Super League

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Blejzer10 » 15 jul 2021, 11:38

slika

fUdBal ćE iZguBiTi nA pOpULaRNosTi aKo nE pRiMJEne aMeRičKi mODel

Avatar
denimen9
Postovi: 166
Pridružen/a: 09 maj 2021, 13:33
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la denimen9 » 28 sep 2021, 10:22

Sad kako je Perez riješio UEFA-u, ide gaas! Super Liga ce biti Ustavom zagarantovana!
Na Rodi su pare!
VB89

ANamelessGhoul
Postovi: 1001
Pridružen/a: 10 apr 2020, 04:08
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la ANamelessGhoul » 28 sep 2021, 10:40

Nema od tog nista u obliku kakvom su zamislili. Mozda ko upgradeovana LP gdje niko nece imat zagarantovano.

Avatar
Saurman
Postovi: 29501
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Saurman » 11 nov 2021, 20:40

Španci otkrivaju: Ni 7.000 "botova" nije pomoglo popularizaciji evropske Superlige

Istraživanja u Španiji otkrila su da je 7.000 lažnih Twitter profila afirmativno popratilo ideju o osnivanju evropske Superlige.

Španski El Confidencial je objavio istraživanje kompanije "Pandemia Digital", a koja se bavi aktivnostima na društvenim mrežama, nakon čega se došlo do saznanja da i veliki broj pozitivnih reakcija u prvom trenutku nakon objavljivanja ideje o Superligi zapravo nisu bili stvarne.

Studija je pokazala da su 18.000 tweetova s različitih 7.000 računa napisali takozvani "botovi", odnosno ljudi koji se kriju iza lažnih profila i uz dogovorenu propagandu pokušavaju utjecati na javno mišljenje.

Svi pomenuti računi su stvoreni neposredno prije objavljivanja ideje o Superligi, a niko od njih nije imao pratitelje i svi su koristili hashtag #EstamosContigoPresi – " s vama smo predsjedniče", misleći na Real Madrid i šefa Superlige Florentina Pereza.

Također, objavljeno je još 3.600 tweetova s ​​potpuno istom frazom: "Superliga je dobra ideja i napravit će revoluciju u nogometu".

Ipak, pomenuti broj "botova" nije imao puno prostora na društvenim mrežama jer je više od dva miliona "tweetova" napisanih sa 272.000 različitih profila bilo protiv ideje o osnivanju Superlige, što je sigurno mnogo pomoglo u zaustavljanju ove ideje.

Superligu su trebali igrati najveći evropski klubovi, ali je nakon raznih prijetnji restrikcijama, posebno u domaćim šampionatima, devet od 12 klubova istupilo iz projekta.

Real Madrid, Juventus i Barcelona su jedini preostali od 12 osnivača Superlige koji još uvijek sanjaju o pokretanju ovog zatvorenog nogometnog takmičenja.
:rol:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Juventinissimo
Postovi: 299
Pridružen/a: 04 nov 2021, 10:23
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Juventinissimo » 13 dec 2021, 14:29

⌛
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21312
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Epidaurus » 13 dec 2021, 14:46

Tic Tac

Avatar
sljivo
Postovi: 14320
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la sljivo » 13 dec 2021, 14:49

Superdugliga

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la TonySosa » 13 dec 2021, 14:55

Saurman je napisao/la:
11 nov 2021, 20:40
Španci otkrivaju: Ni 7.000 "botova" nije pomoglo popularizaciji evropske Superlige

Istraživanja u Španiji otkrila su da je 7.000 lažnih Twitter profila afirmativno popratilo ideju o osnivanju evropske Superlige.

Španski El Confidencial je objavio istraživanje kompanije "Pandemia Digital", a koja se bavi aktivnostima na društvenim mrežama, nakon čega se došlo do saznanja da i veliki broj pozitivnih reakcija u prvom trenutku nakon objavljivanja ideje o Superligi zapravo nisu bili stvarne.

Studija je pokazala da su 18.000 tweetova s različitih 7.000 računa napisali takozvani "botovi", odnosno ljudi koji se kriju iza lažnih profila i uz dogovorenu propagandu pokušavaju utjecati na javno mišljenje.

Svi pomenuti računi su stvoreni neposredno prije objavljivanja ideje o Superligi, a niko od njih nije imao pratitelje i svi su koristili hashtag #EstamosContigoPresi – " s vama smo predsjedniče", misleći na Real Madrid i šefa Superlige Florentina Pereza.

Također, objavljeno je još 3.600 tweetova s ​​potpuno istom frazom: "Superliga je dobra ideja i napravit će revoluciju u nogometu".

Ipak, pomenuti broj "botova" nije imao puno prostora na društvenim mrežama jer je više od dva miliona "tweetova" napisanih sa 272.000 različitih profila bilo protiv ideje o osnivanju Superlige, što je sigurno mnogo pomoglo u zaustavljanju ove ideje.

Superligu su trebali igrati najveći evropski klubovi, ali je nakon raznih prijetnji restrikcijama, posebno u domaćim šampionatima, devet od 12 klubova istupilo iz projekta.

Real Madrid, Juventus i Barcelona su jedini preostali od 12 osnivača Superlige koji još uvijek sanjaju o pokretanju ovog zatvorenog nogometnog takmičenja.
:rol:
Trebali su tebe zaposliti.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Saurman
Postovi: 29501
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Saurman » 13 dec 2021, 15:22

Slažem se.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la LlullSergio » 13 dec 2021, 15:57

Vrijeme je.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7481
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Felixians4 » 13 dec 2021, 16:19

Evo,Perez je dobio danas antibodove koje si je UEFA dodijela ovim ždrijebom,posebice što se oni smatraju oštećenim,a ima i rezona vjerojatno njihova buna. Premda je s druge strane bezveze od najvećeg i najuspješnijeg kluba koji status uostalom sam zadržao i povećao kolekciju u LP porušivši rekorde, da se buni jer je dobio možda jačeg suparnika unatoč tome što se mogao zadržati prvobitni par prije greške sustava koja je potom uslijedila.

Isto tako,nekorektno spram "susjednog" velikana portugalskog je ovo u neku ruku famozno "kmečanje" pošto očito smatraju da su umjesto lakog dobili jako teškog suparnika.

Ipak, ovo kako im se raspala Super Liga u dan i kako su to neozbiljno izveli, pa ovi navodi o botovima i kakva je to bila ideja,pa to je rang osnovne škole i dječjih bolesti. Ima da u tom kontekstu šute i nikada se ne javljaju svi istaknuti u tom propalom projektu. Koji će se možda jednom i dogoditi,to je druga tema.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la LlullSergio » 13 dec 2021, 16:54

To nije propali projekat.

I kakvo nepoštovanje ba, PSG je po svemu teži protivnik od Benfice i logično da bi svako Portugalce poželio prije ovih.

Sad ako ti je odgovor na ovo lopta je okrugla, pa jeste tako da i sljedeći vikend CaDiz može dobiti Real, ali ne pričamo o tome.

Dobio si Benficu prvobitno i onda jer je UEFA nesposobna dobijaš PSG koji je teži rival.

Kraj price, normalno da ima razloga za veliko nezadovoljstvo.

Avatar
emir18
Postovi: 16491
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la emir18 » 13 dec 2021, 16:55

U 19h , Pero objavljuje da Super Liga kreče od 2022.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
Felixians4
Postovi: 7481
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Felixians4 » 13 dec 2021, 17:53

LlullSergio je napisao/la:
13 dec 2021, 16:54
To nije propali projekat.

I kakvo nepoštovanje ba, PSG je po svemu teži protivnik od Benfice i logično da bi svako Portugalce poželio prije ovih.

Sad ako ti je odgovor na ovo lopta je okrugla, pa jeste tako da i sljedeći vikend CaDiz može dobiti Real, ali ne pričamo o tome.

Dobio si Benficu prvobitno i onda jer je UEFA nesposobna dobijaš PSG koji je teži rival.

Kraj price, normalno da ima razloga za veliko nezadovoljstvo.
Nije nego mega propali. Sve da večeras obznane da ga pokreću ponovno,ne mogu oprati cirkus koji su uradili. Tako nepripremljen ući i neozbiljan od takvih dužnosnika, nevjerojatno.

Apsolutno nepoštovanje od jednog Real Madrida je tako kmečati(ako je istina,nsaim provjerio autentičnost i da li su dali takve izjave). Nije sportski ni fer. S time da držim da je Benfica opasna. Subjektivnost doduše je moguća kod mene jer sam i njihov navijač,a bivši sam Realovac btw.

Neću sad analizirati, može ako se sastanu kasnije hehe.

Pa kraj priče,da. Ljudi su se osramotili,al uvjeren sam nenamjerno i eto Real Madrid je izvukao vjerojatno klasu il vipe težeg suparnika i šta sad. Niti su ikog htjeli oštetiti niti pogurati. Da,moglo se ostati Benfica-Real,to sam i napisao da prihvaćam iako mi je prvotna želja i bilo Benfica v Ajax. Al su jednostavno ponovili čitav proces i to je to,legitimna odluka.

Naravno da bi Real Madrid bio popriličan favorit,al previše vi podcjenjujete one koje uopće ne pratite,malo je to neozbiljno.

Bayern je recimo ubio mraz u Benfici, no totalno nerealan rezultat u Lisabonu. Bavarci su imali šanse,poništen gol, no i Benfica je ladno imala par zicera za povesti,a nakon primljenog slobodnjaka su se raspali. Barca je bila uvjerljivija u završnom obračunu, no i tu je Benfica imala šansi,na kraju i nevjerojatni promašaj Harisa Seferovića. Inače su još jednom igrali zadnje kolo grupe i bilo 0-0,tad Barca neopterećena s polurezervama. Pisao sam nakon ždrijeba grupa da će sigurno biti borbe za drugu poziciju između njih.

Benfica kad je dobra,dobra je.

Takva je bila i 2006. pa onda i pod prvim mandatom Jesusa i u LP i u EL. Nakon toga iznimno razočaravajuće u Europi s nekim sramotnim izletima,no ovo je sad relativno ozbiljna momčad. Možda se dogodi raspad sistema,mnogo navijača tjera dotičnog trenera iz niza razloga,moguće da se "osramotim" i da u prvenstvu dodatnu potonu,a istambura ih Ajax, no eto,svoje sam istakao.


Nadam se da sam u pravu, ne radi forumske rasprave nego jer sam navijač Orlova. Ako se ispostavi suprotnim,jbg,druže.

A Madrid-PSG obećava koješta.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la LlullSergio » 13 dec 2021, 17:57

Propali projekat nije, već surova realnost koja će se kad tad desiti svidjalo se to nekome ili ne. Ali dobro o tom potom.

Opet ti puno napišeš, a ništa ne kazes. Hvališ hvališ Benficu, a ja ih nigdje nisam podcijenio. Nit je Real kao klub garant.

Ali prije ždrijeba cilj je bio izbjeći Chelsea i Paris, jasno ko dan. Izvučeš Benficu kao prvi par i onda ovi debili zajebu i na ponovljenom ždrijebu ti dolazi taj Paris sa ekipom vrijednom milijardu eura.

Nezadovoljstvo je jasno i sasvim normalno.

Jer Paris je jaci i nepovoljniji protivnik od Benfice.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7481
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Felixians4 » 13 dec 2021, 18:53

LlullSergio je napisao/la:
13 dec 2021, 17:57
Propali projekat nije, već surova realnost koja će se kad tad desiti svidjalo se to nekome ili ne. Ali dobro o tom potom.

Opet ti puno napišeš, a ništa ne kazes. Hvališ hvališ Benficu, a ja ih nigdje nisam podcijenio. Nit je Real kao klub garant.

Ali prije ždrijeba cilj je bio izbjeći Chelsea i Paris, jasno ko dan. Izvučeš Benficu kao prvi par i onda ovi debili zajebu i na ponovljenom ždrijebu ti dolazi taj Paris sa ekipom vrijednom milijardu eura.

Nezadovoljstvo je jasno i sasvim normalno.

Jer Paris je jaci i nepovoljniji protivnik od Benfice.
Malo je reć propali. Pa ja i jesam za to da se dogodi,al kako onda nazvati ono što se dogodilo? Pitaj one koji snose posljedice koji su među glavniam bili da li je propalo ili ne?

Sve sam kazao. Nekorektno je od tako velikog kluba UKOLIKO je tko izjavio(naletio sam da je Perez i pročitao neki naslov da se žale iz Real Madrida zbog toga što su dobili jačeg suparnika) jer zaista nipodaštavaš prvotno izvučengo suparnika. Imaju se zašto buniti,mogli su komotno ostaviti taj par,al i ovako je ispravna odluka.

OK,to je skroz u redu,sigurno da je Benfica po zadnjim godinama u Europi i objektivnoj snazi kadra među najpoželjnijim. Samo držim da će biti žilava u knockout fazi.
Jasno mi je nezadovoljstvo i imaju pravo i te žalbe, samo bi mi bilo bezveze od DIVA koji stalno osvaja i izbacuje najbolje da se zbog toga buni. Lijepo kaži: "Ništa,idemo izbaciti i ovakav moćni PSG, UEFA se osramotila i ovo je ogromna pogreška" i to je to. U redu je bilo da su tražili dakle da nema potreba za novim ždrijebom jer se propusto dogodio tik poslije tog prvog para,al u drugu ruku stvarno ispada ko da se neki "mali" klub žali jer je imao prolaz u džepu,a sad je već teško. Ergo- ne priliči najvećem klubu na svijetu. NE to da su tražili da ostane ili da su službenu žalbu uložili jer na to imaju pravo.

I skroz mi je u redu da smatraju se oštećenim i da su puno slabije prošli iznova,al to se ne govori javno kad si Real Madrid. Odnosno,takav bi moj stav bio. Ponavljam,ukoliko su to izjavili. Dopuštam da sam pogriješio i da smo bezveze trošili "raspravu". Zdravo.

Ništa strašno,samo prokomentirah.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la LlullSergio » 13 dec 2021, 19:15

Pa nisu nigdje javno izašli sa tom izjavom.

Butragueno rekao da je nekorektno ovo sto se desilo ali se ide dalje.

Avatar
Finn
Postovi: 9156
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Finn » 28 dec 2021, 13:19


ANamelessGhoul
Postovi: 1001
Pridružen/a: 10 apr 2020, 04:08
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la ANamelessGhoul » 28 dec 2021, 13:50

Spanski smetljari koji su u dugovima do guse i dalje o ovom

Avatar
sljivo
Postovi: 14320
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la sljivo » 28 dec 2021, 14:03

Po zakonu i jest legalno. To niko ne spori. Napravi ligu, igraj, ali ne možeš igrati UEFA (evropu i lige), a vjerovatno igrači ni FIFA takmičenja. Bićeš izbačen. Superligaši bi htjeli malo vamo malo tamo, a to ne može. Ono što je najbitnije je, bitnije od para, zakona i uefe, je kako će organizatori ubjediti ostale ekipe, tj njihove navijače, da istupe iz lokalnih takmičenja. Kako će neko ubjediti Dortmund da nikad neće igrati rurski derbi, ili Lacio da neće igrati sa Romom, Arsenal sa Totenhemom ili ko već, da više neće nikada ići na domaća gostovanja.

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.