FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
121
47%
Ne
136
53%
 
Ukupno glasova: 257

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 06 dec 2021, 13:54

protiv tuzle city dosudjeno cak 10 penala, sjecam se azmira dok nije bio u savezu kako je vristao pogotovo na tekmama protiv nas i zelje gdje je znao u pola tekme otici iz lože i galamit... daleko je on od gospode kako ga neki hvale, klasicni muljator koji se priklonio lopovima, jos i travnjak hajrovo na tusnju :pinokio: :pinokio:

Avatar
SviUNapad1jeAFH
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 nov 2021, 09:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SviUNapad1jeAFH » 06 dec 2021, 13:54

Irfanu Peljti ponovo ukazana čast, sudit će novu utakmicu u Ligi prvaka
http://www.klix.ba/clanak/211206055

opet ubleha Gigovic u LP...

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 06 dec 2021, 14:07

Mokes je napisao/la:
06 dec 2021, 13:22
Statistika samo za ligu za kompletnu godinu.

Odigrane utakmice: 32
Pobjede: 12 (37.5 %)
Remiji: 9 (28.125%)
Porazi: 11 (34.375%)
Dati: 28 (0.875 po utakmici)
Primljeni: 24 (0.75 po utakmici)

Ovdje nije uzeta u obzir utakmica protiv Olimpika, koja je bila službenim rezultatom.
Od formiranja lige na ovamo sigurno najgora godina.
Koševo Zapad

Akta
Postovi: 393
Pridružen/a: 04 okt 2021, 19:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Akta » 06 dec 2021, 14:11

Lista penala svih premijerligaša:

=1. Zrinjski - 6 dosuđenih penala za Zrinjski / 1 protiv Zrinjskog

=2. Leotar - 5/3

=3. Tuzla City - 4/10

=4. Željezničar - 3/1

=5. Velež - 3/4

=6. Posušje - 3/5

=7. Sloboda - 3/0

=8. Borac - 3/1

=9. Široki Brijeg - 3/1

=10. Sarajevo - 1/4

=11. Rudar - 1/2

=12. Radnik - 1/4

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 06 dec 2021, 14:41

slika

slika

slika

slika

Ahmoveliki
Postovi: 1099
Pridružen/a: 21 feb 2020, 08:44
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Ahmoveliki » 06 dec 2021, 15:07

Jos mag nije nogu dobio?
:nedam:

Avatar
samoSA
Postovi: 1378
Pridružen/a: 15 jul 2015, 00:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la samoSA » 06 dec 2021, 15:16

Akta je napisao/la:
06 dec 2021, 14:11
Lista penala svih premijerligaša:

=1. Zrinjski - 6 dosuđenih penala za Zrinjski / 1 protiv Zrinjskog

=2. Leotar - 5/3

=3. Tuzla City - 4/10

=4. Željezničar - 3/1

=5. Velež - 3/4

=6. Posušje - 3/5

=7. Sloboda - 3/0

=8. Borac - 3/1

=9. Široki Brijeg - 3/1

=10. Sarajevo - 1/4

=11. Rudar - 1/2

=12. Radnik - 1/4
Da bi bio dosudjen penal mora se napadat naci u protivnickom sesnestercu,stvarat sanse.
Mi nit napadamo nit stvaramo sanse i tako evo haman godina tako da me za nas ovaj podatak ne iznenadjuje

hibrid
Postovi: 276
Pridružen/a: 31 avg 2021, 19:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hibrid » 06 dec 2021, 15:21

Ima li gdje koliko smo simulirali penala, sam Cmilja ih je bar 4-5 isimulirao

Avatar
samoSA
Postovi: 1378
Pridružen/a: 15 jul 2015, 00:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la samoSA » 06 dec 2021, 15:23

Ahmoveliki je napisao/la:
06 dec 2021, 15:07
Jos mag nije nogu dobio?
:nedam:
Ma jok
Kazu kad prodje pripreme i dva prelazna onda cemo tek vidjet kakav je to strucnjak

hibrid
Postovi: 276
Pridružen/a: 31 avg 2021, 19:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hibrid » 06 dec 2021, 15:27

Realno mogao je te pripreme 4 puta do sada odraditi. Kad krene rep pauza, kolo prije pauze ostavis djecu da odigraju jedno kolo pa sta bude, gori ne mogu biti. Ostatak ekipe posaljes na pripreme svakako sa tim jednim kolom imaju skoro mjesec dana da rade sta hoce, pa se mogu i pripreme odraditi. Takodjer ta prica o pripremama i ostalo je smijesna, pa bile su do sada 3-4 rep pauze, mi nismo jedne prijateljske odigrali, a on bi da priprema ekipu i uigrava.

I ono sto mi nikako ne ide u glavu kako to da jedan trener ne skonta da formacija koju forsira 19 kola, ne ide. Bukvalno jednu utakmicu sa ovom njegovom cuvenom formacijom sa 3 nazad nismo odigrali kako treba, pa Braco bi je nakon 5 utakmica promjenio i rekao dosta. Onda forisranje **** Palica, pa taj lik je krampa, on ne moze cist, otvoren pas da pogodi, a kamoli sta drugo. Al neka bitno je da Ramic i Trako sjede na klupi. Momci sigurno ako nisu bolji od Palica i Kurdica onda su tu negdje u rangu, a djeca akademije. TUGA

U 19 kola nisu akciju kako treba odigrali, nesto smisleno, garant i za to trebaju pripreme. Pa da su svaki trening 2 akcije uigravali po 15 min, Barca nam ne bi ravna bila, isto tako odbrana, pa jbt mi da se organizujemo par termina da odigramo znali bi se kretati u odbrani i pokrivati jedni druge, a oni kao da su se jucer sastavili. Zivo me interesuje sta oni rade na treningu i kako im trening izgleda.
Zadnja izmjena: hibrid, dana/u 06 dec 2021, 15:38, ukupno mijenjano 2 puta.

Akta
Postovi: 393
Pridružen/a: 04 okt 2021, 19:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Akta » 06 dec 2021, 15:31

samoSA je napisao/la:
06 dec 2021, 15:23
Ahmoveliki je napisao/la:
06 dec 2021, 15:07
Jos mag nije nogu dobio?
:nedam:
Ma jok
Kazu kad prodje pripreme i dva prelazna onda cemo tek vidjet kakav je to strucnjak
Bgmi, kada se sljedeci put bude birao trener, ti moras da kazes ko ce to da bude.
Valjda tada budes zadovoljan izbor.

NajvecaRadosti
Postovi: 6168
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 06 dec 2021, 15:43

hibrid je napisao/la:
06 dec 2021, 15:21
Ima li gdje koliko smo simulirali penala, sam Cmilja ih je bar 4-5 isimulirao
Nista manje nego svi ostali u ligi.Samo sto smo mi za svako to simuliranje dobili karton a druge ekipe u 8/10 situacija prodju bez kartona.

Zajmovic protiv nas pada i ocigledno simulira sudija nastavlja igru a karton ni slucajno ne vadi

Jucer na Grbavici Zec pada i trazi penal,sudija odmahuje rukom ali kartona naravno nema.
Ima jos xx ovakvi situacija sa kojima se moze dokazati da se samo nama daju kartoni za to

Uz to dodaj da smo bar 10 kartona dobili zbog price,jedno 15 nepostojeci kartona(za koje ne znaju ni same sudije sto su dali kartone).Par krkanski startova iz ciste nemoci,neizjednacen kriterij svaku utakmicu itd.i odma ce ti biti jasno sto smo ekipa sa najvise kartona u ligi.

Svaki penal koji je sviran protiv nas bio je cist kao suza(osim onog protiv Leotara ali svakako je promasio),a kao sto je neko napisao gore.Da bi dobijao penale moras stvarati sanse,a mi to ne radimo.
Zadnja izmjena: NajvecaRadosti, dana/u 06 dec 2021, 15:44, ukupno mijenjano 1 put.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 06 dec 2021, 15:43

Imamo super ekipu. Ja mislim, da su nam potrebna pojacanja samo na pozicijama gdje je X. Znaci samo 7 pojacanja za prvih 11 ako se mislimo čemu nadati. Sve ispod je slabo.

............. Dizdarevic
X ------ Lazic ------Trako ------ X
...... Djokanovic - Kapic
X ----------------- X ----------------- X
-------------------- X

Neko je pisao, da ce se sad traziti igraci na 7 pozicija pa se nadam, da se nije zayebavao :mrgreen:
I Lazica bi nogirao jer nije neka prevaga uopste za stranca ali znam, da je ne moguce to.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9496
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 06 dec 2021, 15:49

ElCartel11 je napisao/la:
06 dec 2021, 15:43
Imamo super ekipu. Ja mislim, da su nam potrebna pojacanja samo na pozicijama gdje je X. Znaci samo 7 pojacanja za prvih 11 ako se mislimo čemu nadati. Sve ispod je slabo.

............. Dizdarevic
X ------ Lazic ------Trako ------ X
...... Djokanovic - Kapic
X ----------------- X ----------------- X
-------------------- X

Neko je pisao, da ce se sad traziti igraci na 7 pozicija pa se nadam, da se nije zayebavao :mrgreen:
I Lazica bi nogirao jer nije neka prevaga uopste za stranca ali znam, da je ne moguce to.
Kad god smo ocekivali neke velike rekonstrukcije prvog tima,dobili smo jednu veliku karinu.
Uostalom slabo ko i prica o nekim odlascima i pojacanjima, mi jos ni SD ni direktora nemamo, a kamoli tek nesto drugo.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 06 dec 2021, 15:55

Igračima sada slijedi pauza, a kako SportSport.ba saznaje, prozivka će biti obavljena 9. januara naredne godine.

Prvi dio priprema odradit će se u Sarajevo, nakon čega će se ići put Ljubuškog, a u hercegovačkom gradu ostat će se osam ili devet dana.

Nakon toga, za 29. januar zakazan je put za Tursku, gdje će se Bordo tim pripremati do 15. februara.

Avatar
Vanja8
Postovi: 10035
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 06 dec 2021, 16:02

Nirton je napisao/la:
05 dec 2021, 17:49
GalileoGalilei je napisao/la:
05 dec 2021, 17:36
Evo da ostavimo po strani Sablića.. Može li mi neko objasniti kako imamo dobar kadar i materijal za nešto uraditi?

Koja su to tri dobra igrača, da kažeš da su strašni? Imaš Lazića u odbrani, koji nije ništa posebno. Pored njega, tu su Dupovac i Kurdić, koji su očajni, pogotovo ovaj drugi. Jedina svjetla tačka na stoperu je Trako. Oremuš tankosava, jučer preglup penal napravio. Pidro tankosava, počeo je dolaziti sebi, ali i dalje je to nula bodova. Ovu polusezonu što se tiče defanzive, najbolji je bio Šabanović, a to dovoljno govori, zato što Šabanu fudbalski intelekt nije jača strana.

Što se tiče vezne linije, isto jadno. Đokanović ni sjena onog igrača od ranije, užasan. Palić odron, mali Ramić veoma dobar. Kapić prosječan, Kobiljar puno zuji malo meda daje, Bodul na početku dobar, kasnije smetalo postao. Fanimo qarina. Hebibovića, Krstea i Varešanovića ne treba ni komentarisati.

U napadu jedino Cmiljanić je malo odskakao. Ahmetović je svoje završio, Bagarić ni blizu onog igrača iz Širokog.

Suma sumarum - Dizdarević, Trako, Šabanović, Ramić, Cmiljanić. Znači, pet igrača može dobiti prolaznu ocjenu za ovu polusezonu, znači PET.

Pa vas evo sad pitam, to je taj dobar igrački kadar jel? Ovo su sve odlični igrači, samo eto, ebe ih neznanje trenera? Previše škarta, previše prosječnih igrača u vidu Hebiba, Krstea i kompanije, od kojih se očekuje nešto. Dotični su nekad bili dobri za naše lige, sad ni to više nisu. Istina, bljesnuće oni jednom u deset utakmica i to je sve, a to klub kakav je FKS ne smije dozvoliti.
Ovdje je potrebna dobra čistka, znači ovaj prijelazni rok i na ljeto, da bi se sve ovo očistilo i stvorila dobra i balansirana ekipa. Mi nemamo krila, krila nemamo halooo.. Kanurić, Kurdić, Dupovac, Pidro, Velkoski, Hebib, Kobiljar, Varešanović, Palić, Ahmetović, Fanimo. Čitava jedna postava igrača kojih se mora riješiti.

Koliko god neko prebacivao sve na trenera, griješi. Što se mene tiče, za sat vremena neka se riješe Sablića. Ali, ko god misli da će sve svanuti i probeharati nakon njegovog odlaska, onda puknite sebi šamar. Užasna ekipa i nažalost, opet moramo jovo na novo.
Da je više ovakvih postova tema bi bila puno bolja.
Inače, drago mi je da sam prizvao tvoje duže postove. :D
Ne lozi ga ziv bio, ako krene gotovo je ... :facepalm:

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 06 dec 2021, 16:05



Dresove :rol:

obrijanopile
Postovi: 718
Pridružen/a: 10 mar 2021, 13:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la obrijanopile » 06 dec 2021, 16:10

Zukanovic je napisao/la:
06 dec 2021, 16:05


Dresove :rol:
Ne znam zbog čega djeca jos nose opremu koja nije tehnički sponzor našeg tima, seniori nose Erreu, juniori i kadeti nose Nike, a ovi mladji nose Haad . Ovo je bruka, isto kao da se skupi raja i bitno je da samo majce budu bordo. Za ovo su direktno odgovorni u upravi kluba, ako Errea nece oblačiti sve onda nije trebala ni prvi tim...
Evo i oni tebe selame!

Avatar
SviUNapad1jeAFH
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 nov 2021, 09:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SviUNapad1jeAFH » 06 dec 2021, 16:15

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
06 dec 2021, 15:49
ElCartel11 je napisao/la:
06 dec 2021, 15:43
Imamo super ekipu. Ja mislim, da su nam potrebna pojacanja samo na pozicijama gdje je X. Znaci samo 7 pojacanja za prvih 11 ako se mislimo čemu nadati. Sve ispod je slabo.

............. Dizdarevic
X ------ Lazic ------Trako ------ X
...... Djokanovic - Kapic
X ----------------- X ----------------- X
-------------------- X

Neko je pisao, da ce se sad traziti igraci na 7 pozicija pa se nadam, da se nije zayebavao :mrgreen:
I Lazica bi nogirao jer nije neka prevaga uopste za stranca ali znam, da je ne moguce to.
Kad god smo ocekivali neke velike rekonstrukcije prvog tima,dobili smo jednu veliku karinu.
Uostalom slabo ko i prica o nekim odlascima i pojacanjima, mi jos ni SD ni direktora nemamo, a kamoli tek nesto drugo.
............. Dizdarevic
Šabanović ------ Lazic ------Trako ------ Pidro
...... Djokanovic - Kapic
X ----------------- X ----------------- X
-------------------- X

Saban i Pidro su sasvim solidno odigrali ovu polusezonu po meni. 2 krila, prednji vezni i špic su po meni potrebni.

NajvecaRadosti
Postovi: 6168
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 06 dec 2021, 16:16

Sto vise prijateljski zakazati.U Ljubuskom 2 i u Antaliji 4 najmanje.Nadam se da ce protivnici biti nesto jaci nego inace.

Isto tako se nadam da su oktobar i novembar iskoristili skautirajuci neke igrace.
Sablic rekao da vec neko vrijeme znaju kakvi profili igraca im trebaju i na kojim pozicijama.Cak je rekao da su ljudi neki koji su zaduzeni za to vec poceli komunicirati sa nekim igracima.Bilo bi odlicno kad bi bar lijevi bek i kril(a)o dosli do polaska u Antaliju.

Ali ne treba se zalijetati tako brzo

Sjecam se prije par sezona dok je Cala vodio.Razlika izmedju nas i prvog na polusezoni 2-3 boda.Krenula prica hoce Tan ozbiljno da ulozi da se potucemo za titulu na proljece.Krenule price ide na zimu 5+ provjereni pojacanja ovo ono...Dodje zima,oni mu doveli Lelica iz Olimpica(tad zadnje mjesto u ligi)i onog nakvog Estonca negdje iz pm :mrgreen: :urnebes:
Zadnja izmjena: NajvecaRadosti, dana/u 06 dec 2021, 16:17, ukupno mijenjano 1 put.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: ubipara i 32 gosta.