OI "Sochi 2014" - općenito

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la badblueboylivno » 13 feb 2014, 14:36

Admir_Sa je napisao/la:kakav uspjeh tanje karišik na 10km:roll:

reprezentativka toga brža od nje preko 4minute, turske 9minuta, velike britanije više od 5minuta, mongolije haman 3minute :roll:

al je zato tanja izdominirala iranku za skoro minut, makedonku za preko 3minute :roll: i što je najbitnije veliku rivalku iz srbije za malo ispod 4minute

sjajno, sjajno, sjajno što bi rekli nadrealisti
Togoanka je spektakl, uživao sam onih par minuta kad je bila u kadru. slika
rio_Ferdy88 je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:daj ba rio gdje stigneš ovo sve pregledati, kod mene je ovo prvi sportski događaj kojeg nisam ni sat vremena pratio :cry:
Ma ne pratim na ovim "domaćim", ZDF/ARD, ORF, BBC, CBC, nešto na satelitu, nešto na netu. :)
Domaći (meni i HTV i BHT) ne prenose ništa iako imaju prava tako da i ne možeš gledati kako spada, stoga se moramo okrenuti satelitu.
Hayley <3

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 feb 2014, 20:09

Nakon 6 dana natjecanja 24 zemlje su se upisale na semafor osvajača medalja, a poredak je sljedeći:

slika

Današnji osvajači medalja:

-slobodno skijanje / slopestyle (M): 1. Joss Christensen-USA, 2. Gus Kenworthy-USA, 3. Nicholas Goepper-USA,
-skijaško trčanje / 10 km klasičnim stilom (Ž): 1. J. Kowalczyk-POL, 2. C. Kalla-SWE, 3. T. Johaug-NOR,
-brzo klizanje na kratkim stazama / 500 m (Ž): 1. Jianrou Li-CHN, 2. A. Fontana-ITA, 3. Seung-Hi Park-Kor,
-brzo klizanje / 1000 m (Ž): 1. Hong Zhang-CHN, 2. Ireen Wust-NED, 3. Margot Boer-NED,
-biatlon / 20 km pojedinačno (M): 1. Martin Fourcade-FRA, 2. Erik Lesser-GER, 3. Evgeniy Garanichev-RUS,
-sanjkanje / ekipno štafeta (MŽ): 1. GER, 2. RUS, 3. LAT.

Sutrašnji raspored finala:

11:00 skijaško trčanje / 15 km klasičnim stilom (M)
12:30 alpsko skijanje / superkombinacija (M), slalom (spust od 07:00)
15:00 biatlon / 15 km pojedinačno (Ž)
16:00 umjetničko klizanje / pojedinačno (M)
17:50 skeleton (Ž)
19:12 slobodno skijanje / aerials (Ž)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 feb 2014, 23:04

badblueboylivno je napisao/la: Domaći (meni i HTV i BHT) ne prenose ništa iako imaju prava tako da i ne možeš gledati kako spada, stoga se moramo okrenuti satelitu.
Pa sad je bila specifična situacija, kad je u pitanju taj otkup prava od IOC-a za ove OI i one u Riu, jer je svaki javni servis morao pregovarati pojedinačano, a prije je EBU (udruženje svih tih javnih emitera) to otkupljivao, a on je onda proslijeđivao sve što se dešava na borilištima, da bi ti servisi odlučivali šta emitovati. Plus što su sad pregovarali i o posebnim paketima, dake ne svi sportovi nego oni za koje se pojedini servis odluči, uz poskupljenje u odnosu na Vancouver.

Dakle logično je da će se ovi manji servisi, odlučiti za samo one najatraktivnije sportove, po principu koliko para toliko muzike :mrgreen:

Evo usporedbe ovih najvećih emitera:

slika

Kanađani slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la Admir_Sa » 13 feb 2014, 23:25

IOC sere samo tako sa ovim :evil: :evil: :evil:
nema potpisa

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la legenda reala » 13 feb 2014, 23:28

zar nije i talijanski SKY nešto puno otkupio :?:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 feb 2014, 23:30

legenda reala je napisao/la:zar nije i talijanski SKY nešto puno otkupio :?:
Jeste, ali ovo gore su javni emiteri, a SKY je privatni. Oni su na samo jednom kanalu otvorili pristup za cijelu Italiju, onaj Cielo, dok na ostalima samo za svoje pretplatnike :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la legenda reala » 13 feb 2014, 23:44

rio_Ferdy88 je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:zar nije i talijanski SKY nešto puno otkupio :?:
Jeste, ali ovo gore su javni emiteri, a SKY je privatni. Oni su na samo jednom kanalu otvorili pristup za cijelu Italiju, onaj Cielo, dok na ostalima samo za svoje pretplatnike :)
pa i mi smo njihovi pretplatnici :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 13 feb 2014, 23:46

legenda reala je napisao/la: pa i mi smo njihovi pretplatnici :mrgreen:
:lol: Pretplatnici njihovih pretplatnika :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

draganC
Postovi: 1
Pridružen/a: 13 feb 2014, 06:07
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la draganC » 14 feb 2014, 00:26

Evo usporedbe ovih najvećih emitera:

slika

Pozdrav svima na forumu! Ja sam Dragan, imam 31 godinu i ja sam ovisnik :| ( cigaretoman)

Rio, zahvaljujući tebi sam uspio da par dana pratim uživo dešavanja iz Sočija, međutim, danas je sajt: http://www.olympic.org/sochi-2014-li...-vod-broadcast" onclick="window.open(this.href);return false; "uskratio povjerenje" adresi iz Senegala koju si nam dao. Nisam uspio pronaći drugu, bez obzira što na netu ima ooogoroman broj free-VPN-a, jednostavno su , ili blokirane, ili ne znam već šta?! :?
Ovo je lista zemalja u kojima je dozvoljeno praćenje sadržaja na gornjem linku, ali je problem što ne znamo koliko od tih servera je zaista u Africi?!
(Select headers in
Angola, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Cameroon, Cape Verde, Central African Republic, Chad, Comoros, Democratic Republic of Congo, Republic of Congo, Côte d’Ivoire, Equatorial Guinea, Eritrea, Ethiopia, Gabon, Gambia, Ghana, Guinea, Guinea-Bissau, Kenya, Lesotho, Liberia, Madagascar, Malawi, Mali, Mauritius, Mozambique, Namibia, Niger, Nigeria, Rwanda, São Tomé and Príncipe, Senegal, Seychelles, Sierra Leone, Swaziland, Tanzania, Togo, Uganda, Zambia and Zimbabwe.
Anguilla, Antigua-Barbuda, Commonwealth of the Bahamas, Barbados, Belize, Bermuda, British Virgin Islands, Cayman Islands, Cuba, Cooperative Republic of Guyana, Dominica, Grenada, Haiti, Jamaica, Montserrat, St. Kitts-Nevis, St. Lucia, St. Vincent and Grenadines, Surinam, Turks and Caicos, Trinidad and Tobago)


Nisam pretjerano upoznat sa čitavim konceptom mijenjanja IP adresa ( čak sam i sa terminologijom povezanom s tim "tanak"), pa uprkos ogromnom trudu i satima ispred računara nisam uspio da nađem rješenje.
Na kraju sam IPAK uspio da promijenim IP adresu na Francusku, pa sada mogu opet da pratim dešavanja putem
http://www.francetvsport.fr/les-jeux-ol ... rect#11427" onclick="window.open(this.href);return false; , koji je izvanredan i možda i bolji, s tim da je slika bolja kod olimpic.org-a.
Zamolio bih te da nam okačiš (ako si u situaciji) neke IP adrese ( naravno i ostalo potrebno za modify header-e) da bismo mogli pratiti i dalje. Pozdrav svima iz Banja Luke, još jednom!

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la firefirefirely » 14 feb 2014, 13:53

a ja mislio samo se meni pokvarilo, znaci ne moze vise :evil:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 feb 2014, 20:43

Nakon 7 dana natjecanja podijeljena su 44 kompleta medalja za 26 zemalja, a poredak je sljedeći:

slika

Današnji osvajači medalja:

-skijaško trčanje / 15 km klasičnim stilom (M): 1. D. Cologna-SUI, 2. J. Olsson-SWE, 3. D. Richardsson-SWE,
-alpsko skijanje / superkombinacija (M): 1. S. Viletta-SUI, 2. I. Kostelić-CRO, 3. C. Innerhofer-ITA,
-biatlon / 15 km pojedinačno (Ž): 1. D. Domracheva-BLR, 2. S. Gasparin-SUI, 3. N. Skardino-BLR,
-skeleton (Ž): 1. E. Yarnold-GBR, 2. N. Pikus-Pace-USA, 3. E. Nikitina-RUS,
-slobodno skijanje / aerials (Ž): 1. A. Tsuper-BLR, 2. M. Xu-CHN, 3. L. Lassila-AUS,
-umjetničko klizanje / pojedinačno (M): 1. Y. Hanyu-JPN, 2. P. Chan-CAN, 3. D. Ten-KAZ

Sutrašnji raspored finala:

08:00 alpsko skijanje / super-veleslalom (Ž)
11:00 skijaško trčanje / štafeta 4x5 km (Ž)
13:06 brzo klizanje na kratkim stazama / 1500 m (Ž)
13:20 brzo klizanje na kratkim stazama / 1000 m (M)
14:30 brzo klizanje / 1500 m (M)
17:15 skeleton (M)
19:35 skijaški skokovi / pojedinačno velika skakaonica (M)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la badblueboylivno » 15 feb 2014, 15:10

Aha, nisam znao da se to tako drastično promijenilo - dosad si kupnjom prava za OI imao pravo na praktički sve.
Hayley <3

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 feb 2014, 21:28

Nakon 8 dana natjecanja 26 zemalja je uspjelo osvojiti medalju, a poredak je sljedeći:

slika

Današnji osvajači medalja:

-alpsko skijanje / super-veleslalom (Ž): 1. A. Fenninger-AUT, 2. M. Hoefl-Riesch-GER, 3. N. Hosp-AUT,
-skijaško trčanje / štafeta 4x5 km (Ž): 1. SWE, 2. FIN, 3. GER,
-brzo klizanje na kratkim stazama / 1500 m (Ž): 1. Y. Zhou-CHN, 2. S.H. Shim-KOR, 3. A. Fontana-ITA,
-brzo klizanje na kratkim stazama / 1000 m (M): 1. V. An-RUS, 2. V. Grigorev- RUS, 3. S. Knegt-NED,
-brzo klizanje / 1500 m (M): 1. Z. Brodka-POL, 2. K. Verweij-NED, 3. D. Morrison-CAN,
-skeleton (M): 1. A. Tretiakov-RUS, 2. M. Dukurs-LAT, 3. M. Antoine-USA,
-skijaški skokovi / pojedinačno velika skakaonica (M): 1. K. Stoch-POL, 2. N. Kasai-JPN, 3. P. Prevc-SLO,

Sutrašnji raspored finala:

07:00 alpsko skijanje / super-veleslalom (M)
10:40 snowboard / snowboardcross (Ž)
11:00 skijaško trčanje / štafeta 4x10 km (M)
15:00 brzo klizanje / 1500 m (Ž)
16:00 biatlon / masovni start 15 km (M)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 feb 2014, 20:40

Nakon 9 dana natjecanja i dalje 26 zemalja na spisku osvajača medalja, a poredak je sljedeći:

slika

Današnji osvajači medalja:

-alpsko skijanje / super-veleslalom (M): 1. K. Jansrud-NOR, 2. A. Weibrecht-USA, 3. J. Hudec-CAN, 3. B. Miller-USA,
-snowboard / snowboardcross (Ž): 1. E. Samkova-CZE, 2. D. Maltais-CAN, 3. C. Trespeuch-FRA,
-skijaško trčanje / štafeta 4x10 km (M): 1. SWE, 2. RUS, 3. FRA,
-brzo klizanje / 1500 m (Ž): 1. J. Ter Mors-NED, 2. I. Wust-NED, 3. L. Van Beek-NED

Sutrašnji raspored finala:

07:00 biatlon / masovni start 15 km (M)
11:12 snowboard / snowboardcross (M)
16:00 biatlon / masovni start 12,5 km (Ž)
16:00 umjetničko klizanje / plesni parovi (MŽ)
17:05 bob / dvosjed (M)
19:12 slobodno skjijanje / aerials (M)
19:22 skijaški skokovi / ekipno (M)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 feb 2014, 14:13

Vrlo loše ovo sa vremenom.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la Amar Dzeko » 17 feb 2014, 14:16

DukeOfWellington je napisao/la:Vrlo loše ovo sa vremenom.
Hoce li biti biatlona danas ili je definitvno odgođen za sutra ?
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 feb 2014, 14:26

Amar Dzeko je napisao/la: Hoce li biti biatlona danas ili je definitvno odgođen za sutra ?
Sutra u 11:30. Nema kad danas,ima ženski u 16:00. I to je upitno.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la Amar Dzeko » 17 feb 2014, 14:29

DukeOfWellington je napisao/la:
Amar Dzeko je napisao/la: Hoce li biti biatlona danas ili je definitvno odgođen za sutra ?
Sutra u 11:30. Nema kad danas,ima ženski u 16:00. I to je upitno.
Nisam pitao za muški nego općenito, baš sam se nešto nameračio da gledam biatlon a ono nikad da počne :mrgreen:
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 feb 2014, 14:43

Amar Dzeko je napisao/la: Nisam pitao za muški nego općenito, baš sam se nešto nameračio da gledam biatlon a ono nikad da počne :mrgreen:
To se neće znati do pred sam početak, čekaće oni do zadnjeg momenta i nadati se da će se magla razići.

Osim masovnih startova u obje konkurencije imaju tu još i štafete, tako da ćeš imati šta da vidiš ovih dana.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: OI "Sochi 2014" - općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 17 feb 2014, 14:48

Evo krenuli aerialsi, ne vidim tu neku maglu, odlično.

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.