FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
45
21%
Ne
165
79%

Ukupno glasova: 210

bordobijeli
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 07 apr 2021, 22:05

ajdohordas je napisao/la:
07 apr 2021, 21:57
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
07 apr 2021, 21:46
Protiv Veleza isto kao danas, preko kontri ih ubiti. Slabasan je Velez nazad, a u napadu jaki. Mi smo u odbrani smo beton, strasno dobro se branimo u duplom bloku, stvarno je Vinko majstor za takve stvari..
Kovačević, Dupovac, Miličević, Oremuš, Pidro, Adukor, Đokanović, Pejović, Jukić, Fanimo i Mešanović.
Nema ko drugi umjesto Pejovića, po meni je Sušić jos gori, jer je trom i spor, nikakve koristi, Pejovic ce se bar boriti, pa bar nesto pametno radi..
Brate dzaba sto ce se boriti kad nikakvog hajra nema od toga. Ko muha bez glave trci. Ispada i otvara prostor protivniku.
Sule ce dat bar 2-3 upotrebljive lopte na krila u prostor ako vec budemo igrali na kontre.
Pejovic je odigrao 90 % utakmica nebi bio standardan da je loš, to sto ovdje na forumu svako malo nekog nagaze ne znaci da je to tako. Na kraju krajeva Vinko nesto vidi u njemu.

GospodinIzSarajeva
Kontakt:

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 07 apr 2021, 22:08

Protiv Veleza isto kao danas, preko kontri ih ubiti. Slabasan je Velez nazad, a u napadu jaki. Mi smo u odbrani smo beton, strasno dobro se branimo u duplom bloku, stvarno je Vinko majstor za takve stvari..
Kovačević, Dupovac, Miličević, Oremuš, Pidro, Adukor, Đokanović, Pejović, Jukić, Fanimo i Mešanović.
Nema ko drugi umjesto Pejovića, po meni je Sušić jos gori, jer je trom i spor, nikakve koristi, Pejovic ce se bar boriti, pa bar nesto pametno radi..
Brate dzaba sto ce se boriti kad nikakvog hajra nema od toga. Ko muha bez glave trci. Ispada i otvara prostor protivniku.
Sule ce dat bar 2-3 upotrebljive lopte na krila u prostor ako vec budemo igrali na kontre.
I kao takav je korisniji od Susica, garantujem ti. Da se razumijemo, govorimo o Susicu koji je danas usao i upitno je je li znao gdje je nas, a gdje njihov gol..
Sarajevo-Tuzla City 6:2 22.02.2020
Ahmetović 3x
Hodžić 1x
Br.32 1x
Sušić 1x
Debi Vinka Marinovića

ElCartel11
Kontakt:

Post Postao/la ElCartel11 » 07 apr 2021, 22:11

bordobijeli je napisao/la:
07 apr 2021, 20:34
Kad bi mogao birati dva igraca iz lige da dodju u FKS uzeo bi Zakaric i Doffo. Legli bi nam ko budali šamar :D
Dao bi za njih dvojicu : Sušića, Handzica, Zinedina i Milanovica.
:thumbup:
Doffo mi se bas svidja i prije sam ga spominjao. Igrao za Velez (argentinski) i ima dosta nastupa u njihovoj najjacoj ligi, a i u brazilskoj.
Recimo ljetos se zahvaliti Velkoskom a njega dovesti kao zamjenu bio bi veliki upgrade.
Sto se tice Zakarica ne bi ga volio kod nas. Dobar jeste ali kao igrač ali mu fali ostalih kvaliteta, da bude za nas.
BOSANSKA KRAJINA!

bordobijeli
Kontakt:

Post Postao/la bordobijeli » 07 apr 2021, 22:15

ElCartel11 je napisao/la:
07 apr 2021, 22:11
07 apr 2021, 20:34
Kad bi mogao birati dva igraca iz lige da dodju u FKS uzeo bi Zakaric i Doffo. Legli bi nam ko budali šamar :D
Dao bi za njih dvojicu : Sušića, Handzica, Zinedina i Milanovica.
:thumbup:
Doffo mi se bas svidja i prije sam ga spominjao. Igrao za Velez (argentinski) i ima dosta nastupa u njihovoj najjacoj ligi, a i u brazilskoj.
Recimo ljetos se zahvaliti Velkoskom a njega dovesti kao zamjenu bio bi veliki upgrade.
Sto se tice Zakarica ne bi ga volio kod nas. Dobar jeste ali kao igrač ali mu fali ostalih kvaliteta, da bude za nas.
I Velkoskog halal bilo :D

skoroalen
Kontakt:

Post Postao/la skoroalen » 07 apr 2021, 22:21

Ja bih najradije vidio tu nekog trećeg. Sušić je ljenguza al je Pejović da Bog sačuva. Majke mi, potpisao bih sad Ramića na toj poziciji. Gori od Sušića i Pejovića teško može bit.
"Pored mene si ti, devojka iz moga sna,
al šta mi to vredi kad sam iz provincije ja..."

Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

"Wenn wir bei der Laterne steh'n
Wie einst Lili Marlen" 😎

BordoSarajevo
Kontakt:

Post Postao/la BordoSarajevo » 07 apr 2021, 22:51

Milanović dvije asistencije do sada i danas namjesti Handžiću 100% priliku i onda maši prazan gol.
Doprinos momak ima za razliku od ostalih krila neračunajući Fanima.

Da biram između Milanovića, Velkoskog, Jukića i Hebibovića, izabrao bi Milanovića.
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

revolt
Kontakt:

Post Postao/la revolt » 07 apr 2021, 22:55

Dobar je i Juka. Popravio se. Milanović je drugi igrac i ocigledno mu je godila posudba u Olimpic u da se malo presabere.

GospodinIzSarajeva
Kontakt:

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 07 apr 2021, 22:57

skoroalen je napisao/la:
07 apr 2021, 22:21
Ja bih najradije vidio tu nekog trećeg. Sušić je ljenguza al je Pejović da Bog sačuva. Majke mi, potpisao bih sad Ramića na toj poziciji. Gori od Sušića i Pejovića teško može bit.
Nekako najvise bi volio Zizua da dobije nekih 60 minuta, pa da vidimo na cemu smo sa njim, sumnjam da ce biti gori od Susica i Pejovica, a mogao bi biti pun pogodak mozda..
Sarajevo-Tuzla City 6:2 22.02.2020
Ahmetović 3x
Hodžić 1x
Br.32 1x
Sušić 1x
Debi Vinka Marinovića

Rahma
Kontakt:

Post Postao/la Rahma » 07 apr 2021, 22:58

Milanovic se popravio u odnosu na prosli mandat, prije posudbe. Mislim da bi ipak najbolje bilo da on ostane na klupi i ulazi oko 60 minute. Volio bih da Velkoski pocne protiv Veleza, valjda mu necu morati psovati nakon 15 minuta.
Amer Dupovac!

ElCartel11
Kontakt:

Post Postao/la ElCartel11 » 07 apr 2021, 23:03

Za nas nekako najbolje da u sredini budu Djokanovic, Adukor i Susic. Na kriloma Fanimo i Jukic/Mesanovic u vrhu Handzic/Cmiljanic.
Kad se braniš imaš formaciju 5-4-1. Tu zatvaras prodore preko krila a i u sredini si zgusnut. Kad osvojiš loptu ide tranzicija u 4-3-3

U fazi defanzive
Oremus - Milicevic -Adukor - Dupovac - Pidro
Fanimo - Susic - Djokanovic - Jukic/Mesanovic
Handzic/Cmiljanic

Adukor se spusta izmedju stopera i dodatno ojacava defanzivu i skok igru. Krila se spustaju nazad i pokazu bekovima.

U fazi napada:
Oremus - Milicevic - Dupovac - Pidro
Susic - Adukor - Djokanovic
Fanimo - Handzic/Cmilja - Jukic/Mesanovic

Ovdje si bez 10ke koju i onako nemamo odlaskom Rahmana. Dal bi vjerovatno bio ta zlatna koka ali eto peh ga zakaci.
BOSANSKA KRAJINA!

KrajisnikBosnjak
Kontakt:

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 07 apr 2021, 23:06

Meni je Zakarić osrednji igrač. Ja ga ne bih dovodio.
⚜ Reprezentacija BiH / FK Sarajevo 🔴⚪

NisamInSajder
Kontakt:

Post Postao/la NisamInSajder » 07 apr 2021, 23:28

ElCartel11 je napisao/la:
07 apr 2021, 23:03
Za nas nekako najbolje da u sredini budu Djokanovic, Adukor i Susic. Na kriloma Fanimo i Jukic/Mesanovic u vrhu Handzic/Cmiljanic.
Kad se braniš imaš formaciju 5-4-1. Tu zatvaras prodore preko krila a i u sredini si zgusnut. Kad osvojiš loptu ide tranzicija u 4-3-3

U fazi defanzive
Oremus - Milicevic -Adukor - Dupovac - Pidro
Fanimo - Susic - Djokanovic - Jukic/Mesanovic
Handzic/Cmiljanic

Adukor se spusta izmedju stopera i dodatno ojacava defanzivu i skok igru. Krila se spustaju nazad i pokazu bekovima.

U fazi napada:
Oremus - Milicevic - Dupovac - Pidro
Susic - Adukor - Djokanovic
Fanimo - Handzic/Cmilja - Jukic/Mesanovic

Ovdje si bez 10ke koju i onako nemamo odlaskom Rahmana. Dal bi vjerovatno bio ta zlatna koka ali eto peh ga zakaci.
Slazem se. Jos isprobati Mustedanagica u veznom na mjestu Susica, i onda njih dvojicu rotirati.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

broj6
Kontakt:

Post Postao/la broj6 » 08 apr 2021, 00:16

07 apr 2021, 22:57
skoroalen je napisao/la:
07 apr 2021, 22:21
Nekako najvise bi volio Zizua da dobije nekih 60 minuta, pa da vidimo na cemu smo sa njim, sumnjam da ce biti gori od Susica i Pejovica, a mogao bi biti pun pogodak mozda..
Ili Velkoski? :D Sjecam se prosle ili pretprosle sezone da ga je Musemic na nekoliko utakmica drzao u vezi (i to nisko na DM/MC a ne na AM) i bolje je igrao nego na krilu. Eh sad ne znam fkt na sta bi to licilo :hmmmmm:

ajdohordas
Kontakt:

Post Postao/la ajdohordas » 08 apr 2021, 02:36

Ma Krle jedino jos moze pomoc na AMF nama i to je to. Na krilu je totalno bezopasan. Ako cemo vec igrat na kontre. Na DMF nema potrebe da eksperimentisemo sa njim. To je igrao kod Husrefa prinudno. Na AMF moze podvalit koju loptu, pokupit neki otpadak, odbijanac, osutati je itd.
I stvarno bi volio da poslije kraja karijere dobije neku funkciju kod nas, zasluzio je.

Inace na ljeto se rijesiti, Hodzica, Milanovica, Dzafica, Hebibovica. Zinedina poslat negdje na posudbu (MDK idealna destinacija). Onaj Jukic totalno nedefinisan igrac. Kad mislimo da ga je pojeo pritisak i ocekivanja on pokaze znakove zivota.
Stvarno je potrebno cistku napravit kod nas u svlacionici, puno ih je koji ne doprinose igri i rezultatima a vjerovatno kostaju.

vedinjo98
Kontakt:

Post Postao/la vedinjo98 » 08 apr 2021, 02:58

08 apr 2021, 02:36
Ma Krle jedino jos moze pomoc na AMF nama i to je to. Na krilu je totalno bezopasan. Ako cemo vec igrat na kontre. Na DMF nema potrebe da eksperimentisemo sa njim. To je igrao kod Husrefa prinudno. Na AMF moze podvalit koju loptu, pokupit neki otpadak, odbijanac, osutati je itd.
Ne ocekujem od njega nista ni na AMF, ali opet mislim da bi bio korisniji nego na krilu. On svojom trkom na krilu vrisne ko sijalica za 15 minuta.
Ja bih najradije vidio tu nekog trećeg. Sušić je ljenguza al je Pejović da Bog sačuva. Majke mi, potpisao bih sad Ramića na toj poziciji. Gori od Sušića i Pejovića teško može bit
Ko da znas sta sam ja mislio... Pruziti Taretu priliku da igra pa kud puklo da puklo. Mislim da svako ovdje smatra da je Pejovic u losoj formi, ali Vinko ocito smatra da treba da igra covjek.

Tino definitivno samo steti nasoj igri, sto potvrdjuje iz utakmice u utakmicu. Iste sekunde bih potpisao da smo doveli da nam Hiros igra umjesto njega. Desnom nogom ne zna nista i uvijek ga napada vise igraca, tjerajuci ga na slabiju nogu. Tu je on gotov i samo mu preostaje da se zagradi da ne izgubi loptu. Obratite paznju, kada ima cistu situaciju, da dadne pas u prazan prostor desnom nogom, on to ne moze i okrece se nazad na lijevu nogu.
Mersudin Ahmetović - Tuzlanski Tigar !!!

Pitar6785
Kontakt:

Post Postao/la Pitar6785 » 08 apr 2021, 06:02

Zamolit Susica danas dobrovoljno napusti bar da ustedimo ovih 6 mjeseci ugovra, korektni smo bili dali smo mu fine pare za 1.5 godinu dali smo mu sansu vrijeme covjek jednostavno nema kvalitet ni za naj slabiju ligu na svijetu on nebi ni u mladosti mogao bit u standardni 11.

Susic
Hebibovic
Ahmetovic
Krste

Su minimum igraci sa kojima se treba razic i nebi im produzio ugovor posle ljeta..

Mislim da za plate kone dajemo ovoj 4 vorici mozemo dovest spica vrhunski kvaliteta za sirotinju tacnije premijer ligu i jos jednog igraca krilo bek sta nam bude prioritet..

Tatamata1946
Kontakt:

Post Postao/la Tatamata1946 » 08 apr 2021, 06:36

07 apr 2021, 22:05
Pejovic je odigrao 90 % utakmica nebi bio standardan da je loš, to sto ovdje na forumu svako malo nekog nagaze ne znaci da je to tako. Na kraju krajeva Vinko nesto vidi u njemu.
Sta zna Vinko koji je stalno s njima i koji ima sve te licence da bude trener, bolje mi znamo s foruma. Ima na klupi puno boljih od Pejovica :P
Nama niko ne valja, uvijek bi samo nekog pljuvali i tjerali. Meni Pejovic solidan, ne znam sta vi gledate. Ne daj Boze da se povrijedi falio bi nam u borbi za duplu krunu

Pitar6785
Kontakt:

Post Postao/la Pitar6785 » 08 apr 2021, 06:45

:njanjanja: Meni je Pejovic sasvim ok igrac, mislim nije extra neka klasa al sasvim dobar, zdrav, nepovrjedjuje se nedobiva kartone bezpotrebno mislim da dosad nije dobio crveni, pas ok moze proc sut ok centar suti ok znaci nista giga mega al ok za prvih 12-13 igraca..

Ja samo ovekijem da Mesanovic procepi da zabije 1-2 gola asistenciju koju uradi da vidimo kad mu je samopouzdanje na nivou kako izgleda, ja mislim iako dosad puno zujo a nigdje meda on kad procepi da ce nadomjestit rahmanovica bas u tom smislu da ga se necemo ni sjecat

hordasDoboj
Kontakt:

Post Postao/la hordasDoboj » 08 apr 2021, 07:33

Eh kad bi docekali da igra Ramic tako od prve. To je bas veliki minus Vinku za ovaj mandat.
Nikad neću zaboraviti riječi kapitena Biogradlića: “Upamtite, Sarajevo može biti prvak države, a može i ispasti iz lige, ali Želju uvijek treba pobijediti, jer ta nam je pobjeda najvažnija” - sjeća se Čerkić.

Denchi
Kontakt:

Post Postao/la Denchi » 08 apr 2021, 08:14

retromoos je napisao/la:
07 apr 2021, 20:55

Svakom navijacu je lakse praviti kombinacije, razne seme, taktike, a Bgm i prognoze od bilo kojeg trenera. Mi mozemo praviti greske, promasivati, i opet necemo odgovarati za to, dok kod vecine trenera postoji grč koji ih sprecava da razviju puni potencijal. Strah od gubitka radnog mjesta, izrugivanja navijaca u slucaju loseg rezultata, a najvise ugrozavanja vlastite i egzistencije njegove porodice. E taj grč, on cini razliku izmedju loseg, dobrog, i vrhunskog trenera. Trener mora biti malo opicen, "na svoju ruku" sto bi reko nas narod da bi usao u kategoriju vrhunskih trenera. Vinko je dobar trener, ali bas zbog toga sto ne moze da savlada svoj grč on ce uvijek biti samo trener ziheras. Bielsa, Mourinho, Klopp, Herera, e to su vec vrhunski treneri.
U sportu tezis tome da si najbolji, ako nisi, onda te jednostavno pregaze bolji od tebe. Da si najbolji moras imati nekoga da te uvjeri u to, da si brzi, izdrzljiviji, da mozes vise i bolje od drugih, te da je tvoj cilj uvijek isti, a to je POBJEDA. Vrhunski trener od sportiste izvlaci vise od maksimuma. Sarajevo mora imati takvog trenera, takav strucni stab, takve navijace, i na kraju takve ciljeve. Kad vidim kako se ljudi nadaju remiju protiv nekih seoskih ekipa, onda mi postane jasno gdje smo mi :D
Ne znam i Mourinho i Bielsa su teski ziherasi, pa otjeran je iz Uniteda jer mu igra kao nije valjala i jer je drugo mjesto kao lose, a evo jos to nikom nije poslo za rukom...
Simeone je ziheras, Conte isto, mnogo je tih uspjesnih likova koji vole taj zatvoreni pristup, koji kalkulisu, ja cu svoj gol zakljucat, branim se organizovano a naprijed ce zabit Suarez,Lukaku,Kane na ogromni individualni kvalitet...svi su oni prema javnosti totalno cudni likovi, sigurno da osjete pritisak to se vidi, bas su u grcu, ali taj pristup ih cini velikim trenerima....po meni su i Klopp i kompletna njemacka skola novih trenera(Nagelsmann, Tuchel,Flick,Hasenhuttl,Schmidt) najbolji dok su nepoznati, sto vrijeme odmice vise im "veliki" kradu igrace na kojima im stoji postavka igre koja je za njih kljucna(dobro izuzetak Klopp i Flick oni su u velikom klubu).

Neko tkz. radovanje remiju je za mene ok, zasto? Jer sad smo mi, navijaci Sarajeva uveliko glavama u Titovoj pred vjecnom vatrom, i samo racunamo poene kad ce to postati fakt. Takodje zbog polusezone bez poraza, bodovne zalihe, sto je samo po sebi nevidjeno u ligi, rekordi, znaci vecina nas je svjesno da je kiksanje moguce, moguce Liverpoolu,Barci,City-ju, Parizu e te ekipe su kolekcije milionera i vode ih ti giga-mega treneri...a opet ih obori nekakva girona, west bromwitch, burnley, lorient, nantes...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Foux87 i 24 gosta.