Super League

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Epidaurus » 10 feb 2023, 00:31

Treba Pero samo pustit Real da bude dionicarsko drustvo pa da Englezi i PSG kmece zbog para koje Real ima. I ovako su po prihodima redovno top 2 (top 1 ako izuzmemo Cityjevo umjetno pumpanje prihoda), strasno je i zamislit kakve bi cifre bile da odustanu od ovog socios modela.

Avatar
Finn
Postovi: 9174
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Finn » 10 feb 2023, 00:33

AshburtonG je napisao/la:
10 feb 2023, 00:29
Zato sto imaju najveci brend i najfunkcionalniju ligu, pa ga ne zele dijelit s raspalim ligama?
Ali klubovi i vlasnici žele u SL, to je već potvrđeno, navijači su ti koji prave nepotreban problem.

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 10 feb 2023, 00:33

Epidaurus je napisao/la:
10 feb 2023, 00:31
Treba Pero samo pustit Real da bude dionicarsko drustvo pa da Englezi i PSG kmece zbog para koje Real ima. I ovako su po prihodima redovno top 2 (top 1 ako izuzmemo Cityjevo umjetno pumpanje prihoda), strasno je i zamislit kakve bi cifre bile da odustanu od ovog socios modela.
Nije uopće rasprava tko ima veći marketinški potencijal, naravno da ću reći da su Barca i Real ispred ostalih.

Meni je problem što ne mogu zamisliti nogomet bez trenutnog sistema. A sve će se promijeniti ako dođe do ovoga.

Avatar
Finn
Postovi: 9174
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Finn » 10 feb 2023, 00:38

Šta će se promijeniti? Pa i LP ide u totalnu reformu od 2024, igraće se više utakmica nego u trenutnom sistemu, kako ti ta promjena ne pada teško?


Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Epidaurus » 10 feb 2023, 00:39

Cipiripiblicblic je napisao/la:
10 feb 2023, 00:33
Epidaurus je napisao/la:
10 feb 2023, 00:31
Treba Pero samo pustit Real da bude dionicarsko drustvo pa da Englezi i PSG kmece zbog para koje Real ima. I ovako su po prihodima redovno top 2 (top 1 ako izuzmemo Cityjevo umjetno pumpanje prihoda), strasno je i zamislit kakve bi cifre bile da odustanu od ovog socios modela.
Nije uopće rasprava tko ima veći marketinški potencijal, naravno da ću reći da su Barca i Real ispred ostalih.

Meni je problem što ne mogu zamisliti nogomet bez trenutnog sistema. A sve će se promijeniti ako dođe do ovoga.
Pa nece ti se nista promijenit, samo ces umjesto LP imati SL gdje ce klubovi koji ucestvuju u istoj imati kud i kamo vecu zaradu od trenutne. Smijesno je da pobjednik najpopularnijeg sportskog takmicenja na svijetu koje je prosle sezone generisalo 2.8 milijarde eura dobije tek 85 miliona. Poredjenja radi, NFL koji nema ni 100ti dio popularnosti Lige prvaka generise 2.05 milijardi. Lige ostaju, SL samo dolazi kao zamjena za LP.

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 10 feb 2023, 00:43

Finn je napisao/la:
10 feb 2023, 00:38
Šta će se promijeniti? Pa i LP ide u totalnu reformu od 2024, igraće se više utakmica nego u trenutnom sistemu, kako ti ta promjena ne pada teško?
Pa pada mi teško, al jbga opet je bolje od ovog smeća. Ovo mi vodi prema tome da utakmice budu 3 puta po 30 minuta uz Shakirine mini koncerte na pauzama.

@Epidaurus, ma nisam sve upratio, al ne vjerujem da bi lige ostale kakve jesu. Ne bi se uzimale ozbiljno kao što se sada uzimaju. Svi bi se koncentrirali na SL jer bi donosila puno više novca.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la AshburtonG » 10 feb 2023, 00:46

Finn je napisao/la:
10 feb 2023, 00:33
AshburtonG je napisao/la:
10 feb 2023, 00:29
Zato sto imaju najveci brend i najfunkcionalniju ligu, pa ga ne zele dijelit s raspalim ligama?
Ali klubovi i vlasnici žele u SL, to je već potvrđeno, navijači su ti koji prave nepotreban problem.
Engleze jakim cini upravo liga, a i obrnuto.

Nije EPL samo top6, nego 20 klubova. Bez ovih ostalih 14, slaba ti je nafaka i nikad ne bi imao ovaj brend. Bio sam skoro u Engleskoj i iz prve ruke sam se uvjerio koliko njima znaci fudbal, te koliko je vezan za male biznise i sve ostalo sto se nalazi u krugu 3-4km oko stadiona. Nisu to samo navijaci, jer samo da par utakmica bude strajk navijaca, propast ce ti 50% privatnih biznisa, a to onda ne ide na ruku nikome. Vlada ti pravi pritisak, navijaci prave strajk, privatnici ostaju bez prometa. Sve to negativno utjece i na finansije kluba.

Ovdje par likova ne zeli shvatit da upravo egoisticni pristup Barce i Reala, te nesrazmjerno dijeljenje prihoda ih i tjera za boostaju ovu pricu oko SL, koja bi bez EPL klubova imala publicitet Intertoto kupa. Ljudi pokusavaju opovrgnut superiornost lige koja bi cinila 50% osnivaca SL.

Naravno, ovo sve pod uslovom da SL ne postane vremenom otvorena liga. Kakva je poenta internacionalnog takmicenja bez mogucnosti ispadanja? To bi dalo EPL automatski manje znacaja, a to FA ne zeli.
Zadnja izmjena: AshburtonG, dana/u 10 feb 2023, 00:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Epidaurus » 10 feb 2023, 00:48

Isto se pisalo i kad se LP osnivala pa evo nijedno nacionalno takmicenje nije izgubilo na znacaju nit ce ikad izgubit. Pogotovo jer niko nece imati garantovano mjesto u SL.

Fudbalu cak ne bi lose dosle ni promjene da se igra npr 3 puta po 30 minuta i da se odugovlacenje maksimalno sankcionise i nadoknadjuje kao na SP recimo. Em bi imao vise aktivne igre em bi sama igra bila dinamicnija zbog tih dodatnih pauza.

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la let3 » 10 feb 2023, 00:50

Leipzig ili Villareal nikad u svojoj historiji nisu bili prvaci, a takmiče se u natjecanju koje se zove Liga prvaka.
Kako nekima to ne smeta, a smeta im SL :mrgreen: Uzimam ove samo kao primjer. Nebitno.

UEFA je sa LP odavno napravila svojevrsnu SL, samo sad Perez ili Laporta neće više da djele pare sa njima. Zašto bi sa njima dijelili profit, kad mogu sami napraviti to isto. Jedna od ideja SL je da izbace Uefine lešinare iz priče.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la AshburtonG » 10 feb 2023, 01:27

let3 je napisao/la:
10 feb 2023, 00:50
Leipzig ili Villareal nikad u svojoj historiji nisu bili prvaci, a takmiče se u natjecanju koje se zove Liga prvaka.
Kako nekima to ne smeta, a smeta im SL :mrgreen: Uzimam ove samo kao primjer. Nebitno.

UEFA je sa LP odavno napravila svojevrsnu SL, samo sad Perez ili Laporta neće više da djele pare sa njima. Zašto bi sa njima dijelili profit, kad mogu sami napraviti to isto. Jedna od ideja SL je da izbace Uefine lešinare iz priče.
To je samo mijenjanje lesinara. UEFA je odgovorna za utakmice nacionalnih selekcija. Mislis da bi igracima iz SL bilo dopusteno da igraju za iste?

SL je dobra ideja decentralizacije, ali koliko je dobra ideja, 10x je gora realizacija. Prvi prijedlog je bila liga sa 20 klubova, od kojih bi 15 bilo stalnih ucesnika tj osnivaca. Tu su vec popusili podrsku svih ostalih klubova. Onda je bilo 12 stalnih ucesnika (PSG, Bayern i Borussia odustali), pa su nakon pritiska navijaca ispali i Englezi iz igre. Sad su ostali Spanci i Juventus( :mrgreen: ), te su prvo predlozili dvije divizije po 20 ekipa, a evo sad citam i 80 ekipa u zadnjem prijedlogu. Jako neozbiljan pristup. Prvo se trebalo ici u pregovore s ligama, a ne ici all in agresivnom kampanjom, koja je na samom startu i prvim prijedlogom osudjena na propast.

Da su na samom startu ponudili prijedlog otvorene lige, sa kvalifikacijom kroz nacionalno prvenstvo i 100% raspodjelu prihoda od lige klubovima po plasmanu i npr. nekom dogovorenom osnovicom za ucesce, onda bi imali dobar koncept i veliku mogucnost prihvatanja od strane drugih klubova. Ovako, pricu vode likovi koji su obesmislili sopstvene lige i njihove finansijske strukture, te pokusavaju ljude ubijedit da nece koristit ligu da rade upravo to isto, jer u 21. stoljecu sami prihodi iz nacionalne lige, ako se ne zoves EPL, nisu dovoljni.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 feb 2023, 09:02

Epidaurus je napisao/la:
10 feb 2023, 00:39
Cipiripiblicblic je napisao/la:
10 feb 2023, 00:33
Epidaurus je napisao/la:
10 feb 2023, 00:31
Treba Pero samo pustit Real da bude dionicarsko drustvo pa da Englezi i PSG kmece zbog para koje Real ima. I ovako su po prihodima redovno top 2 (top 1 ako izuzmemo Cityjevo umjetno pumpanje prihoda), strasno je i zamislit kakve bi cifre bile da odustanu od ovog socios modela.
Nije uopće rasprava tko ima veći marketinški potencijal, naravno da ću reći da su Barca i Real ispred ostalih.

Meni je problem što ne mogu zamisliti nogomet bez trenutnog sistema. A sve će se promijeniti ako dođe do ovoga.
Pa nece ti se nista promijenit, samo ces umjesto LP imati SL gdje ce klubovi koji ucestvuju u istoj imati kud i kamo vecu zaradu od trenutne. Smijesno je da pobjednik najpopularnijeg sportskog takmicenja na svijetu koje je prosle sezone generisalo 2.8 milijarde eura dobije tek 85 miliona. Poredjenja radi, NFL koji nema ni 100ti dio popularnosti Lige prvaka generise 2.05 milijardi. Lige ostaju, SL samo dolazi kao zamjena za LP.
NFL ima puno više, za 2021-22 oko 11 milijardi kao liga, a timovi ukupno su imali oko 17 mlrd zarade.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Shategabri
Postovi: 14621
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Shategabri » 10 feb 2023, 09:06

Brane ljudi UEFA životom :roll:
Ko da vam prebacuju milione račun :urnebes:
Koševo Zapad

Avatar
coelho41
Postovi: 12691
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la coelho41 » 10 feb 2023, 09:26

Ja mogu da razumijem ljude koji su na strani UEFA-e, zato što je to organizacija, krovna kuća fudbala koja podjednako treba da zastupa sve strane, koja bi malim državama trebala omogućiti bolje uslove fudbala i generalno ljudi se udružuju u organizacije otkad je svijeta i vijeka.

Ali šta ja ne shvatam...cuclanje mošnji navijača klubova svojim predsjednicima. Tko su Perez i Laporta da spašavaju evropski fudbal? Bukvalno isto sad Mirza Hatić da ide spašavat džamije po Bosni, tako što će napravit novu Islamsku zajednicu.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Epidaurus » 10 feb 2023, 09:39

rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 feb 2023, 09:02
Epidaurus je napisao/la:
10 feb 2023, 00:39
Cipiripiblicblic je napisao/la:
10 feb 2023, 00:33

Nije uopće rasprava tko ima veći marketinški potencijal, naravno da ću reći da su Barca i Real ispred ostalih.

Meni je problem što ne mogu zamisliti nogomet bez trenutnog sistema. A sve će se promijeniti ako dođe do ovoga.
Pa nece ti se nista promijenit, samo ces umjesto LP imati SL gdje ce klubovi koji ucestvuju u istoj imati kud i kamo vecu zaradu od trenutne. Smijesno je da pobjednik najpopularnijeg sportskog takmicenja na svijetu koje je prosle sezone generisalo 2.8 milijarde eura dobije tek 85 miliona. Poredjenja radi, NFL koji nema ni 100ti dio popularnosti Lige prvaka generise 2.05 milijardi. Lige ostaju, SL samo dolazi kao zamjena za LP.
NFL ima puno više, za 2021-22 oko 11 milijardi kao liga, a timovi ukupno su imali oko 17 mlrd zarade.
Eto, jos smijesnije da liga koja nema ni pribliznu popularnost fudbala na globlnom nivou ima toliku vecu zaradu od najpopularnijeg sportskog takmicenja svijeta. Ovo sam sinoc nesto brzinski guglao i izaslo mi da su imali 2.05 milijarde. UEFA radi uzasan posao vec jako dugo, a kap koja je prelila casu je ovo cuclanje ku.rca Arapima u Cityju i PSGu pa odjednom zmire na najofirnije moguce upumpavanje para preko fiktivnih sponzora al su zato jako azurni kad treba kaznit Milan il Inter zbog kud i kamo benignijih krsenja FFPa.

DonRamiz
Postovi: 164
Pridružen/a: 19 feb 2020, 23:29

Re: Super League

Post Postao/la DonRamiz » 10 feb 2023, 10:15

Kad su Madrid i Barcelona najviše trošili tad je bilo sve ok, sad kad ima bogatijih klubova onda sve ne valja i treba ukinuti ligu prvaka. :roll:
Superliga je mrtva, umrijela onog dana kad su Englezi izjavili da neće to podržati.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la jestamaji » 10 feb 2023, 10:31

coelho41 je napisao/la:
10 feb 2023, 09:26
Ja mogu da razumijem ljude koji su na strani UEFA-e, zato što je to organizacija, krovna kuća fudbala koja podjednako treba da zastupa sve strane, koja bi malim državama trebala omogućiti bolje uslove fudbala i generalno ljudi se udružuju u organizacije otkad je svijeta i vijeka.

Ali šta ja ne shvatam...cuclanje mošnji navijača klubova svojim predsjednicima. Tko su Perez i Laporta da spašavaju evropski fudbal? Bukvalno isto sad Mirza Hatić da ide spašavat džamije po Bosni, tako što će napravit novu Islamsku zajednicu.
otprilike u tome i jeste fazon, a to velika većina ne shvata. u privredi je konkurencija dobrodošla, u nekim stvarima poput krovnih organizacija nije.
uskoro bi mogli imati paralelne evropske prvake, ko u boksu ... a znamo šta je boks. posljednji primjer je bio u šahu i vidjeli smo na šta je to ispalo. bilo je još primjera, tenis u ranim sedamdesetim itd ... sve samo zbog para.

meni je iskreno svejedno, fudbal je na putu samouništenja i ja ne vjerujem da to iko može spriječiti ili zaustaviti. ja sam zlatna vremena fudbala doživio i to je jako bilo dobro, više nije osim reprezentativnog fudbala a i to bi moglo podvoz ako FIFA i UEFA odluče da igraju svoju prljavu igru.

jednostavno to više nije to, sve se kotrlja nizbrdo i superliga je samo slijedeći korak ka ponoru

Avatar
coelho41
Postovi: 12691
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la coelho41 » 10 feb 2023, 10:59

jestamaji je napisao/la:
10 feb 2023, 10:31
coelho41 je napisao/la:
10 feb 2023, 09:26
Ja mogu da razumijem ljude koji su na strani UEFA-e, zato što je to organizacija, krovna kuća fudbala koja podjednako treba da zastupa sve strane, koja bi malim državama trebala omogućiti bolje uslove fudbala i generalno ljudi se udružuju u organizacije otkad je svijeta i vijeka.

Ali šta ja ne shvatam...cuclanje mošnji navijača klubova svojim predsjednicima. Tko su Perez i Laporta da spašavaju evropski fudbal? Bukvalno isto sad Mirza Hatić da ide spašavat džamije po Bosni, tako što će napravit novu Islamsku zajednicu.
otprilike u tome i jeste fazon, a to velika većina ne shvata. u privredi je konkurencija dobrodošla, u nekim stvarima poput krovnih organizacija nije.
uskoro bi mogli imati paralelne evropske prvake, ko u boksu ... a znamo šta je boks. posljednji primjer je bio u šahu i vidjeli smo na šta je to ispalo. bilo je još primjera, tenis u ranim sedamdesetim itd ... sve samo zbog para.

meni je iskreno svejedno, fudbal je na putu samouništenja i ja ne vjerujem da to iko može spriječiti ili zaustaviti. ja sam zlatna vremena fudbala doživio i to je jako bilo dobro, više nije osim reprezentativnog fudbala a i to bi moglo podvoz ako FIFA i UEFA odluče da igraju svoju prljavu igru.

jednostavno to više nije to, sve se kotrlja nizbrdo i superliga je samo slijedeći korak ka ponoru
Ne pratim košarku, al mislim da se slična stvar dešava u evropskoj košarci trenutno, Euroliga je tipa zatvoren sistem takmičenja i znam da su u nekom sukobu sa FIBA-om

Avatar
denimen99
Postovi: 1634
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la denimen99 » 10 feb 2023, 11:19

Najjači su mi ovi što prognoziraju odmah da je to mrtvo, da nema ništa od toga, kunu se u Bayern i Engleze haha.. isti ti mozgovi su i prije 2 godine govorili nema ništa od toga, ali nas par je ostalo vjerno Ćaći i njegovim revolucionarnim idejama u nogometu. Idemo jako i do kraja.

Najsmješnije mi je to što će isti likovi opet gledati utakmice. Baš da vidim koji će to od vas prebaciti kanal četvrtkom na utakmicu FA cupa izmedju Halifaxa i Leedsa, umjeto ovamo da gleda Barcelona - Inter.
- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Avatar
denimen99
Postovi: 1634
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la denimen99 » 10 feb 2023, 11:25

Ili ako FKS izbori učešće u Super Ligi.. možeš zamisliti muke za ove hordaše što su u svom životu odlučili bojkotovati i utakmice FKS i utakmice Super Lige ahahhaha.
- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Avatar
Carti
Postovi: 2180
Pridružen/a: 03 dec 2021, 15:25

Re: Super League

Post Postao/la Carti » 10 feb 2023, 11:31

Da ovo pokrecu ozbiljni velikani, a ne Barca i Juve bilo bi nesto od ovog.

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.