FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
121
47%
Ne
136
53%
 
Ukupno glasova: 257

montolivo18
Postovi: 801
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la montolivo18 » 30 maj 2023, 18:30

Benko123 je napisao/la:
30 maj 2023, 18:27
Svi ovo igraci: Durakovic, Zeljkovic, Mehmedovic su dobri za prosirit rotaciju. Ako ocekujemo neke uspjehe sa Zeljkovicem u sredini, grdno se varamo
Izvinjavam se na upadu, što se tiče Mehmedovića, on ima ponudu iz Njemačke i klub bi trebao dobiti finu sumu novca, iako to još nije gotovo 100%, vrlo je vjerovatno da će se i ostvariti. :bih:

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 30 maj 2023, 18:30

Zbog par losi utakmica Serbecic ne zna vise igrati? Serbecic moze i mora bolje igrati. Zeljkovic ima 26 godina nije nikad igrao van BiH. i sada on bolji od Serbecica?

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 30 maj 2023, 18:32

Zukanovic je napisao/la:
30 maj 2023, 18:30
Zbog par losi utakmica Serbecic ne zna vise igrati? Serbecic moze i mora bolje igrati. Zeljkovic ima 26 godina nije nikad igrao van BiH. i sada on bolji od Serbecica?
Brate nisam rekao da je bolji al da je Ramos za Zeljkovica nije.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

amypitar
Postovi: 8800
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amypitar » 30 maj 2023, 18:35

Zukanovic je napisao/la:
30 maj 2023, 18:15
Serbecic je Ramos za Zeljkovica.
Istog sam misljenja.

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 30 maj 2023, 18:40

Samo odbrana nam je granit zivi,u 3 tekme primili 9 golova.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Samozdravlje
Postovi: 7740
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 30 maj 2023, 18:42

Benko123 je napisao/la:
30 maj 2023, 18:27
Svi ovo igraci: Durakovic, Zeljkovic, Mehmedovic su dobri za prosirit rotaciju. Ako ocekujemo neke uspjehe sa Zeljkovicem u sredini, grdno se varamo

Angazovati ponajbolje sto u BiH ima. Napraviti reprezentaciju BiH na njenom tlu, na to nadodati 5 stranaca, zadržati Vrančića, ostalo pokriti Akademcima. 11+5+12 = 28 igrača. Ovi iz BiH ne stariji od 26 god.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2052
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 30 maj 2023, 18:43

Daj ne preseravajte se više hljeba vam dragog, isto djeca u školi. Zeljković nije loš igrač uopšte, naravno nije klasa, ali nije ni krampa. Tako se zimus govorilo i za Baltu, 90% raje momka ispljuvalo, a nije ni trening odradio. Među rijetkim sam bio kad sam trubio po ko zna koji put da šansa svakome, pa će se sve vidjeti na koncu sezone. Na kraju, Balta ispade jedan od najboljih, momak stijena na sredini, iako mu je najveća mana ta tromost. Polako ebo vas dan više, svake ebene sezone isto mlatite i kao maksumi kontrirate. Sad kad bi došli Zeljković i Vukotić/Kovačević, mene ne bi čudilo da Zeljković bude korisniji i bolji. Ohanite malo i sačekajte.

Druga stvar.. Pošto vidim da mnogi pišu kako je odbrana qarina i koliko smo golova primili, ne mora značiti da je sve do stoperskog dvojca. Shvatite već jednom da tu mora biti trenerovog rukopisa i kako postavi igrače, odbranu, liniju, sistem itd. Marinović je od Dupovca napravio strašnog stopera, a samo zato što je znao zategnuti odbranu. Tebi ako je sve to šuplje, ne znaju igrači šta trebaju pokrivati, onda ti je i odbrana kao sir šuplja i puše na sve strane.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5145
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 30 maj 2023, 18:47

Dzaba ti u paketu Thiago Silva i Raphael Varane kad nemas trenera koji zna igrat odbranu. Pod Vinkom, koji zna kako se branit, Dupovac je izgledao kao Cannavaro. Odbrana je dio tima koji najvise ovisi o postavci i strategiji. Sinhronizovano kretanje, ofsajd zamke, presing, markiranje... Sve to su stvari koje donosi iskljucivo trener i njegova strucnost. Desetka, krilo, napadac... Svi oni mogu imat neki vic u igri i slobodnu volju, probat sami, dribling, sut, neki trenutak inspiracije... Al odbrana mora bit disciplinovana. Da imas tri savrsena igraca nazad, ako cetvrti skripi, imas losu odbranu. A skripat ce ako nisu takticki utegnuti.

Hocu da kazem, Serbecic nije nimalo los igrac, nego je nasa defanzivna postavka uzasna. Pod trenerom koji se zna branit on ce bit odlican.

EDIT dok sam pisao ovo vidim da je Galileo rekao maltene isto. Trenerski rad se mora odrazit na odbranu.
Zadnja izmjena: napoleon72, dana/u 30 maj 2023, 18:48, ukupno mijenjano 1 put.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 30 maj 2023, 18:48

Evo neka kazu ljudi..Koliko nas ima da je zodovoljno/nezadovoljno igrama Serbecica i u kojim.je to on tekmama posebno dobar dojam ostavio.?
Ja ne mislim da je Serbecic los igrac ali po meni ovo sto pruza je porazavajuce u glavi mi je samo kako mu Krpic bjezi i zabija glavom.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
miky_hz
Postovi: 23018
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 30 maj 2023, 18:49

Jel neko pratio Imamovica na posudbi,lijevi bek da ima ovakvu statistiku :shock:

slika

Kontam da je ipak gurnut negdje prema naprijed :hmmmmm:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

vedinjo98
Postovi: 2096
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 30 maj 2023, 18:51

Lucas je napisao/la:
30 maj 2023, 18:26
Kako vam se cini ovaj golman Slavisa Bogdanovic, upravo je napustio Velež ? Ima 29 godina, nije stranac.
Moje misljenje. Bolje dovesti njega ili nekog jos malo mladjeg golmana iz nase lige kao rezervu. Dovoditi Delaca da uzima mjesto, a imas dva U-21 golmana (Sahinovic i Sutkovic), kosi se sa zdravim razumom. Pritome on nece igrati za nimalo male pare.

Dizdarevica treba prodati, to je ok. Medjutim, ovdje se sjelo na zivot Sahinovicu, a on je puno bolji golman od Dizdarevica. Jesenas, uz Ikica, daleko najbolji igrac u sivilu nase ekipe. Na proljece, jedna greska protiv Zrinjskog, te ono protiv Veleza i odjednom nikada nije ni valjao. Sto se tice Sutkovica, takodjer odlican golman.

Tako da, treba forsirati Sahinovica, gdje odmah rjesavamo tog jednog igraca. Pored toga, dovesti jeftinog golmana iz nase lige koji ce biti rezerva. Prvi golman nam ne treba.
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

jurisicduska
Postovi: 4323
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la jurisicduska » 30 maj 2023, 18:59

Serbecic se ponaša i igra Ko Harry McGuire. Svi pričaju da je dobar samo da ga krene a mi svako kolo go primimo zbog njeg
I ima 3 kardinalne greške.
A i pored njeg igrač je los a i ovaj s klupe je los. Imamo 3 stopera ne zna se koji je gori vrlo je teško ocijeniti. Bekovi su druga priča ali i oni lošije izgledaju zbog paničnih stopera koji se nisu u stanju okrenut glavom prema protivničkom golu nit držat loptu 5 sekundi.


Trrba uzeti u obzir da nam je cijela odbrana nova i da na golu nema normalnog golmana koji koriguje razgovara upozorava sto je za stabilnost odbrane jako bitno.

Nemamo ni defanzivni blok koji omogucava stoperima disanje. Nama je svaki protivnički napad u krilu stopera.

Ali pričati da je Serbecic dobar a ovo otkako je došao je na nivou Dupovca u najgorim trenucima. Pružao je on nekad dobre partije ali ovo sto sad pruža je jednostavno loše. I on i Ilija i Trako.
Ono što vodi i vuče svijet, nisu lokomotive, nego ideje. – Viktor Igo.

Virtual : Da bi bio penal kad se igra rukom u 16, lopta mora ići prema golu i mora igrač imati vremena da skloni ruku, ako nema nije penal / odnosi se samo na utakmice Željkana

jurisicduska
Postovi: 4323
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la jurisicduska » 30 maj 2023, 19:03

miky_hz je napisao/la:
30 maj 2023, 18:49
Jel neko pratio Imamovica na posudbi,lijevi bek da ima ovakvu statistiku :shock:

slika

Kontam da je ipak gurnut negdje prema naprijed :hmmmmm:

Rudar igra 3-4-3 i 5-3-2 i 3-5-2 vjerovao ili ne, Imamovic igra Wing beka, i neovisno o tom ima zapaženu statistiku. Zna odigrat i u ova 3 dole kao treći stoper.
Ono što vodi i vuče svijet, nisu lokomotive, nego ideje. – Viktor Igo.

Virtual : Da bi bio penal kad se igra rukom u 16, lopta mora ići prema golu i mora igrač imati vremena da skloni ruku, ako nema nije penal / odnosi se samo na utakmice Željkana

Cattivo
Postovi: 64
Pridružen/a: 19 sep 2022, 18:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Cattivo » 30 maj 2023, 19:04

Zeljković je korektno pojačanje i ništa više od jeftinijeg back up veznog - Čirjaka, koji može da pokriva pri tom i poziciju štopera, plus domaći

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 30 maj 2023, 19:06

jurisicduska je napisao/la:
30 maj 2023, 18:59
Serbecic se ponaša i igra Ko Harry McGuire. Svi pričaju da je dobar samo da ga krene a mi svako kolo go primimo zbog njeg
I ima 3 kardinalne greške.
A i pored njeg igrač je los a i ovaj s klupe je los. Imamo 3 stopera ne zna se koji je gori vrlo je teško ocijeniti. Bekovi su druga priča ali i oni lošije izgledaju zbog paničnih stopera koji se nisu u stanju okrenut glavom prema protivničkom golu nit držat loptu 5 sekundi.


Trrba uzeti u obzir da nam je cijela odbrana nova i da na golu nema normalnog golmana koji koriguje razgovara upozorava sto je za stabilnost odbrane jako bitno.

Nemamo ni defanzivni blok koji omogucava stoperima disanje. Nama je svaki protivnički napad u krilu stopera.

Ali pričati da je Serbecic dobar a ovo otkako je došao je na nivou Dupovca u najgorim trenucima. Pružao je on nekad dobre partije ali ovo sto sad pruža je jednostavno loše. I on i Ilija i Trako.
Tacno tako. Ja evo ko iz topa bez razmisljanja mi pada na pamet gol širokog na koševu, onaj pas kad su tuzli ponistili cist gol, gol krpica za 2-2, u tuzli protiv slobode katastrofalan. Jedan par cipela je ovo pisanje moze Besim bolje, drugi par cipela je da mi primamo golova kao leotar doduse nije to samo do njega ali je debelo ucestvovo u tome.

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9496
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 30 maj 2023, 19:14

Može trener biti dobar pa neke stvari korigovati u odbrani, ali ono što Besim radi su kardinalne greške kojima ne može ni Pep pomoći. Čovjek asistira igraču Tuzle City, da ne nabrajam dalje.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
Fudo
Postovi: 4262
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Fudo » 30 maj 2023, 19:18

Serba je uzasan, pa najmanje za 3 gola je kriv u tri tekme..

Bice mi pravo zao ako Mehemedovica nebi doveli, ogroman potencijal to se odmah vidi. Ima iznosenje lopte ko rijetko koji igrac u bhpl, a mlad. Siguran sam da ce napraviti dobru karijeru.. stvarno mislim da bi uboli sa njim, pa za Cirjaka je Kante.. I ne nisam sam mu rodbina..
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Avatar
NazorUso
Postovi: 3740
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 30 maj 2023, 19:23

pjankesarajevo je napisao/la:
30 maj 2023, 19:02
eccehomo je napisao/la:
30 maj 2023, 17:51
Aduka87 je napisao/la:
30 maj 2023, 15:30
Ovo mu samo dize cijenu, fala Hadzibegu.
Wow! Hercika će opaliti panteliju, nazor mu ušo pa se usro,
gang evila jokera and company. Eto vidite kakvi vrsni poznavaoci fudbala ovdje pišu i pljuju naše igrače.
Lijepo si ih nabrojao brate :rol: :rol: :rol:
Kakvo svrsavanje na rezerni spisak na kojem je cak i kloc Hodzic iz zeljkana 🤣🤣🤣
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Lucas
Postovi: 3154
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 30 maj 2023, 19:30

Sportske ba pisu da pregovaramo sa Amarom Beganovicem :(
Pa mali Mulalic je valjda projekat na desnom beku za narednu sezonu, otkud sad ovo ?

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 30 maj 2023, 19:33

Ne mislim da ce on nazad u BiH. tamo je jedan od najbolji bekova i ima ugovor do 2025. ali glupo kad imas Mulalica.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Morpheus, tabba77 i 57 gostiju.