SP 2014 - Generalno

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Ko će biti osvajač Svjetskog Prvenstva?

Brazil
58
19%
Argentina
23
8%
Njemačka
92
30%
Španija
30
10%
Engleska
9
3%
Italija
20
7%
Holandija
13
4%
Belgija
7
2%
Ostali
50
17%
 
Ukupno glasova: 302

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61250
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Virtu4l » 16 nov 2013, 17:33

Generalna tema o SP 2014.

slika

Do sada se na SP kvalifikovala 21 ekipa.

Brazil, Japan, Australija, Iran, Južna Koreja, Holandija, Italija, Kostarika, SAD, Argentina, Belgija, Švicarska, Njemačka, Kolumbija, Rusija, Bosna i Hercegovina, Engleska, Španija, Čile, Ekvador & Honduras.

Ostale učesnike ćemo dobiti u narednih par dana, s' tim da na ovu listu skoro pa sigurno možemo ubaciti Ganu, Urugvaj i Meksiko, koji su u prvim utakmicama baraža deklasirali svoje protivnike.

Što se tiče favorita za osvajanje, prvi favorit je domaćin Brazil, nakon toga slijede Njemačka i Argentina, dok je po kladionicama Španija tek na četvrtom mjestu.

Brazil @4,33
Njemačka @6,00
Argentina @6,00
Španija @7,00
Belgija @15,00
Holandija @21,00
Italija @21,00
Engleska @21,00
Kolumbija @29,00
Urugvaj @29,00


Naša reprezentacija je u zlatnoj sredini i koeficijent na Papetove zmajeve je @151,00.

Kada je u pitanju titula najboljeg strijelca prvenstva, trenutno su glavni favoriti Messi i Neymar, dok Ronaldo još uvijek nije osigurao svoje mjesto na najvećoj smotri fudbala.

Messi @11,00
Neymar @11,00
Ronaldo @17,00
Suarez @17,00
Higuain @17,00
Van Persie @17,00
Negredo @21,00
Aguero @21,00
Balotelli @26,00
Pato @26,00
Klose @26,00

Kada su zmajevi u pitanju, na Edina Džeku je koeficijent @67,00 dok je na Vedada Ibiševića kvota @101,00.
Zadnja izmjena: Virtu4l, dana/u 16 nov 2013, 18:10, ukupno mijenjano 1 put.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Unofficialpage » 16 nov 2013, 18:06

Kad mi osvojimo titulu :mrgreen:

Mimo BiH volio bih da to bude Brazil sa Ronaldinhom :D

Finale Brazil vs Spanija
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Cartman
Postovi: 29463
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Cartman » 16 nov 2013, 19:18

Gdje je BiH u anketi? :D

Prije nego sto je dosao Scolari, mislio sam da ce Brazil dozivit razocarenje ovdje, ali lik ih je odlicno poslozio kao i uvijek, i po meni su oni favoriti. Jos da Diego Costa igra za njih...Spanija, Njemacka i Italija odma tu iza. Mozda i Argentina, ali nisam bas siguran u onu odbranu. Ne vjerujem da ce Engleska nesto napravit ni ovaj put, dok ce bit najzanimljivije pratit Kolumbiju i Belgiju.

Samo da bude puno golova i dobre igre, na proslom SP-u je pogotovo grupna faza bila dosta slaba. Ali je zato proslo EP bilo odlicno.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
STEVIE
Postovi: 4281
Pridružen/a: 02 feb 2011, 11:53
Lokacija: SE1
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la STEVIE » 16 nov 2013, 19:36

Cartman je napisao/la:Gdje je BiH u anketi? :D

Prije nego sto je dosao Scolari, mislio sam da ce Brazil dozivit razocarenje ovdje, ali lik ih je odlicno poslozio kao i uvijek, i po meni su oni favoriti. Jos da Diego Costa igra za njih...Spanija, Njemacka i Italija odma tu iza. Mozda i Argentina, ali nisam bas siguran u onu odbranu. Ne vjerujem da ce Engleska nesto napravit ni ovaj put, dok ce bit najzanimljivije pratit Kolumbiju i Belgiju.

Samo da bude puno golova i dobre igre, na proslom SP-u je pogotovo grupna faza bila dosta slaba. Ali je zato proslo EP bilo odlicno.
dodao bih tu i cileance, imaju odlican fond igraca kao sto smo vidjeli juce i naravno kroz kvalifikacije. belgija ima strahovit potencijal al' mi sve nesto ide na to da ce ispasti u grupnoj fazi... treba tu i dodati da ta grupa igraca nema iskustva igrajuci na velikim smotrama.
"I'm a man who believes that I died twenty years ago.
And I live like a man who is dead already.
I have no fear whatsoever of anybody or anything." - Malcolm X

Avatar
Cartman
Postovi: 29463
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Cartman » 16 nov 2013, 19:41

STEVIE je napisao/la:
Cartman je napisao/la:Gdje je BiH u anketi? :D

Prije nego sto je dosao Scolari, mislio sam da ce Brazil dozivit razocarenje ovdje, ali lik ih je odlicno poslozio kao i uvijek, i po meni su oni favoriti. Jos da Diego Costa igra za njih...Spanija, Njemacka i Italija odma tu iza. Mozda i Argentina, ali nisam bas siguran u onu odbranu. Ne vjerujem da ce Engleska nesto napravit ni ovaj put, dok ce bit najzanimljivije pratit Kolumbiju i Belgiju.

Samo da bude puno golova i dobre igre, na proslom SP-u je pogotovo grupna faza bila dosta slaba. Ali je zato proslo EP bilo odlicno.
dodao bih tu i cileance, imaju odlican fond igraca kao sto smo vidjeli juce i naravno kroz kvalifikacije. belgija ima strahovit potencijal al' mi sve nesto ide na to da ce ispasti u grupnoj fazi... treba tu i dodati da ta grupa igraca nema iskustva igrajuci na velikim smotrama.
Da, Cile isto tako ima zanimljivu ekipu, tu je i Urugvaj koji se uvijek popravi kad je prvenstvo.

Istina za Belgiju, ali protiv Hrvatske u Zagrebu su mi izgledali strasni. Organizovani, sa odlicnim pojedincima u napadu. Zavisi naravno od izvlacenja, ali mislim da mogu daleko. Ipak mi je nevjerovatno da je niza kvota na njih, nego na Italiju. Kao sto kazes, iskustvo je vrlo vazno na SP-u, i valjda je vise vrijeme da se Italija prestane podcijenjivat.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Lillard
Postovi: 26267
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Lillard » 16 nov 2013, 19:45

Belgija je jaka, ali mislim da ce Kolumbija ici daleko. Ne na temelju prijateljske sto su ove 2 ekipe igrale neki dan vec zato jer su Kolumbijci tu na "svom" terenu i imaju strasnu momcad. Dao bih ruku u vatru da ce obe minimalno do cetvrtfinala, ali hajde :mrgreen: .
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Otelo » 16 nov 2013, 19:46

Jedno mjesto u finalu je vec rezervisano :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
trxel
Postovi: 4508
Pridružen/a: 18 jan 2011, 17:09
Lokacija: Klis
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la trxel » 17 nov 2013, 10:27

Belgija ima strasan sastav.. Courtois, Dembele, Hazard, Vermalen, Van Buyten, Witsel, Defour, Benteke, Fellaini.. Onda imamo Vandenbore, Naingollan, trenutno prvi strijelac Jupiler lige Batshuayi, te nepresusan izvor potencijala itd.. Na svim uzrasnim nivoima imaju odlican rad...
Sir Alex Ferguson´the greatest manager of all time´

Ferguson said: "United can do anything, believe me. They've got that great philosophy and history, they will always do well."

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la LenBias » 17 nov 2013, 11:29

brazil osvajac, jasno kao dan :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Cautinho » 17 nov 2013, 11:35

I meni nekako sve ide na Brazil.
Spanija je dosta vladala,i uzela je dosta trofeja,kad bi osvojili i ovaj onda to ne bi vise ni imalo smisla.
Brazil ima dobru repku,domacinstvo na SP-ima je uvijek jedan veliki plus.
Ja,uz BiH naravno,favoriziram Nijemce.
Vrijeme im je vise.
Keep walking.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Claus » 17 nov 2013, 13:19

Također mislim da će Brazil slaviti na domaćen terenu. Pokazali su na Kupu konfederacija da se mogu nositi sa Špancima i da ih mogu bez problema dobiti (tu su definitivno bolji od Njemačke, koja ne bi uspjela taman da se igra čitav dan :lol: ). Hit Mundijala bi mogla biti Belgija. Imaju sjajnu generaciju i puno očekujem od njih.

Argentinu ne vidim kao favorita. Bez odbrane ne mogu do prvenstva. Jasno kao dan.

Avatar
adc
Postovi: 128
Pridružen/a: 08 nov 2013, 13:02
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la adc » 17 nov 2013, 16:17

Virtu4l je napisao/la:Što se tiče favorita za osvajanje, prvi favorit je domaćin Brazil, nakon toga slijede Njemačka i Argentina, dok je po kladionicama Španija tek na četvrtom mjestu.

Brazil @4,33
Njemačka @6,00
Argentina @6,00
Španija @7,00
Belgija @15,00
Holandija @21,00
Italija @21,00
Engleska @21,00
Kolumbija @29,00
Urugvaj @29,00
Podebljanim nije mjesto na ovoj listi favorita za osvajanje. Dvije najveće sprdnje od reprezentacija.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6073
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Centre forward » 17 nov 2013, 16:18

Jel' moguće da je neko glas'o i za Englesku ? :?
:lol: :lol:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Cartman
Postovi: 29463
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Cartman » 17 nov 2013, 17:25

Centre forward je napisao/la:Jel' moguće da je neko glas'o i za Englesku ? :?
:lol: :lol:
Ili Paja ili Duke. :D

A vidi Jugosvaba sto glasaju vrijedno. :D
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la invincible1921 » 18 nov 2013, 01:15

znate li da svaki put kada je prvenstvo bilo na americkom kontinentu,prvak bio tim iz juzne amerike :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
trxel
Postovi: 4508
Pridružen/a: 18 jan 2011, 17:09
Lokacija: Klis
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la trxel » 18 nov 2013, 08:37

Glasao sam za Svabiju, jer budimo realni, ekonomski najjaca zemlja, ima mnostvo duznika, mozda neki od njih budu u grupi, tak da do cetvrtfinala nece imati vecih problema.. 8-)
Sir Alex Ferguson´the greatest manager of all time´

Ferguson said: "United can do anything, believe me. They've got that great philosophy and history, they will always do well."

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Otelo » 18 nov 2013, 09:11

trxel je napisao/la:Glasao sam za Svabiju, jer budimo realni, ekonomski najjaca zemlja, ima mnostvo duznika, mozda neki od njih budu u grupi, tak da do cetvrtfinala nece imati vecih problema.. 8-)
A mi cemo prodavat bodove da nam obrisu dug :lol: :lol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
TMovac
Postovi: 2727
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la TMovac » 18 nov 2013, 09:14

Englezima definitivno nije mjesto u ovoj anketi.Njima je neki vrh cetvrtfinale,ako dodju i do njega,nek se lupaju nogom u guzicu.Vise od toga ne mogu.Po meni vise mi imamo sanse da ga osvojimo od Engleske.

PS. Trebali ste uvrstiti i nas u ovu anketu.Trebamo imati vjere u sebe.Ne moramo ga osvojiti,ali definitivno ne trebamo se predavati unaprijed.Ako odemo tamo sa parolom: "Vazno je ucestvovati, a ne pobjediti" , dozivjet cemo debakl. Trebamo dati sve od sebe,boriti se do zadnjeg trenutka, pa sta bude. Niko nam ne brani da makar sanjamo taj zuti kipic. Nekako je nakon Oskara,Medvjeda...Jedini koji nedostaje u nasoj sehari :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
trxel
Postovi: 4508
Pridružen/a: 18 jan 2011, 17:09
Lokacija: Klis
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la trxel » 18 nov 2013, 09:16

Otelo je napisao/la:
trxel je napisao/la:Glasao sam za Svabiju, jer budimo realni, ekonomski najjaca zemlja, ima mnostvo duznika, mozda neki od njih budu u grupi, tak da do cetvrtfinala nece imati vecih problema.. 8-)
A mi cemo prodavat bodove da nam obrisu dug :lol: :lol:
Zato moli boga da ne budemo ni blizu svabske grupe.. :)
Sir Alex Ferguson´the greatest manager of all time´

Ferguson said: "United can do anything, believe me. They've got that great philosophy and history, they will always do well."

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: SP 2014 - Generalno

Post Postao/la Otelo » 18 nov 2013, 09:18

trxel je napisao/la:
Otelo je napisao/la:
trxel je napisao/la:Glasao sam za Svabiju, jer budimo realni, ekonomski najjaca zemlja, ima mnostvo duznika, mozda neki od njih budu u grupi, tak da do cetvrtfinala nece imati vecih problema.. 8-)
A mi cemo prodavat bodove da nam obrisu dug :lol: :lol:
Zato moli boga da ne budemo ni blizu svabske grupe.. :)
Ma mi smo i Nigeriji duzni,tako da cemo svima morat pustiti :mrgreen:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Odgovori

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.