Bh. olimpijski tim

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 19 feb 2014, 09:45

Laikert šmekerski ponio suvenir sa OI, vidjećemo da li će mu to oduzeti na recepciji.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Bistrik » 19 feb 2014, 13:13

vidim od Rudića je bolji jedan Marokanac. e sad nek mi nego objasni kako ovaj Marokanac može imaati bolje uvjete za treniranje od naših skijaša.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Admir_Sa » 19 feb 2014, 13:21

Bistrik je napisao/la:vidim od Rudića je bolji jedan Marokanac. e sad nek mi nego objasni kako ovaj Marokanac može imaati bolje uvjete za treniranje od naših skijaša.
ih znaš koliko maroko ulaže u skijanje :roll:
nema potpisa

Avatar
bhsport
Postovi: 11248
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bhsport » 19 feb 2014, 13:31

Bistrik je napisao/la:vidim od Rudića je bolji jedan Marokanac. e sad nek mi nego objasni kako ovaj Marokanac može imaati bolje uvjete za treniranje od naših skijaša.
Isto sam pomislio vjeruj mi.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 19 feb 2014, 14:26

Otelo je napisao/la:Ma mislim da se kod nas moze organizirati i utrka SK-a.
Uvjeti su tu. U Sarajevu je zimi prelijepo, narod bi dosao i bila bi bolja atmosfera nego u Zagrebu.
Mozemo, ali mi nismo u stanju da organizujemo utrku Evropskog kupa, a kamoli SK-a. Bili smo prosle ili prije dvije godine blizu, ali taj glavni organizator odnosno firma (ZOI 84 ili kako se vec zove) valjda je u milionskim dugovima, promjenili rukovodstvo, ili sta je god bilo, za*ebali su stvar glavno tako da od odrzavanja utrke EK-a trenutno nema nista. :roll:

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la admin » 20 feb 2014, 11:51

badblueboylivno je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:O kavim ba vi planinama pricate? Imamo mi njih ali nisu uredjene, ne moze se trenirati na obicnim brdima za turiste. Da ne pricam o tome sto je svaka redom minirana..Sve je od starta kriva drzava i niko vise, nije ni manjak talenta niti sta drugo..

Evo ja sam iz TZ kantona, mi nemamo postene planine. Nemamo nikakve staze, nemamo nista sto se tice zimskih sportova, a tu je BIH najgusce naseljena u TZ kantonu..

Moze se jedino nesto napraviti ako drzava pogura djecaka curicu od 10-15 godina negdje u inostranstvo da se ozbiljno bavi tim i ulozi dosta novca u njega i onda cete vidjeti rezultate. Ne moze ovako, nesto kao imamo takmicare, a mogu se okladit da tamo vise ganjaju fax nego sport..
Kupres ima 15 kilometara uređenih staza, hotele, smještaj, žičare, ski-liftove, vučnice, topove za umjetni snijeg, umjetna jezera oko staze, sve uvjete za fantastičan skijaški centar i za stvaranje par skijaša koji bi mogli bilježiti stoput bolje rezultate od ovoga što trenutno imamo. Samo, nikad se nitko (iz, naravno, relevantnih institucija tipa olimpijskog odbora ili skijaškog saveza) nije ni malčice zapitao i zainteresirao za pokušaj nečega s tim Kupresom.
Upravo ekipa sa Kupresa, tj. "hrvatska komponenta" unutar ski saveza blokira formiranje jedinstvenog ski saveza, što blokira finansiranje tog saveza na državnom nivou. Tako da se dobro zna gdje je Kupres, taman tamo negdje dole, gdje su smještene kočnice. ;)

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la admin » 20 feb 2014, 11:52

Nego sve čekam ima li nekog komentara na činjenicu da su po prvi put u istoriji bh. olimpijci medijski ispraćeni na licu mjesta?

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la badblueboylivno » 20 feb 2014, 14:36

Nemam informacija o tome, a i ne vidim razlog za isto.
Hayley <3

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la jestamaji » 20 feb 2014, 14:55

http://sportsport.ba/zimski_sportovi/sp ... iju/123681" onclick="window.open(this.href);return false;


sa jedne strane svaka čast, sa druge strane na frontpage-u sportsport.ba je to poprilično loše predstavljeno, nema nigdje dominantne ikonice ili većeglinka.

'ajd, biće valjda bolje slijedeći put :D

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la admin » 20 feb 2014, 17:38

Na vrhu, desno, crvenim, boldiranim slovima, link Dosije: Sochi 2014.

Zar je moguce da ga neko koga Olimpijada interesuje propusti?

http://sportsport.ba/dosije/soci-2014/22" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 20 feb 2014, 17:44

Ja sam čitao ovaj Olimpijski dnevnik iz Sochia, sve pohvale, odlična ideja, nadam se da ćete nastaviti sa ovim i na narednim OI, ali i drugim velikim takmičenjima :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la jestamaji » 21 feb 2014, 12:32

admin je napisao/la:Na vrhu, desno, crvenim, boldiranim slovima, link Dosije: Sochi 2014.

Zar je moguce da ga neko koga Olimpijada interesuje propusti?

http://sportsport.ba/dosije/soci-2014/22" onclick="window.open(this.href);return false;
e j.ebiga admin, ja sam par puta gledao stranicu ( http://sportsport.ba" onclick="window.open(this.href);return false; ) i čudio se da ne mogu naći link. bolje ga niste mogli sakriti!
pogledaj kako to rade veliki portali. uvijek ima velika ikona na stranici, a kod vas se mora potrefiti mali crveni tekst :mrgreen: !

ali nema veze, izvještavanje je skroz OK, možda bi moglo malo opširnije sa malo više lokalnih detalja (dužina tekstova je ok, nisam na to mislio) ali i ovako je u dure!

Avatar
bhsport
Postovi: 11248
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bhsport » 21 feb 2014, 15:11

Zana je 35 sa 7 sekundi zaostatka, puno brate, puno.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Bistrik » 21 feb 2014, 15:22

bhsport je napisao/la:Zana je 35 sa 7 sekundi zaostatka, puno brate, puno.
meni nije golem zaostak ipak več od 5 mjesta imaju preko sekundu zaostatka, a i dosta je takmičarki ostavila iza sebe.

Avatar
InnocentEmeghara
Postovi: 39
Pridružen/a: 12 dec 2013, 21:48
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la InnocentEmeghara » 21 feb 2014, 17:48

Kako mozemo biti toliko losi da NIKADA ne dobijemo medalju?

Covjece jednom smo IMALI OLIMPIJSKE IGRE a danas se to ne koristi

Mogli bih smo koristiti ono sto imamo da napravimo sampione u Luge, Bobsleigh, Biathlon, Cross Skiing, Alpine Skiing, Figure Skating, Ice Hockey ali ne!!

Avatar
SalePD
Postovi: 464
Pridružen/a: 16 okt 2013, 14:22
Lokacija: Prijedor
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la SalePD » 21 feb 2014, 20:19

Žana završila na 26. mjestu.
RŠD Velež

Marijan Beneš

Stop nacional-šovinizmu!

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 21 feb 2014, 20:47

InnocentEmeghara je napisao/la:Kako mozemo biti toliko losi da NIKADA ne dobijemo medalju?

Covjece jednom smo IMALI OLIMPIJSKE IGRE a danas se to ne koristi

Mogli bih smo koristiti ono sto imamo da napravimo sampione u Luge, Bobsleigh, Biathlon, Cross Skiing, Alpine Skiing, Figure Skating, Ice Hockey ali ne!!
Kao prvo ničega što je bio za vrijeme OI nema jer je sve uništeno u ratu. Gdje si ti bio u međuvremenu veliko je pitanje, ali mi nije jasno kako možeš biti baš toliko neinformisan.

Da imamo šampiona u Luge, Bobsleigh ili Skeleton morali bismo kao prvo da imamo luge track koja je kod nas u devastiranom stanju i služi za mnoge grafit pionire da se oprobaju prije nego što počnu crtati po zgradama. Ali staza bi bila dovoljna samo za solidne rezultate, bez ozbiljnog trenažnog procesa nema govora o borbi za medalje, a pošto nemamo trenere morali bismo ih masno platiti da dođu iz država koje ih imaju.

Biathlon i Cross Country. Nemamo na pravi način uređenu stazu, a to bi se moglo napraviti za relativno male pare (u odnosu recimo na bob stazu). Ali problem je što kod nas nema snijega više od dva mjeseca (ako i toliko), što je naravno nedovoljno i takmičari bi morali da idu na druga mjesta gdje snijega ima duže. A i tad za ozbiljne rezultate treba ti prvo baza od više jako talentovanih skijaša (mi imamo par rekreativaca), pa ti opet trebaju vrhunski treneri koje opet treba masno platit' da dođu, jer takmičar kojeg niko ne može uputiti kako da trenira kako tokom ljetne sezone dok snijega nema tako i tokom zimske, to je cijela jedna nauka koju ne mogu raditi amateri ako se misli doći do medalje. Da ne pričamo o finesama kao što su izbor i priprema skija i slično, naši takmičari odu u Intersport, kupe skije najljepše boje i misle da je to - to. Nije.

Alpine Skiing. Ni tu nemamo neku ozbiljnu takmičarsku stazu, samo neke turističke. To bi se moglo najlakše riješiti, ali opet se javlja problem trenera, ali ne samo to, konkurencija u alpskom skijanju je ogromna, kakve sve skijaške veličine nisu došle do medalje na OI o tome se može knjiga napisati. Uz najbolji trud nema apsolutno nikakve garancije da će se doći do medalje ovdje.

Figure Skating. Bez ledene dvorane tokom cijele godine apsolutno je neozbiljno pričati o nekim rezultatima ovdje. Dalje, neke države imaju po nekoliko vrhunskih takmičara i stalno rade na njihovom usavršavanju, tako da bez ozbiljnog trenažnog procesa i vrhunskih talenata tamo se niko ne može ugurati, neki pokušavaju godinama, imaju najbolje uslove, ali ne ide.

Šampione u Ice Hockey? Reci da se šališ, ovo nema potrebe ni komentarisati.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1450
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Bistrik » 21 feb 2014, 21:05

DukeOfWellington je napisao/la:
InnocentEmeghara je napisao/la:Kako mozemo biti toliko losi da NIKADA ne dobijemo medalju?

Covjece jednom smo IMALI OLIMPIJSKE IGRE a danas se to ne koristi

Mogli bih smo koristiti ono sto imamo da napravimo sampione u Luge, Bobsleigh, Biathlon, Cross Skiing, Alpine Skiing, Figure Skating, Ice Hockey ali ne!!
Kao prvo ničega što je bio za vrijeme OI nema jer je sve uništeno u ratu. Gdje si ti bio u međuvremenu veliko je pitanje, ali mi nije jasno kako možeš biti baš toliko neinformisan.

Da imamo šampiona u Luge, Bobsleigh ili Skeleton morali bismo kao prvo da imamo luge track koja je kod nas u devastiranom stanju i služi za mnoge grafit pionire da se oprobaju prije nego što počnu crtati po zgradama. Ali staza bi bila dovoljna samo za solidne rezultate, bez ozbiljnog trenažnog procesa nema govora o borbi za medalje, a pošto nemamo trenere morali bismo ih masno platiti da dođu iz država koje ih imaju.

Biathlon i Cross Country. Nemamo na pravi način uređenu stazu, a to bi se moglo napraviti za relativno male pare (u odnosu recimo na bob stazu). Ali problem je što kod nas nema snijega više od dva mjeseca (ako i toliko), što je naravno nedovoljno i takmičari bi morali da idu na druga mjesta gdje snijega ima duže. A i tad za ozbiljne rezultate treba ti prvo baza od više jako talentovanih skijaša (mi imamo par rekreativaca), pa ti opet trebaju vrhunski treneri koje opet treba masno platit' da dođu, jer takmičar kojeg niko ne može uputiti kako da trenira kako tokom ljetne sezone dok snijega nema tako i tokom zimske, to je cijela jedna nauka koju ne mogu raditi amateri ako se misli doći do medalje. Da ne pričamo o finesama kao što su izbor i priprema skija i slično, naši takmičari odu u Intersport, kupe skije najljepše boje i misle da je to - to. Nije.

Alpine Skiing. Ni tu nemamo neku ozbiljnu takmičarsku stazu, samo neke turističke. To bi se moglo najlakše riješiti, ali opet se javlja problem trenera, ali ne samo to, konkurencija u alpskom skijanju je ogromna, kakve sve skijaške veličine nisu došle do medalje na OI o tome se može knjiga napisati. Uz najbolji trud nema apsolutno nikakve garancije da će se doći do medalje ovdje.

Figure Skating. Bez ledene dvorane tokom cijele godine apsolutno je neozbiljno pričati o nekim rezultatima ovdje. Dalje, neke države imaju po nekoliko vrhunskih takmičara i stalno rade na njihovom usavršavanju, tako da bez ozbiljnog trenažnog procesa i vrhunskih talenata tamo se niko ne može ugurati, neki pokušavaju godinama, imaju najbolje uslove, ali ne ide.

Šampione u Ice Hockey? Reci da se šališ, ovo nema potrebe ni komentarisati.
fenomenalna analiza svaka vast.

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Dado » 21 feb 2014, 21:31

Pa kako Jamajka ima bobsled tim :mrgreen:

Sve se moze kad se hoce. Samo sto se kod nas nece. Najlakse je traziti i pisati izgovore.

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 21 feb 2014, 21:32

SalePD je napisao/la:Žana završila na 26. mjestu.
Ovo je veoma dobar rezultat. Steta za Zanu, da ima ista bolju podrsku (financijsku, materijalnu, trenersku, itd.) bila bih sigurno skijasica za top 20 u SK-u.

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.