1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 08 jul 2014, 01:27

slika slika

Prvi od dva polufinalna duela je susret starih poznanika i timova koji u svojim vitrinama zajedno imaju 8 titula prvaka svijeta, timova koji su prije 12 god u Japanu i J Koreji igrali finale koje je tada golovima Ronalda pripalo Brazilcima.

U 1/4 finalu karioke su izbacile Kolumbijce i skupo platili tu pobjedu jer su ostali bez Neymara, svog najboljeg strijelca na turniru te kapitena Silve zbog kartona, tako da u duel sa Elfom ulaze oslabljeni, iako uz fanatičnu podršku sa tribina od publike koja će biti njihov 12 igrač (neki bi rekli i 13 :mrgreen: ) sigurno da mogu doći pozitivnog rezultata. Treba napomenuti da su oni neporaženi na domaćem terenu još od 2002 i poraza od Paragvaja što čini impresivan niz od 42 tekme, a što je još impresivnije je to da je ovo njihovo 8 polufinale na SP-u (i 11 put ukupno su u zadnje 4 ekipe), gdje imaju rekord od 6 pobjeda, uz 1 remi (koji su nakon penala pretvorili u pobjedu) te samo 1 poraz i to davne '38 protiv Italijana. Osim toga za njih je sigurno ohrabrujuća i činjenica da na svim turnirima odigranim na američkom kontinentu (sjeverna i južna), u duelima Evropljana i Južnoamerikanaca u svim KO utakmicama, skor je 22-1-4 za Južnoamerikance. Sve pobjede Evropljana i jedini remi su bili u sjevernoj Americi, a kada se gledaju samo turniri u Južnoj Americi još se nikada nije dogodilo da je evropski predstavnik (UEFA) izbacio južnoameričkog predstavnika (CONMEBOL) u knock-out fazi natjecanja.

S druge strane Švabe su u četvrtfinalu lakše od očekivanog savladali Francuze koji su u potpunosti bili zatvoreni od sjajne njemačke odbrane predvođene Hummelsom koji je odigrao možda i najbolju tekmu u dresu Elfa. Löw nema problema sa povredama kao Scolari (izuzev one Mustafieve), tako da će jedina dilema biti da li ubaciti Mertesackera nazad u prvih 11, jer je protiv Francuza tekmu presjedio na klupi. Nijemcima je ovo 12 polufinale SP-a i 13 put ukupno da su među zadnje 4 repke, a u zadnjih 11 polufinala imaju 4 pobjede, 2 remija (nakon kojih su slavili na penale) i 5 poraza i prva su repka koja je na 4 uzastopna SP-a došla do 4 polufinala. Neporaženi su u zadnjih 16 tekmi, a na ovom turniru jedinu Gana i Alžir su uspjeli da probiju njihovu odbranu.

U međusobnim duelima omjer je na strani Brazilaca koji u 21 meču odigranom sa Elfom imaju 12 pobjeda, dok Nijemci imaju 4 pobjede, a posljednja je bila 2011 kada su slavili sa 3-2 u Njemačkoj, a 5 tekmi je završano neriješenim rezultatom. Gol razlika je na strani Brazilaca sa 39-24, a u zadnjih 10 duela su tresli mrežu Elfa, sa 2.2 gola u prosjeku po tekmi.

Očekivani sastavi:

Brazil (4-2-3-1): Cesar; Maicon, Luiz, Dante, Marcelo; Gustavo, Fernandinho; Willian, Oscar, Hulk; Fred.
Njemačka (4-3-3): Neuer; Lahm, Hummels, Boateng, Höwedes; Khedira, Schweinsteiger, Kroos; Özil, Müller, Götze.

Tekma se igra na stadionu Mineirão u Belo Horizonteu 8.7 u 18h, a pravdu će dijeliti Meksikanac Marco Rodríguez.

slika

__________________________________________________________________________________________________

slika slika

Drugi polufinalni ogled je opet evropsko-južnoamerički duel, u kome snage odmjeravaju Oranje i Gauchosi, dvije repke koje su najveći rivali upravo onima iz prvog polufinalnog ogleda.

Holanđani su u 1/4 finalu teže od očekivanog izbacili hrabre ticose, i to tek nakon penala, jer je Navas (uz malu pomoć okvira gola) zasutavljao sve što su Holanđani uputili prema njemu i zamalo opet postao junak, no taj je titula pripala na kraju Krulu koji je u zadnjem minutu ušao sa klupe i uspio pročitati svaki penal Kostarikanaca te dva i odbraniti što je bilo dovoljno za njihovo 3 polufinale na zadnja 4 prvenstva. Van Gaal neće moći računati na De Jonga kojeg zbog povrede nema do kraja turnira, a osim toga problem sa povredom ima i Fer. U 12 mečeva sa Južnoamerikancima Oranje su poražene samo 2 puta i to u finalu '78 upravo protiv gauchosa te četvrtfinalu '94 od Brazila, ne računajući penale.

Argentinci su u svom četvrtfinalnom duelu savladali Belgijance, koji su kao i Francuzi razočarali i nisu bili na nivou svojih pređašnjih tekmi na turniru, dok gauchosi predvođeni Messiem iako igrom ne oduševljavaju ipak grabe naprijed, te mogu biti zadovoljni sa ovim rezultatom jer je ovo njihovo prvo polufinale od '90, i 4 ukupno, a zasad su bez poraza u istima. Sabella u ovom meču neće moći računati na Di Mariu koji je otpao zbog povrede, a u tim se vraćaju Rojo i Aguero koji je spreman nakon problema sa povredom. Inače zanimljivo je da tekmu igraju upravo na nacionalni praznik u svojoj zemlji 9 jula koji se obilježava kao dan nezavisnosti tako da će to još više povećati euforiju u toj zemlji.

Ove dvije repke su odigrale 8 mečeva ukupno, a gauchosi imaju samo 1 (ali vrijednu) pobjedu u već spomenutom finalu '78 na svom tlu, dok oranje imaju 4 pobjede (uz 3 remija), a treba izdvojiti onu dominantnu predstavu totaalvoetbala '74, te susret na SP-u '98 koji je obilježio Bergkamp, a zadnji duel su odigrali 2006 i završen je remijem.

Očekivani sastavi:

Argentina (4-3-3): Romero; Zabaleta, Dimichelis, Garay, Rojo; Gago, Mascherano, Perez; Messi; Lavezzi, Higuaín
Holandija (5-3-2): Cillessen; Blind, Indi , de Vrij, Vlaar, Janmaat; Wijnaldum, Sneijder, Guzman; Robben, Van Persie

Tekma se igra na areni São Paulo u istoimenom gradu 9.7 u 18h, a pravdu će dijeliti Çakir kome je to 3 tekma na ovom prvenstvu.

slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..


Avatar
Kaunas
Postovi: 13141
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Kaunas » 08 jul 2014, 01:31

Brazil ide u finale, tamo će igrati protiv Argentine :opaopa:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Andrej
Postovi: 6726
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Andrej » 08 jul 2014, 01:40

Nemci rutinski danas..
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la dr.van nostrand » 08 jul 2014, 01:45

slika

slika slika
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Neutral » 08 jul 2014, 03:35

Brazil već traži izgovore zbog Silve i Neymar-a, dok je Njemačka na ovo prvenstvo došla bez pet - šest igrača. Brazilci imaju prednost zbog domaćeg terena, više navijača i eventualnog pritiska na glavnog sudija koji može očekivati milion prijetnji ako Brazil ispadne.

Brazil je minimalani favorit, no jedan crveni karton, penal, pogreška sudije, pomočnika može promijeniti sami tok utakmice. Treba biti realan i reći da Njemačka ni Brazil nisu ništa specijalno pokazala na ovom prvenstvu, posebno Brazil koji nije ni B od Brazila sa prošlih prvenstava.

Uz Elf sam, biće zanimljivo.

Argentina igra sjajno taktički ali tako dosadno za gledati da ti se zgadi fudbal. Cilj opravdava sredstvo, tako da se na kraju gleda rezultat, a ne igra. Eventualno ispadanje Brazila i prolaz Argentine usred Brazila bio bi katastrofalan za Brazilce.

Uz Holandiju sam.


Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Signore » 08 jul 2014, 11:00

Samo da Brazil i Argentina ne udju u finale. Moze jedno od njih, al oboje nikako. Svi zele to finale, ocekuju spektakl, a nakon takvih ocekivanja obicno dozivimo ogromno razocarenje. Po meni je Njemacka do sad pokazala vise od Brazila iako su oboji ispod ocekivanja. Isto tako su mi Nizozemci puno vise pokazali od Argentine. Tocnije, oni su me iznenadili dobrom igrom dok me Argentina razocarala svojim teskim pobjedama s jedan razlike. Jos uz to nema leprsavost u igri. Finale izmedju Njemacke i Nizozemske bi meni bilo poslastica, a oni koji zele Brazil i Argentinu neka ih gledaju u utakmici za trece mjesto :mrgreen:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la SiamoNoi » 08 jul 2014, 11:27

slika
slika
Očekivani sastavi:
Argentina (4-3-3): Romero; Zabaleta, Dimichelis, Garay, Rojo; Gago, Mascherano, Perez; Messi; Lavezzi, Higuaín
Holandija (5-3-2): Cillessen; Blind, Indi , de Vrij, Vlaar, Janmaat; Wijnaldum, Sneijder, Guzman; Robben, Van Persie
Očekujem ipak Bigliu kod Argentine s obzirom na dobru predstavu protiv Belgije.Uz njega vjerojatno Gago iako se nadam da bi nekako Alvarez mogao dobiti priliku jer im fali kreativnosti u tom veznom redu.Al poznavajući Sabellu nema od tog ništa.I bilo bi lijepo kad bi Fernandeza vratio jer Demichelis nije za*ebo prošlu znači mogao bi sad polufinale :mrgreen:

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Consigliere » 08 jul 2014, 11:30

Navija se za Njemacku veceras, a sutra mi je jedina zelja sto vise golova. Finale ce biti epic, sta god da se desi.

@rio, ne znam jesi li pogrijesio satnicu, ili si pisao po brazilskom vremenu, al obe tekme su u 22 :mrgreen: Mislim, znamo to nas vecina, al mozda neko neupucen procita i nacrta se pred TV-om u 10 do 6 :rol:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
TariqAli
Postovi: 541
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:59
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la TariqAli » 08 jul 2014, 11:38

Cim je zavrsila utakmica izmedju Nizozemske i Kostarike odmah mi je ova slika bila u glavi...
[youtube][/youtube]

DEEEEENIIIIŠ BRGKAAAAAAMP, DENIŠ BRGKAAAAAAAMP.
Marksizam u skole!

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Consigliere » 08 jul 2014, 11:41

Njegov je i prvi gol :tokralju:

[youtube][/youtube]
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
krmpotich
Postovi: 3244
Pridružen/a: 22 jan 2014, 07:47
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la krmpotich » 08 jul 2014, 12:10

"SP završeno je za trojicu ponajboljih sudaca. Massimo Busacca, šef FIFA-inih sudaca, kući je poslao Nijemca Felixa Bricha, Nizozemca Bjorna Kuipera i Argentinca Nestora Pitanu.

Razlog? Njihove reprezentacije su izborile polufinale Svjetskog prvenstva. Polufinale je izborio i Brazil, ali natjecanje nije završeno za brazilskog suca Sandra Riccija.

Upravo je Ricci najveći favorit da sudi finale ili utakmicu za treće mjesto, ovisno kako će Brazil proći u polufinalnom okršaju s Njemačkom.

Među 14 kandidata za suđenje finalne utakmice na Maracani je i Japanac Yuichi Nishimura, koji je u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva pomogao Brazilu da pobijedi Hrvatsku".

:sick: :sick: :sick:

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Consigliere » 08 jul 2014, 12:17

Ja bi volio Sandra u finalu... To bi znacilo da Brazil nije tamo, a i on kao sudac je ok :mrgreen:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Otelo » 08 jul 2014, 12:24

Sve osim europskog finala bit ce iznenadjenje :kafa:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Andrej
Postovi: 6726
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Andrej » 08 jul 2014, 12:33

Prva polufinalna utakmica Mundijala između Brazila i Nemačke igra se u Belo Horizonteu od 22.00 sata po srednjeevropskom vremenu. Ono što je veoma interesantno kada je u pitanju ovaj fudbalski spektakl je to da će se dve, pored Italije, najuspešnije reprezentacije u istoriji svetskih prvenstava suočiti jedna protiv druge tek drugi put na šampionatima sveta?!
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Jesus
Postovi: 11
Pridružen/a: 06 jul 2014, 22:47
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Jesus » 08 jul 2014, 12:35

Hajmo Brazil.

slika

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Donnie Darko » 08 jul 2014, 12:44

Samo da ne osvoji Holandija. To je sve što želim od ostatka ovog SP.

That being said, upravo sam Holandiji osvojio SP. :|

Avatar
Lillard
Postovi: 26267
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Lillard » 08 jul 2014, 12:47

Donnie Darko je napisao/la:Samo da ne osvoji Holandija. To je sve što želim od ostatka ovog SP.

That being said, upravo sam Holandiji osvojio SP. :|
Sto?

Pa oni ako uđu u finale sigurno cu navijat za njih. Vjeciti gubitnici,+ .. :(
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 1/2 finala: Brazil-Njemačka; Holandija-Argentina

Post Postao/la Donnie Darko » 08 jul 2014, 12:50

Imam ogromnu količinu mržnje prema Holandskoj reprezentaciji, već dugo vremena. Nemam niti jedan konkretan razlog, jednostavno je tako.

Odgovori

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.