Lige petice

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Najbolja liga je...?

Premiership
274
43%
Primera Division
161
25%
Seria A
99
16%
Bundesliga
88
14%
Le Championat
10
2%
 
Ukupno glasova: 632

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la spielführer_21 » 06 dec 2010, 23:59

Opet vi sudite po snazi najjačeg kluba iz neke lige o jačini te lige.. Snaga lige se, po mom mišljenju, gleda na osnovu snage klubova iz donjeg dijela tabele.. Između ostalog, a mnogo je faktora tu. Barca jes najjača ekipa evrope, ali to nije zbog kvaliteta španske lige.. Mislim ljudi dođu direktno iz busa i ispraše jedan solidan tim te lige. To pokazuje da ostali u toj ligi i nisu neka klasa, a i broj osvojenih bodova i broj pobjeda Reala i Barce govori da je liga neujednačena...
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 07 dec 2010, 00:00

Mandrak je napisao/la:
Facasplaca je napisao/la:glupe usporedbe. la liga je najveci monopol u sportu gdje dva dima karaju a ostali bivaju karani. . .

da ne spominjem novac od tv prava i ostala sranja, ma fuj !

premiership je zakon !
Isto je to i u Premiershipu :!: ...samo Man.Utd i Chelsea karaju ,a ostali to gledaju i nijemo posmatraju kako ova dva kluba orgijaju i smjenjuju se kao šampioni.
:lol: Nemoj da pravimo tim po tim usporedbe.

OK - Real i Barcelona su top 5 timova na svijetu sigurno ali Engleska premier liga ima više kvalitetnijih
Chelsea, Manchester, Liverpool, Arsenal, Tottenham, Citty, Everton, Villa itd...
I nije ti tačno da samo Chelsea i Man karaju :| i oni bivaju karani. :| Najteža liga za igrati,
najatraktivnija ...

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Blue_He4rt » 07 dec 2010, 00:01

spielführer_21 je napisao/la:Opet vi sudite po snazi najjačeg kluba iz neke lige o jačini te lige.. Snaga lige se, po mom mišljenju, gleda na osnovu snage klubova iz donjeg dijela tabele.. Između ostalog, a mnogo je faktora tu. Barca jes najjača ekipa evrope, ali to nije zbog kvaliteta španske lige.. Mislim ljudi dođu direktno iz busa i ispraše jedan solidan tim te lige. To pokazuje da ostali u toj ligi i nisu neka klasa, a i broj osvojenih bodova i broj pobjeda Reala i Barce govori da je liga neujednačena...

Nazalost to neki ne mogu shvatit`! 8-)
Chelsea F.C.

Avatar
Mandrak
Postovi: 2399
Pridružen/a: 22 okt 2009, 14:33
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Mandrak » 07 dec 2010, 00:02

Ted Mosby je napisao/la:Iznenađenje :o :o :shock: :shock: buraz, brzo pokajanje i teoba 8-) valjda dovoljno poznaješ i pratiš fudbal da si svjestan da u FINALU Lige Prvaka nema Iznenađenja, podcjenjivanja i slicnih gluposti.

Ja sam govorio na finale općenito, kad usporediš gostovanja u EPL i u Primeri, pa to je smiješno. S jedne strane Birmingham, A.Villa, Fulham, Everton, Tottenham, West Ham, a da ne govorimo o velikoj 4+City. A u Primeri osim Reala i Barce nema gostovanja jakog izuzev možda Seville i Atl.Madrida i eventualno Valencia i Villareal
Pa jeli Atletico (španski klub) oderao prosle godine u finalu Kupa EUFA Fulham (engleski klub)??
Jeli Sevilla isto to ,isto finale UEFA isto takmicenje 2006 poderala Middlesbrough (engleski klub) :?: ...eto da ne pricamo samo o LP.
Zadnja izmjena: Mandrak, dana/u 07 dec 2010, 00:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la geronimo » 07 dec 2010, 00:02

Kako ne bi u anketi koji će forumaš biti najaktivniji na ovoj temi. Ja bih odmah u startu glasao za Mandraka i Paju. :D :D
Zbilja, šta Paja čeka? :mrgreen:
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Ted Mosby » 07 dec 2010, 00:03

spielführer_21 je napisao/la:Opet vi sudite po snazi najjačeg kluba iz neke lige o jačini te lige.. Snaga lige se, po mom mišljenju, gleda na osnovu snage klubova iz donjeg dijela tabele.. Između ostalog, a mnogo je faktora tu. Barca jes najjača ekipa evrope, ali to nije zbog kvaliteta španske lige.. Mislim ljudi dođu direktno iz busa i ispraše jedan solidan tim te lige. To pokazuje da ostali u toj ligi i nisu neka klasa, a i broj osvojenih bodova i broj pobjeda Reala i Barce govori da je liga neujednačena...
S čovjekom se treba složiti
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la -Paja » 07 dec 2010, 00:03

Ova tema se treba zakljucati po svim mogucim parametrima Premiership je ispred svih a tu ide Seria A i Bundesliga i malo iza njih Spanska. Dva najbolja spanska kluba nikad ne bi izdrzala Premiership i njegov ritam, engleski klubovi imaju vise uspjeha u Ligi Prvaka i pored toga sto im liga ne izlazi u susret te kad spanci imaju pauzu da se lagano pripreme u engleskoj krece ritam srijeda subota, objektivno Real i Barcelona su ekipe u rangu Newcastla i Stoke Citya i tu bi bili oko sredine tabele, naravno kad se radi o usporedbama trenutnih tabela i timova engleski tim od 1 do zadnjeg mjesta je jaci od svakog istoplasiranog spanskog!


Liga Prvaka i osvajanje iste je nikakav pokazatelj jer smo vidjeli 2006 i 2009 kako su pokradeni Arsenal i Chelsi koji su izdominirali slabasnu Barcelonu a na kraju nezasluzeno porazeni pomocu sudaca tako da to pada u vodu!



Premiership dominira!
Zadnja izmjena: -Paja, dana/u 07 dec 2010, 00:05, ukupno mijenjano 1 put.
Dio Arsenala

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 07 dec 2010, 00:04

Nekada treba generalizirati stvari ali u dozama objektivnosti. Zaje*ite subjektivnost.
U Španiji jednostavno nema ekipa koje mogu da se nose sa Realom i Barcom, upravo zbog neujednačenosti
osrednjih. U Engleskoj se otimaju za bodove sve do zadnjeg West Hama. Pa Chelsea koji je prošle godine pa
i početkom ove bio prut i masnica u Engleskoj polahko tone, jer je zaista teško u kontinuitetu igrati odlično,
teško je u 3 utakmice uzeti i 6 bodova.

Avatar
Mandrak
Postovi: 2399
Pridružen/a: 22 okt 2009, 14:33
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Mandrak » 07 dec 2010, 00:05

spielführer_21 je napisao/la:Opet vi sudite po snazi najjačeg kluba iz neke lige o jačini te lige.. Snaga lige se, po mom mišljenju, gleda na osnovu snage klubova iz donjeg dijela tabele.. Između ostalog, a mnogo je faktora tu. Barca jes najjača ekipa evrope, ali to nije zbog kvaliteta španske lige.. Mislim ljudi dođu direktno iz busa i ispraše jedan solidan tim te lige. To pokazuje da ostali u toj ligi i nisu neka klasa, a i broj osvojenih bodova i broj pobjeda Reala i Barce govori da je liga neujednačena...
Ja opet kažem da je Premiership možda IZJEDNACENIJI (klubovi unutar te lige su slicne kvalitete) ali to ni pod razno ne znaci automatski da je to BOLJA liga od Primere.
Izjednacena je i PLBIH jer je Modrica znala biti prvak, ali ne znaci to automatski da je liga nesto jaka kad svi znamo da nije.
Zadnja izmjena: Mandrak, dana/u 07 dec 2010, 00:05, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Ted Mosby » 07 dec 2010, 00:05

Pa jeli Atletico (španski klub) oderao prosle godine u finalu Kupa EUFA Fulham (engleski klub)??
Jeli Sevilla isto to ,isto finale UEFA isto takmicenje 2006 poderala Middlesbrough (engleski klub) :?: ...eto da ne pricamo samo o LP.

A je ih oderao 2:1 ih na produžetke pobijedio. A sjećaš li se možda kako je Arsenal izbacio Reala i Villareala, Manchester je dominirao protiv Barce a i Chelsea protiv Barce ali su ove suci, točnije mafija iz UEFE, pogurale u finale
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

CoDe
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 sep 2009, 13:36
Lokacija: Donji Vakuf <3
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la CoDe » 07 dec 2010, 00:06

Po sudeci svemu sada je najteza Budensliga pere svako , svakog sad jel to do tog sto su veliki klubovi skroz losi ili do tog da su mali postali veoma jaki !
Ja volim volim samo tebe i samo tebi tebi dajem sve i sa Sjevera ces cuti nasu pjesmu Sarajevo VOLIM TE !

Keane_Roy
Postovi: 319
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:36
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Keane_Roy » 07 dec 2010, 00:06

Ma u pravu je Mandrak. Eto imas super utakmicu u Primeri za 4-5 mjeseci. I ja je jedva cekam pa se cujemo. Pozz

Avatar
tony-mortale
Postovi: 3534
Pridružen/a: 24 nov 2009, 23:15
Lokacija: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la tony-mortale » 07 dec 2010, 00:08

ja nevjerujem da vi oko ovoga raspravljate, pa jedino o čem se može pričati je koju vi ligu najviše volite i sl. a o tome koja je najjača se pita UEFA koja po objektivnim kriterijima vrednuje svaku od svojih članica, a tu je sve jasno ko dan, engleska je liga trenutno najjača u evropi, a sad vi možete izlizati tastaturu od tipkanja pišući raznorazne "kontraargumente" ali to je jednostavno činjenica
najbogatija, najviše kvalitetnih timova, najviše novca obrće pa po skoro svemu je br. 1, meni lično nije nešto draga liga al ko me pita :lol:
Pato: Siamo una squadra fatta non di compagni, ma di fratelli.

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 07 dec 2010, 00:08

@ Mandrak, ja mislim da se ti šališ. :D

u Primeri kao što keane reče 2 puta godišnje gledamo istinski derbi. :D

Avatar
Facasplaca
Postovi: 187
Pridružen/a: 06 dec 2008, 08:19
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Facasplaca » 07 dec 2010, 00:09

Mandrak je napisao/la:
Facasplaca je napisao/la:glupe usporedbe. la liga je najveci monopol u sportu gdje dva dima karaju a ostali bivaju karani. . .

da ne spominjem novac od tv prava i ostala sranja, ma fuj !

premiership je zakon !
Isto je to i u Premiershipu :!: ...samo Man.Utd i Chelsea karaju ,a ostali to gledaju i nijemo posmatraju kako ova dva kluba orgijaju i smjenjuju se kao šampioni.
ovakvu stvar moze samo pripita i poprilicno laična osoba da bubne.

sam sebe u startu odma pobijas, pogledaj protiv koga je chelsea ove godine sve gubio bodove- isto vazi za united.

u premiershipu timovi iz donjeg i srednjeg dijela tebele nose vise bodova vodecim timovima (ars, manu, che) od onih kvazi klubova iz spanjolske koji kao vaze da nominalno treceg, cetvrtog i petog etc kluba po jacini, alt madrid, valencia, villareal itd. . .

pa barca jednu sevillu koja je kao cetvrti klub primere nabije s 4:0 i to s drugom postavom !

white hart lane je kao usporedba jedno od **** gostovanja u ligi. isto vazi za godison (everton) ili villa park. . . takvih stvari nema u primeri, i granice se s naucnom fantastikom.

pogledaj samo koliko je arsenal puta ove sezone porazen kod kuce, kako chelsea igra u zadnje vrijeme ili koliko united ima remija. . .ako to nisu dovoljno jasni indikatori jacine lige onda ti ja ne mogu pomoci, do tebe je.

da ne pominjem rastuci city. . .

Avatar
LFC_LAVOV
Postovi: 724
Pridružen/a: 30 jun 2009, 19:53
Lokacija: teska vremena
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la LFC_LAVOV » 07 dec 2010, 00:10

pa sjeti te se Liverpoola protiv slabasnog Reala ... :D
TM '87
Zeljeznicar za zivot cijeli

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Blue_He4rt » 07 dec 2010, 00:11

A nekim Bogami treba pocet` i crtat.







ENGLISH PREMIER LEAGUE

Primera Division
Chelsea F.C.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Ted Mosby » 07 dec 2010, 00:13

Dok u EPL-u imamo svaki vikend jedan derbi
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 07 dec 2010, 00:13

Kakvo je samo iznenađenje bilo kada se u ligi prvaka u polu finalu nisu našle barem 3 Ekipe iz EPL. :D

Avatar
Mandrak
Postovi: 2399
Pridružen/a: 22 okt 2009, 14:33
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Mandrak » 07 dec 2010, 00:15

Evo da nacrtam ako neki jos nije jasno :mrgreen:

slika

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.