FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
NazorUso
Postovi: 3846
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 04 dec 2022, 16:24

pitara je napisao/la:
04 dec 2022, 15:37
NazorUso je napisao/la:
04 dec 2022, 15:28
ubipara je napisao/la:
04 dec 2022, 15:15
Kakav vise husref, pa kad je toliko dobar sto ga to niko nece? Sto nikad nije radio vani negdje nego se samo vucarao po bosni. Najjaci su mi ovi sto ga prizivaju da se vrati, a liku najveci trenerski domet u karijeri bio FKS. Hvala mu za sve ali sto dalje od kluba
Sad ve sancez sa 13 smajlija da ti objasni neke stvari. I holyshit isto da baci neki dubokoumni post.
Koliko god ti smatrao druze da su glupi ovi koji ga prizivaju, takvim pisanjem samo dokazuje s da si ortodoksni papak, gnusne uvrede na račun covjeka koji je toliko dao klubu i htjeo ti to priznati ili ne covjek sa kojim smo najveće rezultate napravili.
Evo ja prvi ne bi volio da se vrati, cisto iz razloga zato sto je trener koji je ostao u vremenu u kojem je njegovo vidjenje fudbala moglo proci i smatram da nam trenutno treba neki moderniji i skolovaniji trener.
Ali imajte bar malo postovanja prema ljudima koji su ostavili neki trag u klubu, bio to Husref, Čala, Dženo ili neko deseti.
Epiteti koje dajete covjeku su odvratni i na nivou osnovnoškolaca, barem malo razmislite prije nego pritisnite to posalji i shvatit ce te da za pet zivota necete biti ni blizu da uradite za FK Sarajevo koliko su neki ljudi medju kojima je i taj isti Husref.
Prest'o sam citati kad sam vidio s kim poredis Calu, jednu velicinu ljudsku. Necu dalje, da se ne vrtimo u krug...
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

VenamaHrabrih
Postovi: 2436
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 04 dec 2022, 16:46

MaroonBjelave je napisao/la:
04 dec 2022, 10:54
VenamaHrabrih je napisao/la:
04 dec 2022, 10:19
bordobijeli je napisao/la:
03 dec 2022, 13:22


Sve je to tako kad pricamo idealno. Al to ne postoji posebno na Balkanu, kubovi ovise od pomoći grada, kantona, drzave.
Jbg, ne treba se onda čuditi što nikako ne možemo naći stabilnost, uspostaviti ravnotežu, napraviti iskorak, ustrojiti sistem... A i kako ćeš, ako svoju egzistenciju, makar dijelom, vežeš za osobu koja je po definiciji prelivoda i ljigavac?!? Od nekog ko generira nestabilnost kao vlastiti modus operandi očekivati da će ti nekako pomoć, jest nonsens. Političar je tu da ti njemu pomogneš, a ne on tebi.
Sve je to fino navedeno, ali živimo u ovom pakašu od države gdje se neko ko ima mali obrt a ne fudbalski klub mora baviti politikom da se politika ne bi bavila njim.
U pravu si ti, ne velim ja... Ali ne treba prihvatati status quo kao opciju. Čim se Sarajevo ograniči da bude samo klub, istog momenta prestaje to biti. Koketiranje sa političarima uz argumentaciju da je ovo pakaš-država, što zaista i jeste, stavlja klub u razinu istih tih pakaša, pa tako dolazimo u situaciju da postanemo, kao i željezničar, klub-pakaš, klub-prostitutka, klub-sregija... koji će preživljavati od usputne milostinje nakog zadriglog političkog govečeta. To je ropstvo, a ne život.
Neko mora na barikade. Zbog svoje tradicije, angažmana, pa i samog imena, Sarajevo to mora biti. Nema pehlivanit, vako bi - nako bi...

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8159
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 04 dec 2022, 16:47

Šta će se to promjemiti u klubu ako i dođe ovaj Zekić, pa eto i Žuti?! Realno sve će isto ostati, samo kozmetičke promjene. Doći će jači trener, dovest ćemo opet 5,6 nekakvih kao pojačanja. Nisu problemi u klubu igrači (nisu oni sebe doveli i sami sa sobom potpisali ugovor i digli.plate sebi), nisu ni treneri (isto vrijedi kao sa igračima). Problem je odnos prema klubu, ljudi koji rade u i oko kluba. Od vlasnika do čistačice. Amaterski, bez vizije, plana, znanja, iskustva i referenci. Nemamo ljude koji se razumiju u fudbal. I kako očekivati ozbiljne rezultate i pristup? Vrte se treneri, igrači, uprave, a rezultati iz godine u godinu sve lošiji. Sa svim tim ulagačima, mi ni Evropu ne možemo da izborimo, u ligi koja je jedna od najgorih na kontinentu. Bruka i sramota!!! Za jedno ime kao što je FK SARAJEVO.... Al kad vidim kakve su se glave doselile, odnosno šljegle u grad i uvalili u klub, ne samo klub nego i u firme i institucije, ne čudi me što je sve kako jest....

Avatar
Aduka87
Postovi: 9199
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 04 dec 2022, 17:08

Sport Centar pise da je Rahimic kandidat za poziciju SD.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Lucas
Postovi: 3212
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 04 dec 2022, 17:15

Aduka87 je napisao/la:
04 dec 2022, 17:08
Sport Centar pise da je Rahimic kandidat za poziciju SD.
Da mi je dočekati dan da se za poziciju sportskog direktora u Sarajevu poveže neko ko je jedan minut u životu radio taj posao. Prvo Spahić, pa Topić, evo sada Rahimić :facepalm:

Avatar
Surreal
Postovi: 7187
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 04 dec 2022, 17:17

Lucas je napisao/la:
04 dec 2022, 17:15
Aduka87 je napisao/la:
04 dec 2022, 17:08
Sport Centar pise da je Rahimic kandidat za poziciju SD.
Da mi je dočekati dan da se za poziciju sportskog direktora u Sarajevu poveže neko ko je jedan minut u životu radio taj posao. Prvo Spahić, pa Topić, evo sada Rahimić :facepalm:
koliko sportskih direktora iz regiona znas?
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 04 dec 2022, 17:24

Lucas je napisao/la:
04 dec 2022, 17:15
Aduka87 je napisao/la:
04 dec 2022, 17:08
Sport Centar pise da je Rahimic kandidat za poziciju SD.
Da mi je dočekati dan da se za poziciju sportskog direktora u Sarajevu poveže neko ko je jedan minut u životu radio taj posao. Prvo Spahić, pa Topić, evo sada Rahimić :facepalm:
Tebi buraz niko ne valja nit ce valjati.

Avatar
egocentrik
Postovi: 1192
Pridružen/a: 09 jun 2014, 23:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la egocentrik » 04 dec 2022, 17:29

SD mora biti neko ko ima slifa za Afrikance. Nije sramota prepisati od klubova iz regiona ili istočne Evrope s malo ograničenijim budzetom kako se to radi, krenuvši od Moldavije koja je u vecem k cu nego mi pa do komsiluka nisu ti afrikanci igrali za bog zna kakve pare a ne moze niko reci da njihov kvalitet se ne bi vidio u ovoj ligi kod sad ce i tereni biti bolji samo afrikance ko strance pa makar se morto objesio
Zadnja izmjena: egocentrik, dana/u 04 dec 2022, 18:18, ukupno mijenjano 1 put.
VEDRAN PULJIĆ !!!!!!!!!
Mine's a Guinness

VenamaHrabrih
Postovi: 2436
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 04 dec 2022, 17:35

Što bi rek'o EJK; mijenjaju se ljudi, običaji, moda... Tako se mijenja u i oko Sarajeva. Koliko sam uspio skontati, Sarajevo je izabralo put linije manjeg otpora, pokušavajući preživjeti raznorazne i tako česte turbulentne periode. I kad se, povremeno, izađe na pravi put, odjednom se pojavi neki strah i nesigurnost koji veže noge i sputava misli i pokrete. To ukazuje na bolnu činjenicu da strukture, uopšteno govoreći, nisu dorasle vođenju kluba. Sam ustroj kluba paralizira rad istog
Tome u prilog govori činjenica da bez Mirvića apsolutno ništa ne počinje i ne završava. Ako je birao saradnike koji će ga slijepo slušati, onda je izabrao poltrone, a ne stručnjake. Što bi rekao Rambo; kad poltronisanjem zaljevaš njivu - najbolje uspijevaju diktatori.
Saradnici su tu da rješavaju probleme da uopšte ne dođu do vlasnika. Zato, valjda, postoje. Meščini da ovi naši samo notiraju, sakupe i istresu pred Mirvića, ko biva; nek on riješi, nemoj da ja tu nešto moram, pa da me glava zaboli... pusti... To nije dobar sistem. Neko mora voditi poslove i donositi odluke i kad Mirvića nema. Na kraju ga samo izvijestiti; bio problem, riješili ga ovako, a ako je rješenje dobro, ne treba mi ni govoriti... Naravno da će se, uz prethodno pomenutu nestručnost i nepovjerenje u rad i znanje saradnika, javiti paralizirajući strah i izbjegavanje bilo kakve odgovornosti. Tu je, po mome skromnom mišljenju, osnovna i kardinalna greška u poslovanju kluba. Odluke se mogu i moraju donositi i bez Mirvića. Ako on to ne dozvoljava, onda nema povjerenja u izabrane saradnike, pa se postavlja pitanje; koji će mu quratz uopšte? Naravno, to povjerenje je dvosmjerna kategorija, pa onda ni saradnici nemaju povjerenje u odluke gazde, osobito kad baš i ne ide, pa se posljedično javlja qurcobolja i skrivanje, a uz pomenuto poltronisanje, imamo što imamo.
Ovako, čekajući da se hodžino samelje, džaba ćemo dovoditi i zekiće, i prosinečke, i rehagele, i hicfelde,i šta ti ga ja znam kako se zovu svi ti treneri.

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4474
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MaroonBjelave » 04 dec 2022, 17:52

MortemHz je napisao/la:
04 dec 2022, 14:48
MaroonBjelave je napisao/la:
04 dec 2022, 14:29
NajvecaRadosti je napisao/la:
04 dec 2022, 14:23
Evo i na Tusnju postavljena trava.Svuda je postavljeno samo jos kod nas nije
Sta cekaju ti uhljupi od 'majstora' vise?Proljece nije opcija to nek odma znaju.Teren mora biti zavrsen i spreman za igru do 25.02.Kako,to nek oni kontaju.Kad su trljali muda po 20 dana i ne dolazili bez razloga nek sad rade po minusima kako znaju i umiju.
Na Koševu valjak ravna neki crni šljunak ili šta već. Pa ko više zna o čemu se radi nek kaže koja je to faza i dokle se došlo.
Znam ja
Joj Morto, jesi ti postao neozbiljan :hmmmm:
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4474
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MaroonBjelave » 04 dec 2022, 17:58

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
04 dec 2022, 14:48
MaroonBjelave je napisao/la:
04 dec 2022, 14:29
NajvecaRadosti je napisao/la:
04 dec 2022, 14:23
Evo i na Tusnju postavljena trava.Svuda je postavljeno samo jos kod nas nije
Sta cekaju ti uhljupi od 'majstora' vise?Proljece nije opcija to nek odma znaju.Teren mora biti zavrsen i spreman za igru do 25.02.Kako,to nek oni kontaju.Kad su trljali muda po 20 dana i ne dolazili bez razloga nek sad rade po minusima kako znaju i umiju.
Na Koševu valjak ravna neki crni šljunak ili šta već. Pa ko više zna o čemu se radi nek kaže koja je to faza i dokle se došlo.
Nakon toga ide trava… E sad, hoće li to krenuti sad, ili ipak na proljeće.. to Boga dragog pitaj..
Helem javit će se braći, čim se prvi busen trave postavi. Osim ako mi portali ne ukradu ekskluzivu ;)
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

vedinjo98
Postovi: 2105
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 04 dec 2022, 18:00

General aBd i Zekic. Daleko najbolje opcije. Samo ne Prosinecki...
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

Avatar
OsmanhodzicBuco
Postovi: 1925
Pridružen/a: 26 sep 2015, 21:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmanhodzicBuco » 04 dec 2022, 18:30

Na ovu temu treba unić, i namah izić.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 04 dec 2022, 19:02

Samo je nekako logicnije da prvo izabereš SD pa da on trazi trenera. Mislim da se Mirvic mora distancirati od sportskog dijela u tom smislu,proslog je trenera izabrao licno on pa smo se evo ispade zeznuli.

Ljudi iz sporta se moraju baviti sportom,bojim se da radi grešku Misimovica u komsiliku koji se petljao u sportski dio pa dobio to sto je dobio.

Mozda su Zekic i Rahimic susta suprotnost u razmisljanju.Mozda Rahimic ili ko vec dodje ko SD ima svoje ideje za trenera,nagadjam sad sve.Ali definitivno prvo SD pa da on bira po svom i na kraju da on bude taj koji ce racune polagat,cisto da se zna ko sta radi,a ne da nagadjamo ko sad ko je doveo kojeg igraca ko ovo ko ono.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9560
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 04 dec 2022, 19:24

miky_hz je napisao/la:
04 dec 2022, 19:02
Samo je nekako logicnije da prvo izabereš SD pa da on trazi trenera. Mislim da se Mirvic mora distancirati od sportskog dijela u tom smislu,proslog je trenera izabrao licno on pa smo se evo ispade zeznuli.

Ljudi iz sporta se moraju baviti sportom,bojim se da radi grešku Misimovica u komsiliku koji se petljao u sportski dio pa dobio to sto je dobio.

Mozda su Zekic i Rahimic susta suprotnost u razmisljanju.Mozda Rahimic ili ko vec dodje ko SD ima svoje ideje za trenera,nagadjam sad sve.Ali definitivno prvo SD pa da on bira po svom i na kraju da on bude taj koji ce racune polagat,cisto da se zna ko sta radi,a ne da nagadjamo ko sad ko je doveo kojeg igraca ko ovo ko ono.
Mnogo ljudi ne vjeruje da je čovjek lično doveo Dudića. I ne, nije imao loše namjere, ali bolju zamisao je sigurno Emir imao, ali eto to je ovdje nemoguće za reći jer svu krivicu stavljamo na Emira( iako je ima u određenom dijelu).
Ok, sad on bira sportskog, i dalje nek se ne miješa u sportski segment. Bolje da uvidi kakvi su mu uhljebi u administraciji..
Isto tako, mislim da je Rahimić od prije dogovoren, te da će potencijalni kandidati biti upoznati ko je SD, a vjerovatno imati priliku i sa njim porazgovarati.
I sumnjam da bi iko pristao biti trener od dvojice pokrenutih bez da zna s kime će krojiti sportski segment.
Ma da moje info govore da je Zekić najbliži, logičko razmišljanje mi “govori” da je Robi novi trener jer se od prije zna sa Elvirom. Iako se nadam da me logika ne služi i da nisam u pravu, jer je Zekić odličan trener za nas.
Vidjet ćemo sve u sedmici koja nam slijedi, bitno je samo da je to u planu da riješimo do četvrtka, jer sam im najviše zamjerio to što je Ismir htio riješiti SDa i trenera do nove godine. Što je i više nego kasno.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la michplatini » 04 dec 2022, 19:27

Meni izgleda da se SD samo traži na forumu 😂

Avatar
H8Z7
Postovi: 3957
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 04 dec 2022, 23:05

michplatini je napisao/la:
04 dec 2022, 19:27
Meni izgleda da se SD samo traži na forumu 😂
Tražit će i uprava samo sačekaj da prođu novogodišnji praznici
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

ajdohordas
Postovi: 3839
Pridružen/a: 25 jun 2015, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ajdohordas » 04 dec 2022, 23:34

A što se taj Zekić toliko priziva kod nas ? Evo gledam, nit ima kakav trenerski CV a igrački pogotovo. Kakav ima on uspjeh osim što je PSV izbacio sa Osjekom ?
Ne trolam, ozbiljno pitam. Možda ga ja nisam pratio toliko.
Mislim, nisam ja ni za Robija ni za Husrefa od ovih opcija. Ali eto ovaj Zekić se nešto priziva godinama, a vidim da tavori po Hrvatskoj u ispodprosječnim klubovima...

Moj favorit je Paolo Tramezani... Ako je prošle sezone uspjeo spasit Hajduka, izvući maximum iz njih i obezbjedit im Evropu onda može i sa nama.
Čovjek profi 300%, ozbiljan pristup i rad svemu, ne samo treninzima. Dobar CV, stranac... Da pokušamo i sa tom opcijom stranog trenera jednom.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5222
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 04 dec 2022, 23:51

ajdohordas je napisao/la:
04 dec 2022, 23:34
A što se taj Zekić toliko priziva kod nas ? Evo gledam, nit ima kakav trenerski CV a igrački pogotovo. Kakav ima on uspjeh osim što je PSV izbacio sa Osjekom ?
Ne trolam, ozbiljno pitam. Možda ga ja nisam pratio toliko.
Mislim, nisam ja ni za Robija ni za Husrefa od ovih opcija. Ali eto ovaj Zekić se nešto priziva godinama, a vidim da tavori po Hrvatskoj u ispodprosječnim klubovima...

Moj favorit je Paolo Tramezani... Ako je prošle sezone uspjeo spasit Hajduka, izvući maximum iz njih i obezbjedit im Evropu onda može i sa nama.
Čovjek profi 300%, ozbiljan pristup i rad svemu, ne samo treninzima. Dobar CV, stranac... Da pokušamo i sa tom opcijom stranog trenera jednom.
Sve okej, al kakve veze ima igracki CV sa trenerom? :rol:

Ja sam gledao njegov Osijek tad, ono sto mi se najvise svidjelo je kako su prekide sredili. Doslovno svaki korner pola gola. I to nisu imali neke bandere u ekipi nego kretnje igraca u sesnaestercu i bas uigrani korneri. Tako i centarsutevi iz slobodnih. Nek nam samo taj segment popravi i dovoljno je.
Inace ima osvojenu ligu sa Sheriffom i jos jednom ih je odlicno vodio, napustio prije kraja sezone. Nije neka referenca, Sheriff tamo kao PSG u Francuskoj, al et.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

ajdohordas
Postovi: 3839
Pridružen/a: 25 jun 2015, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ajdohordas » 05 dec 2022, 00:00

napoleon72 je napisao/la:
04 dec 2022, 23:51
ajdohordas je napisao/la:
04 dec 2022, 23:34
A što se taj Zekić toliko priziva kod nas ? Evo gledam, nit ima kakav trenerski CV a igrački pogotovo. Kakav ima on uspjeh osim što je PSV izbacio sa Osjekom ?
Ne trolam, ozbiljno pitam. Možda ga ja nisam pratio toliko.
Mislim, nisam ja ni za Robija ni za Husrefa od ovih opcija. Ali eto ovaj Zekić se nešto priziva godinama, a vidim da tavori po Hrvatskoj u ispodprosječnim klubovima...

Moj favorit je Paolo Tramezani... Ako je prošle sezone uspjeo spasit Hajduka, izvući maximum iz njih i obezbjedit im Evropu onda može i sa nama.
Čovjek profi 300%, ozbiljan pristup i rad svemu, ne samo treninzima. Dobar CV, stranac... Da pokušamo i sa tom opcijom stranog trenera jednom.
Sve okej, al kakve veze ima igracki CV sa trenerom? :rol:

Ja sam gledao njegov Osijek tad, ono sto mi se najvise svidjelo je kako su prekide sredili. Doslovno svaki korner pola gola. I to nisu imali neke bandere u ekipi nego kretnje igraca u sesnaestercu i bas uigrani korneri. Tako i centarsutevi iz slobodnih. Nek nam samo taj segment popravi i dovoljno je.
Inace ima osvojenu ligu sa Sheriffom i jos jednom ih je odlicno vodio, napustio prije kraja sezone. Nije neka referenca, Sheriff tamo kao PSG u Francuskoj, al et.
Pa dobro ako neko nema dobar trenerski CV, a nisi tog trenera pratio do sad, gledas gdje je bar igrao prije pa da bi mogao dati neki sud. Ovaj nema ni jedno ni drugo za pohvaliti baš, bar koliko ja vidim...
Evo dajem primjer Robija, trenerski CV ispodprosječan, ali pogledaš gdje je igrao sve, pa kontaš mogao je bar nešto naučiti i implementirati to na svojim ekipama.
Iako opet kažem, nisam ni za opciju njega. U svakom slučaju bih birao nešto bolje i kvalitetnije, ali da moram birati između Robija i Zekića izabrao bih drugog, samo zbog ozbiljnijeg i profesionalnijeg pristupa.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: boki86, bordobijeli, Lobudaraczapamcenje i 48 gostiju.