Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Ko prolazi grupu?

1. Brazil
270
46%
2. Hrvatska
153
26%
3. Meksiko
121
21%
4. Kamerun
43
7%
 
Ukupno glasova: 587


Avatar
Caeruleus
Postovi: 558
Pridružen/a: 18 jun 2014, 16:07
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Caeruleus » 24 jun 2014, 12:54

Da zbrojimo sve, suma sumarum.

slika
 
slika
 
Nemam šta puno reći. Tužan sam. Po drugi put u posljednjih par dana. **** ga. Meksiko bio bolji.
 
U reprezentaciji Vatrenih dobri igrači, ali nema kemije. Tu su skupocjene noge i Rakitića i Modrića, ali nema istinske povezane igre. I to je problem od završetka Eura 2008. I mislim da taj problem Kovač neće rješiti. Nije nesposoban, ali je previše zelen. Nije dovoljno pustiti suzu kada svira himna, treba imati nešto i u glavi. A on je dosta neiskusan trener. Tako je kako je. Baš kao i Sušiću i ovaj poraz se izborniku može i mora pripisati. Halilhodžić bi i s Hrvatskom i s BiH prošao skupinu, ja sam u to uvjeren. I Ćiro također. Ali Kovač će vjerojatno dobiti još jednu šansu jer je tek zasjeo na kormilo reprezentaciju. Sušić mora ići odmah poslije srijede, on je svoje ispucao.
 
 
E sada kada je splasla euforija i navijača BiH i navijača Hrvatske i kad su obje reprezentacije ispale moram se osvrnuti i na cjelokupnu ovu situaciju oko ove navijačke netrepeljivosti i nesnošljivosti jednih prema drugima. A sada se obraćam i navijačima i jedne i druge reprezentacije čije su dnevnopolitičke životne frustracije došle do izražaja, što je bilo gadljivo slušati, čitati, gledati i doživljavati zadnjih dana. Ovo ću reći jednom i samo jednom: VAMA SPASA NEMA! Nemate svoje ''ja'', niste pojedinci koji razmišljaju svojom glavom, jer niste to sposobni. Emocije su vas zaslijepile, mozak vam zaštekao. Postali ste samo broj u gomili, dio kolektiva koji ne poznaje izraz kao što je ''samokritika'', dio kolektiva koji ubrzano juri prema civilizacijskom i europskom dnu. I ako se ikad budete pitali ''Bože, zašto živim u ovakvom društvu i u ovakvoj vukojebini'', sjetite se koliko ste nesposobni da živite kao ljudi koji imaju svoj mozak da razmišljaju i da ste upravo vi kreirali ovo društvo i ovu vukojebinu. Svi od prvog do zadnjeg.
 

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la MaGiCa » 24 jun 2014, 12:55

Gledajte: nema izgovora za nepripremljenost. Brazilci svi igraju u Evropi po 50-60 ili 70 tekmi godishnje, pa trche kao navijeni. Holandezi isto. Čile the same. Mora se gledati i na to i spremati ekipu na takve napore. Svima su okolnosti iste i svi su znali shta ih cheka.

Glede potroshenosti ekipa: ko je to imao maximum sezone u Hrvatskoj :?: Modric i Rakitic, mozhda Mandzukic. Ostali im igraju ili u slabijim ligama (Srna, Corluka) ili u ogranichenim kolichinama (Kovachic). Jbga, ako ti je istroshenost dvojice igracha, ma koliko oni bili vazhni, glavni razlog neuspeha...shta dalje da prichamo. :kafa:

BTW, evo preseka rezultata exYu shkole na SPovima u ovom veku:

2002. Japan&J.Koreja:
Hrvatska - ispadanje u grupi, Slovenija - ispadnje u grupi

2006. Nemacka:
SCG - ispadanje u grupi, Hrvatska - ispadanje u grupi

2010. J.Afrika:
Slovenija - ispadanje u grupi, Srbija - ispadanje u grupi,

2014. Brazil:
Hrvatska - ispadanje u grupi, BiH - ispadanje u grupi

Dakle, ili su samo exYU timovi istrosheni i to traje 15ak godina ili ima neki drugi, daleko ozbiljniji razlog :?: :!:

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeverGiveUp » 24 jun 2014, 13:00

Caeruleus je napisao/la:Da zbrojimo sve, suma sumarum.

slika
 
slika
 
Nemam šta puno reći. Tužan sam. Po drugi put u posljednjih par dana. **** ga. Meksiko bio bolji.
 
U reprezentaciji Vatrenih dobri igrači, ali nema kemije. Tu su skupocjene noge i Rakitića i Modrića, ali nema istinske povezane igre. I to je problem od završetka Eura 2008. I mislim da taj problem Kovač neće rješiti. Nije nesposoban, ali je previše zelen. Nije dovoljno pustiti suzu kada svira himna, treba imati nešto i u glavi. A on je dosta neiskusan trener. Tako je kako je. Baš kao i Sušiću i ovaj poraz se izborniku može i mora pripisati. Halilhodžić bi i s Hrvatskom i s BiH prošao skupinu, ja sam u to uvjeren. I Ćiro također. Ali Kovač će vjerojatno dobiti još jednu šansu jer je tek zasjeo na kormilo reprezentaciju. Sušić mora ići odmah poslije srijede, on je svoje ispucao.
 
 
E sada kada je splasla euforija i navijača BiH i navijača Hrvatske i kad su obje reprezentacije ispale moram se osvrnuti i na cjelokupnu ovu situaciju oko ove navijačke netrepeljivosti i nesnošljivosti jednih prema drugima. A sada se obraćam i navijačima i jedne i druge reprezentacije čije su dnevnopolitičke životne frustracije došle do izražaja, što je bilo gadljivo slušati, čitati, gledati i doživljavati zadnjih dana. Ovo ću reći jednom i samo jednom: VAMA SPASA NEMA! Nemate svoje ''ja'', niste pojedinci koji razmišljaju svojom glavom, jer niste to sposobni. Emocije su vas zaslijepile, mozak vam zaštekao. Postali ste samo broj u gomili, dio kolektiva koji ne poznaje izraz kao što je ''samokritika'', dio kolektiva koji ubrzano juri prema civilizacijskom i europskom dnu. I ako se ikad budete pitali ''Bože, zašto živim u ovakvom društvu i u ovakvoj vukojebini'', sjetite se koliko ste nesposobni da živite kao ljudi koji imaju svoj mozak da razmišljaju i da ste upravo vi kreirali ovo društvo i ovu vukojebinu. Svi od prvog do zadnjeg.
 
:clap:
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Signore » 24 jun 2014, 13:00

Sta fali sto covjek divlja? Time pokazuje da mu je stalo i da je za njeg svaki gol nesto vise, nesto gdje emocije ne mozes skriti. Uvijek su mi takvi simpaticniji nego likovi kao mrtvi Guus Hiddink koji se cijelu utakmicu sa klupe ne digne, jer time iskazuje da mu je ovo samo posao i nista drugo, a nogomet bez emocija za mene nije nogomet.

I vidim Srnu spominjete. Na njeg totalno zaboravih. Sinoc je stvarno los bio, pogotovo u defanzivi, naprijed je cak imao par dobrih stvari na boku, centarsuteva i slicno. Nadam se da ce cim prije pocet Vidu uigravat na toj poziciji, jer nema nikog drugog, a nadam se da ce u medjuvremenu niknuti neki vrhunski lijevi bocni. Sve nade polazem u Petra Mamica, mali je zvijer. Kapetan je juniora, a na ovogodisnjem Ramljaku je bio i najbolji strijelac (Kalinic style) :mrgreen:

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeverGiveUp » 24 jun 2014, 13:03

Signore je napisao/la:Sta fali sto covjek divlja? Time pokazuje da mu je stalo i da je za njeg svaki gol nesto vise, nesto gdje emocije ne mozes skriti. Uvijek su mi takvi simpaticniji nego likovi kao mrtvi Guus Hiddink koji se cijelu utakmicu sa klupe ne digne, jer time iskazuje da mu je ovo samo posao i nista drugo, a nogomet bez emocija za mene nije nogomet.
Dakle, i jedan i drugi idu u krajnost.
Jedan po prevelikoj dozi "smirenosti", drugi kao neki tinejdžerčić u kravati.

Zlatna sredina prednjači u svemu... Ma uostalom, stvar ličnog ukusa.
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Saurman » 24 jun 2014, 13:07

Kao šta sam i mislio Meksiko je pokazao da je u ovom trenutku mnogo bolja ekipa i sasvim očekivano išamarao limitirani tim Hrvatske.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Batko » 24 jun 2014, 13:19

MaGiCa je napisao/la:Gledajte: nema izgovora za nepripremljenost. Brazilci svi igraju u Evropi po 50-60 ili 70 tekmi godishnje, pa trche kao navijeni. Holandezi isto. Čile the same. Mora se gledati i na to i spremati ekipu na takve napore. Svima su okolnosti iste i svi su znali shta ih cheka.

Glede potroshenosti ekipa: ko je to imao maximum sezone u Hrvatskoj :?: Modric i Rakitic, mozhda Mandzukic. Ostali im igraju ili u slabijim ligama (Srna, Corluka) ili u ogranichenim kolichinama (Kovachic). Jbga, ako ti je istroshenost dvojice igracha, ma koliko oni bili vazhni, glavni razlog neuspeha...shta dalje da prichamo. :kafa:

BTW, evo preseka rezultata exYu shkole na SPovima u ovom veku:

2002. Japan&J.Koreja:
Hrvatska - ispadanje u grupi, Slovenija - ispadnje u grupi

2006. Nemacka:
SCG - ispadanje u grupi, Hrvatska - ispadanje u grupi

2010. J.Afrika:
Slovenija - ispadanje u grupi, Srbija - ispadanje u grupi,

2014. Brazil:
Hrvatska - ispadanje u grupi, BiH - ispadanje u grupi

Dakle, ili su samo exYU timovi istrosheni i to traje 15ak godina ili ima neki drugi, daleko ozbiljniji razlog :?: :!:
Pa ako pogledas na igrace, BIH i Hrvatska su imale igrace s kojima su se morale proci grupe, jaci na papiru od konkurenata.....Srbija takodjer 2010 imala odlicne igrace. Hrvatska 2006 imala takodjer bolje igrace od Australije od koje je ispala, tako i 2002...Sicg 2006 imala tesku grupu..


Sta je razlog? Po mom misljenju, razlog je losi treneri, losi savezi, lose i neozbiljne pripreme....Amaterska atmosfera u i oko ekipe.... Dakle slaba struka i amaterizam oko ekipa...

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Lillard » 24 jun 2014, 13:24

Mi smo fizicki bili dobro pripremljeni, malo nas je Manaus syebao, ali nije da jucer nismo mogli trcat vec su oni jednostavno vrsili presing u kojem se nasi nisu snasli. Igrali smo sporo radi idiotske formacije i meksicke dobre igre ne radi lose fizicke pripremljenosti.

Losa struka i na Balkanu nema koraka naprijed dok su savezi korumpirani.. Jos je BiH dobar, kakvi su sprski i hrvatski...
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Batko » 24 jun 2014, 13:35

Lillard je napisao/la:Mi smo fizicki bili dobro pripremljeni, malo nas je Manaus syebao, ali nije da jucer nismo mogli trcat vec su oni jednostavno vrsili presing u kojem se nasi nisu snasli. Igrali smo sporo radi idiotske formacije i meksicke dobre igre ne radi lose fizicke pripremljenosti.

Losa struka i na Balkanu nema koraka naprijed dok su savezi korumpirani.. Jos je BiH dobar, kakvi su sprski i hrvatski...
Pogledaj kakve svjetske zvijezde poticu sa Balkana:
Modric, Pjanic, Dzeko, Mandzo, Bane, Matic, Rakitic, Begovic itd itd itd

A nabroj mi 3 trenera koji pripadaju barem u srednji red trenera..... Mi u BIH nemamo 3 trenera koje mozemo nazvati profesionalnim trenerima. Dno dna. i onda ocekujemo rezultate? Trener je najvazniji dio ekipe..

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Greivis » 24 jun 2014, 13:38

Poredjenja Kovaca i Susica nisu na mjestu. Koliko god mana Kovac imao za Susica je trenercina.
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la LenBias » 24 jun 2014, 13:42

ima li kakvih ismijavanja crvenog kartona kao sto se to radilo songu?
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Batko » 24 jun 2014, 13:42

Greivis je napisao/la:Poredjenja Kovaca i Susica nisu na mjestu. Koliko god mana Kovac imao za Susica je trenercina.
Oba su losi i nedokazani treneri..... Dokazali su da takticki nisu dorasli i da su daleko od nekog normalnog nivoa.....Ono gdje Kovaca vidim ispred je sto je dosta mladji te sto dobro poznaje njemacku disciplinu i mislim da ima veci autoritet medju igracima, isto tako mnogo bolje se snalazi u medijima.....

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la dr.van nostrand » 24 jun 2014, 13:45

Batko je napisao/la:Ono gdje Kovaca vidim ispred je sto je dosta mladji te sto dobro poznaje njemacku disciplinu i mislim da ima veci autoritet medju igracima, isto tako mnogo bolje se snalazi u medijima.....
imas takvih trenera bruka po regionalnim ligama po Njemackoj ;)

Jedino valjda sto je + igrao za reprezentaciju, bio kapiten, pozanje poprilicno situaciju u savezu :roll: a mladih + mentalitet/disciplina po Europi imas koliko hoces :mrgreen:
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Claus » 24 jun 2014, 13:59

Žao mi je što je Hrvatska ispala, ali Meksiko je sinoć bio bolja ekipa. Kada uzmemo u obzir da im nije sviran čist penal, kada je Srna ukrotio Guardadov volej rukama, onda je situacija još jasnija. Vatreni definitivno nisu razočarali, a prolaza ih je koštao Kovač i nekolicina limitiranih igrača. Dakle, uzroke znamo svi (lako je biti general poslije bitke), ali nije zgoreg ponoviti ih once again:

1. Igranje bez zadnjeg veznog na SP je sulud poduhvat, u te avanture se ni pod razno ne smije upuštati, a Niko nažalost jeste. Zbog toga je najviše ispaštao Rakitić, koji nije mogao ostvariti svoj ofanzivni potencijal.
2. Vrijeme određenih igrača kao što su Pletikosa, Srna, Pranjić i Olić (i dalje veliki respekt za trčanje) je prošlo, tako da se na njih ne može oslanjati ukoliko se misli otići daleko.
3. Klimatski faktori koji pogoduju Latinoamerikancima, a na koje Evropljani nisu navikli. Čast Holandiji i Francuskoj, reprezentacijama koje su se spremile za ono što ih čeka.
4. Herrera > Kovač (hrvatski stručnjak je prerano bacio sve karte u napad i to ga je koštalo)

Kada se sve sabere i oduzme, Brazil i Meksiko zasluženo idu u narednu fazu takmičenja. Ako je neko razočarao u ovoj grupi, onda je to ponovo Kamerun. Ipak, uzme li se u obzir njihova predstava i 2010. u JAR-u, možemo reći da još jedno slabo izdanje nije slučajnost.
Caeruleus je napisao/la:E sada kada je splasla euforija i navijača BiH i navijača Hrvatske i kad su obje reprezentacije ispale moram se osvrnuti i na cjelokupnu ovu situaciju oko ove navijačke netrepeljivosti i nesnošljivosti jednih prema drugima. A sada se obraćam i navijačima i jedne i druge reprezentacije čije su dnevnopolitičke životne frustracije došle do izražaja, što je bilo gadljivo slušati, čitati, gledati i doživljavati zadnjih dana. Ovo ću reći jednom i samo jednom: VAMA SPASA NEMA! Nemate svoje ''ja'', niste pojedinci koji razmišljaju svojom glavom, jer niste to sposobni. Emocije su vas zaslijepile, mozak vam zaštekao. Postali ste samo broj u gomili, dio kolektiva koji ne poznaje izraz kao što je ''samokritika'', dio kolektiva koji ubrzano juri prema civilizacijskom i europskom dnu. I ako se ikad budete pitali ''Bože, zašto živim u ovakvom društvu i u ovakvoj vukojebini'', sjetite se koliko ste nesposobni da živite kao ljudi koji imaju svoj mozak da razmišljaju i da ste upravo vi kreirali ovo društvo i ovu vukojebinu. Svi od prvog do zadnjeg.
Pečat.


Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeverGiveUp » 24 jun 2014, 14:39

Utakmica Hrvatske i Meksika u Recifeu ipak nije prošla samo s navijačkom ikonografijom i podrškom igračima na terenu. Nakon pogotka Rafaela Marqueza kojim je Meksiko poveo u 72. minuti, došlo je do naguravanja na tribinama između dva navijačka tabora, javlja Goal.com.

Meksikanci su provocirali malobrojnu grupu hrvatskih navijača i bacali čaše s pivom na njih. Hrvati su uzvratili, a zaštitari su prekinuli tuču. Potom su se hrvatski navijači sukobili i sa zaštitarima, da bi se sve smirilo nakon dva okršaja, a navijači Vatrenih napustili tribinu iza meksičkog gola.


Dokazano prgav narod. Pa na prijateljskoj utakmici protiv nas su se između sebe pobili na tribinama.
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Lillard » 24 jun 2014, 14:42

Zato i necu drukat za njih. Jer su seljacine i strasno iritantan narod.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 jun 2014, 14:46

Sad bi trebalo da neko uleti sa pričom da se ne generalizira na osnovu ponašanja par pojedinaca :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeverGiveUp » 24 jun 2014, 14:49

rio_Ferdy88 je napisao/la:Sad bi trebalo da neko uleti sa pričom da se ne generalizira na osnovu ponašanja par pojedinaca :mrgreen:

Istina, promaklo mi je da kažem ogromna većina, kada su Meksikanci u pitanju.
Živio sam u SAD-u, tamo ih je malte ne kao i u svojoj zemlji, znači upoznao sam tu prgavost, (čast pojedincima).
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Odgovori

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.