Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Bernabéu
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 apr 2011, 20:41
Lokacija: Avenida de Concha Espina 1, 28036 Madrid
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la Bernabéu » 17 jan 2012, 08:21

@juznjak>
Hvala prijatelju, i tvoj avatar je (Y) . ;)

- Javier je u Realu bio najavljen kao novi golgeter, te su ga i navijači obožavali zbog toga što je prošao omladinsku školu Castille. Ne vjerujem da će se itko sjetit onog njegovog golaza u Ligi prvaka (2001-02) protiv Panathinaikosa sa preko 20 metara, bio je to njegov prvi gol u dresu Reala, gledao sam ga navečer u pregledu kola Lige prvaka i tek nedavno kada sam ga ponovo pogledao sjetio sam se toga. Već tada od njega se očekivala velika karijera i odmah je nepravadno etiketiran kao Raulov siguran nasljednik. Bio je to preveliki teret za jednog dječaka kao što je tada bio Javi. Portigol je čak i do dana današnjeg najbolji strijelac u svim Realovim kategorijama, oborio je lagano rekorde Raula, Butraguena i Martina Vazqueza. No Portillo je imao tu nesreću da odrasta u sjeni tada 'Madridskih svetaca', Morientesa i Raula, a nakon toga su došli Ronaldo i Owen (oba osvajači Balon d'Ora). Portillo zapravo nikada nije dobio pravu priliku da pokaže da vrijedi kao neko od te četvorice iako mu je bilo tek 20 godina, a u U-21 zabio je 6 golova u 10 utakmica. Tada je i Portillov otac otkrio sljedeće: "Raul nikada nije bio zabrinut za mjesto u prvom timu pored moga sina, Portillo mu se nije svidio jer se njega u to vrijeme smatralo svetcom Madrida, i nije volio da ga se već tada poredi sa Javijerom. Moj sin je morao napustiti Madrid. Sam sam na treningu vidio kako je moj sin Raulu dodao 40 lopti a Raul njemu nije nijednu. Jedino što sam primjetio bilo je to da se za njega jako zauzimao Santiago Solari." - rekao je Julian Portillo. Ove riječi bile su presudne za njegov transfer, odnosno posudbu u Fiorentinu. To je transfer koji apsolutno nikada neću shvatiti jer se u Italiji igra grubo, taktički, bezprijekorno, previše za jednog tehnički savršenog 20-godišanjaka. A kako je rekao Carlos Queiroz nakon odlaska iz Madrida, iza odlaska Portilla (inače je Portugalac želio njegov ostanak) stojali su Jorge Valdano i Raul. Sve je to povijest, i blago onome tko ne vjeruje u sve ove trzavice oko Portilla. Navodno ni Nicolas Anelka kada je došao u Madrid nije se osjećao lagodno pored dvojice prijatelja (Raula i Morientesa) i zbog toga je ubrzo i prodan. Naravno, ja nemam ništa protiv Raula, i teško je povjerovati u sve ovo ali sumnja ipak postoji. Također, Portillov otac sigurno nije imao nikakvu namjeru da uvrijedi Raula nego je se logično kao što bi učinio i svaki drugi otac samo zauzeo za svoje dijete.

^U ovome tekstu sve je objašnjeno glede Portilla, svaka čast korisniku na ovom postu.

- Što se tiče Diega u Werderu je bio odličan i ja sam ga bio jako zavolio, ali me njegov odabir kluba nakon odlaska iz Bundeslige jako razočarao. Nadao sam se da će preći odmah u Primeru jer mu ta liga najviše odgovara. U Atleticu sam ga pratio ove sezone, te je imao nekoliko upečatljivih partija. Nadam se i vjerujem da se može desiti njegov comeback, te da opet gledamo njegove prave partije.
Por Qué? Yo no entiendo por qué.

Avatar
harebianconero
Postovi: 5093
Pridružen/a: 04 sep 2011, 11:38
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la harebianconero » 16 feb 2012, 20:35

Eljero Elia, kako je krenuo bit će još jedan u nizu propalih holandskih talenata.. :(
Mirko Vučinić #9 & Leonardo Bonucci #19

30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la IlPrincipe » 20 feb 2012, 17:17

Gdje i neće kad je došo u Juve u kojem od 10 igrača 7 propadne a ona trojica budu dobar transfer ... da ih sad ne nabrajam skontat ces valjda koji su to (mislim na ove propale)
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
zivojinmiric
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 feb 2012, 12:19

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la zivojinmiric » 23 feb 2012, 19:25

Mamba je napisao/la:slika
van der meyde
našao si ga, nema šta. koliko se o njemu pričalo. sjećam se on i onaj Mido, talenti ogromni bili. raspali se ko kartonska kutija

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la ramiral » 24 feb 2012, 08:33

IlPrincipe je napisao/la:Gdje i neće kad je došo u Juve u kojem od 10 igrača 7 propadne a ona trojica budu dobar transfer ... da ih sad ne nabrajam skontat ces valjda koji su to (mislim na ove propale)
Navedi ih 10 koji su došli i propali
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la IlPrincipe » 24 feb 2012, 16:08

Jorge Martinez
Diego Ribas
Eljero Elia
Milos Krasić
Felipe Melo
Amauri
Alberto Aquilani
Vincenzo Iaquinta
Tiago
Poulsen

Svi su dovedeni kao velika-solidna pojačanja a na kraju su ispali FLOP-ovi ... mada ne osporavam da su u pojedinim trenutcima bljesnuli i donijeli doprinos Juvetu ...

Ima ih još, al necu vise ...
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
JuveSissoko
Postovi: 5490
Pridružen/a: 22 dec 2009, 20:44
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la JuveSissoko » 24 feb 2012, 18:18

IlPrincipe je napisao/la:Jorge Martinez
Diego Ribas
Eljero Elia
Milos Krasić
Felipe Melo
Amauri
Alberto Aquilani
Vincenzo Iaquinta
Tiago
Poulsen

Svi su dovedeni kao velika-solidna pojačanja a na kraju su ispali FLOP-ovi ... mada ne osporavam da su u pojedinim trenutcima bljesnuli i donijeli doprinos Juvetu ...

Ima ih još, al necu vise ...
ovdje jedini Diego da je valjao i bio je extra klasa, pa je ono bas propao, ovo ostalo je samo se pokazalo da su ono sto jesu, solidni igraci.To sto su placeni dobro to je stvar Juventusa i lose procjene.
gsol: According to these recent revelations, not only did Juventus win the title in 2005 without cheating but they did it without cheating against direct rivals who were cheating. HahaWOW we had a squad then.No wonder Juvitalia won the WC in 2006.

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la ramiral » 25 feb 2012, 10:53

IlPrincipe je napisao/la:Jorge Martinez
Diego Ribas
Eljero Elia
Milos Krasić
Felipe Melo
Amauri
Alberto Aquilani
Vincenzo Iaquinta
Tiago
Poulsen

Svi su dovedeni kao velika-solidna pojačanja a na kraju su ispali FLOP-ovi ... mada ne osporavam da su u pojedinim trenutcima bljesnuli i donijeli doprinos Juvetu ...

Ima ih još, al necu vise ...
Martinez - prosječan igrač koji je bio promašaj trenera i direktora u to vrijeme, precijenjen
Diego - igrač koji je kao nešto znao ali po meni nikada nije bio za Juvea, peljanje lopte, carinjenje i 6-7 kontakata sa istom ne mogu proći u Serie A, Wolfsburg pa Atletico, mlati novce, ne bih rekao da je to propadanje
Krasić - mogao i morao bolje, ko mu je kriv kad nije naučio italijanski za dvije godine boravka, pokazatelj više našeg balkanskog mentaliteta
Melo - solidan igrač i samo to, opet po meni nije bio kvalitet za Juve, promašaj uprave, doveli igrača psihički stabilnog kao petarda u vatri, otišao u Galatu, cijenjeni turski klub, opet po meni to nije ''propast''
Amauri - prešao u cijenjeni klub Fiorentinu, sasvim solidan i stabilan član Serie A, JEL' TO ''PROPADANJE''?
Aquilani - prešao u Milan... i ovo ''propadanje'' jel?
Iaquinta - imao nesreće sa povredama, zadnju godinu više kod ljekara nego trudnica kakva, dao svoj doprinos, kad god je igrao korektno odradio dio posla, godine su tu i neumitan suton karijere
Tiago - solidan igrač i ništa više
Poulsen - ratnik na sredini terena kojeg nikad nije krasilo fudbalsko znanje, prešao u jedan od dva najveća engleska kluba i ubire ''ginge'' tamo, opet propadanje?
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la IlPrincipe » 25 feb 2012, 12:07

@JuveSissoko
samo se pokazalo da su ono sto jesu, solidni igraci.To sto su placeni dobro to je stvar Juventusa i lose procjene.
o tome i govorim, o lošoj procjeni Juventusa općenito ...

@ramiral - ti igrači su uglavnom bili bolji u klubovima iz kojih su došli u Juventus ;)

Hoću ti reć da nemože biti promašaj ako je igrač bio dobar ili odličan u prethodnom klubu od Juventusa ... Znači da je morao biti dobar da bi ga oni doveli. Oni su ih doveli, igrači se nisu snašli ili propali i to je to ... evo ti nesto o svakome ponaosob

Jorge Martinez - Solidan igrač, ali po meni najlošiji od ovih svih, mada je plaćen velikih 10m što je van pameti s obzirom da je Milan npr doveo Nocerina,Emanuelsona i još par igrača koji mogu biti učitelji Martinezu

Diego Ribas - Čovjek je bio igračina u Werderu i činio čuda po Bundesligi. 29miliona koliko je Juve platio za njega nije malo ;) ... od njega se nakon odlaska iz Werdera očekivalo da bude jedan od najboljih playmakera svijeta ali u Juventusu je propao tj. nikako nije bio na nivou onome iz Werdera ...

Eljero Elia - Momak je strašno krilo, s mladom repkom Holandije je derao guzove. U HSV-u činio čuda po krilima i pravio protivničke igrače smiješnima. Došao u Juve za 12-13m ništa nije pokazao. Nema ga ni na mapi.

Milos Krasić - Bio na korak do prelaska u Milan, molio sam Boga da dođe ali eto izabrao je Juve. U CSKA je bio pravi lider i sam ih nosio kroz Ligu Prvaka. Govorilo se da će biti nasljednik Nedveda, što se na kraju ispostavilo smiješno. Nema ni njega na mapi a bio je početkom prošle sezone lider i vođa Juventusa, njegova forma je opala kao i njegova cijena što znači da je propao za razliku onakvu kakav je bio u CSKA

Felipe Melo - dobio poziv od Dunge za Svjetsko Prvenstvo. Svi smo bili iznenađeni ko je ovaj momak. Taj momak se pokazao kao jedan od najboljih zadnjih veznih tog prvenstva. Privukao je pažnju na sebe sjanim igrama nazad i naprijed. Bio je na korak od Arsenala ali ga je Juve ćapio'. Platio je za njega velikih 19miliona što se na kraju uspostavilo kao promašaj jer je igrač propao i nikako nije pružao partije kao u Fiorentini ili Reprezentaciji Brazila. Sama činjenica da nije dobio pozive za repku dok je bio u Juventusu govori da mu je forma opala tj. da je on propao prelaskom u Juventus

Amauri - Pored Miccolija bio je lider Palerma, pravi vođa. Svojim fizičkim izgledom i stilom igre je podjecao na Batistutu. Zabio je golove i privukao pažnju Velikog Juventusa. Doveden je za čak 20miliona kao jedan od perspektivnijih i solidnih napadača. Nakon dolaska u Juve u 100 utakmica zabio je 24 gola ... što znači da niti od njega ništa nije ostalo prelaskom u Juventus

Alberto Aquilani - Solidni vezni igrač koji je na sebe privukao pažnju u Romi. Prešao u Liverpool za 15, a onda u Juve za 12-13miliona ... Doveden je nadajući se da će napraviti neki bljesak i nastaviti igrati kao u Romi no nažalost taj je igrač povredama nestao i otišao u zaborav. Zatim ga dovodi Milan i naravno taj igrač počinje da pruža partije kao u Romi i trenutno je jedan od glavnih veznih igrača Milana. Ja bi se zapito, "Zašto nije igrao u Juventusu kao sada u Milanu" ???

Vincenzo Iaquinta - Napadač Udinesea je dobio poziv za Italiju na Svjetsko 2006. Privukao je pažnju golom u zadnjim minutama kao i svojom borbenošću. Zapao je za oko Juventusu koji ga je doveo polažući velike nade u njega. Pogađate ni od njega ništa nije bilo, pružao je blijede partije ... od njega kao ni od Amaurija nikad nije se načinilo velikim igračima kako se očekivalo ... 15m nije malo ;)

Tiago - Došao u Juve u sličnoj namjeri kao i Aquilani. Znači bili su dobri u Romi odnosno Lyonu ... nestali su, njihovo umjeće je ostalo. Juventus ih je doveo nadajući se da će se vratiti u staru formu, nažalost ništa od toga oni su propali i otišli ...

Poulsen - Ista priča kao i sa Tiagom ...

@ramiral, griješiš kada kažeš oni ubiru pare ... ne pričamo ovdje o njihovim platama nego ti govorim o njihovim i medijskim očekivanjima kada su došli u Juve a oni su svi razočarali i ispostavili se kao FLOPovi a niti jedan od njih nije postao neki aman sad dobar igrač ... najkonkretniji primjer ti je Diego, HALOOO 30miliona ?!?!? Pa moraš postat igračina lave, a od njega samo FLOP tj propao je dolaskom u Juventus

PS . Poulsen ti je u Thonon Gaillard klubu iz Francuske ;)
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la Oxygen » 25 feb 2012, 12:12

Il principe,Aquilani nije prešao u Juventus uopšte,pogotovo ne za te pare,radilo se o posudbi sa opcijom za kupnju od 16M,on je čak i dobro igrao u Juventusu,ali mi nismo željeli dati te pare.

Diego je po meni najmanje kriv za situaciju,doveden je u tim koje veze nije imao,svi ga gledali kao mumije čekajući da nešto izmisli,a dao je 7 golova i imao oko 13 asistencija u toj sezoni i opet je flop.
On jeste i psihički pao te je u Wolfsburgu bio slab,sada opet igra dobro,ne kao u Werderu,ali eto.

Iaquinta je plaćen 11M,meni je on bio sasvim ok,povrede su ga dokrajčile.

Melo je za mene još uvijek dobar igrač,ista stvar kao i sa Diegom,svaka njegova greška je dočekana na nož,on bi sa Conteom ponovo bio odličan igrač,momak je temperamentan,ali sa odgovarajućim trenerom sve se može.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la IlPrincipe » 25 feb 2012, 12:21

Sry za Aquamana, my bad :oops:

Čudi me kako Krasić i Elia ponovo ne budu oni stari pod krovom Contea :roll:
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la Oxygen » 25 feb 2012, 12:29

IlPrincipe je napisao/la:Sry za Aquamana, my bad :oops:

Čudi me kako Krasić i Elia ponovo ne budu oni stari pod krovom Contea :roll:
Neće ni biti,Krasić je ograničen,ima jednu fintu,a to je trči u desno svaki put i postao je pročitana knjiga,defanzivno se ne može porediti ni sa na papiru slabijim igračima i to je to,taktički jednostavno ne može odgovoriti.

Elia je nepoznanica za mene,pomalo ista stvar,dakle taktika,mada Conte griješi što ga ne stavlja u napad.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la IlPrincipe » 25 feb 2012, 12:34

Ne znam ja, ja samo znam da su oni svi propali dolaskom u Juve, a očekivanja su bila ogromna ... kraj priče ...
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la ramiral » 25 feb 2012, 12:57

Javi Moreno
Fernado Redondo
Roque Junior
Gianni Commandini
Federico Giunti
Ibrahim Ba
Taribo West
Rivaldo
...
koju posluku porati
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
JuveSissoko
Postovi: 5490
Pridružen/a: 22 dec 2009, 20:44
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la JuveSissoko » 25 feb 2012, 13:54

ramiral je napisao/la:Javi Moreno
Fernado Redondo
Roque Junior
Gianni Commandini
Federico Giunti
Ibrahim Ba
Taribo West
Rivaldo
...
koju posluku porati
Edgar Davids, Patrick Viera just to name a few ;)
gsol: According to these recent revelations, not only did Juventus win the title in 2005 without cheating but they did it without cheating against direct rivals who were cheating. HahaWOW we had a squad then.No wonder Juvitalia won the WC in 2006.

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la IlPrincipe » 25 feb 2012, 14:26

Ne osporavam pojedine, al stavit tu Rivalda,Redonda :oops: :oops:
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
JuveSissoko
Postovi: 5490
Pridružen/a: 22 dec 2009, 20:44
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la JuveSissoko » 25 feb 2012, 14:28

IlPrincipe je napisao/la:Ne osporavam pojedine, al stavit tu Rivalda,Redonda :oops: :oops:
pa ja, dosli u Milan i propali :mrgreen:
gsol: According to these recent revelations, not only did Juventus win the title in 2005 without cheating but they did it without cheating against direct rivals who were cheating. HahaWOW we had a squad then.No wonder Juvitalia won the WC in 2006.

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la IlPrincipe » 25 feb 2012, 14:39

Pa isto da kažeš došo Legriotagglie u Milan i propo :lol:
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
JuveSissoko
Postovi: 5490
Pridružen/a: 22 dec 2009, 20:44
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la JuveSissoko » 25 feb 2012, 14:43

IlPrincipe je napisao/la:Pa isto da kažeš došo Legriotagglie u Milan i propo :lol:
drago mi je da sad shvatas nelogicnost propadanja svih onih gore sto si naveo u Juventusu.
gsol: According to these recent revelations, not only did Juventus win the title in 2005 without cheating but they did it without cheating against direct rivals who were cheating. HahaWOW we had a squad then.No wonder Juvitalia won the WC in 2006.

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Nekada veliki ... Danas propali Talenti !

Post Postao/la IlPrincipe » 25 feb 2012, 14:45

Pa ovi su dosli u Milan u 30-tim ... a ovi u Juventus u 20-tim godinama ... kontaš sad :?:
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.