FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
99
53%
Ne
88
47%

Ukupno glasova: 187

bordobijeli
Kontakt:

Post Postao/la bordobijeli » 12 feb 2024, 13:01

Lucas je napisao/la:
12 feb 2024, 12:50
donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 11:51
da mi je ko pricao da cu u 2024 godini citati kako ljudima fali Dzemo pa tacno bih se odrekao fudbala.
Ovdje nažalost ljudi Džemu gledaju po nekim stvarima van terena, koje nemaju veze sa fudbalom.Ja ga pamtim i pratim od njegovog prvog mandata i od njegovih seniorskih početaka u Sarajevu (jesen 2000) i imao je itekako veliki doprinos u osvajanju dva kupa (2002 i 2005), te u mnogim velikim pobjedama (npr. u onoj epskoj pobjedi protiv Sigme, prvoj evropskoj pobjedi nakon 20 godina).Također, kao igrač Sarajeva je jedno vrijeme bio prvo standardni mladi, ma onda i seniorski reprezentativac BiH (pamti se ona njegova briljantna partija u našoj pobjedi u Kopenhagenu protiv Danske od 2:0).U zadnjem igračkom mandatu u Sarajevu možda nije bio na vrhunskom nivou, možda nije kapacitet za trenera, ali ipak je nešto konkretno dao Sarajevu na terenu i to mu niko ne može oduzeti i kroz taj doprinos ga treba gledati.On iskreno voli i osječa Sarajevo, kao i večina raje iz mahala sa Sedrenika. Mene je kupio zauvijek onim suzama nakon što nas je Željo nezasluženo pobjedio u finalu kupa 2001.

slika
Dzemo je bio odlican igrac u prva 2 mandata tad je bio mladi i A reprezentativac a ovo zadnje kad se vratio i ljudi to najvise pamte je vec bio istrošen igrac, sporiji i nespreman. A on je tip igraca koji kida i kad je bio spreman odlicno je igrao a ovo s 35 sto je igrao to je vec bilo odradjivanje posla i kraj karijere. Al slazem se da ekipa mora imati 3-4 igraca koji ce pokupiti ili imati u sebi taj DNK FK Sarajevo kao npr Trivunovic, Ahmetovic, Berberovic, Velkoski, Rahmanovic, Benko, Tatomirović, Škoro, Zukić itd. To je jako bitno da imas u ekipi takve ljude i karaktere to Zrinjski ima s Biblijom i Jakovljevicem.

donDondon
Kontakt:

Post Postao/la donDondon » 12 feb 2024, 13:07

MortemHz je napisao/la:
12 feb 2024, 12:47
donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 12:03
MortemHz je napisao/la:
11 feb 2024, 20:52

Bilo je i više, ja sam bio ispod nekog dede koji je psovao Sarajevo i sve vezano za Sarajevo 100 minuta, čovjek se nije odmorio ni na poluvremenu :tokralju:
Strašno jaka posjeta u globalu.
bilo nas je i na zapadu,otjerase dva momka i djevojku jer su slavili gol Hasica,jedan pretucen na kapiji stadiona jer je imao sal sarajeva,psovanje svega i svacega ono mozes cuti samo od primitivaca
Vidio sam, to je bilo ispod. Mislim da su bila 3 momka i djevojka ali nebitno, poslije su se prebacili na drugi ulaz. To na kapiji stadiona nisam vidio.
sve u svemu to mi pokvarilo utisak nekako,odes sa djevojkom prevalis put ajde da je vodis na mirniju tribinu da pogledate tekmu i ne smijes ni aplaudirati a da te neko ne pljuje i ne gadja i tebe i djevojku
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

donDondon
Kontakt:

Post Postao/la donDondon » 12 feb 2024, 13:09

Lucas je napisao/la:
12 feb 2024, 12:50
donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 11:51
da mi je ko pricao da cu u 2024 godini citati kako ljudima fali Dzemo pa tacno bih se odrekao fudbala.
Ovdje nažalost ljudi Džemu gledaju po nekim stvarima van terena, koje nemaju veze sa fudbalom.Ja ga pamtim i pratim od njegovog prvog mandata i od njegovih seniorskih početaka u Sarajevu (jesen 2000) i imao je itekako veliki doprinos u osvajanju dva kupa (2002 i 2005), te u mnogim velikim pobjedama (npr. u onoj epskoj pobjedi protiv Sigme, prvoj evropskoj pobjedi nakon 20 godina).Također, kao igrač Sarajeva je jedno vrijeme bio prvo standardni mladi, ma onda i seniorski reprezentativac BiH (pamti se ona njegova briljantna partija u našoj pobjedi u Kopenhagenu protiv Danske od 2:0).U zadnjem igračkom mandatu u Sarajevu možda nije bio na vrhunskom nivou, možda nije kapacitet za trenera, ali ipak je nešto konkretno dao Sarajevu na terenu i to mu niko ne može oduzeti i kroz taj doprinos ga treba gledati.On iskreno voli i osječa Sarajevo, kao i večina raje iz mahala sa Sedrenika. Mene je kupio zauvijek onim suzama nakon što nas je Željo nezasluženo pobjedio u finalu kupa 2001.

slika
sad se mnogo vise trci nego prije sistem igre je takav ,tako pokusava posloziti i rozman,hoce li uspjeti ne znam ,daj Boze
ako uspije mi smo na konju sljedecih 10 godina
Yugoslav First League:

donDondon
Kontakt:

Post Postao/la donDondon » 12 feb 2024, 13:14

bordobijeli je napisao/la:
12 feb 2024, 12:21
donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 11:55
James1987 je napisao/la:
11 feb 2024, 19:49
Dobro je onaj novinar rekao dobar je protok dok ne dodje lopta do penje
koji novinar je to rekao,sta je njegov cv,gdje je on igrao i sta je igrao i sta je uradio za zivota

nemate vi pojma o fudbalu ,neko poredi aladina sisica i penu a ne shvata da strana na kojoj je Pena tu ce odbrana biti vise skocentrisanija nego na stranu na kojoj bude 15 aladina sisica i slicnih koje ovdje nabrajate

treba vam biti drago sto je takav igrac dosao u ovaj eksperiment od drzave da proba uhvatiti makar pola stare forme i da opet ode na zapad,to sto je jos na tom putu ima do njeg ima do kluba,a mi ga moramo cekati jer tako mora i trener :kafa:
Peneranda nista nije dosad pokazao osim onog driblinga penal protiv Zrinjskog. Sto bi ga slavili i nesto nam bilo drago sto je došao. Njegova igra,peglanje lopte, ne igra bez lopte, dafanfivno upitan a i statistički nikakav učinak. Realno baš tanko, te price da ga ne razumiju da je on neki level iznad, da ga po trojica cuvaju to su price za malu djecu.
ne bih rekao da se ovoliko lose igra zbog jednog igraca,treba ovo ostaviti probati,tjeranjem vise ne idemo nigdje,neka proba uspostaviti svoj sistem pa cemo suditi na kraju,ja ne mogu vise onih fazona fk rekonstrukcija
Yugoslav First League:

SamoDaKazeem
Kontakt:

Post Postao/la SamoDaKazeem » 12 feb 2024, 13:18

amypitar je napisao/la:
12 feb 2024, 12:53
SamoDaKazeem je napisao/la:
12 feb 2024, 12:31
donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 12:03

bilo nas je i na zapadu,otjerase dva momka i djevojku jer su slavili gol Hasica,jedan pretucen na kapiji stadiona jer je imao sal sarajeva,psovanje svega i svacega ono mozes cuti samo od primitivaca
A ovdje bi kao drugačije bilo da se desilo suprotno :think:
Sto bi ih neko dirao,oni kao navijacka skupina nikom nisu interesantni.
Cak vise I kad dodju na Kosevo nako malobrojni sa istoka ih sa simpatijama gledaju.
Na kraju lako je prebiti jednog covjeka,eto to je sad neka furka.
Sve je to isto,prisustvovao sam lično bezbroj puta.
Na kraju krajeva ideš na gostujuću utakmicu gdje znaš da te ne vole i nosiš obilježja pa ok onda ih i brani.
Isto tako ako skaćeš među domaćom publikom,neko to shvata kao provokaciju.Sjedi gledaj raduj se u sebi i sve ok :salut:

tabba77
Kontakt:

Post Postao/la tabba77 » 12 feb 2024, 13:28

A jesmo postali hrđav qrac. Svaka dlaka nam smeta i na sve se žalimo. Ne znam samo kad smo postali ovakvi, ko da smo 10x u nizu osvajali lige, kupove, imali sistem i nikad mahala nije bila u klubu.
Kad to sve ispljujemo, dođe na red oblačenje navijača. Šta ćemo sutra popljuvati?

Daleko od toga da sam zadovoljan jučerašnjim pristupom i igrom, najbitnije je da smo prošli dalje. Vakat je da pustimo da ljudi rade svoj posao i da ga odrade do kraja, onako kako su oni zamislili. Šta će nam to donijeti, vidjet ćemo.
Zadnja izmjena: tabba77, dana/u 12 feb 2024, 13:29, ukupno mijenjano 1 put.

amypitar
Kontakt:

Post Postao/la amypitar » 12 feb 2024, 13:29

12 feb 2024, 13:18
amypitar je napisao/la:
12 feb 2024, 12:53
12 feb 2024, 12:31

A ovdje bi kao drugačije bilo da se desilo suprotno :think:
Sto bi ih neko dirao,oni kao navijacka skupina nikom nisu interesantni.
Cak vise I kad dodju na Kosevo nako malobrojni sa istoka ih sa simpatijama gledaju.
Na kraju lako je prebiti jednog covjeka,eto to je sad neka furka.
Sve je to isto,prisustvovao sam lično bezbroj puta.
Na kraju krajeva ideš na gostujuću utakmicu gdje znaš da te ne vole i nosiš obilježja pa ok onda ih i brani.
Isto tako ako skaćeš među domaćom publikom,neko to shvata kao provokaciju.Sjedi gledaj raduj se u sebi i sve ok :salut:
Slazem se u potpunosti.
Problem su simpatizeri iz okolice TK koji veze nemaju ,dodju familjarno, gdje iskorise jednom u godini ds prate voljeni klub.
To je meni pickasto,nisu oni prebilii Hordasa.
Samo su ovim sebi skocili u stomak, sutra ce na gostovanje u Hadzice ,Olovo itd pa ce najebati neko neduzan.

TurkishAirlines

Post Postao/la TurkishAirlines » 12 feb 2024, 13:37

NisamIsmirMirvic je napisao/la:
12 feb 2024, 12:45
Tuzla i Zenica, oduvijek najprimitivnija publika. Jeste da im se Vrapcici priblizavaju u zadnje vrijeme, ali psovke kao u Tuzli i Zenici ne mozes cuti nigdje drugo. Prestrasno je koliko mrze Sarajevo kao grad, bas ona divljacka, rusilacka mrznja izbija iz njih. Vise sam se puta uvjerio u to.
Iskreno, gdje god odes, pa evo i od nas samih, sta se sve cuje na stadionu tacno je za izucavanja.
Mi cemo govoriti za njih da su stoka, oni ce govoriti za nas da smo stoka. Ali mislim da smo mi kao nacija jedna velika stoka.

Mi smo napacen narod, pogresnih shvatanja. I mislim da ce bajrama i bajrama proci dok mi dodjemo tobe.
Free PALESTINA

morsecode
Kontakt:

Post Postao/la morsecode » 12 feb 2024, 13:40

Tuzlaci su najgora sorta Bosnjaka i za mene uvijek izdajice. Znaju da laju o markalama, i svasta nesto i svega sam se naslusao na tom Tusnju. Ali zato se takmice ko ce prvi da popusi neobrezanu cundaru prekodrinskih dusmana kad im dodju na panonsko

Ko ih yebe
Mog srca si šum i za um opijum.

NisamInSajder
Kontakt:

Post Postao/la NisamInSajder » 12 feb 2024, 13:53

Pantelija je napisao/la:
12 feb 2024, 00:56
Ove makazice kad je uradio, ovo je penal ko kuca, igrac mu je usao u odraz i gurnu ga ocigledno, kada je neko u skoku ne smijes mu ulaziti u prostor ispod njega (mozde doci do loma zgloba, ili da ostane bez ravnoteze i padne na glavu ili vrat ili rame is l.)

Sto se tice gola, mallac nije kriv ni 1% , sta vi gledate? Momak je bio uz igraca, tijelom ga girao i cak okrenuo od gola ali ovaj je bukvalno imao i znanja i srece da onako udari loptu... da malac nije bio uz njega i nije ometao, onda bi se moglo nesto reci

a o nasoj igri ne treba puno pricati, nista ni sa cim, i glupo je gledati pojedince i njihovu igru kada vidis da ekipa ne igra kao ekipa, da presing ne igraju kao ekipa vec cesto ispadnu

meni nije problem penin penal, niti driblinzi meni je problem njegov izgled na terenu, hoda, seta, trckara, samo kaada je lopta kod njega i u blizini vidis da se trgne... a to nijee dobro za tim ni malo i mislim koliko se sjecam da smo najbolje igrali kada je on ulazio sa klupe.. jednostavno od njega se mnogo ocekuje a on to ne isporucuje sem u bljeskovima
Nadam se da ce sto prije se na ljeto shvatiti da u 433 ako nemas 3 top veznjaka ne mozes to igrati i kraj...
mi sto imamo veznjaka ni jedan to ne moze iznijeti, nisu za toga i to je sva prica, svi su isti, svi isti tip i ocekivati neku igru, protok lopte i slicno..
Čist penal. Pa dovoljno je pogledati samo mjesto odakle Adalberto "hvata" makazice i mjesto gdje je pao. Očigledna razlika, u zraku nastaje guranje od strane igrača Slobode.

Smiješno je Kapetanovića kriviti za gol, kad je Kyeremeh dopustio Dervišagiću vječnost da centrira, u onakvim situacijama bek mora biti blizu napadača i totalno mu onemogućiti centaršut. Neko piše da je Kapetanović morao biti ispred Slobodinog igrača, šta u slučaju da je centaršut išao na drugu stativu i preleti njega, pa Slobodin igrač bude sam na drugoj. Jedina je greška ostavljanje mogućnosti centaršuta Dervišagiću, ondje bek treba napadati i sužavati ionako mali ugao koji je imao Dervišagić.

Pa dovedeni su veznjaci za 4231, i Mehmedović, Anđušić ranije, tokom prve polusezone se vidjelo da jedinu korist od Mustafića imaš na desetci u 4231, kad je tu prekomandovan zabio je i poneki gol, asist.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

bordobijeli
Kontakt:

Post Postao/la bordobijeli » 12 feb 2024, 14:06

donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 13:14
bordobijeli je napisao/la:
12 feb 2024, 12:21
donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 11:55

koji novinar je to rekao,sta je njegov cv,gdje je on igrao i sta je igrao i sta je uradio za zivota

nemate vi pojma o fudbalu ,neko poredi aladina sisica i penu a ne shvata da strana na kojoj je Pena tu ce odbrana biti vise skocentrisanija nego na stranu na kojoj bude 15 aladina sisica i slicnih koje ovdje nabrajate

treba vam biti drago sto je takav igrac dosao u ovaj eksperiment od drzave da proba uhvatiti makar pola stare forme i da opet ode na zapad,to sto je jos na tom putu ima do njeg ima do kluba,a mi ga moramo cekati jer tako mora i trener :kafa:
Peneranda nista nije dosad pokazao osim onog driblinga penal protiv Zrinjskog. Sto bi ga slavili i nesto nam bilo drago sto je došao. Njegova igra,peglanje lopte, ne igra bez lopte, dafanfivno upitan a i statistički nikakav učinak. Realno baš tanko, te price da ga ne razumiju da je on neki level iznad, da ga po trojica cuvaju to su price za malu djecu.
ne bih rekao da se ovoliko lose igra zbog jednog igraca,treba ovo ostaviti probati,tjeranjem vise ne idemo nigdje,neka proba uspostaviti svoj sistem pa cemo suditi na kraju,ja ne mogu vise onih fazona fk rekonstrukcija
Naravno da ne treba tjerati, posebno ne trenera, neka Rozmana tu još minimalno godinu pa cemo onda vidjeti da li tjerati ili produžavati ugovor.

NisamIsmirMirvic
Kontakt:

Post Postao/la NisamIsmirMirvic » 12 feb 2024, 14:07

TurkishAirlines je napisao/la:
12 feb 2024, 13:37
Tuzla i Zenica, oduvijek najprimitivnija publika. Jeste da im se Vrapcici priblizavaju u zadnje vrijeme, ali psovke kao u Tuzli i Zenici ne mozes cuti nigdje drugo. Prestrasno je koliko mrze Sarajevo kao grad, bas ona divljacka, rusilacka mrznja izbija iz njih. Vise sam se puta uvjerio u to.
Iskreno, gdje god odes, pa evo i od nas samih, sta se sve cuje na stadionu tacno je za izucavanja.
Mi cemo govoriti za njih da su stoka, oni ce govoriti za nas da smo stoka. Ali mislim da smo mi kao nacija jedna velika stoka.

Mi smo napacen narod, pogresnih shvatanja. I mislim da ce bajrama i bajrama proci dok mi dodjemo tobe.
Slazem se da ima svugdje svega, ali takvog tipa mrznje kod nas nema. Ja nikad nisam u zivotu upoznao Sarajliju koji nesto mrzi Tuzlu ili Zenicu. Jednostavno, boli nas ku.rac za njih, ne zanimaju nas. Dok smo mi njima opsesija i krivi za sve, i kad kisa padne kriv je grad Sarajevo. Sto ti tamo psuju nece nigdje drugo, izuzimajuci ove fasisticke sredine tipa BL, Siroki itd.

bordobijeli
Kontakt:

Post Postao/la bordobijeli » 12 feb 2024, 14:11

tabba77 je napisao/la:
12 feb 2024, 13:28
A jesmo postali hrđav qrac. Svaka dlaka nam smeta i na sve se žalimo. Ne znam samo kad smo postali ovakvi, ko da smo 10x u nizu osvajali lige, kupove, imali sistem i nikad mahala nije bila u klubu.
Kad to sve ispljujemo, dođe na red oblačenje navijača. Šta ćemo sutra popljuvati?

Daleko od toga da sam zadovoljan jučerašnjim pristupom i igrom, najbitnije je da smo prošli dalje. Vakat je da pustimo da ljudi rade svoj posao i da ga odrade do kraja, onako kako su oni zamislili. Šta će nam to donijeti, vidjet ćemo.
Postali smo ovakvi posljednji 5-6 godina zato sto se stalno mjenja i naviklo se tjerati trenere i igrace. Nema strpljenja mi smo promjenili 10 trenera u par godina i sad se svakom novom trazi dlaka u jajetu jer se i predhodnike tjeralo nakon par mjeseci.

MSOZ101
Kontakt:

Post Postao/la MSOZ101 » 12 feb 2024, 14:12

Na zapadu nekoliko njihovih kvazi mudonja poredalo se skroz uz ogradu do Hordi i ispred njih neko dijete proslavi gol Hasića i oni onako u čoporu nagrnuše na dijete. Istjeraše dijete sa tribine sa drugom i drugaricom koji sigurno nisu stariji od 16 godina. U drugoj ligi dugo boravili, amin, klošari tuzlanski.

Bordo10
Kontakt:

Post Postao/la Bordo10 » 12 feb 2024, 14:15

Kako te bola nije stid to pisati, svaku utakmicu sam bio na tribini u Mostaru medju Velezovim navijacima, i svaki gol i sansu skakao i slavio niko mi A nije rekao, na prosloj sam na poluvremenu izasao van stadiona, i gledao kako nase pustaju bez karata da udju na tribinu medju Horde i ostale dijelove stadiona, kako mrzim ovu nasu nezahvalnost i neljudskost fuj..

Lecler
Kontakt:

Post Postao/la Lecler » 12 feb 2024, 14:15

Ja sam još u šoku koliko smo loše odigrali.
ISTINA ZA VEDRANA!

Bordo10
Kontakt:

Post Postao/la Bordo10 » 12 feb 2024, 14:16

TurkishAirlines je napisao/la:
12 feb 2024, 13:37

Ma brate svaka cast samo relano gledat i na nas i na druge

Morpheus
Kontakt:

Post Postao/la Morpheus » 12 feb 2024, 14:17

JVVVST je napisao/la:
12 feb 2024, 12:15
Veze ti nemas sa zivotom. To je neka ultra furka, glupa ko ****, i kmeljini se na isto furaju. Ruzno izgleda.
Druže, februar je, zima je, nose se jakne, a jakne su većinom ili crne ili tamno zelene. Po tebi svi bi trebali imati bordo i bijele jakne.

NisamIsmirMirvic
Kontakt:

Post Postao/la NisamIsmirMirvic » 12 feb 2024, 14:18

Bordo10 je napisao/la:
12 feb 2024, 14:15
Kako te bola nije stid to pisati, svaku utakmicu sam bio na tribini u Mostaru medju Velezovim navijacima, i svaki gol i sansu skakao i slavio niko mi A nije rekao, na prosloj sam na poluvremenu izasao van stadiona, i gledao kako nase pustaju bez karata da udju na tribinu medju Horde i ostale dijelove stadiona, kako mrzim ovu nasu nezahvalnost i neljudskost fuj..
Bio sam i ja bola', sta se palis odmah? Prosle godine s jaranom najnormalnije, nikakvih problema. Ne kazem da se u tom smislu mogu Vrapcici porediti sa Tuzlom ili Zenicom, nego samo generalno govorim o primitivizmu na tribinama. Tamo sam cuo neke povike za koje nisam znao da postoje u Bosanskom jeziku, tipa: usa, hija, baaa.

holyman
Kontakt:

Post Postao/la holyman » 12 feb 2024, 14:25

Lecler je napisao/la:
12 feb 2024, 14:15
Ja sam još u šoku koliko smo loše odigrali.
isto, mislio sam da cu hladne glave drugacije razmisljati ali jok, ono je bila katastrofa. Jedino se nadam da je to tipicna prva utakmica nakon priprema, kao sto bi rozman rekao sok, nema drugog opravdanja.
Zamisli samo da su ziljkic ili catakovic onako preko gola pucali, danas bi vec dobili papire, a kompletan strucni stab otputovao nazad za sloveniju.

Idemo dalje, kup je nas!

ps. pa mi smo sa 40 metara poslali 30ak dugih lopti naprijed od kojih je 28 zavrsilo iza gola, a ostale golmanu u ruke. Ne vjerujem koliko je bezidejno ono izgledalo.
NEMA NAZAD

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Chony533, Hajdeee, Lobudaraczapamcenje, NazorUso i 47 gostiju.