FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA 2

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Može li FK Sarajevo proći FC Milsami i tako se plasirati u 2. pretkolo Konferencijske Lige?

Da
141
67%
Ne
69
33%
 
Ukupno glasova: 210

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 06 maj 2021, 01:24

Zamislite braco imamo pored Fanima jos 3 stranca njegove kvalitete, a ne ove kao Krle, Pejovic ili Cmilja? Pa gdje bi nam kraj bio.
Uvijek sam govorio dovedi 4 top stranca evo sad ih moze i 5 biti u rosteru. To ti je pola ekipe na terenu ako golmana ne računamo. Pa pojedes ligu laganini, a i u Evropi se imaš čemu nadati. Samo mi nemojte govoriti, da ima Fanimo enormnu platu. Potrudiš se iskopas igraca i zavrsis posao. Imam osjecaj, da bolju skauting službu imaju Mladost, Velež, Tuzla i ostali od nas.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Aduka87
Postovi: 9167
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 06 maj 2021, 01:37

A po cemu je taj Turkovic legenda kuba, lik 90 tekmi 17 golova. Pa ako cemo gledat statistiku za njega je Krste Ronaldo i Messi licno. Jbt Haris Handzic ima bolju statistiku od njega, trofejniji od njega pa se niko ne usudi reci da je legenda kluba po cemu je doticni "najbolji poslijeratni igrac" ?
Zadnja izmjena: Aduka87, dana/u 06 maj 2021, 01:59, ukupno mijenjano 1 put.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Sanchez1987
Postovi: 2930
Pridružen/a: 02 feb 2020, 11:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sanchez1987 » 06 maj 2021, 01:54

ElCartel11 je napisao/la:
06 maj 2021, 01:24
Zamislite braco imamo pored Fanima jos 3 stranca njegove kvalitete, a ne ove kao Krle, Pejovic ili Cmilja? Pa gdje bi nam kraj bio.
Uvijek sam govorio dovedi 4 top stranca evo sad ih moze i 5 biti u rosteru. To ti je pola ekipe na terenu ako golmana ne računamo. Pa pojedes ligu laganini, a i u Evropi se imaš čemu nadati. Samo mi nemojte govoriti, da ima Fanimo enormnu platu. Potrudiš se iskopas igraca i zavrsis posao. Imam osjecaj, da bolju skauting službu imaju Mladost, Velež, Tuzla i ostali od nas.
Nije imas osjecaj nego je tako,bar dok je ( ne) radio zipov idol,taj nije znao na karti naci npr Argentinu kamo li da dovede igraca porijeklom iz te zemlje,i zamisli sad takvog su branili koliko godina? jer su oni pravi navijaci i iskreno vole klub :rol:

Avatar
feniksptica
Postovi: 15280
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la feniksptica » 06 maj 2021, 01:56

Evander je napisao/la:
06 maj 2021, 01:02
joker90 je napisao/la:
06 maj 2021, 00:16
Zeka Turković mora biti Head of youth development u akademiji! :kafa:
Ne mora biti nista, ali to ne mijenja cinjenicu da je vjerovatno najbolji poslijeratni igrac Sarajeva.
Pa sta ?? Trebamo mu se cijeli zivot zahvaljivati zbog toga ?? Imo je kvalitete kao igrac i dobio je sansu. Ocigledno nema kvaltiete da radi bilo sta drugo u klubu i treba dobit šut kartu i eventualno od kluba godisnju ulaznicu. Nema pametovanja.

Postoje kritikovanja bivsih igraca svugdje u svijetu, al se osjeti zdrava kritika i kritika koja ide u korist kluba. Ovo sto oni rade je zlo i treba ih sudskih godiniti. Sve rade dvolicno, licemjerno za dobrobit kluba a zapravo gledaju DJE SU ONI TU.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Zagor
Postovi: 5507
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zagor » 06 maj 2021, 02:18

Gledam onaj skraceni snimak derbija 1999. na Kosevu (1:0), jel na jucerasnji dan. Pa jbt koliko je tada bio vrlo slab kvalitet igre. I jednih i drugih. Danas bi mozda neka prosjecna ekipa PL poderala i tadasnjeg i FKS i žljščr. Doduse i totalno losi usčovi za igru.
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
adem993
Postovi: 406
Pridružen/a: 29 dec 2015, 18:23
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la adem993 » 06 maj 2021, 02:36

ElCartel11 je napisao/la:
06 maj 2021, 01:24
Zamislite braco imamo pored Fanima jos 3 stranca njegove kvalitete, a ne ove kao Krle, Pejovic ili Cmilja? Pa gdje bi nam kraj bio.
Uvijek sam govorio dovedi 4 top stranca evo sad ih moze i 5 biti u rosteru. To ti je pola ekipe na terenu ako golmana ne računamo. Pa pojedes ligu laganini, a i u Evropi se imaš čemu nadati. Samo mi nemojte govoriti, da ima Fanimo enormnu platu. Potrudiš se iskopas igraca i zavrsis posao. Imam osjecaj, da bolju skauting službu imaju Mladost, Velež, Tuzla i ostali od nas.
Eh zato nam treba neko na pozociji SD tipa Kodro,Barbarez,Spahic,Hadzibegic, Zahovic vrijeme je za tako nesto prebitna funkcija i uprava je na potezu da vidimo od cega su i za sta su.
Bit ćeš opet prvak čest 1946

Saraj'vo ko nekad želja nam je jedina!!!

Ooooo sta se desilo,pa te ludo volim saraj'vo

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bodi123 » 06 maj 2021, 02:48

Aduka87 je napisao/la:
06 maj 2021, 01:37
A po cemu je taj Turkovic legenda kuba, lik 90 tekmi 17 golova. Pa ako cemo gledat statistiku za njega je Krste Ronaldo i Messi licno. Jbt Haris Handzic ima bolju statistiku od njega, trofejniji od njega pa se niko ne usudi reci da je legenda kluba po cemu je doticni "najbolji poslijeratni igrac" ?
Ne možeš Handžića sa Zekom porediti, to je grijeh brate, nije sve u statistici. Od Zeke veći majstor s loptom i bolji dribler u naš klub još došao nije. Čovjek koji je bacao igrače na guzove ko Messi, smijala se raja, bolji igrač se nije pojavio u ovom post-ratnom periodu.

Zeka je sa haman 40 godina šprdao Genk s 15 kila viška, klasa baš u svakom smislu
Zadnja izmjena: bodi123, dana/u 06 maj 2021, 02:52, ukupno mijenjano 1 put.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

vedinjo98
Postovi: 2104
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 06 maj 2021, 02:50

Razne nase legende se spominju, a jedan on najjacih gotovo uvijek bude izostavljen. Rijec je naravno o velikom fudbalskom majstoru Edhemu Sljivi. Covjek koji trenutno zivi u Belgiji, gdje je i karijeru okoncao nazalost. Nisam pobornik toga legenda kluba treba sa bude na funkciji, ali da se treba sjetiti onih koji su to zasluzili, sigurno! Ne znam sto ga se niko iz kluba nikad ne sjeti bar za neke proslave. U Belgiji ima svoje turnire, a vamo ga svi zaboravili.
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5811
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 06 maj 2021, 02:52

I da si legenda kluba i da si naj trifejni i najbolji igrac kluba u histori recimo SAFET SUSIC nemozes bit iznad kluba.

Apsulutno nebih dopusta ni jednom treneru da bude ni pomocni trener u klubu ako nebi imao iskustva u nekom drugom klubu iz pl bh.

Datim im sansu da posle skole urade neko staziranje i to je sve. Bez obzira koliko god mi sad gledali Hadziju on je dosad bio najbolji sd od zavrsetka rata oa ovamo. I po igracima pa i po titulama. Al on je rad u olimpicu par godina pokazao se i evo kod nas nije bio sasvim solidan doveo je dobrih igraca prodao se fin broj igraca posebno ako osvoimo dk abd on ce bit umapmcen u nasem klubu..

Tako i treneri, nas ni jedan igrac osim vuleta nije nikakvu karijeru trenersku napravio evo i vule trivunovic je gosk vodio i ugasio se.

Fedja Dudic je najvise postigo

Nevidim razlog kojom logikom zaposljavamo ljude u skolu fudbala nije valjda jedina kriterije da je nekad igra za SARAJEVO.

Mi ako nebudemo imali para za stranca da nam bude trener,FEDJU DUDICA BI DOVEO PO isteku ugovora Vinka ako se Fedja bude razvijao ko dosad

Zoran28
Postovi: 1328
Pridružen/a: 12 dec 2020, 17:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zoran28 » 06 maj 2021, 03:40

Samo je kod nas kvalifikacija za posao u klubu - legenda.
To sto si se zapustio, imas 40 kg voska, cugas, zivis neuredan zivot, u losem si drustvu...to je nevazno, ti si legenda.

Taj Zeka je raji bio drag sto je imao carlamu, atrakivne poteze, a doprinos rezultatima kuba mu je otprilike kao Haskica, Stojceva, Okica... Nek ga voda Danac koji nije uzivo pogledo tekme od kako mu je brat nogiran iz kluba !!!
Dugo se Osim pokušavao izboriti za svoje mjesto pod suncem, a kada ga je početkom 1960-ih našao, došla je čuvena Afera Planinić i jednogodišnja suspenzija, službeno zbog namještanja utakmica

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5811
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 06 maj 2021, 06:03

Posto je utakmica u petak, sta ovekivat, dalice SISOJE I VICO sta dogovarat (nije da mu VICO nije namjesto poziciju u savezu evo i mjenjamu prvom travu na tusnju). Sjetimo se da je radi 20 k km Dina htio da tuce. Znaci bulje bi dao za marku (inace tipovi koji i imaju enormba bogastva sladje mu je 20 k km ovih nego 2 m km sto mu smrde na stednoj)

Posebno sto ce Vico to pogurat sa sudiom po zadatku plus sto ce sisoju zakitit stricovim parama od sverca cigara u ratu moglo bi nam se obit o glavu..

Vidim da neki pricaju da su nama vise sudije pomogle nego odmoglo, predpostavljam da aludira na derbi na grbavici i krupu na kosevu.

U derbiju da je VAR bio sigurno bi se gledo i morale bi se povracit one izprekidane linice koje se koriste kad je rijec o milimetrima

Krupa sudija prije toga prvo nije nama sudio penal hdje tip namjerno igra rukom, penal za krupu jeste bio al je dosta pomocni sudija kumovo jer je digo zastavu da je lopta zasla i igraci su na sekundu zastali i tek kad se akcija zavrsila glavni sudija uvazava pomocnog

Penal protiv zrinjskog( vrlo vjerovatno bi uzeli sva tri boda da ga nije svirao)
Penal protiv zelje ( samo sreca pa ga rekreativac promasio) posto bi vec mi smotali kablove i ugasili mjesalicu i cekali novu sezonu..

Pobjedit SISOJU kako umijemo i znamo

VOLIM TE SARAJEVO

Metalac
Postovi: 45
Pridružen/a: 27 jul 2020, 13:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Metalac » 06 maj 2021, 07:21

Mišljenja sam da bi FEDJA DUDIČ bio odlićno rješenje kad su upitanju domači treneri. Pokazao je da je dobar treneri motivator ekipe.Perspektivan i moderan trener koji voli napadacku igru i ekipa mu igra dopadljiv fudbal.Sa njm bi i mladi igraći napredovali..

FoSte95
Postovi: 12637
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FoSte95 » 06 maj 2021, 07:35

Vanja8 je napisao/la:
06 maj 2021, 00:10
FoSte95 je napisao/la:
05 maj 2021, 23:32
Zip je napisao/la:
05 maj 2021, 22:32
"Prema prijedlogu novog Statuta i Poslovnika o radu Skupštine FK Sarajevo trajnim članom Skupštine FK Sarajevo bi se postajalo dobrovoljnom uplatom jednog ili više uloga novčanih sredstava u iznosu od 1.500 KM, sa ciljem sticanja upravljačkih, odnosno glasačkih prava, o čemu bi se izdala posebna potvrda. Status člana Skupštine dostupan je svim fizičkim i pravnim licima iz Bosne i Hercegovine, ali i inostranstva"

Ovako se ljubav prema klubu pokazivala, a ne fb statusima tkz legendi.
Taman imam milju ipo uštekanu :kafa:
Ne znam sta bi Vanja rekao :rol:
Odmah ulozi lovu u medicinsku ustanovu koja ti lijeci pulena,yebo li te on...
:nene: :nene: moram uložiti u klub da se više pitam oko transfera
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Tarpi1234
Postovi: 191
Pridružen/a: 29 dec 2020, 08:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tarpi1234 » 06 maj 2021, 07:59

Zeka je majstor fudbala al daleko od legende..Pa on je igrao u FKS kad nigdje nije mogao,jednom neka suspenzija pa se vratio igrao mislim 6 mjeseci ili god..I opet otisao,tada je bio u HNL I jos je igrao kad je zavrsio ozbiljan fudbal vani,kod nas dosao poslije 6 mjeseci pauze sjecam se prva prijateljska protiv Ozrena Zeka imak 10 kg viska minimum.. al I tada, takav nam je valjao..Svaka mu cast za karijeru fudbalera al kao trener je 0 jos I mahala okolo ..

mma_hz
Postovi: 10625
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 06 maj 2021, 08:15

Zeka sa svojim intelektualnim kvalitetima nr moze voditi moj Pofalicki,isto tako i Berberovic..
Nego Muhidina skinuti sa Hitne i dovesti,e to je legenda kluba.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Zoran28
Postovi: 1328
Pridružen/a: 12 dec 2020, 17:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zoran28 » 06 maj 2021, 08:20

Metalac je napisao/la:
06 maj 2021, 07:21
Mišljenja sam da bi FEDJA DUDIČ bio odlićno rješenje kad su upitanju domači treneri. Pokazao je da je dobar treneri motivator ekipe.Perspektivan i moderan trener koji voli napadacku igru i ekipa mu igra dopadljiv fudbal.Sa njm bi i mladi igraći napredovali..

slika


Feđa iz dat ju ? :rol: :rol:
Dugo se Osim pokušavao izboriti za svoje mjesto pod suncem, a kada ga je početkom 1960-ih našao, došla je čuvena Afera Planinić i jednogodišnja suspenzija, službeno zbog namještanja utakmica

mma_hz
Postovi: 10625
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 06 maj 2021, 08:20

Zip je napisao/la:
05 maj 2021, 23:04
Kako zaboli istina kad im kazes zbog cega legende kluba nisu uplatile 1500 za spas i ulog u FkS.
Odmah ih baci na agresivu.
Baci momka na agresivu tvoja glupost sto si napisao oko parole.To je i tvoja parola,pasa a ne njihova.
Zapamti uvijek Horde su Sarajevo...mogu se ja ne slagati u more stvari sa njima ali ponavljam Horde su Sarajevo i ne pisi vise onakve gluposti,kad znam da si pametniji od toga.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

OsmaDolazi
Postovi: 2657
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmaDolazi » 06 maj 2021, 08:55

joker90 je napisao/la:
06 maj 2021, 01:11
Evander je napisao/la:
06 maj 2021, 01:02
joker90 je napisao/la:
06 maj 2021, 00:16
Zeka Turković mora biti Head of youth development u akademiji! :kafa:
Ne mora biti nista, ali to ne mijenja cinjenicu da je vjerovatno najbolji poslijeratni igrac Sarajeva.
Diskutablno! Što mu je opet kvalifikacija da bude na istoku s nama, a ne pametuje i ne pita se bilo šta u i oko kluba.
Ma nije ni diskutabilno. Pa vise je traga ostavio Alen Skoro nego Zeka. Ne znam na osnovu cega misli da je legenda kluba.

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 06 maj 2021, 09:17

mma_hz je napisao/la:
06 maj 2021, 08:20
Zip je napisao/la:
05 maj 2021, 23:04
Kako zaboli istina kad im kazes zbog cega legende kluba nisu uplatile 1500 za spas i ulog u FkS.
Odmah ih baci na agresivu.
Baci momka na agresivu tvoja glupost sto si napisao oko parole.To je i tvoja parola,pasa a ne njihova.
Zapamti uvijek Horde su Sarajevo...mogu se ja ne slagati u more stvari sa njima ali ponavljam Horde su Sarajevo i ne pisi vise onakve gluposti,kad znam da si pametniji od toga.
Zbunjen sam. Čekaj, ko je sad Sarajevo? Husref ili horde? Ne znam sad koga volim kad kažem da volim Sarajevo. Imal gdje kakav spisak ko je sve Sarajevo?
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 06 maj 2021, 09:31

Ovo iz kluba treba otjerati sve! Čekaju da nam Dinamo ili Partizan pokupe Zeku i Džemicu pa da njima štanjcaju nove Strahinje Pavloviće i Livakoviće...
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.