovaj "ozbiljniji" fudbal je svjetsko 06, utakmica Njemacka-Svedska 2:0... A zatim i nezaobilazno "Zidanovo" finale :)
Kako se jedna takva veličina kao Zidane uspjela dati isprovocirati na zalasku svoje karijere koja je faktički bila bez mrlje.
Inače, Italija tada odigrala maestralan turnir i osvojila. Uzevši u obzir situaciju sa namještanjem utakmica i da su jedva sastavili ekipu na kraju, to je bio baš veliki podvig i inat.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la alan_kardec » 25 jan 2021, 11:23

moje prvo fudbalsko sjećanje i jedno od prvih vjerovatno sjećanja iz djetinjstva mi je finale iz Barija 1991 :D . Imao sam nekih 5 godina, naravno veze nisam imao ni šta je Zvezda ni šta je fudbal, ali se dobro sjećam kako stari i ujak skaču i urliču po stanu, ujak se hvata za glavu i plače, dok ih pokojna baba i moja majka pokušavaju smiriti :rol: :rol: Tek nekoliko godina kasnije sam shvatio, što su zapravo oni skakali i galamili :mrgreen:
Kroz maglu se sjećam sp 1994. u Americi, nekih utakmica, a zapamtio sam utakmicu Rusija-Kamerun 6:0, Oleg Salenko dao 5 golova... poslije toga euro96, otvaranje prvenstva i utakmica Engleska-Švajcarska 1:1, kasnije utakmica Hrvatska-Njemačka i finale Njemačka-Češka, već poslije se sjećam većine stvari, sp 98 u Francuskoj, skupljanje sliba, msm da sam sve grupe znao na pamet...
Prva Zvezdina utakmica uživo mi je bila Zvezda-Lazio 1:1, 2002. godina.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la alex1991 » 25 jan 2021, 11:41

alan_kardec je napisao/la:
25 jan 2021, 11:23
moje prvo fudbalsko sjećanje i jedno od prvih vjerovatno sjećanja iz djetinjstva mi je finale iz Barija 1991 :D . Imao sam nekih 5 godina, naravno veze nisam imao ni šta je Zvezda ni šta je fudbal, ali se dobro sjećam kako stari i ujak skaču i urliču po stanu, ujak se hvata za glavu i plače, dok ih pokojna baba i moja majka pokušavaju smiriti :rol: :rol: Tek nekoliko godina kasnije sam shvatio, što su zapravo oni skakali i galamili :mrgreen:
Kroz maglu se sjećam sp 1994. u Americi, nekih utakmica, a zapamtio sam utakmicu Rusija-Kamerun 6:0, Oleg Salenko dao 5 golova... poslije toga euro96, otvaranje prvenstva i utakmica Engleska-Švajcarska 1:1, kasnije utakmica Hrvatska-Njemačka i finale Njemačka-Češka, već poslije se sjećam većine stvari, sp 98 u Francuskoj, skupljanje sliba, msm da sam sve grupe znao na pamet...
Prva Zvezdina utakmica uživo mi je bila Zvezda-Lazio 1:1, 2002. godina.
*sećanje
*detinjstva
*sećam
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la OldFashioned » 25 jan 2021, 13:11

Hajde ne kvari temu besmislicama.
Ako nemaš šta na istu reći, piči na chat.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: Prvo fudbalsko sjećanje...

Post Postao/la alex1991 » 25 jan 2021, 13:15

OldFashioned je napisao/la:
25 jan 2021, 13:11
Hajde ne kvari temu besmislicama.
Ako nemaš šta na istu reći, piči na chat.
Murš
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.