FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
139
53%
 
Ukupno glasova: 264

Cattivo
Postovi: 64
Pridružen/a: 19 sep 2022, 18:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Cattivo » 09 jun 2023, 16:04

spezial je napisao/la:
09 jun 2023, 15:48
Ma nije niko maknuo sahinovica nakon jedne greske, niti ga je neko sklonio s gola jer ga mrzi i eto postoji neka agenda protiv njega. Decko nije spreman za ovaj nivo, iz kola u kolo pravi kardinalne greske, ne zna ispucat loptu, unosi nesigurnost u odbranu. Ulazu se milioni u ekipu, pravi se ozbiljna prica, skautira se kugla zemaljska, i onda treba pustit djetetu golobradom da se posere u to jer eto, on je talenat. Polako ba, nek se malo kali negdje, ili nek ceka priliku u kupu, sta god, ali nije za prvog golmana i nema te kolicine talenta koji to moze promijeniti u ovom trenutku
Ma stoji to sve, ne mislim ja da su nekakve zavjere protiv njega. Ne vjerujem u priče 'trener me ne voli'. Koji to neće stavit najboljeg? Ne kujem ga u zvijezde, ne radi se o tome. Pa ne može se izborit sa Dizdarevićem. Šta nam je alternativa za U21? Mulalić na beku. Tu već imaš Musu koji je trenutno kvalitetniji a stranac je (šta će ti stranac na klupi/tribinama). Prvo se onda treba riješit Muse, jer je stranac. Isti taj Musa je imao masu grešaka ove sezone i mene boli to što znam da je Mulalić tako griješio da bi se pljuvalo po njemu 5x više

Avatar
Ado76
Postovi: 3112
Pridružen/a: 31 mar 2014, 08:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Ado76 » 09 jun 2023, 16:04

BegovicRamiz je napisao/la:
09 jun 2023, 15:16
ExchangeOffice je napisao/la:
09 jun 2023, 15:12
BegovicRamiz je napisao/la:
09 jun 2023, 14:53
sta glume ovi sa raporta
sta im je cilj s ovim
nema potpisnika tekstova
Hajro ubleha :kafa:
jeko Hajro?
Bijednik koji je satro pro bono radio kao advokat u klubu, a cim je otisao pocele su smicalice i belaji sa navijacima.
Smrad koji je sve znao sta se desava u klubu jos od dolaska Tana, a sada se pravi nevinasce i veliki pitar.
Svi u napad jedan je Hase!!

de vam je budet, yeboti obitelj

edgarallanpoe04
Postovi: 40
Pridružen/a: 08 feb 2023, 16:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la edgarallanpoe04 » 09 jun 2023, 16:05

ako prodamo Ziljkica nema nista od nas

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 09 jun 2023, 16:05

Cattivo je napisao/la:
09 jun 2023, 13:57
ElCartel11 je napisao/la:
09 jun 2023, 05:50
Zapeli ste za ovu gresku Delaca kao sivonje i samo je ponavljate kao pokvareni radio.
Svaki golman napravi gresku to je neminovno. Donnaruma prije godinu dana u LP kad je kostao PSG ispadanja od Reala. Courtouis protiv Liverpoola recimo ovu sezonu (kad je Salah zabio za 2:0). Ter Stegen za Barcu kad je primio gol sa centra u LP (cini mi se protiv Rome davno je to bilo vec). Itd itd

Hocu reci, da svaki golman ima greske. Problem kod golmana je sto "nesmije pogresiti". Njihova svaka greska se na kraju 99% kazni sa golom za protivnika.

Dizdarevic i Sahinovic su puni nesigurnosti, a samim tim i unose nemir u ostatak odbrane. Ovaj prvi je jos pravo linijski golman, pa mjesto visoke lopte sto idu u kazneni prostor, da ih lovi ili boksuje, on gleda ko kip, pa zato stoperi moraju reagirati non stop. Sahinovic je tu za nijansu bolji.

Rijetko, ali bas rijetko, da neka ekipa ima mladog golmana kao sto mi furamo vec par sezona. Tu su uvijek isli iskusni igraci kao i na stoperske pozicije, jer su to 2 najosjetljivije pozicije u fudbalu, gdje se svaka greska skupo placa.
Ne znam koji je tvoj problem, čak sam istakao da je Delač kvalitetan golman. Kažem da se i njemu dešavala pogreška - golmanu koji je došao na posudbu iz Chelsea, a tamo ne završi baš svako, i to kakva pogreška. Pa šta očekivati onda od Šahinovića (pa i Dizdarevića)? Kažeš manjka im sigurnosti, pa koji to igrač (mladi) je ima a da ne igra konstatno? Kad već navodiš primjer Donnarumme, što ti ne pije vode jer pričamo o talentu svjetskih razmjera ali dobro, i on je tada imao problem sa 'nesigurnošću' iz istog razloga jer nije branio konstantno - rotacija sa Navasom.

Kontradiktoran si znači svjesno ili ne. Delač, Donnarumma itd. mogu pravit greške i to je ok jer dešava se svima (slažem se), a ovamo svaka pogreška našeg mladog golmana slijedi razapinjanje na sve strane (ovo sad vrijedi za dosta ljudi s foruma ne samo tebe lično). Shvatite već jednom da kvalitetom kaskamo svjetlosnu godinu za 90% europskih liga i da je nerealno šta očekujete od naših igrača, kamo li mladih koliko god bili talenovani ili ne. Bordo pozdrav druže
Neshvatas ti sta sam ja napisao.
Netjeram ja Sahinovica. Neka njega tu kao 2 golman, Dizdarevic mora ici.

No vratimo se na moj post, da rezimiram u kratko. Sahinovic treba mentora koji ce ga učiti dalje i od kojeg ce učiti. A Delac to definitivno moze niti.

Dajem primjer Sahinoviceve nesigurnosti. Ide visoka lopta u kazneni prostor, on gleda neodlucan, podje pa stane i zakasni sa reakcijom. Samim tim daje protivniku sansu, da zabije gol i samim tim unosi nemir u odbranu, koja onda mora reagirati i otkloniti opasnost. Dok bi iskusni golman odmah isao na boksanje lopte i zgrcao bi ispred sebe.

Drugi primjer je odbijanje lopte nakon suta kojeg ne mozes uhvatiti. Nikad neodbijas loptu u sredinu (kao Belmin protiv kona na zadnjem derbiju). Imao je i Sahinovic par takvih "glupih" odbijenaca nakon kojih smo ili primili gol ili imali ludu srecu, da protivnik nije zabio.

Ne kazem ja da ce Delac sve napraviti kako treba. Imace i on greski sigurno (svaki golman ima). Ali ovo su ti golmanske osnove i ako ih nisi savladao do 20te godine ne znam kad ces.
Samo sto ce ga sad takvi kao ti uzeti ja zub kad pogrijesi "evo vidite i on grijesi, sta je to on bolji od nase djece".
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
napoleon72
Postovi: 5201
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 09 jun 2023, 16:12

Za u21 ce se kombinovat par igraca. Imas Mulalica, Alisaha, Traku, Celika, Buljubasica. Alisah isti tip igraca kao Balta, takticki ne gubis nista, u tom slucaju je Beganovic bek. Kad odmaras Beganovica, igraju Mulalic desno a Balta na DMF. U nekoj slabijoj tekmi gurnes Buljubasica umjesto Vrancica. Ima opcija, jbg, nije sad da mozemo dovest neku babarogu a da je u21 domaci igrac. Na golmana se vise ne smijemo tu oslonit zastalno.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

propoklopac
Postovi: 265
Pridružen/a: 16 jun 2021, 09:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la propoklopac » 09 jun 2023, 16:14

edgarallanpoe04 je napisao/la:
09 jun 2023, 16:05
ako prodamo Ziljkica nema nista od nas
a sta ako ne prodamo ? :D

vedinjo98
Postovi: 2102
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 09 jun 2023, 16:31

Ne bi bilo pametno da igramo u 4-4-2 formaciji. Ko god bi napunio sredinu napravio bi nam problem.
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

Benko123
Postovi: 623
Pridružen/a: 20 feb 2021, 13:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Benko123 » 09 jun 2023, 16:35

vedinjo98 je napisao/la:
09 jun 2023, 16:31
Ne bi bilo pametno da igramo u 4-4-2 formaciji. Ko god bi napunio sredinu napravio bi nam problem.
Koja je razlika izmedju 442 i 4231 gdje nam desetku igra Dal ili Avram, koji nemaju nikakvih obaveza prema nazad, a istovremeno malo trce

Avatar
tabba77
Postovi: 2209
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tabba77 » 09 jun 2023, 16:41

Umjesto da idemo prema naprijed, da razmišljamo o formaciji 4-3-3, mi bi se vraćali 20 godina unazad kad se igrala 4-4-2 formacija.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

izdzezveubrazil
Postovi: 2352
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la izdzezveubrazil » 09 jun 2023, 16:54

Benko123 je napisao/la:
09 jun 2023, 16:35
vedinjo98 je napisao/la:
09 jun 2023, 16:31
Ne bi bilo pametno da igramo u 4-4-2 formaciji. Ko god bi napunio sredinu napravio bi nam problem.
Koja je razlika izmedju 442 i 4231 gdje nam desetku igra Dal ili Avram, koji nemaju nikakvih obaveza prema nazad, a istovremeno malo trce
Pa nema razlike, ne valja nijedno. S tim da desetka ipak ima ulogu jer popunjava halfspace zonu koju je tesko braniti, a sa dva spica se i to gubi.

Ali generalno, moramo se transformisati prema 4-3-3.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5201
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 09 jun 2023, 16:57

442 nije losa al ti trebaju dva Cimirota u sredini. Bukvalno. U toj formaciji protivnike ubijas trkom, lopta se baca na krila i igras na centarsuteve. Kreativci na sredini ne pomazu puno. Primjer - Leicester u sampionskoj sezoni, gdje su sredinu drzali Drinkwater i Kante. Zamisli kod nas 442 sa Baltom i Vrancicem, horor.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3556
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 09 jun 2023, 16:59

napoleon72 je napisao/la:
09 jun 2023, 16:12
Za u21 ce se kombinovat par igraca. Imas Mulalica, Alisaha, Traku, Celika, Buljubasica. Alisah isti tip igraca kao Balta, takticki ne gubis nista, u tom slucaju je Beganovic bek. Kad odmaras Beganovica, igraju Mulalic desno a Balta na DMF. U nekoj slabijoj tekmi gurnes Buljubasica umjesto Vrancica. Ima opcija, jbg, nije sad da mozemo dovest neku babarogu a da je u21 domaci igrac. Na golmana se vise ne smijemo tu oslonit zastalno.
Samo kad bi Ališah igrao dobivaš mnogo više. Čelik naredne sezone mora dobijati minute, pogotovo tamo gdje ćeš ti diktirati tempo igre. Jovaševič ozbiljne minute mora imati. Po meni trenutno je bolje držati u igri njega nego Radovića i Tomaševića, a nije ništa ni slabiji od njih, možda mu samo rutine fali. I na Hamzića možeš računati ozbiljno. Uglavnom, Jovašević, Mulalić i Trako na njih ozbiljno računaš i trebaju biti igrači sa najviše minuta. Nurković i Buljubašić uz Ališaha naredna grupa. I postepeno uvoditi Čelika, Hamzića.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

izdzezveubrazil
Postovi: 2352
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la izdzezveubrazil » 09 jun 2023, 17:01

Trako neće postati fudbaler, sve minute koje bi eventualno dobio prebaciti Čeliku već sad. Ako iduću sezonu damo spašavanju Trake nećemo dobiti igrača ni od njega, ni od Čelika.

Mislim, ako je cilj novi Numan Kurdić, onda ok. Može i tako. Nemam ništa protiv Trake, možda ima potencijal za veće stvari, ali kod nas će sigurno propasti.

Gunther
Postovi: 211
Pridružen/a: 30 apr 2023, 10:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Gunther » 09 jun 2023, 17:06

Delač
Beganović Šerbečić Pojačanje Duraković
Balta Vrancic Alisah
Kyeremeh Renan Ziljkić

Šahinović
Mulalić Trako Aničić Radović
Zeljković Mustafić Buljubašić
Viveros Čataković Guliashvili

Avatar
napoleon72
Postovi: 5201
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 09 jun 2023, 17:07

Meni Trako vise lici na onog treceg stopera u formaciji 343 ili 352, onog hibridnog polubeka koji pokriva mnogo ofanzivnijeg wingbacka. Nesta sto je igrao Azpilicueta kod Murinja jedno vrijeme ili Kyle Walker iza Trippiera na Svjetskom prvenstvu 2018. Jbg, pola igraca koji kod nas budu losi se snadju vani, kad dodju u malo ozbiljnije sisteme i drugu formaciju. Pa Mustafic je kod nas bio uzasan jer se zavaljivao na DMFa i to u paru sa Velkoskim, momak vani klasicna osmica i dobro igra. Slicno ce bit i sa Ramicem, on nije zadnji nego centralni vezni. Nazalost juniori i prvi tim nikako ne igraju isti stil fudbala, posebno generacije juniora koje je vodio Hasancic. Oni su igrali pretezno klasicnu 433.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

izdzezveubrazil
Postovi: 2352
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la izdzezveubrazil » 09 jun 2023, 17:10

Ja mislim da će od U-21 igrača Nurković imati puno veću ulogu nego Buljubašić iduće sezone, ali eto, vidjet ćemo.

Najveći je potencijal u akademiji.

Avatar
Jadnimi
Postovi: 1460
Pridružen/a: 02 mar 2019, 13:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Jadnimi » 09 jun 2023, 17:20

BegovicRamiz je napisao/la:
09 jun 2023, 14:53
sta glume ovi sa raporta
sta im je cilj s ovim
nema potpisnika tekstova
Bordo porodica
Istraži "novinaru" šta te zanima kao što smo mi istražili ko je autor teksta. Tekst je napisao Emir Jasenkovic, sin Seada Jasenkovica Lava

Sve se zna :kafa:

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 3939
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 09 jun 2023, 17:20

Sta bi se ovdje pisalo da se sampionska generacija nadogradjuje igracem iz prve lige Federacije. Samo zamisljam
- 1 9 4 6 -

Avatar
Cora1946
Postovi: 878
Pridružen/a: 04 feb 2020, 01:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Cora1946 » 09 jun 2023, 17:22

NisamInSajder je napisao/la:
09 jun 2023, 16:59
napoleon72 je napisao/la:
09 jun 2023, 16:12
Za u21 ce se kombinovat par igraca. Imas Mulalica, Alisaha, Traku, Celika, Buljubasica. Alisah isti tip igraca kao Balta, takticki ne gubis nista, u tom slucaju je Beganovic bek. Kad odmaras Beganovica, igraju Mulalic desno a Balta na DMF. U nekoj slabijoj tekmi gurnes Buljubasica umjesto Vrancica. Ima opcija, jbg, nije sad da mozemo dovest neku babarogu a da je u21 domaci igrac. Na golmana se vise ne smijemo tu oslonit zastalno.
Samo kad bi Ališah igrao dobivaš mnogo više. Čelik naredne sezone mora dobijati minute, pogotovo tamo gdje ćeš ti diktirati tempo igre. Jovaševič ozbiljne minute mora imati. Po meni trenutno je bolje držati u igri njega nego Radovića i Tomaševića, a nije ništa ni slabiji od njih, možda mu samo rutine fali. I na Hamzića možeš računati ozbiljno. Uglavnom, Jovašević, Mulalić i Trako na njih ozbiljno računaš i trebaju biti igrači sa najviše minuta. Nurković i Buljubašić uz Ališaha naredna grupa. I postepeno uvoditi Čelika, Hamzića.
Za Alisaha je najveca steta sto se povrijedio na pripremama, on je bio jedina i prava zamjena za Baltu jer je momak defanzivni vezni. Kad god Balte nema morao si se pokrivati ofanzivnim / centralnim veznjacima tu (Avramovski, Mustafic...), da je Alisah bio zdrav vec bi se do sad afirmisao koliko toliko
90!

Avatar
f0rest1946
Postovi: 3239
Pridružen/a: 18 maj 2016, 15:11
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la f0rest1946 » 09 jun 2023, 17:23

Ovaj Viveros izgleda bas ozbiljan igrac

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Maestro^^, Pitar6785 i 42 gosta.