FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
142
53%
 
Ukupno glasova: 267

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5815
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 05 dec 2022, 02:56

Meni Prosivnecki izgleda prava amatercina kao trener, al kao igrac kapa do poda..

mosarajvosa83
Postovi: 5353
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 05 dec 2022, 06:23

Lucas je napisao/la:
04 dec 2022, 17:15
Aduka87 je napisao/la:
04 dec 2022, 17:08
Sport Centar pise da je Rahimic kandidat za poziciju SD.
Da mi je dočekati dan da se za poziciju sportskog direktora u Sarajevu poveže neko ko je jedan minut u životu radio taj posao. Prvo Spahić, pa Topić, evo sada Rahimić :facepalm:
Godinama covjek radio i CSKA kao direktor,ima iskustva,konekcija od njeg sa boljim CV neces naci,al vazno je da si nesto samo napisao eto reda radi. Covjek odma nakon zavrsetka karijere na njihovu molbu ostao da radi tamo toliko o tvom poznavanju.

Avatar
FCUM
Postovi: 7034
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FCUM » 05 dec 2022, 08:30

kad je planiran dolazak Mirvica pa da napokon imamo trenera :kafa:
Zekica bi prije uzeo nego alkosa prosineckog
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

Lucas
Postovi: 3207
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 05 dec 2022, 08:33

mosarajvosa83 je napisao/la:
05 dec 2022, 06:23
Lucas je napisao/la:
04 dec 2022, 17:15
Aduka87 je napisao/la:
04 dec 2022, 17:08
Sport Centar pise da je Rahimic kandidat za poziciju SD.
Da mi je dočekati dan da se za poziciju sportskog direktora u Sarajevu poveže neko ko je jedan minut u životu radio taj posao. Prvo Spahić, pa Topić, evo sada Rahimić :facepalm:
Godinama covjek radio i CSKA kao direktor,ima iskustva,konekcija od njeg sa boljim CV neces naci,al vazno je da si nesto samo napisao eto reda radi. Covjek odma nakon zavrsetka karijere na njihovu molbu ostao da radi tamo toliko o tvom poznavanju.
Nikakav direktor nije bio u CSKA, niti bilo gdje drugo, malo proguglaj prije nego što nešto lupiš ovdje.Jedini poslovi koje je radio nakon završetka karijere su bili pomočnik u A reprezentaciji ( Sušić ga za Brazil 2014 postavio za pomočnika kao neku kompenzaciju što ga tamo nije poveo kao igrača, pitao se koliko i ja) i trener mlađih selekcija u CSKA.

NajvecaRadosti
Postovi: 6316
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 05 dec 2022, 08:39

FCUM je napisao/la:
05 dec 2022, 08:30
kad je planiran dolazak Mirvica pa da napokon imamo trenera :kafa:
Zekica bi prije uzeo nego alkosa prosineckog
Mediji pisali da danas dolazi u grad a u cetvrtak ta sjednica.Uglavnom do kraja sedmice bi trebali a i morali dobiti SD i trenera
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
nokee
Postovi: 2206
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 05 dec 2022, 08:58

ajdohordas je napisao/la:
04 dec 2022, 23:34
A što se taj Zekić toliko priziva kod nas ? Evo gledam, nit ima kakav trenerski CV a igrački pogotovo. Kakav ima on uspjeh osim što je PSV izbacio sa Osjekom ?
Ne trolam, ozbiljno pitam. Možda ga ja nisam pratio toliko.
Mislim, nisam ja ni za Robija ni za Husrefa od ovih opcija. Ali eto ovaj Zekić se nešto priziva godinama, a vidim da tavori po Hrvatskoj u ispodprosječnim klubovima...

Moj favorit je Paolo Tramezani... Ako je prošle sezone uspjeo spasit Hajduka, izvući maximum iz njih i obezbjedit im Evropu onda može i sa nama.
Čovjek profi 300%, ozbiljan pristup i rad svemu, ne samo treninzima. Dobar CV, stranac... Da pokušamo i sa tom opcijom stranog trenera jednom.

Igracki CV realno nebitno. Puno je takvih primjera, mozda najbolji je Murinjo. Nikakav igrac, top trener. Jedino mozda u kontekstu veceg postovanja igraca, al to kratko traje ako ne zna trenerski poso.
Trenerska karijera i CV vise nego dobri, ne previse mlad, a i me prestar, taman da ima elana napraviti nesto. Ima dobrog iskustva u ligama koje su jace od nase dosta, sa Serifom radio odlican posao zato je i vracan, u Hrvatskoj takodjer vise nego dobar posao sa nekoliko klubova. Evo i zadnji primjer je Slaven koji je prije sezone bio kandidat za ispadanje, on je trenutno 4 ili 5 pozicija, dakle odlican posao i tu. Par puta su ga natamburali Hajduk i Dinamo al dobro tu je razlika u kvaliteti ogromna.
Pitanje je sta ti ocekujes da se dovede, treba biti malo i realan.
Onako meni se cini stvarno dobra opcija za nas u ovom trenutku, al sto neko napisa vise se tesko pronalazi euforija medju navijacima, previse nas je razocarala ova polusezona..
I opet ko god dodje nikakva garancija uspjeha nije, pogotovo ne kod nas..

Avatar
donDondon
Postovi: 3490
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la donDondon » 05 dec 2022, 09:01

jel se zna sta,kad je docek Mirvica
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
napoleon72
Postovi: 5213
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 05 dec 2022, 09:02

donDondon je napisao/la:
05 dec 2022, 09:01
jel se zna sta,kad je docek Mirvica
Hocemol pred vjecnu ili samo na stadion?
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Lucas
Postovi: 3207
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 05 dec 2022, 09:08

Zekić, koliko sam upratio:

- Šerif dva mandata, dupla kruna, odradio solidan posao
- Osijek 4 sezone, igrali dobar fudbal, nesretno ostali bez grupa EL jer je Borna Barišić promašio penal u play-offu protiv Austrie, prethodno izbacili PSV duplom pobjedom
- pola sezone u Mađarskoj, jeste ispao iz lige sa Diósgyőrijem (došao kad su vec bili u velikom zaostatku), ali su recimo pobjedili Ferencvaros u Budimpešti 0:1

Po meni je bolji od Sablića, Vasoskog i pogotovo imbecilnog ublehaša Dudića.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 05 dec 2022, 09:13

Ja sam neki dan pitao za TM za njega. evo 2 poruke ( preko google translate)

Sherif navijac i radnik za Moldaviju

"Čini se da dobro radi u Belupu, neko drugi iz HR-a ti sigurno može više pomoći, ali u 2,5 godine sa nama igrao je samo strašni fudbal, ofanzivno potpuno nemaštovit. Dostojan defanzivni učinak. Prosjek poena pod njim je uvijek solidan, ali u važnim utakmicama uvijek je trenirao sebe svojim anti-fudbalom. Kada postane trener možete se radovati mnogim hrvatskim legionarima. Uvijek je vodio igrače kao što su Mioc, Lukić, Živulić ili Boban iz Posušja na svoje strane stanice. Do sada je uvijek podbacio u inostranstvu, dva puta je sa šerifom dao sramotne rezultate. Takođe ispao u Mađarskoj uprkos solidnom budžetu (iako se to mora staviti u perspektivu zbog lošeg rada svog prethodnika). Na kraju, ali ne i najmanje važno, i zbog njegovih favorita, koji su i pored lošeg nastupa imali redovno mesto, stvari nisu išle tako dobro na stranim stanicama.

Nemam pojma šta plaćate i kakve su vaše trenutne ambicije, ali sam siguran da je on još uvijek dobar trener za Sarajevo, čak i ako to baš i ne dolazi do izražaja u mom postu. Sa njim možete osvojiti puno bodova u ligi, ali on nije trener za posebna dostignuća. Ni ja mu ne bih dao puno uticaja kada su u pitanju dovesti igraca"

i jedan hrvat

"Prilično dobro funkcionira na Slaven Belupu. Onda se uklapa u klub. On tamo igra zaista dobar fudbal. Tu i tamo ekipa malo iznevjeri u jednoj ili drugoj utakmici, ali inače je njegov rad tamo dobar.

Nije bio loš ni u Osijeku. Tek u jednom trenutku počeo je puštati samo strašne mačke da igraju fudbal "ziheraski" što ga je onda koštalo posla tamo. Ali u Osijeku je bio skoro 4 godine i uglavnom je odradio dobar posao.

Ima i svoje favorite koje voli da ponese sa sobom u nove klubove."

Avatar
nokee
Postovi: 2206
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 05 dec 2022, 09:16

Iskreno mislim da je Zoran dosta bolji trener od ovoga sto ga je Zrinjski doveo, Rendulica. Ako gledamo nekakva postignuca do sada u trenerskoj karijeri. Rendulica ja nekako znam da je imao par bljeskova sa Goricom i to je to, mozda se varam..
Po meni kandidat koji je vrijedan da bude u nekom uzem izboru je i Samir Toplak iako bi svakako prije Zekica.

Avatar
egocentrik
Postovi: 1192
Pridružen/a: 09 jun 2014, 23:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la egocentrik » 05 dec 2022, 09:59

Bordo jutro bordo nacijo je li vrijeme da ove sedmice napokon lijepe vijesti docekamo :mrgreen:
VEDRAN PULJIĆ !!!!!!!!!
Mine's a Guinness

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 05 dec 2022, 10:21

Šta ono bi za Rahimića da bude SD?

Edit: vidim pisalo se već o tome.

Pa realno mislim da bi on mogao dobro tu poziciju raditi.
Koševo Zapad

Avatar
BegovicRamiz
Postovi: 2025
Pridružen/a: 12 nov 2021, 14:28
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BegovicRamiz » 05 dec 2022, 10:35

nama su uvodna 4 kola na proljece zivot ili smrt
tu ako podbacimo pisi propalo slobodno do kraja sezone
ko god bio samo da ne bude prve su utakmice...
dok se ekipa navikne na moj rad ...
a nije iskljucena ni ona dok se uigramo buduci na najave rekonstrukcije ekipe
ne vjerujem u njih taman Guardiolu doveli

Mirvicu udalji od kluba i zavrsi s ovima sto su u bojama Cardiffa i u duginim bojama to bi bio potez koji bih vise volio nego bilo kakvog trenera

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JavierBosnia » 05 dec 2022, 10:43

nokee je napisao/la:
05 dec 2022, 09:16
Iskreno mislim da je Zoran dosta bolji trener od ovoga sto ga je Zrinjski doveo, Rendulica. Ako gledamo nekakva postignuca do sada u trenerskoj karijeri. Rendulica ja nekako znam da je imao par bljeskova sa Goricom i to je to, mozda se varam..
Po meni kandidat koji je vrijedan da bude u nekom uzem izboru je i Samir Toplak iako bi svakako prije Zekica.
Ovaj Slaven unazad 10 godina zavrsava na 7 poziciji (ko Arsenal #4) :mrgreen:
Sad je Slaven odma iza slavne trojke dinama, hajduka i osijeka

Nisam Zorana pratio, ali ovo sto gledam, ne zabija nesto puno golova, ali osvaja bodove.
Jakirovic kao Gvardiola ove lige ode u Rijeku, a nekima ne valja Zoki kao nema trofeja, eto Jakir ih ima 10. Onda ajmo dovest Musemica il jos bolje Osima ako cemo te cifre gledati
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
PapirnaMarka
Postovi: 386
Pridružen/a: 04 apr 2022, 10:44
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PapirnaMarka » 05 dec 2022, 10:53

JavierBosnia je napisao/la:
05 dec 2022, 10:43
nokee je napisao/la:
05 dec 2022, 09:16
Iskreno mislim da je Zoran dosta bolji trener od ovoga sto ga je Zrinjski doveo, Rendulica. Ako gledamo nekakva postignuca do sada u trenerskoj karijeri. Rendulica ja nekako znam da je imao par bljeskova sa Goricom i to je to, mozda se varam..
Po meni kandidat koji je vrijedan da bude u nekom uzem izboru je i Samir Toplak iako bi svakako prije Zekica.
Ovaj Slaven unazad 10 godina zavrsava na 7 poziciji (ko Arsenal #4) :mrgreen:
Sad je Slaven odma iza slavne trojke dinama, hajduka i osijeka

Nisam Zorana pratio, ali ovo sto gledam, ne zabija nesto puno golova, ali osvaja bodove.
Jakirovic kao Gvardiola ove lige ode u Rijeku, a nekima ne valja Zoki kao nema trofeja, eto Jakir ih ima 10. Onda ajmo dovest Musemica il jos bolje Osima ako cemo te cifre gledati
Dobar je trener Zekić, odličan trener, međutim glavno je to što ti kažeš. Da li mi kao ekipa koja ima najviše para u ligi, najbolje uslove i kojoj je cilj da osvaja titule trebamo trenera koji je defanzivan? Ja sam uvijek više za opciju trenera koji igra atraktivan fudbal i gaji igru na gol više. Posebno ako govorimo o ekipi koja se bori za trofeje.

Mada, ko god da bude trener nebitno. Stavi Limenog nek trener bude, al daj igračima platu po učinku, sami će taktike smišljat samo da što više para dobiju. Kod nas imam osjećaj da je to glavni problem kod svakog trenera, jer kakvi god da su rezultati igrači dobiju lovu i čekaju na pauzi da ih troše po Maldivima, Emiratima, i prst u uho. A mi ovdje glavu razbijamo koga bi doveli za trenera i sportskog direktora, dok igrači, Ayla i kompanija najviše razmišljaju o tome gdje će otići za novu godinu.

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9557
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 05 dec 2022, 10:57

PapirnaMarka je napisao/la:
05 dec 2022, 10:53
JavierBosnia je napisao/la:
05 dec 2022, 10:43
nokee je napisao/la:
05 dec 2022, 09:16
Iskreno mislim da je Zoran dosta bolji trener od ovoga sto ga je Zrinjski doveo, Rendulica. Ako gledamo nekakva postignuca do sada u trenerskoj karijeri. Rendulica ja nekako znam da je imao par bljeskova sa Goricom i to je to, mozda se varam..
Po meni kandidat koji je vrijedan da bude u nekom uzem izboru je i Samir Toplak iako bi svakako prije Zekica.
Ovaj Slaven unazad 10 godina zavrsava na 7 poziciji (ko Arsenal #4) :mrgreen:
Sad je Slaven odma iza slavne trojke dinama, hajduka i osijeka

Nisam Zorana pratio, ali ovo sto gledam, ne zabija nesto puno golova, ali osvaja bodove.
Jakirovic kao Gvardiola ove lige ode u Rijeku, a nekima ne valja Zoki kao nema trofeja, eto Jakir ih ima 10. Onda ajmo dovest Musemica il jos bolje Osima ako cemo te cifre gledati
Dobar je trener Zekić, odličan trener, međutim glavno je to što ti kažeš. Da li mi kao ekipa koja ima najviše para u ligi, najbolje uslove i kojoj je cilj da osvaja titule trebamo trenera koji je defanzivan? Ja sam uvijek više za opciju trenera koji igra atraktivan fudbal i gaji igru na gol više. Posebno ako govorimo o ekipi koja se bori za trofeje.

Mada, ko god da bude trener nebitno. Stavi Limenog nek trener bude, al daj igračima platu po učinku, sami će taktike smišljat samo da što više para dobiju. Kod nas imam osjećaj da je to glavni problem kod svakog trenera, jer kakvi god da su rezultati igrači dobiju lovu i čekaju na pauzi da ih troše po Maldivima, Emiratima, i prst u uho. A mi ovdje glavu razbijamo koga bi doveli za trenera i sportskog direktora, dok igrači, Ayla i kompanija najviše razmišljaju o tome gdje će otići za novu godinu.
Zekić je ultra ofanzivan. Ko je gledao podcast inkubator kad je bio gost, zna da je pričao o tome da mu mnogi zamjere sto ni ne pazi puno o odbrani. Ali njegovo je mišljenje da je napad najbolja odbrana :D
Ali mislim da će Robi biti novi trener, pa ipak Rahimić zna Prosinečkog već dugo godina, apsolutno sam siguran da će ga favorizirati u odnosu na Zorana.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JavierBosnia » 05 dec 2022, 10:59

Pitanje je i koliko moze on postici golova sa jednim Slavenom u ligi gdje je pola klubova mozda igracki bolje od njegove ekipe. Kada bi sastavio ono sto hoce sa Sarajevom onda bi imao tim kvalitete za prvu poziciju.

To je isto kao da vodis Siroki ovdje, nemas neku ekipu, al izvlacis iz nje maksimum i skupljas bodove.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 05 dec 2022, 11:03

Jel dolazi taj Zekić u paketu sa 10 novih igrača?
Ako ne, pishaj ga :D
Koševo Zapad

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 05 dec 2022, 11:05

Sad ispade svi pratili utakmice osijeka, belupa pa pratili utakmice prosineckog na klupi ljubljanje itd. Jeste tuki, usli na transfermarkt vidjeli koga je vodio i sad lupate tu kakav je ko trener. Vjerujem da je mozda nekoliko momaka plafon 5 malo detaljnije istrazilo. Helem, nece biti problem ni Zekic ni Prosinecki ko god nas preuzeo. Problem ce ostati u ljudima koji vode klub i prave sprdacinu od njega. Pozdravljam potez dovodjenja Rahimica (ako se dogovore), covjek koji je citav zivot u fudbalu i to na poprilicno visem nivou od nase lige. Takvi ljudi ce sigurno vise pomoci nego odmoci.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], bordobijelisampion, Morpheus i 96 gostiju.