FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la haris004 » 19 feb 2018, 16:28

ThrillerHz je napisao/la:Moze mi neko pojasnit sta je to juce tacno kriv Bojan?
Za mene je on odigrao veoma dobru utakmicu. Rijetki su golmani koji bi onako velik broj degažiranja uspješno odradili, pogotovo što je skoro svaki put doveden u nezavidnu poziciju od strane stopera. Još kad se na sve doda loš teren, ubrzanje lopte, njeno nepredviđeno kretanje to ima još veću težinu. Igra nogama, prinuđen na pas igru, imao nekoliko dobrih istrčavanja, odbrana. Kod golova njegova krivica je minimalna, ali je zadnji koga prođe lopta pa je po nekima on i najveći krivac. Ljude koji pišu protiv Bojana zaista ne mogu razumit. Uz Delača najbolji golman unazad nekoliko godina. Čak mi na trenutke djeluje bolje od Delača.

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 19 feb 2018, 16:48

Evander je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:Kakvi ste vi meni carevi, mislim određeni likovi.. Čim se izgubilo, odmah se aktivirali priča o Valentinu, Sabrini, Kantardžiću, petom, desetom. Izgubio se radi lošeg izbora igrača, taktike i ogavnog pristupa, tačnije straha od uspjeha i to je sve. Opet ponavljam, po meni je najveći krivac za poraz Husref. Nema smisla stavljati Hebiba na krilo, pogotovo jer tu nije igrao dvije sezone, jer tu ustvari nikad nije bio ni za prolazne ocjene, a kamoli nešto više, a onda najgora stvar je što po toj strani igra Menalo. Izmjene prekasno izvršene i nisu imale smisla, a onda i taj strah kod igrača.

Kuju se nekakve teorije zavjere, počne se pričati o upravi i nekim stvarima tek kada se zijani ili neostvari neki cilj. Evo pogledaj ovog Evandera.. Čovjek neaktivan na temi od 8. februara, kada mu je zadnji post bio vezan za kupovinu karata. Onda dođe sinoć, 18. februara, kada se desi poraz ili tako neki neuspjeh i raspiše se kao na drogama. Mislim smiješno..

Samo još da dodam da treba gurnuti par ovih mladih igrača iz Akademije u prvu postavu. Umjesto Bekića, napravio bi jedan totalni premještaj i tu stavio Mujakića. Znam da nije to njegova pozicija uopšte, ali brz je i zna povući loptu, tako da bi to dobro došlo, a u defanzivi je puno bolji od onog bekana. Na desni bek bi gurnuo u vatru Šabanovića. To bi uradio, jer definitivno je moju podršku izgubio i Bekić, a onaj Hodžić ako se ne uozbilji, zavariti ga za klupu.
Previse smo mi trenera promijenili da bi se Husref mogao kriviti za nesto. U svoj ovoj prici, Husref je najmanji krivac.
Krivicu za sve ove lose sezone i sva brukanja unazad par godina, treba traziti na drugoj adresi. Trener to sigurno nije :kafa:
Ko je rekao da je Husref kriv za kompletno stanje unazad par sezona? Nije to svakako ni mogao biti kad nije bio tu. Ja govorim isključivo za sinoćnji poraz. Husrefa poštujem i volim maksimalno, ali ovaj poraz ide dobrim dijelom na njegovu dušu.

Za Krupu i Želju ga ne krivim, uopšte. Nije on kriv što od Krupe dobiješ dva komada u razmaku od par minuta, on tu ništa nije mogao i to su bile samo "crne" minute. A svi znamo po kakvim se uslovima igralo s Željom, oni se bolje prilagodili i pobjedili.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 19 feb 2018, 16:48

haris004 je napisao/la:
ThrillerHz je napisao/la:Moze mi neko pojasnit sta je to juce tacno kriv Bojan?
Za mene je on odigrao veoma dobru utakmicu. Rijetki su golmani koji bi onako velik broj degažiranja uspješno odradili, pogotovo što je skoro svaki put doveden u nezavidnu poziciju od strane stopera. Još kad se na sve doda loš teren, ubrzanje lopte, njeno nepredviđeno kretanje to ima još veću težinu. Igra nogama, prinuđen na pas igru, imao nekoliko dobrih istrčavanja, odbrana. Kod golova njegova krivica je minimalna, ali je zadnji koga prođe lopta pa je po nekima on i najveći krivac. Ljude koji pišu protiv Bojana zaista ne mogu razumit. Uz Delača najbolji golman unazad nekoliko godina. Čak mi na trenutke djeluje bolje od Delača.
Da Bojan djeluje bolje od Delača u nekim situacijama je vrijeđanje inteligencije. Bojan je jedan od najboljih golnana samo iz razloga što smo 20 godina trpili razne rupe na golu poput Dedića. Ako pričamo o njegovoj krivici, primiti 2 gola s 2-3 metra na centaršut ne znam o čemu dalje da pričamo? Odgovornost stopera?
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sarajevo46 » 19 feb 2018, 16:52

Boki je Kasiljas

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6243
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la moj uzor-S.G » 19 feb 2018, 16:52

ThrillerHz je napisao/la:Moze mi neko pojasnit sta je to juce tacno kriv Bojan?
Ako lopta pada nakon kornera u 5 metara i mi primimo gol nakon toga, to je prije svega golmanov gol :)
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 19 feb 2018, 16:55

pogledajte bekove Širokog koliko su pomagali ekipu u odbrani i golmanu(sklanjali s linije lopte) i uporedite s našim...baca u depresiju...

jesu se vratili svi ok odozdo? ima li Mortema?
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la haris004 » 19 feb 2018, 17:00

SarajevoJeBordo je napisao/la:
haris004 je napisao/la:
ThrillerHz je napisao/la:Moze mi neko pojasnit sta je to juce tacno kriv Bojan?
Za mene je on odigrao veoma dobru utakmicu. Rijetki su golmani koji bi onako velik broj degažiranja uspješno odradili, pogotovo što je skoro svaki put doveden u nezavidnu poziciju od strane stopera. Još kad se na sve doda loš teren, ubrzanje lopte, njeno nepredviđeno kretanje to ima još veću težinu. Igra nogama, prinuđen na pas igru, imao nekoliko dobrih istrčavanja, odbrana. Kod golova njegova krivica je minimalna, ali je zadnji koga prođe lopta pa je po nekima on i najveći krivac. Ljude koji pišu protiv Bojana zaista ne mogu razumit. Uz Delača najbolji golman unazad nekoliko godina. Čak mi na trenutke djeluje bolje od Delača.
Da Bojan djeluje bolje od Delača u nekim situacijama je vrijeđanje inteligencije. Bojan je jedan od najboljih golnana samo iz razloga što smo 20 godina trpili razne rupe na golu poput Dedića. Ako pričamo o njegovoj krivici, primiti 2 gola s 2-3 metra na centaršut ne znam o čemu dalje da pričamo? Odgovornost stopera?
Jesi ti uredan ? Kod prvog gola užasno postavljanje sve i jednog igrača u odbrani, svi stali u peterac a niko nije ni skočio da izbije loptu. Kod drugog ni jedan naš igrač nije ni blizu njihovog. Da je Bufon lično, i to iz najboljih dana ne možeš ga krivit ni za jedan gol.

bordobijeli
Postovi: 14260
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 19 feb 2018, 17:02

ThrillerHz je napisao/la:Moze mi neko pojasnit sta je to juce tacno kriv Bojan?
svaki ozbiljan golman lagano pokupi ili boksa loptu kod prvog gola ,spora lopta koja pada na 4-5 metara ispred njeg on ostao na liniji .

Avatar
simidobar
Postovi: 2447
Pridružen/a: 03 feb 2017, 20:47
Lokacija: Muy lejos de ti...
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la simidobar » 19 feb 2018, 17:08

zirokopter je napisao/la:
Inijesta je napisao/la:
zirokopter je napisao/la:Mi dok prestanemo krivit obicne građane Širokog Brijega i sve trpat u isti koš zbog našeg pokojnog brata, nikad dole sreće nećemo imat. I trebamo priznat da su narkomani iz prvih redova krivi za sam belaj koji je tad nastao. Sve dok lažemo sami sebe a i druge oko nas i ne pustimo našeg brata da u miru počiva nema za nas hajra. Hajde sad udarite po meni al to je istina ziva.
Jesi ti bio licno u listici kad je bio belaj ??
Jel i sinoc 250 narkomana krivo koje maltretiraju na sve moguce i nemoguce nacine samo da ih sprijece da dodju na tekmu al ti narkomani opet sve istrpe , dodju i navijaju za jedne picke obicne, za jedna **** od igraca koji su najplaceniji u ovoj drzavi
Al opet krive horde, kriv husref itd
Zakasnio hvala Bogu. Al su mi pricali ljudi znam sta se tog kobnog dana desilo u minutu. Sad ne znam kakva je situacija ne idem vise na gostovanja i svaka vam cast al sto posijete to pozanjete, pa ce vas jos neko vrijeme vjerovatno tako tretirati.
Cujem da ti je familija posijala ku*ceve i da svake godine uzivaju u zetvi.. Je*em i tebe i one koji su ti pricali...

Sta smo to posijali smradu, ubili smo nekog ?
Po tebi je zasluzeno poginuo momak ?

Idi zapali se, baci se pod voz..uradi nesto dobro za covjecanstvo...
Maleni dizu transparent "Jesul` Horde gdje su nekad bile"... 3 sekunde kasnije Horde dizu transparent "Gdje god bili - uvijek korak ispred vas"...

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 19 feb 2018, 17:28

[/quote]Jesi ti uredan ? Kod prvog gola užasno postavljanje sve i jednog igrača u odbrani, svi stali u peterac a niko nije ni skočio da izbije loptu. Kod drugog ni jedan naš igrač nije ni blizu njihovog. Da je Bufon lično, i to iz najboljih dana ne možeš ga krivit ni za jedan gol.[/quote]
Svaki kvalitetan golman, kakvim predstavljaš Pavlovića, je kralj peterca! Lopta ne pada u peterac, pogotovo ne ona koja ima efej da ide prema golmanu (1 gol), halo majstore, lopta u 5 metara, kakvi stoperi, razgrneš bolan sve i kupiš/boksaš loptu, ako padneš 90% sudija ti svira faul u toj gužvi "radi sebe". Drugi gol nit je znao da li da ide na nju, ili da ne ide i na kraju mu lopta pješke uđe u go, s 3 metra, naravno.
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evander » 19 feb 2018, 17:42

Previse smo mi trenera promijenili da bi se Husref mogao kriviti za nesto. U svoj ovoj prici, Husref je najmanji krivac.
Krivicu za sve ove lose sezone i sva brukanja unazad par godina, treba traziti na drugoj adresi. Trener to sigurno nije :kafa:[/quote]
Ko je rekao da je Husref kriv za kompletno stanje unazad par sezona? Nije to svakako ni mogao biti kad nije bio tu. Ja govorim isključivo za sinoćnji poraz. Husrefa poštujem i volim maksimalno, ali ovaj poraz ide dobrim dijelom na njegovu dušu.

Za Krupu i Želju ga ne krivim, uopšte. Nije on kriv što od Krupe dobiješ dva komada u razmaku od par minuta, on tu ništa nije mogao i to su bile samo "crne" minute. A svi znamo po kakvim se uslovima igralo s Željom, oni se bolje prilagodili i pobjedili.[/quote]

Znaci po tebi niko nije ni za sta kriv?
Manjak srece i vremenski uslovi, sve ove godine neushjega i samara, jedini su nas problem?

Ili smatras da je ovo sto se desava klubu ok?

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la haris004 » 19 feb 2018, 18:03

SarajevoJeBordo je napisao/la:Svaki kvalitetan golman, kakvim predstavljaš Pavlovića, je kralj peterca! Lopta ne pada u peterac, pogotovo ne ona koja ima efej da ide prema golmanu (1 gol), halo majstore, lopta u 5 metara, kakvi stoperi, razgrneš bolan sve i kupiš/boksaš loptu, ako padneš 90% sudija ti svira faul u toj gužvi "radi sebe". Drugi gol nit je znao da li da ide na nju, ili da ne ide i na kraju mu lopta pješke uđe u go, s 3 metra, naravno.

Daleko od tog da je vrhunski golman, ali za uslove ove lige itekako zahvalan i jedan od najboljih u njoj. Pravo je čudo kako mi nismo primili više golova jer je u odbrani pucalo na sve strane. Bez bekova, sa nedefinisano visokom postavkom stopera, vezni red kao da nije postojao, i na kraju svega, poslije 70' pola ekipe nije moglo trčat. Najveći krivac Husref ipak. Boki je odigrao dobru utakmicu, kao što sam rekao, velik broj ispucavanja i pravo je čudo što nije napravio neke kardinalne greške po onom terenu. Za primljene golove se očito ne slažemo ko je krivac. Meni nije prirodno da cijela ekipa stoji u petercu kod kornera i niko nije u stanju da skoči i izbaci loptu, nego Menalo dobija taj duel protiv dva stopera. Kod drugog gola je skandalozno da odbrana onako ispadne, loša njegova reakcija ali daleko od tog da je on krivac. Sve u svemu, razumijem svačije frustracije, ipak smo svi mi obolili od iste bolesti zvane Sarajevo :wave:

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 19 feb 2018, 18:20

Treba vratiti Kalasija.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

zagorski
Postovi: 7686
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 19 feb 2018, 18:26

pasica je napisao/la:Treba vratiti Kalasija.
Kalasi je jedan od boljih bekova koje smo imali zadnjih godina,a svakako je svemirski brod za Hodzica i Bekica ;)

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la High » 19 feb 2018, 18:30

Gdje je sad Ahmo? :D
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hilmo » 19 feb 2018, 18:41

High je napisao/la:Gdje je sad Ahmo? :D
U Siriji, samo još nismo utvrdili jel s nama ili protiv nas :mrgreen:

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 19 feb 2018, 18:43

haris004 je napisao/la:
SarajevoJeBordo je napisao/la:Svaki kvalitetan golman, kakvim predstavljaš Pavlovića, je kralj peterca! Lopta ne pada u peterac, pogotovo ne ona koja ima efej da ide prema golmanu (1 gol), halo majstore, lopta u 5 metara, kakvi stoperi, razgrneš bolan sve i kupiš/boksaš loptu, ako padneš 90% sudija ti svira faul u toj gužvi "radi sebe". Drugi gol nit je znao da li da ide na nju, ili da ne ide i na kraju mu lopta pješke uđe u go, s 3 metra, naravno.

Daleko od tog da je vrhunski golman, ali za uslove ove lige itekako zahvalan i jedan od najboljih u njoj. Pravo je čudo kako mi nismo primili više golova jer je u odbrani pucalo na sve strane. Bez bekova, sa nedefinisano visokom postavkom stopera, vezni red kao da nije postojao, i na kraju svega, poslije 70' pola ekipe nije moglo trčat. Najveći krivac Husref ipak. Boki je odigrao dobru utakmicu, kao što sam rekao, velik broj ispucavanja i pravo je čudo što nije napravio neke kardinalne greške po onom terenu. Za primljene golove se očito ne slažemo ko je krivac. Meni nije prirodno da cijela ekipa stoji u petercu kod kornera i niko nije u stanju da skoči i izbaci loptu, nego Menalo dobija taj duel protiv dva stopera. Kod drugog gola je skandalozno da odbrana onako ispadne, loša njegova reakcija ali daleko od tog da je on krivac. Sve u svemu, razumijem svačije frustracije, ipak smo svi mi obolili od iste bolesti zvane Sarajevo :wave:
Brate kod kornera ako ti protivnik stane u 5m nećeš ti stati na penal. Slažem se da je Husref najviše podbacio, ali da treba ostati trener sve dok sam ne ode. Ako makar jednu kalendarsku godinu imamo jednog trebera za mene je to pomak :rol:
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 19 feb 2018, 19:14

@Evander

A šta nije ok u klubu? Sad kao da gledam da ćeš mi navesti argument "prodaju se mladi igrači".. Izgubio si meč, pa izgubio. Odigrao si bezmudno, zato je i rezultat takav kakav jeste. Krivci za Krupu su igrači, jer primiti onakva dva pacerska gola u par minuta je baš bezveze i krajnje neozbiljno, ali to se i najvećim klubima svijeta može desiti. Tekmu na Grbavicu ne komentarišem, svi znamo kakva je kaljuža bila i za to ti ni 5 mjeseci spremanja strategije ne pomaže.

Za ovu situaciju, tj. bodovnu razliku koju imamo je kriv Čala, pa onda Repuh koji su bilježili blago rečeno loše rezultate. Naravno, krivicu snosi i uprava koja je ostavila Repuha na klupi, u nadi da on može nešto donijeti, pošto je "vojnik" kluba (muka mi od tog pojma). Onda dolazi Husref koji uz sjajnu igru bilježi odlične rezultate.

I evo po ko zna koji put u zadnjih nekoliko godina otvaramo loše sezonu, napravimo zaostatak, pa onda smjene trenera, pa drži, ne daj. Ja opet kažem, Husref ni u čemu nije pogriješio otkad je preuzeo FKS, samo u jučerašnjoj utakmici. Neka ostane na klupi koliko god to ide, jer kad ne bude išlo, on će sam otići, to znam. Čovjek je uradio lavovski dio posla i samo ću reći kapa dole. Neka izbore Evropu, nešto tu pokušaju , pa onda u novu sezonu kad se bude ulazilo, da to bude napokon prava stvar.

Ne mogu više da slušam i čitam nakon svakog mogućeg neuspjeha da se talasa iz krajnosti u krajnost. Evo sad se opet piše o upravi, to i ti sam pišeš, samo ne znam kojim povodom? Za šta su oni krivi jučer? Omogućili su pojačanja ko je Husref htio, sve odradili što je do njih bilo i šta sad? Možda je trebala Sabrina navuči kopačke i ići igrati ili Valentin ili Kantardžić ili Hujić itd.?
Poraz je isključivo do igrača i Husrefa. Loše se otvorio meč, par grešaka u sastavu, nismo uspostavili igru, iako smo stigli do vodstva, opet nas je sahranio taj strah i nedostatak pameti i hrabrosti u ključnim trenutcima. I to je sva mudrost. Kakve veze imaju čelni ljudi za poraz? Samo neka mi to neko objasni i ja mu čestitam. Zašto o upravi niste pisali ili recimo nisi pisao dok su trajale pripreme? Dok se pobjeđivalo od dolaska Musemića? Zato što bi te ljudi mršnuli i poslali u pm, kao i bezboroj puta, zato si ti i skontao taktiku da nabrzaka uletiš kada se izgubi, kada se odigra loše, odnosno jednostavno kad se desi neko razočaranje. Mojne mi te priče, ako ovdje ima ovaca, ljudi bez svog viđenja i koji nemaju svoje "ja", onda ja to nisam. Muka mi više od ljudi koji se vode parolom "gdje svi, tu i mali Mujo".

Ponavljam.. I dalje vjerujem u ovu ekipu. Ekipa koja je od dolaska Husrefa sabijala svaku tekmu, koja je igrala najljepši i najatraktivniji fudbal ne može da bude loša. Kaže "Husref ne zna pristupiti derbijima".. Na osnovu čega se to zaključuje? Mlatnut je Zrinjski u Mostaru, odlična bila igra. Mlatnut je i Široki na Koševu, mogla je biti i petarda, ali realizacija zakazala, kao i bezbroj puta u ključnim utakmicama.
Zadnja izmjena: AlfredNobel, dana/u 19 feb 2018, 19:27, ukupno mijenjano 1 put.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Laznjak
Postovi: 1946
Pridružen/a: 23 okt 2017, 14:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Laznjak » 19 feb 2018, 19:19

Ja javašluka i foruma. Vidimo se kad neko napravi nesto normalno, a ne da svako lijeci svoje frustracije na necemu sto nam je svima u srcu.
Uvijek Merlin nikad Tifa,uvijek Soker nikad Fifa.

Titula-🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup-🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Esport » 19 feb 2018, 19:24

Poraz je dio savakog sporta.
Slabosti u realzaciji su bolne ali prihvatljive.
Nezalaganje i neborbenost je ono što trajno boli, to je ono na ćemu treba raditi.

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.