FK Sarajevo - Novi stadion

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la insegnante » 27 jul 2019, 12:56

Graditi tribinu po tribinu, neka je i 50 miliona. Najbitnije je dobiti zemljiste.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5730
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Pitar6785 » 27 jul 2019, 13:16

Kao prvo, FK SARAJEVO je zasluzilo nakon 73 godine postojanja i donosenja 2 titule yugoslavije i sva osvojene titule i kupovi posle rata da mu ovaj grad da zemljiste za samo stadion (stadione za treniranje imamo) za 0 km, jer FK SARAJEVO ce vratit te pare gradu u roku 10 godina.

Dolaskom celtikovi navijaca recimo citav grad i drzava su imali koristi. Znaci avio kompanije autobusi restorani i plus pdv na 30000 karata, plus gdje sad protiv bete i prolazak play ofa eto ti 100000 ulaznica minimum kojeces moci oporezovat.

Plus plate koje dajemo igracima trenerima cinimi se oko 70 ljudi je na jaslama.

I na kraju nek stave uslov da se nemoze stadion prodavat da bi neko gradio zgrade ili bilo koje druge gluposti, i naravno da se dogovori minimalno kako ce stadion izgledat i odredi se vrijeme za koliko vremena i koliko novca.

Nevidim kako bi to ostetilo drzavu.

Olimpik nek igra na kosevu svakako ce taj klub umrijet sledeci 5-10 godina a efendic nek nam da onaj plac i to je to

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la insegnante » 27 jul 2019, 13:31

Upravo tako, FK Sarajevo donosi novac, svaka cast na postu. 70 uposlenih, ulaznice, ma milion stvari. Vidim na drugoj temi da se prica o cetiri lokacije:
1. Betanije Šip
2. Otoka
3. Butmir
4. Halilovici
5. Odmah pored Koseva, klizaliste Zetre ili tamo iza Sjevera.
Moguce je i da uprava sprovodi neke aktivnosti oko lokacije koje ne idu u javnost, ne znam.

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la skoroalen » 27 jul 2019, 14:24

Bolan, kakav grad Sarajevo, kakva općina. Od budžeta koji je jači nego cijeli budžet RSa nama uvale 100 hiljada maraka za godinu dana. Da'će nam oni qrac da oči izbijemo. Nismo mi Real da se isplate neki hoteli oko stadiona, zaboravite to.
Zemljište + stadion da zadovolji barem CAT3 ne može proć ispod 30 miliona eura, al nikako. Puno realnija opcija je uzimanje Koševa pod koncesiju i ulaganje da se makar zadovolji ta CAT3, iako od tog stadiona dugoročno nema ništa.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Arnelv52 » 27 jul 2019, 14:44

Dom penzionera

fera
Postovi: 12802
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la fera » 27 jul 2019, 14:44

skoroalen je napisao/la:Bolan, kakav grad Sarajevo, kakva općina. Od budžeta koji je jači nego cijeli budžet RSa nama uvale 100 hiljada maraka za godinu dana. Da'će nam oni qrac da oči izbijemo. Nismo mi Real da se isplate neki hoteli oko stadiona, zaboravite to.
Zemljište + stadion da zadovolji barem CAT3 ne može proć ispod 30 miliona eura, al nikako. Puno realnija opcija je uzimanje Koševa pod koncesiju i ulaganje da se makar zadovolji ta CAT3, iako od tog stadiona dugoročno nema ništa.
Ponos na stranu al to je najrealnija opcija.
Il napraviti manji stadion unutar koševa ko cagliari il neko u italiji sto je imao :mrgreen:
You are someone else I am still right here

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54045
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la MortemHz » 27 jul 2019, 14:46

Arnelv52 je napisao/la:Dom penzionera
Prvobitna cijena je bila 13 miliona maraka za kompletno zemljište a sada su spustili na 8 miliona ako se ne varam?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Arnelv52 » 27 jul 2019, 15:34

MortemHz je napisao/la:
Arnelv52 je napisao/la:Dom penzionera
Prvobitna cijena je bila 13 miliona maraka za kompletno zemljište a sada su spustili na 8 miliona ako se ne varam?
Ionako im ga niko neće. Dao bih im 8 miliona kad se izgradi - na rate.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54045
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la MortemHz » 27 jul 2019, 15:37

Arnelv52 je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
Arnelv52 je napisao/la:Dom penzionera
Prvobitna cijena je bila 13 miliona maraka za kompletno zemljište a sada su spustili na 8 miliona ako se ne varam?
Ionako im ga niko neće. Dao bih im 8 miliona kad se izgradi - na rate.
Ma na stranu sve ali ono zemljište je baš dobro s tim da lokacija nije savršena ali realno nemaš ti baš puno prostora u centru ili starom gradu, em što je x5 skuplje em što je dosta toga već izgrađeno..
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
ledesma
Postovi: 4898
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la ledesma » 27 jul 2019, 15:55

MortemHz je napisao/la: Ma na stranu sve ali ono zemljište je baš dobro s tim da lokacija nije savršena ali realno nemaš ti baš puno prostora u centru ili starom gradu, em što je x5 skuplje em što je dosta toga već izgrađeno..
Ma sve se moze kad se hoce, pitanje koliko je i nasa uprava spremna za taj zalogaj. Nije jednostavan

Ali milion primjera ima gdje SDA ljudi iz raznih gradova BiH grade po Sarajevu zgradurine i to na top lokacijama. Mejtaš je jedna od takvih. Prostora definitivno ima za stadion od 15k max.
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Avatar
emir79
Postovi: 8752
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la emir79 » 27 jul 2019, 17:25

Evo cujem i komsiluk se poceo sprdati sa nama. Pored qurcenja stumfova i Zeničana i u Srbiji nam se smiju.

Ako ovo nije trenutak da se bilo sta pokrene i to istog momenta onda ne znam. Sramota.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la paulus » 27 jul 2019, 17:44

Ma nema nista od toga ljudi , nasi u klubu sute , mjesto da sad navijacima kazu ok imacemo plan za 2 god il bilo sta , jer ovako ne mozemo vise ... Oni se nadaju da od ove bruke savez i neko drugi nes uradi sa Kosevom . Ja vam garantujem , do zakona o sportu i normalazacije zemlje sto je hej hej nekad.Sarajevo je taoc Koseva. Koji novi stadion , ne mozemo jos akademiju zavrsit kako je planirana.
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 27 jul 2019, 17:56

emir79 je napisao/la:
SarajevoJeBordo je napisao/la: Pa nije stadion samo tribine :facepalm:
Tip je pitao koliko kosta STADION sa 20.000 kapaciteta,
Mortem je napisao da takav STADION kosta MINIMALNO 50 miliona KM (sto nije tacno, ni blizu tacno)

Ja sam samo dao primjer STADIONA Tusanj koji je procjenjen 25 miliona KM. Tribine sam spomenuo jer se stadion trebao raditi u fazama.

I usput i da plate cijenu zemlljista gdje se misli napraviti stadion, nece biti ni blizu 50 miliona.

Jasno je sto pojedinci vrte ovdje visoke cijene i na ciji mlin se ide, da bi navijaci, simpatizeri... odustali od price oko stadiona.

Da Velez ima minimalno u vlasnistvu 50 miliona KM, pa ce otkupiti zemljiste, izgraditi sebi lijep stadioncic. Da se nasmijem.
Na čiji mlin se ide?
Ko ide na taj mlin?
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la insegnante » 27 jul 2019, 19:28

Pitanje je i bi li ijedna opstina poklonila zemljiste klubu, mada bi i opstina imala veliki interes od toga da ima stadion FK Sarajeva na svom teritoriju...
Pa deset godina-deset godina, sto zapocnes i zavrsices.

Ovo treba biti nas san, nesto cemu cemo svi da stremimo.

https://sportsport.ba/fudbal/pogledajte ... uot/232666

Avatar
Laznjak
Postovi: 1946
Pridružen/a: 23 okt 2017, 14:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Laznjak » 27 jul 2019, 20:52

Stup-Dom
Po meni najbolja lokacija, vrijednost 8 mil samog zemljista.
Ogroman prostor, moze se napraviti stadion kapaciceta 20-ak hiljada. Mozda opcija nekog kredita i uz prodaju 4-5 igraca kroz dvije godione se moze i odplatiti, a zemljiste ostaje da se polako gradi Bodro Arena. Ogroman prostor, tramvaj svega 30-ak metara, tako da je jako dobra lokacija. Ciglu po ciglu, pa kad bude bude.
slika


Žica- lokacija iza TV-a
Jos jedan ogroman prostor, nacuo sam da ce se praviti najveci Bingo u BiH. Mogao bi leci stadion kapaciteta 20-25 milja. Prdi prostor godinama isto kao i Dom.
slika


Stadion Otoka
Ima vec plan kako bi mogla izgledati sa 3 tribine i jednim pratecim objektom sa 3 sprata na kojima bi se napravile tribine, nesto ala Bombonjera. Jedan realan projekat koji bi mogao biti realizovan. Povezani tramvajskim saobracajem i na nekoj sredini grada.
slika

Kosevo-vec vidjeno
Ne znam koliko je realno da opstina dozvoli izgradnju stadiona i prodaju lokacije blizu stadiona AFH. Vec vidjeno, lijepa lokacija
slika
Uvijek Merlin nikad Tifa,uvijek Soker nikad Fifa.

Titula-🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup-🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Avatar
Orangina85
Postovi: 821
Pridružen/a: 27 dec 2016, 15:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Orangina85 » 27 jul 2019, 21:08

Koliki je prostor na stupu gdje je dom penzionera, nisam siguran da tu moze stati stadion

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54045
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la MortemHz » 27 jul 2019, 21:08

To ti je Bingo već kupio ako se ne varam. Svaka čast na izdvojenom trudu, kakvi smo mi bolesnici.. ja danima razmišljam kada bude akcija da uplatim za bordo vip one najskuplje stolice, evo od jučer počeo malo odvajati.. budala u glavu
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la FrancescoTotti » 27 jul 2019, 21:10

Laznjak je napisao/la:Stup-Dom
Po meni najbolja lokacija, vrijednost 8 mil samog zemljista.
Ogroman prostor, moze se napraviti stadion kapaciceta 20-ak hiljada. Mozda opcija nekog kredita i uz prodaju 4-5 igraca kroz dvije godione se moze i odplatiti, a zemljiste ostaje da se polako gradi Bodro Arena. Ogroman prostor, tramvaj svega 30-ak metara, tako da je jako dobra lokacija. Ciglu po ciglu, pa kad bude bude.
slika

Laznjak je napisao/la:
FrancescoTotti je napisao/la:@laznjak sta mi uradi, necu zaspat veceras od ove maste.. Na mjestu gdje sada stoji rusevina doma penzionera u Nedzaricima moze se smjestit kakav pozelis stadion. Al bas prostora ima, iznenadio sam se koliko, mozes uredit i pjesacku i kolnu komunikaciju kao od sale, cak i za par parking mjestsa ostane pored stadiona...

Evo dva primjera.
Myresjöhus Arena
12.000 kapacitet
19.000.000 eura cijena

slika
slika
Ingolstadt Stadion
15.800 kapacitet
20.000.000 eura cijena

slika
slika
Ja mastam o tom prostoru pdavno, prdi rusevina, ali idu neke pare valjda i Ng i Ilidzi kao na pola su, ne mogu da se dogovore. Otet Efendica i zavrsit to sa nozem pod vratom, a ovom supku Memicu samo daj koji dinar u djep i on potisje, papcina klasicna.


Brat moj. Kad smo nas dvojica govorili o ovome... :P
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54045
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la MortemHz » 27 jul 2019, 21:21

Ja, to je nekako na pola mada mislim da to više pripada Sarajevu
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Laznjak
Postovi: 1946
Pridružen/a: 23 okt 2017, 14:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Novi stadion

Post Postao/la Laznjak » 27 jul 2019, 21:36

Vise je Ilidza ma da sam ja protivnik toga cuj Ilidza. Navodno ova cesta izmedju Avaza i Doma je granica, a Brijeace Sarajevu pripada. Nije mi jasno, ali eto Stup je bordo naselje vazda bio. Veliki je prostor bas sam gledao na google map, veci od stadiona Grbavica sa sve tribinama. Joj 8 milki kredit dizite radite nesto moze se ovo kupiti.
Uvijek Merlin nikad Tifa,uvijek Soker nikad Fifa.

Titula-🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup-🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Arhitekt, martineli i 80 gostiju.