Grupa D (Urugvaj, Kostarika, Engleska, Italija)

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Ko ide dalje?

1. Urugvaj
138
33%
2. Kostarika
38
9%
3. Engleska
80
19%
4. Italija
157
38%
 
Ukupno glasova: 413

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 15:21

Centre forward je napisao/la:Englezi će napravit' nešto ozbiljno na međunarodnoj fudbalskoj sceni(ma na sportskoj uopšte da se ne lažemo) kad L.Armstrong dobije počasni poziv na Tour de France. Ako nekim čudom i prođu grupu očekujem neradnu heftu da nacija(e) na Otoku proslave historijski uspjeh.
:lol: :lol: :lol:

https://en.wikipedia.org/wiki/London_2012#Medal_count

https://en.wikipedia.org/wiki/All-time_ ... edal_table

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Kaunas » 01 jan 2014, 15:33

DukeOfWellington je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:na osnovu čega se Englezi mogu nadati prolasku dalje, nije mi nikako jasno
Niđe veze iskreno. Na osnovu čega se mi možemo nadati da prođemo dalje?
i Urugvaj i Italija realno imaju jaču repku od Engleza, a od nas u našoj grupi samo Argentina jača... a Englezi su **** od repke, dobra imena al igra qrcu ne valja
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 15:34

Kaunas je napisao/la: i Urugvaj i Italija realno imaju jaču repku od Engleza, a od nas u našoj grupi samo Argentina jača... a Englezi su **** od repke, dobra imena al igra qrcu ne valja
Znači u svakoj grupi se samo dvije jače reprezentacije imaju pravo nadati prolazu, a one druge dvije ne treba ni da idu tamo. Hajd super.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Kaunas » 01 jan 2014, 15:36

želje su jedne mogućnosti drugo... ako je tako, onda se i Kostarika imaa čemu nadati
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 15:43

Kaunas je napisao/la:želje su jedne mogućnosti drugo... ako je tako, onda se i Kostarika imaa čemu nadati
Mogućnosti Engleske su realne po pitanju prolaska grupe. To što neko misli da nije tako ne znači da to nije tako.

A što se tiče želja, naravno da se i Kostarika ima čemu nadati. Garantujem da smo mi umjesto Kostarike u ovoj grupi da bi već bio razrađen način za prolaz. Bilo bi "deremo levate Engleze, a protiv ove dvije po bod i to je to". A istina je da su sve tri reprezentacije jače od nas.

Da mi je samo vidit facu prosječnog Britanca kad vidi neku personu iz BiH koja govori kako ta zemlja "nikad ništa bitno neće napraviti u sportu". Smiješno.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Kaunas » 01 jan 2014, 15:48

aj mi reci na osnovu čega tvrdiš da imju realne šanse za prolaz, po čemu su bolji ed Urugvaja i Italije, daj neki razlog...

gdje ces nas i Kostariku u istu rečenicu... ljudi da igraju Evropske kvale, ne bi nikad' vidjeli Svjetskog prvenstva, pa ni oni se ne nadaju da će proći dalje iz ove grupe
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 15:51

Kaunas je napisao/la:aj mi reci na osnovu čega tvrdiš da imju realne šanse za prolaz, po čemu su bolji ed Urugvaja i Italije, daj neki razlog...

gdje ces nas i Kostariku u istu rečenicu... ljudi da igraju Evropske kvale, ne bi nikad' vidjeli Svjetskog prvenstva
Ne tvrdim ovo. Ali tvrdim da nisu ništa lošiji ili da nisu značajno lošiji. Razlike su minimalne i šanse za prolaz Engleske realne.

Gdje ćeš ti stavit' nas i Englesku u istu rečenicu? Tako su i Hrvati jednom radili pa će šutit' još dugo vremena. Tako je to kad se svaka šuša digne.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Kaunas » 01 jan 2014, 15:56

jednimo po imenima nisu ništa lošiji ;)

gdje ja to stavljam nas i Engleze u istu rečenicu?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Centre forward
Postovi: 6148
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Centre forward » 01 jan 2014, 16:05

DukeOfWellington je napisao/la:
Centre forward je napisao/la:Englezi će napravit' nešto ozbiljno na međunarodnoj fudbalskoj sceni(ma na sportskoj uopšte da se ne lažemo) kad L.Armstrong dobije počasni poziv na Tour de France. Ako nekim čudom i prođu grupu očekujem neradnu heftu da nacija(e) na Otoku proslave historijski uspjeh.
:lol: :lol: :lol:

https://en.wikipedia.org/wiki/London_2012#Medal_count

https://en.wikipedia.org/wiki/All-time_ ... edal_table
Da li te emocionalno ispunjava što svaki put moraš da se nakačiš na moj post, msm nemam ništa protiv al' nekad budeš u ulozi prikolice od Nikolice. Pozivaš se na Wiki, ti bi od svih najbolje treb'o da znaš da se u ozbiljnim krugovima taj izvor ne smatra relevantnim. Ja sam napis'o za Englesku a ti spominješ Veliku Britaniju. Geografska prepreka amigo, ili ti to možda poistovjećuješ? :? Hajd evo i tebi sad malo vikija da ne brkaš pojmove iako sam ubijeđen da si ih iz velike patriotske ljubavi i djelimične zablude upravo ti napis'o.

http://en.wikipedia.org/wiki/England" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Britain" onclick="window.open(this.href);return false;

Sad opet opleti po visokointeligentnim argumentima tipa :lol: (LOL) i uživaj u Kriketu.LP 8-)
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 16:07

Kaunas je napisao/la:jednimo po imenima nisu ništa lošiji ;)

gdje ja to stavljam nas i Engleze u istu rečenicu?
Zamisli ako ta imena odigraju kako mogu? Smiješno je otpisivati Englesku u ovoj grupi. Smiješno je Englesku otpisivati u bilo kojoj grupi. Niko ozbiljan to nikad ne bi napravio.

Pa kad sam ja rekao kako bismo se mi (da smo na mjestu Kostarike) nadali prolazu, ti si rekao kako ja to uopšte poredim nas i Kostariku. Nisi rekao da se mi tu "nemamo čemu nadati". Eh sad, ako se Engleska "nema čemu nadati", a mi imamo, onda ne samo da si nas stavio u istu rečenicu sa Engleskom nego si nas i pretpostavio Engleskoj.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 16:17

Centre forward je napisao/la: Da li te emocionalno ispunjava što svaki put moraš da se nakačiš na moj post, msm nemam ništa protiv al' nekad budeš u ulozi prikolice od Nikolice. Pozivaš se na Wiki, ti bi od svih najbolje treb'o da znaš da se u ozbiljnim krugovima taj izvor ne smatra relevantnim. Ja sam napis'o za Englesku a ti spominješ Veliku Britaniju. Geografska prepreka amigo, ili ti to možda poistovjećuješ? :? Hajd evo i tebi sad malo vikija da ne brkaš pojmove iako sam ubijeđen da si ih iz velike patriotske ljubavi i djelimične zablude upravo ti napis'o.

http://en.wikipedia.org/wiki/England" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Britain" onclick="window.open(this.href);return false;

Sad opet opleti po visokointeligentnim argumentima tipa :lol: (LOL) i uživaj u Kriketu.LP 8-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Što te iritira što svaki put argumentovano provalim tvoje trolanje? Tvoja mržnja prema Engleskoj je psihopatičnog i psihosomatskog karaktera i u tvom slučaju stručna pomoć, kao zadnja slamka spasa, preporučuje se obavezno i to pod doznakom "hitno". Čuj pozivam se na wiki, pa wiki se poziva na zvaničnu tabelu medalja sa OI, što u ovom slučaju nije teško provjeriti. Kažem nije teško za osobu koja nema ranije dijagnosticirano stanje. Obzirom da se Engleska, osim u nekoliko sportova, takmiči kao Velika Britanija (i Sjeverna Irska, ime je marketinškog karaktera i ne predstavlja Veliku Britaniju u geografskom smislu) onda je sasvim logično da se pozivam na uspjehe Velike Britanije kao članice IOC-a, tim prije što su ogromnu većinu tih medalja osvojili upravo Englezi. Tvoj pokušaj da mene "podučiš" o razlici između Engleske i Velike Britanije nije smiješan iz razloga što je moje znanje na tu temu toliko opširno da bi tebe zapravo trebalo biti stid da se usuđuješ uopšte upuštati u raspravu sa mnom kada govorimo o toj temi.

Kriket trenutno nije olimpijski sport.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Kaunas » 01 jan 2014, 16:18

DukeOfWellington je napisao/la: Zamisli ako ta imena odigraju kako mogu? Smiješno je otpisivati Englesku u ovoj grupi. Smiješno je Englesku otpisivati u bilo kojoj grupi. Niko ozbiljan to nikad ne bi napravio.

Pa kad sam ja rekao kako bismo se mi (da smo na mjestu Kostarike) nadali prolazu, ti si rekao kako ja to uopšte poredim nas i Kostariku. Nisi rekao da se mi tu "nemamo čemu nadati". Eh sad, ako se Engleska "nema čemu nadati", a mi imamo, onda ne samo da si nas stavio u istu rečenicu sa Engleskom nego si nas i pretpostavio Engleskoj.
iz takičenja u takmičenje, od Engleza se puno očekuje, pa na kraju ništa ne bude od njih, od 'tih imena' se dugo očekuje da naprave nešto na reprezentativnom planu, ali ništa

pa i sam si rekao da Kostarika nije bez šanse, pa ajde mi onda objasni ako bi oni imali šanse u ovoj grupi, kako mi ne bi' ?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 16:23

Kaunas je napisao/la: iz takičenja u takmičenje, od Engleza se puno očekuje, pa na kraju ništa ne bude od njih, od 'tih imena' se dugo očekuje da naprave nešto na reprezentativnom planu, ali ništa

pa i sam si rekao da Kostarika nije bez šanse, pa ajde mi onda objasni ako bi oni imali šanse u ovoj grupi, kako mi ne bi' ?
Ako iz perspektive Engleske prolazak grupe znači da se "puno očekuje", onda se bojim da nema govora o velikim očekivanjima. Velika je razlika između očekivanja da se prođe grupa i da se osvoji prvenstvo. Ti si rekao kako ti nije jasno da se Englezi nadaju prolasku grupe. Eto nikad to nisu napravili, sramota da se nadaju tome.

Moja filozofija je potpuno drukčija. Ja smatram da šanse imaju i Kostarika i Engleska, a da bismo šansu imali i mi. Tvoja logika je da Engleska nema čemu da se nada, a mi bismo kao imali čemu da se nadamo? E pa ne ide.

zokyy
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 dec 2013, 08:55
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la zokyy » 01 jan 2014, 16:27

Neki ljudi bi trebali shvatiti da se zovu Mensur, a ne Michael.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 16:30

zokyy je napisao/la:Neki ljudi bi trebali shvatiti da se zovu Mensur, a ne Michael.
Ko ima taj problem? Ne vidim da se neko takav javio na ovu temu.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Kaunas » 01 jan 2014, 16:30

DukeOfWellington je napisao/la: Ako iz perspektive Engleske prolazak grupe znači da se "puno očekuje", onda se bojim da nema govora o velikim očekivanjima. Velika je razlika između očekivanja da se prođe grupa i da se osvoji prvenstvo. Ti si rekao kako ti nije jasno da se Englezi nadaju prolasku grupe. Eto nikad to nisu napravili, sramota da se nadaju tome.

Moja filozofija je potpuno drukčija. Ja smatram da šanse imaju i Kostarika i Engleska, a da bismo šansu imali i mi. Tvoja logika je da Engleska nema čemu da se nada, a mi bismo kao imali čemu da se nadamo? E pa ne ide.
mogu se oni nadati i osvajanju prvenstva bez primljenog gola, zašto da ne? opet ponavljam, želje su jedno, mogućnosti drugo.

pa ajde mi reci kako Kostarika ima šanse da prodje grupu sa: viceprvakom Evrope, četvrtoplasiranom ekipom za zadnjeg SP-a i Engeskom, koja je u svakom slučaju bolja... Kostarikanci imaju samo teoretsku šansu, ništa više
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 16:33

Kaunas je napisao/la: mogu se oni nadati i osvajanju prvenstva bez primljenog gola, zašto da ne? opet ponavljam, želje su jedno, mogućnosti drugo.

pa ajde mi reci kako Kostarika ima šanse da prodje grupu sa: viceprvakom Evrope, četvrtoplasiranom ekipom za zadnjeg SP-a i Engeskom, koja je u svakom slučaju bolja
Prolaz grupe i osvajanje prvenstva bez primljenog gola nisu uporedivi. Prvo je realno drugo je krajnje nerealno i smiješno.

Ima minimalne šanse. Mi bismo na njihovom mjestu imali male šanse. Engleska ima realne šanse.

zokyy
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 dec 2013, 08:55
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la zokyy » 01 jan 2014, 16:34

DukeOfWellington je napisao/la:
zokyy je napisao/la:Neki ljudi bi trebali shvatiti da se zovu Mensur, a ne Michael.
Ko ima taj problem? Ne vidim da se neko takav javio na ovu temu.
Priđi ogledalu i pogledaj bolje.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 16:35

zokyy je napisao/la: Priđi ogledalu i pogledaj bolje.
Opet ništa, neki Bošnjo, nikakav Michael.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Kaunas » 01 jan 2014, 16:56

DukeOfWellington je napisao/la:
Kaunas je napisao/la: mogu se oni nadati i osvajanju prvenstva bez primljenog gola, zašto da ne? opet ponavljam, želje su jedno, mogućnosti drugo.

pa ajde mi reci kako Kostarika ima šanse da prodje grupu sa: viceprvakom Evrope, četvrtoplasiranom ekipom za zadnjeg SP-a i Engeskom, koja je u svakom slučaju bolja
Prolaz grupe i osvajanje prvenstva bez primljenog gola nisu uporedivi. Prvo je realno drugo je krajnje nerealno i smiješno.

Ima minimalne šanse. Mi bismo na njihovom mjestu imali male šanse. Engleska ima realne šanse.

ne pricam o tome, nego kazem da oni mogu ocekuvati sta god zele, sada da li je to realno!?...
ovo dole se slažemo... napokon :lol: :lol: :lol:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Odgovori

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.