FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
Shategabri
Postovi: 14625
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 19 jan 2022, 14:22

Benkara21 je napisao/la:
19 jan 2022, 14:14
Ja bih opet doveo Jajala ako je zainteresovan na ljeto kad mu istekne ugovor. Nek dođe odradi 2 godine i u penziju.
Nakon što je bio, vjerujem da bi radije negdje na plažu nego se yebavao po našim gudurama :D
Koševo Zapad

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 19 jan 2022, 14:35

Ta opcija da ce mircevski doci ako fanima prodamo je bas mac sa dvije ostrice. Ako ga ne prodamo nadam se da imaju opciju B, jer u tom slucaju ostajemo bez desnog krila.

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9560
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 19 jan 2022, 14:41

Bojim se ako nam ne dođe desetka da ce opet biti ista patnja ko i proslu polusezonu. Mirčevski bi bio top, najavio sam ga još jučer, ali nešto sumnjam da ćemo nekome uvaliti onog smrdljivog garonju
Uglavnom Avramovski mora biti prioritet, Mirčevski bi legao k'o budali šamar, ako ne dodje moze se i bez njega izboriti Europa
Ako je istina da su žestoki treninzi ( a vjerujem da jeste istina ), ja bi Vasoskog ostavio i ako ne izborimo Europu, ako vidimo neki sistem koji ima smisla. Uglavnom da dodjemo u situaciju ko sto je Jakirović bio u Zrinjskom. Naravno, ovo je pod uslovom da do kraja roka dođe samo Mujakić pa mora krpiti bruku pozicija..
@keli pa kakav je gubitak, svakako Fanimo nece igrati brate :D
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

fks74
Postovi: 9258
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 19 jan 2022, 14:42

jas1946 je napisao/la:
19 jan 2022, 13:09
Pozdrav, duže vrijeme čitam forum a tek se odlučujem pridružiti.

Ne znam je li mi promaklo ili informacija da je Mirvic Poturi kupio mercedesa nije stigla na forum? :kafa:
Boli nekoga qrac, šta Mirvić radi sa svojim parama.

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 19 jan 2022, 14:43

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
19 jan 2022, 14:41
Bojim se ako nam ne dođe desetka da ce opet biti ista patnja ko i proslu polusezonu. Mirčevski bi bio top, najavio sam ga još jučer, ali nešto sumnjam da ćemo nekome uvaliti onog smrdljivog garonju
Uglavnom Avramovski mora biti prioritet, Mirčevski bi legao k'o budali šamar, ako ne dodje moze se i bez njega izboriti Europa
Ako je istina da su žestoki treninzi ( a vjerujem da jeste istina ), ja bi Vasoskog ostavio i ako ne izborimo Europu, ako vidimo neki sistem koji ima smisla. Uglavnom da dodjemo u situaciju ko sto je Jakirović bio u Zrinjskom. Naravno, ovo je pod uslovom da do kraja roka dođe samo Mujakić pa mora krpiti bruku pozicija..
@keli pa kakav je gubitak, svakako Fanimo nece igrati brate :D
Pa nadam se da imaju opciju neku za desno krilo ako se fanimo ne proda. Svakako smo poziciji desnog krila na 0 igraca.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5223
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 19 jan 2022, 14:58

Haver ! je napisao/la:
19 jan 2022, 14:04
Nema jedinstven kriterij prema kojem ce se izabrati najbolji igrač.

Po reputaciji i karijeri koju su imali prije dolaska u Sarajevo: Jajalo, Benko
Po reputaciji i karijeri koju su ostvarili u Sarajevu i nakon odlaska: Cimirot
Po igri, doprinosu, ucinku, statistici i trofejima vezanim za Sarajevo: Krste Velkoski, Alen Škoro, Amar Rahmanović, Emir Obuća, Mersudin Ahmetović
Igraci koji su imali zapazenu karijeru i lijepo igrali za publiku: Almir Turković, Haris Duljević...

Svako ce izabrati kriterij koji njemu odgovara
Samo sto smo zbog Duljinog driblanja cupali kosu s glave. Jos pamtim ona derbi na Grbavici kad smo ih mogli ponizit da se on nije zayebavao. :mrgreen:
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

OsmaDolazi
Postovi: 2669
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmaDolazi » 19 jan 2022, 14:59

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
19 jan 2022, 14:41
Bojim se ako nam ne dođe desetka da ce opet biti ista patnja ko i proslu polusezonu. Mirčevski bi bio top, najavio sam ga još jučer, ali nešto sumnjam da ćemo nekome uvaliti onog smrdljivog garonju
Uglavnom Avramovski mora biti prioritet, Mirčevski bi legao k'o budali šamar, ako ne dodje moze se i bez njega izboriti Europa
Ako je istina da su žestoki treninzi ( a vjerujem da jeste istina ), ja bi Vasoskog ostavio i ako ne izborimo Europu, ako vidimo neki sistem koji ima smisla. Uglavnom da dodjemo u situaciju ko sto je Jakirović bio u Zrinjskom. Naravno, ovo je pod uslovom da do kraja roka dođe samo Mujakić pa mora krpiti bruku pozicija..
@keli pa kakav je gubitak, svakako Fanimo nece igrati brate :D
Avramovski je baš. baš na dugom štapu. Da budem iskren kako sam čuo mi smo mu zadnja opcija kao i što jeste realno. Sredina Januara i za njega se ništa neće znati do polovine Februara vjerovatno.
Mirćevski se uklapa u finansije i sa njim je dogovoreno sve, naravno još se treba dogovoriti sa Akademijom Pandev. Fanimu je rečeno da ili nađe klub koji će dati pare za njega ili da mu menađeri isplate ugovor, u suprotnom ide suspenzija i ukidanje plate zbog neispunjavanja obaveza po statutu kluba.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 19 jan 2022, 15:05

Sta ce lik nije 4 5mjeseci igro lopte raskinut mu ugovor 8 septembra... sad koji ozbiljniji klub ce ga uzeti to ne znam, mislim na Avramovskog... Sto se fanima tice tesko da ce on igdje otici ide on na tribine do isteka ugovora... tako da je tesko da cemo malog kuputi...
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 19 jan 2022, 15:09

Rule_hz je napisao/la:
19 jan 2022, 15:05
Sta ce lik nije 4 5mjeseci igro lopte raskinut mu ugovor 8 septembra... sad koji ozbiljniji klub ce ga uzeti to ne znam, mislim na Avramovskog... Sto se fanima tice tesko da ce on igdje otici ide on na tribine do isteka ugovora... tako da je tesko da cemo malog kuputi...
Fora je sto je prije toga odigrao citavu sezonu kao starter u prvoj turskoj ligi, tako da ova pauza od 4-5 mjeseci bez lopte ne znaci da i dalje ne moze naci klub bar u drugoj turskoj, na kipru itd sto je opet igracima vise primamljivo nego doci kod nas... jbg nasa realnost

OsmaDolazi
Postovi: 2669
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmaDolazi » 19 jan 2022, 15:10

Rule_hz je napisao/la:
19 jan 2022, 15:05
Sta ce lik nije 4 5mjeseci igro lopte raskinut mu ugovor 8 septembra... sad koji ozbiljniji klub ce ga uzeti to ne znam, mislim na Avramovskog... Sto se fanima tice tesko da ce on igdje otici ide on na tribine do isteka ugovora... tako da je tesko da cemo malog kuputi...
Ma vidi, nije to baš tako tribine. Da je on u Sarajevu i da trenira nebi klub mogao ništa. Ovako je malo drugačija situacija (sjeme mu se zatrlo).
Evo odlomak iz UEFA-inog pravilnika.

3.2. Kada fudbaler raskine ugovor
Ako je fudbaler jednostrano raskinuo ugovor, bitno je pitanje da li igrač može utvrditi opravdan razlog za raskid. Kako se opravdani razlog u takvom slučaju može utvrditi samo ako je klub prekršio svoje ugovorne obaveze, prvo se mora razmotriti da li je klub prekršio svoje ugovorne obaveze, i, ako je to slučaj, razmotriti da li je kršenje kluba dovoljno značajno da utvrditi pravi razlog.

Najvažnija ugovorna obaveza kluba prema igraču je isplata plaće, a sudska praksa DRC-a i CAS-a ne iznenađuje da izostanak ili smanjene isplate plata u cijelosti ili djelimično tvrde fudbaleri kao opravdanje za raskid ugovora sa igračem. Iako će smanjenje ili neisplata plaća obično predstavljati kršenje ugovornih obaveza kluba, mora se razmotriti od slučaja do slučaja da li su isplate koje nedostaju dovoljne da igrač raskine ugovor s opravdanim razlogom. Manja kašnjenja i neplaćanja koja nisu značajna u vezi sa ugovorenom vrednošću obično neće predstavljati pravi razlog za raskid. Međutim, ako se kršenje smatra materijalnim, potraje duže vrijeme ili se vidi u vezi s drugim kršenjima, onda bi kršenje igračevog ugovora moglo dostići takav nivo da igrač ima pravo jednostrano raskinuti ugovor.

DRC i CAS su u više navrata procijenili u kojoj mjeri zakašnjele ili smanjene plate predstavljaju opravdan razlog da igrač raskine ugovor. Međutim, 2018. godine FIFA je usvojila novu odredbu, član 14bis, u RSTP. U prvom stavu odredbe ukratko se navodi da ako klub kasni više od dva mjeseca sa isplatom plate, tada će igrač moći raskinuti ugovor sa opravdanim razlogom, pod uslovom da klubu da rok od 15 dana da isplati zaostalu platu. Kada je FIFA predstavila ovaj novi članak, objavila je cirkular br. 1625, gdje je objašnjena pozadina novog članka. U cirkularu je navedeno da je član “uveden kako bi se riješila specifična okolnost raskida ugovora zbog kašnjenja plata”.

Posljedice jednostranog raskida ugovora igrača
Ako igrač raskine ugovor s opravdanim razlogom, zbog jednostrane odluke kluba da smanji ili ne isplati plaće, igrač će moći potpisati ugovor za drugi klub i njegov bivši klub će mu biti dužan isplatiti odštetu. U takvoj situaciji klub će, osim obaveze plaćanja odštete, riskirati i sportske sankcije. Međutim, ako igrač raskine svoj ugovor bez opravdanog razloga, ili klub raskine ugovor s opravdanim razlogom, igrač je dužan platiti odštetu klubu, a također rizikuje sportske sankcije. Za izricanje sportskih sankcija jedna mora biti u zaštićenom periodu od dvije ili tri godine, ovisno o dobi igrača. U praksi, igrač rizikuje da bude suspendovan sa fudbalskih utakmica na određeni period, dok klub može biti isključen iz jednog ili više transfera

zagorski
Postovi: 7688
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 19 jan 2022, 15:16

Uzese nam madjari Boju ispred nosa :P

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 19 jan 2022, 15:20

Mujakic, Mircevski i Avramovski kad bi dosli bilo bi top.
Sci fi bi jos bilo kad bi pored njih jos doveli napadaca i oba beka. Onda bi ekipa bila tipi topi.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9560
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 19 jan 2022, 15:26

ElCartel11 je napisao/la:
19 jan 2022, 15:20
Mujakic, Mircevski i Avramovski kad bi dosli bilo bi top.
Sci fi bi jos bilo kad bi pored njih jos doveli napadaca i oba beka. Onda bi ekipa bila tipi topi.
Nek dodju Mujakić i Mirčevski i da se udaramo nogom u guzicu. Avramovskog cekati i moliti boga da mu sve propadne pa da kod nas dodje
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54371
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 19 jan 2022, 15:34

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
19 jan 2022, 15:26
ElCartel11 je napisao/la:
19 jan 2022, 15:20
Mujakic, Mircevski i Avramovski kad bi dosli bilo bi top.
Sci fi bi jos bilo kad bi pored njih jos doveli napadaca i oba beka. Onda bi ekipa bila tipi topi.
Nek dodju Mujakić i Mirčevski i da se udaramo nogom u guzicu. Avramovskog cekati i moliti boga da mu sve propadne pa da kod nas dodje
Tako nekako :salut:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

badboy
Postovi: 793
Pridružen/a: 03 apr 2009, 15:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la badboy » 19 jan 2022, 15:35

napoleon72 je napisao/la:
19 jan 2022, 14:58
Haver ! je napisao/la:
19 jan 2022, 14:04
Nema jedinstven kriterij prema kojem ce se izabrati najbolji igrač.

Po reputaciji i karijeri koju su imali prije dolaska u Sarajevo: Jajalo, Benko
Po reputaciji i karijeri koju su ostvarili u Sarajevu i nakon odlaska: Cimirot
Po igri, doprinosu, ucinku, statistici i trofejima vezanim za Sarajevo: Krste Velkoski, Alen Škoro, Amar Rahmanović, Emir Obuća, Mersudin Ahmetović
Igraci koji su imali zapazenu karijeru i lijepo igrali za publiku: Almir Turković, Haris Duljević...

Svako ce izabrati kriterij koji njemu odgovara
Samo sto smo zbog Duljinog driblanja cupali kosu s glave. Jos pamtim ona derbi na Grbavici kad smo ih mogli ponizit da se on nije zayebavao. :mrgreen:
Svaka lista ovog tipa bez Sajida u nekoj od ovih kategorija je nekompletna. Za mene je Sajo daleko najbolji igrac koji je igrao u bordo dresu od rata na ovamo i jedan od igraca koji sticajem raznih okolnosti (povreda) ni blizu nije iskoristio svoj potencijal da ostvari mnogo bolju internacionalnu i reprezentativnu karijeru. Za Duljevica recimo je Sajid pape licno.

Avatar
Aduka87
Postovi: 9200
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 19 jan 2022, 15:42

slika

Ovako nesta ?
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

amypitar
Postovi: 8809
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amypitar » 19 jan 2022, 15:47

Aduka87 je napisao/la:
19 jan 2022, 15:42
slika

Ovako nesta ?
Top ekipa za naše lige.

OsmaDolazi
Postovi: 2669
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmaDolazi » 19 jan 2022, 15:50

amypitar je napisao/la:
19 jan 2022, 15:47
Aduka87 je napisao/la:
19 jan 2022, 15:42
slika

Ovako nesta ?
Top ekipa za naše lige.
Ma jok, uopšte se neće igrati sa trojicom pozadi. Uopšte se to ne uvježbava na treninzima.

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2092
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 19 jan 2022, 15:52

Aduka87 je napisao/la:
19 jan 2022, 15:42
slika

Ovako nesta ?
Sredina preslaba, Đokanović mora trčati i za Kapića.

Avatar
Aduka87
Postovi: 9200
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 19 jan 2022, 15:54

OsmaDolazi je napisao/la:
19 jan 2022, 15:50
amypitar je napisao/la:
19 jan 2022, 15:47
Aduka87 je napisao/la:
19 jan 2022, 15:42
slika

Ovako nesta ?
Top ekipa za naše lige.
Ma jok, uopšte se neće igrati sa trojicom pozadi. Uopšte se to ne uvježbava na treninzima.
Ma ja sam ovo cisto onako, jer je u Pandev forsirao ovu, al znao je izac i sa 442 dijamant, 4231 itd.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kmenkake i 50 gostiju.