FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
139
53%
 
Ukupno glasova: 264

Avatar
napoleon72
Postovi: 5198
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 29 nov 2021, 10:30

PeakyBlinders je napisao/la:
29 nov 2021, 09:44
samoSA je napisao/la:
29 nov 2021, 09:36
Ja razumijem ove pojedine optimiste ali da ce se nesto drasticno desiti na pauzi i ako mislite da ce Mirvic neke milione uvalit pa dovest igracine varate se. Vazda ista price,ide pauza sace ovo-ono,ma nece nista sve isto.
Sto se tice Evrope tu su raja davno izgubila volju koju su dobili kad je Tan tek dosao pa bila euforija.Od tad prodje haman 10 god mi se pomakli nismo. Zbog toga nema vise ni raje na utakmicama
Kako se nisi pomakao?
Jesmo u odnosu na nas period od 1995. do 2013., za tih 18 godina uzeli dvije titule i tri kupa, pa za ovih 7 godina pod Tanom uzeli tri titule i tri kupa, i to jest napredak. Al na evropskom putu, i u odnosu na ostatak lige, nismo se pomakli ni milimetar. Nas je najveci problem sto nam je poslovni plan posten i transparentan, a ljudi u klubu pogani i klasicne balije. U startu gubis ogromne pare koje drugi ne gube radi svih poreza, i na sve to te interno tvoji uposlenici potkradaju. U Zrinjskom ako i kradu, kradu onaj visak na koji oni ne daju porez drzavi. Tu se odmah stvara razlika. Ja ne kazem da mi ne treba da dajemo porez, nego treba da bombardujemo javnost s tom pricom, da bi eventualno natjerali poreznu da udje i u te klubove. Drugo, lutamo sa trenerima, sa igracima, pojacanja se dovode na jaranskom principu a ne nekim skautingom, od dolaska Tana jedini bas kvalitetan trener je bio Kodro, od hrpe skupih igraca opravdali su pare svega njih 4-5 (od tog su dvojica Benko i Delac koje svakako nismo mi placali)... Dovodimo "kapitalce" koji ne cine prevagu, stranci nam duplo slabiji od domacih igraca na istim pozicijama, akademija se ne koristi pravilno... U sustini, ni milimetra nismo pomakli s obzirom na potencijal koji smo imali te 2014. kad je Tan usao u klub.

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 29 nov 2021, 10:31

donDondon je napisao/la:
29 nov 2021, 10:19
ne znam o cemu pricas,pa nisam ja dovodio ove igrace niti je Sablic dosao na ovu ekipu
i sta sad treba da ga branim,znao je sta preuzima i u sta se upusta.Toliko los period za klub i neka faza reorganizacije a on nijednog mladog igraca nije promovisao sem golmana kojeg je slucajno i stavio kad nas je njegov miljenik izbacio iz Evrope.
Jest, u pravu si :thumbup:

bordobijeli
Postovi: 14251
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 29 nov 2021, 10:33

fera je napisao/la:
29 nov 2021, 10:21
Meni je zao sto smo postali seljacka ekipa, razumijem ja frustracije zbog suđenja ali nema ni vecina drugih klubova bolje uslove nije da se samo na nama kola lome. Kod nas gomila kartona svaku utakmicu igraci kao kauboji rjesavaju stvari svako malo neki ispad...trebao bi klub uraditi nesto po tom pitanju definitivno.
Uglavnom su frustrirani stariji igrači koji više ne mogu trčati i parirati pa im sve smeta Hebibovic, Dupovac, Lazic, Bodul svi crvene fasovali zbog nervoze i nemoći

Avatar
samoSA
Postovi: 1378
Pridružen/a: 15 jul 2015, 00:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la samoSA » 29 nov 2021, 10:40

napoleon72 je napisao/la:
29 nov 2021, 10:30
PeakyBlinders je napisao/la:
29 nov 2021, 09:44
samoSA je napisao/la:
29 nov 2021, 09:36
Ja razumijem ove pojedine optimiste ali da ce se nesto drasticno desiti na pauzi i ako mislite da ce Mirvic neke milione uvalit pa dovest igracine varate se. Vazda ista price,ide pauza sace ovo-ono,ma nece nista sve isto.
Sto se tice Evrope tu su raja davno izgubila volju koju su dobili kad je Tan tek dosao pa bila euforija.Od tad prodje haman 10 god mi se pomakli nismo. Zbog toga nema vise ni raje na utakmicama
Kako se nisi pomakao?
Jesmo u odnosu na nas period od 1995. do 2013., za tih 18 godina uzeli dvije titule i tri kupa, pa za ovih 7 godina pod Tanom uzeli tri titule i tri kupa, i to jest napredak. Al na evropskom putu, i u odnosu na ostatak lige, nismo se pomakli ni milimetar. Nas je najveci problem sto nam je poslovni plan posten i transparentan, a ljudi u klubu pogani i klasicne balije. U startu gubis ogromne pare koje drugi ne gube radi svih poreza, i na sve to te interno tvoji uposlenici potkradaju. U Zrinjskom ako i kradu, kradu onaj visak na koji oni ne daju porez drzavi. Tu se odmah stvara razlika. Ja ne kazem da mi ne treba da dajemo porez, nego treba da bombardujemo javnost s tom pricom, da bi eventualno natjerali poreznu da udje i u te klubove. Drugo, lutamo sa trenerima, sa igracima, pojacanja se dovode na jaranskom principu a ne nekim skautingom, od dolaska Tana jedini bas kvalitetan trener je bio Kodro, od hrpe skupih igraca opravdali su pare svega njih 4-5 (od tog su dvojica Benko i Delac koje svakako nismo mi placali)... Dovodimo "kapitalce" koji ne cine prevagu, stranci nam duplo slabiji od domacih igraca na istim pozicijama, akademija se ne koristi pravilno... U sustini, ni milimetra nismo pomakli s obzirom na potencijal koji smo imali te 2014. kad je Tan usao u klub.
Upravo tako,pa od Tana koliko love je proslo,pa akademija,dobrih igraca i dodje Radnik ubije nas na Kosevu.
Pa mi bi trebali sa takvim timovima s'obzirom na uslove koje imamo trebali da igramo sa drugim timom.I onda kaze napredovali.

Akta
Postovi: 393
Pridružen/a: 04 okt 2021, 19:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Akta » 29 nov 2021, 10:42

Al koliko nas je Bodul uyebo, dokazuje i to da smo s 10 igraca bili ravnopravni totalno. Da nije bilo glupog bradonje i njegovog penala, nikad nam nebi dali gol.

Previse glupih i umisljenih igraca imamo. Tek to dodje do izrazaja na ovakvim utakmicama.

mma_hz
Postovi: 10617
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 29 nov 2021, 10:49

Akta je napisao/la:
29 nov 2021, 10:42
Al koliko nas je Bodul uyebo, dokazuje i to da smo s 10 igraca bili ravnopravni totalno. Da nije bilo glupog bradonje i njegovog penala, nikad nam nebi dali gol.

Previse glupih i umisljenih igraca imamo. Tek to dodje do izrazaja na ovakvim utakmicama.
Sto i Bodula nisi nazvao glupim bradonjom,ispao je jucer dosta dosta dosta dosta gluplji od "glupog bradonje"
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
ado-hz
Postovi: 3401
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 29 nov 2021, 10:55

Od 1994god i utakmice koje se sjeca protiv Unprofora pa do dan danas cuo sam jedno najmanje 10 puta da nam treba 2-3 godine da dodje sve na svoje i dodjemo do haman 30godina naseg pokusavanja da napravimo klub. Znaci toliko godina pokusavamo da napravimo klub i jos nismo uspjeli da imamo zdrave temelje i da se zna ko sta radi i kako se radi.Od Granova i Mehe Obradovica do Tana i Mirvica. To dovoljno govori o drustvu i drzavi u kojoj zivimo.
Sasvim sam svjestan da do kraja mog zivota necu dozivjeti da imamo uredjen klub i davno sam rijesio tu zabludu koju su mi servirali od 1994 godine.
Pomirio sam se davno sa tim da ce ovako biti i narednih 30godina i da je moje ako zelim samo da dodjem na tekmu cisto iz ljubavi.

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 29 nov 2021, 10:55

Glupa su obojica. Ne znaš koji je gori bio.
Mi sami sebe pobjedjujemo. Uz to da naravno nemamo ni igrački kadar dobar.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
napoleon72
Postovi: 5198
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 29 nov 2021, 11:28

ado-hz je napisao/la:
29 nov 2021, 10:55
Sasvim sam svjestan da do kraja mog zivota necu dozivjeti da imamo uredjen klub i davno sam rijesio tu zabludu koju su mi servirali od 1994 godine.
Pomirio sam se davno sa tim da ce ovako biti i narednih 30godina i da je moje ako zelim samo da dodjem na tekmu cisto iz ljubavi.
Upravo to, ko i dalje vjeruje u neki bosanski Dinamo ili nesta, lud je. Nit ce ova liga kad napredovat, nit ce Sarajevo bit nesto dominantno u ovoj ligi. Meni su one tekme vikendom ubijanje vremena i prilika za druzenje s rajom, a i volim fudbal inace pa gledam sve sto mogu. Da idem radi neke nade da cemo sutra dobit Totenhema ili Milana kao komsiluk, to sam davno prevazisao.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Akta
Postovi: 393
Pridružen/a: 04 okt 2021, 19:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Akta » 29 nov 2021, 11:29

mma_hz je napisao/la:
29 nov 2021, 10:49
Akta je napisao/la:
29 nov 2021, 10:42
Al koliko nas je Bodul uyebo, dokazuje i to da smo s 10 igraca bili ravnopravni totalno. Da nije bilo glupog bradonje i njegovog penala, nikad nam nebi dali gol.

Previse glupih i umisljenih igraca imamo. Tek to dodje do izrazaja na ovakvim utakmicama.
Sto i Bodula nisi nazvao glupim bradonjom,ispao je jucer dosta dosta dosta dosta gluplji od "glupog bradonje"
:rol:

Ne bih da opet pisem o bodulu.

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fera » 29 nov 2021, 11:30

bordobijeli je napisao/la:
29 nov 2021, 10:33
fera je napisao/la:
29 nov 2021, 10:21
Meni je zao sto smo postali seljacka ekipa, razumijem ja frustracije zbog suđenja ali nema ni vecina drugih klubova bolje uslove nije da se samo na nama kola lome. Kod nas gomila kartona svaku utakmicu igraci kao kauboji rjesavaju stvari svako malo neki ispad...trebao bi klub uraditi nesto po tom pitanju definitivno.
Uglavnom su frustrirani stariji igrači koji više ne mogu trčati i parirati pa im sve smeta Hebibovic, Dupovac, Lazic, Bodul svi crvene fasovali zbog nervoze i nemoći
Ima i toga definitivno ali treba klub uvesti neke sankcije za ove koji bespotrebno propustaju utakmice. Realno nista se nece postici s tim sto Bodul šamara protivnike i sto Hebib psuje Vicu sudijama... Razumijem ja da ima raje koja ce to podrzati ali ne vidim da ce se nesto na taj nacin promijeniti na bolje. Ne osuđujem nikog ali meni licno se ovo ne sviđa.
You are someone else I am still right here

Avatar
miky_hz
Postovi: 23102
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 29 nov 2021, 11:51

fera je napisao/la:
29 nov 2021, 10:21
Meni je zao sto smo postali seljacka ekipa, razumijem ja frustracije zbog suđenja ali nema ni vecina drugih klubova bolje uslove nije da se samo na nama kola lome. Kod nas gomila kartona svaku utakmicu igraci kao kauboji rjesavaju stvari svako malo neki ispad...trebao bi klub uraditi nesto po tom pitanju definitivno.
Nemoc jednostavno,frustracija na nas nekvalitet.Iz nemoci udaraju i budalesaju po terenu.Pisao sam vec jucer da se klub srozao po svemu,dosli smo u situaciju da hvalimo ekipu poslije poraza,a i taj broj kartona najbolje oslikava gdje smo i sta smo trenutno.Izgubio se skroz kredibilitet tima,skrenulo se skroz sa puta.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 29 nov 2021, 11:53

miky_hz je napisao/la:
29 nov 2021, 11:51
fera je napisao/la:
29 nov 2021, 10:21
Meni je zao sto smo postali seljacka ekipa, razumijem ja frustracije zbog suđenja ali nema ni vecina drugih klubova bolje uslove nije da se samo na nama kola lome. Kod nas gomila kartona svaku utakmicu igraci kao kauboji rjesavaju stvari svako malo neki ispad...trebao bi klub uraditi nesto po tom pitanju definitivno.
Nemoc jednostavno,frustracija na nas nekvalitet.Iz nemoci udaraju i budalesaju po terenu.Pisao sam vec jucer da se klub srozao po svemu,dosli smo u situaciju da hvalimo ekipu poslije poraza,a i taj broj kartona najbolje oslikava gdje smo i sta smo trenutno.Izgubio se skroz kredibilitet tima,skrenulo se skroz sa puta.
Tacno, ali na stranu kartoni za nesportsko ponasanje... sudije na nase faulove se veoma lako hvataju za dzep dok protivnicke ekipe uglavnom trebaju slomiti naseg igraca da bi dobili zuti i to da igrac koji je napravio faul mora prije toga imati bar 3 prekrsaja

Avatar
NazorUso
Postovi: 3800
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 29 nov 2021, 12:28

miky_hz je napisao/la:
29 nov 2021, 11:51
fera je napisao/la:
29 nov 2021, 10:21
Meni je zao sto smo postali seljacka ekipa, razumijem ja frustracije zbog suđenja ali nema ni vecina drugih klubova bolje uslove nije da se samo na nama kola lome. Kod nas gomila kartona svaku utakmicu igraci kao kauboji rjesavaju stvari svako malo neki ispad...trebao bi klub uraditi nesto po tom pitanju definitivno.
Nemoc jednostavno,frustracija na nas nekvalitet.Iz nemoci udaraju i budalesaju po terenu.Pisao sam vec jucer da se klub srozao po svemu,dosli smo u situaciju da hvalimo ekipu poslije poraza,a i taj broj kartona najbolje oslikava gdje smo i sta smo trenutno.Izgubio se skroz kredibilitet tima,skrenulo se skroz sa puta.
Juce isto govorim drugu s kojim sam gledao utakmicu. Doveli smo se da nam oranice poput one juce, Bijeljine i slkcno najvise odgovaraju. Na hajr...

P.S. Vracaj Bekica :mrgreen:
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Avatar
FCUM
Postovi: 7023
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FCUM » 29 nov 2021, 12:37

sto bradonja nije odgovorio i njima majke spomenuo.
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

HeraklitMracni
Postovi: 5340
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la HeraklitMracni » 29 nov 2021, 12:40

Al Bodul tu i tamo al Kurdic , gdje klizi svom silom , nesto napet podsjeca ne na sablju :urnebes: Dsj čovječe smiri se , sjecam se onda u kupu dobio crveni sekunda da ne osvojimo radi Kurdica i njegovog nekog temperamenta …

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 29 nov 2021, 13:17

Jbt koga god stavis, da igra stopera nesto ce zayebat. Nekih 5 stopera imamo a svi kar.ine
Jedino bi malog Traku valjalo istrpjeti.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 29 nov 2021, 13:25

ElCartel11 je napisao/la:
29 nov 2021, 13:17
Jbt koga god stavis, da igra stopera nesto ce zayebat. Nekih 5 stopera imamo a svi kar.ine
Jedino bi malog Traku valjalo istrpjeti.
Tu i ne stojimo toliko loše kada vidiš da ti krila ne postoje, napad nije efikasan itd.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 29 nov 2021, 13:42

Koga biste postavili za novog trenera u slucaju da Sablic ode na zimskoj pauzi? Ja bih mozda opet probao (ako smo probali) sa Brunom Akrapovicem i upratio sam da Goce Sedloski radi odlican posao u makedoniji pa zasto da ne i njega razmotriti

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 29 nov 2021, 13:52

Kakav Goce hvala Bogu da like nije dosao prije 1-2 godine. ne treba nama jos jedan bivsi trener HNL 2 i Sirokog.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.