FK Sarajevo - Novi stadion

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Avatar
Laznjak
Postovi: 1946
Pridružen/a: 23 okt 2017, 14:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Laznjak » 27 jul 2019, 21:57

Glupo poredjenje sa gurbetnjakom, ali to je ta dimenzija zemljista. Moze 15-ak milja i ne treba vise realno.
slika
Uvijek Merlin nikad Tifa,uvijek Soker nikad Fifa.

Titula-🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup-🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la FrancescoTotti » 27 jul 2019, 22:07

Ma moze stat tu stadion sigurno. A tih 8 miliona, pa nek je i 10... ako je tacno da nam je Vijetnamac dao budzet od 20 miliona ove godine ne vidim sto bi kupovina ovog zemljista bila problem?
Kupit zemlju, a sa stadionom pocet tribinu po tribinu. Razvit plan, strategiju, projekat, i kroz 5-10 godina imali bi i taj stadion.

A lokacija je po meni vrh! Blizu centra, povezana javnim prijevozom, pored glavne ceste, blizu autoputa, blizu aerodroma.. ma vrh. A za 10-ak godina stup ce biti bas urbano i izgradjeno naselje.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Laznjak
Postovi: 1946
Pridružen/a: 23 okt 2017, 14:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Laznjak » 27 jul 2019, 22:35

FrancescoTotti je napisao/la:Ma moze stat tu stadion sigurno. A tih 8 miliona, pa nek je i 10... ako je tacno da nam je Vijetnamac dao budzet od 20 miliona ove godine ne vidim sto bi kupovina ovog zemljista bila problem?
Kupit zemlju, a sa stadionom pocet tribinu po tribinu. Razvit plan, strategiju, projekat, i kroz 5-10 godina imali bi i taj stadion.

A lokacija je po meni vrh! Blizu centra, povezana javnim prijevozom, pored glavne ceste, blizu autoputa, blizu aerodroma.. ma vrh. A za 10-ak godina stup ce biti bas urbano i izgradjeno naselje.
Vec je sad veliko, a sto je najjace bordo je naselje. Blizu je i trenutno najmnogoljidnije Ap 10min hoda, Dobrinja 20min. Lokacija perverzija, a sto kazes i blizu sredine. Svima blizu sem centru. Ma da i oni 15min autom udaljeni. Po meni extra lokacija i cijena je javna. Trazili su 13mil, nece niko, sad spustili na 8mil. Uzimajte kredit, skupa cemo vratiti.
Uvijek Merlin nikad Tifa,uvijek Soker nikad Fifa.

Titula-🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup-🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Avatar
GangEvil
Postovi: 928
Pridružen/a: 25 jul 2013, 08:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la GangEvil » 27 jul 2019, 22:40

FrancescoTotti je napisao/la:Ma moze stat tu stadion sigurno. A tih 8 miliona, pa nek je i 10... ako je tacno da nam je Vijetnamac dao budzet od 20 miliona ove godine ne vidim sto bi kupovina ovog zemljista bila problem?
Kupit zemlju, a sa stadionom pocet tribinu po tribinu. Razvit plan, strategiju, projekat, i kroz 5-10 godina imali bi i taj stadion.

A lokacija je po meni vrh! Blizu centra, povezana javnim prijevozom, pored glavne ceste, blizu autoputa, blizu aerodroma.. ma vrh. A za 10-ak godina stup ce biti bas urbano i izgradjeno naselje.
Kakvih crnih 20 miliona. A ne možeš veznog da dovedeš. :facepalm:

UDHZSA
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 sep 2015, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la UDHZSA » 28 jul 2019, 04:29

Top lokacija a i lijepa , vjerovatno i jeftina .Prvi stadion u svijetu na splavovima Miljacke . BENTBASA ( bivši bazen) ako je moglo 5 hiljada ljudi lezati sa peskirima ima mjesta i za 10.000 stolica za početak dosta . Iznad vrhunski hotel u blizini . U produžetku parking ( skratit šetalište ) ....
#DIVOVI

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la insegnante » 29 jul 2019, 12:37

Savez je sredio Bilino polje i Grbavicu, daj Boze da Kosevo dođe na red. Ako igdje bude ulagao, ulagace u taj nacionalni stadion u Halilovicima i opet u Bilino polje. Od saveza ne ocekujem u narednom periodu neka izdvajanja za Kosevo. Potrebno je oko 4 miliona KM.

Avatar
Orangina85
Postovi: 821
Pridružen/a: 27 dec 2016, 15:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Orangina85 » 29 jul 2019, 17:58

insegnante je napisao/la:Savez je sredio Bilino polje i Grbavicu, daj Boze da Kosevo dođe na red. Ako igdje bude ulagao, ulagace u taj nacionalni stadion u Halilovicima i opet u Bilino polje. Od saveza ne ocekujem u narednom periodu neka izdvajanja za Kosevo. Potrebno je oko 4 miliona KM.
Koliko znam savez je vrlo malo ulozio u Bilino polje, uglavnom je zenica ulagala u stadion

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Brcanskamalta » 29 jul 2019, 18:04

MortemHz je napisao/la:Haj ga ti izgradi za te pare da je kategorije 4 i tog kapaciteta ja ću ti državu prepisati. Ti ne živiš ovdje, nemaš informacije i izgubio si dodir sa realnošću a ciljaš na to kako ja namjerno vrtim nešto? Šta ti je, dozovi se i ne brukaj se sa tim poluinformacijama koje nisu tačne.
Stadion nisu samo tribine, osnovne stvari.
15 -20 mil km bi moglo biti dovoljno da se izgradi stadion do 15 000 mjesta...4 kategorije.
Pa sa zemljistem i dodadnim radovima neka je 30...
Sarajevu vise i ne treba... U evropi taraba ko i svi a za lige i previse.
Valja to i odrzavat.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
simidobar
Postovi: 2447
Pridružen/a: 03 feb 2017, 20:47
Lokacija: Muy lejos de ti...
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la simidobar » 29 jul 2019, 18:24

Bilo bi mangupski da im javno ponude tu marku sto traze.. na Kosevu vec ima dosta sportske infrastrukture, lokacija taman, prostora za zaradu ima mnogo..
Maleni dizu transparent "Jesul` Horde gdje su nekad bile"... 3 sekunde kasnije Horde dizu transparent "Gdje god bili - uvijek korak ispred vas"...

Avatar
emir79
Postovi: 8746
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la emir79 » 29 jul 2019, 18:40

MortemHz je napisao/la:Haj ga ti izgradi za te pare da je kategorije 4 i tog kapaciteta ja ću ti državu prepisati. Ti ne živiš ovdje, nemaš informacije i izgubio si dodir sa realnošću a ciljaš na to kako ja namjerno vrtim nešto? Šta ti je, dozovi se i ne brukaj se sa tim poluinformacijama koje nisu tačne.
Stadion nisu samo tribine, osnovne stvari.
Daj mi 30 miliona KM pa ces vidjeti sta mogu, ne tvojih 50 minimalno koje spominjes, nego 30.

Zatim poredis stadione u EU i njihove cijene, sto je nonsens. EU je u građevini 5 puta skuplja od BiH.

Primjera radi Sarajevo Tower koji se gradi, kosta oko 100 miliona KM, takva zgrada ista u potpunosti bi u EU kostala između 200 i 300 miliona €.

I ko kaze da su samo tribine stadion, gdje si te navode procitao?

Je li mislis da ce Velez kad komlpetira svoj stadion iskesirati tvojih minimalnih 50 miliona KM?

Ma hajde molim te.

Trebas da podrzis u svakom smislu i da guras tu pricu svakodnevno o izgradnji stadiona, a ne da ljudima zgadis tu pricu nekim visokim ciframa.

Znaci ne treba nikakvih 50 miliona KM za novi stadion. Niti bi klub morao da baca ogroman novac, dovoljno je pametan rad, ljudi sa šlifom i voljom.

Dosta je toga da se ispisavaju po nama vise zbog stadiona. Pitam se kako ljudima to ne smeta da se potcjenjuje najveci klub u drzavi.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la MortemHz » 29 jul 2019, 19:07

Okej a gdje Velež ima stadion a gdje bi Sarajevo imalo? Znaš li koliko je razlika između Vrapčića i centra Sarajeva ili nekog drugog dijela Sarajeva i to bi pravio stadion a ne šator?
I ovdje pričamo o kategoriji 4 koja bi ispunjavala bukvalno sve uslove za grupnu fazu sa kapacitetom od 20.000 i da ima krov.
Velež i ljudi oko Veleža su već skršili par miliona koliko ja znam, molim vas neka me neko ispravi ako nije tačno.
Imaju trenutno stadion od 5.500 ako se ne varam koji ne zadovoljava uslove a i neće ići na tu varijantu pretpostavljam.
Naravno da podržavam svaku priču oko stadiona i sam bi prvi kupio minimalno dvije sad zasad ''zlatne'' stolice koje bi bile 1.000 KM svaka.
Mi dok ne riješimo pitanje vlasništva recimo Koševa ne možemo naprijed a onog rogatičkog papka treba stisnuti sa tim obećanjem, famozna ''jedna marka'' da dobijemo to i onda si riješio taj veliki trošak i onda možeš početi planirati nešto više.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la insegnante » 29 jul 2019, 19:09

Evo npr prođemo dalje u plejof, izvucemo neki ekstra klub, i opet u Zenicu. :crazy: Nece vise niko ulagati u Kosevo, ni oni iz saveza, ni klub (logicno, jer nije nas stadion) ni opstina (naravno cekace general opste izbore pa da opet da šaku maraka i i opet postavi isti plakat :twisted:)

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la insegnante » 29 jul 2019, 19:12

MortemHz je napisao/la:Okej a gdje Velež ima stadion a gdje bi Sarajevo imalo? Znaš li koliko je razlika između Vrapčića i centra Sarajeva ili nekog drugog dijela Sarajeva i to bi pravio stadion a ne šator?
I ovdje pričamo o kategoriji 4 koja bi ispunjavala bukvalno sve uslove za grupnu fazu sa kapacitetom od 20.000 i da ima krov.
Velež i ljudi oko Veleža su već skršili par miliona koliko ja znam, molim vas neka me neko ispravi ako nije tačno.
Imaju trenutno stadion od 5.500 ako se ne varam koji ne zadovoljava uslove a i neće ići na tu varijantu pretpostavljam.
Naravno da podržavam svaku priču oko stadiona i sam bi prvi kupio minimalno dvije sad zasad ''zlatne'' stolice koje bi bile 1.000 KM svaka.
Mi dok ne riješimo pitanje vlasništva recimo Koševa ne možemo naprijed a onog rogatičkog papka treba stisnuti sa tim obećanjem, famozna ''jedna marka'' da dobijemo to i onda si riješio taj veliki trošak i onda možeš početi planirati nešto više.
Da, upravo tako. To je kljucna stvar.

nekoIzMostara
Postovi: 4012
Pridružen/a: 18 nov 2018, 13:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la nekoIzMostara » 29 jul 2019, 19:22

MortemHz je napisao/la:Okej a gdje Velež ima stadion a gdje bi Sarajevo imalo? Znaš li koliko je razlika između Vrapčića i centra Sarajeva ili nekog drugog dijela Sarajeva i to bi pravio stadion a ne šator?
I ovdje pričamo o kategoriji 4 koja bi ispunjavala bukvalno sve uslove za grupnu fazu sa kapacitetom od 20.000 i da ima krov.
Velež i ljudi oko Veleža su već skršili par miliona koliko ja znam, molim vas neka me neko ispravi ako nije tačno.
Imaju trenutno stadion od 5.500 ako se ne varam koji ne zadovoljava uslove a i neće ići na tu varijantu pretpostavljam.
Naravno da podržavam svaku priču oko stadiona i sam bi prvi kupio minimalno dvije sad zasad ''zlatne'' stolice koje bi bile 1.000 KM svaka.
Mi dok ne riješimo pitanje vlasništva recimo Koševa ne možemo naprijed a onog rogatičkog papka treba stisnuti sa tim obećanjem, famozna ''jedna marka'' da dobijemo to i onda si riješio taj veliki trošak i onda možeš početi planirati nešto više.
Izvinjavam se na upadu. Oko zemljista si upravu, mnogo je skuplje praviti vam stadion u gradu, nego kod nas na ulazu u grad. Do sada smo mi ulozili 2-3 miliona, nezz tacnu cifru. Trenutni kapacitet sjedecih mjesta je oko 4000 plus RA tribina. Sto se tice izgradnje i uslova tu te moram ispraviti, jer je cilj da se izgradi stadion koji ce omoguciti da igramo evropske tekme na svom stadionu, aBd kad dode i taj dan. Radi se sve u skladu sa UEFA standarima. S obzirom da je Sarajevo mnogo vece od Mostara, samim tim i navijacka baza je mnogo veca mozete sebi priustiti neki stadion od 20 hiljada ali koji ce da bude 1/1 vas i koji ce vam omoguciti da ubuduce igrate tekme na svom stadionu. Imate investitora, sponzora, malo se ukljucite vi navijaci i bivse legende Sarajeva i vi to mozete. Samo prave i postene ljude i uspjet cete. Jos jednom sorry na upadu. Lp :bih:
All-Time First Yugoslav League table

6 Sarajevo 1228 447 311 470 1674 1773
7 Velez Mostar 1174 435 309 430 1668 1615
8 Željezničar 1063 403 274 386 1456 1424

Avatar
emir79
Postovi: 8746
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la emir79 » 29 jul 2019, 19:24

MortemHz je napisao/la:Okej a gdje Velež ima stadion a gdje bi Sarajevo imalo? Znaš li koliko je razlika između Vrapčića i centra Sarajeva ili nekog drugog dijela Sarajeva i to bi pravio stadion a ne šator?
I ovdje pričamo o kategoriji 4 koja bi ispunjavala bukvalno sve uslove za grupnu fazu sa kapacitetom od 20.000 i da ima krov.
Velež i ljudi oko Veleža su već skršili par miliona koliko ja znam, molim vas neka me neko ispravi ako nije tačno.
Imaju trenutno stadion od 5.500 ako se ne varam koji ne zadovoljava uslove a i neće ići na tu varijantu pretpostavljam.
Naravno da podržavam svaku priču oko stadiona i sam bi prvi kupio minimalno dvije sad zasad ''zlatne'' stolice koje bi bile 1.000 KM svaka.
Mi dok ne riješimo pitanje vlasništva recimo Koševa ne možemo naprijed a onog rogatičkog papka treba stisnuti sa tim obećanjem, famozna ''jedna marka'' da dobijemo to i onda si riješio taj veliki trošak i onda možeš početi planirati nešto više.
Ama Morteme brate, ja bi sad skakao od srece, udarao se nogom u dupe da imamo u ovom trenutku isto onaj stadion kao sto Velez ima. Pa nismo brate ni mi nesposobni pa da nista ne mozemo yebem ga. Hajde da se krene sa mrtve tacke, samo da se krene. Pa ako treba i mi simpatizeri i navijaci svi cemo ucestvovati.

Kosevo nikada, ali nikada nece preci u nase vlasnistvo, to mozemo zaboraviti za sva vremena, jer u politici ce uvijek to zakociti oni koji naginju na plavu stranu.

Hajde da potenciramo Otoku, eto prilike da svi mozemo ucestvovati, tribinu po tribinu, samo da je nas yebem ga vise.

Muka mi Allaha mi.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la MortemHz » 29 jul 2019, 20:00

nekoIzMostara je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Okej a gdje Velež ima stadion a gdje bi Sarajevo imalo? Znaš li koliko je razlika između Vrapčića i centra Sarajeva ili nekog drugog dijela Sarajeva i to bi pravio stadion a ne šator?
I ovdje pričamo o kategoriji 4 koja bi ispunjavala bukvalno sve uslove za grupnu fazu sa kapacitetom od 20.000 i da ima krov.
Velež i ljudi oko Veleža su već skršili par miliona koliko ja znam, molim vas neka me neko ispravi ako nije tačno.
Imaju trenutno stadion od 5.500 ako se ne varam koji ne zadovoljava uslove a i neće ići na tu varijantu pretpostavljam.
Naravno da podržavam svaku priču oko stadiona i sam bi prvi kupio minimalno dvije sad zasad ''zlatne'' stolice koje bi bile 1.000 KM svaka.
Mi dok ne riješimo pitanje vlasništva recimo Koševa ne možemo naprijed a onog rogatičkog papka treba stisnuti sa tim obećanjem, famozna ''jedna marka'' da dobijemo to i onda si riješio taj veliki trošak i onda možeš početi planirati nešto više.
Izvinjavam se na upadu. Oko zemljista si upravu, mnogo je skuplje praviti vam stadion u gradu, nego kod nas na ulazu u grad. Do sada smo mi ulozili 2-3 miliona, nezz tacnu cifru. Trenutni kapacitet sjedecih mjesta je oko 4000 plus RA tribina. Sto se tice izgradnje i uslova tu te moram ispraviti, jer je cilj da se izgradi stadion koji ce omoguciti da igramo evropske tekme na svom stadionu, aBd kad dode i taj dan. Radi se sve u skladu sa UEFA standarima. S obzirom da je Sarajevo mnogo vece od Mostara, samim tim i navijacka baza je mnogo veca mozete sebi priustiti neki stadion od 20 hiljada ali koji ce da bude 1/1 vas i koji ce vam omoguciti da ubuduce igrate tekme na svom stadionu. Imate investitora, sponzora, malo se ukljucite vi navijaci i bivse legende Sarajeva i vi to mozete. Samo prave i postene ljude i uspjet cete. Jos jednom sorry na upadu. Lp :bih:
E hvala puno, i tražio sam tu cijenu pošto me interesovalo. Možda se nisam najbolje izrazio, naravno da je cilj igranje europskih utakmica na stadionu Rođeni, ja sam više mislio na tu famoznu kategoriju 4 koju ne ispunjava nijedan stadion u državi i za to treba puno puno ulaganja. Vama je naravno to i lakše jer imate ''gotov'' proizvod i sada se samo treba širiti i postepeno ispunjavati kriterije. Zašto ne bi mogli imati stadion treće kategorije u dogledno vrijeme, nije to prestrašno a mogao bi čak i play-off tu igrati. To je Koševo imalo evo do ove godine i skinuše nam jednu zvjezdicu.
Poenta je samo da se krene od nečega većeg jer ja to sam ne mogu pokrenuti, mora se hajcati investitor i onaj rogatički papak ako planiramo Koševo.
Nama i ne treba tih 20K, ok skupi se nas više na europskim tekmama ali nije to uvijek tako. Ja sam računao da bi nekih 16K bilo savršeno za nas.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Elcor
Postovi: 333
Pridružen/a: 27 maj 2014, 15:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Elcor » 30 jul 2019, 01:07

MortemHz je napisao/la: Nama i ne treba tih 20K, ok skupi se nas više na europskim tekmama ali nije to uvijek tako. Ja sam računao da bi nekih 16K bilo savršeno za nas.
Ma ni stolicu više. To bi bio ko bombona stadion

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la insegnante » 31 jul 2019, 13:46

Raja ima li neko podatak koliko FK Sarajevo mjesecno ili godisnje placa koristenje stadiona?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la MortemHz » 31 jul 2019, 13:50

insegnante je napisao/la:Raja ima li neko podatak koliko FK Sarajevo mjesecno ili godisnje placa koristenje stadiona?
86K godišnje.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
HZ_ilidzaa
Postovi: 5830
Pridružen/a: 21 okt 2010, 19:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la HZ_ilidzaa » 31 jul 2019, 14:01

Laznjak je napisao/la:Glupo poredjenje sa gurbetnjakom, ali to je ta dimenzija zemljista. Moze 15-ak milja i ne treba vise realno.
slika
Ovdje praviti stadion mislim da je neizvodljivo.
Dimenzije cca. 150m x 120m.
Grbavica(komplet sa tribinama) cca. 200m x 120m i opet je zgurana...

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.