FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
121
47%
Ne
136
53%
 
Ukupno glasova: 257

spezial
Postovi: 3666
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 06 jun 2023, 15:46

Cvajta je uz championship vjerovatno najjaca druga liga svijeta. Valjda vam cinjenica da ce je naredne sezone igrati hertha, schalke i hsv treba reci dovoljno

propoklopac
Postovi: 265
Pridružen/a: 16 jun 2021, 09:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la propoklopac » 06 jun 2023, 15:53

bordobijeli je napisao/la:
06 jun 2023, 15:22
Steta za Vukotica, al mene vise pogodi kad skontam da ljudi više vole cvajtu nego kod nas. Hocemo vrhunske trenere, grupnu fazu a ljudi vise vole u njemacku trecu nego u BiH stvarno porazavajuce. Al et sta je tu je meni FKS najbolji al realnost da smo daleko od europe.
Realnost je da izabere Cvajtu, ako smo pošteni i realni.
Cvajta je u drugu englesku ligu najjaca II liga uz to mnogo dobro plaćena, nego se mi malo precjenjujemo, lik se uredno javno izvinuo jer je bio sve dog s nama, ali 9 od 10 igraca bi isto uradilo.

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9496
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 06 jun 2023, 15:57

Ovaj transfer je ok ako Francis neće ostati, kao ni Ikić.
Plus, obavezno opciju otkupa ubaciti u ugovor. Ne vrijedi momka dovesti na posudbu bez opcije otkupa. On prekuca npr pola sezone ili sezonu, i tamo nekom klubu iz Kolumbije igrača u vrhunsku formu dovedemo.
Ako se pokaže dobro, nije ni 250-300.0000€ puno. Pogotovo sada kad kupujemo igrače za fine cifre.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
miky_hz
Postovi: 23018
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 06 jun 2023, 15:59

spezial je napisao/la:
06 jun 2023, 15:15
slika

Nije mu ni strano igrati u bordo dresu :kafa:
slika

E divi mu noge :| :shock:

Ovaj na steroidima realno :mrgreen:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Chony533
Postovi: 1346
Pridružen/a: 21 jul 2021, 21:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Chony533 » 06 jun 2023, 15:59

Ova braca su lijevo i desno krilo
I grb što kuca, umjesto srca…🔴⚪️
COYG‼️

bordobijeli
Postovi: 14222
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 06 jun 2023, 16:00

GalileoGalilei je napisao/la:
06 jun 2023, 15:41
bordobijeli je napisao/la:
06 jun 2023, 15:22
Steta za Vukotica, al mene vise pogodi kad skontam da ljudi više vole cvajtu nego kod nas. Hocemo vrhunske trenere, grupnu fazu a ljudi vise vole u njemacku trecu nego u BiH stvarno porazavajuce. Al et sta je tu je meni FKS najbolji al realnost da smo daleko od europe.
Šta je poražavajuće? Ja vas stvarno ne razumijem.. Naravno da je Cvajta bolja, plaćenija i kvalitetnija od naše lige, ne duplo, nego troduplo. Bolji finansijski uslovi, bolji tereni i kampovi, bolji igrači i treneri, konkurentniji i izazovniji itd. Također, ukoliko se pokaže, na oku je mnogim skautima. Treće, o Njemačkoj kao zemlji da ne govorim, po pitanju života jednog fudbalera.

Nikad mi neće ući u glavu uzdizanje naše lige, a to se radi i s reprezentacijom. Od kriminalnog Saveza, kriminalnih sudija i svega ostalog, loših ekipa, nekvalitetnog fudbala itd. Ti onda dođeš i čudiš se kako neko bira Njemačku prije BiH? Ne znam jesam li ja lud, ali ne kontam takve mozgove. Ode čovjek da zaradi, da igra i živi u boljim uslovima. Fudbalerima karijera traje kratko, zato je razumno da hoće da uzmu što više love.
Ne čudim se ja sto je on izabrao cvajtu, nego se cudim kad ljudi pišu kakav Mirza, Husref treba dovesti Keka, Magata, Bjelicu i tako neke ljude a ne mozes igraca dovesti koji ce radije izabrati 3 njemačku nego nas. Mi kad kritikujemo gledamo iz perspektive da smo Real Madrid a druga strana price nam je da smo najgori u europi i gubimo se u svemu tome.

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 06 jun 2023, 16:01

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
06 jun 2023, 15:57
Ovaj transfer je ok ako Francis neće ostati, kao ni Ikić.
Plus, obavezno opciju otkupa ubaciti u ugovor. Ne vrijedi momka dovesti na posudbu bez opcije otkupa. On prekuca npr pola sezone ili sezonu, i tamo nekom klubu iz Kolumbije igrača u vrhunsku formu dovedemo.
Ako se pokaže dobro, nije ni 250-300.0000€ puno. Pogotovo sada kad kupujemo igrače za fine cifre.
Pa gledaj na to ovako. Guliashvili je u proslom klubu igrao podjednako tekmi na oba krila i znao igrati poluspica. Tako da se on moze rotirati i Ziljkicem da dobija priliku na lijevom krilu a cak i na poziciji 10ke ponekad. A ako dovedes ovoga onda neka se on i Kyeremeh na desnom krilu bore. A za Ikica sta znam ako se izdeveralo bez njega posljednu sezonu moze onda i dalje.

Avatar
ExchangeOffice
Postovi: 378
Pridružen/a: 30 apr 2023, 15:48

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ExchangeOffice » 06 jun 2023, 16:08

Renan

Kevindebruyne. Hiros. Francis

Vrancic. Zeljkovic

Durakovic Martinovic Serbecic Mulalic

Delac

Avatar
tabba77
Postovi: 2046
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tabba77 » 06 jun 2023, 16:25

Ne znam čime je Ikić očarao većinu. Uredu, statistički je bio najbolji igrač ali meni je djelovao u većini slučajeva pogubljen, posebno kad je u prvih 11. Na desnom krilu je predvidljiv, uvijek ide na desnu stranu na centaršut koju je sličan Bekićevom a na lijevoj strani ga nikako nema, igrač manje. Da nije stranac, za rotacije, nešto tipa Zeljkovića sasvim dovoljno.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 06 jun 2023, 16:34

"Sretni smo zbog dolaska u Sarajevo, stigli smo u veliki klub. Spremni smo za novi iskorak u našim karijerama. Proveli smo deset prelijepih godina u Željezničar Sport Teamu, zahvalni smo svim trenerima, ljudima u klubu i saigračima. Sigurno da će nam nedostajati naši drugari, ali sve ovo je dio nogometa i profesionalnog načina života", poručili su Aleksa i Sergej Popović koji su 13 i 12 puta nastupili za kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

amypitar
Postovi: 8800
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amypitar » 06 jun 2023, 16:35

Mene su ovde napali kad sam rekao da Radovic nije kalibar za Sarajevo.

Isto me strah za Zeljkovica ,da ne bude flop.

Jednostavno u Velezu nemas igraca kvalitete
za nasih prvih 11 .

Avatar
napoleon72
Postovi: 5145
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 06 jun 2023, 16:44

keli je napisao/la:
06 jun 2023, 16:01
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
06 jun 2023, 15:57
Ovaj transfer je ok ako Francis neće ostati, kao ni Ikić.
Plus, obavezno opciju otkupa ubaciti u ugovor. Ne vrijedi momka dovesti na posudbu bez opcije otkupa. On prekuca npr pola sezone ili sezonu, i tamo nekom klubu iz Kolumbije igrača u vrhunsku formu dovedemo.
Ako se pokaže dobro, nije ni 250-300.0000€ puno. Pogotovo sada kad kupujemo igrače za fine cifre.
Pa gledaj na to ovako. Guliashvili je u proslom klubu igrao podjednako tekmi na oba krila i znao igrati poluspica. Tako da se on moze rotirati i Ziljkicem da dobija priliku na lijevom krilu a cak i na poziciji 10ke ponekad. A ako dovedes ovoga onda neka se on i Kyeremeh na desnom krilu bore. A za Ikica sta znam ako se izdeveralo bez njega posljednu sezonu moze onda i dalje.
Ma na 10ku ne treba gurat nikog ko to nije, onda gubis kvalitetnog igraca na dvije pozicije, i krilo i desetku. Ako se vec namjerava igrat 4231 a ne dovedemo nikog, onda Mustafica izgurat svaku utakmicu i to je to.

Mozda sam lud al bih ja volio Salcinu dat 3-4 utakmice na toj poziciji. Kod nas nikad 10ku nije igrao, samo beka i krilo, kao i u reprezentaciji i Velezu. A omladinske kategorije prekucao kao 10ka. Vala ako smo Belmina mogli ozivljavat, mozemo i njega probat, pa barem na pripremama vidjet imal ista od njega tu.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
tabba77
Postovi: 2046
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tabba77 » 06 jun 2023, 16:52

napoleon72 je napisao/la:
06 jun 2023, 16:44
keli je napisao/la:
06 jun 2023, 16:01
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
06 jun 2023, 15:57
Ovaj transfer je ok ako Francis neće ostati, kao ni Ikić.
Plus, obavezno opciju otkupa ubaciti u ugovor. Ne vrijedi momka dovesti na posudbu bez opcije otkupa. On prekuca npr pola sezone ili sezonu, i tamo nekom klubu iz Kolumbije igrača u vrhunsku formu dovedemo.
Ako se pokaže dobro, nije ni 250-300.0000€ puno. Pogotovo sada kad kupujemo igrače za fine cifre.
Pa gledaj na to ovako. Guliashvili je u proslom klubu igrao podjednako tekmi na oba krila i znao igrati poluspica. Tako da se on moze rotirati i Ziljkicem da dobija priliku na lijevom krilu a cak i na poziciji 10ke ponekad. A ako dovedes ovoga onda neka se on i Kyeremeh na desnom krilu bore. A za Ikica sta znam ako se izdeveralo bez njega posljednu sezonu moze onda i dalje.
Ma na 10ku ne treba gurat nikog ko to nije, onda gubis kvalitetnog igraca na dvije pozicije, i krilo i desetku. Ako se vec namjerava igrat 4231 a ne dovedemo nikog, onda Mustafica izgurat svaku utakmicu i to je to.

Mozda sam lud al bih ja volio Salcinu dat 3-4 utakmice na toj poziciji. Kod nas nikad 10ku nije igrao, samo beka i krilo, kao i u reprezentaciji i Velezu. A omladinske kategorije prekucao kao 10ka. Vala ako smo Belmina mogli ozivljavat, mozemo i njega probat, pa barem na pripremama vidjet imal ista od njega tu.
Nisi jedini. Istog sam mišljenja jer je prekucao na toj poziciji.

JVVVST
Postovi: 901
Pridružen/a: 17 jun 2020, 21:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JVVVST » 06 jun 2023, 16:56

zagrcnuli se dabogda, je-bo vas hiros, plavo krme.
Ja volim volim volim samo tebe...


BŽKŠ

spezial
Postovi: 3666
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 06 jun 2023, 16:56

napoleon72 je napisao/la:
06 jun 2023, 16:44
keli je napisao/la:
06 jun 2023, 16:01
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
06 jun 2023, 15:57
Ovaj transfer je ok ako Francis neće ostati, kao ni Ikić.
Plus, obavezno opciju otkupa ubaciti u ugovor. Ne vrijedi momka dovesti na posudbu bez opcije otkupa. On prekuca npr pola sezone ili sezonu, i tamo nekom klubu iz Kolumbije igrača u vrhunsku formu dovedemo.
Ako se pokaže dobro, nije ni 250-300.0000€ puno. Pogotovo sada kad kupujemo igrače za fine cifre.
Pa gledaj na to ovako. Guliashvili je u proslom klubu igrao podjednako tekmi na oba krila i znao igrati poluspica. Tako da se on moze rotirati i Ziljkicem da dobija priliku na lijevom krilu a cak i na poziciji 10ke ponekad. A ako dovedes ovoga onda neka se on i Kyeremeh na desnom krilu bore. A za Ikica sta znam ako se izdeveralo bez njega posljednu sezonu moze onda i dalje.
Ma na 10ku ne treba gurat nikog ko to nije, onda gubis kvalitetnog igraca na dvije pozicije, i krilo i desetku. Ako se vec namjerava igrat 4231 a ne dovedemo nikog, onda Mustafica izgurat svaku utakmicu i to je to.

Mozda sam lud al bih ja volio Salcinu dat 3-4 utakmice na toj poziciji. Kod nas nikad 10ku nije igrao, samo beka i krilo, kao i u reprezentaciji i Velezu. A omladinske kategorije prekucao kao 10ka. Vala ako smo Belmina mogli ozivljavat, mozemo i njega probat, pa barem na pripremama vidjet imal ista od njega tu.
Bar na pripremama mu treba dati priliku, mada vjerujem da mu je dosad samopouzdanje totalno unisteno, i daj boze da vise ima ikakve nade da se on "ozivi". Godinama ga guraju na totalno izmisljenoj poziciji, daju sanse ramicima i desetinama drugih igraca, a eto on nikad nije dobio priliku kako treba. Ono malo sto je nekad davno igrao, koliko se sjecam, imao je smisla, solidan dribling...

Avatar
Aduka87
Postovi: 9108
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 06 jun 2023, 16:58

Usrat sezonu sa Salcinom, neka hvala.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

bordobijeli
Postovi: 14222
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 06 jun 2023, 17:01

Mi da dovodimo ovog iz Stupcanice rat bi izbio,Mirvic prevarant dovodi igrace iz Stupcanice

mosarajvosa83
Postovi: 4976
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 06 jun 2023, 17:06

Dosta vise Salcina i Dupovca.

fks74
Postovi: 9105
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 06 jun 2023, 17:07

Ne treba nam Kevin, nama treba desetka( ne Hiroš ) i dobar domaći stoper. Ne treba pretjerivati sa strancima, ima ih i previše.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5145
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 06 jun 2023, 17:08

spezial je napisao/la:
06 jun 2023, 16:56
napoleon72 je napisao/la:
06 jun 2023, 16:44
keli je napisao/la:
06 jun 2023, 16:01


Pa gledaj na to ovako. Guliashvili je u proslom klubu igrao podjednako tekmi na oba krila i znao igrati poluspica. Tako da se on moze rotirati i Ziljkicem da dobija priliku na lijevom krilu a cak i na poziciji 10ke ponekad. A ako dovedes ovoga onda neka se on i Kyeremeh na desnom krilu bore. A za Ikica sta znam ako se izdeveralo bez njega posljednu sezonu moze onda i dalje.
Ma na 10ku ne treba gurat nikog ko to nije, onda gubis kvalitetnog igraca na dvije pozicije, i krilo i desetku. Ako se vec namjerava igrat 4231 a ne dovedemo nikog, onda Mustafica izgurat svaku utakmicu i to je to.

Mozda sam lud al bih ja volio Salcinu dat 3-4 utakmice na toj poziciji. Kod nas nikad 10ku nije igrao, samo beka i krilo, kao i u reprezentaciji i Velezu. A omladinske kategorije prekucao kao 10ka. Vala ako smo Belmina mogli ozivljavat, mozemo i njega probat, pa barem na pripremama vidjet imal ista od njega tu.
Bar na pripremama mu treba dati priliku, mada vjerujem da mu je dosad samopouzdanje totalno unisteno, i daj boze da vise ima ikakve nade da se on "ozivi". Godinama ga guraju na totalno izmisljenoj poziciji, daju sanse ramicima i desetinama drugih igraca, a eto on nikad nije dobio priliku kako treba. Ono malo sto je nekad davno igrao, koliko se sjecam, imao je smisla, solidan dribling...
Ma vjerovatno jest, al mozda vrijedi probat. Jbg, zamisli da je npr Djokanovic saltan sa beka na desetku, pa na spica, pa krilo... A da nikad nije zaigrao svoju poziciju. I ono malo na stoperu kod Fedje je bio neprepoznatljiv. Ne mozes desetku koristit u odbrani i ocekivat kasnije da razbija.

@Aduka zamalo da proslu use.remo sa Dalom, pa se na kraju probudi i pogura nas u Evropu, jos ce se dobro prodat. Niko ne kaze da ga treba gurat 30 utakmica, nego probat barem na pripremama u svakoj utakmici mu dat po poluvrijeme na toj poziciji. Ako uspije, imas mladog i dobrog igraca. Ako ne, jbg, imas Mustafica. A sve ovo i govorimo u slucaju da niko ne dodje na tu poziciju. Bolje probat sa Salcinom nego gusit Kyeremeha ili Ziljkica.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: benko21, mosarajvosa83 i 23 gosta.