Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Ko prolazi grupu?

1. Brazil
270
46%
2. Hrvatska
153
26%
3. Meksiko
121
21%
4. Kamerun
43
7%
 
Ukupno glasova: 587

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6328
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la _dreamer_ » 24 jun 2014, 01:28

Pokazalo se koliko su pojedine evripske repke podcijenile klimatske uslove u kojima se igra sp. Da se ova tekma igrala u evropi, hrvati bi bili za koplje bolji. Isto vazi i za ove susiceve. Ne mozes pucsti na visoka mjesta a zmanemarivati osnove modernog fudbala kao sto je fizicka sprema.. napisao sam prije par dana da je meksiko spremniji od hrvatske i da ce taj segment prevagnuti. Tako je i bilo...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
1988risha
Postovi: 1272
Pridružen/a: 13 apr 2014, 00:59
Lokacija: Čair,Skopje (FYR of Macedonia)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la 1988risha » 24 jun 2014, 01:32

MAMIĆEVE IZJAVE SU NAJLEGENDARNIJE :D

slika
Ti nisi više san.
Ti si suza iz sna Bossanium moja Bossnium moja.
Bolna mi ne bila.
Ti privjesak ničiji nisi.Ni čest. Ni prćija.
Bosna si bila.Bosna ćeš biti.Bosna bosanska sva.
Osvajača tvojih silnih tko više i imena zna?

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeverGiveUp » 24 jun 2014, 01:48

Till je napisao/la: Niko ovde ne generalizuje Hrvate, svugdje ima i budala i normalnih ljudi, ali ako neko pravi pizdariju takve vrste, onda ćuti, ne brani budalu ako sam nećeš da ispadneš budala!
Pa to i jeste poenta. Niko normalan takve poteze i ne opravdava ali sam itekako protiv bilo kakvog generaliziranja nebitno sa koje strane.
chily-rz pojasnio


Till je napisao/la: Balkanski fudbal je u kurcu odavno, plasman na veliki turnir je sam po sebi uspjeh...
Izgleda.
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jun 2014, 02:08

Till je napisao/la:Balkanski fudbal je u kurcu odavno, plasman na veliki turnir je sam po sebi uspjeh...
Hrvatskoj ne bi smio biti, ne nakon konstantnog nastupanja na velikim natjecanjima.

Tri SP-a zaredom se ispada u skupini, na tri zadnja Eura se dvaput ispada u skupini. Pet ispadanja od šest, previše.
Hayley <3

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la FaraonTM » 24 jun 2014, 02:17

badblueboylivno je napisao/la:
Till je napisao/la:Balkanski fudbal je u kurcu odavno, plasman na veliki turnir je sam po sebi uspjeh...
Hrvatskoj ne bi smio biti, ne nakon konstantnog nastupanja na velikim natjecanjima.

Tri SP-a zaredom se ispada u skupini, na tri zadnja Eura se dvaput ispada u skupini. Pet ispadanja od šest, previše.
Ma iskreno, ja sam stalno govorio da vi nemate pravu igru još od zadnjeg Eura, kvalifikovali ste se bukvalno na mišiće i individualnu kvalitetu, neću reći sreću. A bili ste u zabludi da sa Modrićem i Rakitićem (koji zaista jesu dobri igrači) imate neku igru a ustvari sve se svodilo na to da oni igraju dobro u svojim klubovima pa se to prenosilo na reprezentaciju bez ikakve podloge.

Po meni, ključ vašeg neuspjeha na ovom prvenstvu je nestavljanje klasičnog destruktivca u prvih 11 a samim tim i ofanzivno limitiranje Modrića a pogotovo Rakitića.
Zadnja izmjena: FaraonTM, dana/u 24 jun 2014, 02:17, ukupno mijenjano 1 put.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
rigotina
Postovi: 780
Pridružen/a: 20 jun 2014, 23:48
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la rigotina » 24 jun 2014, 02:17

LenBias je napisao/la:ROKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ :opaopa: :opaopa: :opaopa: :opaopa: :opaopa:
ma kompleksaš onaj jadni :)
goveđigulašmajka

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Neutral » 24 jun 2014, 02:21

Kako je Drago Ćosić doživio utakmicu? Je li Beusan okaraktezirao ruke Srne kao bacanje tijela prema lopti sa rukama u prirodnom položaju?

Dakle Brazil prvi, Meksiko drugi, Hrvatska treća, najslabija ekipa na prvenstvu Kamerun četvrta.

Može se zaključati tema.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jun 2014, 02:25

FaraonTM je napisao/la:Ma iskreno, ja sam stalno govorio da vi nemate pravu igru još od zadnjeg Eura, kvalifikovali ste se bukvalno na mišiće i individualnu kvalitetu, neću reći sreću. A bili ste u zabludi da sa Modrićem i Rakitićem (koji zaista jesu dobri igrači) imate neku igru a ustvari sve se svodilo na to da oni igraju dobro u svojim klubovima pa se to prenosilo na reprezentaciju bez ikakve podloge.
Evidentno je da nema igre i da je plasman na SP osiguran "na mišiće", ali opet, ako se po pravilu stalno plasiraš, moraš izaći iz domene "važno je sudjelovati i uspjeh je plasman jer smo mali", moraš krenuti naprijed. Imam dojam da bi oni bili zadovoljni da se od 20 turnira plasiraju na 17 i da na 16 ispadnu u skupini.

Isto je i za taktiku. Kovač je dobio reprezentaciju prije osam mjeseci, ništa nije napravio. Kaže komentator da se za Meksiko spremao šest mjeseci - dođe Meksiko i otpuše ga, skupa sa 150 milijuna eura na terenu. :rol: Podredio je igrače taktici, kao i prethodnici, odlučio se za eksperiment u utakmici svih utakmica, kao jedan drugi Balkanac, a onda popušio kuratz. :kafa:
Hayley <3


Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la FaraonTM » 24 jun 2014, 02:43

badblueboylivno je napisao/la:
FaraonTM je napisao/la:Ma iskreno, ja sam stalno govorio da vi nemate pravu igru još od zadnjeg Eura, kvalifikovali ste se bukvalno na mišiće i individualnu kvalitetu, neću reći sreću. A bili ste u zabludi da sa Modrićem i Rakitićem (koji zaista jesu dobri igrači) imate neku igru a ustvari sve se svodilo na to da oni igraju dobro u svojim klubovima pa se to prenosilo na reprezentaciju bez ikakve podloge.
Evidentno je da nema igre i da je plasman na SP osiguran "na mišiće", ali opet, ako se po pravilu stalno plasiraš, moraš izaći iz domene "važno je sudjelovati i uspjeh je plasman jer smo mali", moraš krenuti naprijed. Imam dojam da bi oni bili zadovoljni da se od 20 turnira plasiraju na 17 i da na 16 ispadnu u skupini.

Isto je i za taktiku. Kovač je dobio reprezentaciju prije osam mjeseci, ništa nije napravio. Kaže komentator da se za Meksiko spremao šest mjeseci - dođe Meksiko i otpuše ga, skupa sa 150 milijuna eura na terenu. :rol: Podredio je igrače taktici, kao i prethodnici, odlučio se za eksperiment u utakmici svih utakmica, kao jedan drugi Balkanac, a onda popušio kuratz. :kafa:
Jedno se Niki mora priznati, da je fizički spremio igrače vrlo dobro za razliku od tog drugog Balkanca. :)

Eh sada, druga je stvar što je taktika i igra Hrvatske bila očajna, to također ide na dušu Nike, ali pazi on realno imao je baraž protiv Islanda (gdje se nije mogao ni upoznati sa igračima kako treba), prijateljsku protiv Švice (par dana treninga) i mjesec dana priprema za SP (gdje je po meni to također jako malo da bi se izgradila igra koja je izgubljena dolaskom Štimca).

Mislim da ga ne treba napadati, da se uvjerio da u ovakvom modernom fudbalu moraš imati jednog igrača kao što je i sam on bio. Uz tu korekciju, Hrvatska bi već u kvalifikacijama mogla početi "igrati fudbal". Treba mu dati šansu, zaslužio je.

Al' na kraju ispadne da je fizička pripremljenost uslov za dobru igru, mi te pripremljenosti nismo imali i zato smo ispali za SP-a, vi imate pripremljenost ali nemate igre, isti qurac na kraju. Jedno bez drugog ne može.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la BosnaSTL » 24 jun 2014, 03:07

Hrvatska nije imala prave sanse sve dok Meksiko nije zabio treci gol.Stvarno neznam zasto su igrali kao u grcku a Mekse kao da je njima trebala pobjeda.Na papiru je Hrvatska trebala da razbije ove Mekse al se igra na travi . Nemogu da vjerujem da su primili 2 gola iz prekida protiv onih patuljaka.Mekse trce kao da ih goni policija !

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la alemsa » 24 jun 2014, 03:13

FaraonTM je napisao/la:
Jedno se Niki mora priznati, da je fizički spremio igrače vrlo dobro za razliku od tog drugog Balkanca. :)

Eh sada, druga je stvar što je taktika i igra Hrvatske bila očajna, to također ide na dušu Nike, ali pazi on realno imao je baraž protiv Islanda (gdje se nije mogao ni upoznati sa igračima kako treba), prijateljsku protiv Švice (par dana treninga) i mjesec dana priprema za SP (gdje je po meni to također jako malo da bi se izgradila igra koja je izgubljena dolaskom Štimca).

Mislim da ga ne treba napadati, da se uvjerio da u ovakvom modernom fudbalu moraš imati jednog igrača kao što je i sam on bio. Uz tu korekciju, Hrvatska bi već u kvalifikacijama mogla početi "igrati fudbal". Treba mu dati šansu, zaslužio je.

Al' na kraju ispadne da je fizička pripremljenost uslov za dobru igru, mi te pripremljenosti nismo imali i zato smo ispali za SP-a, vi imate pripremljenost ali nemate igre, isti qurac na kraju. Jedno bez drugog ne može.
To nije izgovor, u isto vrijeme je i Miguel uzeo Mexe, koji su bili ocajni, 3 trenera promjenili u mjesec dana (on 4-i), jedva izborili SP, pa eto coj'k dere.

slika
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

sedra
Postovi: 1389
Pridružen/a: 21 okt 2009, 09:45
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la sedra » 24 jun 2014, 06:22

Ma znao je onaj ludak Simunic da su za doma.

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la Batko » 24 jun 2014, 08:21

PerryFred je napisao/la:slika



:urnebes: :urnebes:

Kako je lud ovaj lik.... :lol: :lol: :lol:

Avatar
BurningLegion
Postovi: 1265
Pridružen/a: 29 maj 2014, 16:54
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la BurningLegion » 24 jun 2014, 09:45

Ja sam mislio da nitko nece zaj.ebati Susica sto se tice taktike na svjetskom, ali Kovac je uspio.

Nazalost, njegova greska od A do Ž!

Koristiti Modrica i Rakitica na obrnutim pozicijama, maltretirati i muciti jednog Rakitica na zadnjem veznom 60 metara od gola, valjaju Barci i Realu, a ti im izmisljas mjesta i rotiras tri puta u tri utakmice, koristiti Pranjica u vezi i jos vrhunac izvesti Vrsaljka i vratiti Pranjica na poziciju na kojoj je dokazana rupa, pa moras dobro tvrdoglav biti, samo sto ga je stavio ovi su odmah bacili sve karte na tu lijevu stranu i smijesnim ga cinili.
Rebic maestralan i jednostavno mora igrati na lijevom krilu kao sto vec rekoh, pogotovo u utakmici gdje se Olic nije sa tri pasa sastavio.

Ukratko, rezultat plod promasene taktike, sve ide na dusu Kovaca, Meksiku cestitke, ali samo su iskoristili ponudjeno.

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 24 jun 2014, 09:52

Fidelis i to ali ruku na srce ubili su ih meksikanci i fizicki i u svim drugim segmentima. Razlika izmedju BiH i Hrvatske ovi nasi trcali do 38-me a hrvati do 60-te :kafa:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
BurningLegion
Postovi: 1265
Pridružen/a: 29 maj 2014, 16:54
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la BurningLegion » 24 jun 2014, 10:05

Sve to OK, Meksikanci su sjajni i sjajno su igrali i posve zasluzeno idu dalje, bili su direktniji, strasno su jake ove juznoamericke i srednjeamericke ekipe na ovom SP-u, ali ne mozes ni imati (realnu) sansu za dobiti s onakvim taktikama i idejama i izmisljanjima pozicija i u ti razlicite utakmice tri razlicite postave, cak su i dobro loptu kontrolirali i vodili igru s obzirom na sve, medjutim toliko igraca na neprirodnim pozicijama i na zrtvovanim mjestima da je to grijeh komentirati, kamoli raditi, i kao rezultat nema se nikakve direktnosti, a provjereno najdirektniji igrac ulazi tek u drugom poluvremenu.
Nema smisla, Kovaceva greska od A do Ž, nazalost.
Zadnja izmjena: BurningLegion, dana/u 24 jun 2014, 10:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
rigotina
Postovi: 780
Pridružen/a: 20 jun 2014, 23:48
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la rigotina » 24 jun 2014, 10:05

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:Fidelis i to ali ruku na srce ubili su ih meksikanci i fizicki i u svim drugim segmentima. Razlika izmedju BiH i Hrvatske ovi nasi trcali do 38-me a hrvati do 60-te :kafa:
da sam ja vodio nekoga tamo trcali bi oni meni svaki dan od jutra do mraka po prasumi. Kad vidim da jedan nogometas nije u stanju izdrzat nekih 90 minuta finim tempom zgadi mi se zivot.
goveđigulašmajka

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la terabajt » 24 jun 2014, 10:08

Kako je samo pjevao himnu meksika a tek radovanje poslije golova ili na kraj utakmice :lol: :lol: , najluđi trener na prvenstvu definitivno.

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun)

Post Postao/la revan » 24 jun 2014, 10:15

rigotina je napisao/la:
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:Fidelis i to ali ruku na srce ubili su ih meksikanci i fizicki i u svim drugim segmentima. Razlika izmedju BiH i Hrvatske ovi nasi trcali do 38-me a hrvati do 60-te :kafa:
da sam ja vodio nekoga tamo trcali bi oni meni svaki dan od jutra do mraka po prasumi. Kad vidim da jedan nogometas nije u stanju izdrzat nekih 90 minuta finim tempom zgadi mi se zivot.
Igrači BiH su bili zauzeti taslačenjem Brazilki. Zato je Safet svaki drugi dan morao davati slobodan. Hrvatsku nisam baš pratio, ali znam da je bilo nekog nudizma i slično. Možda je dečke to iscrpilo? Izgorili na onom jakom suncu. Dresovi ih zbog toga žuljali protiv Mexe? :mrgreen:
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Odgovori

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.