Najbolji svih vremena

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Ko je najbolji?

Di Stefano
1
1%
Pele
2
3%
Cruyff
0
Nema glasova.
Maradona
5
7%
Ronaldo (debeli)
9
13%
Cristiano Ronaldo
22
31%
Messi
31
44%
 
Ukupno glasova: 70

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 04 dec 2021, 21:58

Sta bi TEK bilo.
I ovako je. Veci je Dijego bio genijalac, veci majstor.

Avatar
messilla
Postovi: 31125
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la messilla » 04 dec 2021, 22:47

Isti klinac samo drugo pakovanje. Tanak mu je poprilično klupski dio. Mislim govorimo o uzorku koji u prosjeku pet puta veći od onog reprezentativnog.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 04 dec 2021, 23:24

messilla je napisao/la:
04 dec 2021, 22:47
Isti klinac samo drugo pakovanje. Tanak mu je poprilično klupski dio. Mislim govorimo o uzorku koji u prosjeku pet puta veći od onog reprezentativnog.
Jeste, kako nije. U zlatnom periodu Serije A (1984-2000), najjace lige ikada koja se igrala u istoriji fudbala, dosao u krsinu od ekipe i istu odveo dva puta do skudeta, pored strahovite konkurencije, pocevsi od cuvenog Sakijevog Milana pa nadalje. Bio je najbolji igrac u najjacoj ligi ikada za svog vakta.
Napoli je imao njega, te Kareku i Alemaoa, solidnog napadaca koji je bio slabiji od nadolazecih Romarija i Bebeta, malo bolji od Milera, i veznjaka koji je bio Dijegov vodonosa. Ko je igrao od Italijana? Bek Francini - koga je Bekenabauer targetirao kao najgoreg igraca italijanske reprezentacije. Karnevale bio krs-napadac, forsiran, a Italija je imala 5-6 boljih napadaca od njega.
Bez Dijega Napoli bi bio dobar za neko 8-10. mesto u ligi.
Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 04 dec 2021, 23:40, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la geronimo » 04 dec 2021, 23:38

EpateguiHuleteti je napisao/la:
04 dec 2021, 23:24
messilla je napisao/la:
04 dec 2021, 22:47
Isti klinac samo drugo pakovanje. Tanak mu je poprilično klupski dio. Mislim govorimo o uzorku koji u prosjeku pet puta veći od onog reprezentativnog.
Jeste, kako nije. U zlatnom periodu Serije A (1984-2000), najjace lige ikada koja se igrala u istoriji fudbala, dosao u krsinu od ekipe i istu odveo dva puta do skudeta, pored strahovite konkurencije, pocevsi od cuvenog Sakijevog Milana pa nadalje. Bio je najbolji igrac u najjacoj ligi ikada za svog vakta.
Napoli je imao njega, te Kareku i Alemaoa, solidnog napadaca koji je bio slabiji od nadolazecih Romarija i Bebeta, bolji od Miler, i veznjaka koji je bio Dijegov vodonosa. Ko je igrao od Italijana? Francini - koga je Bekenabauer targetirao kao najgoreg igraca italijanske reprezentacije. Karnevale bio krs-napadac, forsiran, a Italija je imala 5-6 boljih napadaca od njega.
Bez Dijega Napoli bi bio dobar za neko 8-10. mesto u ligi.
Tako je, kolega. Trebaju dečki za početak pogledati poneki dokumentarac o Malom Zelenom.
Italijanska liga bila pojam za sve ostale. Englezi bili suspendovani zbog Hejsela, ostali ni blizu Calciu.
Sjećam se kada je Baka Slišković prešao u neki manji klub ( ne mogu se sjetiti sada tačno...avelino ili padova, ne znam tačno) koji je to uspjeh bio da neko od naših igra u prestižnoj Seria A.
Samo veliki su imali privilegiju tamo igrati. Strašne ekipe I konkurencija. Napoli je čudo pravio upravo zahvaljujući njemu.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 04 dec 2021, 23:43

geronimo je napisao/la:
04 dec 2021, 23:38
EpateguiHuleteti je napisao/la:
04 dec 2021, 23:24
messilla je napisao/la:
04 dec 2021, 22:47
Isti klinac samo drugo pakovanje. Tanak mu je poprilično klupski dio. Mislim govorimo o uzorku koji u prosjeku pet puta veći od onog reprezentativnog.
Jeste, kako nije. U zlatnom periodu Serije A (1984-2000), najjace lige ikada koja se igrala u istoriji fudbala, dosao u krsinu od ekipe i istu odveo dva puta do skudeta, pored strahovite konkurencije, pocevsi od cuvenog Sakijevog Milana pa nadalje. Bio je najbolji igrac u najjacoj ligi ikada za svog vakta.
Napoli je imao njega, te Kareku i Alemaoa, solidnog napadaca koji je bio slabiji od nadolazecih Romarija i Bebeta, bolji od Miler, i veznjaka koji je bio Dijegov vodonosa. Ko je igrao od Italijana? Francini - koga je Bekenabauer targetirao kao najgoreg igraca italijanske reprezentacije. Karnevale bio krs-napadac, forsiran, a Italija je imala 5-6 boljih napadaca od njega.
Bez Dijega Napoli bi bio dobar za neko 8-10. mesto u ligi.
Tako je, kolega. Trebaju dečki za početak pogledati poneki dokumentarac o Malom Zelenom.
Italijanska liga bila pojam za sve ostale. Englezi bili suspendovani zbog Hejsela, ostali ni blizu Calciu.
Sjećam se kada je Baka Slišković prešao u neki manji klub ( ne mogu se sjetiti sada tačno...avelino ili padova, ne znam tačno) koji je to uspjeh bio da neko od naših igra u prestižnoj Seria A.
Samo veliki su imali privilegiju tamo igrati. Strašne ekipe I konkurencija. Napoli je čudo pravio upravo zahvaljujući njemu.
Napokon vrsnjak koji zna o cemu govorim.
I nije Serija A te 84. samo zbog Dijega uzdignuta na pijedestal. Tada su dosli i Rumenige u Inter iz Bajerna, Brigel iz K'Lauterna u Veronu (mislim da je i Elkjer-Larsen dosao tog leta u Italiju s njim), vec igrali Platini, Bonjek, Ziko, Italija aktuelni prvak sveta... Porediti La Ligu sa tom ligom u tih sledecih 15-ak godina - smesno. Doslo potom po 10 najboljih Nemaca i Holandjana u tu ligu, Englezi dolazili, Brazilci svi, potom i Argentinci i istocna Evropa.
Baka je bio u Peskari. Od vasih i Skoro u Torinu. Covek igrao Seriju B - tvrdi da je bila jaca od vecine evropskih liga, da ne govorimo o Seriji A. Haris bio u tandemu sa standardnim napadacem Brazila Milerom. Jedan Ziko isao u Udineze...

Avatar
messilla
Postovi: 31125
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la messilla » 04 dec 2021, 23:45

EpateguiHuleteti je napisao/la:
04 dec 2021, 23:24
Jeste, kako nije. U zlatnom periodu Serije A (1984-2000), najjace lige ikada koja se igrala u istoriji fudbala, dosao u krsinu od ekipe i istu odveo dva puta do skudeta, pored strahovite konkurencije, pocevsi od cuvenog Sakijevog Milana pa nadalje. Bio je najbolji igrac u najjacoj ligi ikada za svog vakta.
Napoli je imao njega, te Kareku i Alemaoa, solidnog napadaca koji je bio slabiji od nadolazecih Romarija i Bebeta, malo bolji od Milera, i veznjaka koji je bio Dijegov vodonosa. Ko je igrao od Italijana? Bek Francini - koga je Bekenabauer targetirao kao najgoreg igraca italijanske reprezentacije. Karnevale bio krs-napadac, forsiran, a Italija je imala 5-6 boljih napadaca od njega.
Bez Dijega Napoli bi bio dobar za neko 8-10. mesto u ligi.
Ne sporim ja taj dio uopće, samo to je opet nekih šest sezona u najboljem slučaju što je po meni premalo za Goat kontekst.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 dec 2021, 00:16

Ne vredi deci objasnjavati... I ne zameram im, ne znaju sta je tadasnja Serija A. Vidi se i po recniku da su mladjana populacija.
Jedan od cetiri najbolja igraca Real Madrida, koji je tada bio preplaceni sampion Spanije i redovni ucesnik polufinala Kupa sampiona, a pre toga i dvostruki osvajac izuzetno jakog Kupa UEFA (85, 86, nesudjeni finalni rival Zelje), Martin Vaskez, lider Reala uz Uga Sanceza, Butragenja i Micela presao je iz Madrida u :arrow: Torino! Klub izmedju 15-20. mesta po kvalitetu u Italiji u to vreme. Torino je vise placao od Reala! I ne samo Torino.
Kasnije, Oliver Birhof je usao u tada mocnu nemacku reprezentaciju iz prosecnog italijanskog drugoligasa Askolija (i doneo im potom i evropsku titulu 96. u finalu na Vembliju). Batistuta je na svetsko prvenstvo u Ameriku kao najveca argentinska zvezda uz Dijega dosao iz drugoligasa Fiorentine. U kojoj je igrao sa glavnim sefom u veznom redu tada aktuelnog svetskog sampiona Nemacke - Efenbergom.
Cak mislim da je i Rumun Hadzi koji je bio sjajan tada na mundijalu, jedan od boljih evropskih igraca 90-ih, igrao drugu ligu u Italiji, bio je u Bresi cini mi se. Piksi iz Tapijevog Marseja isao u tada malu Veronu. Boban i Jarni pocinjali u Bariju. Veliki Roberto Badjo 98. bio standardan napadac reprezentacije (sa Vijerijem) iz osrednje Bolonje koja je tada tek usla u Seriju A. Sama Italija je imala vrhunsku produkciju igraca, najvecu u svetu ubedljivo. Ni pre, ni posle toga, ni 40% tadasnjeg opsega nisu dostigli. Poslednje sto je iz te ere izaslo su mladji igraci koji su stasavali 90-ih, a osvojili su svetsku titulu 2006. Ekipa prepuna majstora. Posle toga se Italija raspala. Pala liga, pala produkcija.
Na svetskim prvenstvima 86. i 90. od 30 najboljih fudbalera, pa bar 25 ih je igralo u Seriji A! I kaze "tanak klupski ucinak". Ma nemam nerava dalje argumentovati. Prepustam temu drugima.

Avatar
messilla
Postovi: 31125
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la messilla » 05 dec 2021, 00:40

Ja jedno, ti drugo. Niko to ne spori čovječe, ja samo govorim o kontinuitetu. Šest sezona je po meni premalo za ovakvu vrstu diskusije. Nije isto držati nivo 5-6 i 10-12 godina. Živio. :salut:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 dec 2021, 02:46

Ma nema frke. U ovim raspravama su ljudi uvek na strani svojih pulena i stavova, svog poimanja fudbala i sporta uopste. Oba igraca su velikana. Teske su te debate. Imaju smisla samo ako se seciraju na epohe. Ko je najbolji sportista, slikar, muzicar, knjizevnik, sto ljudi, sto stavova.
Nista licno, ne zameri, izvinjavam se ako sam bio pregrub, svako dobro :salut:

Avatar
Petardaa
Postovi: 1035
Pridružen/a: 15 nov 2011, 13:34
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la Petardaa » 05 dec 2021, 08:43

Dok je moja nena bila ziva, citavo vrijeme je govorila da je Pele najbolji igrac svih vremena, a gledala je i Messija i Ronalda veliki dio karijere. Pa vi sad vidite :kafa:

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la enobarca » 05 dec 2021, 10:00

Maradona GOAT u smrkanju kokaina.

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la JoeBleck » 05 dec 2021, 11:31

EpateguiHuleteti je napisao/la:
04 dec 2021, 15:42
Ne omalovazavam Mesija. I meni je drag i cenim ga izuzetno. Za mene drugi najbolji igrac svih vremena, posle Dijega, pre Pelea, Krojfa, Zube, Zidana, Di Stefana...
Dve samo recenice. Koliko traje karijera fudbalera danas, koliko u Dijegovo doba? Kakvi su uslovi za igranje, trening, kakva je rekuperacija? Dva razlicita vremena. Takodje to sto je Dijego bacio u vetar tri godine posle svoje tridesete, a znamo sta se sve desavalo, i narkotici i Napulj sa jedne strane i mrznja Italijana prema njemu nakon mundijala 90., namestali su mu afere, hteli su ga zivoga zakopati. Kakve veze ima njegov fudbalski talenat i doprinos sa vanbracnom decom i suspenzijom, a sto mu je pakovano u Italiji, pa je na kraju i sam Dijego usao u taj vrtlog koji mu je zaustavio karijeru.
Drugi aspekat: Mesi je imao neuporedivo bolje saigrace u reprezentaciji, o klubu da ne govorimo, o tome je bespredmetno raspravljati, medjutim zelim da kazem nesto drugo. Da je Dijego imao tretman kakav je imao Mesi i svi danasnji fudbaleri, kakve bi on tek brojke nabio? Koliko je nepokazanih crvenih kartona i nedosudjenih penala na njemu pocinjeno? Ne zna im se broj. To kako su Dijega mlatili u dresu Barselone, Napolija i Argentine, nije vidjeno ni pre, ni posle toga. Ni blizu. I covek je opstao 12 godina na top-nivou! 80-ih bi Mesija siguran sam polomili, kakvih 15 sezona u to doba, to je utopija.
Jedini ko je zbog Dijega nepravedno zakinut je nesrecni Saban na mundijalu u Italiji 90. Dobi covek bezveze dva zuta. Mi tada platismo. Da su igrali sa Nemcima ili Italijanima, niti bi bilo iskljucenja, niti bi bio zasticen.
Dobro ti je @Mesilla napisao .Sve je na principu SBBKBB

Da je Higuain ili Palacios zabio sansu protiv Njemacke , Messi bi prije 5 godina bio najveci igrac ikada.

Ne mozes drug reci da je Messi imao bolje igrace u Argentini od Maradone.Ne vrijedi ti ta , iskreno , neutemeljena.

Sto se tice klubova , Messi je igrao i bio vrhunski u najjacoj ekipi ikada.(generalno bio najzasluzniji za sve uspjehe) , ali i nakon toga bio je vrhunski i kada je padao klub.Odlaskom Messija iz kluba , Barcelona je realno u svim aspektima jedna osrednja ekipa , bez i jednog kvaliteta da kazes da ima nesto vrhunsko,dok je Messi bio tu.Imala je Njega.
Procitao sam komentar da bi tadasnji Napoli bez Diega bio 7-10 mjesto po kvalitetu , to ne znamo.Znamo da je Barcelona bez Messija upravo to,ekipa sredina tabele.Dokazano , upravo se desava.


Postujem misljenje i tvoje , i meni su broj 1 i 2.Samo mislim da je Messi upgrade verzija Diega.

U Diegovo vrijeme svi su imali iste uslove , kao sto u Messijevo imaju svi iste.Maradona nije bio sportistka kakav je trebao biti .

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6349
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la AshburtonG » 05 dec 2021, 11:41

Barcelona u primeu bi i bez Messija bila top 2 ekipa Starog kontinenta. Ljudi ovdje zaboravljaju kakva je to generacija bila. Pa na svakoj pozicij, osim golmana, su imali top 3 igraca svijeta.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 05 dec 2021, 11:52

vječno pitanje je da li je messi imao xavija i iniestu, ili su xavi i iniesta imali njega :D ;)

barca sa njima trojicom je jedna od dvije najbolje ekipe u istoriji fudbala, pitanje je da li je maradona ikada igrao u top 50 ekipi. prije da nije nego da jeste!

Avatar
emir18
Postovi: 16491
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la emir18 » 05 dec 2021, 13:04

Glupo je nekim igračima spominjati trofeje, kao Maradoni ovdje, jer nije pravio superstar timove, niti je imao ,Eto, Villa, Henry, Suarez, Neyamar, Iniesta podršku kroz svoju karijeru.
Evo i danas u 34 Messi ima Neymar i Mbappea oko njega....
Zadnja izmjena: emir18, dana/u 05 dec 2021, 14:25, ukupno mijenjano 1 put.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la enobarca » 05 dec 2021, 13:31

Ti pises u siframa, ko da si u ratu, to ko skonta svaka mu cast

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la samosarajvo » 30 maj 2022, 14:08

Najbolji i najveci svih vremena nije isto.

Najbolji mogu biti Messi ili Maradona. Prij Messi. Odlicna statistika, dovoljno trofeja i strasne stvari je radio na terenu. Kontrola lopte, vizija, sve.

Najvec igrac svih vremena je nesto drugo. Tu mora biti neko ko bi i na listi najboljig kotirao jako dobro, ima brdo trofeja, igrao je odlican fudbal ali je i rodjeni pobjednik, igrac koji nosi ekipu kad je najgore. To je naravno CR7.
Mesi je, na njegovu zalost, mentalni midget da bi usao u raspravu za GOAT-a.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 30 maj 2022, 14:11

dilema je samo pele ili maradona

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la BoixosNois1899 » 30 maj 2022, 14:18

:rol: :rol:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
mnon46
Postovi: 3199
Pridružen/a: 19 okt 2021, 14:55
Kontakt:

Re: Najbolji svih vremena

Post Postao/la mnon46 » 30 maj 2022, 14:53

CRonaldo.
U jednom trenutku govorimo za koga će mali navijati, šta će punac reći. Kaže mlada "Nek je ono meni živo i zdravo, pa nek navija za koga hoće". Tajac. Prekida ga brat riječima "Ma nek bude malo i bolesno, samo nek navija za Sarajevo".

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.