FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
142
53%
 
Ukupno glasova: 267

Avatar
f0rest1946
Postovi: 3248
Pridružen/a: 18 maj 2016, 15:11
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la f0rest1946 » 05 dec 2021, 23:28

NisamInSajder je napisao/la:
05 dec 2021, 23:13
miky_hz je napisao/la:
05 dec 2021, 22:29
NisamInSajder je napisao/la:
05 dec 2021, 21:41


Dobit ćeš možda pozitivan šok koji će trajati mjesec dana i onda vraćaj se na staro. Znaći ništa, ni Borac nije ništa dobio, dolaskom Kize, pa kad su to skontali, daj Miljanovića, koji odmah pravi rez i uvodi nova pravila u ekipu i kreće sa čišćenjem kadra, Uzelac, Čosić itd i malo više iskorištavaju prednost sudija nego na početku sezone i to je to.

Široki nije imao sreće na početku, ista igra, sve isto. Nešto je sitno poboljšao Ivanković u odnosu na vrijeme sa Karačićem, ali ništa toliko veliko. Plus su se kasnije i pojačali, nakon odlaska Karačića došli su Mujan, Blagaić i Ćavar koji su se odmah nametnuli i postali najbitniji igrači na terenu.

Posušje isto tako, u sezonu ulaze sa većinski prvoligaškom ekipo i tvrd orah svima odmah, ali zbog neiskustva igranja u PL nema rezultata (bilo je iskusnih igrača, ali oni su bili u godinama, preko 35, nisu donosili prevagu), nakon što je Balajić došao i Posušje je dovelo nekoliko igrača, Milanović, Horić, Miletić, dakle dobili na kvaliteti. A i Stipe nije napravio neki veliki rezultat, ostali su i dalje samo tvrd orah, otkinu koji bod kući kad igraju i to je to.

Eh Radnik je već druga priča, njima da je bilo koji drugi trener došao napravio bi pomak. Pa trener im je Vlado Jagodić bio, još mlad igrački kadar. Dakle, normalno da će smjenom Jagodića kod njih biti bolje. Pogotvo jer su postavili čovjeka koji poznaje situaciju u igračkom kadru i situaciju u klubu, pa je klimatizacija svedena na minimum.

Imamo jako jako neizbalansiran igrački kadar i poprilično nekvalitetan igrački kadar za standarde koje traže navijači Sarajeva i koje Sarajevo zaslužuje. Rekao bih sigurno da je igrački kadar za neko 4-5 mjesto, cjelokupno. A u ofanzivnoj fazi dosta timova ima bolju selekciju napada i kvalitetniji napad.

Do Sablića je najmanje, njegova je greška što ne forsira Ševelja ispred Kurdića, Traku ispred Dupovca, što je vjerovao da stariji igrači mogu napraviti neku razliku, bljesnut u jednoj od 10 utakmica da, ali da nose ekipu to nikako. A nažalost, neko ko je prije njega krojio sastav računao je da su oni kostur ekipe.

Navodiš još primjere Hajduka. Pa taj Hajduk ima najkvalitetniju ekipu u posljednjih 10 godina, znači nikad nisu bili bliže kvaliteti Dinama nego sada. U ekipi imaju Livaju, Mlakara, Lovrencsicsa, Eleza, Krovinovića, pa to su sve igrači koji hladno mogu igrati u klubu iz liga petica. U tom Hajduku nema mjesta u prvih 11 za Kačaniklića, Mlakra na klupi većinom od kako je došao Valdas. Ne bih dalje pisao o Hajduku jer je nije mjesto za to. Ali, nikako ne možeš porediti moguću smjenu Sablića sa smjenom Jensa u Hajduku.
Nepotrebno mi duzis kad se na kraju svede sve na isto,trener ne izvlaci maximum od igraca,eto sam govoris za Hajduk ima najkvaltetniju ekipu zadnjih 10 godina,pa sad pod ovim trenerom igraju kvalitetno a sto pod prethodnim nisu igrali tako kvalitetno,eto isti su igraci.Ja ne trazim puno,kazem trazim trenera koji ce izvuci maximum od igraca,ustvari ovdje ni to nije bitno,pricamo o ligi gdje je bitno samo da motivises igrace i ti si u vrhu tabele.Kako to da smo derbi odigrali toliko dobro a ostale nismo,evo ja cu ti reci zato sto je Mirvic dosao,tako i tako premija tolika i tolika hvala prijatno,mi izadjemo na teren odigramo mozda ne savrsenu utakmicu ali dosta dobru.Dakle motiv,trener ih nezna motivisati,jel moram da pricam mimo terena sta se desava,koliko isti pokriva igrace u svemu losem sto rade,necu da ulazim u te stvari ali da pokriva ih ,jel im cuva guzice nece da mu ekipa okrene ledja i na taj nacin.Ne napredujemo,mlade igrace je gurao do trenutka kad nije imao koga,cim smo se skuckali sa registracijama i parama Trako cao,Ramic cao,bilo bi cao i malom Belminu ali tu nema niko "normalan" pa mali brani.Mogu do sutra vaziti i pisati mu loše stvari,sto mimo terena ali pokusavam da se drzim ovih na terenu ,i neznam u kojem smislu je to gore.

I izvini drug ali ti si i za Tinu Susica pisao kilometarske izgovore i trazio razno razne izgovore pa vidimo u kojem smjeru je to otisao,i dokle isti dogura i poslije Sarajeva i dokle Sarajevo dogura sa njim.Sad otprilike nesto slicno radis,branis neodbranivo.
Pa ovo ti je maksimum ove ekipe Sarajeva, stavi na papir kvalitet ekipe i ostalih ekipa i vidjet ćeš da je maksimum. Što i govorim. Ponovo pročitaj moj post i vidjet ćeš da sam napisao da se ne može porediti otkaz Sablića i otkaz Jensa. Jens nije u potpunosti nametnuo svoj sistem, igre su bili tople-hladne i vjerovatno bi sve bilo bolje i bolje, ali Hajduk nema vremena za čekanje, tačnije Lukša nema vremena za čekanje. Dakle, da Dambrauskas nije dobio otkaz u Ludogoretsu i nije bio slobodan, Jens bi vjerovatno još uvijek radio u Hajduku. Jednostavno Niki i Lukši se otvorila brža i lakša opcija za rezultat i reagovali su.

I griješiš, utakmica sa Željom rezultatski jeste najbolja, jer si pobjedio 2:0, ali igra, ne, praktično ista utakmica kao jučer. Loš početak Sarajeva, odbrana griješila, Željo imao dvije šanse koje nisu realizirali, a to jučer Velež jeste. I onda se Sarajevo probudilo, protiv Želje, Ahmetović pogodio nakon Oremuševog ubačaja, a recimo jučer Bagarić stativu. Kasnije u drugom Bodul zabio slobodnjak i tim golom Željo pao. Dakle, prema igri jako jako slična utakmica. Recimo, bolju igru si imao u Širokom, gdje si vladao terenom dok Bodul nije dobio crveni i tako dao Širokom prednost, a ovi to iskoristili, da nije bilo crvenog imao bi 3 boda iz te utakmice. Osim Zrinjskog niko nije nadigrao toliko Sarajeva, ali ni Sarajevo nije moglo iskreirati više od dvije šanse po utakmici, jer nema takvih igrača pogotvo u veznom redu. Bodul je radio nešto u prva 2-3 kola i kasnije stao, krenuo više da pravi problema našoj ekipi, nego protivnicima.

Neka Sablić ode sutra, ali neće ništa biti bolje niti igra niti rezultati. Kao što nije bilo bolje ni kad je otišao Marinović. Samo ćemo se vrtiti u krug, mijenjati trenere i trošiti pare na njihove smjene, a isti igrači neka igraju.

Što se tiče Sušića, fulana investicija, svi očekivali bruku golova i asistencija, a realno on to nije mogao donijeti, kad je na priodnoj poziciji mogao ti je donijeti siguran prenos lopet i čuvanje posjeda lopte, što je i radio. A više nije mogao zbog njegove fizičke spreme što sam i govorio kad je otišao. A i Sarajevo nije nešto proigralo njegovim odlaskom.
Cuj nije nas niko nadigrao :urnebes:

A Sloboda, Tuzla City, Borac, Leotar ti druze nisi ni gledao nase utakmice uopste.

izdzezveubrazil
Postovi: 2356
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la izdzezveubrazil » 05 dec 2021, 23:33

Kako nas je Leotar nadigrao? Šta znači nadigrati uopšte?

Avatar
leo1946
Postovi: 1900
Pridružen/a: 20 sep 2021, 13:28
Lokacija: Stadion Kosevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la leo1946 » 05 dec 2021, 23:38

Za mene je dovoljna ona sramota protiv ljubica i pritisak najlosije ekipe u ligi (citaj: radnik) zadnjih 15-20 minuta utakmice da presadjeni izgubi moje povjerenje. O ostalim utakmica ne bih pisao i pricao jer se itekako ima kritikovati za svaku posebno ali gore navedene dvije su pametnom dosta. Ljudi moji pa mi ljubic treba da rutiniramo sa drugim sastavom i petoricom juniora, jesmo toliko losi da smo u 5 deka sa ljubicem? Daj..
1946-1987

izdzezveubrazil
Postovi: 2356
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la izdzezveubrazil » 05 dec 2021, 23:39

leo1946 je napisao/la:
05 dec 2021, 23:38
Za mene je dovoljna ona sramota protiv ljubica i pritisak najlosije ekipe u ligi (citaj: radnik) zadnjih 15-20 minuta utakmice da presadjeni izgubi moje povjerenje. O ostalim utakmica ne bih pisao i pricao jer se itekako ima kritikovati za svaku posebno ali gore navedene dvije su pametnom dosta. Ljudi moji pa mi ljubic treba da rutiniramo sa drugim sastavom i petoricom juniora, jesmo toliko losi da smo u 5 deka sa ljubicem? Daj..
To je već objektivnija kritika i s tim se slažem, to je nedopustivo. Ali bezveze mi je tovariti ove utakmice poput Leotara i Slobode, gdje smo imali 70% loptu u svom posjedu i gdje smo trebali dati i još neki gol.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23121
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 06 dec 2021, 00:14

izdzezveubrazil je napisao/la:
05 dec 2021, 23:39
leo1946 je napisao/la:
05 dec 2021, 23:38
Za mene je dovoljna ona sramota protiv ljubica i pritisak najlosije ekipe u ligi (citaj: radnik) zadnjih 15-20 minuta utakmice da presadjeni izgubi moje povjerenje. O ostalim utakmica ne bih pisao i pricao jer se itekako ima kritikovati za svaku posebno ali gore navedene dvije su pametnom dosta. Ljudi moji pa mi ljubic treba da rutiniramo sa drugim sastavom i petoricom juniora, jesmo toliko losi da smo u 5 deka sa ljubicem? Daj..
To je već objektivnija kritika i s tim se slažem, to je nedopustivo. Ali bezveze mi je tovariti ove utakmice poput Leotara i Slobode, gdje smo imali 70% loptu u svom posjedu i gdje smo trebali dati i još neki gol.
Protiv Leotara nismo imali 70 % posjed ,a i šutevi su bili 2:2 u okvir gola.Protiv Slobode ako smo mogli dati jos koji mogli smo i primiti isto tako,jel je na kraju nas golman imao 5 odbrana a golman Slobode 4 ,tako da neznam sta se tu ima tovariti.

Sama prica ova da mi nesto uporedjujemo kako smo igrali protiv glupog Leotara a pri tome izgubili dovoljno govori na kojem smo levelu .
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 06 dec 2021, 00:20

leo1946 je napisao/la:
05 dec 2021, 23:38
Za mene je dovoljna ona sramota protiv ljubica i pritisak najlosije ekipe u ligi (citaj: radnik) zadnjih 15-20 minuta utakmice da presadjeni izgubi moje povjerenje. O ostalim utakmica ne bih pisao i pricao jer se itekako ima kritikovati za svaku posebno ali gore navedene dvije su pametnom dosta. Ljudi moji pa mi ljubic treba da rutiniramo sa drugim sastavom i petoricom juniora, jesmo toliko losi da smo u 5 deka sa ljubicem? Daj..
Ta tekma bas pokazuju (ne)kvalitetu igraca gdje nijedan igrac individualno nije uspio nista 1 na 1 protiv igraca Ljubica. Samo kad se sjetim dvije kontre protiv posusja kojem su 2 igraca iskljucena, sva fudbalska inteligencija sažeta u 2 kontra napada. Za sjest i plakat. Nadam se da ce sve promjene unutar kadra(smjena trenera i novi igraci) biti na vrijeme napravljene, samo da ne bude opet sve 5 do 12.

vedinjo98
Postovi: 2104
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 06 dec 2021, 01:00

Da hocu, mogao bi danima pricati o ovoj polusezoni, ali i citavoj godini u kojoj se nista pretjerano lijepo za nase Sarajevo nije desilo. Medjutim, kod svakog od nas je prisutna neka doza iscrpljenosti i zasicenja da je tesko nesto pametno reci.

Oni koji brane Sablica. Nema ga se vise nizasta braniti. U prvih par kola sezone ok i imao je donekle opravdanja. Ali ono sto mu ja zamjeram jeste 7 poraza. Ekipa jeste puna skarta i neizbalansirana, ali opet nije toliko losa da ima ovoliko poraza. Pa Zeljo je samo dva boda ispod nas.

Da otpustimo 15 igraca ne bi bilo pretjerivanje. Ali evo za pocetak: Kanuric, Lazic, Heba, Krle, Merso, Dal, Palic, Kurdic. Liga je ove sezone 60% losija nego prosle, te smo samo iz tog razloga nekako medju prva 4 na jedvite jade. Sad vidjeti sta ce zima donijeti, nadati se bolja vremena.
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2087
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 06 dec 2021, 01:50

Nikad neću prežaliti Marinovića.

vedinjo98
Postovi: 2104
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 06 dec 2021, 02:05

Helikopter je napisao/la:
06 dec 2021, 01:08
Sve je to tacno medjutim svi oni imaju ugovore i bice vrlo tesko otjerati bilo koga od njih a sami nece napustiti. Sablic je vec rekao da nece otici, sto znaci da ako se zelimo rijesiti moracemo mu isplatiti ugovor, a isto je i sa ostalim otpacima. Nije niko lud da se tek tako odrekne (astronomskih) primanja i ode na biro. Trebace mnogo vremena da se klub ocisti i krene naprijed.
Da. Zato i kazem moglo bi se danima pisati. Sve je u totalnom rasulu.
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

Akta
Postovi: 393
Pridružen/a: 04 okt 2021, 19:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Akta » 06 dec 2021, 08:06

Da li je mozda neko svjestan, da smo mi u Junu imali, tj nismo imali ni marke u klubu?
Da li vi znate da je prvo Sablic prihvatio da radi u klubu u kojem je neizvjesna buducnost, da li znate da su Ahmetovic, Kreste, Hebib ostali u klubu bez obzira sto nije marke bilo, zato sto vbole isti?

To su neke objektivne cinjenice, sklapana je ekipa samo da je imammo kolko toliko kvalitetnu.

To sto je Mirvic dosao nakon mjesec-dva, i vi mislite da cemo mi automatski proigrati i poceti pobjedjivati, pa ne ide to tako.

Nacin na koji je sklopljena ekipa, kako se radilo u pripremama i nakon ti jednostavno ne daje mogucnosti da imas velike ciljeve. Mi smo se ovu polusezonu borili da stanemo na noge, opet.

Ajde malo da budemo realni.

Ovo je lose, nismo na ovo navikli, zelimo pobjede i uspjehe.. Ova polusezona od poceka nije to nagovjestavala.

Kako smo je poceli, tako smo je i zavrsili.

Avatar
LutakSutko
Postovi: 644
Pridružen/a: 08 jun 2021, 09:59
Lokacija: NK Kokuzi iz Doline Dugova su dužni 7.000.000 KM
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la LutakSutko » 06 dec 2021, 08:13

Akta je napisao/la:
06 dec 2021, 08:06
da li znate da su Kreste, Hebib ostali u klubu bez obzira sto nije marke bilo,
oba su mogla komotno otici
koji ce nam qrac

Avatar
samoSA
Postovi: 1378
Pridružen/a: 15 jul 2015, 00:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la samoSA » 06 dec 2021, 09:20

Sablic je jos uvijek kod nas jer nema obraza da ode sam a nasi nece da ga nogiraju radi otkazne klauzule.
Ovi sto ga brane njih ne mogu skontat lik je pokazao da veze nema i ako mislite da ce preko zime naucit nesta varate se.
Brzo ce proljece pa ce vam se samo kazat a i kup sumnjam da mozemo uzeti a ne odlazak ovoga samo ce nas unazaditi jos vise a vrijeme prolazi.
Otrijeznit cemo se nekad na ljeto

Avatar
donDondon
Postovi: 3485
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la donDondon » 06 dec 2021, 09:38

isprdak hajdukove skole nogometa je dobio nogu u drugom timu hajduka a mi ovdje jos uvijek vjerujemo da ce biti bolje proljece kao trener pun potencijala,ne znam dal klanjat dva rekeata ili se prekrstit
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

bordobijeli
Postovi: 14258
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 06 dec 2021, 10:56

Mi nikad kao klub nismo izdrzali vise od godine nekog sistemskog rada, uspostavi se neki sistem uprava, trener, igraci al to traje 2 godine maksimalno i onda pukne. Uglavnom zbog novca i onda oporavak godinu dana pa opet ispočetka. Nama su teren i igraci najbitniji al dok ne zaživi neki sistem 3-4 godine s pravim ljudima na pravom mjestu ovo ce se vratit u krug. Kodro, Husref, Vinko, Sablić, Čala, Plišek, Jesić, Jovic, Dzeno ne mozemo reci da niko ne valja, tako je i s igracima bilo je dobri imena al bez kontinuiranog rada duzi period nema napredka.

Avatar
FCUM
Postovi: 7033
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FCUM » 06 dec 2021, 12:02

ova godina 2021 je najgora otkad postojimo. Gubitak prednosti na proljece i jesen katastrofalna. Stidite se bagro
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

badboy
Postovi: 793
Pridružen/a: 03 apr 2009, 15:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la badboy » 06 dec 2021, 12:03

Smjenom trenera u ovoj konkretnoj situaciji (uzimajuci u obzir kako i na sta je covjek dosao i sta se sve izdesavalo u zadnjih 6 mjeseci) nista ne bi dobili. Realno nesto wow boljeg dovest je realno nemoguce i ko god da dodje sve je to tu negdje. Ako otjeraju Sablica samo ce se produzit praksa svaljivanja krivice na trenere i davanje alibija igracima. Stavise ako smjene Sablica a ne naprave ili bar dobro zapocnu remont ekipe u isto veijeme o nekom napredku je bezveze trositi rijeci i vodit dalju diskusiju. Smjena trenera i ta prica je samo mazanje ociju.

joker90
Postovi: 21764
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la joker90 » 06 dec 2021, 12:57

Gledat ćemo mi oviiiii nogomet i na proljeće!!
Bahati, bahati Željkan!
1946

OsmaDolazi
Postovi: 2667
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmaDolazi » 06 dec 2021, 13:08

joker90 je napisao/la:
06 dec 2021, 12:57
Gledat ćemo mi oviiiii nogomet i na proljeće!!
Dabome da hoćemo.

Avatar
Mokes
Postovi: 14891
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mokes » 06 dec 2021, 13:22

Statistika samo za ligu za kompletnu godinu.

Odigrane utakmice: 32
Pobjede: 12 (37.5 %)
Remiji: 9 (28.125%)
Porazi: 11 (34.375%)
Dati: 28 (0.875 po utakmici)
Primljeni: 24 (0.75 po utakmici)

Ovdje nije uzeta u obzir utakmica protiv Olimpika, koja je bila službenim rezultatom.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Akta
Postovi: 393
Pridružen/a: 04 okt 2021, 19:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Akta » 06 dec 2021, 13:49

FCUM je napisao/la:
06 dec 2021, 12:02
ova godina 2021 je najgora otkad postojimo. Gubitak prednosti na proljece i jesen katastrofalna. Stidite se bagro
Najgora i najteza godina je bila kada smo bili pre gasenjem, i kad nam je trebalo da nam nas najvoljeniji oprosti dugove, on je trazio isplatu.

Kad se tad nismo ugasili, necemo nikad.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 35 gostiju.