FK Sarajevo - Baklje na tribinama: Da ili ne?

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Avatar
bordoakapitar
Postovi: 829
Pridružen/a: 11 feb 2014, 12:07

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la bordoakapitar » 19 avg 2019, 17:43

Ne

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la 16022019 » 19 avg 2019, 17:59

Ocekujemo veceras da ovih par opasniji forumasa ocita jednu bukvicu sjeveru za baklje i topovske, da im se bas nagovori , nemoj da nas iznevjerite... :opaopa:
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Avatar
Sjeverjecudo
Postovi: 606
Pridružen/a: 09 avg 2019, 02:51
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Sjeverjecudo » 19 avg 2019, 23:28

16022019 je napisao/la:Ocekujemo veceras da ovih par opasniji forumasa ocita jednu bukvicu sjeveru za baklje i topovske, da im se bas nagovori , nemoj da nas iznevjerite... :opaopa:
Nesto ne vidjoh da je iko dosao da ocita bukvicu haahhaha
Kurs je isti sa puta ne skrecemo, jer rekli smo da nikada odustati necemo !!!!

Istina za Vedrana - Pravda za Horde Zla !!!!!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54243
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la MortemHz » 19 avg 2019, 23:42

Kamuflazn je napisao/la:Al je sega da sjever ima 200 ljudi kad je lijepo vrijeme a 50ak kad je kisa, da upale 6 7 baklji i da klub plati kaznu 7 milja. Malo je ta furka dusmanska.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Sjeverjecudo
Postovi: 606
Pridružen/a: 09 avg 2019, 02:51
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Sjeverjecudo » 19 avg 2019, 23:56

MortemHz je napisao/la:
Kamuflazn je napisao/la:Al je sega da sjever ima 200 ljudi kad je lijepo vrijeme a 50ak kad je kisa, da upale 6 7 baklji i da klub plati kaznu 7 milja. Malo je ta furka dusmanska.
A zasto Niko ne komentarise sto su se ubacivali predmeti sa istoka i za to ce doci kazna,Al tu je razlika izmedju hordi i ovih sa istoka,horde nikog ne pljuju horde.ne **** majku igracima, navijacima,ss,ma.kome stignu,nego.daju podrsku,sto se uz to zapali po koja baklja,boze moj,popratna pojava,da se razumijemo,ja Sam za paljenje na jacim utakmicama,a imas takvih poprilicno u ligi sad,zrinjski,zeljo,siroki,Velez,celik,borac,a i ovo vcrs sto se palilo je mislim u inat ovim sa istoka.
I neogu da vjerujem kakav razdor su ovi sa istoka napravili svojim pljuvanjem,ako ne do bog dodje do neke tuce ili ne do bog neceg goreg izmedju nas kao sto je bilo kod kona,za to ce biti krivi iskljucivo ovi sa istoka I Niko drugi.Opet kazem ako istoku bec smeta sjever nek ne dolazi na sjever,nek okrene glavu,ili Jos bolje neka dodju daju podrsku I prijedlog.kako se dogovorit I naci najbolje rijesenje za.klub. Stvarno vise necu pisat nista na ovu temu konkretno jer je vise smorilo.
Kurs je isti sa puta ne skrecemo, jer rekli smo da nikada odustati necemo !!!!

Istina za Vedrana - Pravda za Horde Zla !!!!!

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la chily-rz » 19 avg 2019, 23:59

Baklje in, SAVEZ napolje.

Kamuflazn
Postovi: 1950
Pridružen/a: 03 jan 2019, 10:01
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Kamuflazn » 20 avg 2019, 00:08

Nije bitan sjever, istok, zapad, ja, ti 5i, 19i. Bitno je Sarajevo. Zbog Sarajeva postoji sve nabrojano a ne obratno. Tu smo da pomognemo, a ovo sada nije nacin. Pogotovo kad je klub u tranziciji ka iskoraku, svaki fening je bitan.
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!

duplakruna46
Postovi: 408
Pridružen/a: 16 maj 2019, 18:29
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la duplakruna46 » 20 avg 2019, 00:50

Sjeverjecudo je napisao/la:
16022019 je napisao/la:Ocekujemo veceras da ovih par opasniji forumasa ocita jednu bukvicu sjeveru za baklje i topovske, da im se bas nagovori , nemoj da nas iznevjerite... :opaopa:
Nesto ne vidjoh da je iko dosao da ocita bukvicu haahhaha
Dobili ste bukvicu i sa istoka i sa zapada. Steta sto nema pameti koja bi znala procitati tu bukvicu.
“Znate, kada su u Parizu i Londonu izmet istresali kroz prozor na ulice mi smo u Sarajevu imali kanalizaciju, vodovod i šadrvan sa 16 česama. On je imao sistem za zagrijavanje vode tako da ste mogli usred zime na Baščaršiji uzeti abdest toplom vodom.”

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la 16022019 » 20 avg 2019, 07:51

duplakruna46 je napisao/la:
Sjeverjecudo je napisao/la:
16022019 je napisao/la:Ocekujemo veceras da ovih par opasniji forumasa ocita jednu bukvicu sjeveru za baklje i topovske, da im se bas nagovori , nemoj da nas iznevjerite... :opaopa:
Nesto ne vidjoh da je iko dosao da ocita bukvicu haahhaha
Dobili ste bukvicu i sa istoka i sa zapada. Steta sto nema pameti koja bi znala procitati tu bukvicu.
Ako je bukvica sto ti smatras one mangupske zvizduke, onda ok, osjetili smo da nam nesto oko pakasa svira ali nismo skontali da su zvizduci od "strucnjaka" sa istoka i zapada.
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...


Avatar
Amca007
Postovi: 1993
Pridružen/a: 19 apr 2012, 17:11

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Amca007 » 20 avg 2019, 12:47

Meni ne treba baklja, ja kad vidim onaj sesir da stave na glavu povraca mi se. Lafo lutras ovo ono...
Oj djevojko điđo moja, điđala te majka tvoja...

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Zip » 20 avg 2019, 13:00

Jel neko "strucnjak" ili nije, otvoreno se na svaku baklju negodovalo. Sto znaci da od 4k sto je bilo na stadionu, 200 podrzava a ostali ne podrzavaju.
Vi da zelite dobrobit svima nama, prilagodili bi se vecini.

Ja ne vidim furku tih baklji i topovskih, sem derbija kad je dokazivanje ciji je veci prioritet.

Opet kad neko ostane bez prsta ili ruke, nedo Bog, bit ce svi drugi krivi osim vas ultrasa.

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la 16022019 » 20 avg 2019, 15:02

Palimo i zarimo i pobjede slavimo :opaopa: :ljepota:
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54243
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la MortemHz » 20 avg 2019, 15:37

Inijesta je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
Inijesta je napisao/la:Prica o bakljama se rijesava tako sto zovnes u klub sjednes i dogovoris se, ili se bar pojavis kao predstavnik kluba kd te nbijaci zovu na dogovor
Ovo huskanje, zvizdanje, paljenje nece nam nista dobro donijeti

Ta prica ide istok i zapad po godtovanjima i popravljaju brojku je prica za malu djecu, osim grbavice i zenice na koje gostovanje dodjete pitari, jel dodjete u bijeljinu listicu i kojekakvu vukojebinu gdje bude 50-60 do 100 ljudi i jel mislite da se ti ljudi ne znaju izmedju sebe i ko je s koje tribine ??

Ja se iskreno nadam da ce preovladat zdrav rauzum i da ce se pronaci neki kompromis ljudi iz kluba i Hz, a vi ostali stisnite muda pa na grbavici zvizdite
Ma stvarno to mislis? Evo, tuzla city, isao sa likovima sa 40+ , s istoka. Zatim doboj kakanj, zenica, sva gostovanja izuzev npr radnik bijeljina, radni dan ili slicno i vidim bruku raje istok, zapad posebno ekipe koje su bile nekad na sjeveru.pa u zenici protiv batea 8000 ljudi, sjevera nije bilo vise od 1500... to se vidjelo na videu navijanja...

Ne mozes mi reci da na domacoj tekmi ima 500hz a onda na gostovanju u foboju kod kaknja 1000 hz... e ne moze
Prica je bila u tom tonu da nema istoka i zapada **** bi gostovanja bila , ne bi bilo ni 20 ljudi Hz, ja sam prokomentariso samo da to nije tacno , isto ko sto se zna desiti da bruku raje dodje na ova bliza gostovanja sa ostalih tribina isto tako se desi falja gostovanja gdje ne bude niko osim Hz

A jel to raja koja je nekad bila na sjeveru isto trenutno protiv sjevera i zvizdi im, bas me zanima ??

Ja prvi smatram da je ono u zenici greska i odron al postoji hiljadu boljih nacina za rijesavanje tog problema, posebno sto nisu Hz zapalile 80 baklji nego 3 lika zapalile 3 baklje, to se vrlo lahko moze rijesit al ne moze se rijesit ovim zvizdanjem i huskanjem kluba preko uhljebljene kurace koja nije sposobna sama da odrzava stranice na drustvenim mrezama nego treba pomocnika

A hajd ti meni sad iskreno brate reci , da li smatras da je isto steta budjetu kluba to sto 20 clanova “ administracije” ide u bjelorusiju da guzica vidi puta, cijena jedne avionske karte je 1.100 km i plus troskovi hotelskog smjestaja i ostalog, znaci 30-40 milja baci se niz vodu ??
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Zip » 20 avg 2019, 15:44

Ako smo usli u neki sistem gdje cemo skracivati troskove, naravno da je steta po klub.

A zar moramo praviti revansizam, eh kad mogu i oni e i mi cemo majku im njihovu... I tako ce malo oni, pa malo navijaci, pa opet oni, pa opet navijaci... i eto te opet 8 godina bez titule :facepalm:

Zasto je jedan zaposlenik otisao iz kluba, zbog slicnih stvari koje su bile u klubu... Debili kad smo igrali protiv Atalante gledali kako namjestiti put da svrate u soping a nisu se prilagodjavali igracima jer su oni najbitniji...

Nazalost, i ovde se najbitnija stvar zanemaruje zbog ovakvih glupih stvari, koji se mogu rijesiti sasd pa sad...

Avatar
Inijesta
Postovi: 2171
Pridružen/a: 10 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Inijesta » 20 avg 2019, 15:48

Derbi tekme ( zeljo zrinjski velez itd.) Da, manje tekme Ne jer nema smisla nikakvog 3 baklje zaplit i nanijet klubu kaznu, Evropa apsolutno Ne, osim atraktivnih gostovanja
LJUBAV ZA TEBE MJERE NEMA !

Avatar
Sjeverjecudo
Postovi: 606
Pridružen/a: 09 avg 2019, 02:51
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Sjeverjecudo » 20 avg 2019, 15:52

Samo jedno pitanje
Gdje su bili ovi, zvizdaci proslu sezonu na kraju kada su Horde u Bijeljinji bodrili Sarajevo po onakvoj kisi i nevremenu i sto ne zvizde na gostovanjima ?
Kurs je isti sa puta ne skrecemo, jer rekli smo da nikada odustati necemo !!!!

Istina za Vedrana - Pravda za Horde Zla !!!!!

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la 16022019 » 20 avg 2019, 16:24

Ne kažem da je ispravno kad se pali i pucaju topovski i zbog toga dobijaju kazne na štetu kluba, ali nekad je o koreografiji i bakljadi sa sjevera sa ponosom se pričalo po gradu, portalima i tako. Budimo realni, a ne licemjerni. I nekad su mnogi od nas bili na tom istom sjeveru koji su iz raznih razloga promijenili tribinu, neko zbog godina, neko zbog nečeg trećeg", poručuje Torlak u svojoj objavi na Facebooku :clap:
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Avatar
Pantelija
Postovi: 12848
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Pantelija » 20 avg 2019, 16:37

Sjeverjecudo je napisao/la:Samo jedno pitanje
Gdje su bili ovi, zvizdaci proslu sezonu na kraju kada su Horde u Bijeljinji bodrili Sarajevo po onakvoj kisi i nevremenu i sto ne zvizde na gostovanjima ?
Da ti pojas im, tebi i ostalima sa tom furkom gdje smo mi bili gdje ste vi bili... sta mislis kad kazes nekome da ti ne razbija auto palicom a on kaze sta je balavac, ja sam bio na liniji s puskom branio dezavu, gdje si ti bio. I? Sta sad? On ima pravo da ti razbije auto jel?

Imas djevojku, citavu sedmicu pricas da je volia onda joj u subotu iz ljubavi zavalis 5 samarcina od kojih poplavi i poslije toga kad ti neko kaze sto to radis ti odg "sta ti hoces ja sam je vodio na more".

Gdje si ti bio 87' kad su nastajale horde, uz tonu ljubavi, tuca, represije.. pa smo iste te 2007 OTJERALI ? Dakle, po tebi oni su vise voljeli sarajevo od tadasnjeg zapada jer su bili npr na marakani kad "niko nije" ...

U prevodu, glupa furka do bola. Ultra zivot navijaca se ne moze porediti sa zivotom navijaca koji voli klub. To su dvije razlicite stvari. Ultra furka ima deuge dimenzije, ali ne znaci da neko ko je ultra vise voli klub. Ima momaka koji su od 2005. Do 2014 obisli svaku gostujucu, pa i zabranjene a danas samo poneko gostovanje i sve domace. Jeste to VI nesto bolji navijaci od njih? Ne. Niste i necete biti jer svi navijaci koji vole fks i koji dolaze na tekme su jednaki. Veliki broj ne zeli rizik jer imaju porodice, veliki dio ne zeli da dobije prijavu, veliki dio ne zeli da da 5o maraka i udje u 20' min a izadje u 75'. . Veliki broj navijaca ne zeli na tribinu gdje nemas gfje pisati i napiti se vode... i kad sve to skrati , ostanu oni koji to vole, gostovanja i tu furku.
Svako gostovanje koje je notmalno, dodje 1000+ ljudi. Pa sam skontaj sta to znaci.

Juve nema na gostovanju 45 000 navijaca a ima 12 000 0000 navijaca u italiji.. i hoces reci da ovi sto dolaze na stadion ili gledaju taj klub nisu navijaci? Ne vole klub?

S toga, molim te ne koristi te glupe fore tipa gdje ste vi bili jer tebi neko moze reci gdje si bio u kup tekmu u bos novom, na marakabi, u vvojvodini itd pa onda ti ispade da manje nwsto volis nego on.... a niti ti vise volis niti on manje.... samo se opravdavate za stetu koja se nanosi klubu.

Takodjer, poredjenje tipa sabra trosi mozemo i mi, sabri dopusta to NAM , navijacima nije dopustio a on je VLASNIK kluba... pa dobro razmislite jel oo nekome ko daje SVOJ LICNI novac sjesti na grbacu jer vam je furka.


Niko ne pljuje sjever za bklje na derbiju, zrinjskom, sirokom... NIKO! NEKADA je sjever bio koreo , baklje, parole, danas samo baklje... jer ,a koreo nema dovolj o navijaca ni protiv celtica. I za to se naslo hiljadu izgovora ali je realnost da je dogovornost na tribini dobrim dijelom. Prvi put nakom 1987, dvije tribine su zvizdale trenutku kada navijaci nabijaju jos jednu kaznu klubu.. i podrzavam. Jes da oni manje vole od vas klub, ali mu manje i stete.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Sjeverjecudo
Postovi: 606
Pridružen/a: 09 avg 2019, 02:51
Kontakt:

Re: Baklje na tribinama: Da ili ne?

Post Postao/la Sjeverjecudo » 20 avg 2019, 16:38

16022019 je napisao/la:Ne kažem da je ispravno kad se pali i pucaju topovski i zbog toga dobijaju kazne na štetu kluba, ali nekad je o koreografiji i bakljadi sa sjevera sa ponosom se pričalo po gradu, portalima i tako. Budimo realni, a ne licemjerni. I nekad su mnogi od nas bili na tom istom sjeveru koji su iz raznih razloga promijenili tribinu, neko zbog godina, neko zbog nečeg trećeg", poručuje Torlak u svojoj objavi na Facebooku :clap:
Kapiten i ljudska velicina, SEDIN TORLAK JEDAN JE OD NAS
Kurs je isti sa puta ne skrecemo, jer rekli smo da nikada odustati necemo !!!!

Istina za Vedrana - Pravda za Horde Zla !!!!!

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: benko21, head88 i 68 gostiju.