Bh. olimpijski tim

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 29 jan 2014, 14:48

SalePD je napisao/la:Zastavu bi trebao da nosi onaj ko ima najbolja rezultate, a to je izgleda Igor Laikert. Osim toga, Žana je nosila zastavu na prošlim Igrama, tako da je već imala tu čast i sad bi trebao neko drugi da nosi zastavu.

A vi morate odmah početi o "patriotama" i nacionalnostima :roll:
To su trenutno naši najbolji olimpijci, i svakom normalnom čovjeku u državi nije bitno jesu li oni Srbi, Bošnjaci, Hrvati, Jevreji, Romi ili nešto drugo. Znam šta je Mladen uradio i sigurno da mu se ne bi trebalo dozvoliti da predstavlja BiH i njen sport, ali tu se pita Savez, a ne mi. Vi pišite o našem timu i stvarima vezanim za sport, a ako nemate šta pametno da napišete u vezi sportskih dešavanja, onda ne dolazite na temu.
slika

Ti nećeš određivat ko će šta pisat na ovoj temi nit ćeš nekog tjerat' sa teme. Skont'o?

Meni je bitno, tebi ako nije tvoj problem.

Na OI ide pet rekreativaca i ti bi da pričamo o sportu? Eto pričaj o njihovim uspjesima, ko ti brani.

Avatar
crvenocrni
Postovi: 1537
Pridružen/a: 18 nov 2010, 22:28
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la crvenocrni » 29 jan 2014, 14:55

SalePD je napisao/la:Zastavu bi trebao da nosi onaj ko ima najbolja rezultate, a to je izgleda Igor Laikert. Osim toga, Žana je nosila zastavu na prošlim Igrama, tako da je već imala tu čast i sad bi trebao neko drugi da nosi zastavu.

A vi morate odmah početi o "patriotama" i nacionalnostima :roll:
To su trenutno naši najbolji olimpijci, i svakom normalnom čovjeku u državi nije bitno jesu li oni Srbi, Bošnjaci, Hrvati, Jevreji, Romi ili nešto drugo. Znam šta je Mladen uradio i sigurno da mu se ne bi trebalo dozvoliti da predstavlja BiH i njen sport, ali tu se pita Savez, a ne mi. Vi pišite o našem timu i stvarima vezanim za sport, a ako nemate šta pametno da napišete u vezi sportskih dešavanja, onda ne dolazite na temu.
Ovaj dio uopste nije bio potreban jer prije svega taj Mladen nije, za normalne ljude, normalna osoba ;) i kao takvom mu ovdje nije mjesto.

Avatar
Pauk
Postovi: 1945
Pridružen/a: 21 mar 2009, 12:53
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Pauk » 30 jan 2014, 14:56

Ma neka Žana nosi taj štap sa zastavom...nek se malo trenira sa štapom...biće joj potrebno u drugim situacijama :P
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la admin » 31 jan 2014, 21:21

"Prema dosadašnjim aplikacijama bh. novinara, ostvarenim rezultatima na ranijim olimpijskim takmičenjima, te broju sportista koji će predstavljati našu zemlju u Sochiju, Međunarodni olimpijski komitet za Bosnu i Hercegovinu (uz novinare TV kuće koja je otkupila prava prenosa koji nisu željeli ustupiti svoja mjesta) odobrio je samo jednu novinarsku akreditaciju. Ipak, uspjeli smo se izboriti da uz jednog bh. novinara ide i jedan fotoreporter."


http://sportsport.ba/zimski_sportovi/sp ... iju/123681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bistrikboy » 31 jan 2014, 22:28

Mislio sam da nakon Vancouvera ne moze losija ekipa otici a eto uspjeli su me prevariti i poslati sigurno najlosiji tim u historiji BiH.Nakon sto su nasi Cross-Country takmicari 2010 zavrsili iza takmicara iz Kenije i Grcke ove godine ocekujem totalni debakl.Rasprava oko toga ko ce nositi zastavu je sramotna jer su Zanini i Igorovi rezultati u najmanju ruku losi.Nas najbolji takmicar sankas Beslic ostao bez norme,iako je lani imao normu ove godine nije ponovio nazalost.

P.S.

**** im Plakalovic sve
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 09 feb 2014, 10:03

Igor Laikert u spustu 44. od 47 onih koji su završili, dvojica su odustala, a jedan nije startao. Zaostatak za pobjednikom Matthiasom Mayerom bio je 8.84 sekunde.

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la KEC » 09 feb 2014, 10:54

DukeOfWellington je napisao/la:Igor Laikert u spustu 44. od 47 onih koji su završili, dvojica su odustala, a jedan nije startao. Zaostatak za pobjednikom Matthiasom Mayerom bio je 8.84 sekunde.
Očajno al et
kolko para tolko muzike
kad se ocekuje neki drugi nas takmicar?
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 09 feb 2014, 12:22

KEC je napisao/la: Očajno al et
kolko para tolko muzike
kad se ocekuje neki drugi nas takmicar?
Ja bih rekao očekivano, čak i iznad očekivanja, mislio sam da ne može ispod 10 sekundi zaostatka, uspio je i ispod 9. Čovjeka nema nigdje, ne vozi svjetski kup, vozi neke lijeve utrke i zauzima lijeva mjesta, uostalom kao i svi ostali naši takmičari, šta da očekuješ na OI gdje je došao radi kvote.

Danas Tanja Karišik od 15:30 nastupa u sprintu 7.5 km u biatlonu, očekuje se da pruži snažan otpor Tori Berger i društvu.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Claus » 09 feb 2014, 12:33

Realnost je da mi vjerovatno nikad nećemo igrati zapaženu ulogu na Zimskim olimpijskim igrama. Nemamo uslove, nemamo talentovane sportiste (možda i imamo, ali ne mogu da pokažu šta znaju) i nismo bogata država koja će ih podržati i nagraditi njihove uspjehe. Ja prvi ne bih imao motiva da nešto uradim, barem s finansijskog aspekta. Naravno da se za svoju zemlju treba boriti do zadnjeg atoma snage, međutim i to je upitno kod pojedinih.

Eh, a svijet nam je pružio priliku da poslije ZOI 84 u Sarajevu stasamo u velesilu u zimskim sportovima, ali poslije devedesetih je se krenulo naopako. Što zbog rata i političke situacije (što je rezultiralo današnjim siromaštvom), što zbog nas samih.

Laikert je odradio onoliko koliko je bio spreman. Zadovoljan sam činjenicom da je završio utrku i da zaostatak nije bio prevelik. Skromno izdanje za sada, no ne treba gubiti nadu da će u budućnosti postići nešto veće bude li nastavio s radom i počeo napredovati.

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la MElloo » 09 feb 2014, 12:58

Tanja Karisik = Magdalena Neuner

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la bistrikboy » 09 feb 2014, 14:16

Start lista biathlonskog sprinta

http://www.sochi2014.com/en/biathlon-wo ... -km-sprint" onclick="window.open(this.href);return false;
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la adisice » 09 feb 2014, 18:36

bistrikboy je napisao/la:Start lista biathlonskog sprinta

http://www.sochi2014.com/en/biathlon-wo ... -km-sprint" onclick="window.open(this.href);return false;
dajte meni kakve skije i pušku bio bi bolji jbt
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

robijas_Ri
Postovi: 893
Pridružen/a: 29 jun 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la robijas_Ri » 13 feb 2014, 13:07

Gile danas na treningu u spustu za sutrasnju superkombinaciju 32. mjesto s vremenom 2:00:54 sa zaostatkom od 6,22 sekundi od prvog Bank Ondreja. To je solidan rezultat i ako sutra bude blizu tridesetog mjesta u spustu, poslje slaloma vjerujem da moze biti medju trideset.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Saurman » 14 feb 2014, 00:05

Ovi naši hadalji se nastavlju brukati po svijetu.

Karišik: "Vremenski uslovi nam otežavaju nastupe. Staze su lošije nego inače, puše južni vjetar, a i sunce dovodi do poteškoća u disanju"

Najbolje bi bilo da je -37C tad ne bi imali poteškoća u disanju.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 14 feb 2014, 11:58

Saurman je napisao/la:Ovi naši hadalji se nastavlju brukati po svijetu.

Karišik: "Vremenski uslovi nam otežavaju nastupe. Staze su lošije nego inače, puše južni vjetar, a i sunce dovodi do poteškoća u disanju"

Najbolje bi bilo da je -37C tad ne bi imali poteškoća u disanju.
Naravno da im otezavaju nastupe. Ovi nasi i ostale manje (siromasne) reprezentacije voze sigurno istim skijama s kojim i citavu sezonu treniraju itd. dok evo gledam na austrijskom programu i kaze ruska muska reprezentacija kupila 200 razlicitih skija (dakle za njih 5-6 sto ce nastupati). Ljudi imaju za svake moguce vremenske uslove posebne skije. Ne kazem, nije sve do materijala, ali mi nikad ne nastupamo na svjetskom kupu, imamo ono malo pripreme kad je neko svjetsko prvenstvo ili olimpijske igre, i onda kazu "brukamo" se. Normalno da cemo se brukati, ali brate, dok budu uslovi ovakvi kakvi jesu, a nisu nikakvi (mislim na ove za treniranje itd.), nemamo sta traziti krivicu kod sportista.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la DukeOfWellington » 14 feb 2014, 12:14

Nordijci iz Norveške režu skije na licu mjesta po potrebi zavisno od kvaliteta snijega i vremenskih prilika, ide s njima fabrika za rezanje. I to ne samo na OI nego i u SK-u.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2014, 14:11

icetea01 je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Ovi naši hadalji se nastavlju brukati po svijetu.

Karišik: "Vremenski uslovi nam otežavaju nastupe. Staze su lošije nego inače, puše južni vjetar, a i sunce dovodi do poteškoća u disanju"

Najbolje bi bilo da je -37C tad ne bi imali poteškoća u disanju.
Naravno da im otezavaju nastupe. Ovi nasi i ostale manje (siromasne) reprezentacije voze sigurno istim skijama s kojim i citavu sezonu treniraju itd. dok evo gledam na austrijskom programu i kaze ruska muska reprezentacija kupila 200 razlicitih skija (dakle za njih 5-6 sto ce nastupati). Ljudi imaju za svake moguce vremenske uslove posebne skije. Ne kazem, nije sve do materijala, ali mi nikad ne nastupamo na svjetskom kupu, imamo ono malo pripreme kad je neko svjetsko prvenstvo ili olimpijske igre, i onda kazu "brukamo" se. Normalno da cemo se brukati, ali brate, dok budu uslovi ovakvi kakvi jesu, a nisu nikakvi (mislim na ove za treniranje itd.), nemamo sta traziti krivicu kod sportista.
a jel ona cura iz Toga ima bruku skija pa je našu ostavila za 3-4 minute na 10km, ili onaj brazilac što na 1,8km ostavi mladena za par minuta :roll:
nema potpisa

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la icetea01 » 14 feb 2014, 14:55

Admir_Sa je napisao/la:
icetea01 je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Ovi naši hadalji se nastavlju brukati po svijetu.

Karišik: "Vremenski uslovi nam otežavaju nastupe. Staze su lošije nego inače, puše južni vjetar, a i sunce dovodi do poteškoća u disanju"

Najbolje bi bilo da je -37C tad ne bi imali poteškoća u disanju.
Naravno da im otezavaju nastupe. Ovi nasi i ostale manje (siromasne) reprezentacije voze sigurno istim skijama s kojim i citavu sezonu treniraju itd. dok evo gledam na austrijskom programu i kaze ruska muska reprezentacija kupila 200 razlicitih skija (dakle za njih 5-6 sto ce nastupati). Ljudi imaju za svake moguce vremenske uslove posebne skije. Ne kazem, nije sve do materijala, ali mi nikad ne nastupamo na svjetskom kupu, imamo ono malo pripreme kad je neko svjetsko prvenstvo ili olimpijske igre, i onda kazu "brukamo" se. Normalno da cemo se brukati, ali brate, dok budu uslovi ovakvi kakvi jesu, a nisu nikakvi (mislim na ove za treniranje itd.), nemamo sta traziti krivicu kod sportista.
a jel ona cura iz Toga ima bruku skija pa je našu ostavila za 3-4 minute na 10km, ili onaj brazilac što na 1,8km ostavi mladena za par minuta :roll:
Sama cinjenica da imamo samo jednu takmicarku u biatlonu odnosno nordijskom trcanju dovoljan ti je znak da od nje nemamo sta traziti. Kad budemo imali 3-4, nace se neka koja cu biti barem medju TOP 60 ili 50. Ovako ova jedna, jedva izborila B normu, da od nje trazimo neki povoljan rezultat?
A to sto je neko iz Toga, Brazila, itd. bio brzi od nasih... pa odkud ja znam gdje i kako oni treniraju? To sto su iz Toga, Brazila nemora nista da znaci, vecina njih trenira u evropskim zemljama ili Americi/Kanadi gdje imaju bolje uslove za treniranje.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la Admir_Sa » 14 feb 2014, 15:48

a jel znaš da ovi naši primaju stipendiju od OK? i te cifre uopšte nisu male za naše prilike

togo inace ulaže u skijasko trcanje, masne pare :roll:
nema potpisa

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Bh. olimpijski tim

Post Postao/la adisice » 14 feb 2014, 15:56

Koji je najbolji rezultat naših na ZOI od nezavisnosti?
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.