FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
142
53%
 
Ukupno glasova: 267

NajvecaRadosti
Postovi: 6308
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 05 dec 2021, 18:08

Benkara21 je napisao/la:
05 dec 2021, 18:01
Borusija Menhengladbah u 24.minuti gubi od Frajburga 0:5 hahahaha
0:6 :mrgreen:
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2087
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 05 dec 2021, 18:26

Ko prati Barcu, može s njima uporediti ovo naše trenutno stanje. Igrači fizički zapušteni, neizbalansirana ekipa, nemaju napadača, odbrana užasna, tek par pojedinaca na nivou.

Evo došao Xavi, bolja je malo situacija, ali i dalje ništa posebno. Tako će i biti dok ne naprave korjenite promjene u kadru. Možeš ti malo poboljšati jednog Minguezu, ali ako je on prosječan i ograničen, džaba ti 15 Xavija. Ako ti poboljšaš distribuciju lopte, i dođe ti mrljavi De Jong i ne zna zabiti s tri metra, džaba ti sve. Ako s njima uvježbavaš sedam dana osnovne elemente i onda oni isto naprave, onda ti to džaba.

E tako je i kod nas. Možeš ti Hebiboviću objašnjavati sve na svijetu, dupli pas, utrčavanje, pomjeranje linija, presing i ostalo, a on mutav u glavi, džaba ti je.

Možeš ti unaprijediti i napraviti nešto od jednog Rahmanovića, Tatara i takvih igrača, ovo sad je za sjesti i plakati

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2087
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 05 dec 2021, 18:33

f0rest1946 je napisao/la:
05 dec 2021, 18:00
GalileoGalilei je napisao/la:
05 dec 2021, 17:36
Evo da ostavimo po strani Sablića.. Može li mi neko objasniti kako imamo dobar kadar i materijal za nešto uraditi?

Koja su to tri dobra igrača, da kažeš da su strašni? Imaš Lazića u odbrani, koji nije ništa posebno. Pored njega, tu su Dupovac i Kurdić, koji su očajni, pogotovo ovaj drugi. Jedina svjetla tačka na stoperu je Trako. Oremuš tankosava, jučer preglup penal napravio. Pidro tankosava, počeo je dolaziti sebi, ali i dalje je to nula bodova. Ovu polusezonu što se tiče defanzive, najbolji je bio Šabanović, a to dovoljno govori, zato što Šabanu fudbalski intelekt nije jača strana.

Što se tiče vezne linije, isto jadno. Đokanović ni sjena onog igrača od ranije, užasan. Palić odron, mali Ramić veoma dobar. Kapić prosječan, Kobiljar puno zuji malo meda daje, Bodul na početku dobar, kasnije smetalo postao. Fanimo qarina. Hebibovića, Krstea i Varešanovića ne treba ni komentarisati.

U napadu jedino Cmiljanić je malo odskakao. Ahmetović je svoje završio, Bagarić ni blizu onog igrača iz Širokog.

Suma sumarum - Dizdarević, Trako, Šabanović, Ramić, Cmiljanić. Znači, pet igrača može dobiti prolaznu ocjenu za ovu polusezonu, znači PET.

Pa vas evo sad pitam, to je taj dobar igrački kadar jel? Ovo su sve odlični igrači, samo eto, ebe ih neznanje trenera? Previše škarta, previše prosječnih igrača u vidu Hebiba, Krstea i kompanije, od kojih se očekuje nešto. Dotični su nekad bili dobri za naše lige, sad ni to više nisu. Istina, bljesnuće oni jednom u deset utakmica i to je sve, a to klub kakav je FKS ne smije dozvoliti.
Ovdje je potrebna dobra čistka, znači ovaj prijelazni rok i na ljeto, da bi se sve ovo očistilo i stvorila dobra i balansirana ekipa. Mi nemamo krila, krila nemamo halooo.. Kanurić, Kurdić, Dupovac, Pidro, Velkoski, Hebib, Kobiljar, Varešanović, Palić, Ahmetović, Fanimo. Čitava jedna postava igrača kojih se mora riješiti.

Koliko god neko prebacivao sve na trenera, griješi. Što se mene tiče, za sat vremena neka se riješe Sablića. Ali, ko god misli da će sve svanuti i probeharati nakon njegovog odlaska, onda puknite sebi šamar. Užasna ekipa i nažalost, opet moramo jovo na novo.
Pa 99% ljudi pise da nam je los igracki kadar i svi cemo se složiti s tim ali da moze bolje naravno da moze, 6 mjeseci da ekipu ne pomjeris ni milimetar, ako ne ide sa 3 stopera sto budala forsira to, sto forsira toliko neke igrace, sto nije doveo bar krilo neko.

Sto ne da bar sansu mladim igracima, ko ce garantovati da ce biti bolje i ako dovedemo dobre igrace s ovim Amaterom na klupi???

Sramota za Sarajevo da ovako igramo negledljivo, mozak te zaboli ne zna se gdje smo gori u odbrani ili u napadu.

Eto Zeljo ima bolje igrace duplo od nas, borac, Leotar itd ma daj ba.

Mi za pocetak trebamo trenera a ne Amatera i naravno bar 7 novih igraca.
E to je druga stvar. To što ne pruži šansu Ramiću prije Palića, Cmiljaniću umjesto Ahmetovića itd. Isto tako, forsiranje formacije s trojicom nazad i konstatne rokade, to i ja zamjeram i to stoji.

Koji Željo? Igrali do prije tri kola gore nego mi, krenuli bolje prije 20 dana i sad nešto trebam da im se divim.

Evo daj novog trenera, da vidimo šta će učiniti s trenutnim igračima.

Tako se i Marinović pljuvao.. levat, ubleha, ne zna da priča, zamuckuje, usrrao se pored klupe, defanzivan trener, amater, smrad, četnik, ovakav, onakav. Sad Vinko opet dobar, nije do njega bilo, vrati nam se mili.
Ima Sablić grešaka, ali nije isključivo njegova krivica.

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3563
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 05 dec 2021, 18:49

GalileoGalilei je napisao/la:
05 dec 2021, 17:36
Evo da ostavimo po strani Sablića.. Može li mi neko objasniti kako imamo dobar kadar i materijal za nešto uraditi?

Koja su to tri dobra igrača, da kažeš da su strašni? Imaš Lazića u odbrani, koji nije ništa posebno. Pored njega, tu su Dupovac i Kurdić, koji su očajni, pogotovo ovaj drugi. Jedina svjetla tačka na stoperu je Trako. Oremuš tankosava, jučer preglup penal napravio. Pidro tankosava, počeo je dolaziti sebi, ali i dalje je to nula bodova. Ovu polusezonu što se tiče defanzive, najbolji je bio Šabanović, a to dovoljno govori, zato što Šabanu fudbalski intelekt nije jača strana.

Što se tiče vezne linije, isto jadno. Đokanović ni sjena onog igrača od ranije, užasan. Palić odron, mali Ramić veoma dobar. Kapić prosječan, Kobiljar puno zuji malo meda daje, Bodul na početku dobar, kasnije smetalo postao. Fanimo qarina. Hebibovića, Krstea i Varešanovića ne treba ni komentarisati.

U napadu jedino Cmiljanić je malo odskakao. Ahmetović je svoje završio, Bagarić ni blizu onog igrača iz Širokog.

Suma sumarum - Dizdarević, Trako, Šabanović, Ramić, Cmiljanić. Znači, pet igrača može dobiti prolaznu ocjenu za ovu polusezonu, znači PET.

Pa vas evo sad pitam, to je taj dobar igrački kadar jel? Ovo su sve odlični igrači, samo eto, ebe ih neznanje trenera? Previše škarta, previše prosječnih igrača u vidu Hebiba, Krstea i kompanije, od kojih se očekuje nešto. Dotični su nekad bili dobri za naše lige, sad ni to više nisu. Istina, bljesnuće oni jednom u deset utakmica i to je sve, a to klub kakav je FKS ne smije dozvoliti.
Ovdje je potrebna dobra čistka, znači ovaj prijelazni rok i na ljeto, da bi se sve ovo očistilo i stvorila dobra i balansirana ekipa. Mi nemamo krila, krila nemamo halooo.. Kanurić, Kurdić, Dupovac, Pidro, Velkoski, Hebib, Kobiljar, Varešanović, Palić, Ahmetović, Fanimo. Čitava jedna postava igrača kojih se mora riješiti.

Koliko god neko prebacivao sve na trenera, griješi. Što se mene tiče, za sat vremena neka se riješe Sablića. Ali, ko god misli da će sve svanuti i probeharati nakon njegovog odlaska, onda puknite sebi šamar. Užasna ekipa i nažalost, opet moramo jovo na novo.
Sve se slažem. Ali, sve.

Niti jedan trener ne bi izvukao boda više, čak bi i sa velikom većinom drugih trenera osvojio manje bodova od trenutnog učinka, jer bi igrali formaciju sa krilima, a nemaš ih. Nešto kao Marinović prije par mjeseci.

Rješavanjem Sablića samo ćeš iskopati sebi dublju jamu. Prvo što ćeš produžiti mandate svim igračima koje je Sablić otpisao (mislim na škart u ekipi), a onda će novi trener htjeti da sve isproba da bi iskristalisao gdje mu trebaju pojačanja i onda zakasniš na tržištu u februaru, dovedeš neki škart koji nije mogao nigdje i samo se vrtiš u krug. Druga stvar što ćeš otpustom Sablića smanjiti sebi i budžet bespotrebno. Njegov otpust ništa neće promjeniti, može samo na gore ići kao i prije par godina. Dok je Sarajevo mjenjalo trenere svakih 6 mjeseci, drugi su vjerovali u jednog i pravili rezultat. Dok je Sarajevo ostavilo na klupi trenera duže od godinu dana, došla je i dupla kruna.

Prošle polusezone na početku galama, vika na Marinovića što ne rotira, što ne traži rješenje neko, sada kad imaš trenera koji se ne libi rotirati, tražiti pravi sistem, to mu velika greška.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagor1987 » 05 dec 2021, 19:27

Ekipa je sastavljena ocajno. Imas od stranaca Sevelja,Oremusa,Cmiljanica,Krstu,Lazica i Fanima znaci samo jedan je dobar ali on ne igra. Hocemo da dovedemo nekog stranca a imas ih vec 6 u ekipi? Palic,Hebibovic,Varesanovic,Dupavac dodaj i Ahmu odma ti bude jasno da se bukvalno vise od pola ekipe moras rijesiti da bi nekoga doveo,jer neces imat sto igraca u ekipu. Bice ovo jedan dugotrajan proces jer bukvalno imamo 25 igraca koji niste ne doprinose.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23116
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 05 dec 2021, 19:48

Mene samo zanima posto govorite kao nista se nebi promjenilo kako to ostale ekipe proigrase kako zamjenise trenera,od Borca ,Sirokog pa do ovih davljenika Posusja pa i Radnika koji je dosta ozbiljniji kako ih preuze igrac/trener.Eto to su primjeri iz ove sezone iz nase lige,da ne govorim o ovom mrtvom Hajduku koji sa ovim Litvancem posta ozbiljna momcad,pa evo danas i Dinamo nabiše(njih spominjem posto je slican mentalitet našem)


Eto mozda nemamo najbolji igracki kadar lige,ali nemamo ni najgori vala,a ovo sto pruzamo na terenu je za 8/9 mjesta,cak vidim i ove davljenike koji puno smisljenije i hrabrije igraju od nas.Mi nismo naidigrali j.ebeni Ljubic sta dalje da pricamo,dali to nemamo ni kvalitetniji igracki kadar od njih?

Najbolje glavu zabiti u pijesak i traziti izgovore i govoriti bit ce bolje .

Mislio sam da su se sa Tinom Susicem ispucali svi moguci izgovori zbog njegovih losih igara(te pozicija,te stil igre,te saigraci da bi na kraju se ispostavilo da nije za k.urac)ali sa Sablicem i izgovorima smo cak i Tinu nadmasili a na kraju cemo doci na isto kao sa ovim kad se crta podvuce.
Zadnja izmjena: miky_hz, dana/u 05 dec 2021, 19:55, ukupno mijenjano 1 put.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9555
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 05 dec 2021, 19:55

miky_hz je napisao/la:
05 dec 2021, 16:07
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
05 dec 2021, 15:11
miky_hz je napisao/la:
05 dec 2021, 15:01


Pricam o RNK Splitu gdje je bio trener ne o Hajduku i drugom timu.

I ne nece biti bolje sa njim ,provlacis konstantno jedno te isto indirektno pa na kraju kazes nek ide ali u isto vrijeme ga podrzavas,il je crno il bijelo odluci se.
Moja greska onda.
Pa mislim da je svacija zelja da ode, e sad druga je stvar sto cemo tesko vidjeti taj scenarij.
Morat ce biti bolje pa makar na neki individualni kvalitet da se bodovi uzimaju.
Moju podršku je imao do jucer, poslije toga nema sanse
On nemoze ni od ovih igraca da izvuce 50% onoga sto mogu a kamoli sta vise,evo ja kazem da individualno niko bolje igrace u prelaznom roku nije dobio od Sablica ,ni jedan trener lige.Individualne kvalitete Bodula,Bagarica,Lazica,Kapica nije niko doveo ni blizu ove sezone.

I sta mi imamo od toga ako nema sistema,imamo da gledamo ko je gori od koga,jel se u ne postojanju sistema niko nemoze pronaci i svi lose izgledaju.

Preporucit cu da procitate izjavu od danas istina paralela je izmedju Zrinjskog i Zeljeznicara ali komotno mozete nas staviti u ovo sto se prica za Zeljeznicar jel je poenta ista i to je ono sto i ja hocu da kazem.Dzaba igraci i sve ako se nezna ko kosi ko vodu nosi.
"U Zrinjskom imaju sistem i sve te uvježbane akcije. Eto Bašić i Savić iz utakmice u utakmicu možeš vidjeti da ponavljaju neke stvari u igri i kada to radiš svaki meč postaješ sve bolji. Kod nas u Želji nije tako. Šta mi možemo reći da Željo igra? Dvije zaredom utakmice nismo igrali istu igru, koga god da staviš. Eto Zrinjski promijeni pet igrača u ekipi oni opet isto igraju. Prave te neke iste stvari u igri bez obzira ko igra, imaju uigran tim i trener radi na tome, posvećen je tome. Prepoznali su u klubu da ima taj neki sistem i zadržali su ga iako nisu otišli u Evropu . Kod nas u Želji da je bio čovjek sa ne znam kakvim sistemom ne bi ga zadržali da nismo izborili Evropu i to je razlika. Mi kao prepoznajemo ovog trenera kod nas Ivkovića i konstantno je tu, vodi Želju, mi napravimo neki 'bam', ali zato jer imamo publiku koja daje veću snagu svakom igraču, imaš neke igrače koji individualno mogu potezom riješiti meč i onda pobijedimo poneki meč. Ali, mi nemamo sistem u igri. Odigramo jedan dobar meč, pa drugi katastrofa i sve tako. Nisi vidio 4-5 akcija zaredom da liče jedna na drugu. Znam kako je igrati u ekipi po svom nahođenju kada imaš trenera da ti biraš gdje ćeš dodati loptu, a znam kako igrati u ekipi gdje imaš par šablona i na osnovu protivnika i po nahođenju trenera igraš i tu vidiš rezultat".

"Mi nemamo u Želji nikakav sistem igre koji je konstantan i koji vidiš na svakom meču da je neki uigran šablon. Onda moraš imat jednog Zebu ili Štilića. Dobro imamo Bekrića i desi nam se da nam taj čovjek donese 6-7 bodova ove polusezone po svom nahođenju jer je kvalitet da može po svom nahođenju to uraditi. Ali, može 6-7 bodova ne može nam sam Bekrić donijeti 40 bodova i to je razlika. U Zrinjskom imaš Bilbiju koji je vrhunski igrač i moj prijatelj. Ali je sistem igre napravljen na Bilbiju i sve grade oko njega. Prilagođen je sistem igre napadaču kojeg imaju. Mi smo tako svi bili prilagođeni Zebi i Adiloviću, ali zašto da ne budemo jer je to donosilo rezultat. Nama je bila zezancija unutar svlačionice i zezancija za Adilovića da ne zna ništa, da je drvo, pogodimo ga odbije se od njega u gol... Ali, ona se 22 puta odbila u gol od njega i ne možeš reći da to nije kvalitet. Adilović je zabio neke krucijalne golove i donio nam titulu protiv Slavije. Zabio gol ne bi ga sad Lewandowski zabio glavom onako. Nekad smo znali igrati mečeve da napamet centriram lopte da ne moram ni pogledati i navijačima nije jasno zašto to radim, ali ne znaju da smo na treningu pet dana to radili i na kraju prođe jedna lopta od njih sedam i neko zabije gol. Mene zanima sad samo da li to sad u Želji rade. Nikada nisam čuo da su oni nešto uigravali za naredni meč, analizirali protivnika i igrali na osnovu toga".
Moguće i da ne bi bilo bolje, argumenti su dobri i ima smisla sta pricas, a dobro je i ovo poredjenje Stanica. Iskreno, tu su Kepcija, Ismir i nova uprava, sigurno ce razgovarati, pa ce oni najbolje znati kako i sta. Ti ljudi su tek dosli u klub, valjda je i njima u cilju da se dobro pokazu, evo prilike da vidimo kako se snalaze. Hocemo i ovima dati epitet najbolje uprave poslije rata, ili cemo ih tjerati nakon godinu dana.
Ma da trebali bi mi prvo direktora rijesiti, pa onda dalje vidjeti.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 05 dec 2021, 20:14

NajvecaRadosti je napisao/la:
05 dec 2021, 18:08
Benkara21 je napisao/la:
05 dec 2021, 18:01
Borusija Menhengladbah u 24.minuti gubi od Frajburga 0:5 hahahaha
0:6 :mrgreen:
Stigla ih kletva pitara :kafa:
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 05 dec 2021, 20:24

Helikopter je napisao/la:
05 dec 2021, 19:23
Mirvic zvao Ibrakovica!
Ako je istina, moze :bih:

Tatamata1946
Postovi: 1633
Pridružen/a: 09 dec 2019, 11:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tatamata1946 » 05 dec 2021, 20:34

Ceka nas teska borba za evropu. Mozemo kukati, biti negativni i prespavati proljece a mozemo se i svi angazovati da budemo bolji i da svi zajedno na kraju budemo koliko toliko zadovoljni

Benkara21
Postovi: 3569
Pridružen/a: 01 avg 2015, 14:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Benkara21 » 05 dec 2021, 20:54

slika

Malo se poigrao, uz malo novca.
Yugoslavia: ★★
Bosnia&Herzegovina League: ★★★★★
Bosnia&Herzegovina Cup: ★★★★★★★
Super Cup: ★
18.05.2019. 🏆

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 05 dec 2021, 21:07

Benkara21 je napisao/la:
05 dec 2021, 20:54
slika

Malo se poigrao, uz malo novca.
Kad bi doveli samo Skuletica i Malbasica ekipa bi bila skroz druga.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3563
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 05 dec 2021, 21:41

miky_hz je napisao/la:
05 dec 2021, 19:48
Mene samo zanima posto govorite kao nista se nebi promjenilo kako to ostale ekipe proigrase kako zamjenise trenera,od Borca ,Sirokog pa do ovih davljenika Posusja pa i Radnika koji je dosta ozbiljniji kako ih preuze igrac/trener.Eto to su primjeri iz ove sezone iz nase lige,da ne govorim o ovom mrtvom Hajduku koji sa ovim Litvancem posta ozbiljna momcad,pa evo danas i Dinamo nabiše(njih spominjem posto je slican mentalitet našem)


Eto mozda nemamo najbolji igracki kadar lige,ali nemamo ni najgori vala,a ovo sto pruzamo na terenu je za 8/9 mjesta,cak vidim i ove davljenike koji puno smisljenije i hrabrije igraju od nas.Mi nismo naidigrali j.ebeni Ljubic sta dalje da pricamo,dali to nemamo ni kvalitetniji igracki kadar od njih?

Najbolje glavu zabiti u pijesak i traziti izgovore i govoriti bit ce bolje .

Mislio sam da su se sa Tinom Susicem ispucali svi moguci izgovori zbog njegovih losih igara(te pozicija,te stil igre,te saigraci da bi na kraju se ispostavilo da nije za k.urac)ali sa Sablicem i izgovorima smo cak i Tinu nadmasili a na kraju cemo doci na isto kao sa ovim kad se crta podvuce.
Dobit ćeš možda pozitivan šok koji će trajati mjesec dana i onda vraćaj se na staro. Znaći ništa, ni Borac nije ništa dobio, dolaskom Kize, pa kad su to skontali, daj Miljanovića, koji odmah pravi rez i uvodi nova pravila u ekipu i kreće sa čišćenjem kadra, Uzelac, Čosić itd i malo više iskorištavaju prednost sudija nego na početku sezone i to je to.

Široki nije imao sreće na početku, ista igra, sve isto. Nešto je sitno poboljšao Ivanković u odnosu na vrijeme sa Karačićem, ali ništa toliko veliko. Plus su se kasnije i pojačali, nakon odlaska Karačića došli su Mujan, Blagaić i Ćavar koji su se odmah nametnuli i postali najbitniji igrači na terenu.

Posušje isto tako, u sezonu ulaze sa većinski prvoligaškom ekipo i tvrd orah svima odmah, ali zbog neiskustva igranja u PL nema rezultata (bilo je iskusnih igrača, ali oni su bili u godinama, preko 35, nisu donosili prevagu), nakon što je Balajić došao i Posušje je dovelo nekoliko igrača, Milanović, Horić, Miletić, dakle dobili na kvaliteti. A i Stipe nije napravio neki veliki rezultat, ostali su i dalje samo tvrd orah, otkinu koji bod kući kad igraju i to je to.

Eh Radnik je već druga priča, njima da je bilo koji drugi trener došao napravio bi pomak. Pa trener im je Vlado Jagodić bio, još mlad igrački kadar. Dakle, normalno da će smjenom Jagodića kod njih biti bolje. Pogotvo jer su postavili čovjeka koji poznaje situaciju u igračkom kadru i situaciju u klubu, pa je klimatizacija svedena na minimum.

Imamo jako jako neizbalansiran igrački kadar i poprilično nekvalitetan igrački kadar za standarde koje traže navijači Sarajeva i koje Sarajevo zaslužuje. Rekao bih sigurno da je igrački kadar za neko 4-5 mjesto, cjelokupno. A u ofanzivnoj fazi dosta timova ima bolju selekciju napada i kvalitetniji napad.

Do Sablića je najmanje, njegova je greška što ne forsira Ševelja ispred Kurdića, Traku ispred Dupovca, što je vjerovao da stariji igrači mogu napraviti neku razliku, bljesnut u jednoj od 10 utakmica da, ali da nose ekipu to nikako. A nažalost, neko ko je prije njega krojio sastav računao je da su oni kostur ekipe.

Navodiš još primjere Hajduka. Pa taj Hajduk ima najkvalitetniju ekipu u posljednjih 10 godina, znači nikad nisu bili bliže kvaliteti Dinama nego sada. U ekipi imaju Livaju, Mlakara, Lovrencsicsa, Eleza, Krovinovića, pa to su sve igrači koji hladno mogu igrati u klubu iz liga petica. U tom Hajduku nema mjesta u prvih 11 za Kačaniklića, Mlakra na klupi većinom od kako je došao Valdas. Ne bih dalje pisao o Hajduku jer je nije mjesto za to. Ali, nikako ne možeš porediti moguću smjenu Sablića sa smjenom Jensa u Hajduku.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
f0rest1946
Postovi: 3245
Pridružen/a: 18 maj 2016, 15:11
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la f0rest1946 » 05 dec 2021, 21:46

Ovaj NisamInSajder koga god pohvali taj bude najgori ikad kod nas i bude otjeran, tako ce i sad biti.

Treba uprava tebe slusati sta govoris i samo kontra da pucaju i mi cemo biti na konju :D

Toliko Susica hvalio rekao bih yebo te Xavi a protjeran iz kluba a uskoro ce i sablic.


Svako je kriv samo im sablic nije yebo vas on i bolje nismo ni zasluzili vala.

Avatar
Aduka87
Postovi: 9167
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 05 dec 2021, 22:18

Bit ce ovo najzanimljivija pauza, zadnjih godina.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
miky_hz
Postovi: 23116
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 05 dec 2021, 22:29

NisamInSajder je napisao/la:
05 dec 2021, 21:41
miky_hz je napisao/la:
05 dec 2021, 19:48
Mene samo zanima posto govorite kao nista se nebi promjenilo kako to ostale ekipe proigrase kako zamjenise trenera,od Borca ,Sirokog pa do ovih davljenika Posusja pa i Radnika koji je dosta ozbiljniji kako ih preuze igrac/trener.Eto to su primjeri iz ove sezone iz nase lige,da ne govorim o ovom mrtvom Hajduku koji sa ovim Litvancem posta ozbiljna momcad,pa evo danas i Dinamo nabiše(njih spominjem posto je slican mentalitet našem)


Eto mozda nemamo najbolji igracki kadar lige,ali nemamo ni najgori vala,a ovo sto pruzamo na terenu je za 8/9 mjesta,cak vidim i ove davljenike koji puno smisljenije i hrabrije igraju od nas.Mi nismo naidigrali j.ebeni Ljubic sta dalje da pricamo,dali to nemamo ni kvalitetniji igracki kadar od njih?

Najbolje glavu zabiti u pijesak i traziti izgovore i govoriti bit ce bolje .

Mislio sam da su se sa Tinom Susicem ispucali svi moguci izgovori zbog njegovih losih igara(te pozicija,te stil igre,te saigraci da bi na kraju se ispostavilo da nije za k.urac)ali sa Sablicem i izgovorima smo cak i Tinu nadmasili a na kraju cemo doci na isto kao sa ovim kad se crta podvuce.
Dobit ćeš možda pozitivan šok koji će trajati mjesec dana i onda vraćaj se na staro. Znaći ništa, ni Borac nije ništa dobio, dolaskom Kize, pa kad su to skontali, daj Miljanovića, koji odmah pravi rez i uvodi nova pravila u ekipu i kreće sa čišćenjem kadra, Uzelac, Čosić itd i malo više iskorištavaju prednost sudija nego na početku sezone i to je to.

Široki nije imao sreće na početku, ista igra, sve isto. Nešto je sitno poboljšao Ivanković u odnosu na vrijeme sa Karačićem, ali ništa toliko veliko. Plus su se kasnije i pojačali, nakon odlaska Karačića došli su Mujan, Blagaić i Ćavar koji su se odmah nametnuli i postali najbitniji igrači na terenu.

Posušje isto tako, u sezonu ulaze sa većinski prvoligaškom ekipo i tvrd orah svima odmah, ali zbog neiskustva igranja u PL nema rezultata (bilo je iskusnih igrača, ali oni su bili u godinama, preko 35, nisu donosili prevagu), nakon što je Balajić došao i Posušje je dovelo nekoliko igrača, Milanović, Horić, Miletić, dakle dobili na kvaliteti. A i Stipe nije napravio neki veliki rezultat, ostali su i dalje samo tvrd orah, otkinu koji bod kući kad igraju i to je to.

Eh Radnik je već druga priča, njima da je bilo koji drugi trener došao napravio bi pomak. Pa trener im je Vlado Jagodić bio, još mlad igrački kadar. Dakle, normalno da će smjenom Jagodića kod njih biti bolje. Pogotvo jer su postavili čovjeka koji poznaje situaciju u igračkom kadru i situaciju u klubu, pa je klimatizacija svedena na minimum.

Imamo jako jako neizbalansiran igrački kadar i poprilično nekvalitetan igrački kadar za standarde koje traže navijači Sarajeva i koje Sarajevo zaslužuje. Rekao bih sigurno da je igrački kadar za neko 4-5 mjesto, cjelokupno. A u ofanzivnoj fazi dosta timova ima bolju selekciju napada i kvalitetniji napad.

Do Sablića je najmanje, njegova je greška što ne forsira Ševelja ispred Kurdića, Traku ispred Dupovca, što je vjerovao da stariji igrači mogu napraviti neku razliku, bljesnut u jednoj od 10 utakmica da, ali da nose ekipu to nikako. A nažalost, neko ko je prije njega krojio sastav računao je da su oni kostur ekipe.

Navodiš još primjere Hajduka. Pa taj Hajduk ima najkvalitetniju ekipu u posljednjih 10 godina, znači nikad nisu bili bliže kvaliteti Dinama nego sada. U ekipi imaju Livaju, Mlakara, Lovrencsicsa, Eleza, Krovinovića, pa to su sve igrači koji hladno mogu igrati u klubu iz liga petica. U tom Hajduku nema mjesta u prvih 11 za Kačaniklića, Mlakra na klupi većinom od kako je došao Valdas. Ne bih dalje pisao o Hajduku jer je nije mjesto za to. Ali, nikako ne možeš porediti moguću smjenu Sablića sa smjenom Jensa u Hajduku.
Nepotrebno mi duzis kad se na kraju svede sve na isto,trener ne izvlaci maximum od igraca,eto sam govoris za Hajduk ima najkvaltetniju ekipu zadnjih 10 godina,pa sad pod ovim trenerom igraju kvalitetno a sto pod prethodnim nisu igrali tako kvalitetno,eto isti su igraci.Ja ne trazim puno,kazem trazim trenera koji ce izvuci maximum od igraca,ustvari ovdje ni to nije bitno,pricamo o ligi gdje je bitno samo da motivises igrace i ti si u vrhu tabele.Kako to da smo derbi odigrali toliko dobro a ostale nismo,evo ja cu ti reci zato sto je Mirvic dosao,tako i tako premija tolika i tolika hvala prijatno,mi izadjemo na teren odigramo mozda ne savrsenu utakmicu ali dosta dobru.Dakle motiv,trener ih nezna motivisati,jel moram da pricam mimo terena sta se desava,koliko isti pokriva igrace u svemu losem sto rade,necu da ulazim u te stvari ali da pokriva ih ,jel im cuva guzice nece da mu ekipa okrene ledja i na taj nacin.Ne napredujemo,mlade igrace je gurao do trenutka kad nije imao koga,cim smo se skuckali sa registracijama i parama Trako cao,Ramic cao,bilo bi cao i malom Belminu ali tu nema niko "normalan" pa mali brani.Mogu do sutra vaziti i pisati mu loše stvari,sto mimo terena ali pokusavam da se drzim ovih na terenu ,i neznam u kojem smislu je to gore.

I izvini drug ali ti si i za Tinu Susica pisao kilometarske izgovore i trazio razno razne izgovore pa vidimo u kojem smjeru je to otisao,i dokle isti dogura i poslije Sarajeva i dokle Sarajevo dogura sa njim.Sad otprilike nesto slicno radis,branis neodbranivo.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4473
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MaroonBjelave » 05 dec 2021, 22:36

Benkara21 je napisao/la:
05 dec 2021, 20:54
slika

Malo se poigrao, uz malo novca.
Jel možemo nastaviti uz ovaj sastav s onom igrom izbaci uljeza? :D
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5811
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 05 dec 2021, 22:43

Mirvic treba da pokaze sad znanje i novac.. BUDZET

Celik **** je upo u dug od 9 m, kad su pocele tuzbe da stizu od neki igraca koji nisu bili za vrbanjuau i igrali po 6 mjeseci u celiku vidis da se i u malim ekipama trose velki novci.. po 65 k km dug sloboda isto 30-40 k km ispod prisjecan igrac…takvi igraci sa takvim primanjima zapinju 200% protiv SARAJEVA upravo da bi se dokazali i jer znaju dolaskom u SARAJEVO PLATA IDE U NEBESA I TESKO IH JE POBJEDIT

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3563
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 05 dec 2021, 23:13

miky_hz je napisao/la:
05 dec 2021, 22:29
NisamInSajder je napisao/la:
05 dec 2021, 21:41
miky_hz je napisao/la:
05 dec 2021, 19:48
Mene samo zanima posto govorite kao nista se nebi promjenilo kako to ostale ekipe proigrase kako zamjenise trenera,od Borca ,Sirokog pa do ovih davljenika Posusja pa i Radnika koji je dosta ozbiljniji kako ih preuze igrac/trener.Eto to su primjeri iz ove sezone iz nase lige,da ne govorim o ovom mrtvom Hajduku koji sa ovim Litvancem posta ozbiljna momcad,pa evo danas i Dinamo nabiše(njih spominjem posto je slican mentalitet našem)


Eto mozda nemamo najbolji igracki kadar lige,ali nemamo ni najgori vala,a ovo sto pruzamo na terenu je za 8/9 mjesta,cak vidim i ove davljenike koji puno smisljenije i hrabrije igraju od nas.Mi nismo naidigrali j.ebeni Ljubic sta dalje da pricamo,dali to nemamo ni kvalitetniji igracki kadar od njih?

Najbolje glavu zabiti u pijesak i traziti izgovore i govoriti bit ce bolje .

Mislio sam da su se sa Tinom Susicem ispucali svi moguci izgovori zbog njegovih losih igara(te pozicija,te stil igre,te saigraci da bi na kraju se ispostavilo da nije za k.urac)ali sa Sablicem i izgovorima smo cak i Tinu nadmasili a na kraju cemo doci na isto kao sa ovim kad se crta podvuce.
Dobit ćeš možda pozitivan šok koji će trajati mjesec dana i onda vraćaj se na staro. Znaći ništa, ni Borac nije ništa dobio, dolaskom Kize, pa kad su to skontali, daj Miljanovića, koji odmah pravi rez i uvodi nova pravila u ekipu i kreće sa čišćenjem kadra, Uzelac, Čosić itd i malo više iskorištavaju prednost sudija nego na početku sezone i to je to.

Široki nije imao sreće na početku, ista igra, sve isto. Nešto je sitno poboljšao Ivanković u odnosu na vrijeme sa Karačićem, ali ništa toliko veliko. Plus su se kasnije i pojačali, nakon odlaska Karačića došli su Mujan, Blagaić i Ćavar koji su se odmah nametnuli i postali najbitniji igrači na terenu.

Posušje isto tako, u sezonu ulaze sa većinski prvoligaškom ekipo i tvrd orah svima odmah, ali zbog neiskustva igranja u PL nema rezultata (bilo je iskusnih igrača, ali oni su bili u godinama, preko 35, nisu donosili prevagu), nakon što je Balajić došao i Posušje je dovelo nekoliko igrača, Milanović, Horić, Miletić, dakle dobili na kvaliteti. A i Stipe nije napravio neki veliki rezultat, ostali su i dalje samo tvrd orah, otkinu koji bod kući kad igraju i to je to.

Eh Radnik je već druga priča, njima da je bilo koji drugi trener došao napravio bi pomak. Pa trener im je Vlado Jagodić bio, još mlad igrački kadar. Dakle, normalno da će smjenom Jagodića kod njih biti bolje. Pogotvo jer su postavili čovjeka koji poznaje situaciju u igračkom kadru i situaciju u klubu, pa je klimatizacija svedena na minimum.

Imamo jako jako neizbalansiran igrački kadar i poprilično nekvalitetan igrački kadar za standarde koje traže navijači Sarajeva i koje Sarajevo zaslužuje. Rekao bih sigurno da je igrački kadar za neko 4-5 mjesto, cjelokupno. A u ofanzivnoj fazi dosta timova ima bolju selekciju napada i kvalitetniji napad.

Do Sablića je najmanje, njegova je greška što ne forsira Ševelja ispred Kurdića, Traku ispred Dupovca, što je vjerovao da stariji igrači mogu napraviti neku razliku, bljesnut u jednoj od 10 utakmica da, ali da nose ekipu to nikako. A nažalost, neko ko je prije njega krojio sastav računao je da su oni kostur ekipe.

Navodiš još primjere Hajduka. Pa taj Hajduk ima najkvalitetniju ekipu u posljednjih 10 godina, znači nikad nisu bili bliže kvaliteti Dinama nego sada. U ekipi imaju Livaju, Mlakara, Lovrencsicsa, Eleza, Krovinovića, pa to su sve igrači koji hladno mogu igrati u klubu iz liga petica. U tom Hajduku nema mjesta u prvih 11 za Kačaniklića, Mlakra na klupi većinom od kako je došao Valdas. Ne bih dalje pisao o Hajduku jer je nije mjesto za to. Ali, nikako ne možeš porediti moguću smjenu Sablića sa smjenom Jensa u Hajduku.
Nepotrebno mi duzis kad se na kraju svede sve na isto,trener ne izvlaci maximum od igraca,eto sam govoris za Hajduk ima najkvaltetniju ekipu zadnjih 10 godina,pa sad pod ovim trenerom igraju kvalitetno a sto pod prethodnim nisu igrali tako kvalitetno,eto isti su igraci.Ja ne trazim puno,kazem trazim trenera koji ce izvuci maximum od igraca,ustvari ovdje ni to nije bitno,pricamo o ligi gdje je bitno samo da motivises igrace i ti si u vrhu tabele.Kako to da smo derbi odigrali toliko dobro a ostale nismo,evo ja cu ti reci zato sto je Mirvic dosao,tako i tako premija tolika i tolika hvala prijatno,mi izadjemo na teren odigramo mozda ne savrsenu utakmicu ali dosta dobru.Dakle motiv,trener ih nezna motivisati,jel moram da pricam mimo terena sta se desava,koliko isti pokriva igrace u svemu losem sto rade,necu da ulazim u te stvari ali da pokriva ih ,jel im cuva guzice nece da mu ekipa okrene ledja i na taj nacin.Ne napredujemo,mlade igrace je gurao do trenutka kad nije imao koga,cim smo se skuckali sa registracijama i parama Trako cao,Ramic cao,bilo bi cao i malom Belminu ali tu nema niko "normalan" pa mali brani.Mogu do sutra vaziti i pisati mu loše stvari,sto mimo terena ali pokusavam da se drzim ovih na terenu ,i neznam u kojem smislu je to gore.

I izvini drug ali ti si i za Tinu Susica pisao kilometarske izgovore i trazio razno razne izgovore pa vidimo u kojem smjeru je to otisao,i dokle isti dogura i poslije Sarajeva i dokle Sarajevo dogura sa njim.Sad otprilike nesto slicno radis,branis neodbranivo.
Pa ovo ti je maksimum ove ekipe Sarajeva, stavi na papir kvalitet ekipe i ostalih ekipa i vidjet ćeš da je maksimum. Što i govorim. Ponovo pročitaj moj post i vidjet ćeš da sam napisao da se ne može porediti otkaz Sablića i otkaz Jensa. Jens nije u potpunosti nametnuo svoj sistem, igre su bili tople-hladne i vjerovatno bi sve bilo bolje i bolje, ali Hajduk nema vremena za čekanje, tačnije Lukša nema vremena za čekanje. Dakle, da Dambrauskas nije dobio otkaz u Ludogoretsu i nije bio slobodan, Jens bi vjerovatno još uvijek radio u Hajduku. Jednostavno Niki i Lukši se otvorila brža i lakša opcija za rezultat i reagovali su.

I griješiš, utakmica sa Željom rezultatski jeste najbolja, jer si pobjedio 2:0, ali igra, ne, praktično ista utakmica kao jučer. Loš početak Sarajeva, odbrana griješila, Željo imao dvije šanse koje nisu realizirali, a to jučer Velež jeste. I onda se Sarajevo probudilo, protiv Želje, Ahmetović pogodio nakon Oremuševog ubačaja, a recimo jučer Bagarić stativu. Kasnije u drugom Bodul zabio slobodnjak i tim golom Željo pao. Dakle, prema igri jako jako slična utakmica. Recimo, bolju igru si imao u Širokom, gdje si vladao terenom dok Bodul nije dobio crveni i tako dao Širokom prednost, a ovi to iskoristili, da nije bilo crvenog imao bi 3 boda iz te utakmice. Osim Zrinjskog niko nije nadigrao toliko Sarajeva, ali ni Sarajevo nije moglo iskreirati više od dvije šanse po utakmici, jer nema takvih igrača pogotvo u veznom redu. Bodul je radio nešto u prva 2-3 kola i kasnije stao, krenuo više da pravi problema našoj ekipi, nego protivnicima.

Neka Sablić ode sutra, ali neće ništa biti bolje niti igra niti rezultati. Kao što nije bilo bolje ni kad je otišao Marinović. Samo ćemo se vrtiti u krug, mijenjati trenere i trošiti pare na njihove smjene, a isti igrači neka igraju.

Što se tiče Sušića, fulana investicija, svi očekivali bruku golova i asistencija, a realno on to nije mogao donijeti, kad je na priodnoj poziciji mogao ti je donijeti siguran prenos lopet i čuvanje posjeda lopte, što je i radio. A više nije mogao zbog njegove fizičke spreme što sam i govorio kad je otišao. A i Sarajevo nije nešto proigralo njegovim odlaskom.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 05 dec 2021, 23:18

Aduka87 je napisao/la:
05 dec 2021, 22:18
Bit ce ovo najzanimljivija pauza, zadnjih godina.
Nama pitarima prekratka :mrgreen:
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: avanti003, Benhur77, skoJaa i 41 gost.