Bh. olimpijski tim

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,Monolog,ribery,doci

bistrikboy
Kontakt:

PostPostao/la bistrikboy » 09 feb 2014, 14:16

– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

adisice
Kontakt:

PostPostao/la adisice » 09 feb 2014, 18:36

bistrikboy WroteColonStart lista biathlonskog sprinta

http://www.sochi2014.com/en/biathlon-wo ... -km-sprint

dajte meni kakve skije i pušku bio bi bolji jbt
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

robijas_Ri
Kontakt:

PostPostao/la robijas_Ri » 13 feb 2014, 13:07

Gile danas na treningu u spustu za sutrasnju superkombinaciju 32. mjesto s vremenom 2:00:54 sa zaostatkom od 6,22 sekundi od prvog Bank Ondreja. To je solidan rezultat i ako sutra bude blizu tridesetog mjesta u spustu, poslje slaloma vjerujem da moze biti medju trideset.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 14 feb 2014, 00:05

Ovi naši hadalji se nastavlju brukati po svijetu.

Karišik: "Vremenski uslovi nam otežavaju nastupe. Staze su lošije nego inače, puše južni vjetar, a i sunce dovodi do poteškoća u disanju"

Najbolje bi bilo da je -37C tad ne bi imali poteškoća u disanju.
1974---1975---1976---2001---2013

icetea01
Kontakt:

PostPostao/la icetea01 » 14 feb 2014, 11:58

Saurman WroteColonOvi naši hadalji se nastavlju brukati po svijetu.

Karišik: "Vremenski uslovi nam otežavaju nastupe. Staze su lošije nego inače, puše južni vjetar, a i sunce dovodi do poteškoća u disanju"

Naravno da im otezavaju nastupe. Ovi nasi i ostale manje (siromasne) reprezentacije voze sigurno istim skijama s kojim i citavu sezonu treniraju itd. dok evo gledam na austrijskom programu i kaze ruska muska reprezentacija kupila 200 razlicitih skija (dakle za njih 5-6 sto ce nastupati). Ljudi imaju za svake moguce vremenske uslove posebne skije. Ne kazem, nije sve do materijala, ali mi nikad ne nastupamo na svjetskom kupu, imamo ono malo pripreme kad je neko svjetsko prvenstvo ili olimpijske igre, i onda kazu "brukamo" se. Normalno da cemo se brukati, ali brate, dok budu uslovi ovakvi kakvi jesu, a nisu nikakvi (mislim na ove za treniranje itd.), nemamo sta traziti krivicu kod sportista.

DukeOfWellington
Kontakt:

PostPostao/la DukeOfWellington » 14 feb 2014, 12:14

Nordijci iz Norveške režu skije na licu mjesta po potrebi zavisno od kvaliteta snijega i vremenskih prilika, ide s njima fabrika za rezanje. I to ne samo na OI nego i u SK-u.

Admir_Sa
Kontakt:

PostPostao/la Admir_Sa » 14 feb 2014, 14:11

icetea01 WroteColon

Naravno da im otezavaju nastupe. Ovi nasi i ostale manje (siromasne) reprezentacije voze sigurno istim skijama s kojim i citavu sezonu treniraju itd. dok evo gledam na austrijskom programu i kaze ruska muska reprezentacija kupila 200 razlicitih skija (dakle za njih 5-6 sto ce nastupati). Ljudi imaju za svake moguce vremenske uslove posebne skije. Ne kazem, nije sve do materijala, ali mi nikad ne nastupamo na svjetskom kupu, imamo ono malo pripreme kad je neko svjetsko prvenstvo ili olimpijske igre, i onda kazu "brukamo" se. Normalno da cemo se brukati, ali brate, dok budu uslovi ovakvi kakvi jesu, a nisu nikakvi (mislim na ove za treniranje itd.), nemamo sta traziti krivicu kod sportista.

a jel ona cura iz Toga ima bruku skija pa je našu ostavila za 3-4 minute na 10km, ili onaj brazilac što na 1,8km ostavi mladena za par minuta :roll:
nema potpisa

icetea01
Kontakt:

PostPostao/la icetea01 » 14 feb 2014, 14:55

Admir_Sa WroteColon
icetea01 WroteColon

a jel ona cura iz Toga ima bruku skija pa je našu ostavila za 3-4 minute na 10km, ili onaj brazilac što na 1,8km ostavi mladena za par minuta :roll:

Sama cinjenica da imamo samo jednu takmicarku u biatlonu odnosno nordijskom trcanju dovoljan ti je znak da od nje nemamo sta traziti. Kad budemo imali 3-4, nace se neka koja cu biti barem medju TOP 60 ili 50. Ovako ova jedna, jedva izborila B normu, da od nje trazimo neki povoljan rezultat?
A to sto je neko iz Toga, Brazila, itd. bio brzi od nasih... pa odkud ja znam gdje i kako oni treniraju? To sto su iz Toga, Brazila nemora nista da znaci, vecina njih trenira u evropskim zemljama ili Americi/Kanadi gdje imaju bolje uslove za treniranje.

Admir_Sa
Kontakt:

PostPostao/la Admir_Sa » 14 feb 2014, 15:48

a jel znaš da ovi naši primaju stipendiju od OK? i te cifre uopšte nisu male za naše prilike

togo inace ulaže u skijasko trcanje, masne pare :roll:
nema potpisa

adisice
Kontakt:

PostPostao/la adisice » 14 feb 2014, 15:56

Koji je najbolji rezultat naših na ZOI od nezavisnosti?

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 14 feb 2014, 16:19

ma dzaba svi izgovori ovo je jednom rijecu SRAMOTA! et ovaj dns u kombinaciji nije bio tako los ,al sve u svemu ocaj ocaja.Najvise me dojmilo 78 mjesto:( ili onaj spust ...pa gdje je u spustu uspio nabit oniliki zaostatak
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

ex-"irridu"

kovacic
Kontakt:

PostPostao/la kovacic » 14 feb 2014, 21:33

adisice WroteColonKoji je najbolji rezultat naših na ZOI od nezavisnosti?

Bećirbegović 1998. bio 21. u spustu ;)

sergejbarba

PostPostao/la sergejbarba » 14 feb 2014, 21:35

a jesmo antitalenti lol

bistrikboy
Kontakt:

PostPostao/la bistrikboy » 14 feb 2014, 22:08

Ovo je jos gore nego sto sam mislio,Igor tu i tamo u okviru ocekivanog,Tanja u sprintu isto OK,ostalo bogu plakati...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

adisice
Kontakt:

PostPostao/la adisice » 14 feb 2014, 22:43

A šta bi sa Mojcom Rataj?ona odjednom nestade a nije bila toliko ni loša

icetea01
Kontakt:

PostPostao/la icetea01 » 14 feb 2014, 23:45

Admir_Sa WroteColona jel znaš da ovi naši primaju stipendiju od OK? i te cifre uopšte nisu male za naše prilike

Znam, ma da nisam siguran kolika je i ne vjerujem da je nesto veliko... citao sam negdje da je 750 KM!?

Sigurno da Togo nista ne ulaze, ali nista me ne iznenadjuje sto njihovi sportisti imaju bolju formu/kondiciju od nasih sportista. Pogledaj samo druge sportove, maraton, ironman, itd. vecinom iz takvih zemalja dolaze najbolji sportisti u tim sportovima, a sigurno da Togo ni u te sportove nista ne ulaze. Ali nismo mi takav narod da imamo par pojedinaca koji ce zahvaljujuci samim njima uspjeti u necem, nesto tipa fam. Kostelic. Mozda ce doci nekad neko tako, ali tesko se nama ako budemo na to cekali.

legenda reala
Kontakt:

PostPostao/la legenda reala » 14 feb 2014, 23:47

kovacic WroteColon
adisice WroteColonKoji je najbolji rezultat naših na ZOI od nezavisnosti?

Bećirbegović 1998. bio 21. u spustu ;)

zar nije Mojca zabilježila u Torinu najbolji rezultat :?:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Admir_Sa
Kontakt:

PostPostao/la Admir_Sa » 14 feb 2014, 23:52

icetea01 WroteColon
Admir_Sa WroteColona jel znaš da ovi naši primaju stipendiju od OK? i te cifre uopšte nisu male za naše prilike

Znam, ma da nisam siguran kolika je i ne vjerujem da je nesto veliko... citao sam negdje da je 750 KM!?

Sigurno da Togo nista ne ulaze, ali nista me ne iznenadjuje sto njihovi sportisti imaju bolju formu/kondiciju od nasih sportista. Pogledaj samo druge sportove, maraton, ironman, itd. vecinom iz takvih zemalja dolaze najbolji sportisti u tim sportovima, a sigurno da Togo ni u te sportove nista ne ulaze. Ali nismo mi takav narod da imamo par pojedinaca koji ce zahvaljujuci samim njima uspjeti u necem, nesto tipa fam. Kostelic. Mozda ce doci nekad neko tako, ali tesko se nama ako budemo na to cekali.

ja citao 10 000KM godišnje :roll:

fazon je što mi ovde imamo uslove za te sportove i dovoljno je da profesionalno odradiš pripreme, odeš tamo normalno spremljen i siguran sam 1000% da neceš praviti ovako kriminalne rezultate. ja ne ocekujem sada bog zna kakve rezultate, al bar neke normalne, a ne da budeš rame uz rame sa nekom iz irana koja je tu samo turisticki, al ako ništa cura/žena se bar trudi. kod naših ni truda, ni želje, ni volje

kunem se da bi i ja i ti napravili bolje rezultate da se 2-3 godine aktivno spremamo na romaniji, jahorini ili igmanu, ustani svaki dan, trci, hrani se zdravo, skijaj od jutra do sutra i nema šanse da neces moci odskijati normalno 1,8km, a ne da budeš 84/86 takmicara i da te brazilci ostave za minut
nema potpisa

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 15 feb 2014, 11:46

Trebalo je Fazliju nauciti da skija kad vec zna da gadja :mrgreen:

Sve je ovo drzava kriva od starta nazalost..Nije to do talenta, 95% je rad kvalitetan, a to nemamo. Kod nas se sportasi ne smiju baciti samo u sport vec idu i na fakultet, to je nidje veze ko kad nema egzistencije u sportu

icetea01
Kontakt:

PostPostao/la icetea01 » 16 feb 2014, 17:33

Admir_Sa WroteColon
ja citao 10 000KM godišnje :roll:

fazon je što mi ovde imamo uslove za te sportove i dovoljno je da profesionalno odradiš pripreme, odeš tamo normalno spremljen i siguran sam 1000% da neceš praviti ovako kriminalne rezultate. ja ne ocekujem sada bog zna kakve rezultate, al bar neke normalne, a ne da budeš rame uz rame sa nekom iz irana koja je tu samo turisticki, al ako ništa cura/žena se bar trudi. kod naših ni truda, ni želje, ni volje

a zar imamo to? Prema treneru Tanje Karisik nemamo uslove za profesionalnu pripremu, a siguran sam da je u pravu, inace ne znam zasto za EYOF 2017 (sto je ujedno i jedina nada za nas zimski sport) moramo uloziti 10 mil. € (ako znaci imamo vec te neke uslove) ?

Admir_Sa WroteColonkunem se da bi i ja i ti napravili bolje rezultate da se 2-3 godine aktivno spremamo na romaniji, jahorini ili igmanu, ustani svaki dan, trci, hrani se zdravo, skijaj od jutra do sutra i nema šanse da neces moci odskijati normalno 1,8km, a ne da budeš 84/86 takmicara i da te brazilci ostave za minut

Nije da "branim" ove nase sportiste, mozda oni ne treniraju onoliko koliko je u njihovoj mogucnosti, ali sve dok oni budu imali taj izgovor "nemamo uslove", necemo ni mi njih moci optuzivati za lose rezultate. Zasto sad traziti krivicu kod ove Tanje Karisik? Sta je sa onima sto nisu uspinili ni B normu? A pored toga, nikad se ne trazi odgovornost kod takmicara, vec kod trenera i ostale ekipe koja je zaduzena za takmicare. To je u drugim zemljama sasvim normalno, ali eto samo kod nas nije, sto me ni neiznenadjuje kad vidim koliko je zainteresiranost za zimskim sportom, ali ne samo zimskim, nego i ostalim koji nisu fudbal, kosarka ili rukomet. :roll:
Zadnja izmjena: icetea01, dana/u 16 feb 2014, 18:02, ukupno mijenjano 1 put.

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.