FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA 2

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Može li FK Sarajevo proći FC Milsami i tako se plasirati u 2. pretkolo Konferencijske Lige?

Da
141
67%
Ne
69
33%
 
Ukupno glasova: 210

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 22 apr 2021, 23:33

NisamInSajder je napisao/la:
22 apr 2021, 23:29
SarajevoJeBordo je napisao/la:
22 apr 2021, 20:36
NisamInSajder je napisao/la:
22 apr 2021, 13:16
Sa Ex-Yu prostora Mladen Rudonja mora biti opcija.
Imali smo već posla sa našim Rundonjama s čaršije i iz Janje, batali to...
Pa hajde pogledaj sta je uradio Mladen Rudonja, pa onda komentarisi.
Slušaš li Natašu Bukvalac?
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 22 apr 2021, 23:35

miky_hz je napisao/la:
22 apr 2021, 23:19
Zastone je napisao/la:
22 apr 2021, 22:19
Evo Hadzibegic kaze da ga nikad niko nije zvao i da bi se vratio 😁
Iskreni veliki pitar volio bih ga vidjeti na nekoj funkciji.
Danas je onaj novinar na TVSA sugerirao Kasumu da je pricao sa Farukom kao zainteresovan je ,ovaj nas odgovorio nista sada kao netrazimo koncentrisani smo na trenutni rezultat ekipe,kao tek na ljeto cemo o tome
Znači početak rješavanja igračke križaljke očekujemo krajem augusta.
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
Cora1946
Postovi: 877
Pridružen/a: 04 feb 2020, 01:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Cora1946 » 22 apr 2021, 23:48

SarajevoJeBordo je napisao/la:
22 apr 2021, 23:35
miky_hz je napisao/la:
22 apr 2021, 23:19
Zastone je napisao/la:
22 apr 2021, 22:19
Evo Hadzibegic kaze da ga nikad niko nije zvao i da bi se vratio 😁
Iskreni veliki pitar volio bih ga vidjeti na nekoj funkciji.
Danas je onaj novinar na TVSA sugerirao Kasumu da je pricao sa Farukom kao zainteresovan je ,ovaj nas odgovorio nista sada kao netrazimo koncentrisani smo na trenutni rezultat ekipe,kao tek na ljeto cemo o tome
Znači početak rješavanja igračke križaljke očekujemo krajem augusta.
I meni je bilo čudno kad reče da čekaju tek kraj sezone pa onda se bacaju u potragu za SD.
Ako već misle računati na Vinka i u budućnosti, najidealnije bi bilo da se kvalitetan SD što prije pronađe, da vidi s čim raspolaže i da do kraja sezone sa Vinkom analizira igrače i da dogovore na kojim pozicijama trebaju pojačanja i kojeg kalibra, tako da se maksimalno spremno dočeka prelazni rok obzirom da će ovaj biti "prometniji" od prethodnih.
Kako god, reče da je prioritet da se više guraju i promovišu mlađi igrači u narednom periodu, uz dobrog SD može se napraviti fin balans mladosti i iskustva.
90!

Avatar
feniksptica
Postovi: 15181
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la feniksptica » 22 apr 2021, 23:48

SD mora neko bit ko zna nasu ekipu, sta fali gdje smo najtanji. kojih igraca se rijesit. Mora vec imat neka imena iz liga s kojim ce krenut u pergovore prije evrope. Mora imat neke mete i iz evrope da dovede koga. Bojim se da ne zakasnimo, a vec kasnimo oko tog dijela.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5554
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 23 apr 2021, 00:01

Ima li nekih mahalskih. Ko je u konkurenciji za mjesto SD.
Nemoguće da je mahala ovoliko mrtva. :mrgreen: :kafa:
- FKS -

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 23 apr 2021, 00:09

NisamInSajder je napisao/la:
22 apr 2021, 23:29
SarajevoJeBordo je napisao/la:
22 apr 2021, 20:36
NisamInSajder je napisao/la:
22 apr 2021, 13:16
Sa Ex-Yu prostora Mladen Rudonja mora biti opcija.
Imali smo već posla sa našim Rundonjama s čaršije i iz Janje, batali to...
Pa hajde pogledaj sta je uradio Mladen Rudonja, pa onda komentarisi.
Šta je uradio ? Ništa više od Hadžije, ima jednu - dvije titule sa Olimpijom kao SD, nikad nisu igrali play - off EL.
Zadnja izmjena: Historicar, dana/u 23 apr 2021, 00:28, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23102
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 23 apr 2021, 00:25

Rekao je i za Vinka kao da je korektan/karakteran bas kao osoba,kao ako osjeti sam da to vise nije to da kao ocekuje da ce se on sam povuci.

Ovo je meni zvucalo u fazonu smjenili bi ga mi sada kad i Emira ali je problem ta odsteta koja se provlacila da mu se mora isplatiti,mozda grijesim ali eto tako sam nekako izvukao, cim prica da ocekuje da se sam povuce bez da ga oni otpuste.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 23 apr 2021, 00:30

miky_hz je napisao/la:
23 apr 2021, 00:25
Rekao je i za Vinka kao da je korektan/karakteran bas kao osoba,kao ako osjeti sam da to vise nije to da kao ocekuje da ce se on sam povuci.

Ovo je meni zvucalo u fazonu smjenili bi ga mi sada kad i Emira ali je problem ta odsteta koja se provlacila da mu se mora isplatiti,mozda grijesim ali eto tako sam nekako izvukao, cim prica da ocekuje da se sam povuce bez da ga oni otpuste.
Ako ne osvojimo titulu, Vinko leti sigurno.Ostavit čovjeka koji je prokockao 12 - 13 bodova prednosti, bilo bi ravno samoubistvu.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5792
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 23 apr 2021, 05:07

Apsulutno se ne slazem da je nasa kondiciono fizicka sprema bila dominantna u bilo kojoj utakmici u ovih 7 prvenstvenih i 3 u kupu.

Prvo mi smo uz dosta srece imali taj pozitivni rezultat izorve tekme ( go koismo dali na tusnju je plod sportske srece) tc nije anulirala al jeste poravnala rezultat u 56 minuti, i drzali su se dobro dok vinko nije uradio 3 izmjene na koje tc nije mogao odgovorit kvalitetom. Brzo smo dali go za 11 greskom njihovog golmana moral ekipe nas se digo njima panika jer (1-1) njima znaci eliminacija nasi svjezi igraci koji su tek uslis heba zidan dobili jos vise samo pouzdanja i to je to. Ovu utakmicu ie Vinko dobio sa izmjenama tacnije vecim brojem kvalitetni igraca koje on opste ne rotira sto je jos jedan dokaz njegovog ne znanja gresaka..

Ja bi stvarno volio vidjet koliko nasa citava ekipa pretrci za citavu utakmicu i koliko protivnici.

Jer i krupa i borac i sn zrnjski zeljo tc se nisu valjali vec su igrali i nadigravali se svih 90 min jedino velez je lezo..

A ako se forma tempirala za zadnjih 7 kola planski TO JE VEC DOSAD POKAZALO SE DA JE TO KARDINALNA GRESKA BEZ OBZIRA I DA OSVOIMO DK.

Jer sa pobjedom nad borcem zrinjskim i remi sa velezom i sb mi bi vec sad bili sampioni a je da se sikiramo bjelimo i gdje smo vec sad u podredjenoj situaci i gdje vec posle subote mozemo bit na -2 boda i gdje ti je sledeca utakmica gradski gdje nikad nezbad sta moze bir gdje ce oni bit dosta odmorni ( mi igrali kup igracemo protiv zrinjskog oni sa olimpicom novi trener vjerovatno ce vratit koliko toliko samopouzdanja ako olimpik nabiju sa 3-4 gola sto je moguce

Antikloc
Postovi: 2420
Pridružen/a: 11 mar 2021, 08:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Antikloc » 23 apr 2021, 07:23

Kondiciona sprema Sarajeva nije znacajno bolja od vecine prvoligasa i nema nikakvog uticaja na rezultate koje postizemo. Ni negativne ,ni pozitivne. Jela je sasvim OK kondicioni i nista vise,nema potrebe za bajkama.
U utakmicama BHPL koje su uglavnom dzenaza style -spore,bez tempa i ritma,kondicija ne dolazi do izrazaja. Nijedan tim ukljucujuci i Sarajevo nije u stanju nabiti visok tempo igre ,ne samo kroz cijelu utakmicu,nego ni na 15-20 minuta. Ponekad se krene na tempo 5-10 minuta i onda odmah dolazi do rasula i raspada protivnika,koji ne moze to pratiti. ( primjer Sararajevo -Zrinjski od 5 -20 minute ,Sarajevio -Tuzla 65-75 minute ).
Jedan od rijetkih igraca koji bi mogao igrati veci dio tekme u visokom tempu je Fanimo. A tu vec dolazimo do osnove a to je predispozicija. Da bio igrac bio igrac ,da ima brzinu ,snagu i explozivnost mora imati predispoziciju za to. Tek kad neko ima predispoziciju ,moze se treningom i radom to podici na zeljeni vrhunski nivo,neko ko je nema,nikakvim radom i treningom se to ne moze postici. Naravno,moze se postici napredak ali opet ce se zaostajati za nekim ko je imao bolji fizicki i genetski potencijal u startu.
Kao sto ne moze istrenirati vjetina s loptom,tako ne mogu ni fizicke mogucnosti. Da moze,svi bi bili vjesti kao Messi i Susic i brzi kao Ben Johnson i Usain Bolt.
Narodski receno : ne moze pita od govana.
Naravno,ima i do sistema u kojem zivis i radis. Sistema koji ce te natjerati da radis i da se boris. U BiH sistema nema a u FCS isto tako,jer koliko god mi zelili ,ove neprestane afere i trzavice u klubu pokazuju da smo daleko od kvalitetne organizacije i sistema.
Dezinficiram,deratiziram kloceve po kucama,uredima,stadionima. Cijene pristupacne.
Iznad glava viju se barjaci
Idu papci,olovski seljaci !!

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Napapijri » 23 apr 2021, 07:43

Antikloc je napisao/la:
23 apr 2021, 07:23
Kondiciona sprema Sarajeva nije znacajno bolja od vecine prvoligasa i nema nikakvog uticaja na rezultate koje postizemo. Ni negativne ,ni pozitivne. Jela je sasvim OK kondicioni i nista vise,nema potrebe za bajkama.
U utakmicama BHPL koje su uglavnom dzenaza style -spore,bez tempa i ritma,kondicija ne dolazi do izrazaja. Nijedan tim ukljucujuci i Sarajevo nije u stanju nabiti visok tempo igre ,ne samo kroz cijelu utakmicu,nego ni na 15-20 minuta. Ponekad se krene na tempo 5-10 minuta i onda odmah dolazi do rasula i raspada protivnika,koji ne moze to pratiti. ( primjer Sararajevo -Zrinjski od 5 -20 minute ,Sarajevio -Tuzla 65-75 minute ).
Jedan od rijetkih igraca koji bi mogao igrati veci dio tekme u visokom tempu je Fanimo. A tu vec dolazimo do osnove a to je predispozicija. Da bio igrac bio igrac ,da ima brzinu ,snagu i explozivnost mora imati predispoziciju za to. Tek kad neko ima predispoziciju ,moze se treningom i radom to podici na zeljeni vrhunski nivo,neko ko je nema,nikakvim radom i treningom se to ne moze postici. Naravno,moze se postici napredak ali opet ce se zaostajati za nekim ko je imao bolji fizicki i genetski potencijal u startu.
Kao sto ne moze istrenirati vjetina s loptom,tako ne mogu ni fizicke mogucnosti. Da moze,svi bi bili vjesti kao Messi i Susic i brzi kao Ben Johnson i Usain Bolt.
Narodski receno : ne moze pita od govana.
Naravno,ima i do sistema u kojem zivis i radis. Sistema koji ce te natjerati da radis i da se boris. U BiH sistema nema a u FCS isto tako,jer koliko god mi zelili ,ove neprestane afere i trzavice u klubu pokazuju da smo daleko od kvalitetne organizacije i sistema.
Sacuvaj ovaj post kada pojedinci opet budu od Jelaskovica pravili bitniju kariku od trenera i igraca.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8134
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 23 apr 2021, 08:02

Pa naravno da je kondicija jedan od većih problema generalno kod nas, 20 i kusur godina, jer nemamo ljude koji su kompetentni da rade sa igračima na tom nivou.
Zato igramo bunker protiv evropskih ekipa, Atalanta, Celtic, itd. jer ne možemo parirati ni 15, 20 minuta njihovom tempu igre, kondiciono ni taktički, jer za to nedostaje koncentracija i disciplina u igri.
Zato nama trebaju strani treneri u ovoj ligi, u više klubova, da nauče igrače kako se pravilno radi kao u ostalim ligama.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5792
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 23 apr 2021, 08:59

Dok u cjeloj bosni nebudu tereni bar ko na grbavici i dok svi klubovi od 3 lige pa vamo nebudu imali kamp ko mi uz hotel, dok od 7 godine djeca nepocnu trenirat ispravno takodje ispravno da bude sekektirana ispravno skenirana i dok im nebudu propisivane ispravne vjezbe ispravljane na vrijeme greske tasko da mi budemo imali kondiciono normalne ugrace, jer smo mi kao narod lijeni i smatramo da smo naj pametni i da ce neko drugi zanas uradit, plus sto Amaw kaze genetika nam je za trcanje slaba.

Pa pogledaj od 1996 godine pa ovamo jedino Hasan i beslija sto su mogli brzo i svih 90 min trcat( cak beslija oboje nije mogo)

Kodro spor bolic hibiv spahic dzeko pjanic crnac sa 15 godina iz srednje skole u americi brzi od svih ovih nasi najbolji igraca u zadnji 25 godina..

Al tehniku imamo inteligencija je ok i mislim da popravimo brzinu maksimalno onoliko koliko nam genetika dozvoljava bili bi mi ok. Pogledajte Besica protiv argentine on da je nastavio onako igrat bio bi minimum u barseloni.. al covjek ispuho nakon 90 minuta, kasnije citam babo mu po kalesi poznat kao kabadahija alkos i mma borac.. gadjanje zvakom igraca nista ne cudi..

To sto je Jeleskovic treniro dzeka u engleskoj to neznaci da je on bolji od 5 kondicioni trenera u manchester city jer da jest manchester bi kupio i njega i njegove diplome

Evo vidim dobio je otkaz u repci

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 23 apr 2021, 10:08

Stroj1946 je napisao/la:
23 apr 2021, 08:02
Pa naravno da je kondicija jedan od većih problema generalno kod nas, 20 i kusur godina, jer nemamo ljude koji su kompetentni da rade sa igračima na tom nivou.
Zato igramo bunker protiv evropskih ekipa, Atalanta, Celtic, itd. jer ne možemo parirati ni 15, 20 minuta njihovom tempu igre, kondiciono ni taktički, jer za to nedostaje koncentracija i disciplina u igri.
Zato nama trebaju strani treneri u ovoj ligi, u više klubova, da nauče igrače kako se pravilno radi kao u ostalim ligama.
Jel ti to misliš da postoji trening i trener kojim se neka ekipa iz naše lige može podići fizički da parira Celticu ili Atalanti? Hahahahah. Ne trenira se za taj nivo sa 25 godina.
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la michplatini » 23 apr 2021, 10:47

Ovdje se taj problem pokušava rješavati u seniorskom pogonu a sve napredne zemlje (fudbalski gledano) taj problem rješavaju u najmlađim kategorijama.Ovdje se i dalje vrši pogrešna selekcija u pionirima ,kadetima kad je to najvažnije.Motoričke i brzinske karakteristike igrača se vide u najmlađim kategorijama il bar treba li bi da vide oni koji se bave najmlađim uzrastima.Nažalost,kod nas je tad vrijeme baba,amidja,daidja,prijatelja raznih pa igraju djeca koja nemaju osnovne karakteristike za moderan fudbal.Takvi izađu iz omladinskog pogona i onda čuđenje kako nije spreman,kako nije brz,kako nije čvrst a on osnovne genetske predispozicije nema za to.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 23 apr 2021, 11:48

Šta očekivati sutra.. konačno pobjeda, 3 gola u mreži protivnika je dobar znak, možemo li se konačno vratiti u ''igru''
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 23 apr 2021, 11:50

Hajdeee je napisao/la:
23 apr 2021, 00:01
Ima li nekih mahalskih. Ko je u konkurenciji za mjesto SD.
Nemoguće da je mahala ovoliko mrtva. :mrgreen: :kafa:
Pa nije niko, ne traže čovjeka trenutno.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8134
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 23 apr 2021, 12:06

Ja mislim da će SD poslije ove sezone tek da se imenuje. Nema potrebe sad.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 23 apr 2021, 12:19

EKIPA OTPUTOVALA U LJUBUŠKI, SUTRA UTAKMICA PROTIV ZRINJSKOG

slika

Ekipa FK Sarajevo otputovala je u Ljubuški gdje će boraviti do sutrašnje utakmice protiv HŠK Zrinjski.

U 27. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine očekuje nas derbi susret između dvije ekipe koje se nalaze na vrhu tabele. FK Sarajevo je na prvoj poziciji, dok je ekipa Zrinjskog trećeplasirana sa četiri boda manje.

Meč koji nas očekuje najavio je i šef stručnog štaba FK Sarajevo, Vinko Marinović.


Utakmica protiv HŠK Zrinjski igra se u subotu u 19 sati, a prijenos utakmice će biti na programu Arena Sport BiH.

Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
sonpenn
Postovi: 3576
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sonpenn » 23 apr 2021, 12:50

Marinović je sada najavio gostovanje Plemićima.

"Pobjeda u srijedu će nam puno značiti. Postigli smo i tri gola, mnogo će to značiti za samopouzdanje", kazao je Marinović.

Dotakao se i subotnjeg rivala.

"Nemamo puno vremena, osvježili smo ekipu, a nadam se da ćemo u Mostaru ponoviti dobru igru i ostvariti jedan povoljan rezultat".
Sarajevo ljubavi moja.

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.