FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA 2

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Može li FK Sarajevo proći FC Milsami i tako se plasirati u 2. pretkolo Konferencijske Lige?

Da
141
67%
Ne
69
33%
 
Ukupno glasova: 210

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 09 maj 2021, 01:35

Nadam se da ce se tokom sutrašnjeg dana raspetljati ovo u vezi istog broja bodova nas i Borca na kraju sezone, baš mi počelo stvarati nervozu.Ovi iz BL po fb pišu da su oni u prednosti zbog gostujucih golova na Koševu.

MNON1987
Postovi: 189
Pridružen/a: 11 dec 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MNON1987 » 09 maj 2021, 02:12

Treba otici na trening i popricati sa sefom i igracima, nesto negdje ne stima i ocigledno je. Sve je u nasim rukama i moramo uzeti sve do kraja... druge opcije nemamo, Borac sa onom igrom danas nema se cemu nadati protiv Tuzla City i Zrinjskog vjeruj. Treba na trening otici i reci Gospodinu Vinkecu da treba stroga ofanziva da ide, igracima objasniti da se glavom na kopacku ide, da se dres FKS natopi znojem i krvlju ako treba. Sve osim titule je sramota, kup me ne zanima. Hocu borbenost, krv, znoj, emociju u ove preostale tekme, volio bi i da se HZ aktiviraju da neke parole odrade i da malo treninge posjete. Treba maksimalna mobilizacija svih nas, ja sam uvjeren da ovi momci mogu uzeti sve do kraja.




SINOC SAM SANJAO STADION KOSEVO BORDO DRESOVE I SVOJU MALU ZASTAVU....


slika

Avatar
Aduka87
Postovi: 9108
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 09 maj 2021, 02:18

Pa fino je covjek rekao da se gleda ukupna gol razlika, a ono za međ omjer vazi samo za 2/3 dio takmicenja.

O čemu se radi? Ukoliko ekipe imaju identičan bodovni saldo na kraju sezone, presudni su međusobni ogledi. No, tu je situacija izjednačena – Sarajevo ima pobjedu od 4:2 na Koševu, Borac trijumf od 0:2 također na našem najvećem stadionu, dok je susret ovih timova u Banjoj Luci završen remijem (2:2).

Ukupna gol-razlika u međusobnim utakmicama tako iznosi 6:6. No, s obzirom da je Sarajevo, za razliku od Borca, dvije od te tri utakmice igralo kući, postavlja se pitanje da li pravilo gola u gostima ima ovdje ikakvu ulogu?

“Nema. Trokružni je sistem, pravilo gola u gostima primjenjuje se tek nak drugog kruga, kod određivanja plasmana ekipa za treću fazu. Dakle, na kraju kompletne sezone nije primjenjivo, jer nema ni logike ako je već jedna ekipa domaćin u dva meča, a druga u jednom. U konkretnom slučaju Sarajeva i Borca trenutno nijedna ekipa, stoga, nema prednost te će u slučaju jednakog broja bodova na završetku sezone odlučivati ukupna gol-razlika, jer je ova u međusobnim utakmicama svakako izjednačena”, pojašnjava za **** Milorad O. Lale, predsjednik Takmičarske komisije NSBiH.
Zadnja izmjena: Aduka87, dana/u 09 maj 2021, 02:23, ukupno mijenjano 1 put.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Testo » 09 maj 2021, 02:22

Mobilisati sve moguće snage, moramo biti pravi !
Hajdeeeeeeeeeeeee
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Testo » 09 maj 2021, 02:23

slo slo slobodo na q te nabodo :njanjanja:
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Testo » 09 maj 2021, 02:25

Aduka87 je napisao/la:
09 maj 2021, 02:18
Pa fino je covjek rekao da se gleda ukupna gol razlika, a ono za međ omjer vazi samo za 2/3 dio takmicenja.

O čemu se radi? Ukoliko ekipe imaju identičan bodovni saldo na kraju sezone, presudni su međusobni ogledi. No, tu je situacija izjednačena – Sarajevo ima pobjedu od 4:2 na Koševu, Borac trijumf od 0:2 također na našem najvećem stadionu, dok je susret ovih timova u Banjoj Luci završen remijem (2:2).

Ukupna gol-razlika u međusobnim utakmicama tako iznosi 6:6. No, s obzirom da je Sarajevo, za razliku od Borca, dvije od te tri utakmice igralo kući, postavlja se pitanje da li pravilo gola u gostima ima ovdje ikakvu ulogu?

“Nema. Trokružni je sistem, pravilo gola u gostima primjenjuje se tek nak drugog kruga, kod određivanja plasmana ekipa za treću fazu. Dakle, na kraju kompletne sezone nije primjenjivo, jer nema ni logike ako je već jedna ekipa domaćin u dva meča, a druga u jednom. U konkretnom slučaju Sarajeva i Borca trenutno nijedna ekipa, stoga, nema prednost te će u slučaju jednakog broja bodova na završetku sezone odlučivati ukupna gol-razlika, jer je ova u međusobnim utakmicama svakako izjednačena”, pojašnjava za **** Milorad O. Lale, predsjednik Takmičarske komisije NSBiH.
ma ne vjeruj ni kad poklone donose :hmmmmm:
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Testo » 09 maj 2021, 02:27

sad svinjskom gori pod nogama za evropu.
mislim da i oni i široki rizikuju da završe ko brotnjo ako ostanu bez evrope.
s tim da široki ima dobru omladinsku školu pa ih to malo vadi, dok bi svinjski grohnuo samo tako
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 09 maj 2021, 03:32

Jel zadnja tri kola svi počinju u isto vrijeme ?

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tm01hzne » 09 maj 2021, 03:54

Historicar je napisao/la:
09 maj 2021, 03:32
Jel zadnja tri kola svi počinju u isto vrijeme ?
Mislim samo zadnja 2 jer se, prema rasporedu prijenosa, 31. kolo igra u subotu i nedjelju.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 09 maj 2021, 06:04

Inijesta je napisao/la:
08 maj 2021, 23:04
Sto se brinete za Horde to su samo lajavci na portale Mcdonaldsa, nista se oni ne pitaju ...
kad ono opsta panika u Klubu, samo da podsjetim onog pusikurca koji je branio Rumeno smece da je ovo sve krenulo s njegovim “pripazom” kojim je ostetio Klub ko niko dosad

Za one koji kazu gdje je podrska kad je najpotrebnije? Za razliku od vas koji drkate tastaturu Horde su i prije Borca a i pred derbi otisli na trening, dali maximalnu podrsku i igracima i Upravi, i davat ce do kraja sezone a onda ce bgm svi u Klubu odgovarati za postignute rezultate i to je jedino posteno
Od silnog petljanja u klub zaboravili trans al dobro ko da je to bitno navijacima....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 09 maj 2021, 06:14

vedinjo98 je napisao/la:
09 maj 2021, 00:13
bordobijeli je napisao/la:
08 maj 2021, 23:37
vedinjo98 je napisao/la:
08 maj 2021, 23:32


Sve napisano su upravu osim ono za IO. Jedino sto je pogresno u svemu tome jeste vrijeme kad se objavljuje. Nasi tacno kao da zele da izgube titulu.
Nisam rekao da nisu u pravu, nego nije mi ovo navijacki, nekako previse napisano. Mi navijaci hocemo titulu i srce na teren to trazimo, a ovo funkcionisanje kluba, UO, ko sta kako to nek drugi vode racuna kako ce. Mi samo rezultat hocemo ako ne bude onda treba traziti krivce.
Slazem se da je mozda previse napisano, ali realno svako pitanje ima smisla. Ako zijanimo titulu definitivno neko mora preuzeti krivicu. Po meni je tu vise faktora ukljuceno: los prijelazni rok, nepromocija mladih, ziheraska igra trenera koji nema osjecaja nizasta, limitirani igraci, tezak raspored i na kraju zacinis sa sudijama. Eh sada to je za neke druge diskusije ko je jos iz kluba upleten u to. Manijaci bi dosad trebali vjesat svakog ko ima veze s klubom, bolje da su Horde sada pruzile podrsku igracima.
Pa vec je otiso lik najvise zasluzan za sta nemamo na terenu....

A neces tjerati upravu koja i da nista ne uzmemo ove godine ima 3 trofeja u 3 godine, zavrsili stadion i rade na kampu....i za to treba preuzeti odgovornost...

To je ko sad da ja posaljem pismo hordama hej mene stid sto nam je pao trans pred derbi, ko je preuzeo odgovornost? Posto trazis tako nesto da cujem koji vodja je prestao biti vodja zbog toga?
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
holyman
Postovi: 7944
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la holyman » 09 maj 2021, 07:26

Denchi je napisao/la:
09 maj 2021, 06:14
vedinjo98 je napisao/la:
09 maj 2021, 00:13
bordobijeli je napisao/la:
08 maj 2021, 23:37


Nisam rekao da nisu u pravu, nego nije mi ovo navijacki, nekako previse napisano. Mi navijaci hocemo titulu i srce na teren to trazimo, a ovo funkcionisanje kluba, UO, ko sta kako to nek drugi vode racuna kako ce. Mi samo rezultat hocemo ako ne bude onda treba traziti krivce.
Slazem se da je mozda previse napisano, ali realno svako pitanje ima smisla. Ako zijanimo titulu definitivno neko mora preuzeti krivicu. Po meni je tu vise faktora ukljuceno: los prijelazni rok, nepromocija mladih, ziheraska igra trenera koji nema osjecaja nizasta, limitirani igraci, tezak raspored i na kraju zacinis sa sudijama. Eh sada to je za neke druge diskusije ko je jos iz kluba upleten u to. Manijaci bi dosad trebali vjesat svakog ko ima veze s klubom, bolje da su Horde sada pruzile podrsku igracima.
Pa vec je otiso lik najvise zasluzan za sta nemamo na terenu....
Kad je to raspali borcev pusikhurac otisao, nisam upucen
NEMA NAZAD

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 09 maj 2021, 07:57

RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Napapijri
Postovi: 4557
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Napapijri » 09 maj 2021, 08:08

Denchi je napisao/la:
09 maj 2021, 06:04
Inijesta je napisao/la:
08 maj 2021, 23:04
Sto se brinete za Horde to su samo lajavci na portale Mcdonaldsa, nista se oni ne pitaju ...
kad ono opsta panika u Klubu, samo da podsjetim onog pusikurca koji je branio Rumeno smece da je ovo sve krenulo s njegovim “pripazom” kojim je ostetio Klub ko niko dosad

Za one koji kazu gdje je podrska kad je najpotrebnije? Za razliku od vas koji drkate tastaturu Horde su i prije Borca a i pred derbi otisli na trening, dali maximalnu podrsku i igracima i Upravi, i davat ce do kraja sezone a onda ce bgm svi u Klubu odgovarati za postignute rezultate i to je jedino posteno
Od silnog petljanja u klub zaboravili trans al dobro ko da je to bitno navijacima....
Kad i gdje je zaboravljen trans? Hajde molim te reci nam.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Tatamata1946
Postovi: 1556
Pridružen/a: 09 dec 2019, 11:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tatamata1946 » 09 maj 2021, 08:19

Denchi je napisao/la:
09 maj 2021, 06:04
Inijesta je napisao/la:
08 maj 2021, 23:04
Sto se brinete za Horde to su samo lajavci na portale Mcdonaldsa, nista se oni ne pitaju ...
kad ono opsta panika u Klubu, samo da podsjetim onog pusikurca koji je branio Rumeno smece da je ovo sve krenulo s njegovim “pripazom” kojim je ostetio Klub ko niko dosad

Za one koji kazu gdje je podrska kad je najpotrebnije? Za razliku od vas koji drkate tastaturu Horde su i prije Borca a i pred derbi otisli na trening, dali maximalnu podrsku i igracima i Upravi, i davat ce do kraja sezone a onda ce bgm svi u Klubu odgovarati za postignute rezultate i to je jedino posteno
Od silnog petljanja u klub zaboravili trans al dobro ko da je to bitno navijacima....
Kakve to veze ima sa podrskom igracima i sš? Zar nisu dali podrsku i trazili ofanzivnu i birbenu igru na derbiju,zar to nije za pohvaliti?

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 09 maj 2021, 08:23

slika

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 09 maj 2021, 08:26

Tatamata1946 je napisao/la:
09 maj 2021, 08:19
Denchi je napisao/la:
09 maj 2021, 06:04
Inijesta je napisao/la:
08 maj 2021, 23:04
Sto se brinete za Horde to su samo lajavci na portale Mcdonaldsa, nista se oni ne pitaju ...
kad ono opsta panika u Klubu, samo da podsjetim onog pusikurca koji je branio Rumeno smece da je ovo sve krenulo s njegovim “pripazom” kojim je ostetio Klub ko niko dosad

Za one koji kazu gdje je podrska kad je najpotrebnije? Za razliku od vas koji drkate tastaturu Horde su i prije Borca a i pred derbi otisli na trening, dali maximalnu podrsku i igracima i Upravi, i davat ce do kraja sezone a onda ce bgm svi u Klubu odgovarati za postignute rezultate i to je jedino posteno
Od silnog petljanja u klub zaboravili trans al dobro ko da je to bitno navijacima....
Kakve to veze ima sa podrskom igracima i sš? Zar nisu dali podrsku i trazili ofanzivnu i birbenu igru na derbiju,zar to nije za pohvaliti?
Treba neko preuzeti odgovornost za padanje transa, nema izgovora :D
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Cokituki
Postovi: 400
Pridružen/a: 22 nov 2020, 08:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Cokituki » 09 maj 2021, 08:42

Denchi je napisao/la:
09 maj 2021, 06:04
Inijesta je napisao/la:
08 maj 2021, 23:04
Sto se brinete za Horde to su samo lajavci na portale Mcdonaldsa, nista se oni ne pitaju ...
kad ono opsta panika u Klubu, samo da podsjetim onog pusikurca koji je branio Rumeno smece da je ovo sve krenulo s njegovim “pripazom” kojim je ostetio Klub ko niko dosad

Za one koji kazu gdje je podrska kad je najpotrebnije? Za razliku od vas koji drkate tastaturu Horde su i prije Borca a i pred derbi otisli na trening, dali maximalnu podrsku i igracima i Upravi, i davat ce do kraja sezone a onda ce bgm svi u Klubu odgovarati za postignute rezultate i to je jedino posteno
Od silnog petljanja u klub zaboravili trans al dobro ko da je to bitno navijacima....
I jedan i drugi metuzalemi glup i gluplji

Tatamata1946
Postovi: 1556
Pridružen/a: 09 dec 2019, 11:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tatamata1946 » 09 maj 2021, 08:50

Denchi je napisao/la:
09 maj 2021, 08:26
Tatamata1946 je napisao/la:
09 maj 2021, 08:19
Denchi je napisao/la:
09 maj 2021, 06:04


Od silnog petljanja u klub zaboravili trans al dobro ko da je to bitno navijacima....
Kakve to veze ima sa podrskom igracima i sš? Zar nisu dali podrsku i trazili ofanzivnu i birbenu igru na derbiju,zar to nije za pohvaliti?
Treba neko preuzeti odgovornost za padanje transa, nema izgovora :D
Kakve to veze ima sa igracima i sš? Djetinjast si!
Ljudi su otisli u Butmir i dali podrsku pred derbi i to je za pohvalu

Avatar
Vanja8
Postovi: 10036
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 09 maj 2021, 08:57

Ma ok je Saopštenje HZ,razumljivo je da ce se ljudi oglasiti i to postujem.
Stvar je u tome da su sa onim napisanim oko Uprave ucinili to obracanje klubu malo neozbiljnim.
Klub bez Uprave, ne znam sta bih sam rekao na to...
Druga stvar u Saopštenje se povlaci i ono upozorenje za koje nisam siguran sta znaci i na sta se odnosi...

Moramo prihvatiti jednom za sva vremena da mi imamo vlasnika i da covjek koji ulaze novac odlucije o svemu.
Licno je na Namu da li ce ili nece prihvatiti sugestije Navijacke Skupine...
Sad u junu analiza rad UO i ono sto bude prezentirani javnosti zapravo je i odluka vecinskog vlasnika.

Sustinski podrzavam obracanje Hordi jer je i takvo kako je napisano jedna vrsta pritiska i glas navijaca,ali itekako se zna u cijim rukama su poluge za donošenje odluka u klubu.

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: has i 18 gostiju.