FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 08 dec 2021, 15:36

Koga zanima nove cijene su online na TM.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5828
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 08 dec 2021, 15:57

MortemHz je napisao/la:
08 dec 2021, 14:28
Pitar6785 je napisao/la:
08 dec 2021, 14:10
Morto posto ti imas finih informacija, imam nekoliko pitanja koje bi ti mogo odgovorit najbolje sto znas

Koliko je Mirvicovo bogastvo (kes)
Koliko je od prilike do sad potrosio u nas klub
Jel on vlasnik 64.7 % kluba

Koliko novca od prilike treba da se radkine ugovor sa krstom ahmetom cmiljenicom bodulom i habibovicem

I da dovedomo dobrog napadaca tipa benka
Nisam nikada mogao naći podatke za njega. Nije to ništa loše ali ne pliva u novcu kao recimo Tan. Ja ti mogu dati svoju pretpostavku a to je par desetina miliona zajedno sa porodicom. U to naravno ne ulaze grupacije sa kojima je povezan.
To naš klub 'krije' pa isto ne mogu biti precizan što se tiče toga ali prethodni budžet nam je bio 10,8 miliona a otprilike 55% je pokrivao Nam, odnosno njegova kompanija Long Cuong.
Udio Nama je bio 65,47% a to je on platio 12 miliona eura. Mirvić je to preuzeo od njega i platio dugove ako se ne varam tako da je dosad uložio nekih 3 miliona, otprilike. Ne mogu znati dok ne objave zvaničan budžet i ostale podatke.
Tan i dalje drži 30% a domaći investitori ostalo.
Da raskinemo sada ugovor sa tih 5 igrača konkretno? Sve zavisi kako bi se sa njima dogovorili jer klub ne bi pristao da im sve do kraja isplati a oni ne bi pristali na samo jednu ili dvije plate npr. Ako ćemo računati neku sredinu onda bi nam trebalo možda nekih 150.000 do 200.000 KM ako ugovorom nešto ne piše drugačije.
Dobrog i provjerenog napadača poput Benke sada moraš platiti preko 20 hiljada mjesečno pa i više, zavisi opet šta bi nam bio cilj. Uvijek ima jeftinijih igrača koji mogu explodirati ali ovo je nivo Benko +
Recimo da je ovo tacno sto je Morto napisao
200 k km za raskide
Recimo 25 k km maraka mjesecno plata igracu koji ima 27-28 godina ugovor na 3 godine 750 k km predpostavljam da se moze u ovaj ugovor stavit klauzula u slucaju kurcobolje naglo dobivanja viroze nezakaganja ne osvajanja bar jednom prvenstva u 3 godine i 2 kup datih golova asistencija itd da se ta plata bude rezana i nekom cifrom od 100 k km moze klub radkinut taj ugovor kad hoce.. NEZNAM dali je ovo realno al predpostavljam da jeste poaebno ako bi mi stavili neku realnu cjenu za ostetu za koju on moze otic takodje bilo kad lupam 500 k€

Dolazimo do cifre u najgorem slucaju oko 1 m km, al ako se doda sa zadrzavanje ove 5 torice do kraja njihovi ugovora da bi to kostalo minimum jos 400 k km a mi korist budemo imali ko u ovom djelu prvenstva dolazis na gubitak od nekih 600 k km.

Za 30 k km igraca mjesecno mozes ocekivat 13-15 golova po sezoni od ovih 5 mozda 10 golova i to nazor

Imas potencijal da ga prodas pa bar za 300 k€ (tatar rahmanovic primjer)
Vratio bi sve pare imo bi svjetskog igraca za bh uslove otvorio bi prostor bar 2 juniora koji bi mogli koristit minutazu ovih staraca..

Ovo sam samo uzeo samo za primjer, koliko mi lose radimo produzenja podpisivanje jer gledamo samo da dovedemo i da je jeftino, i koliko nas xxbe sto nemamom siguran budzet pa nek bude i 3 m€ manji, al ako ti pazis samo na ovim stvarima i radis kvalitetno (bar kvalitetno za bh prohtjeve i vlastite potrebe) u akademi mi mozemo bit bh dinamo.

Zato kazem netreba bit popustiv ni prema navijacima jer nirmalnoje da ce mo mi uvjek tezit za skupljim i nas prioritet jesu titule al nekad treba se suprostavit tome za dobrobit sutra

Avatar
NazorUso
Postovi: 3847
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 08 dec 2021, 16:07

Zukanovic je napisao/la:
08 dec 2021, 15:36
Koga zanima nove cijene su online na TM.
Kol'ko si metn'o Varesanovica ? Sve preko trinest maraka je previse.
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4474
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MaroonBjelave » 08 dec 2021, 16:14

NazorUso je napisao/la:
08 dec 2021, 16:07
Zukanovic je napisao/la:
08 dec 2021, 15:36
Koga zanima nove cijene su online na TM.
Kol'ko si metn'o Varesanovica ? Sve preko trinest maraka je previse.
Mislim da nije fer pisati tako o momku kojeg trener neopravdano zapostavlja. :kafa:
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 08 dec 2021, 16:21

Digao ga za 50.00 da bude tacno 5.40. ipak ima blizu 500 min + vec je otisao za jednom za pare. sve se to gleda. da mogu ja bi ga na 0 stavio.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5222
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 08 dec 2021, 16:57

NajvecaRadosti je napisao/la:
08 dec 2021, 14:42
Hahahaah
8 mjeseci bez sekunde u jeb.enoj Lokomotivi i on bi jos da bira neki mocan klub iz inostranstva :rol:

Pusti te price,kakva liga kakvi qurci.Samo ti njemu daj lovu i eto njega na koljenima tebi.Kad je mogao jedan Benko koji je bio najbolji igrac i strijelac HNL doci da igra prvu utakmicu po blatu u Gradaccu.
Kad je mogao jedan Jajalo odbiti Hajduk i za 24h doci kod nas.Jedan Delac iz Chelsea na posudbu kod nas.Nez sto ne bi mogao ovaj.

Meni skroz svejedno,dosao ili ne.Ali jarane nemoj za 2 mjeseca kad vidis da te niko nece doci nama u fazonu "daj sta daš".Nema mi nista gore nego kad se neki prosjek ufura da je igracina
Kreni od sebe. Bi l' ti radije isao u Afganistan u kancelariju za 6000 KM, al da znas da ti talibani svaki dan mogu upast i roknut te, ili u Njemacku za 3000 KM na skelu, al si u Njemackoj? Ili ne moramo toliko ekstremno, da li bi napustio sefa koji te placa 1500 al nemas slobodne vikende, ostsjes duze svaki dan na poslu, urla na tebe svaki dan, ponizava te... Il bi presao nekom za 1200 gdje je atmosfera super, gdje te niko ne yebe i gdje imas hrpu slobodnog vremena?
I fudbaleri su ljudi ba, nije sve u parama. Dobro, mozda bi i bilo da mu ti mozes ponudit 5x vise nego svi drugi klubovi koji ponude, al za par stoja razlike se nece niko ni pocesat. I Kinezi su kupovali one zvijezde jer su im placali 3 puta vise od svih evropskih klubova, nisu sigurno Oscaru dali 2 milje funti vise nego Chelsea.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Riveros
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 dec 2021, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Riveros » 08 dec 2021, 17:03

NazorUso je napisao/la:
08 dec 2021, 16:07
Zukanovic je napisao/la:
08 dec 2021, 15:36
Koga zanima nove cijene su online na TM.
Kol'ko si metn'o Varesanovica ? Sve preko trinest maraka je previse.
Ja bi ga skroz isbrisao sa TM - a.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15334
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la feniksptica » 08 dec 2021, 17:30

napoleon72 je napisao/la:
08 dec 2021, 16:57
NajvecaRadosti je napisao/la:
08 dec 2021, 14:42
Hahahaah
8 mjeseci bez sekunde u jeb.enoj Lokomotivi i on bi jos da bira neki mocan klub iz inostranstva :rol:

Pusti te price,kakva liga kakvi qurci.Samo ti njemu daj lovu i eto njega na koljenima tebi.Kad je mogao jedan Benko koji je bio najbolji igrac i strijelac HNL doci da igra prvu utakmicu po blatu u Gradaccu.
Kad je mogao jedan Jajalo odbiti Hajduk i za 24h doci kod nas.Jedan Delac iz Chelsea na posudbu kod nas.Nez sto ne bi mogao ovaj.

Meni skroz svejedno,dosao ili ne.Ali jarane nemoj za 2 mjeseca kad vidis da te niko nece doci nama u fazonu "daj sta daš".Nema mi nista gore nego kad se neki prosjek ufura da je igracina
Kreni od sebe. Bi l' ti radije isao u Afganistan u kancelariju za 6000 KM, al da znas da ti talibani svaki dan mogu upast i roknut te, ili u Njemacku za 3000 KM na skelu, al si u Njemackoj? Ili ne moramo toliko ekstremno, da li bi napustio sefa koji te placa 1500 al nemas slobodne vikende, ostsjes duze svaki dan na poslu, urla na tebe svaki dan, ponizava te... Il bi presao nekom za 1200 gdje je atmosfera super, gdje te niko ne yebe i gdje imas hrpu slobodnog vremena?
I fudbaleri su ljudi ba, nije sve u parama. Dobro, mozda bi i bilo da mu ti mozes ponudit 5x vise nego svi drugi klubovi koji ponude, al za par stoja razlike se nece niko ni pocesat. I Kinezi su kupovali one zvijezde jer su im placali 3 puta vise od svih evropskih klubova, nisu sigurno Oscaru dali 2 milje funti vise nego Chelsea.
Sve zavisi. Poredis neuporedivo. Fudbaler kao i covjek koji je isao u Afganistan ima ogranicen radni vijek. Zna da ima neki cilj. Zna da nece raditi cijeli zivot nego gleda da u sto kracem vremenskom periodu zaradi sto vise i poslije pokusa sto lagodnije uzivati i pokrenuti nesto svoje. Sve stoji sto se tice uslova i svega mimo novca, ali novac i dalje ima udio od najmanj 70% u svemu tome.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 08 dec 2021, 17:45

99% Sablic ostaje nas trener i dobit cemo min 3 pojacanja

Sanchez1987
Postovi: 2930
Pridružen/a: 02 feb 2020, 11:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sanchez1987 » 08 dec 2021, 17:57

keli je napisao/la:
08 dec 2021, 17:45
99% Sablic ostaje nas trener i dobit cemo min 3 pojacanja
I onda kad opet ne bude rezultata ide otkaz Sablicu,i opet ga isplati,onda trazi i placaj novog trenera,pa onda taj novi hoce par svojih igraca,neke od starih igraca ne zeli u ekipi,pa opet raskidi ugovora,pa onda prica kako ne moze sve preko noci,da mu treba vremena,pa syebes evropu na kraju itd itd,umjesto da sad dovedes dobrog trenera i da slozi ekipu sebi za proljeca kad ima toliko vremena i sve rijeseno,ovako ako ga ostave samo ce biti jos veci trosak i kriza,zivi bili pa vidjeli.

bordobijeli
Postovi: 14261
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 08 dec 2021, 18:04

Pa očekivano da Sablić ostane, ja sam za to da se svakom treneru treba dati šansa od jedne ili dvije sezone. Mjenjati trenera svaka 4 mjeseca je više nego neozbiljno i pokazalo se kao pogresno. Uopšte nije bitno da li je to Vinko, Husref ili Sablić jednostavno svakom treba dati vrijeme i podršku.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 08 dec 2021, 18:12

Jasmin Kolasinac novi skaut kod nas.

Sanchez1987
Postovi: 2930
Pridružen/a: 02 feb 2020, 11:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sanchez1987 » 08 dec 2021, 18:13

Treba ga ostaviti,mozda sa ta tri pojacanja odjednom budemo ko Man City,kao i onda sto smo poceli derati sve redom kad su nam se prikljucili oni neregistrovani.

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 08 dec 2021, 18:18

bordobijeli je napisao/la:
08 dec 2021, 18:04
Pa očekivano da Sablić ostane, ja sam za to da se svakom treneru treba dati šansa od jedne ili dvije sezone. Mjenjati trenera svaka 4 mjeseca je više nego neozbiljno i pokazalo se kao pogresno. Uopšte nije bitno da li je to Vinko, Husref ili Sablić jednostavno svakom treba dati vrijeme i podršku.
Tacno tako. I Vinko nam je bio odlican, i onda kad se na proljece sve raspalo, bez marke u klubu...atmosfera nula...atomski borac itd niko nije gledao siru sliku nego se samo sralo i sralo po covjeku. A najveci razlog sto ce sablic ostati do kraja sezone je sto apsolutno niko nije htio da uzme klub na ljeto. Zamislite kakva je situacija bila u klubu, kada su nas ljudi nasiroko zaobilazili. Nadat se da cemo ubosti pojacanja, sa 2 odlicna krila mi bismo bili opasnija ekipa za 60% minimalno. U ovoj ligi igra bez krila ne prolazi i to je to.

bordobijeli
Postovi: 14261
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 08 dec 2021, 18:25

Sanchez1987 je napisao/la:
08 dec 2021, 18:13
Treba ga ostaviti,mozda sa ta tri pojacanja odjednom budemo ko Man City,kao i onda sto smo poceli derati sve redom kad su nam se prikljucili oni neregistrovani.
Sam si pisao da je klub u nikad tezoj situaciji, raspad sistema bio do septembra, ne moze se za 3 mjeseca ispraviti protekli 12 mjeseci horora u klubu. Tako da je logično da do kraja sezone ostane Sablić, izboriti Europu a i vidjecemo hoce li biti napredka igre na proljeće.

NajvecaRadosti
Postovi: 6321
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 08 dec 2021, 18:29

SS danas spomenuo da bi Pidro mogao ici?Zna li se nesto vise?Jel ima tu istine ili samo beze lupaju?
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

NajvecaRadosti
Postovi: 6321
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 08 dec 2021, 18:36

Zukanovic je napisao/la:
08 dec 2021, 18:12
Jasmin Kolasinac novi skaut kod nas.
Pa bolji ja CV imam :D :D
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

vedinjo98
Postovi: 2105
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 08 dec 2021, 18:36

Dizdarevic
Sabanovic (Oremus) - Dupovac (Sevelj) - Trako - Pidro(Novi igrac)
Djokanovic - Ramic(Kapic)
Novi igrac - Kobiljar - Novi igrac
Cmiljanic (Bodul, Bagaric)

Krila su prioritet, da nista drugo ne dovedemo. 10 igraca se ne moze odjednom dovesti. Napadac, ofanzivni vezni, lijevi, desni bek, stoper. Sve ove pozicije moraju bolje, ali postepeno. Mislim da se manje-vise sve moze istrpiti osim krilnih pozicija, gdje fakat nemamo nikoga.
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

Avatar
napoleon72
Postovi: 5222
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 08 dec 2021, 18:43

keli je napisao/la:
08 dec 2021, 18:18
bordobijeli je napisao/la:
08 dec 2021, 18:04
Pa očekivano da Sablić ostane, ja sam za to da se svakom treneru treba dati šansa od jedne ili dvije sezone. Mjenjati trenera svaka 4 mjeseca je više nego neozbiljno i pokazalo se kao pogresno. Uopšte nije bitno da li je to Vinko, Husref ili Sablić jednostavno svakom treba dati vrijeme i podršku.
Tacno tako. I Vinko nam je bio odlican, i onda kad se na proljece sve raspalo, bez marke u klubu...atmosfera nula...atomski borac itd niko nije gledao siru sliku nego se samo sralo i sralo po covjeku. A najveci razlog sto ce sablic ostati do kraja sezone je sto apsolutno niko nije htio da uzme klub na ljeto. Zamislite kakva je situacija bila u klubu, kada su nas ljudi nasiroko zaobilazili. Nadat se da cemo ubosti pojacanja, sa 2 odlicna krila mi bismo bili opasnija ekipa za 60% minimalno. U ovoj ligi igra bez krila ne prolazi i to je to.
I sad zato treba da unisti klub? Isto da se qrva upeca za ruznog, iole uspjesnog lika, pa mu jos vise yebe mater, a svi govore "sta ce hud, nije drugu ni mogao naci". Nek se tjera u PM, da nas je bogdom i on zaobis'o.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 08 dec 2021, 18:55

NajvecaRadosti je napisao/la:
08 dec 2021, 18:36
Zukanovic je napisao/la:
08 dec 2021, 18:12
Jasmin Kolasinac novi skaut kod nas.
Pa bolji ja CV imam :D :D
Kazu da je radio dobar posao u Academica Sarajevo. naravno da je skaut za akademiju ( u15 do u19)

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.