Nogometni treneri

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la Toxicity » 16 apr 2013, 21:24

M4kaveli je napisao/la:Mozda i bude najtrofejniji, ali najbolji nikada nece biti jer nikakvih noviteta nije unio u fudbal.
Jedino je bunker otkrio i to je to.
Lippi jos gori. :mrgreen:
Znaš šta kažu, original je samo neotkrivena kopija :mrgreen:
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la andro234 » 16 apr 2013, 21:27

M4kaveli je napisao/la:Mozda i bude najtrofejniji, ali najbolji nikada nece biti jer nikakvih noviteta nije unio u fudbal.
Jedino je bunker otkrio i to je to.
Lippi jos gori. :mrgreen:
nece najbolji jer ti i navijaci Barcelone tako kazete?
pa lik je sa **** Portom osvojio LP

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la KSIVLE » 16 apr 2013, 21:29

andro234 je napisao/la: pa lik je sa **** Portom osvojio LP
Lyon-Depor-Monaco. ;)
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la andro234 » 16 apr 2013, 21:34

KSIVLE je napisao/la:
andro234 je napisao/la: pa lik je sa **** Portom osvojio LP
Lyon-Depor-Monaco. ;)
i sto onda?
ko je kriv favoritima sto su poispadali od Monaca i Depora

Porto (2002–2004) Primeira Liga (2): 2002–03, 2003–04
Taça de Portugal (1): 2002–03
Supertaça Cândido de Oliveira (1): 2003
UEFA Champions League (1): 2003–04
UEFA Cup (1): 2002–03
Chelsea (2004–2007) Premier League (2): 2004–05, 2005–06
FA Cup (1): 2006–07
Football League Cup (2): 2004–05, 2006–07
FA Community Shield (1): 2005
Internazionale (2008–2010) Serie A (2): 2008–09, 2009–10
Coppa Italia (1): 2009–10
Supercoppa Italiana (1): 2008
UEFA Champions League (1): 2009–10
Real Madrid (2010–present) La Liga (1): 2011–12
Copa del Rey (1): 2010–11
Supercopa de España (1): 2012


u samo 13 godina karijere,definitivno vec sad jedan od najboljih trenera ikad

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la KSIVLE » 16 apr 2013, 21:50

Pep u 4 sezone osvojio isto CL titula ko i ovaj u 13, a još stvorio najdominantniju momčad koju smo svi mi ikada gledali. Mes que un trener. 8-)
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la muXmania » 16 apr 2013, 23:34

Mancini, Prandelli, Moyes I Montella najdrazi, a kad bi ja kojim slucajem imao klub definitivno prvo ime bi bio Karlo Anceloti.
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la geoxx » 16 apr 2013, 23:44

jedan je jose mourinho, ostali mogu da mu ga kvalitetno pocuclaju 8-)

i mogli ste kakvu anketu baciti ;)

Avatar
Rockefeller
Postovi: 1949
Pridružen/a: 20 dec 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la Rockefeller » 17 apr 2013, 00:24

#1 Arsene Wenger
#2 Joacim Low

Ostale i ne mirišem niti mi smrde. Eto drag mi je Jurgen Klopp jer je sa Dortmundom napravio to što je napravio, al' on za mene nema šmek ove dvojce.

#1 Arsene Wenger

Nema puno "zanata" gdje nisam pored znanja o zanatu zavirio o tome i kakav je ko čovjek. Wenger polaže mnogo na napredak, tehnologiju i inovativnost. Priča šest jezika - njemački, japanski, engleski, francuski i mislim da italijanski i španski. I on je neko ko gleda puno širu sliku svega. Konkretno vezano za Arsenal, on se trudi ne samo na stadionu biti dobar, nego i tom klubu nešto dati. Taj klub je pod njegovim vodstvom igrao uvijek lijepo. Sem toga, on je jedan od glavnih "krivaca" što je klub dobio svoj trening centar i novi stadion, podigao cijelo jedno novo naselje,i on je razvio brend Arsenala u pravom, punom, smislu riječi.

To su ukratko osobine koje volim kod njega. Nije usko vezan na profesiju, nego pokušava dati nešto više. I vrlo je odan onome što hoće da uradi.

#2 Joacim Low

Nemam pojma što. Valjda što mi je Njemačka kao država, nacija i reprezentacija jako draga. Mada... Klinsmana ili onog Leverkusenova brku nisam nikad nešto gotivio koliko Lowa.

Avatar
soxx
Postovi: 13585
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la soxx » 17 apr 2013, 00:29

ajde nabrojte mi bolje trenere od Mourinha kad se taj velikan ne moze ubrajat medju najbolje ajde bogati!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la Devil » 17 apr 2013, 00:35

Ferguson,Miljanic,Ivic... ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la Johny » 17 apr 2013, 01:07

Ferguson , Bosque , Aragones , Mourinho.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la KSIVLE » 17 apr 2013, 09:26

Rockefeller je napisao/la:Arsene Wenger
+1

Ljudi ga sad neopravdano omalovažavaju (jer objektivno slabiji Arsenal ne može pratiti jaču konkurenciju), a zaboravljaju koliko je lik igrača otkrio, koliko je trofeja pobrao, kako je njegov Arsenal do pojave Pepove Barce igrao najljepši nogomet u Europi... Mislim da si je on napravio medvjeđu uslugu odbijajući velikane tipa Bayern ili Real, jer Arsenal već godinama nije kapacitet za sam vrh Europe. U većem klubu bi sigurno pobrao i više trofeja, a time bio i puno više na ovakvim ljestvicama najboljih trenera.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la Monolog » 17 apr 2013, 10:50

Sir Alex Ferguson je #1.

O njemu bih mogao pisati do nedjelje. :mrgreen: Dugovječnost, trofeji, glad za trofejima, veliki je radoholičar, autoritativan... Ne znam, ali male su šanse da ćemo u budućnosti gledati jednu ovaku legendu na klupi velikog kluba. Ljudi se sele, traže nove izazove, bježe od problema, dok SAF ostaje, ostaje i ostaje. Ne znam, možete ga voljeti ili ne voljeti, ali ne možete mu oduzeti ono što je napravio u toku svoje karijere. I, što je najbolje/najgore (zavisi s kojeg aspekta gledate), matori ne misli stati. :mrgreen: Hvala mu. :D

Jose, Capello, Hiddink, Guardiola, Wenger, Ancelotti, Del Bosque, Sacchi, Lippi, Klopp, Van Gaal, ... Svi su oni majstori i svi imaju svoje dobre i loše strane (kao i SAF, naravno), ali zbog svega napisanog u prethodnom pasusu, SAF je odnio pobjedu. :mrgreen:

Nisam zaboravio Happela, Busbyja, Cruyffa, Michelsa...
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la sock56 » 17 apr 2013, 11:25

Tomislav Ivić definitivno najveći trener svih vremena na ovim prostorima. Tri puta prvak Jugoslavije sa Hajdukom, prvak Nizozemske sa Ajaxom, prvak Belgije sa Anderlechtom, prvak Portugala sa Portom, prvak Francuske sa Marseilleom, četiri puta pobjednik kupa Jugoslavije sa Hajdukom, pobjednik kupa Španjolske sa Atleticom, pobjednik kupa Portugala sa Portom, Europski superkup sa Portom, prvak svijeta sa Portom.

Avatar
EnzoFerrari
Postovi: 920
Pridružen/a: 13 apr 2013, 09:41
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la EnzoFerrari » 17 apr 2013, 18:10

Monolog je napisao/la:Sir Alex Ferguson je #1.

O njemu bih mogao pisati do nedjelje. :mrgreen: Dugovječnost, trofeji, glad za trofejima, veliki je radoholičar, autoritativan... Ne znam, ali male su šanse da ćemo u budućnosti gledati jednu ovaku legendu na klupi velikog kluba. Ljudi se sele, traže nove izazove, bježe od problema, dok SAF ostaje, ostaje i ostaje. Ne znam, možete ga voljeti ili ne voljeti, ali ne možete mu oduzeti ono što je napravio u toku svoje karijere. I, što je najbolje/najgore (zavisi s kojeg aspekta gledate), matori ne misli stati. :mrgreen: Hvala mu. :D

Jose, Capello, Hiddink, Guardiola, Wenger, Ancelotti, Del Bosque, Sacchi, Lippi, Klopp, Van Gaal, ... Svi su oni majstori i svi imaju svoje dobre i loše strane (kao i SAF, naravno), ali zbog svega napisanog u prethodnom pasusu, SAF je odnio pobjedu. :mrgreen:

Nisam zaboravio Happela, Busbyja, Cruyffa, Michelsa...
Zbog boldanog i ja smatram Alexa najvecim, lako je isprdit i otic kad za gusti u novu sredinu, pocet ponovo i po mogucnosti dobit velike pare da utalis suze, al jbeno je biti u istom timu upast u krizu i opet se izvuc i doc na tron.To je umjetnost.
31 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la KSIVLE » 25 apr 2013, 11:20

Ne bih se bas slozio. To je isto kao da kazes da su svi igraci koji igraju u Realu ili Barci najbolji na svijetu , jer eto igraju za te klubove...to nije validan argument.

Mourinho je u pocetku stekao svoju popularnost i izgradio ime na Portu, mada kao sto znamo, te godine je Liga Prvaka bila cudna i do zavrsnice su stigli i Depor i Monaco i Porto, a prva dva su igrala mnogo atraktivnije. Nepotreban penal pri kraju utakmice Depora i takodjer glup crveni karton Monaca su stvorili Mourinha. Naravno kao sto se kaze, sreca prati hrabre, pa eto bio je nijansu bolji od ostalih i osvojio je LP. U Celziju je imao neogranicen budget pa nije uspio, u Realu ce izgleda zavrsiti isto cak i gore je mu ni domace prvenstvo ne ide na ruku. Sa Zabarima je uz dupli autobus uspio....svaka mu cast, ali isti posao je napravio i Di Matteo za Celzijem pa je sada bez posla.

Da spada u kvalitetne trenere, to da, ali da je onakav kakvim ga vide navijaci Reala, to sigurno nije tako. Marketing i medijski ispadi Mourinha kao i njegov arogantni i umisljeni karakter kreirali su neku pop ikonu i svi mislimo da je to najbolje jer nam je tako receno.


sa jednog foruma. čovjek objasnio.slika
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la gio10 » 25 apr 2013, 11:28

@KSIVLE

druže, pojma ti nemaš. Jel ti stvarno misliš da može svako uraditi ono što je uradio Mou? Preporodio je ekipe koje je vodio ;) Porto,Čelzi,Inter - sjajno.

Ni jedan klub koji je on vodio ne simpatišem, ali čovjek je napravio veliki posao u svijetu nogometa, sviđalo se to tebi ili ne.

Za Guardiolu neću ništa govoriti, kapa dolje za rezultate sa Barcelonom, al zanimljivo je to, da pored ponuda sa Otoka on ode u klub sličan Barceloni koji u šampionatu ima jednog konkurenta a već sad gazi sve pred sobom.
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
Henderson
Postovi: 6173
Pridružen/a: 01 jan 2012, 20:15
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la Henderson » 25 apr 2013, 11:37

Najgori trener u historiji ovog sporta.
slika
Premiership 173 utakmica, 15 golova, 21 asistencija.
Najbolji mladi igrač Sunderlanda ( 2010, 2011 ), najbolji mladi igrač Liverpoola ( 2012 ), najbolji mladi igrač Engleske ( 2012 ).

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la KSIVLE » 25 apr 2013, 11:42

gio10 je napisao/la:@KSIVLE
druže, pojma ti nemaš. Jel ti stvarno misliš da može svako uraditi ono što je uradio Mou? Preporodio je ekipe koje je vodio ;) Porto,Čelzi,Inter - sjajno.
ne može svatko, ali može jedno bar 10-ak trenera u današnjem nogometu (od kojih su neki to i napravili, pa i više), ali ne čitamo o njima prosere kako su među najvećima ikada kao o ovome ljubitelju dekadentnog nogometa.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Nogometni treneri

Post Postao/la KSIVLE » 25 apr 2013, 18:14

Treneri su odigrali ključne role u ovim utakmicama. Mourinho i Villanova složili su pogrešne taktike, smatra Katalinić.

"Svi favoriziramo Mourinha, a on igru svodi na slobodan udarac s centra ili kontranapad. Real nema nikakvu igru i zato ja ne vidim način na koji mogu proći dalje. Ista je situacija i Titom Vaillanovom. Oba su se trenera izgubila, blokirala, nisu znali što će. Oni su tek poslije 3:0, odnosno 3:1 radili izmjene."

Trener Kraljevskog kluba je samo mit, a jučer se vidjelo koliko je velik trener. Premalo je to, po mom mišljenju, istaknuo je splitski trener.

"Mediji su stvorili Mourinha. On potroši 500 milijuna eura za ekipu i onda igra na centaršutove i kontranapade. To je premalo, mediji su stvorili Mourinha, nije nitko drugi. Zašto Guardiolu nisu proglasili velikim trenerom? On je sve osvojio kao igrač, on se ne baca na travu, kao što se baca portugalski trener, kad osvoji prvenstvo, Kup, LP i Interkontinetalni kup", pita se naš nogometni stručnjak.


mit koji se ruši ko kula od karata. slika
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.