FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
Osttribine
Postovi: 2778
Pridružen/a: 13 avg 2015, 13:08
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Osttribine » 17 sep 2021, 23:31

vedinjo98 je napisao/la:
17 sep 2021, 23:06
Ma daj ba vi kmecite za sudijom. Nit nas je ostetio za penal niti za crveni. Bilo je par diskutabilnih faula nad Sabanovicem i to je to u moj ocima. Da smo igrali s ekipom koja se bori za evropska mjesta pa bih i rekao nekako. Ako ne mozes dobit Leotar, ekipu s igracima na nivou Entitetske lige s kapitenom od 39 i kusur godina, yebi se.
Ma smijesno, raja uvijek neke izgovore trazi, maloprije negdje procitah da u 4 utakmice na Kosevu smo imali 9 udaraca u okvir gola od toga protiv Milsamija cak 7. Ovaj Grbic je imao par gresaka veceras ali nije uticao na rezultat, jednostavno smo losi, to svako realan vidi, pa evo neka izdvoji bilo ko i jednu utakmicu ove sezone da smo na nesto licili, dobro mi tabelarno i bodovno stojimo kako igramo ruku na srce.

Avatar
Madafaka
Postovi: 3294
Pridružen/a: 04 jun 2009, 19:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Madafaka » 17 sep 2021, 23:40

U kantonalnoj ligi ima boljih igraca od Hebibovica, Oremusa, Velkoskog, Cmiljanic… Ko je njima produžio ugovor nema pojma o fudbalu.

Sabanovic je desni a ne lijevi bek, Bagaric nije krilo, Ahmetović uskoro 37 godina a nama igra u prvoj postavi…

Đokanovic prema naprijed ništa u odbrani slab skroz, ogroman pad forme.

spezial
Postovi: 3708
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 17 sep 2021, 23:41

FirstDown je napisao/la:
17 sep 2021, 23:03
Ovo je statistika iz prijenosa
slika
Ne kontam kako vam nije jasno da ova slika sve govori o vecerasnjoj utakmici... 36 minuta igre nije normalno, treba biti 50-ak minimum, a to je licno odgovornost sudije... on dopusta valjanje i destrukciju igre i svira svaku glupost da te ubije...

Dadox
Postovi: 1128
Pridružen/a: 19 jul 2018, 20:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Dadox » 17 sep 2021, 23:44

Zato imamo haman 100 postotan ucinak na Kosevu, u gadjanju protivnickih igraca kisobranima, stolicama, upaljacima itd. poslije tekme. Primitivizam teski...

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JavierBosnia » 17 sep 2021, 23:47

Madafaka je napisao/la:
17 sep 2021, 23:40
U kantonalnoj ligi ima boljih igraca od Hebibovica, Oremusa, Velkoskog, Cmiljanic… Ko je njima produžio ugovor nema pojma o fudbalu.

Sabanovic je desni a ne lijevi bek, Bagaric nije krilo, Ahmetović uskoro 37 godina a nama igra u prvoj postavi…

Đokanovic prema naprijed ništa u odbrani slab skroz, ogroman pad forme.
Dizdarevic
Sabanovic Trako Kurdic Pidro
Ramic Kapic
Fanimo Bodul Kobiljar
Bagaric

Ili

Dizdarevic
Sabanovic Trako Lazic Kurdic Pidro
Sevelj Kapic
Bodul
Fanimo Bagaric

Ne znam, nisam pametan, ima tu opcija. Ali Velkoski, Heba, Ahmetovic, Cmilja nemaju sta traziti, Andrej ce doci na svoje, Dupi malo dobar malo los
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Zeko87
Postovi: 2205
Pridružen/a: 15 avg 2019, 22:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zeko87 » 17 sep 2021, 23:47

Ma ne bih ja tražio opravdanje danas u suđenju. Mi jednostavno nemamo protoka lopte, ne stvaramo šanse, bezidejni smo i tromi. U prvom poluvremenu je vrlo lahko mogao Kurdiću dati i crveni umjesto žutog za onaj start.

Imamo spore štopere, spora krila i prestare napadače. Hvala ti Ahmo za sve, ali nije to to više...
🇵🇸 FREE PALESTINE! 🇵🇸

spezial
Postovi: 3708
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 17 sep 2021, 23:49

Ma Ahmo nam je donio puno srece i dobrih utakmica, ali to vise nije to, i neozbiljno je da igra citavu utakmicu... od pocetka da je stavio Bagarica na spica i Cmiljanica na krilo, sto puta bolje i opasnije bi izgledali... i bilo koga umjesto Hebiba (a da nije Krste naravno)

Avatar
Miljacka
Postovi: 3997
Pridružen/a: 30 okt 2020, 00:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Miljacka » 17 sep 2021, 23:50

I kad je loše i kada jeeee dobrooooooo uvijek ću pjevat' za bijele i bordooooooo

Neka je sramota sve koji se busaju u prsa i nazivaju ultra mega giga navijačima, a danas nisu došli zbog kiše.
Ovo vam je zadaća
slika
Akšam pada od mog grada još se bijeli kapija, na kapiji pjesmu pjeva, pjeva moja jalija!

Dobri u dobru
Zli u zlu

Avatar
Zastone
Postovi: 1668
Pridružen/a: 10 okt 2013, 00:23
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zastone » 17 sep 2021, 23:51

spezial je napisao/la:
17 sep 2021, 23:49
Ma Ahmo nam je donio puno srece i dobrih utakmica, ali to vise nije to, i neozbiljno je da igra citavu utakmicu... od pocetka da je stavio Bagarica na spica i Cmiljanica na krilo, sto puta bolje i opasnije bi izgledali... i bilo koga umjesto Hebiba (a da nije Krste naravno)
Bravo. :salut:

Avatar
Pantelija
Postovi: 12896
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 17 sep 2021, 23:56

Kao sto sam pisao pa neki nadjose 100 opravdanja opet isto.
Bezidejna igra, ocajno kretanje bez lopte, tranzicija ne postoji.
Dupovac horror
Hebibovic sve ispričano davno ali neki ubjedjivali kako ga neko zbog nečeg mrzi.
Sablić nakon toliko kola i utakmica jos nije skontao da merso ne moze, bagaric nije krilo
Hebib nije igrac, krste ne moze, oremus nije bek, Halid nije lijevi bek... Mozda mu neko objasni too
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
sonpenn
Postovi: 3580
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sonpenn » 18 sep 2021, 00:02

Miljacka je napisao/la:
17 sep 2021, 23:50
I kad je loše i kada jeeee dobrooooooo uvijek ću pjevat' za bijele i bordooooooo

Neka je sramota sve koji se busaju u prsa i nazivaju ultra mega giga navijačima, a danas nisu došli zbog kiše.
Ovo vam je zadaća
slika
[media]
[/media]
Sarajevo ljubavi moja.

Avatar
ado-hz
Postovi: 3404
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 18 sep 2021, 00:04

slika

slika

Oznaceni bi meni jos veceras bili obavjesteni da se na njih vise je racuna.
-Nekima bi odmah veceras raskid ugovora dao.
-Neke bi poslao na posudbu mada ni od toga nema hajra.
-Neke bi prodao dok se jos moze uzeti za njih koji dinar (Fanimo, Andrej, Pidro).
-Nekima bi se zahvalio i dao ako zeli neku funkciju u klubu (Ahmetovic).

Avatar
sonpenn
Postovi: 3580
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sonpenn » 18 sep 2021, 00:05

Pantelija je napisao/la:
17 sep 2021, 23:56
Kao sto sam pisao pa neki nadjose 100 opravdanja opet isto.
Bezidejna igra, ocajno kretanje bez lopte, tranzicija ne postoji.
Dupovac horror
Hebibovic sve ispričano davno ali neki ubjedjivali kako ga neko zbog nečeg mrzi.
Sablić nakon toliko kola i utakmica jos nije skontao da merso ne moze, bagaric nije krilo
Hebib nije igrac, krste ne moze, oremus nije bek, Halid nije lijevi bek... Mozda mu neko objasni too
Pa reci to ''direktorici'', a ne nama na forumu :stop:
Sarajevo ljubavi moja.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54367
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 sep 2021, 00:06

ado-hz je napisao/la:
18 sep 2021, 00:04
slika

slika

Oznaceni bi meni jos veceras bili obavjesteni da se na njih vise je racuna.
-Nekima bi odmah veceras raskid ugovora dao.
-Neke bi poslao na posudbu mada ni od toga nema hajra.
-Neke bi prodao dok se jos moze uzeti za njih koji dinar (Fanimo, Andrej, Pidro).
-Nekima bi se zahvalio i dao ako zeli neku funkciju u klubu (Ahmetovic).
Pa ko će ti igrati :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Gomis99
Postovi: 605
Pridružen/a: 18 dec 2014, 11:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Gomis99 » 18 sep 2021, 00:06

spezial je napisao/la:
17 sep 2021, 23:26
vedinjo98 je napisao/la:
17 sep 2021, 23:06
Ma daj ba vi kmecite za sudijom. Nit nas je ostetio za penal niti za crveni. Bilo je par diskutabilnih faula nad Sabanovicem i to je to u moj ocima. Da smo igrali s ekipom koja se bori za evropska mjesta pa bih i rekao nekako. Ako ne mozes dobit Leotar, ekipu s igracima na nivou Entitetske lige s kapitenom od 39 i kusur godina, yebi se.
Drug, vidi zasto kmecimo, malo sam se zarovio, nije on nas zakinuo nekim kapitalnim potezom ili greskom, nego je sijekao igru do iznemoglosti, heeej, od 95-6 minuta, imali smo efektivne igre 25+11 minuta, znaci 2/3 utakmice se uopce nije igralo lopte?!

Evo zarovio sam se malo i nasao neku nasumicnu tekmu u Italiji, prva mi je dosla pod ruku na zvanicnoj stranici:


slika

Znaci nasumicna utakmica, 58-9 minuta stvarne igre! Skoro duplo vise nego kod nas... eto zasto je nasa liga smece i negledljiva, jer , pored losije kvalitete fudbala, sudija ne da utakmici da dise! Svaki kontakt svira, dopusta valjanje, lose osjeca igru...
Druze ja te razumijem . Ne trudi se objasnjavati mnogo. Svako ko je igrao nogomet bar u kadetima zna o cemu pricas. Ovdje strucnjaci kontaju da te sudija zakolje samo kad kontra tebe penal svira ili crveni.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 18 sep 2021, 00:07

forgempp je napisao/la:
17 sep 2021, 23:18
napoleon72 je napisao/la:
17 sep 2021, 22:55
napoleon72 je napisao/la:
06 avg 2021, 09:32
Ma i Sablic kupio raju slatkorjecivoscu i elokvencijom. Jbt zadnji put kad smo imali tri uzastopna domaca poraza (sezona 17/18, Zrinjski, Gosk, Zeljo) tri trenera su letjela. Na ovu ublehu svi drk.aju, a na osnovu cega? Nikakav napredak se ne vidi u odnosu na Vaginka, i to samo ako takticke stvari gledamo. I dalje se branimo sa 10 igraca na svojoj polovini, i dalje igramo sa dva razbijaca na sredini, udaljenost izmedju linija jos veca (protiv Zrinje odbrana plus Palic i Djokanovic na 20m od naseg gola, ona cetvorica gore 70 metara ispred)... Vaginko se barem moze vadit na neisplacene plate i lose igrace, ovaj ima i placene igrace i Bodula koji je odlican igrac, i dva/tri spica na raspolaganju, pa qrac. Kazu, zna promijenit formaciju usred igre. Zna, al time ne utice na protivnika. Najlakse je promijenit formaciju i nastavit igrat kao do sad, promjena formacije koja syebe protivnika je ono sto je nama Blaz uradio u martu 2019. na Kosevu kad nas je ubio rombom, ili Osim na Kosevu prosle sezone kad je na poluvremenu presao na romb i umalo dobio utakmicu. Mi promijenimo formaciju kozmeticki al i dalje igramo isto, cak protivniku otvorimo vise prostora. Zrinjski nas razmontirao, moglo hladno 0:5 zavrsit, mi imali jednu sansu preko onog crnogorskog Bentnera. Plus je motivacija nula bodova, kazu Vaginko bio mrtav, ovi sad na utakmicu dolaze kao na dzenazu.
Ovo sam pisao poslije Zrinje i tad ste me napali, sad vidim da.uvidjate i vi neke stvari. Cirkusant od trenera, samo pricat zna, taktika nula.bodova. Mi u igri nazadujemo jos od novembra prosle godine, konstantno padamo. Jos smo.doveli trenera koji pojma nema. Da mu ne treba jos koji igrac da dobije jednu domacu utakmicu? Jbt za Husrefa smo pricali da mu treba 30% bolja ekipa od ostatka lige da osvoji, ovom izgleda treba 70% bolja ekipa. Da ne bi gospodin Kodru u napad, Lulica na lijevog beka, Dulju na krilo, pa da uzmemo bod Leotaru kuci?

Pjesma za derbi malo morbidna, kontroverzan je dio "nek izgori dolina cupova". Ostatak pjesme top al to zadnje ruzno zvuci.

Sve je to lijepo sto vi pisete, ali zaboravljate jednu stvar, to je igrački kadar.

Hebibovic i Oremus desna strana - nista vise ne treba reci, ubjedljivo 2 najgora igraca.
Sabanovic (rang MDK-a) i Bagaric (priučeno krilo) lijeva strana.

Dupovac i Kurdic (koji se nije ni u najgoroj ekipi Srbije zadrzao).
Djokanovic koji ima dvije lijeve, Kapic koji nije mogao kluba naci pa dosao ovdje...

Bodul jedini igrac koji valja u ovom sastavu, a ni on nije ni blizu Rahmanovicu.

Sta ocekujete, ovo je kadar koji uz OGROMNU dozu srece moze izboriti Europu i tjt.

Sablic izvlaci maksimum.
Sta je izvukao,jednu mi stvar reci pozitivnu koju ova ekipa ima i pokazuje na terenu,sta izvlaci ili sta je izvukao? Sta je striktno rukopis trenera ovdje ?Sta je ideja,zamisao,taktika ima li bilo sta da mi kazes a da se izvlaci.Ja ama ni jednu jedinu stvar pozitivnu nevidim na terenu a o negativnim mogu do sutra (trenerovim greskama) .

Pozitivno je ustvari to sto je za razliku od prethodnika lijepo prica,ja sam prvi **** pojeo pa pao na to priznajem,i od prve utakmice trazio objasnjenja i razloge pa bit ce bolje i bit ce bolje jel je logicno da bude bolje,a ono mi se ni jedan jedini cenat pomjerili nismo a evo danas je vec 2 mjeseca proslo od Evropskih utakmica.Znaci 2 mjeseca sto fudbala,sto pauza od 15 dana gdje su trenirali,do po 7 dana izmedju utakmica itd itd.

Pa za 2 mjeseca cu kera nauciti da prica ako svaki dan sa njim treniram,a ne jednu j.ebenu akciju da odradimo i da protiv nekoga dominiramo i budemo bolji. Ni protiv jedne ekipe nismo bolji bili jel to normalno,jel normalno da smo sve bodove na srecu uzeli,ni jedan jel smo nekog nadigrali.

Nista apsolutno ne izvlaci iz njih cak naprotiv,ovim sto radi jos ih više j.ebe i onda mu cudno sto mu ekipa nema samopouzdanja,pa jesam ja kriv sto nema ili on ko trener koji im mora uci u glavu i od njih napraviti psiholoske ubice.Najlakse reci dajte mi najbolje pa ce biti rezultati,eto mozda nemamo najbolje,ali nemamo ni gore od ekipa koje su usle u ligu pa ni jednu nismo razvalili,opet kazem nek se sreci zahvali jel po igri Sarajevo nije trebalo vise od 6/7 bodova da ima.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JavierBosnia » 18 sep 2021, 00:07

Pantelija je napisao/la:
17 sep 2021, 23:56
Kao sto sam pisao pa neki nadjose 100 opravdanja opet isto.
Bezidejna igra, ocajno kretanje bez lopte, tranzicija ne postoji.
Dupovac horror
Hebibovic sve ispričano davno ali neki ubjedjivali kako ga neko zbog nečeg mrzi.
Sablić nakon toliko kola i utakmica jos nije skontao da merso ne moze, bagaric nije krilo
Hebib nije igrac, krste ne moze, oremus nije bek, Halid nije lijevi bek... Mozda mu neko objasni too
Imamo drug dovoljno igraca da ih postavimo samo na svoje pozicije i to ce u startu bolje izgledati. Ne moze se igra zasnivati na Dupovcu, Ahmetovicu, Hebibovicu, Velkoskom, oni ne mogu, nije 2016, nego 2021. 5 godina je prošlo od nekih stvari.

Pa i dugo osporavani Pidro na svojoj poziciji ce fino odigrat, pogrijesit ce, ali uz malo podrske doci ce na normalan nivo.

Moze i Sahinovic i Trako i Ramic, momci su mladi, ali napreduju. Valjda dodje i Andrej na svoje i Dal da se malo stabilizuje, to je vec pola ekipe od 20 god, a ne starci neki.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
makron
Postovi: 141
Pridružen/a: 24 avg 2020, 10:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la makron » 18 sep 2021, 00:08

Merso, Hebib, Krste, Cmiljanic i Dupovac ne smiju igrati zajedno vise od 10 minuta po utakmici osim ako ne vodimo 2 ili vise razlike.
To su igraci kojim je istekao rok i ti igraci nisu za ono Sarajevo kojem se mi nadamo. Postoje mladji igraci od njih, a da daju vise od njih na tim pozicijama na klupi.
Bagaric na krilu je koristan koliko i ja.
Nadat se da ce Fanimo brzo doci, da ce Sevelj se pokazati kao dobar i da ce Sablit sagledati realne limite pojedinih igraca jer nazor forsiranje igraca da rade stvari koje ne mogu ne vodi nigdje.
Drago mi je sto imamo jos jednog dobrog golmana na klupi, a Kanurica koristiti samo da dodaje lopte na treningu

Avatar
ado-hz
Postovi: 3404
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 18 sep 2021, 00:09

MortemHz je napisao/la:
18 sep 2021, 00:06
ado-hz je napisao/la:
18 sep 2021, 00:04
slika

slika

Oznaceni bi meni jos veceras bili obavjesteni da se na njih vise je racuna.
-Nekima bi odmah veceras raskid ugovora dao.
-Neke bi poslao na posudbu mada ni od toga nema hajra.
-Neke bi prodao dok se jos moze uzeti za njih koji dinar (Fanimo, Andrej, Pidro).
-Nekima bi se zahvalio i dao ako zeli neku funkciju u klubu (Ahmetovic).
Pa ko će ti igrati :D
@Morto
Ispast necemo, titulu naravno osvojit takođe NEĆEMO..U Evropu daj Boze da odemo...nek uvede 5 juniora iz Akademije. Kad mogu kone sa djecom mozemo i mi.
Ako na zimu Amidza i Mirvic otvore novcanik a NEĆE dovest 4 top pojacanja.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12896
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 18 sep 2021, 00:15

sonpenn je napisao/la:
18 sep 2021, 00:05
Pantelija je napisao/la:
17 sep 2021, 23:56
Kao sto sam pisao pa neki nadjose 100 opravdanja opet isto.
Bezidejna igra, ocajno kretanje bez lopte, tranzicija ne postoji.
Dupovac horror
Hebibovic sve ispričano davno ali neki ubjedjivali kako ga neko zbog nečeg mrzi.
Sablić nakon toliko kola i utakmica jos nije skontao da merso ne moze, bagaric nije krilo
Hebib nije igrac, krste ne moze, oremus nije bek, Halid nije lijevi bek... Mozda mu neko objasni too
Pa reci to ''direktorici'', a ne nama na forumu :stop:
Rekao bih ti da si glup ali necu
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.