Grupa D (Urugvaj, Kostarika, Engleska, Italija)

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Ko ide dalje?

1. Urugvaj
138
33%
2. Kostarika
38
9%
3. Engleska
80
19%
4. Italija
157
38%
 
Ukupno glasova: 413

Avatar
Cartman
Postovi: 29471
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Cartman » 10 dec 2013, 04:38

Centre forward je napisao/la:Sestrem' sam znao profesore da ćeš ti da se nađeš uvrijeđen , koji dio ćeš da citiraš i brzinom svjetlosti da mi to sve prezentiraš. Očekiv'o sam ovaj put malo više od par smajlica i isfurane slike, ali eto nekad je i smijeh dobar argument da se adekvatno ne odgovori i pobjegne od realnosti, ono tipično za našu akademsku zajednicu. slika
Pa sta si htio da kazes ti? Wembley je sama definicija nacionalnog stadiona.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Centre forward
Postovi: 6148
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Centre forward » 10 dec 2013, 10:32

Napadate u čoporu meščini, nismo na Serengetiju majka mu stara :) ,to je bilo moje vidjenje definicije nacionalnog stadiona ali na sarkastičan način, valjda je to jasno :?, (Profesor je to scont'o namah al' nije mu se dalo da nešto više napiše, za drugu dvojicu me i ne čudi) zbog samih rezultata koje pruža domaća selekcija i zbog luzerskog mentaliteta a vi bi pilići odmah pokazali zavidno fudbalsko - istorijsko znanje i predočili istinu o Vembliju, duše drage. Ugodan ostatak dana.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la ramiral » 10 dec 2013, 14:50

Zafrkana grupa za moje italijanerose, nadam se da će moći proći, biće vraški teško. Volio sam da je sa nama Italija jer nekako vazda odigraju grupu kilavo na prvenstvima.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Cartman
Postovi: 29471
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Cartman » 10 dec 2013, 15:29

Centre forward je napisao/la:Napadate u čoporu meščini, nismo na Serengetiju majka mu stara :) ,to je bilo moje vidjenje definicije nacionalnog stadiona ali na sarkastičan način, valjda je to jasno :?, (Profesor je to scont'o namah al' nije mu se dalo da nešto više napiše, za drugu dvojicu me i ne čudi) zbog samih rezultata koje pruža domaća selekcija i zbog luzerskog mentaliteta a vi bi pilići odmah pokazali zavidno fudbalsko - istorijsko znanje i predočili istinu o Vembliju, duše drage. Ugodan ostatak dana.
A cemu toliki kompleksi prema Engleskoj?

Najgluplja stvar sa SP-om je kad se likovi uzive kao da su oni Talijani, Svabe, Englezi ili sta vec. Sad je konacno BiH na SP-u i nema potrebe za to.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la FaraonTM » 10 dec 2013, 15:36

Nisu to više ni kompleksi nego puka istina. Englezi su samoprozvana sila u fudbalu (reprezentativnom) kada su oni to osvojili šta ako se sjeća neko? Kad su zadnji put odigrali dobro prvenstvo? Svaki put najavljuju nešta, titule, avione, svemirske brodove a uvijek ali uvijek razočaraju, jednostavno imaju luzerski mentalitet. Čini mi se da je jedina stvar koja ih održava silom u fudbalu jako nacionalno prvenstvo. Da nemaju njega, oni bi bili neka iznadprosječna europska reprezentacija (Hrvatska, Grčka, Rusija, Danska).
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Cartman
Postovi: 29471
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Cartman » 10 dec 2013, 15:47

FaraonTM je napisao/la:Nisu to više ni kompleksi nego puka istina. Englezi su samoprozvana sila u fudbalu (reprezentativnom) kada su oni to osvojili šta ako se sjeća neko? Kad su zadnji put odigrali dobro prvenstvo? Svaki put najavljuju nešta, titule, avione, svemirske brodove a uvijek ali uvijek razočaraju, jednostavno imaju luzerski mentalitet. Čini mi se da je jedina stvar koja ih održava silom u fudbalu jako nacionalno prvenstvo. Da nemaju njega, oni bi bili neka iznadprosječna europska reprezentacija (Hrvatska, Grčka, Rusija, Danska).
Ma ne najavljuju oni nista vise. Vecina ih ocekuje da ce ispast u grupi. Ranije mozda jesu, ali na to su imali i pravo kad su imali vrlo dobru generaciju jedno vrijeme, ali nisu znali iskoristit.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 10 dec 2013, 15:51

FaraonTM je napisao/la:Nisu to više ni kompleksi nego puka istina. Englezi su samoprozvana sila u fudbalu (reprezentativnom) kada su oni to osvojili šta ako se sjeća neko? Kad su zadnji put odigrali dobro prvenstvo? Svaki put najavljuju nešta, titule, avione, svemirske brodove a uvijek ali uvijek razočaraju, jednostavno imaju luzerski mentalitet. Čini mi se da je jedina stvar koja ih održava silom u fudbalu jako nacionalno prvenstvo. Da nemaju njega, oni bi bili neka iznadprosječna europska reprezentacija (Hrvatska, Grčka, Rusija, Danska).
Jesu. Zato svako malo neko poput tebe ili ovog gore imaju potrebu da to posebno podvuku. Interesantno.

Nađi recimo za ovo ili prošlo SP kako najavljuju svemirske brodove. Bilo kakav link.

Svakako. Na ovom forumu sve vri od priče o tome kako su Hrvatska, Grčka, Rusija i Danska prosječne reprezentacije. Svi se sturiše da to objasne 8-)

Čekamo slijedećeg koji će se pridružiti ovoj hrpi likova u takmičenju ko će sočnije popljuvat' fudbalsku reprezentaciju Engleske.

Prva nagrada: Sedmodnevni boravak u Škotskoj u septembru 2014. i vaučer za glasanje na referendumu o nezavisnosti sa već označenim "ZA".

Druga nagrada: Bijela knjiga o putu u nezavisnost Škotske

Treća nagrada: Šuškavac promotivne kampanje "Yes Scotland"

Utješna nagrada: Ultragigamega poster Alexa Salmonda dok baca Union Flag u smeće

Takmičenje traje sedam dana nakon završetka grupne faze SP, jer se nakon sigurnog ispadanja precjenjenih panjeva očekuju najsočniji komentari.

Avatar
Head
Postovi: 12367
Pridružen/a: 26 nov 2012, 11:14
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Head » 10 dec 2013, 16:13

:lol:
1946

Avatar
Trequartista
Postovi: 2235
Pridružen/a: 15 mar 2013, 20:25
Lokacija: Corso Gaetano Scirea 50
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Trequartista » 11 dec 2013, 01:08

Najveća fudbalska nacija uz Brazil, naravno, će rutinski u svom stilu, tj. hinjski, proći grupu, a na Marakani će se osvetiti za 1994. godinu i poraz u finalu.
"Vincere il Triplete e non crescere è inutile " - Antonio Conte

31 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Dominacija je neminovnost!

zokyy
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 dec 2013, 08:55
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la zokyy » 28 dec 2013, 00:09

Očekujem novu blamažu Engleza i rutinski prolaz Talijana i Urugvajaca. Bit' će zanimljiv njihov međusobni dvoboj. Englezi i Kostarika će se boriti za treće mjesto.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 28 dec 2013, 08:12

Evo još jednog, nije vas dugo bilo :lol:

zokyy
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 dec 2013, 08:55
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la zokyy » 28 dec 2013, 09:00

Ti misliš da Englezi imaju šansi kraj Urugvaja i Italije? Pa na prošlom SP-u su jedva prošli grupu sa Slovencima i Alžircima (dobili Slovence, a odigrali x s Alžirom i SAD-om). Da ne pričam kako ih je Njemačka osramotila poslije toga.
Danas imaju još goru reprezentaciju nego tada. Tad su imali barem Capella, sad je na klupi onaj klaun...

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 28 dec 2013, 09:11

zokyy je napisao/la:Ti misliš da Englezi imaju šansi kraj Urugvaja i Italije? Pa na prošlom SP-u su jedva prošli grupu sa Slovencima i Alžircima (dobili Slovence, a odigrali x s Alžirom i SAD-om). Da ne pričam kako ih je Njemačka osramotila poslije toga.
:lol:

To kao ima neke veze s onim šta će se događati u Brazilu? Ni Njemačka nije prošla grupu na EURO-u 2004. pa eto ja mislim da neće ni sad :lol:

"Imaju šansi"? Ne, nemaju nikakvih šansi, idu da se bore za treće mjesto sa Kostarikom :lol: Jedan Senegal izbaci svjetskog prvaka u grupi, a Engleska nema nikakvu šansu da prođe grupu. Da si makar rek'o da nisu favoriti za prolaz, pa da te čovjek toleriše, al tako lupit da neko nema šanse (ja se ne usudim optisat' ni Kostariku) može samo jedan od brojne armade hroničnih mrzitelja Engleske podružnica BiH. Možete i udruženje osnovat koliko vas ima :lol:

zokyy
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 dec 2013, 08:55
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la zokyy » 28 dec 2013, 09:16

:lol: Pa Englezi su još jadniji nego tada. Dovoljno je vidjeti tko im je sada na klupi, a tko je bio tada.
Englezi u ovoj grupi imaju samo teoretske šanse. Baš me zanima kako će Jagielka i Dawson zaustaviti Suareza i Cavania. :mrgreen:
A ovo uspoređivanje s Njemačkom je dno dna. Pa Englezi se godinama sramote na velikim natjecanjima. Dakle, nije stvar samo u tom zadnjem SP-u nego na svakom u zadnjih xx godina.

Npr., rezultat iz Njemačke 2006. - preko silnog Ekvadora prošli u četvrtfinale i tu ispali od Portugala.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 28 dec 2013, 09:21

zokyy je napisao/la::lol: Pa Englezi su još jadniji nego tada. Dovoljno je vidjeti tko im je sada na klupi, a tko je bio tada.
Englezi u ovoj grupi imaju samo teoretske šanse. Baš me zanima kako će Jagielka i Dawson zaustaviti Suareza i Cavania. :mrgreen:
A ovo uspoređivanje s Njemačkom je dno dna. Pa Englezi se godinama sramote na velikim natjecanjima. Dakle, nije stvar samo u tom zadnjem SP-u nego na svakom u zadnjih xx godina.

Npr., rezultat iz Njemačke 2006. - preko silnog Ekvadora prošli u četvrtfinale i tu ispali od Portugala.
Godinama igraju četvrtfinale i sad će da ispadnu u grupi, to je tvoja logika :lol:

Neozbiljan si sagovornik na temu Engleske reprezentacije, mržnja te zaslijepila 8-)

zokyy
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 dec 2013, 08:55
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la zokyy » 28 dec 2013, 09:23

Pa naravno. Ovaj put u grupi nisu Slovenija, Alžir i SAD, nego dvije ozbiljne reprezentacije koje su barem duplo jače od njih.
Ja neozbiljan? :mrgreen: Pa ni kraljica Elizabeta ne vjeruje u prolaz Engleza ovdje.


Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Kaunas » 01 jan 2014, 14:50

na osnovu čega se Englezi mogu nadati prolasku dalje, nije mi nikako jasno
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Centre forward
Postovi: 6148
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la Centre forward » 01 jan 2014, 15:08

Englezi će napravit' nešto ozbiljno na međunarodnoj fudbalskoj sceni(ma na sportskoj uopšte da se ne lažemo) kad L.Armstrong dobije počasni poziv na Tour de France. Ako nekim čudom i prođu grupu očekujem neradnu heftu da nacija(e) na Otoku proslave historijski uspjeh.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Grupa D (Uruguay, Costa Rica, England, Italy)

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jan 2014, 15:18

Kaunas je napisao/la:na osnovu čega se Englezi mogu nadati prolasku dalje, nije mi nikako jasno
Niđe veze iskreno. Na osnovu čega se mi možemo nadati da prođemo dalje?

Odgovori

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.