FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
Haver !
Postovi: 1257
Pridružen/a: 14 jul 2011, 13:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Haver ! » 19 jan 2022, 13:03

Ako prodamo Fanima, kupujemo Mircevskog

bordobijeli
Postovi: 14261
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 19 jan 2022, 13:06

OsmaDolazi je napisao/la:
19 jan 2022, 12:58
NazorUso je napisao/la:
19 jan 2022, 12:53
OsmaDolazi je napisao/la:
19 jan 2022, 12:52
Sve će to biti dobro. Radi se odlično u klubu i ove godine nam jedini cilj treba biti Evropa na svaki način.
Gukni o imenima...
Nema se šta puno reći.
Dervisagic, Besic, Islamovic, Konjalic, Imamovic na posudbu.
I uz Mujakica i eventualno Mircevskog to ce biti tih 24 igraca plus 3 golmana
Mirćevski će doći ukoliko se proda Fanimo i mislim da je to to. Igraći se neće pretrpavati u ovom roku. To je želja trenera nakon što se nije uspjelo dogovoriti oko pojedinih otkaza igračima. Čekaju se neki isteci ugovora, sa nekim će se sjesti i popričati o raskidu na kraju sezone i to je to.

Vasoski je rekao da bi najvise volio svakog igraca da vidi koliko moze, al se jednostavno mora voditi ovom proteklom polusezonom. Cilj trenutni Kepcije i trenera(ukoliko ostane nakon ove polusezone) je da se posalju igraci koji su “visak” na posudbu i da se prati njihov rad i da se vrate kao igraci koji ce imati minuta i utakmica u nogama, da se onda mogu boriti za svoje mjesto. Kepcija je izuzetan profesionalac u svom poslu i bas dosta je involviran u funkcionisanje sportskog segmenta. Po mom misljenju je klub jako dobro organizovan i tacno se zna ko sta radi.
Vasoski mora ostati trener i iduce sezone kako god zavrsila ova sezona. Ako budemo opet mjenjali trenera, nista od ovog sto si naveo nece imati smisla.

jas1946
Postovi: 4
Pridružen/a: 18 jan 2022, 08:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la jas1946 » 19 jan 2022, 13:09

Pozdrav, duže vrijeme čitam forum a tek se odlučujem pridružiti.

Ne znam je li mi promaklo ili informacija da je Mirvic Poturi kupio mercedesa nije stigla na forum? :kafa:

OsmaDolazi
Postovi: 2669
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmaDolazi » 19 jan 2022, 13:11

bordobijeli je napisao/la:
19 jan 2022, 13:06
OsmaDolazi je napisao/la:
19 jan 2022, 12:58
NazorUso je napisao/la:
19 jan 2022, 12:53


Gukni o imenima...
Nema se šta puno reći.
Dervisagic, Besic, Islamovic, Konjalic, Imamovic na posudbu.
I uz Mujakica i eventualno Mircevskog to ce biti tih 24 igraca plus 3 golmana
Mirćevski će doći ukoliko se proda Fanimo i mislim da je to to. Igraći se neće pretrpavati u ovom roku. To je želja trenera nakon što se nije uspjelo dogovoriti oko pojedinih otkaza igračima. Čekaju se neki isteci ugovora, sa nekim će se sjesti i popričati o raskidu na kraju sezone i to je to.

Vasoski je rekao da bi najvise volio svakog igraca da vidi koliko moze, al se jednostavno mora voditi ovom proteklom polusezonom. Cilj trenutni Kepcije i trenera(ukoliko ostane nakon ove polusezone) je da se posalju igraci koji su “visak” na posudbu i da se prati njihov rad i da se vrate kao igraci koji ce imati minuta i utakmica u nogama, da se onda mogu boriti za svoje mjesto. Kepcija je izuzetan profesionalac u svom poslu i bas dosta je involviran u funkcionisanje sportskog segmenta. Po mom misljenju je klub jako dobro organizovan i tacno se zna ko sta radi.
Vasoski mora ostati trener i iduce sezone kako god zavrsila ova sezona. Ako budemo opet mjenjali trenera, nista od ovog sto si naveo nece imati smisla.
Ako ne može u ovakvoj konkurenciji biti među prva četri, naravno da treba letiti. Takav mu je i ugovor između ostalog i toga je i on svjestan. Imati će jaču ekipu nego na jesen svakako. Ekipa mu je na četvrtom mjestu ostavljena i nedaj mu Bože da ne odemo u Evropu, treba ga zapaliti i njega i Kepčiju.

Avatar
ledesma
Postovi: 4997
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 19 jan 2022, 13:11

Lakoste je napisao/la:
19 jan 2022, 10:26
Rahman je dao vise Sarajevu nego ti svi nabrojani, sta je dao Jajalo Sarajevu???
Mijesas kruske i jabuke, ne sta je dao, nego to je covjek koji je za 6 mjeseci ostavio utisak na mene, da je 10 korak ispred bilo kojeg fudbalera sto je nosio dres u poslije ratnom periodu. Govorim o kvalitetu koji sam gledao, o profesionalnosti jednog fudbalera.
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Benkara21
Postovi: 3569
Pridružen/a: 01 avg 2015, 14:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Benkara21 » 19 jan 2022, 13:12

jas1946 je napisao/la:
19 jan 2022, 13:09
Pozdrav, duže vrijeme čitam forum a tek se odlučujem pridružiti.

Ne znam je li mi promaklo ili informacija da je Mirvic Poturi kupio mercedesa nije stigla na forum? :kafa:
Došao si tek i odmah imaš info.
:guz:
Yugoslavia: ★★
Bosnia&Herzegovina League: ★★★★★
Bosnia&Herzegovina Cup: ★★★★★★★
Super Cup: ★
18.05.2019. 🏆

Avatar
Shategabri
Postovi: 14621
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 19 jan 2022, 13:12

jas1946 je napisao/la:
19 jan 2022, 13:09
Pozdrav, duže vrijeme čitam forum a tek se odlučujem pridružiti.

Ne znam je li mi promaklo ili informacija da je Mirvic Poturi kupio mercedesa nije stigla na forum? :kafa:
Pa ako je još dobra, što joj ne bi kupio?
Kupuju se sponzama stanovi, auta, plaćaju ljetovana, neki problem :kafa:
Koševo Zapad

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 19 jan 2022, 13:12

Haver ! je napisao/la:
19 jan 2022, 13:03
Ako prodamo Fanima, kupujemo Mircevskog

Ko ce njega kupiti.. taj nije igro niti ima ponuda za njega.. mozemo ga uzeti samo ako pare mi damo sami... ovako nema sansee,
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14621
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 19 jan 2022, 13:14

ledesma je napisao/la:
19 jan 2022, 13:11
Lakoste je napisao/la:
19 jan 2022, 10:26
Rahman je dao vise Sarajevu nego ti svi nabrojani, sta je dao Jajalo Sarajevu???
Mijesas kruske i jabuke, ne sta je dao, nego to je covjek koji je za 6 mjeseci ostavio utisak na mene, da je 10 korak ispred bilo kojeg fudbalera sto je nosio dres u poslije ratnom periodu. Govorim o kvalitetu koji sam gledao, o profesionalnosti jednog fudbalera.
Ako se ne varam, Jajalo je bio bitna stepenica u Cimirotovoj karijeri.
Koliko je bio tu, dovoljno je dao.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14621
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 19 jan 2022, 13:15

Rule_hz je napisao/la:
19 jan 2022, 13:12
Haver ! je napisao/la:
19 jan 2022, 13:03
Ako prodamo Fanima, kupujemo Mircevskog

Ko ce njega kupiti.. taj nije igro niti ima ponuda za njega.. mozemo ga uzeti samo ako pare mi damo sami... ovako nema sansee,
A i ovo 'kupujemo' je svakako sci fi za naše uslove.
Koliko košta taj Mircevski? Ako je 50 k onda kupujemo.
Koševo Zapad

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 19 jan 2022, 13:17

jas1946 je napisao/la:
19 jan 2022, 13:09
Pozdrav, duže vrijeme čitam forum a tek se odlučujem pridružiti.

Ne znam je li mi promaklo ili informacija da je Mirvic Poturi kupio mercedesa nije stigla na forum? :kafa:
Šta li je ona dala Mirviću :rol: :rol:

Avatar
ledesma
Postovi: 4997
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 19 jan 2022, 13:18

Shategabri je napisao/la:
19 jan 2022, 13:14
ledesma je napisao/la:
19 jan 2022, 13:11
Lakoste je napisao/la:
19 jan 2022, 10:26
Rahman je dao vise Sarajevu nego ti svi nabrojani, sta je dao Jajalo Sarajevu???
Mijesas kruske i jabuke, ne sta je dao, nego to je covjek koji je za 6 mjeseci ostavio utisak na mene, da je 10 korak ispred bilo kojeg fudbalera sto je nosio dres u poslije ratnom periodu. Govorim o kvalitetu koji sam gledao, o profesionalnosti jednog fudbalera.
Ako se ne varam, Jajalo je bio bitna stepenica u Cimirotovoj karijeri.
Koliko je bio tu, dovoljno je dao.
Pa naravno, a i njegove igre u bundes ligi i seriji a dovoljno govore o tome kakav je igrac.

Heeej mi u jednom periodu dovedemo covjeka iz njemacke bundeslige, koji je imao zapazenu rolu i koji nije 35+ 🤪🤪🤪 malo li je?
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Riveros
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 dec 2021, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Riveros » 19 jan 2022, 13:20

ledesma je napisao/la:
19 jan 2022, 13:11
Lakoste je napisao/la:
19 jan 2022, 10:26
Rahman je dao vise Sarajevu nego ti svi nabrojani, sta je dao Jajalo Sarajevu???
Mijesas kruske i jabuke, ne sta je dao, nego to je covjek koji je za 6 mjeseci ostavio utisak na mene, da je 10 korak ispred bilo kojeg fudbalera sto je nosio dres u poslije ratnom periodu. Govorim o kvalitetu koji sam gledao, o profesionalnosti jednog fudbalera.
Dupovac je nedavno u razgovoru za našu stranicu izjavio, da mu nakon prvog treninga sa Jajalom, nije bilo jasno šta on uopšte radi u našoj ligi. Realno, lik nije bio ni blizu 100 % svojih mogučnosti i spreme, a prekucao je na terenu.

Avatar
ledesma
Postovi: 4997
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 19 jan 2022, 13:27

Riveros je napisao/la:
19 jan 2022, 13:20
ledesma je napisao/la:
19 jan 2022, 13:11
Lakoste je napisao/la:
19 jan 2022, 10:26
Rahman je dao vise Sarajevu nego ti svi nabrojani, sta je dao Jajalo Sarajevu???
Mijesas kruske i jabuke, ne sta je dao, nego to je covjek koji je za 6 mjeseci ostavio utisak na mene, da je 10 korak ispred bilo kojeg fudbalera sto je nosio dres u poslije ratnom periodu. Govorim o kvalitetu koji sam gledao, o profesionalnosti jednog fudbalera.
Dupovac je nedavno u razgovoru za našu stranicu izjavio, da mu nakon prvog treninga sa Jajalom, nije bilo jasno šta on uopšte radi u našoj ligi. Realno, lik nije bio ni blizu 100 % svojih mogučnosti i spreme, a prekucao je na terenu.

Eto vidis.. cast svima, ali ovaj je bio nevjerovatan.
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 19 jan 2022, 13:29

Riveros je napisao/la:
19 jan 2022, 13:20
ledesma je napisao/la:
19 jan 2022, 13:11
Lakoste je napisao/la:
19 jan 2022, 10:26
Rahman je dao vise Sarajevu nego ti svi nabrojani, sta je dao Jajalo Sarajevu???
Mijesas kruske i jabuke, ne sta je dao, nego to je covjek koji je za 6 mjeseci ostavio utisak na mene, da je 10 korak ispred bilo kojeg fudbalera sto je nosio dres u poslije ratnom periodu. Govorim o kvalitetu koji sam gledao, o profesionalnosti jednog fudbalera.
Dupovac je nedavno u razgovoru za našu stranicu izjavio, da mu nakon prvog treninga sa Jajalom, nije bilo jasno šta on uopšte radi u našoj ligi. Realno, lik nije bio ni blizu 100 % svojih mogučnosti i spreme, a prekucao je na terenu.
Ma jajalo citav zivot haman u bundesligi i seria A proveo, kod nas realno dosao da odrzi formu kakvu takvu i lik je klasa za ovu ligu. Bio kratko kod nas i zato ga raja ne svrstava u ljude koji su previse doprinijeli Sarajevu. Bespotrebna diskusija.

130 nastupa Seria A
70 Bundesliga

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 19 jan 2022, 13:35

Jajalo manje od 6 mjeseci nakon zadnje utakmice za Sarajevo :D :D

slika

Avatar
AngelDiMaria
Postovi: 2109
Pridružen/a: 22 avg 2018, 16:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AngelDiMaria » 19 jan 2022, 13:55

Pozdrav raja, nisam dugo pisao samo sam pratio, jel se pisalo ovdje da nam se mozda handze vraca i da je krste kupio novog audija a nema se para
"Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!"

Avatar
Haver !
Postovi: 1257
Pridružen/a: 14 jul 2011, 13:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Haver ! » 19 jan 2022, 14:04

Nema jedinstven kriterij prema kojem ce se izabrati najbolji igrač.

Po reputaciji i karijeri koju su imali prije dolaska u Sarajevo: Jajalo, Benko
Po reputaciji i karijeri koju su ostvarili u Sarajevu i nakon odlaska: Cimirot
Po igri, doprinosu, ucinku, statistici i trofejima vezanim za Sarajevo: Krste Velkoski, Alen Škoro, Amar Rahmanović, Emir Obuća, Mersudin Ahmetović
Igraci koji su imali zapazenu karijeru i lijepo igrali za publiku: Almir Turković, Haris Duljević...

Svako ce izabrati kriterij koji njemu odgovara

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5828
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 19 jan 2022, 14:10

Nogomet je kolektivan sport, i apsulutno nijedan igrac na svijetu sam nemoze napravit neki rezultat, dosta stvari se mora poklopit.

E sad problem ili ne problem su ljudi koji vode klub; zato sto ti ljudi koji sklope takvu ekipu da igra dobro da ima dobre igrace trebaju da uzmu zaslugu za sebe i to naplate al isto tako ako ti ljudi nebudu imali viziju znanje da to zadrze i unaprede to mora neko da osjeti vidi i ostjeta ih i dovede druge ljude koji ce jos poboljsat ekipu..

E sad bio u sliveni bi u 3 ligi hrvaske bio na kisiku mimu cefine skinuli i placaliga grdno i tako to je manje bitno ako si ti njega prodao za 2 m€ ili bar za milion euea problem je sto je tatar rahmanovic bili najbolji igraci lige ugovor spao na 6 mjeseci e to se mora promjenit nac nacin da se ljudi nadju koji ce znat procitat krvnu sliku i procjenit da ce pacijent ozdravit i cim se probudi i one cjvcicemu se izvade iz nosa dat mu papir i hemisku da podpise na 5 godina ugovor (a tad ga mozes cak za mnogo manju platu podpisat)

FUdbalski klubovi se rjesavaju odozgo prema dole
Pare
Vlasnik pamet
Pare
Igraci
Trener
Uslovi za treniranje

Benkara21
Postovi: 3569
Pridružen/a: 01 avg 2015, 14:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Benkara21 » 19 jan 2022, 14:14

Ja bih opet doveo Jajala ako je zainteresovan na ljeto kad mu istekne ugovor. Nek dođe odradi 2 godine i u penziju.
Yugoslavia: ★★
Bosnia&Herzegovina League: ★★★★★
Bosnia&Herzegovina Cup: ★★★★★★★
Super Cup: ★
18.05.2019. 🏆

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: supervizor i 25 gostiju.