FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
Lecler
Postovi: 2429
Pridružen/a: 25 sep 2018, 23:35
Lokacija: Vratnik
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lecler » 18 okt 2021, 13:49

leo1946 je napisao/la:
18 okt 2021, 12:54
Zasto se ovaj dernek u subotu ne bi negdje drugdje organizirao, nije bas da ce biti lijepo vrijeme
Biće u zatvorenom prostoru
ISTINA ZA VEDRANA!

Herero
Postovi: 1021
Pridružen/a: 14 feb 2020, 10:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Herero » 18 okt 2021, 14:24

Aduka87 je napisao/la:
18 okt 2021, 12:10
Zašto netko ne potegne pitanje gostovanja navijača?
Situacija u zemlji se normalizirala što se covida tiče, sve funkcionira očigledno osim gostovanja u pojedinim gradovima...imam.osjecaj da su klubovi ti što koce dolazak navijača...
HŠKZ

Avatar
NazorUso
Postovi: 3845
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 18 okt 2021, 14:48

GalileoGalilei je napisao/la:
18 okt 2021, 11:21
NazorUso je napisao/la:
17 okt 2021, 21:01
Cuj losa nam fizicka sprema a otjerali neznalicu i online trenera Jelu ???
I ja se pitam. Dosad je Jelešković bio najveći problem, sad došao novi, opet nespremni. Da nije možda do igrača individualno, teško je izgleda priznati to.

A najjače mi je kad god su neke loše igre i situacija, vazda je i fizička sprema na tapeti. Odmah kačenje za to, vidi odmah raja da su nespremni. :rol:
Vi'ces kad dodje je'an Hrvat s Kinezioloskog faxa. Iiiih...
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2088
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 18 okt 2021, 15:03

Prva stvar, koju stalno ponavljam je ta da je uzrok loše spreme kod 95% igrača ove lige njihov individualni pristup prema istoj. Možeš imati tim najboljih kodicionih trenera, ako ti nemaš svjest i ne radiš na sebi, pišaj ti to.

Druga stvar, ima dosta do ovolikog isforsiranog rotiranja formacija od strane Sablića. Dobro je to primjetio @Osmadolazi. Ovi igrači i s nekom najosnovnijom formacijom jedva znaju šta i gdje gone, još kad ih rotiraš s formacijama s trojicom nazad, tek tad veze nemaju. To se vidjelo na derbiju, gdje čim malo izađemo naprijed, ostane ogromna rupa nazad, gdje ti se čini da nemamo veznih igrača, već samo napad i odbranu.

Mislim da nije toliko stvar spreme, koliko je do manjka kvaliteta. Tačno se vidi ta limitiranost, te uz Sablićeve ove neke zamisli i rokade, to dodatno dođe do izražaja.
Većina je pljuvala stručnjaka kakav je Jelešković, evo sada ste dobili potvrdu da ništa bolje nije s njegovim odlaskom, niti je čovjek nešto aman zaman kriv kako se predstavlja. Kad smo uzeli duplu krunu, spremio nas je tako da smo letili po terenu.

Biće ovo dosta mučno za gledati, barem do zimskog prijelaznog roka.

Avatar
benko21
Postovi: 2565
Pridružen/a: 17 mar 2016, 13:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la benko21 » 18 okt 2021, 16:04

Ponašanje Rahmanovića je puno pomagalo ekipi. Kada ga vidiš s kolikom željom igra, sa kojom energijom pristupa utakmici i koliko emocija ona u njemu budi moraš i ti da ideš naprijed zajedno sa njim, tjeralo nas je to sve naprijed. Ja prvi nisam takav tip igrača, ali kada ga vidim kako grize i šta je sve spreman uraditi za pobjedu morao sam se prilagoditi”.
Slobodan Milanovic
Saraj'vu zakletvu ja sam dao i ponavljam ja nju svaki dan jer njemu ja vjecno cu biti odan
ko Šoja Stojan

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5822
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 18 okt 2021, 16:12

Nazalost ovog puta tabela govori realno stanje trenutnog kvaliteta.
Kondicija jeste problem, al i to je u 80% slucajeva radi ne kvaliteta igraca.

Tatar nije bio ronalndo nit je zlatan nit lukaku, al civjek svoj nedostatak nadomjesti onim sto ima smirenost i njuh za go.. danasnji igraci nemaju nista cim bi nadomjestili svoj ne kvalitet koji svaki igrac u pl bh ima al malo kvalitetni igraci svoj (patuljasti kvalitet ) pokusavaju da koriste i da nedomjeste vecinu ne kvaliteta sto igraci u pl bh imaju.

Nermin nije brz nije fizicki jak al uporan kondicija uvjek na dobrom nivou za pl bh i to je dovoljno

Pa ahmet unuce dobio prije dvije godine i bio najbolji strijelac igrac lige i to bez pucanja penala..

Unas djeca koja treniraju fudbal misle da su sa 14 godina vec prestigki mesija sa 16 gidina i 2 het trika u kantonalnoj ligi vec su zlatnu loptu osvoili a sa 18 godina vec ih vidis nosaju tacne puse piju i govore nije se moglo koljeno otislo nije babo mogo da podplacuje,, samo izgovori i samo nerad a to dvoje vode do tog da nisi sposoban sa 20 godina i 2 sezone u seniorskom nigometu da budes jaci od starca ahmetovica da nermin sa secerom od 15 godine moze vise da trci da se useres kad si pred golmanom sam itd i tako blize


Fanima andrea prodat posto zasto.


Ija sam odma pomislio kad sam procito da bece fanjimo igrat da mirvic listajuci kif i kuf dobio srcani udar i digo ruke

fks74
Postovi: 9254
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 18 okt 2021, 16:25

Šta se dešava sa Đokanovićem, frajer je neprepoznatljiv i loš do bola. Ševelja treba više forsirati..

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mig_Mig » 18 okt 2021, 16:55

GalileoGalilei je napisao/la:
18 okt 2021, 15:03
Prva stvar, koju stalno ponavljam je ta da je uzrok loše spreme kod 95% igrača ove lige njihov individualni pristup prema istoj. Možeš imati tim najboljih kodicionih trenera, ako ti nemaš svjest i ne radiš na sebi, pišaj ti to.

Druga stvar, ima dosta do ovolikog isforsiranog rotiranja formacija od strane Sablića. Dobro je to primjetio @Osmadolazi. Ovi igrači i s nekom najosnovnijom formacijom jedva znaju šta i gdje gone, još kad ih rotiraš s formacijama s trojicom nazad, tek tad veze nemaju. To se vidjelo na derbiju, gdje čim malo izađemo naprijed, ostane ogromna rupa nazad, gdje ti se čini da nemamo veznih igrača, već samo napad i odbranu.

Mislim da nije toliko stvar spreme, koliko je do manjka kvaliteta. Tačno se vidi ta limitiranost, te uz Sablićeve ove neke zamisli i rokade, to dodatno dođe do izražaja.
Većina je pljuvala stručnjaka kakav je Jelešković, evo sada ste dobili potvrdu da ništa bolje nije s njegovim odlaskom, niti je čovjek nešto aman zaman kriv kako se predstavlja. Kad smo uzeli duplu krunu, spremio nas je tako da smo letili po terenu.

Biće ovo dosta mučno za gledati, barem do zimskog prijelaznog roka.
Evo ti jedan primjer. Jela stvarno vazi za vrhunskog u tom polju, ali recimo kad je Salcin dosao u Velez,prva tri treninga i to sa loptom imao je uzasne probleme, iznosili ga sa terena, jednom izgubio svijest, kaze on sam da nikad u Sarajevu to nije dozivi, a Dudic kaze da to nije ni blizu Maximuma. Mora se poraditi na tom polju.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
PeakyBlinders
Postovi: 1143
Pridružen/a: 24 nov 2020, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeakyBlinders » 18 okt 2021, 17:47

5:0 je trebalo biti, ne pretjerujte sad i ne ponižavajte Sablića toliko. Lik nas je uzeo kad niko pametan nije i ima ugovor godinu dana. Istrpiti ga, nije do njega što naši od četiri situacije realizuju jednu. Što nam nada Ramić lipsa nako 30 minuta igre i što Merso i Bodul ne mogu da šprintaju, kad je kontra napad. Isključivo su krivi igrači. Zamjenit sad trenera nisi ništa dobio i ispo si jad jadni jer si se bukvalno posro na čovjeka koji pokušava nešto sa našom djecom, Mersom i Bodulom u godinama, Bagarićem koji ima efikasnost kao i Kurdić, krilima Hebibovićem, Velkoskim, Fanimom koji zavisi od jutra kako je sinoć guzio, pa jel raspoložen. Varešanovićem staklenim, Pidrom i Šabanom koji nisu za Sarajeva B tima, Dupovcem guzatim i Đokanvićem koji glavu i ne koristi u igri. i td Jedini vrijedni Sarajeva trenutno su: Dizdarević, Trako, Kurdić, Kapić, Kobiljar i Bodul. Ostalo sve je potrošeno ili viđeno da nije to to.

Bezveze se Sabliću stavlja zvono, kad mi od četiri šanse 1 na 1 iskoristimo jednu. Igre nema jer kad izvučeš Bodula igramo ko ose oko lubenice. Nikakve organizacije, nikakvih linija, ništa. Istrpiti čovjeka, ima damu, rotira, probava, nije šablonski. Vidjeti šta će na pauzi biti. Mora se ovo tjerat i dovoditi bolji, sad imamo love. Nezahvalni smo i nestrpljivi i nema nas 2000 bruke jedne. Oni bi nešto mjenjali, a ne vide pola tekme od refrešovanja foruma.
ORIGINAL 1987

VenamaHrabrih
Postovi: 2436
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 18 okt 2021, 17:53

Osim fizičke spreme, mi imamo problem sa prijemom i konrolom lopte i pasa. To se uči na treningu. Mogu razumjeti realne limitirajuće faktore sa kojima se Goran suočava, ali igrači moraju znati primiti poslati loptu. Svaki naš igrač mora makar 3x dohvatit balun. Da ne pričam o namještanju na pravu nogu. Lopta se dira max. 2x. Prvo kod prijema, drugo kod pasa ili šuta. Zbog loše spreme, svakom našem igraču treba osigurač i zato ne funkcioniše sistem sa 3 nazad.
Po trenutnom raspolaganju, nama najviše odgovara meni najmrža 4231. Tu se mogu kompenzovati neki nedostaci. Sve ostalo iziskuje puno trke, za šta mi realno nemamo snage.
Uzevši u obzir širinu terena pod BB, najbolje bi bilo nagurati što voše igrača u 2/3 terena, dakle 451 što je varijacija gorenavedene 4231 sa poduplanim bokovima, jer su nas na Loševu ubili sastrane.
Ne znam što se izbjegava da Fanimo ide lijevo. Uz njegovu osobinu da se vraća nazad, bio bi Pidri sasma dobra podrška. Desno Šabanović i Cmiljanić, naprijed Ahmo/Bagarić, Kobiljar 10-ka i Đokanović i Ramić. Mnogo sreće, trke i da Dizdarevoć ima svoj dan i mpžemo se nečemu dole nadat.

NajvecaRadosti
Postovi: 6321
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 18 okt 2021, 17:55

Sabanovic "nije ni za B tima" ????
Daj ba pa sta vi gledate....Sabanovic je nas najbolji igrac od pocetka sezone i daleko najspremniji....Joj boli koliko pojedinci ovdje veze nemaju...
Napisao sam jucer

I kad je neko konstantno odlican naci ce se neko kome ne valja iz razloga koji uopste nisu vezani sa fudbalom.Nevjerovatno koliko se ovdje dobri igraci u nasem klubu omalozavaju a dizu se amateri iz drugi ekipa u ligi...

Mozete samo cucnuti Halidu!Jedan od rijetki koji se istinski bori od prve utakmice!
Zadnja izmjena: NajvecaRadosti, dana/u 18 okt 2021, 18:08, ukupno mijenjano 4 puta.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2088
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 18 okt 2021, 17:59

Mig_Mig je napisao/la:
18 okt 2021, 16:55
GalileoGalilei je napisao/la:
18 okt 2021, 15:03
Prva stvar, koju stalno ponavljam je ta da je uzrok loše spreme kod 95% igrača ove lige njihov individualni pristup prema istoj. Možeš imati tim najboljih kodicionih trenera, ako ti nemaš svjest i ne radiš na sebi, pišaj ti to.

Druga stvar, ima dosta do ovolikog isforsiranog rotiranja formacija od strane Sablića. Dobro je to primjetio @Osmadolazi. Ovi igrači i s nekom najosnovnijom formacijom jedva znaju šta i gdje gone, još kad ih rotiraš s formacijama s trojicom nazad, tek tad veze nemaju. To se vidjelo na derbiju, gdje čim malo izađemo naprijed, ostane ogromna rupa nazad, gdje ti se čini da nemamo veznih igrača, već samo napad i odbranu.

Mislim da nije toliko stvar spreme, koliko je do manjka kvaliteta. Tačno se vidi ta limitiranost, te uz Sablićeve ove neke zamisli i rokade, to dodatno dođe do izražaja.
Većina je pljuvala stručnjaka kakav je Jelešković, evo sada ste dobili potvrdu da ništa bolje nije s njegovim odlaskom, niti je čovjek nešto aman zaman kriv kako se predstavlja. Kad smo uzeli duplu krunu, spremio nas je tako da smo letili po terenu.

Biće ovo dosta mučno za gledati, barem do zimskog prijelaznog roka.
Evo ti jedan primjer. Jela stvarno vazi za vrhunskog u tom polju, ali recimo kad je Salcin dosao u Velez,prva tri treninga i to sa loptom imao je uzasne probleme, iznosili ga sa terena, jednom izgubio svijest, kaze on sam da nikad u Sarajevu to nije dozivi, a Dudic kaze da to nije ni blizu Maximuma. Mora se poraditi na tom polju.
Salčin bi se gubio i da odradi trening pod mojim vodstvom, kamoli nešto više. :D

Avatar
PeakyBlinders
Postovi: 1143
Pridružen/a: 24 nov 2020, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeakyBlinders » 18 okt 2021, 18:09

NajvecaRadosti je napisao/la:
18 okt 2021, 17:55
Sabanovic "nije ni za B tima" ????
Daj ba pa sta vi gledate....Sabanovic je nas najbolji igrac od pocetka sezone i daleko najspremniji....Joj boli koliko pojedinci ovdje veze nemaju...
Napisao sam jucer

I kad je neko konstantno odlican naci ce se neko kome ne valja iz razloga koji uopste nisu vezani za tog igraca.Nevjerovatno koliko se dobri igraci u nasem klubu omalozavaju a dizu se amateri iz drugi ekipa u ligi...

Mozete samo cucnuti Halidu!Jedan od rijetki koji se istinski bori od prve utakmice!
Šaban ima aferima od prije. Ako nam je on najbolji igrač onda nam i treba ovako, to da nemam pojma nek bude. Lik odigro 5 tekmi dobro i odma je klasa, lijevom ne zna izaći iz lifta. To ti bek? Ko Pidro desnom. Smiješni su bekovi. Gdje je Oremuš morao da pokriva njegovu poziciju prošle sezone. Brzinu sam mu vidio sinoč, gdje nije prodara imao. U Mladosti se fatali za glavu šta su doveli.
Ovo nisu igrači kakve očekujem. Mora puno bolje. Zamisli da treniraš cijeli život i samo jednom nogom znaš igrati, a na drugu se samo oslanjaš.
ORIGINAL 1987

NajvecaRadosti
Postovi: 6321
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 18 okt 2021, 18:29

PeakyBlinders je napisao/la:
18 okt 2021, 18:09
NajvecaRadosti je napisao/la:
18 okt 2021, 17:55
Sabanovic "nije ni za B tima" ????
Daj ba pa sta vi gledate....Sabanovic je nas najbolji igrac od pocetka sezone i daleko najspremniji....Joj boli koliko pojedinci ovdje veze nemaju...
Napisao sam jucer

I kad je neko konstantno odlican naci ce se neko kome ne valja iz razloga koji uopste nisu vezani za tog igraca.Nevjerovatno koliko se dobri igraci u nasem klubu omalozavaju a dizu se amateri iz drugi ekipa u ligi...

Mozete samo cucnuti Halidu!Jedan od rijetki koji se istinski bori od prve utakmice!
Šaban ima aferima od prije. Ako nam je on najbolji igrač onda nam i treba ovako, to da nemam pojma nek bude. Lik odigro 5 tekmi dobro i odma je klasa, lijevom ne zna izaći iz lifta. To ti bek? Ko Pidro desnom. Smiješni su bekovi. Gdje je Oremuš morao da pokriva njegovu poziciju prošle sezone. Brzinu sam mu vidio sinoč, gdje nije prodara imao. U Mladosti se fatali za glavu šta su doveli.
Ovo nisu igrači kakve očekujem. Mora puno bolje. Zamisli da treniraš cijeli život i samo jednom nogom znaš igrati, a na drugu se samo oslanjaš.
Ma sve si ti tacno napisao gore samo ovo smatram da nisi upravu,za sve ostalo napisano se slazem.Ali hajmo sad realno,da je on u bilo kojoj drugoj ekipi ovdje bi se dizao kao da je Zaneti.Njegova je pozicija desni bek,znaci lijeva noga prakticno i nije mu potrebna toliko,sad sto je nama krivo sto nemamo lijevog beka i sto od njega hoce neki da se odjednom pretvori u Marcela to je nesto drugo.U toj istoj Mladosti,Belmin je bio 3.golman,jasno ti odma koliki su dole znalci.Jbg brt,mora bolje ovo.Bilo bi ekstra da nam je ovo najveci problem jel Sabanovic dobar ili ne.Nevjerovatno koliko nam je realizacija vec duze vremena losa.Pa mi nismo skoro pola godine nikome zabili vise od 2 gola...Kad treba platiti pisljivi 50k za obestecenje problem,dovedes poslije nekog polovnjaka i fatas se za glavu..
Zadnja izmjena: NajvecaRadosti, dana/u 18 okt 2021, 18:35, ukupno mijenjano 2 puta.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

izdzezveubrazil
Postovi: 2356
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la izdzezveubrazil » 18 okt 2021, 18:33

Šabanović je ove sezone odličan, samo nek nastavi i izrast će u jednog od dva-tri najbolja beka lige.

Od svih problema koje imamo u ekipi, on nam je jedno osmi po prioritetu. Dakle, Šaban, Lazić, Dizdarević, Kapić, to su nam trenutno četiri najmanje brige u ekipi. Imamo sedam većih.

fks74
Postovi: 9254
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 18 okt 2021, 19:52

izdzezveubrazil je napisao/la:
18 okt 2021, 18:33
Šabanović je ove sezone odličan, samo nek nastavi i izrast će u jednog od dva-tri najbolja beka lige.

Od svih problema koje imamo u ekipi, on nam je jedno osmi po prioritetu. Dakle, Šaban, Lazić, Dizdarević, Kapić, to su nam trenutno četiri najmanje brige u ekipi. Imamo sedam većih.
Uz Šabanovića naš najbolji igrač je Kobiljar. Ostali katastrofa, posebno vezna linija. Protivnički igrači prelako dolaze do našeg gola.

spezial
Postovi: 3707
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 18 okt 2021, 20:01

NajvecaRadosti je napisao/la:
18 okt 2021, 17:55
Sabanovic "nije ni za B tima" ????
Daj ba pa sta vi gledate....Sabanovic je nas najbolji igrac od pocetka sezone i daleko najspremniji....Joj boli koliko pojedinci ovdje veze nemaju...
Napisao sam jucer

I kad je neko konstantno odlican naci ce se neko kome ne valja iz razloga koji uopste nisu vezani sa fudbalom.Nevjerovatno koliko se ovdje dobri igraci u nasem klubu omalozavaju a dizu se amateri iz drugi ekipa u ligi...

Mozete samo cucnuti Halidu!Jedan od rijetki koji se istinski bori od prve utakmice!
Strasno sta ljudi pisu, decko igra vrhunski ove sezone, da je ostatak ekipe na njegovom nivou fizicke spreme i posvecenosti, bili bismo prvi bez poraza.

Avatar
RekoSam
Postovi: 273
Pridružen/a: 10 okt 2021, 13:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la RekoSam » 18 okt 2021, 20:04

spezial je napisao/la:
18 okt 2021, 20:01
NajvecaRadosti je napisao/la:
18 okt 2021, 17:55
Sabanovic "nije ni za B tima" ????
Daj ba pa sta vi gledate....Sabanovic je nas najbolji igrac od pocetka sezone i daleko najspremniji....Joj boli koliko pojedinci ovdje veze nemaju...
Napisao sam jucer

I kad je neko konstantno odlican naci ce se neko kome ne valja iz razloga koji uopste nisu vezani sa fudbalom.Nevjerovatno koliko se ovdje dobri igraci u nasem klubu omalozavaju a dizu se amateri iz drugi ekipa u ligi...

Mozete samo cucnuti Halidu!Jedan od rijetki koji se istinski bori od prve utakmice!
Strasno sta ljudi pisu, decko igra vrhunski ove sezone, da je ostatak ekipe na njegovom nivou fizicke spreme i posvecenosti, bili bismo prvi bez poraza.
Tačno tako.
Prokleti da su Dragan Šolak, njegova fašistička "Junajted medija", kao i njihovi produkti sport klub, telemach, total tv, n1, nova bh/s/m i ostali❗

Historicar
Postovi: 5276
Pridružen/a: 03 sep 2011, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Historicar » 18 okt 2021, 20:34

VenamaHrabrih je napisao/la:
18 okt 2021, 17:53
Osim fizičke spreme, mi imamo problem sa prijemom i konrolom lopte i pasa. To se uči na treningu. Mogu razumjeti realne limitirajuće faktore sa kojima se Goran suočava, ali igrači moraju znati primiti poslati loptu. Svaki naš igrač mora makar 3x dohvatit balun. Da ne pričam o namještanju na pravu nogu. Lopta se dira max. 2x. Prvo kod prijema, drugo kod pasa ili šuta. Zbog loše spreme, svakom našem igraču treba osigurač i zato ne funkcioniše sistem sa 3 nazad.
Po trenutnom raspolaganju, nama najviše odgovara meni najmrža 4231. Tu se mogu kompenzovati neki nedostaci. Sve ostalo iziskuje puno trke, za šta mi realno nemamo snage.
Uzevši u obzir širinu terena pod BB, najbolje bi bilo nagurati što voše igrača u 2/3 terena, dakle 451 što je varijacija gorenavedene 4231 sa poduplanim bokovima, jer su nas na Loševu ubili sastrane.
Ne znam što se izbjegava da Fanimo ide lijevo. Uz njegovu osobinu da se vraća nazad, bio bi Pidri sasma dobra podrška. Desno Šabanović i Cmiljanić, naprijed Ahmo/Bagarić, Kobiljar 10-ka i Đokanović i Ramić. Mnogo sreće, trke i da Dizdarevoć ima svoj dan i mpžemo se nečemu dole nadat.
Dizdarević, Oremuš, Dupovac, Lazić, Šabanović, Đokanović, Ševelj, Bodul, Fanimo, Kobiljar i Bagarić.
Ovaj bi sastav izveo protiv Zrinjskog.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mig_Mig » 18 okt 2021, 20:41

GalileoGalilei je napisao/la:
18 okt 2021, 17:59
Mig_Mig je napisao/la:
18 okt 2021, 16:55
GalileoGalilei je napisao/la:
18 okt 2021, 15:03
Prva stvar, koju stalno ponavljam je ta da je uzrok loše spreme kod 95% igrača ove lige njihov individualni pristup prema istoj. Možeš imati tim najboljih kodicionih trenera, ako ti nemaš svjest i ne radiš na sebi, pišaj ti to.

Druga stvar, ima dosta do ovolikog isforsiranog rotiranja formacija od strane Sablića. Dobro je to primjetio @Osmadolazi. Ovi igrači i s nekom najosnovnijom formacijom jedva znaju šta i gdje gone, još kad ih rotiraš s formacijama s trojicom nazad, tek tad veze nemaju. To se vidjelo na derbiju, gdje čim malo izađemo naprijed, ostane ogromna rupa nazad, gdje ti se čini da nemamo veznih igrača, već samo napad i odbranu.

Mislim da nije toliko stvar spreme, koliko je do manjka kvaliteta. Tačno se vidi ta limitiranost, te uz Sablićeve ove neke zamisli i rokade, to dodatno dođe do izražaja.
Većina je pljuvala stručnjaka kakav je Jelešković, evo sada ste dobili potvrdu da ništa bolje nije s njegovim odlaskom, niti je čovjek nešto aman zaman kriv kako se predstavlja. Kad smo uzeli duplu krunu, spremio nas je tako da smo letili po terenu.

Biće ovo dosta mučno za gledati, barem do zimskog prijelaznog roka.
Evo ti jedan primjer. Jela stvarno vazi za vrhunskog u tom polju, ali recimo kad je Salcin dosao u Velez,prva tri treninga i to sa loptom imao je uzasne probleme, iznosili ga sa terena, jednom izgubio svijest, kaze on sam da nikad u Sarajevu to nije dozivi, a Dudic kaze da to nije ni blizu Maximuma. Mora se poraditi na tom polju.
Salčin bi se gubio i da odradi trening pod mojim vodstvom, kamoli nešto više. :D
Nije se gubio u Sarajevu,to je ono sto zabrinjava.
Max Allegri 300 💪💪💪

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: mnon46, tabba77 i 61 gost.