FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
140
53%
 
Ukupno glasova: 265

Avatar
f0rest1946
Postovi: 3239
Pridružen/a: 18 maj 2016, 15:11
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la f0rest1946 » 06 jun 2023, 17:14

Nemoj Hiroša bgti, nikako mi se ne svidja ni kao igrac ni kao covjek

Bolje akademca gurati onda nego njemu davati masnu platu

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3556
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 06 jun 2023, 17:40

Bolivia je napisao/la:
05 jun 2023, 21:01
https://www.transfermarkt.com/milos-sat ... ler/266941

Ajla zaprati i njega.. staru, tihu, neprežaljenu ljubav s football managera
Prije par sedmica operisao križne ligamente.
nokee je napisao/la:
06 jun 2023, 15:19
Vala na prvu ovako, gomilanje igraca na poziciju gdje ih imamo dovoljno, plus stranac.
E sad.. Ili je bas extra extra upgrade i kvalitet u odnosu na kyeremeha ili je neka posudba u pitanju pa neka ga u rotaciji. Trece logicno objasnjenje za dovodjenje ovoga ne vidim..

Kad se planski nešto radilo ? Posebno transferi. Samo nek je egzotično ime i daj ga vamo. Ne pitaj koliko košta. Trenutna politika. Nemaš igrača niti za jedan mogući sistem, doduše imaš i trenera koji ne zna postavit sistem, pa se vjerovatno zbog i ovako dovode igrači. Imat ćeš na kraju opet 2-3 strnaca viške i ponovo ćeš imat strance na duplim pozicijama, a krpit ćeš se negdje.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
ado-hz
Postovi: 3401
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 06 jun 2023, 17:41

Prije bih vratio Radovca nego doveo Hirosa.

mosarajvosa83
Postovi: 5325
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 06 jun 2023, 17:45

NisamInSajder je napisao/la:
06 jun 2023, 17:40
Bolivia je napisao/la:
05 jun 2023, 21:01
https://www.transfermarkt.com/milos-sat ... ler/266941

Ajla zaprati i njega.. staru, tihu, neprežaljenu ljubav s football managera
Prije par sedmica operisao križne ligamente.
nokee je napisao/la:
06 jun 2023, 15:19
Vala na prvu ovako, gomilanje igraca na poziciju gdje ih imamo dovoljno, plus stranac.
E sad.. Ili je bas extra extra upgrade i kvalitet u odnosu na kyeremeha ili je neka posudba u pitanju pa neka ga u rotaciji. Trece logicno objasnjenje za dovodjenje ovoga ne vidim..

Kad se planski nešto radilo ? Posebno transferi. Samo nek je egzotično ime i daj ga vamo. Ne pitaj koliko košta. Trenutna politika. Nemaš igrača niti za jedan mogući sistem, doduše imaš i trenera koji ne zna postavit sistem, pa se vjerovatno zbog i ovako dovode igrači. Imat ćeš na kraju opet 2-3 strnaca viške i ponovo ćeš imat strance na duplim pozicijama, a krpit ćeš se negdje.
Bice sigurno promjena za strance,Bojac i Telgetija se zalili da je to ocajno pravilo. Prije se nisu zalili jer nisu para imali za jace igrace,sada se zale jer su dobili pare i bice to uvazeno.

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3556
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 06 jun 2023, 17:47

mosarajvosa83 je napisao/la:
06 jun 2023, 17:45
NisamInSajder je napisao/la:
06 jun 2023, 17:40
Bolivia je napisao/la:
05 jun 2023, 21:01
https://www.transfermarkt.com/milos-sat ... ler/266941

Ajla zaprati i njega.. staru, tihu, neprežaljenu ljubav s football managera
Prije par sedmica operisao križne ligamente.
nokee je napisao/la:
06 jun 2023, 15:19
Vala na prvu ovako, gomilanje igraca na poziciju gdje ih imamo dovoljno, plus stranac.
E sad.. Ili je bas extra extra upgrade i kvalitet u odnosu na kyeremeha ili je neka posudba u pitanju pa neka ga u rotaciji. Trece logicno objasnjenje za dovodjenje ovoga ne vidim..

Kad se planski nešto radilo ? Posebno transferi. Samo nek je egzotično ime i daj ga vamo. Ne pitaj koliko košta. Trenutna politika. Nemaš igrača niti za jedan mogući sistem, doduše imaš i trenera koji ne zna postavit sistem, pa se vjerovatno zbog i ovako dovode igrači. Imat ćeš na kraju opet 2-3 strnaca viške i ponovo ćeš imat strance na duplim pozicijama, a krpit ćeš se negdje.
Bice sigurno promjena za strance,Bojac i Telgetija se zalili da je to ocajno pravilo. Prije se nisu zalili jer nisu para imali za jace igrace,sada se zale jer su dobili pare i bice to uvazeno.
Pa koliko znam potvrđene su propozicije za narednu sezonu. Tako da od tog ništa, doduše kod nas sve može, pa i par dana prije prve utakmice ne bi bilo iznenađenje da se iste promjene.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9549
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 06 jun 2023, 17:48

ado-hz je napisao/la:
06 jun 2023, 17:41
Prije bih vratio Radovca nego doveo Hirosa.
Radovac centralni vezni. Iako ne bi ni Hiroša volio vidjeti. Anamo onaj, izradio nas na zimu 2021 praktički na par sati pred potpis.. Na to sve, realno nije u dobroj formi, pa je pitanje koliko bi mu trebalo da uđe u formu.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 06 jun 2023, 17:50

Kakav ba hiros, uopste lik nije u opticaju, niti je sa njim razgovarano nizi ga zelimo, bezveze se povukla prica oko njega...
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Amcho1
Postovi: 749
Pridružen/a: 23 nov 2022, 23:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Amcho1 » 06 jun 2023, 18:01

napoleon72 je napisao/la:
06 jun 2023, 16:44
keli je napisao/la:
06 jun 2023, 16:01
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
06 jun 2023, 15:57
Ovaj transfer je ok ako Francis neće ostati, kao ni Ikić.
Plus, obavezno opciju otkupa ubaciti u ugovor. Ne vrijedi momka dovesti na posudbu bez opcije otkupa. On prekuca npr pola sezone ili sezonu, i tamo nekom klubu iz Kolumbije igrača u vrhunsku formu dovedemo.
Ako se pokaže dobro, nije ni 250-300.0000€ puno. Pogotovo sada kad kupujemo igrače za fine cifre.
Pa gledaj na to ovako. Guliashvili je u proslom klubu igrao podjednako tekmi na oba krila i znao igrati poluspica. Tako da se on moze rotirati i Ziljkicem da dobija priliku na lijevom krilu a cak i na poziciji 10ke ponekad. A ako dovedes ovoga onda neka se on i Kyeremeh na desnom krilu bore. A za Ikica sta znam ako se izdeveralo bez njega posljednu sezonu moze onda i dalje.
Ma na 10ku ne treba gurat nikog ko to nije, onda gubis kvalitetnog igraca na dvije pozicije, i krilo i desetku. Ako se vec namjerava igrat 4231 a ne dovedemo nikog, onda Mustafica izgurat svaku utakmicu i to je to.

Mozda sam lud al bih ja volio Salcinu dat 3-4 utakmice na toj poziciji. Kod nas nikad 10ku nije igrao, samo beka i krilo, kao i u reprezentaciji i Velezu. A omladinske kategorije prekucao kao 10ka. Vala ako smo Belmina mogli ozivljavat, mozemo i njega probat, pa barem na pripremama vidjet imal ista od njega tu.
+1

A šta je sa Avramom?
Samo realno, samo iskreno, samo objektivno, samo istina, samo FK Sarajevo, od malena za sva vremena Sarajevo ljubavi jedina.

Avatar
ExchangeOffice
Postovi: 378
Pridružen/a: 30 apr 2023, 15:48

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ExchangeOffice » 06 jun 2023, 18:13

Amcho1 je napisao/la:
06 jun 2023, 18:01
napoleon72 je napisao/la:
06 jun 2023, 16:44
keli je napisao/la:
06 jun 2023, 16:01


Pa gledaj na to ovako. Guliashvili je u proslom klubu igrao podjednako tekmi na oba krila i znao igrati poluspica. Tako da se on moze rotirati i Ziljkicem da dobija priliku na lijevom krilu a cak i na poziciji 10ke ponekad. A ako dovedes ovoga onda neka se on i Kyeremeh na desnom krilu bore. A za Ikica sta znam ako se izdeveralo bez njega posljednu sezonu moze onda i dalje.
Ma na 10ku ne treba gurat nikog ko to nije, onda gubis kvalitetnog igraca na dvije pozicije, i krilo i desetku. Ako se vec namjerava igrat 4231 a ne dovedemo nikog, onda Mustafica izgurat svaku utakmicu i to je to.

Mozda sam lud al bih ja volio Salcinu dat 3-4 utakmice na toj poziciji. Kod nas nikad 10ku nije igrao, samo beka i krilo, kao i u reprezentaciji i Velezu. A omladinske kategorije prekucao kao 10ka. Vala ako smo Belmina mogli ozivljavat, mozemo i njega probat, pa barem na pripremama vidjet imal ista od njega tu.
+1

A šta je sa Avramom?
Otjerat ga cim prije dok ga trepavica ne zaboli, pa na bolovanju mu ne mozes nista...

ajdohordas
Postovi: 3823
Pridružen/a: 25 jun 2015, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ajdohordas » 06 jun 2023, 18:48

Kevin Viveros ?

umrobihzbogtebe1946
Postovi: 1374
Pridružen/a: 07 feb 2020, 09:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la umrobihzbogtebe1946 » 06 jun 2023, 18:50

slika
Volim te Saraj'vo!

24.10.1946.
22.7.2023.
24.7.2023.
10.8.2023.

boki86
Postovi: 2190
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 06 jun 2023, 18:58

Ako dodje ovaj viveiros, moze on na krilo a ziljkica u sredinu, svakako je dosta ulazio u sredinu sa krila, mislim da bi se fino snasao tu i ima dobru tehniku i brzinu

Avatar
NazorUso
Postovi: 3801
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 06 jun 2023, 19:12

Danac popljuvao Kolumbijca, znaci bit ce igracina 🤣
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Avatar
ExchangeOffice
Postovi: 378
Pridružen/a: 30 apr 2023, 15:48

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ExchangeOffice » 06 jun 2023, 19:14

boki86 je napisao/la:
06 jun 2023, 18:58
Ako dodje ovaj viveiros, moze on na krilo a ziljkica u sredinu, svakako je dosta ulazio u sredinu sa krila, mislim da bi se fino snasao tu i ima dobru tehniku i brzinu
Koliko pegla loptu, vise stete ce donijeti sredini terena..

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5563
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 06 jun 2023, 19:19

NazorUso je napisao/la:
06 jun 2023, 19:12
Danac popljuvao Kolumbijca, znaci bit ce igracina 🤣
:mrgreen:
- FKS -

Avatar
Herson
Postovi: 914
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Herson » 06 jun 2023, 19:19

Kvalitetan stranac na poziciji ofanzivnog veznog je prihvatljivo, cak i pozeljno rjesenje. Ali zasto stranac na poziciji koja je vec popunjena stranim igracima? Totalno besmislen potez.

amypitar
Postovi: 8809
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amypitar » 06 jun 2023, 19:21

Novopečeni bh. reprezentativac Elvir Duraković za Bosnainfo: "Mislio sam da je nemoguće biti na tom spisku"

Bosanskohercegovački višestruki prvak FK Sarajevo, nakon spašene sezone u posljednji čas plasmanom u Konferencijsku ligu, poslao je igrače na zasluženi odmor, a rukovodstvo kluba dalo se na pojačavanje ekipe pred euro nastupe.

Žele u klubu izbjeći evropske blamaže kakve su se našem predstavniku dešavale u posljednjih godina, a neka nova imena koja su stigla na Koševu itekako će pomoći u tome.

Jedno od njih je i 23-godišnji lijevi bočni i vezni igrač Elvir Duraković, koji je u protekloj sezoni pomogao Igmanu da izbori opstanak u Premijer ligi BiH u dramatičnoj završnici sezone.

Nedugo nakon što su Konjičani ubjedljivo savladali bordo tim na Koševu (2:4) Duraković je promijenio sredinu i od naredne sezone nosit će bordo dres, a u međuvremenu je stigla i najveća nagrada za dobre igre – poziv selektora A tima.


O Sarajevu, Igmanu, reprezentaciji, očekivanjima… Duraković je govorio za naš portal.

Cilj njegovog novog kluba je jasan, kaže Elvir, a to je domoći se grupne faze Konferencijske lige.

– Pa sigurno je to da Sarajevo pravi jednu jako kvalitetnu ekipu. Uskoro nas očekuju nastupi u Konferencijskoj ligi. Cilj je jedan – dati sve od sebe da se domognemo grupne faze što bi bio najveći uspjeh jednog bh kluba otkako postoji Premijer liga BiH, kaže nova akvizicija s Koševa.

Mislio sam da je to nemoguće. Biti na spisku A reprezentacije… tome se nisam nadao. Ali eto i to se desilo. Sigurno da je to velika stvar u mojoj karijeri. I naravno dodatna motivacija za dokazivanje i napredovanje, smatra Duraković.

Njegov sad već bivši klub Igman izborio je opstanak, a Elvir smatra da je to tek početak jedne pozitivne sportske priče.

– Igman je sigurno jako zdrav kolektiv i kvalitetan tim. Vjerujte, ni u jednom momentu nije bilo sumnje da nećemo doći do cilja. Nevjerovatna emocija i energija poslije zadnjeg kola je vladala. To će ostati zauvijek nešto posebno u mojoj karijeri, kaže Duraković, te dodaje:

– Sa ovim ljudima koji vode klub i sa dodatnim pojačanjima mogu odigrati važnu ulogu u narednoj sezoni Premijer lige.


Reprezentacija, nakon pobjede nad Islandom i poraza u Slovačkoj, uskoro nastavlja kvalifikacije za Euro mečevima protiv protiv Portugala i Luksemburga, a Duraković je uvjeren u uspjeh.

– Realno, nemamo loš tim. Naša A selekcija u svom sastavu ima igrače koji u ovoj grupi mogu izboriti mjesto na Euru. Smatram da posjedujemo kvalitet i uvjeren sam u odlazak na Euro što će biti ogromna stvar za bh. fudbal.

Za kraj, Duraković ima poruku i za najvatrenije navijače Sarajeva, popularne Horde zla, koje su u svađi sa klupskom Upravom i trenerom Mirzom Varešanovićem, te ne dolaze na domaće mečeve bordo kluba.

– Sada kada nas čekaju važni evropski okršaji, mogu reći samo jedno – pozvao bih Horde da nam se čim prije pridruže na evropskom putu, da se što prije vrate na tribinu i podrže nas u ostvarivanju cilja. Njihov vjetar u leđa itekako znači za tim, zaključio je Duraković.

FoSte95
Postovi: 12622
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FoSte95 » 06 jun 2023, 19:39

To bi bilo to 😁
Vrlo zanimljiv transfer, pored afričke dodajemo i južnoameričke krvi u napad

slika
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
hazarder
Postovi: 1363
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 06 jun 2023, 19:49

Ako je sudit po ovih par videa s YT više devetka nego krilo. Ništa posebno al' yebeš YT nije to neka referenca. Mislim da je posudba u pitanju ako dođe jer je pod ugovorom do kraja 2025.

spezial
Postovi: 3699
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 06 jun 2023, 19:56

Ma ne znam, meni ovaj lik izgleda beton. I treba napad napunit strancima, a dolje zaganjat ove nase domace i to je to. Uklopit ce se nekako, ali ovaj lik s renanom, kyeremehom, ziljkicem bi pravio djecu odbranama u nasoj ligi, jos kad svi skupa prodju pripreme i uigraju se... :ljepota:

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: avanti003, egocentrik, GradKamena2, Morpheus, r3m1, spezial, Velo6 i 69 gostiju.