Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 22 feb 2014, 20:21

upravo sam pregledao sve intervjue poslije trke. apsolutno svi su postavku staze okarakterisali kao imbecilnu, matt je čak rekao da je staza bila katastrofa i da je bila toliko komplikovana da nije stigao pogledati zadnjih 10 kapija kako treba u predvidjenom vremenu. jedino je hirscher hvalio stazu do neba i rekao da tako treba jer je u pitanju olimpijada a ne školsko takmičenje.

ivu i njegov intervju nisam gledao :mrgreen:

Avatar
Lillard0
Postovi: 1771
Pridružen/a: 19 nov 2013, 22:30
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Lillard0 » 22 feb 2014, 20:52

evo sta kaze tehnicki direktor francuske reprezentacije:
"Razočaran sam zbog staze koju je postavio senilan i nesposoban čovjek. Ljut sam i razočaran, Ovo ne služi nikome, ovo nije show, ovo je apsolutno ništa."

Razumijem njihov bijes i nesposobnost da njihovi skijasi zavrse malo tezu stazu, ali kako ga nije sram. Yebote pa skijanje i ne treba bit show, to je strasna dispciplina, tehnicki najteza. Ovi sto su napostolju rekli su svoje, ovo su OI, a ne skolsko natjecanje. Ivica je stao u obranu oca i kaze da su staze kad je on pocinjao karijeru i prije bile ovakve, puno teze nego sto su danas. Yebo stazu gdje i 60. zavrsi utrku.

Na muci se poznaju junaci, samo cu to reci.
RIP CITY!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 feb 2014, 23:03

Evo ti intervju, @jesta :)

[youtube][/youtube]

A evo jedna staza koja je bila i teža, Lillehammer '94 8-)

[youtube][/youtube]
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 22 feb 2014, 23:50

Lillard0 je napisao/la:evo sta kaze tehnicki direktor francuske reprezentacije:
"Razočaran sam zbog staze koju je postavio senilan i nesposoban čovjek. Ljut sam i razočaran, Ovo ne služi nikome, ovo nije show, ovo je apsolutno ništa."

Razumijem njihov bijes i nesposobnost da njihovi skijasi zavrse malo tezu stazu, ali kako ga nije sram. Yebote pa skijanje i ne treba bit show, to je strasna dispciplina, tehnicki najteza. Ovi sto su napostolju rekli su svoje, ovo su OI, a ne skolsko natjecanje. Ivica je stao u obranu oca i kaze da su staze kad je on pocinjao karijeru i prije bile ovakve, puno teze nego sto su danas. Yebo stazu gdje i 60. zavrsi utrku.

Na muci se poznaju junaci, samo cu to reci.
100% čovjek upravu, znači potpis i pečat. Prije 20 godina se nisu postizale današnje brzine (ni blizu) tako da je bilo logično da su staze bile tehnički zahtjevnije. Sa ovim brzinama na ovakvim skijama takve staze nemaju nikavku svrhu osim liječenja frustracija senilnog Gipsa.

Znamo zbog čega ti braniš Gipsa, ali to ovdje neće proći indeed.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 23 feb 2014, 00:57

rio_Ferdy88 je napisao/la:
A evo jedna staza koja je bila i teža, Lillehammer '94 8-)

[youtube][/youtube]
nije ni čudo, sve levati , niko nema pojma sa karvingom :mrgreen: :mrgreen:

@rio prva trka na bjelašnici '84 je isto bila zaje.bana, od prve desetorice skoro da niko nije prošao stazun :mrgreen:

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la maximusdecimus » 23 feb 2014, 10:58

DukeOfWellington je napisao/la: 100% čovjek upravu, znači potpis i pečat. Prije 20 godina se nisu postizale današnje brzine (ni blizu) tako da je bilo logično da su staze bile tehnički zahtjevnije. Sa ovim brzinama na ovakvim skijama takve staze nemaju nikavku svrhu osim liječenja frustracija senilnog Gipsa.

Znamo zbog čega ti braniš Gipsa, ali to ovdje neće proći indeed.
znamo i mi zbog cega ti njega napadas,ali ti to ovdje nece proci 8-) frajer je postavio stazu u skladu sa svim mogucim propisima i tu je svakoj prici kraj, a tvoja "logika" je obicno njesra, realno...

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 23 feb 2014, 11:00

:lol:

Kad dođu pametovat oni koji da nije Janice i Ivice ne bi znali ni šta je skijanje :lol:

Crta.

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la maximusdecimus » 23 feb 2014, 11:12

DukeOfWellington je napisao/la::lol:

Kad dođu pametovat oni koji da nije Janice i Ivice ne bi znali ni šta je skijanje :lol:

Crta.
hahaha, ja pametujem, a ti razvijas neku svoju teoriju o brzinama sad i prije 20 godina...ajde razguli,smjesan si

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 23 feb 2014, 11:15

maximusdecimus je napisao/la: hahaha, ja pametujem, a ti razvijas neku svoju teoriju o brzinama sad i prije 20 godina...ajde razguli,smjesan si
To nije moja teorija nego činjenica koju znaju čak i najpovršniji poznavaoci skijanja, ali ne i ljubitelji boćanja i picigina na privremenom praćenju skijanja.

Nije te bilo na ovom pdf-u do sada, nisi mor'o dolazit ni zadnji dan da vodiš krstaške ratove.

Avatar
Lillard0
Postovi: 1771
Pridružen/a: 19 nov 2013, 22:30
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Lillard0 » 23 feb 2014, 11:26

Sta mi to nece ovdje prolazit. Tebi sta god neko kaze mislis da je rijec o "onome". Al' dobro, upratio sam to vec.

OI se odrzavaju svake 4 godine, pa i treba bit staza teska pa da se vidi ko zna skijat. Jucer se to potvrdilo i najbolji su zavrsili na postolju. Pa je li normalno da se profesionalni sportas zali na tezinu staze?

Kako je Hirscher odvozio onako dobro, kako je mladi Norvezanin, ej njemu je 19 godina, a rasturio je stazu, a komecavci Francuzi i Svedi ne mogu. Treba koristit i glavu na stazi, a ne samo brzinu.
RIP CITY!

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 23 feb 2014, 11:56

Pusti bolan Duke-a, taj samo kontru udara i brani svoje ''razmisljanje'' podmetanjem nacionalizma nekome drugom, redovito, nigdje veze, a sam upada u tu zamku. Ali ''nece ti to proci'', je vec signature move.

Ante je postavio stazu kako je htio, ali je to postavio unutar pravila skijaske organizacije i svoje nadleznosti, nista pogresno nije uradio, u potpunosti se slazem da su to OI, da bi valjda i trebalo do maksimuma testirati gdje su granice i tko je ustvari za te medalje, nego napraviti stazu koja je pogodna za sve, a ne samo najbolje slalomase svijeta, kad je vec disciplina slalom.
Zadnja izmjena: ŠB_Fidelis, dana/u 23 feb 2014, 11:57, ukupno mijenjano 1 put.
...Život za Široki...

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 23 feb 2014, 11:56

Lillard0 je napisao/la:Sta mi to nece ovdje prolazit. Tebi sta god neko kaze mislis da je rijec o "onome". Al' dobro, upratio sam to vec.

OI se odrzavaju svake 4 godine, pa i treba bit staza teska pa da se vidi ko zna skijat. Jucer se to potvrdilo i najbolji su zavrsili na postolju. Pa je li normalno da se profesionalni sportas zali na tezinu staze?

Kako je Hirscher odvozio onako dobro, kako je mladi Norvezanin, ej njemu je 19 godina, a rasturio je stazu, a komecavci Francuzi i Svedi ne mogu. Treba koristit i glavu na stazi, a ne samo brzinu.
Kmečavi Matt je uzeo zlato pa se opet žalio, interesantno.

Niko nije rasturio stazu,al' niko, staza je bila takva da niko na njoj nije izgledao dovoljno dobro, a isti Ivica je na stazi izgledao kao neki amater, pa i zlatni Matt je odvezao jednu turističku vožnju i sačuvao veliku prednost, i njemu je bilo jasno o čemu se tu radi.

Staza nije teška nego je nemoguća i neprihvatljiva za moderno skijanje, a Gips je zaglavio u ranim devedesetim i nije u stanju da sastavi stazu primjerenu današnjem vremenu i današnjoj opremi. Dakle, ponavljam, nije uopšte priča o laganim i teškim stazama, priča je o mogućim i nemogućim stazama, ovo što je Gips napravio je na ivici regularnosti, a daleko od onoga što se danas traži. Izjava Ivice Kostelića je za mene (kao njegovog navijača) vrlo razočaravajuća, njega sam uvijek izuzetno cijenio (za razliku od Gipsa o kojem nikad nisam mislio ništa dobro), priča o tome kako su prazne tribine radi "laganih" slaloma je smiješna, nit su prazne tribine u SK-u nit su slalomi lagani (ovaj u prvoj vožnji juče jeste bio nešto lakši). Totalno se stavio u službu odbrane neodbranjivog i umjesto da priča o svojoj vožnji on pet minuta potroši ponavljajući tri iste rečenice, smiješno.

Interesantno je i to kako je uvijek ova priča kada Gips postavi stazu, niko se nikad ne žali na neke druge trenere. Ljudi idu u korak s vremenom i ovaj kočinčar više ne smije postavljati staze, to je apsolutno svima jasno i nadam se da će FIS konačno povući nešto po tom pitanju. Kakav baksuzluk da on bude izvučen da postavlja staze na OI, nesreća za sport uopšte.

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la England » 23 feb 2014, 14:49

@DukeOfWellington

Gips je najveci trener u povijesti modernog skijanja.
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 23 feb 2014, 14:51

England je napisao/la:@DukeOfWellington

Gips je najveci trener u povijesti modernog skijanja.
Super. Sretno mu bilo u penziji.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 23 feb 2014, 16:55

England je napisao/la:@DukeOfWellington

Gips je najveci trener u povijesti modernog skijanja.
to sto posto nije istina. vidio sam ga kada je onomad dolazio u rajvosa, tip je moje visine, elem prosjek :mrgreen:

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la England » 24 feb 2014, 08:55

jestamaji je napisao/la:
England je napisao/la:@DukeOfWellington

Gips je najveci trener u povijesti modernog skijanja.
to sto posto nije istina. vidio sam ga kada je onomad dolazio u rajvosa, tip je moje visine, elem prosjek :mrgreen:
Kako je moguće da je mish?

[youtube][/youtube]
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.