FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
94
55%
Ne
77
45%

Ukupno glasova: 171

NisamIsmirMirvic
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamIsmirMirvic » 12 feb 2024, 14:35

Po meni nije ni to opravdanje i nije mi jasan Rozmanov izgovor da je nekakav stres, prva utakmica i to. On moze do besvijesti forsirati ovakav vezni red, ali kad niko nista ne moze da iskreaira ili organizuje, onda se i mora igra svesti na neke duge lopte i trku u prazno. Pa ovdje su ljudi poput Pantelije i Duske, koji itekako znaju sta govore, odmah na pocetku utakmice pisali da necemo nista moci s takvom vezom i ispostavilo se tacnim. Na stranu sto generalno djelujemo neuigrano, kao ekipa koja se tek skupila s novim trenerom. Mene to vise brine.

donDondon
Kontakt:

Post Postao/la donDondon » 12 feb 2024, 14:47

iliev
Beganovic anicic djurickovic radovic
keremija buljubasic
hasic vrancic pena
oliveira

moze li ovo ovako aa :kafa:
kome sam presaltao pozicije
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Dadox
Kontakt:

Post Postao/la Dadox » 12 feb 2024, 14:51

Ma kakav Kup ove sezone, svinjski ako bude htio da ga osvoji, izbacit ce nas u dvije tekme hladno. Borac ne znam sta ce sa Kup takmicenjem, cak nesto mislim da ce Jagodiću mozda ici da obezbijede Evropu preko Kupa. Treba se osigurat preko prve 3 pozicije, Kup nesto nisam optimistican da ce se uzeti, i to ne radi jucerasnje tekme samo

ŠTA_JE
Kontakt:

Post Postao/la ŠTA_JE » 12 feb 2024, 14:59

Joj kad dodju ovdje jos lafo pitari pa krenu svršavat na druge klubove - jarane da smo zadnja, ona Liga iz koje ispast ne može i u njoj da smo zadnji meni smo najdraži.

Bordo10
Kontakt:

Post Postao/la Bordo10 » 12 feb 2024, 14:59

NisamIsmirMirvic je napisao/la:
12 feb 2024, 14:18
Bordo10 je napisao/la:
12 feb 2024, 14:15
NisamIsmirMirvic je napisao/la:
12 feb 2024, 12:45
Tuzla i Zenica, oduvijek najprimitivnija publika. Jeste da im se Vrapcici priblizavaju u zadnje vrijeme, ali psovke kao u Tuzli i Zenici ne mozes cuti nigdje drugo. Prestrasno je koliko mrze Sarajevo kao grad, bas ona divljacka, rusilacka mrznja izbija iz njih. Vise sam se puta uvjerio u to.
Kako te bola nije stid to pisati, svaku utakmicu sam bio na tribini u Mostaru medju Velezovim navijacima, i svaki gol i sansu skakao i slavio niko mi A nije rekao, na prosloj sam na poluvremenu izasao van stadiona, i gledao kako nase pustaju bez karata da udju na tribinu medju Horde i ostale dijelove stadiona, kako mrzim ovu nasu nezahvalnost i neljudskost fuj..
Bio sam i ja bola', sta se palis odmah? Prosle godine s jaranom najnormalnije, nikakvih problema. Ne kazem da se u tom smislu mogu Vrapcici porediti sa Tuzlom ili Zenicom, nego samo generalno govorim o primitivizmu na tribinama. Tamo sam cuo neke povike za koje nisam znao da postoje u Bosanskom jeziku, tipa: usa, hija, baaa.
Sta se imam palit, samo volim da odem na tekmu gdje me niko ne udara i ne bije, a to sta oni psuju i navijaju me zaboli, navikao sam ja na istoku na sve, pa me i ne cudi

YNWA
Kontakt:

Post Postao/la YNWA » 12 feb 2024, 15:01

SamoDaKazeem je napisao/la:
12 feb 2024, 13:18
amypitar je napisao/la:
12 feb 2024, 12:53
SamoDaKazeem je napisao/la:
12 feb 2024, 12:31

A ovdje bi kao drugačije bilo da se desilo suprotno :think:
Sto bi ih neko dirao,oni kao navijacka skupina nikom nisu interesantni.
Cak vise I kad dodju na Kosevo nako malobrojni sa istoka ih sa simpatijama gledaju.
Na kraju lako je prebiti jednog covjeka,eto to je sad neka furka.
Sve je to isto,prisustvovao sam lično bezbroj puta.
Na kraju krajeva ideš na gostujuću utakmicu gdje znaš da te ne vole i nosiš obilježja pa ok onda ih i brani.
Isto tako ako skaćeš među domaćom publikom,neko to shvata kao provokaciju.Sjedi gledaj raduj se u sebi i sve ok :salut:
Upravo tako, sta ces sa salom kluba na tribini gdje znas da bi moglo biti problema, ili da skaces i slavis gol...

Bio sam jucer na utakmici sa dva druga, i oko nas su znali da navijamo za Sarajevo, i nismo imali nikakvih problema, naravno nismo bili ludi da nosimo salove, i slavimo gol Hasica, dodji gledaj utakmicu normalno, budi spreman istrpiti sto te sigurno ceka na svakom gostovanju...
Izasao sam ranije sa utakmice i jedan momak(hordas) sa salom Sarajeva ide prema WCu, pa ako je dobio batine sam je kriv...

Sto se tice psovkli, nista nije bolje na Istoku, i to je najgora tribina...

Bio sam u Zenici protiv Slobode, kad je grupa njihovih navijaca skocila kad je Komazec dao gol, pa na kraju bi problema, i na kraju su dvojica momaka istjerana sa tribine, a ovi ostali se pomjerili sto dalje od nas...

Prvi ja bih volio da mogu ici na svako gostovanje i da mogu normalno proslaviti gol i pobjedu Sarajeva, ali to nije realno. Tuzla je moj grad, tu sam se rodio, dobar dio života proveo tu, ni sam ne znam koliko sam vremena proveo bas na stadionu Tusanj, ali ne pada mi napamet da idem i praviti se pametan i provocirati navijace Slobode, kad sam spreman istrpiti sve sto se desi na tribini, pogledam utakmicu na Tusnju, kad nisam, gledam od kuce...
Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

Lavcina
Kontakt:

Post Postao/la Lavcina » 12 feb 2024, 15:18

Vezni red koji Rozman (neopravdano) forsira je medju 3 najgora u ligi. Ne znam sta on vidi u toj trojki na sredini ali ja iskreno nista pametno ne vidim.

Bitno da se on Vrancica olako rjesio.

Jalson
Kontakt:

Post Postao/la Jalson » 12 feb 2024, 15:21

Lavcina je napisao/la:
12 feb 2024, 15:18
Vezni red koji Rozman (neopravdano) forsira je medju 3 najgora u ligi. Ne znam sta on vidi u toj trojki na sredini ali ja iskreno nista pametno ne vidim.

De nas samo prosvijetli, ko su druga dva kluba u top 3 ukljucujuci nas da imaju najlosiji vezni red?

Miljacka
Kontakt:

Post Postao/la Miljacka » 12 feb 2024, 15:25

JVVVST je napisao/la:
12 feb 2024, 12:15
Miljacka je napisao/la:
12 feb 2024, 11:15
JVVVST je napisao/la:
12 feb 2024, 10:09
Dzaba ja ne kontam sto su u crnom kad su nase boje bordo i bijela.
Pa nisu šalovi crni :rol:
Upali sad bilo koju utakmicu iz zimskog perioda s Koševa i vidjećeš da se i na istoku i zapadu uglavnom nose tamnije jakne jer je, nećeš vjerovati, zimski period. Apropo toga pretpostavljam, svaka grupa (ne samo Hz) napominje da se dođe u crnom da ne bi bilo šarenila na tribini i da to liči na nešto. Jedino da dođu svi u FKS i Hz majicama i duksericama u februaru. :lol: Ako nisi shvatio, mogu ti pokušati i nacrtati.

Ali mi je nevjerovatnije od svega da se traži dlaka u jajetu na perfektno izdanje kakvo je bilo jučer u Tuzli i da se samo gleda kako popljuvati. Kaže se svaka čast svima koji su bili jučer dok sam ja češao muda i gledao utakmicu, a ne što su svi u crnom kad smo mi bordo bijeli.
Veze ti nemas sa zivotom. To je neka ultra furka, glupa ko ****, i kmeljini se na isto furaju. Ruzno izgleda.
Furaju svi, a to što ti ne vidiš dalje od Sarajeva, to ti imaš problem, a ne ja.
Akšam pada od mog grada još se bijeli kapija, na kapiji pjesmu pjeva, pjeva moja jalija!

Dobri u dobru
Zli u zlu

Lavcina
Kontakt:

Post Postao/la Lavcina » 12 feb 2024, 15:32

Jalson je napisao/la:
12 feb 2024, 15:21
Lavcina je napisao/la:
12 feb 2024, 15:18

De nas samo prosvijetli, ko su druga dva kluba u top 3 ukljucujuci nas da imaju najlosiji vezni red?
Težak odabir. Poslacu ti detaljno na mail.

mosarajvosa83
Kontakt:

Post Postao/la mosarajvosa83 » 12 feb 2024, 16:03

Sve razumijem ali kad vidim ove likove sa 300 lica,do juce hebali majku Vrancicu i njegovoj statistici,govorili daj bilo koga imace bolju statistiku,jedva se vuce itd sad ga opet prizivaju isto kao i Serbecica. Odbrana je jedno 20 puta bolja nego prije. Kakvi likovi zive i funkcionisu ovo je Bogu plakat.

stojko
Kontakt:

Post Postao/la stojko » 12 feb 2024, 16:05

Sta mislite bil bilo dobro da rozman vrati vrancica u prvi tim

Thasos
Kontakt:

Post Postao/la Thasos » 12 feb 2024, 16:07

Šta god ko mislio mi smo MORALI sa posudbe vratiti Gruzijca. Ima života u njemu više od 2-3 u trenutnom našem rosteru..

bordobijeli
Kontakt:

Post Postao/la bordobijeli » 12 feb 2024, 16:20

stojko je napisao/la:
12 feb 2024, 16:05
Sta mislite bil bilo dobro da rozman vrati vrancica u prvi tim
Ma nema šanse nije prošao pripreme, nije s ekipom vec par mjeseci, prekrizen je.

Sanchez87hz
Kontakt:

Post Postao/la Sanchez87hz » 12 feb 2024, 16:22

Cuj izgovor sto je prva tekma,Sloboda inace igra vec 10 kolo i u top je formi,nema veze sto ne mozes centra preci ekipi koja igra za kikiriki i sto ljudi ne znaju gdje udaraju od dugova,ma ja prva je tekma jbg,mozda je do Umaga, da je bila Turska onda bi vidjeli pravu igru :think: :roll: il da je četvrti prelazni rok pa da onda vidis kako se igra...
Jos nesto sto je vazno da je Prevaranda odigrao do kraja :clap:

H8Z7
Kontakt:

Post Postao/la H8Z7 » 12 feb 2024, 16:28

Hajde nedjeljo više :opaopa: ne znam za vas ali unatoč lošoj jučerašnjoj utakmici jedva čekam nedjelju.

Iliev
Beganović Aničić Đuričković Kapetanović
Buljubašić Julardžija
Hasić
Čataković Renan Anđusić
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Anex
Kontakt:

Post Postao/la Anex » 12 feb 2024, 16:40

Sanchez87hz je napisao/la:
12 feb 2024, 16:22
Cuj izgovor sto je prva tekma,Sloboda inace igra vec 10 kolo i u top je formi,nema veze sto ne mozes centra preci ekipi koja igra za kikiriki i sto ljudi ne znaju gdje udaraju od dugova,ma ja prva je tekma jbg,mozda je do Umaga, da je bila Turska onda bi vidjeli pravu igru :think: :roll: il da je četvrti prelazni rok pa da onda vidis kako se igra...
I šta si rekao sad pametno?Idi u prirodno stanište u dolinu dugova tamo nema patnje sa Slobodom i prevarande,serem se u navijača koji može davati ovakve nazive svojim igračima,e neka si Mirviću rastjerao g.ovna pa makar još 10 godina čekali titulu

GalileoGalilei
Kontakt:

Post Postao/la GalileoGalilei » 12 feb 2024, 16:41

NisamInSajder je napisao/la:
12 feb 2024, 00:38
Kako se samo poltrončići javljaju nakon realno slabe utakmice (kao da se i nakboljim/najvećim ekipama to ne desi, ne jedna već nekada i cijeli niz utakmica). Kao da je ovo prvi put da Sarajevo nakon priprema odigra lošu utakmicu, pa skoro svake godine je ovako, bilo ljetne bilo zimske. Al' bitno je da se udari na klub zbog kojekakvih razloga. Da se izgubilo do sada bi oni nešto analizirali, izvlačili gifove da ismijavaju SVOJE igrače, ne gledajući činjenice, ne poznavajući pravila. Sve drugo će proći, ali ovakvih likova neće.

Za utakmicu, slabo. Igrači u grču, protok lopte nikakav iz razloga što se svak skriva, što niko nema pametnu i logičnu kretnju bez lopte. A upravo smo u pripremama pokazali suprotno, protiv boljih protivnika nego današnja Sloboda. Znamo svi da ovo ne liči na Sarajevo i igru koja treba za izlazak u Europu. Već naredni vikend ima nova šansa za dokazivanje. Ono što se danas vidjelo, ali i mnogo ranije, Mustafić je koristan samo kao desetka-visoka osmica, gdje uz sebe ima dva veznjaka (Julardžija/Krdžalić/Buljubašić). Kyeremeh nije fudbaler, danas je najviše visio (u odbrani nepostojeći - primljen gol preko njega, plus još nekoliko šansi). Njega što se prije riješimo, bolje po nas. Beganović treba do ljeta biti zacemntiran na toj poziciji, u svakoj drugoj opciji ekipe će nas terorisat preko tog desnog beka. Danas nas je mogao koštati eksperiment pravljenja fudbalera od Kyeremeha. Hasića već sada otkupiti, koliko god da zine Bešiktaš, jer ćeš na ljeto svakako dobiti dosta više.
Glavni razlog loše jučerašnje igre, bravo za opasku. Nisam stigao pregledati čitavu utakmicu, ali sam odmah u prvom poluvremenu vidio da je to najveći problem.

Rožman je zeznuo postavku i ova igrači u sredini više nikad ne smiju igrati zajedno. Odmah protiv lištice se mora mijenjati sredina, Mustafić mora na klupu.
Druga stvar, nije bilo KRETANJA, zato smo i izgledali bezidejno. Krenu stoperi, svi se gore sakriju, pa kako onda izgraditi napad? Non stop se mora kretati, letjeti po terenu, nuditi se, prilaziti, odvlačiti igrače, utrčavati. Ne mogu da vjerujem da to igračima nije jasno ili su toliko ograničeni da misle nekoga pobjediti stajanjem. Kad svi to budu radili, sve će biti bolje, pa i u situacijama kad protivnik napravi bunker.
Treća stvar, Kyeremeh ne smije biti bek i tačka. Nema se potrebe igrati, Beganović je sasvim solidna opcija za naprijed, a pogotovo za defanzivu. Penaranda čim bude počeo peljati loptu i ne oslobađati se na vrijeme, odmah na klupu.

Najvažnije je da smo prošli zbog te psihičke strane. Protiv lištice i svaku narednu moraju biti nahajcani kao nikad, trčati i kretati se, jer se samo tako može nešto uraditi. Od sakrivanja i bunarenja nema ništa, to je samo patnja za njih, a i za nas.
Nije smak svijeta naravno, ne treba padati u depresiju, ali se moraju neke stvari instant promijeniti. Na greškama se uči, zato se nadam da je ovo samo jedna loša utakmica.

Ja bih probao s neke od ove dvije varijante protiv lištice:

Iliev
Beganović Đuričković Aničić Kapetanović
Buljubašić Krdžalić Julardžija
Hasić Renan Penaranda

Iliev
Beganović Đuričković Aničić Kapetanović
Krdžalić Julardžija
Hasić Penaranda/Anđušić Ziljkić
Renan

Lobudaraczapamcenje
Kontakt:

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 12 feb 2024, 16:56

Anex je napisao/la:
12 feb 2024, 16:40
I šta si rekao sad pametno?Idi u prirodno stanište u dolinu dugova tamo nema patnje sa Slobodom i prevarande,serem se u navijača koji može davati ovakve nazive svojim igračima,e neka si Mirviću rastjerao g.ovna pa makar još 10 godina čekali titulu
komentar ocajne kucanice, nakon sto je napravila rucak i pregledala tursku sapunicu.. obavezno je neko usporedjivanje sa drugim, kako ovaj, kako onaj. Kako velez dovede trenera, kako zrinjski ima sistem, kako mi placamo nenormalne pare a ne mozemo meda, drugi mogu.
dobro mosasarajosa veli, jucer im ne valja Balta doner danas top. Jucer ne valaj bilbija seceras danas balondor i milion je primjera..
muka mi je od nas samih i poimanja igre zvane nogomet.

eno tim istim se na temi premijer liga bh izrugljivaju dajuci im opise kao nepismenim navijacima, i slicno. Komentar navijaca zrinjskog, veleza i ostalih. I ono tamo svo sretno, raspise se njima, sto kreativniji bude da ismijava svoje igrace, ako su uopste njegovi, a oni mu se prvi smiju u lice..

jadno...

bas vala, ne moramo ni u evropu ni titulu osvajati...
- 1 9 4 6 -

Sanchez87hz
Kontakt:

Post Postao/la Sanchez87hz » 12 feb 2024, 16:57

Anex je napisao/la:
12 feb 2024, 16:40
A ti si mi mnogo pametan kad kazes da je Prevaranda nas najbolji igrac,ili ono da treba Rozmanu dati 3 prelazna roka itd,ugovor na 5 godina i slicne gluposti sto pojedini valjaju po forumu :bow: nisam ja nista pametno rekao,al ako si ti nasjeo na ovu foru prva je tekma i da je kao neki stres onda ti svaka cast,protivnik ti raspala Sloboda koja grca u dugovima i koja nije ni pripreme prosla i igra prvu tekmu tek za mjesec dana :bow:

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.