Bh. olimpijski tim

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,Monolog,ribery,doci

Admir_Sa
Kontakt:

PostPostao/la Admir_Sa » 16 feb 2014, 17:37

uslove imamo kakve takve i sigurno bolje od brazilaca, togoanaca, cileanaca i slicnih koji naše sportiste ostave za par minuta. ne tražim ja sada bog zna kakve rezultate, al u poredjenju sa ovim anonimusima iz egzoticnih zemalja mi se brukamo
nema potpisa

pinoglavi
Kontakt:

PostPostao/la pinoglavi » 16 feb 2014, 18:00

Ma glavni problem je što ovi iz dijaspore neće ni pomislit da nastupaju za BiH,nit ih ko zove.Možda ih nema u tolikom broju,kao fudbalera,al ih sigurno ima.Neće tamo neko kome je Švedska sve pružila reć e odo ja ganjat državljanstvo da bi mogo nastupat za zemlju u kojoj sam se rodio i proveo par godina,ili što je sve češće,zemlju iz koje su moji roditelji.Probajte zamislit fudbalsku reprezentaciju bez dijaspore,većina njih je prve fudbalske osnove naučili van BiH, što je veoma tužno.

Još tužnije je što olimpijska zemlja nema apsolutno ni jednog imalo dobrog sportaša u bilo kojem zimskom sportu,nit smo kad imali.I ko što neko reče gore,najgore je što niko ne vidi budućnost u sportu,nego idu na fakultet pored što se bave nekim sportom,lijepo se provedu na OI,dodju kući i nastave svojim poslom.

I pored svega ovoga definitivno se ovi naši ne trude dovoljno,nit se drže sportskog života.
Nad tobom sunce najljepše sja

DukeOfWellington
Kontakt:

PostPostao/la DukeOfWellington » 16 feb 2014, 18:33

pinoglavi WroteColonMa glavni problem je što ovi iz dijaspore neće ni pomislit da nastupaju za BiH,nit ih ko zove.Možda ih nema u tolikom broju,kao fudbalera,al ih sigurno ima.Neće tamo neko kome je Švedska sve pružila reć e odo ja ganjat državljanstvo da bi mogo nastupat za zemlju u kojoj sam se rodio i proveo par godina,ili što je sve češće,zemlju iz koje su moji roditelji.Probajte zamislit fudbalsku reprezentaciju bez dijaspore,većina njih je prve fudbalske osnove naučili van BiH, što je veoma tužno.

Još tužnije je što olimpijska zemlja nema apsolutno ni jednog imalo dobrog sportaša u bilo kojem zimskom sportu,nit smo kad imali.I ko što neko reče gore,najgore je što niko ne vidi budućnost u sportu,nego idu na fakultet pored što se bave nekim sportom,lijepo se provedu na OI,dodju kući i nastave svojim poslom.

I pored svega ovoga definitivno se ovi naši ne trude dovoljno,nit se drže sportskog života.

Još nikad nisam vidio nekog alpinca ili nordijca našeg imena u Svjetskom kupu da nastupa za neku drugu reprezentaciju. Možda i ima, nisam siguran, ali ništa ozbiljne klase.

pinoglavi
Kontakt:

PostPostao/la pinoglavi » 16 feb 2014, 18:49

DukeOfWellington WroteColon
pinoglavi WroteColonMa glavni problem je što ovi iz dijaspore neće ni pomislit da nastupaju za BiH,nit ih ko zove.Možda ih nema u tolikom broju,kao fudbalera,al ih sigurno ima.Neće tamo neko kome je Švedska sve pružila reć e odo ja ganjat državljanstvo da bi mogo nastupat za zemlju u kojoj sam se rodio i proveo par godina,ili što je sve češće,zemlju iz koje su moji roditelji.Probajte zamislit fudbalsku reprezentaciju bez dijaspore,većina njih je prve fudbalske osnove naučili van BiH, što je veoma tužno.

Još nikad nisam vidio nekog alpinca ili nordijca našeg imena u Svjetskom kupu da nastupa za neku drugu reprezentaciju. Možda i ima, nisam siguran, ali ništa ozbiljne klase.

Ma nisam ni ja al je nemoguće da nema,samo kažem da su olimpijade odraz našeg ulaganja u sport,nije fudbal ništa bolji nego nas dijaspora izvalči.To je bila moja poenta.

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 16 feb 2014, 21:55

opcenito zimski sportovi su skupi za trenirat za nase uslove zivota i preskupi.Nemoj da se neko uvrijedi ,ali vecina djece koja se time bave su losa za fudbal i kosraku,a njihovi roditelji hoce da se hvale kako su im djeca dobra u necemu jer boze moj imaju para pa samim tim moraju bit i "talnetovani" i onda ih prijave za skijanje ,klizanje,itd gdje prakticno i nema konkurencije neke i jbg....da postoji neki odredjeni plan i program da se vise posveti tome da se naprave kampovi za taletnovane da se daju stipendije itd moglo bise i medalji nadat za nekih 2-3 olipmijade.Meputim kakvo skijanje kad u glavnom gradu nemas ozbiljan ni kosarksaski ni rukometni klub ...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

ex-"irridu"

BelminM23
Kontakt:

PostPostao/la BelminM23 » 16 feb 2014, 22:27

Ajmo osnovati Karling Ekipu, možda u tom sportu imamo potencijala
pa da neko od nas ode na Olimpijadu :)

Otelo
Kontakt:

PostPostao/la Otelo » 16 feb 2014, 22:39

BelminM23 WroteColonAjmo osnovati Karling Ekipu, možda u tom sportu imamo potencijala

U zenskoj konkurenciji bi bilo dominantni :lol:
"Al najjaci su stare mi kaze necemo vam dati pare koje ne zelite i necemo vam uzeti igraca kojeg nam ne date" - Osim13 o Barceloni kad je zaprijetila da neće Coutinha.

icetea01
Kontakt:

PostPostao/la icetea01 » 16 feb 2014, 22:42

invincible1921 WroteColonopcenito zimski sportovi su skupi za trenirat za nase uslove zivota i preskupi.Nemoj da se neko uvrijedi ,ali vecina djece koja se time bave su losa za fudbal i kosraku,a njihovi roditelji hoce da se hvale kako su im djeca dobra u necemu jer boze moj imaju para pa samim tim moraju bit i "talnetovani" i onda ih prijave za skijanje ,klizanje,itd gdje prakticno i nema konkurencije neke i jbg....da postoji neki odredjeni plan i program da se vise posveti tome da se naprave kampovi za taletnovane da se daju stipendije itd moglo bise i medalji nadat za nekih 2-3 olipmijade.Meputim kakvo skijanje kad u glavnom gradu nemas ozbiljan ni kosarksaski ni rukometni klub ...

cista glupost, s 13,14 godina a da ne pricam o 9, 8, 7 ili manje, ti ne mozes reci dali je neko "los" ili dobar za fudbal, kosarku, opcenito za bilo kakav sport. Sta znam primjera kad su govorili za neku djecu "od ovog ce biti nesto" pa od tih takvih vecinom nista ne bude, a od onih sto niko nista nije ocekivao, vecinom bude nesto, ili uspiju koliko toliko. Bitne su ti godine 16-19, tu ko se posveti treningu, izostavi opijanke, nocne klubove, itd. (tad to vecinom pocne) taj ce i uspjeti. Sta je fudbalera u tim godinama propalo.
Isto tako, nemas ti sta djete upisivat za neki sport, koji mu se ne svidja, odnosno koji mu nikad nisi ni pokazao. Ovdje npr. u Austriji idu djecima vec od 6, 7 godina na planine na skijanje, i normalno dace se ono dijete baviti skijanjem a ne npr. fudbalom, kosarkom, itd. ;)

badblueboylivno
Kontakt:

PostPostao/la badblueboylivno » 17 feb 2014, 00:14

BelminM23 WroteColonAjmo osnovati Karling Ekipu, možda u tom sportu imamo potencijala

Nemamo leda, možda negdje na jezeru. :mrgreen:

Šteta, imamo potencijal, imamo geografske uvjete, ali para ni za lijeka.
GNK i najbolji menadžer Balkana u skupinama eurokupova:
9-6-45 (1-1-22 u LP) 38:118, 19 poraza u gostima zaredom, 75% izgubljenih utakmica
11 puta u skupinama, 11 neprolazaka :tokralju:

Hayley <3

pinoglavi
Kontakt:

PostPostao/la pinoglavi » 17 feb 2014, 10:03

badblueboylivno WroteColon

Nemamo leda, možda negdje na jezeru. :mrgreen:

Šteta, imamo potencijal, imamo geografske uvjete, ali para ni za lijeka.

To je ono zbog čega se ja jedem.Da živim u Mozambiku pa ajde,al birat možemo na koju planinu otić i imat pripreme,ali ...

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 17 feb 2014, 14:51

O kavim ba vi planinama pricate? Imamo mi njih ali nisu uredjene, ne moze se trenirati na obicnim brdima za turiste. Da ne pricam o tome sto je svaka redom minirana..Sve je od starta kriva drzava i niko vise, nije ni manjak talenta niti sta drugo..

Evo ja sam iz TZ kantona, mi nemamo postene planine. Nemamo nikakve staze, nemamo nista sto se tice zimskih sportova, a tu je BIH najgusce naseljena u TZ kantonu..

Moze se jedino nesto napraviti ako drzava pogura djecaka curicu od 10-15 godina negdje u inostranstvo da se ozbiljno bavi tim i ulozi dosta novca u njega i onda cete vidjeti rezultate. Ne moze ovako, nesto kao imamo takmicare, a mogu se okladit da tamo vise ganjaju fax nego sport..

Bistrik
Kontakt:

PostPostao/la Bistrik » 17 feb 2014, 15:36

sramota je da su prestavnici ANdore, Monaka, Čile itsl bolji od nas. kažu nema uvjeta. recimo 1.8 km nordijsko trčanje znači tu ti treba fizička sprema kao najbitnija i nju možeš nabiti bez snijega.

Admir_Sa
Kontakt:

PostPostao/la Admir_Sa » 17 feb 2014, 15:38

Bistrik WroteColonsramota je da su prestavnici ANdore, Monaka, Čile itsl bolji od nas. kažu nema uvjeta. recimo 1.8 km nordijsko trčanje znači tu ti treba fizička sprema kao najbitnija i nju možeš nabiti bez snijega.

ajd andora poluzimska je zemlja, al brate togo, brazil, danska, madjarska nas redovno izdominiraju i to je sramota
nema potpisa

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 17 feb 2014, 15:39

Bistrik WroteColonsramota je da su prestavnici ANdore, Monaka, Čile itsl bolji od nas. kažu nema uvjeta. recimo 1.8 km nordijsko trčanje znači tu ti treba fizička sprema kao najbitnija i nju možeš nabiti bez snijega.

Ne bih se slozio da je tako, jedno je nabiti fizicku spremu, a drugo je znati. Treba poznavati taj sport i on se razvija kao i svi ostali sportovi, treba imati moderan trening i opremu sto zahtijeva novac.

I uz to moras dugi niz godina ucestvovati u svjetskom kupu i biti medju 20ak najboljih kako bi bio ozbiljan takmicar..A sumnjam da ovi nasi idu na svaku trku svjetskog kupa te na prvenstva. I to trazi dosta novca..Jednostavno ne mozes se pojaviti i rasturiti OI, moras od djetinstva se baviti tim, poznavati svaki milimetar trke i znati. Jedno je biti spreman, a drugo biti strucnjak za taj sport..

Bistrik
Kontakt:

PostPostao/la Bistrik » 17 feb 2014, 15:53

tuzlak1987 WroteColon

Ne bih se slozio da je tako, jedno je nabiti fizicku spremu, a drugo je znati. Treba poznavati taj sport i on se razvija kao i svi ostali sportovi, treba imati moderan trening i opremu sto zahtijeva novac.

I uz to moras dugi niz godina ucestvovati u svjetskom kupu i biti medju 20ak najboljih kako bi bio ozbiljan takmicar..A sumnjam da ovi nasi idu na svaku trku svjetskog kupa te na prvenstva. I to trazi dosta novca..Jednostavno ne mozes se pojaviti i rasturiti OI, moras od djetinstva se baviti tim, poznavati svaki milimetar trke i znati. Jedno je biti spreman, a drugo biti strucnjak za taj sport..

to što ti govoriš jeste tačno za prvih 30ak pozicija ali se valjda može biti 60ti uz dobru fizičku spremu bez ičega ostaloga. odakle Togu snijega pa su bolji od nas ili Monaku.

adisice
Kontakt:

PostPostao/la adisice » 17 feb 2014, 16:21

Bistrik WroteColon
tuzlak1987 WroteColon

to što ti govoriš jeste tačno za prvih 30ak pozicija ali se valjda može biti 60ti uz dobru fizičku spremu bez ičega ostaloga. odakle Togu snijega pa su bolji od nas ili Monaku.

Monako je blizu alpa a i imaju para na bacanje
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

DukeOfWellington
Kontakt:

PostPostao/la DukeOfWellington » 17 feb 2014, 16:44

Kakva svaka utrka SK-a, ni u jednom sportu nemamo nikog ko vozi SK osim pred OI i SP kada se ubace par utrka. Ali ne voze ni ovi južnoamerikanci pa opet bolje prođu. Ako je priča o tome što nismo bolji od Brazilaca onda je priča na mjestu, a ako je priča što naši takmičari nisu konkurentni ozbiljnim reprezentacijama onda je priča deplasirana, ako ne radimo ništa onda ne možemo ni očekivati nešto. Da smo mi ozbiljna sportska nacija ovi takmičari ne bi ni išli na OI, išli bi neki bolji kojih nemamo. Ovo su turisti, a da imaju barem neki talenat onda bi uzimali makar ove iz Južne Amerike.

RiverPlate

PostPostao/la RiverPlate » 17 feb 2014, 16:51

Ma mi jednostavno nemamo atlete za Olimpijske igre, bilo zimske ili ljetne, kad vidim da nikad ne konkurišemo za neku od medalja, ali nikad, dođe mi da plačem , ne može se uvijek govoriti nemaju uslova, nemaju opreme, nemaju ovo, nemaju ono, eto oni iz Afrike imaju sve moguće centre, tehnologiju, masažere, kondicione trenere!Ne treba nikog slati ni na jedne olimpijske igre, samo se brukamo ljudi bezveze, nemamo atlete i to je to!
Grbavica naš je Hram!!!

icetea01
Kontakt:

PostPostao/la icetea01 » 17 feb 2014, 17:35

Ovaj Mladen Plakalovic sto izgleda smotano, ali je izgleda i u ponasanju i govoru smotan. Na svako pitanje 2-3 rijeci, i to je to. :lol: steta tu njemu Srbija nije dodjelila drzavljanstvo :roll:

badblueboylivno
Kontakt:

PostPostao/la badblueboylivno » 17 feb 2014, 17:57

tuzlak1987 WroteColonO kavim ba vi planinama pricate? Imamo mi njih ali nisu uredjene, ne moze se trenirati na obicnim brdima za turiste. Da ne pricam o tome sto je svaka redom minirana..Sve je od starta kriva drzava i niko vise, nije ni manjak talenta niti sta drugo..

Evo ja sam iz TZ kantona, mi nemamo postene planine. Nemamo nikakve staze, nemamo nista sto se tice zimskih sportova, a tu je BIH najgusce naseljena u TZ kantonu..

Moze se jedino nesto napraviti ako drzava pogura djecaka curicu od 10-15 godina negdje u inostranstvo da se ozbiljno bavi tim i ulozi dosta novca u njega i onda cete vidjeti rezultate. Ne moze ovako, nesto kao imamo takmicare, a mogu se okladit da tamo vise ganjaju fax nego sport..

Kupres ima 15 kilometara uređenih staza, hotele, smještaj, žičare, ski-liftove, vučnice, topove za umjetni snijeg, umjetna jezera oko staze, sve uvjete za fantastičan skijaški centar i za stvaranje par skijaša koji bi mogli bilježiti stoput bolje rezultate od ovoga što trenutno imamo. Samo, nikad se nitko (iz, naravno, relevantnih institucija tipa olimpijskog odbora ili skijaškog saveza) nije ni malčice zapitao i zainteresirao za pokušaj nečega s tim Kupresom.
GNK i najbolji menadžer Balkana u skupinama eurokupova:
9-6-45 (1-1-22 u LP) 38:118, 19 poraza u gostima zaredom, 75% izgubljenih utakmica
11 puta u skupinama, 11 neprolazaka :tokralju:

Hayley <3

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.