La Bundesliga vs Die Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la MaGiCa » 05 sep 2012, 12:54

Dakle, diskusije o ovom problemu su svuda, vise se nista ne moze pratiti, dva pdf-a su opasno zaspammovana, a i treci bi to bio, da se tamo ne krljaju EPLovci i primerasi. :mrgreen: Nesumnjivi potencijal rasplinje se na sve strane, a sustinsko pitanje ostaje bez odgovora: koja je liga bolja - La Bundesliga ili Die Serie A :?: Modovi su pitali, admin blagoslovio, pa ce se ovde ukrstit' koplja, onako muski, ne hinjski - u direktnom dvoboju. Dosta vise sa posrednim porukama uletackog tipa, sitnim podyebavanjima i **** doskocicama. Udarite gospodo, jedni na druge, bez okolisanja, snagom argumenata/kvaziargumenata/fantazija i svim svojim intelektualnim kapacitetima i snagama. Neka prsti na sve strane, neka leti perje, samo glave ne smeju da lete. Ali, mora da se zna, jer na vrhu nikada ne sme da bude guzva. Dakle moze biti samo jedan: La Bundesliga ili Die Serie A :!:


Cista patkometrija je dozvoljena, vredjanja su pod pretnjom bana. Analiziracemo, svadjati se, pljuvati i podyebavati jedni druge, ali i to mora da ima svoje granice.

Zato, ce se svaki post na pdf-ovima BuLi i Serie A, koji potpada pod ovo ovde, a koji se tamo pise, veselo nagradjivati banom. I to kvalitetnim. Jer, sad imamo temu za to.

I da se zahvalim gdinu @Antonu1983, bez cije "inspiracije" ne bi bilo svega ovoga.

Odmah pocinjemo 1im kvalitetom:

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Za pocetak toliko.

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la don_burza » 05 sep 2012, 14:36

Seria A je nekad bila daleko jaca od BL al nekad je i moj rahmetli djed bio ziv i ****

BL je trenutno za nijansu bolja i jaca liga od Serie A
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
baresi#6
Postovi: 2771
Pridružen/a: 25 feb 2011, 17:25
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la baresi#6 » 05 sep 2012, 14:46

da nastavimo:

bayern stare mušterije :lol:

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

što se tiče samih infrastruktura, broj navijača na utakmicama, stadioni i općenito pare tu su švabe jače tu nema polemike. međutim kada je sam fudbal u pitanju znanje, talenat i historija tu pored italijana švabe nemaju šta da traže bilo na klupskom bilo na reprezentativnom nivou. mislim dovoljno je pogledati head to head statistiku i sve je jasno. taj bayern koji je toliko dominantan u njemačkoj redovno šamara milan koji ih je svaki put izbacio u knock out fazi lige prvaka. evo sad i inter ne tako davno u finalu itd. ali švabe imaju para i imaju 4 mjesta u ligi prvaka dok italijani samo 3.

evo još jedan svježi

[youtube][/youtube]
Il club più titolato al mondo.

$ $́" ?́& The greatest mixed martial artist of all time.

Krepat ma ne molat!

ŽELJO DRŽAVA!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17768
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la Omerbavarac » 05 sep 2012, 15:01

1. Engleska - 83.410
2. Španjolska - 80.757
3. Njemačka - 74.352
4. Italija - 59.981
5. Portugal - 54.679
6. Francuska - 54.178
7. Rusija - 47.832
8. Nizozemska - 45.515
9. Ukrajina - 44.966
10. Grčka - 37.100

Da ne bude zabune, ostavio sam i koeficijent ostalih liga da se vidi koliko ko ima sanse da napreduje ili nazaduje.

Recimo da ovdje svako svog konja hvali :!:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
baresi#6
Postovi: 2771
Pridružen/a: 25 feb 2011, 17:25
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la baresi#6 » 05 sep 2012, 15:06

to je sve? pa dajte neke klipove gdje vidimo kako švabe tabaju italijane na svjetskom prvenstvu ili bar u ligi prvaka :lol:
nego slabo me sjećanje nešto služi ma koliko se trudio, jbg ostarih i ja. ali ako se ne varam zadnji put je njemački klub bio na vrhu europe 2001. otada su italijani uzeli ligu prvaka 3 puta. not bad. ali srećom ima kup uefa gdje švabe nabijaju taj famozni koeficijent pa ćemo gledati hannover u ligi prvaka kolko su jaki :lol:

jel to nećemo o reprezentacijama? :lol:
Il club più titolato al mondo.

$ $́" ?́& The greatest mixed martial artist of all time.

Krepat ma ne molat!

ŽELJO DRŽAVA!

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la adnan24 » 05 sep 2012, 15:30

don_burza je napisao/la:Seria A je nekad bila daleko jaca od BL al nekad je i moj rahmetli djed bio ziv i ****

BL je trenutno za nijansu bolja i jaca liga od Serie A

Sve receno :D
Evo kad ste vec krenuli sa klipovima :D
[youtube][/youtube]
Ostaje pod upitnikom ova utakmica izmedju BvB-a i Milana jer ne znam koliko su uopste milanezi htjeli to finale(ipak je to kup uefa :lol: )
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la effe_sa » 05 sep 2012, 15:52

[youtube][/youtube]
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la dubrava » 05 sep 2012, 18:44

Cijenim i simpatiziram i jedne i druge, nekad sam ih i više pratio. Ali, ne može se dovijeka živjeti u prošlosti i hvaliti se starim uspjesima. Don burza je u jednoj rečenici rekao sve, doduše, nije iznio nikakve argumente za to, al nebitno, suštinu je pogodio.
Trenutno njemački klubovi imaju manje dugove, bolje su financijski konsolidirani, veća je posjeta na tribinama, ulaže se dosta u mlade, na kraju krajeva i na Uefinoj klupskoj listi su ispred Italije. Ne za puno, ali dovoljno malo da se može reći da su u ovom trenutku kvalitetniji.

Samo, da li će ovdje biti govora o Ligama ili i o reprezentacijama jer ima i takvih klipova??!
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la MaGiCa » 05 sep 2012, 20:26

adnan24 je napisao/la: Evo kad ste vec krenuli sa klipovima :D
[youtube][/youtube]

Jbga, koliko vas je taj Juve pucketao, morala je corava koka da ubode neko zrno.

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Ne mogu da nadjem ono polufinale iz 1995. :(
Ostaje pod upitnikom ova utakmica izmedju BvB-a i Milana jer ne znam koliko su uopste milanezi htjeli to finale(ipak je to kup uefa :lol: )
[youtube][/youtube]
Pazi, tad je Kup UEFA bio vrhunsko takmicenje i ne bi Italijani zapinjali u revansu za dzabe. Tad ste se provukli, ali vam godinu dana kasnije nije bilo pomoci.

[youtube][/youtube]


A Italijani igrase te godine finale LS, protiv svojih sunarodnjaka. Kad ce to BuLi da postigne :?: :lol:

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la MaGiCa » 05 sep 2012, 20:32

effe_sa je napisao/la:[youtube][/youtube]
Te godine ste odigrali 5 meceva protiv Italijana. Dva ste izgubili, jedan je bio neresen, a u jednom je "sifonjer" odlucio:

[youtube][/youtube]


Ali, Diego Alberto Milito - Grazie di esistere. 8-)

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la adnan24 » 05 sep 2012, 22:04

MaGiCa je napisao/la: Jbga, koliko vas je taj Juve pucketao, morala je corava koka da ubode neko zrno.

Jednom ubode ali kad najvise boli...a i tad je bila slicna prica danasnjoj.Mega-giga zvijezde Juventusa protiv simpaticne Borusije...a onda Zidane,Del Piero i drustvo dobise po usima :mrgreen:
MaGiCa je napisao/la:Pazi, tad je Kup UEFA bio vrhunsko takmicenje i ne bi Italijani zapinjali u revansu za dzabe. Tad ste se provukli, ali vam godinu dana kasnije nije bilo pomoci.

Pa i sad je vrhunsko takmicenje...hajd i razumio bi da Milan i Juventus ne uzimaju za ozbiljno europsku ligu ali kad se Palermo ili Sapmdoria furaju na tu pricu onda je stvarno smijesno.
P.S.Po cemu provukli ? Pa u 40.-oj minuti prvog meca prolaz je bio rijesen.Unistio ih Amoroso sa 3 gola.Milan je u uzvratu bio odlican ali ni jednog trenutka nije bio upitan prolaz BvB-a.
A sljedece godine je i BvB slavio u Milanu sa 1-0...istina da je Milan tad odmarao glave igrace ali BvB nije ispala zbog Milana nego zbog nafakaskog Reala.
MaGiCa je napisao/la:A Italijani igrase te godine finale LS, protiv svojih sunarodnjaka. Kad ce to BuLi da postigne :?: :lol:
Ne znam tacno ali prije nego opet Italijani :D

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la amerosm » 05 sep 2012, 22:44

[youtube][/youtube]

Zoff, Platini, Boniek i Rossi sa jedne strane, a sa druge Magath, Hrubesch, Kaltz i Stein...

[youtube][/youtube]

Za mene licno jedna od najboljih utakmica u LP u posljednjih 15 godina.

Jedno je sigurno da Juve ima fobiju od Njemackih ekipa - a ujedno je najveca ekipa u Italiji.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la MaGiCa » 05 sep 2012, 22:55

amerosm je napisao/la: [youtube][/youtube]

Za mene licno jedna od najboljih utakmica u LP u posljednjih 15 godina.

Ovoga se secam. Opasna tekma.

Jedno je sigurno da Juve ima fobiju od Njemackih ekipa - a ujedno je najveca ekipa u Italiji.
Jeste. Bas zato sto ima fobiju od nemackih ekipa, zato najveci nemacki klubovi imaju katastrofalan bilans protiv istog tog Juventusa - radi se o BM, BvB, Koelnu. Ne i o HSVu, koji tom drustvu ne pripada. :mrgreen:
Pozitivu sa njima imate vi i Mgladbach.

http://www.eurocupshistory.com/match/hi ... rman_clubs" onclick="window.open(this.href);return false;


Sa druge strane, 1 monopol klub "nema" komplekse od Italijana.

http://www.eurocupshistory.com/match/hi ... lian_clubs" onclick="window.open(this.href);return false;


:lol: :lol: :lol:

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la Semir bvb » 05 sep 2012, 23:05

adnan24 je napisao/la: A sljedece godine je i BvB slavio u Milanu sa 1-0...istina da je Milan tad odmarao glave igrace ali BvB nije ispala zbog Milana nego zbog nafakaskog Reala.
[youtube][/youtube]
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la MaGiCa » 05 sep 2012, 23:08

adnan24 je napisao/la:
Jednom ubode ali kad najvise boli...a i tad je bila slicna prica danasnjoj.Mega-giga zvijezde Juventusa protiv simpaticne Borusije...a onda Zidane,Del Piero i drustvo dobise po usima :mrgreen:
Jeste, a BvB nisu onda zvali "milionerima", ne :?:
I to je jedna od retkih tekmi u kojoj sam navijao za Svabu protiv Zabara.

Pa i sad je vrhunsko takmicenje...hajd i razumio bi da Milan i Juventus ne uzimaju za ozbiljno europsku ligu ali kad se Palermo ili Sapmdoria furaju na tu pricu onda je stvarno smijesno.
P.S.Po cemu provukli ? Pa u 40.-oj minuti prvog meca prolaz je bio rijesen.Unistio ih Amoroso sa 3 gola.Milan je u uzvratu bio odlican ali ni jednog trenutka nije bio upitan prolaz BvB-a.
A sljedece godine je i BvB slavio u Milanu sa 1-0...istina da je Milan tad odmarao glave igrace ali BvB nije ispala zbog Milana nego zbog nafakaskog Reala.
Nije vrhunsko, jer ga mnogi veliki klubovi ne dozivljavaju ozbiljno i igraju ga preko one stvari. Pogledati pod Milan, Tott'ham, Lpool, PSG i tako to. Zato ga redovno osvajaju Istocnjaci i Portugalci, te neki Spanac, a posle ti klubovi ne mogu meda u LS.
Nekada se nije znalo ko je jaci - pobednik UEFA CUPa ili osvajac LS, a sada je ovakvim formatom LE pretvorena u ligu bez briga. Nemoj majke ti da sad nastavljamo sa Atleticom i Chelsea, kad se zna da je ovaj Chelsea druga ekipa od onoga iz maja meseca. ;)

Ne znam tacno ali prije nego opet Italijani :D
Moraces da polozis nade u Stoccardu i Bremu, posto ste vi ekipa za guljenje u LS. 8-)

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la MaGiCa » 05 sep 2012, 23:11

Semir bvb je napisao/la:
adnan24 je napisao/la: A sljedece godine je i BvB slavio u Milanu sa 1-0...istina da je Milan tad odmarao glave igrace ali BvB nije ispala zbog Milana nego zbog nafakaskog Reala.
[youtube][/youtube]


http://www.eurocupshistory.com/match/hi ... lian_clubs" onclick="window.open(this.href);return false;


Dominacija je neminovnost :!:

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la geronimo » 05 sep 2012, 23:24

jao jeste zaredali ove klipove jedva mi stranicu otvori. :mrgreen:
smijem se kladiti da slabo ko od nas/vas iste te otvori. ali hajde de.
MaGiCa je napisao/la: Nije vrhunsko, jer ga mnogi veliki klubovi ne dozivljavaju ozbiljno i igraju ga preko one stvari.
dapace da nije vrhunsko otkad je lp prosirena. nije adnan o tome pricao, nego da je ovo takmicenje u el vrhunac njihove moci za ekipe tipa palermo, sampa, hanofa, stuttgart i sl.

ps: ovdje neko krade autorska prava. pajo bre, tuzi ga. :D
Vom Jäger zum Gejagten

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la Pale_Companion » 06 sep 2012, 03:21

slika
Agieren statt reagieren

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la anton 1983 » 06 sep 2012, 08:14

Pitanje je sada koliko će ova tema uroditi plodom. problem je u pračenju iste, jer se ne nalazi u dobrom podforumu. Moja ideja je bila da se ova tema stavi prvenstveno u podforum SERIE A ili pod forum BUNDESLIGE, jer u tom slučaju članovi tih podforuma bi se non stop uključivali i VIDLI KAD NEKO U NJOJ NEŠTO PIŠE. Ovako se bojim da će ona biti samo kratki hit i da će uskoro ljudi prestati u njoj pisati i vratiti se na staro. No iako sam defetistički raspoložen po tom pitanju, treba i na ovaj način forumu dati priliku...

**** jedan secko nigdar ovdje, tipkovnicom neće kročiti... :(
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la anton 1983 » 06 sep 2012, 10:11

inače, ne znam ćemu te povijesne usporedbe? Ak se idemo tako nadvikivat, SERIA A je u prednosti i tu nema rasprave...

Mislim da bi ovdje poanta ove teme trebala biti neš drugo, tipa 3:2! :mrgreen:
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.