Super League

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la ASD » 10 feb 2023, 12:17

denimen99 je napisao/la:
10 feb 2023, 11:19
Najjači su mi ovi što prognoziraju odmah da je to mrtvo, da nema ništa od toga, kunu se u Bayern i Engleze haha.. isti ti mozgovi su i prije 2 godine govorili nema ništa od toga, ali nas par je ostalo vjerno Ćaći i njegovim revolucionarnim idejama u nogometu. Idemo jako i do kraja.

Najsmješnije mi je to što će isti likovi opet gledati utakmice. Baš da vidim koji će to od vas prebaciti kanal četvrtkom na utakmicu FA cupa izmedju Halifaxa i Leedsa, umjeto ovamo da gleda Barcelona - Inter.
Naravno da neću gledati jer je bezvezno takmičenje bez rezultatskog značaja.
Bio sam veliki fan Eurolige. Godinama nisam pogledao nijedan meč zato jer su je zatvorili. Malo sam se opirao i uprkos tome gledao nacionalne lige, ali se vidjelo kasnije da zbog toga nema smisla više ni nacionalne lige gledati.

Druga stvar, rekao sam da nema ništa od ovoga i bio sam upravu. 3 kluba su krenula s idejom da imaju novu Ligu prvaka i evo sad su došli do novog Audi cupa.
Finn je napisao/la:
10 feb 2023, 00:33


Ali klubovi i vlasnici žele u SL, to je već potvrđeno, navijači su ti koji prave nepotreban problem.
Navijači su ti zbog kojih ti klubovi jesu to što jesu.
Da nemaju publiku, ne bi ni postojali.
Kao i svaki brend.

Avatar
denimen99
Postovi: 1561
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la denimen99 » 10 feb 2023, 12:39

ASD je napisao/la:
10 feb 2023, 12:17

Naravno da neću gledati jer je bezvezno takmičenje bez rezultatskog značaja.
Bio sam veliki fan Eurolige. Godinama nisam pogledao nijedan meč zato jer su je zatvorili. Malo sam se opirao i uprkos tome gledao nacionalne lige, ali se vidjelo kasnije da zbog toga nema smisla više ni nacionalne lige gledati.

Druga stvar, rekao sam da nema ništa od ovoga i bio sam upravu. 3 kluba su krenula s idejom da imaju novu Ligu prvaka i evo sad su došli do novog Audi cupa.
Super, svi smo mi kreatori svog medijskog sadržaja. Neću ulaziti u poređenje evorpske košarke i evropskog fudbala, jer nije moguće.

Ali evo primjer, Real je osvojio 5 LP u zadnjih 15 godina, Barcelona 3, City i PSG niti jednu, kada dođe prelazni rok, ova druga dva te nadmaše u svakom transferu za 100m €. Ko je tu glavni krivac ako nije UEFA, i njihove male nagrade za najbolje klubove.

Ako na to dodamo da su Barcelona, Chelsea, Atletico i Real bili kažnjavani zabranom transfera zbog nekih maloljetnih ugovora, a gleda se kroz prste ovim arapskim fondovima, onda je jasno zašto ljudi žele novo takmičenje.

Roma je osvojila ligu konferencija, trofej nidje veze, bez neke velike pompe, jer i nagradni fond tog takmičenja ne može zadovoljiti potrebe Rome. Eh Liga Prvaka je to postala za Real Madrid, pa i Barcelonu.. nebitno takmičenje koje osvajaš redovno a neko drugi kupi šlag sa vrha.
- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la ASD » 10 feb 2023, 12:57

denimen99 je napisao/la:
10 feb 2023, 12:39
ASD je napisao/la:
10 feb 2023, 12:17

Naravno da neću gledati jer je bezvezno takmičenje bez rezultatskog značaja.
Bio sam veliki fan Eurolige. Godinama nisam pogledao nijedan meč zato jer su je zatvorili. Malo sam se opirao i uprkos tome gledao nacionalne lige, ali se vidjelo kasnije da zbog toga nema smisla više ni nacionalne lige gledati.

Druga stvar, rekao sam da nema ništa od ovoga i bio sam upravu. 3 kluba su krenula s idejom da imaju novu Ligu prvaka i evo sad su došli do novog Audi cupa.
Super, svi smo mi kreatori svog medijskog sadržaja. Neću ulaziti u poređenje evorpske košarke i evropskog fudbala, jer nije moguće.

Ali evo primjer, Real je osvojio 5 LP u zadnjih 15 godina, Barcelona 3, City i PSG niti jednu, kada dođe prelazni rok, ova druga dva te nadmaše u svakom transferu za 100m €. Ko je tu glavni krivac ako nije UEFA, i njihove male nagrade za najbolje klubove.

Ako na to dodamo da su Barcelona, Chelsea, Atletico i Real bili kažnjavani zabranom transfera zbog nekih maloljetnih ugovora, a gleda se kroz prste ovim arapskim fondovima, onda je jasno zašto ljudi žele novo takmičenje.

Roma je osvojila ligu konferencija, trofej nidje veze, bez neke velike pompe, jer i nagradni fond tog takmičenja ne može zadovoljiti potrebe Rome. Eh Liga Prvaka je to postala za Real Madrid, pa i Barcelonu.. nebitno takmičenje koje osvajaš redovno a neko drugi kupi šlag sa vrha.
Pamtim vrijeme kada se Realu nije moglo parirati po transferima. A isto tako znamo historijat Reala, kako su oni bili prvi klub koji je trošio, sa transferima poput Puškaša ili DI Stefana.
Sada im je problem jer su se pojavili bogatiji kojima Real ne može parirati i pojavljivati će ih se još. I dobro je što se pojavljuju.

Real bi i u slučaju Superlige bio nezadovoljan, išli bi na uvođenje raznih barijera kako im PSG ili City ne bi mogli odvesti igrače. Morale bi se uvesti barijere kao u NBA ligi.

Jedini argument koji imaju ova 3 kluba za Superligu je da UEFA ostane bez kontrole, da se uvede na neki način bolje upravljanje.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Epidaurus » 10 feb 2023, 13:08

Sa znacajnom razlikom sto je Real trosio pare koje je zaradio ili kredite za koje je imao pokrice. Slicno kao i United, Bayern ili Barca (druga stvar sto se Barca zaje.bala sa astronomskim platama pa se unistili finansijski). PSG i City trose pare koje su u klubove upumpane preko fiktivnih sponzora. Real i takvima moze parirati al bi se onda doveo u situaciju kao Barca il bi se mogli pretvoriti u dionicarsko drustvo pa da se tek onda pisaju po europskom fudbalu. Bayern ista stvar, najjace njemacke firme ciji predstavnici sjede u bordu direktora Bayerna pojacaju ulaganje i Bayern se isto tako pisa i po Englezima i po arapskim projektima.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la ASD » 10 feb 2023, 13:16

Epidaurus je napisao/la:
10 feb 2023, 13:08
Sa znacajnom razlikom sto je Real trosio pare koje je zaradio ili kredite za koje je imao pokrice. Slicno kao i United, Bayern ili Barca (druga stvar sto se Barca zaje.bala sa astronomskim platama pa se unistili finansijski). PSG i City trose pare koje su u klubove upumpane preko fiktivnih sponzora. Real i takvima moze parirati al bi se onda doveo u situaciju kao Barca il bi se mogli pretvoriti u dionicarsko drustvo pa da se tek onda pisaju po europskom fudbalu.
Mogu se složiti. Ali to nije uvijek radio. Real je klub sa dugom tradicijom, oni su davnih dana stekli svoje competitve advantages, upravo na isti način na koji i City i PSG rade, te se sada bore da im postave razne barijere.
Real i Barca jesu veliki zbog armije fanova. Ako CIty i PSG nastave ulagati u Svjetske zvijezde, oni će za 10-20 godina steći veliku armiju fanova, pogotovo u Aziji. To im je najveći problem.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Epidaurus » 10 feb 2023, 13:24

Pa nek pariraju, nije problem al nek rade to u sklopu pravila, a ne da jedna pravila vaze za City i PSG, a druga za ostale. Pusti onda i ostalim elitnim klubovima da trose nemilice bez FFPa i onda City i PSG nece imati takav luksuz. Barca je uz Real najveci svjetski fudbalski brend pa im se desila ova kriza zbog nenormalnog trosenja, PSGu i Cityju bi se isto trebalo desiti vrlo brzo ako ce se pravila primjenjivati i na njih jer ne postoji nacin da oni generisu vise novca od Reala i Barce.

Avatar
denimen99
Postovi: 1561
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la denimen99 » 10 feb 2023, 13:27

ASD je napisao/la:
10 feb 2023, 13:16
Epidaurus je napisao/la:
10 feb 2023, 13:08
Sa znacajnom razlikom sto je Real trosio pare koje je zaradio ili kredite za koje je imao pokrice. Slicno kao i United, Bayern ili Barca (druga stvar sto se Barca zaje.bala sa astronomskim platama pa se unistili finansijski). PSG i City trose pare koje su u klubove upumpane preko fiktivnih sponzora. Real i takvima moze parirati al bi se onda doveo u situaciju kao Barca il bi se mogli pretvoriti u dionicarsko drustvo pa da se tek onda pisaju po europskom fudbalu.
Mogu se složiti. Ali to nije uvijek radio. Real je klub sa dugom tradicijom, oni su davnih dana stekli svoje competitve advantages, upravo na isti način na koji i City i PSG rade, te se sada bore da im postave razne barijere.
Real i Barca jesu veliki zbog armije fanova. Ako CIty i PSG nastave ulagati u Svjetske zvijezde, oni će za 10-20 godina steći veliku armiju fanova, pogotovo u Aziji. To im je najveći problem.
Kad osvoje 15 liga prvaka, logično je da će imati najviše fanova i ta priča ti baš i ne pije vode. Mislim da to uopšte nije problem ni za Real niti za Barcelonu. Oduvijek se klubovi natječu za prestiž, ali razlika je velika kada United nakon što osvoji Ligu Prvaka ode na azijsku turneju i onda Beckham proda milijardu dresova.

Grealish košta 5 puta više od Beckhama, odradio je azijsku turneju ali niko o njemu ne priča. Zašto misliš da je to tako?
- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Avatar
Shategabri
Postovi: 14521
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Shategabri » 10 feb 2023, 13:30

Fudbal je odavno biznis i u tom kontekstu predsjednici velikih klubova su rekli zašto da se UEFA bogati na naš račun, hoćemo mi da dijelimo kolač između sebe.
Tu se krije sva suština.

Euroligi ne fali ništa. Naprotiv, top takmičenje. Pogotovo ove sezone.
Eto bilo bi sigurno bolje da se kojim slučajem mogu natjecati prvaci Bosne, Bugarske, Rumunije, Mađarske :roll:
Koševo Zapad

DonRamiz
Postovi: 162
Pridružen/a: 19 feb 2020, 23:29

Re: Super League

Post Postao/la DonRamiz » 10 feb 2023, 13:33

Prošlo skoro godinu dana,a navijači Madrida još nisu prežalili to što ih je Mbappe odje.bao zbog PSG-a .😂

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la ASD » 10 feb 2023, 14:10

Shategabri je napisao/la:
10 feb 2023, 13:30
Fudbal je odavno biznis i u tom kontekstu predsjednici velikih klubova su rekli zašto da se UEFA bogati na naš račun, hoćemo mi da dijelimo kolač između sebe.
Tu se krije sva suština.

Euroligi ne fali ništa. Naprotiv, top takmičenje. Pogotovo ove sezone.
Eto bilo bi sigurno bolje da se kojim slučajem mogu natjecati prvaci Bosne, Bugarske, Rumunije, Mađarske :roll:
Euroligi ništa, ali evropskoj košarci da. Prepolovila se preko noći.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14521
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Shategabri » 10 feb 2023, 14:16

ASD je napisao/la:
10 feb 2023, 14:10
Shategabri je napisao/la:
10 feb 2023, 13:30
Fudbal je odavno biznis i u tom kontekstu predsjednici velikih klubova su rekli zašto da se UEFA bogati na naš račun, hoćemo mi da dijelimo kolač između sebe.
Tu se krije sva suština.

Euroligi ne fali ništa. Naprotiv, top takmičenje. Pogotovo ove sezone.
Eto bilo bi sigurno bolje da se kojim slučajem mogu natjecati prvaci Bosne, Bugarske, Rumunije, Mađarske :roll:
Euroligi ništa, ali evropskoj košarci da. Prepolovila se preko noći.
Sumnjam da bi bilo bolje sve i da nije formirana Euroliga.

Na kraju krajeva, imaš formiranu Jadransku ligu kako bi spasila ex yu košarku, šta si dobio, ništa.
Evropska klupska košarka je u svakom slučaju bila osuđena na propast i Euroliga je svakako jedina svijetla tačka.

Naravno, teško je tu paralelu povući sa fudbalom, drugi je sport, daleko važniji i plaćeniji u Evropi, međutim činjenica da se UEFA otima i grize samo zbog sebe, sigurno je nije briga za to da li će neki manji klubovi biti na gubitku.
Koševo Zapad

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la ASD » 10 feb 2023, 14:44

Shategabri je napisao/la:
10 feb 2023, 14:16
ASD je napisao/la:
10 feb 2023, 14:10
Shategabri je napisao/la:
10 feb 2023, 13:30
Fudbal je odavno biznis i u tom kontekstu predsjednici velikih klubova su rekli zašto da se UEFA bogati na naš račun, hoćemo mi da dijelimo kolač između sebe.
Tu se krije sva suština.

Euroligi ne fali ništa. Naprotiv, top takmičenje. Pogotovo ove sezone.
Eto bilo bi sigurno bolje da se kojim slučajem mogu natjecati prvaci Bosne, Bugarske, Rumunije, Mađarske :roll:
Euroligi ništa, ali evropskoj košarci da. Prepolovila se preko noći.
Sumnjam da bi bilo bolje sve i da nije formirana Euroliga.

Na kraju krajeva, imaš formiranu Jadransku ligu kako bi spasila ex yu košarku, šta si dobio, ništa.
Evropska klupska košarka je u svakom slučaju bila osuđena na propast i Euroliga je svakako jedina svijetla tačka.

Naravno, teško je tu paralelu povući sa fudbalom, drugi je sport, daleko važniji i plaćeniji u Evropi, međutim činjenica da se UEFA otima i grize samo zbog sebe, sigurno je nije briga za to da li će neki manji klubovi biti na gubitku.
To je tačno, ali isto tako i ovih par likova je tu zbog sebe. Priče o spašavanju fudbala su za malu djecu.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14521
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Shategabri » 10 feb 2023, 14:59

ASD je napisao/la:
10 feb 2023, 14:44
Shategabri je napisao/la:
10 feb 2023, 14:16
ASD je napisao/la:
10 feb 2023, 14:10


Euroligi ništa, ali evropskoj košarci da. Prepolovila se preko noći.
Sumnjam da bi bilo bolje sve i da nije formirana Euroliga.

Na kraju krajeva, imaš formiranu Jadransku ligu kako bi spasila ex yu košarku, šta si dobio, ništa.
Evropska klupska košarka je u svakom slučaju bila osuđena na propast i Euroliga je svakako jedina svijetla tačka.

Naravno, teško je tu paralelu povući sa fudbalom, drugi je sport, daleko važniji i plaćeniji u Evropi, međutim činjenica da se UEFA otima i grize samo zbog sebe, sigurno je nije briga za to da li će neki manji klubovi biti na gubitku.
To je tačno, ali isto tako i ovih par likova je tu zbog sebe. Priče o spašavanju fudbala su za malu djecu.
Opet kažem, fudbal je odavno biznis.
Svaki biznis pokreće interes i profit.
Romantika je za kokuze.
Koševo Zapad

Marelica
Postovi: 7
Pridružen/a: 07 feb 2023, 11:57
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Marelica » 10 feb 2023, 18:25

Ugasite ovu temu. Super Liga nikada nece biti formirana.

Avatar
denimen99
Postovi: 1561
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la denimen99 » 11 feb 2023, 09:30

Ugasiti će se City, ugasiti će se Barcelona, ugasite temu - nema ništa od Super Lige, trebe otjerati Čičkovo ulje, taće Sabrina, treba Ajlu otjerati, taće Vrančić otjerali ga.. treba se riješit Amara Osima, Isiću marš iz Veleža i ostali stručnjaci sa ovog podneblja ne znaju za druge riječi. Presmiješno i žalosno u istom momentu.

Dakle naš puk, kada nema argumenata zove i poziva na tjeranje, gašenja, motaj kablove.. a evo ne znam da se ikada i jedan iole bitan klub ugasio osim Astre, koja će se uskoro vratiti, i Iskre koja je najmanje bitna tu u svemu, ali eto posluži kao dobar primjer.
- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Avatar
Chapman1886
Postovi: 4895
Pridružen/a: 21 maj 2018, 21:20
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Chapman1886 » 11 feb 2023, 11:07

Ja neznam zašto mislite daće sa prevearantima iz đubrentusa iko ući u bilo šta... Kantalonski seaparitste su u kanalu to razumim ali me Perez iznenađava ovim potezima... Đubrentus može samo kriminal ligu oformiti...
Samo Sloboda | COYG

Avatar
Rajaz
Postovi: 13319
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Rajaz » 11 feb 2023, 12:08

Chapman1886 je napisao/la:
11 feb 2023, 11:07
Ja neznam zašto mislite daće sa prevearantima iz đubrentusa iko ući u bilo šta... Kantalonski seaparitste su u kanalu to razumim ali me Perez iznenađava ovim potezima... Đubrentus može samo kriminal ligu oformiti...

Avatar
denimen99
Postovi: 1561
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la denimen99 » 20 feb 2023, 12:24

Ok, ne treba nam Super Liga, ali ako će ovako biti svake sezone huehue. Real iz 2018-te bi ovdje imao 7/7, ali danas sam siguran jedino u 2/2 protiv ovih Engleza...
slika
- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Avatar
Arvid
Postovi: 17018
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Arvid » 15 mar 2023, 19:22



:kafa:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
denimen99
Postovi: 1561
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la denimen99 » 30 mar 2023, 09:56

Vrijedi pogledati, iako je isrpičana samo jedna strana priče, i naravno, ne slažem ni sa jednom osobom u dokumentarcu, osim sa Ćaćom.

- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.