FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
FCUM
Postovi: 7054
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FCUM » 01 feb 2023, 10:48

Prodati najboljeg igraca, kapitena, na sred sezone i to za pisljave pare. To samo moze nasa nesposobna uprava
Zadnja izmjena: FCUM, dana/u 01 feb 2023, 10:48, ukupno mijenjano 1 put.
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4474
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MaroonBjelave » 01 feb 2023, 10:48

Isco je bez kluba. Ayla, reaguj.
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8161
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 01 feb 2023, 10:52

MortemHz je napisao/la:
01 feb 2023, 10:37
Stroj1946 je napisao/la:
01 feb 2023, 10:12
Turska je upitanju a ne neka zapadnoevropska liga gdje može napredovati. Ko ide u Tursku 99% neće otići u jače evropske lige. Koliko je naših otišlo zadnjih par godina, niko se nije prodo vani iz Turske, svi su još tamo.
Nismo u EU, slaba liga i nismo igrali Europu. Svi bi mi voljeli da on ode u Genk ili nešto slično ali trenutno to nije moguće ako se nešto drastično ne promijeni što se tiče ranka lige i naših rezultata.
Nema to veze. Problem je što nemamo ljude/menadžere koji znaju prodati igrače te lige. Nemamo konekcije u jače lige.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5223
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 01 feb 2023, 10:59

Nemam nista protiv prodaje Djokanovica. Mi na ljeto necemo bit prvaci i necemo uzet kup, tesko da cemo i Evropu izborit, a on ce bit pola godine stariji. A nije sad da toliko ne mozemo bez njega.
Al brine me to sto se ovom prodajom doslovno nastimala sigurna prva postava i jos plus kapitenska traka Dalu. Zamisli Dal ti kapiten ovakvim igracima, a Avramovski mu grije klupu. Strasno.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 01 feb 2023, 11:00

Dizdarević/Šahinović i Dal u prvoj sad moraju biti?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la michplatini » 01 feb 2023, 11:03

Stroj1946 je napisao/la:
01 feb 2023, 10:52
MortemHz je napisao/la:
01 feb 2023, 10:37
Stroj1946 je napisao/la:
01 feb 2023, 10:12
Turska je upitanju a ne neka zapadnoevropska liga gdje može napredovati. Ko ide u Tursku 99% neće otići u jače evropske lige. Koliko je naših otišlo zadnjih par godina, niko se nije prodo vani iz Turske, svi su još tamo.
Nismo u EU, slaba liga i nismo igrali Europu. Svi bi mi voljeli da on ode u Genk ili nešto slično ali trenutno to nije moguće ako se nešto drastično ne promijeni što se tiče ranka lige i naših rezultata.
Nema to veze. Problem je što nemamo ljude/menadžere koji znaju prodati igrače te lige. Nemamo konekcije u jače lige.
Zato ti se i pojavljuje Turska,on je imao koliko znam ozbiljnije menadžere prethodnih godina( Glušćeviće i Kodru) i od tada je ta priča zapadna Evropa( Belgija,Španija ,Portugal) al očigledno da su svi digli ruke od njega kad ga sad prodaje direktorica (najveća je glupost da igrača prodaje klub,igrača prodaju agenti koji donose klubu ponude za igrača,a tek onda klub dogovara uslove između klubova).On je očigledno izgubio na cijeni u fudbalski ozbiljnim okvirima i sad se svelo da ga nude po Turskoj za 200-300 hiljada,nažalost,loš primjer i za klub u smislu budućih transfera mlađih igrača.

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 3978
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 01 feb 2023, 11:05

spezial je napisao/la:
01 feb 2023, 10:07
Klasika pod Mirvicevom vladavinom je ovo. Besmisleno prodavanje kicme ekipe bez ikakvog plana i strategije jer se ukazala prilika da se uzme smijesna cifra. I opet na kraju sezone kuknjava kad se ne dovede adekvatna zamjena i ne udjes u evropu, pa izgubis triput vise...

Sve sto su uradili u ovom transfer roku ce posrat ako andreja prodaju za male pare. Dovest ce se neka izraubovana ubleha iz hrvatske koja ce na ljeto raskinut ugovor :thumbdown: stopera svakako i nemamo, tako da novo primanje po 5 komada je u najavi ocito
Uz duzno postovanje ka Andreju, njegovim zaslugama i sposobnostima vjerujem da se nece osjetiti njegov izostanak
- 1 9 4 6 -

Pitaristok
Postovi: 1713
Pridružen/a: 23 jun 2015, 16:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitaristok » 01 feb 2023, 11:08

H8Z7 je napisao/la:
31 jan 2023, 22:02
SviUNapad1jeAFH je napisao/la:
31 jan 2023, 21:03
H8Z7 je napisao/la:
31 jan 2023, 20:39
Citirat ću jednog lika sa fb koji toliko opisiva naš mentalitet da se pojedinci pronađu uvrijeđeni te svoju reakciju ispoljavaju komentarom kome je ovo smiješno?

Ovo je bio samo uvod na temu mladih igrača u prvom timu.

Citat:
Cristiano Ronaldo kao 21-godišnjak: 36 pogodaka.

Lionel Messi kao 21-godišnjak: 51 pogodak.

Erling Haaland kao 21-godišnjak: 126 pogodaka.

A kod nas kao 21-godišnjak igra u Kantonalnoj ligi i kažu veliki talenat, razvija se još.
Kada se čovjek zamisili nakon što se nasmije shvati koliko je ovo istinito i koliko mi kasnimo za ostakom svijeta po pitanju mladih igrača.
Evo jedan video o tome kako je skoro pa dječak došao u prvi tim Dinama iz Zagreba Nakon što pogledata ovaj shorts saznajete da za prepoznavanje mladih igrača treba neko stručan, koje osoba popunjavaju pozicije rada sa mladim igračima kod nas? Što je najvažnije koliko su te osobe adekvatne za takve pozicije?

Sada ide nepopularno poređenje, konkretno nepopularan post o poređenju naših klinaca i klinaca iz europskih klubova.

-Gavi 18 godina jedan od nosilaca igre Barcelone i jedan od važnijih igrača reprezentacije Španije.

-Bellingham 19 godina jedan od ključnih igrača Borusije iz Dortmunda, jedan od reprezentativaca Engleske koji skoro svaku utakmicu počinje od prve minute.

-Musiala 19 godina, jedan od superstarova Bayerna iz Minhena i reprezentacija Njemačke.

Sad se vraćam na ovaj citat: "A kod nas kao 21-godišnjak igra u Kantonalnoj ligi i kažu veliki talenat, razvija se još".

Klub kojem igrači koji su ponikli u akademiji dobivaju šansu tek sa 19-20 godina nema pravo da govori cilj kluba je afirmacija akademaca, godinama unazad to slušamo, postalo je rutina svake uprave i trenera kod nas je to već floskula.

Da ne ispadne sve tako crno pozdravljam ovoliko broj akademaca na pripremama, međutim sve dok nam utakmicu ne startaju minimalno četiri akademca mi smo nula.
Kod nas najveci problem infrastruktura i korupcija. Da je igrac Messi ne moze se pokazat na livadama gdje je jedino moguce nabijanje lopte. S druge strane imas svakog roditelja koji hoce da mu dijete postane fudbaler pa daje pare kome stigne, a to moze samo kod nas proci dijete se odmah izgubi cim dodje u iole ozbiljan klub. I slag na tortu nestrucni ljudi koji vode omladinske selekcije a Boga mi i seniorske timove. Nama je sportski direktor osoba koja zna samo za Ronalda Nazaria i navija za Zelju pored svih strucnih ljudi i legendi kluba i reprezentacije mi dovedemo takvu osobu da se pita o onome sta se desava na terenu. Apsurdistan. :bih:
Ne mogu se nikako složiti sa tvojim mišljenjem. Pogledaj samo npr. Modrića, Mandžukića, Džeku, Vidića i dr. Svi nabrojani su krenuli sa naših balkanski kaljuža i napravili odlične karijere. Zašto? Ima li su jasan cilj znali su praviti korak po korak i došli na world class nivo. Znači znali su kako se postaje šampion koje korake moraš raditi i imati strpljenja. Oni su jasan primjer kako se postaje šampion, ako želiš upropastiti karijeru radi onako kako je radio Nedim Hadžić. Pusti roditelje pusti sve, poslušaj njihove sugestije ali procjeni šta je najbolje za tebe. Hoćeš biti prvak evo lupam ideš iz Sarajeva sa 20 godina imaš par ponuda izaberi Holandiju, Poljsku ili neki klub iz sredine Bundeslige provedi tu cca 2 godine pa idi dalje.
Ne bih ja reko da je do samo terena il strucnjaka il roditelja. Prvo bih reko, a godine i cinjenica koliko talenata imamo iza nas govore da je tako, da mi, BiH, ustvar i nemamo neki veci broj talenata vec da je su ti talenti veoma mali.
Jedan il dva vrhunska talenta na 10godina da imamo. To bi se povecalo na 10 sa jacom infra i strucnjacima. Moje misljenje. Htjeli priznati il ne nismo mi neka fudbalska nacija. Sve cinjenice tako govore, repka, sve kategorije, ti je pokazatelj.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5223
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 01 feb 2023, 11:10

MortemHz je napisao/la:
01 feb 2023, 11:00
Dizdarević/Šahinović i Dal u prvoj sad moraju biti?
Tako je, s tim da jedan mora najmanje 45 min a drugi cijelu utakmicu. Tako da Dalara ima sigurno poluvrijeme svaku tekmu...
Ili on ili Trako/Mulalic, al buduci da na njihovim pozicijama imamo druge opcije a Dalov stari je trener...
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 01 feb 2023, 11:13

Lobudaraczapamcenje je napisao/la:
01 feb 2023, 11:05
spezial je napisao/la:
01 feb 2023, 10:07
Klasika pod Mirvicevom vladavinom je ovo. Besmisleno prodavanje kicme ekipe bez ikakvog plana i strategije jer se ukazala prilika da se uzme smijesna cifra. I opet na kraju sezone kuknjava kad se ne dovede adekvatna zamjena i ne udjes u evropu, pa izgubis triput vise...

Sve sto su uradili u ovom transfer roku ce posrat ako andreja prodaju za male pare. Dovest ce se neka izraubovana ubleha iz hrvatske koja ce na ljeto raskinut ugovor :thumbdown: stopera svakako i nemamo, tako da novo primanje po 5 komada je u najavi ocito
Uz duzno postovanje ka Andreju, njegovim zaslugama i sposobnostima vjerujem da se nece osjetiti njegov izostanak
Mozes malo to sa fudbalske strane objasniti,evo recimo tom odlukom je sigurno da ce Dal igrati prije Avramovskog,dali se po tebi osjeti razlika igranja kada igra Dal a kada Avramovski?

Druga opcija je da ce Trako biti udarni stoper pored Crnogorca.Treca opcija da Mulalic igra prije Muse/Vrsajevica.

Fudbalski pricano morat ces izabrati neke lošije igrace da ti pocinju zbog ovoga.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8161
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 01 feb 2023, 11:13

michplatini je napisao/la:
01 feb 2023, 11:03
Stroj1946 je napisao/la:
01 feb 2023, 10:52
MortemHz je napisao/la:
01 feb 2023, 10:37


Nismo u EU, slaba liga i nismo igrali Europu. Svi bi mi voljeli da on ode u Genk ili nešto slično ali trenutno to nije moguće ako se nešto drastično ne promijeni što se tiče ranka lige i naših rezultata.
Nema to veze. Problem je što nemamo ljude/menadžere koji znaju prodati igrače te lige. Nemamo konekcije u jače lige.
Zato ti se i pojavljuje Turska,on je imao koliko znam ozbiljnije menadžere prethodnih godina( Glušćeviće i Kodru) i od tada je ta priča zapadna Evropa( Belgija,Španija ,Portugal) al očigledno da su svi digli ruke od njega kad ga sad prodaje direktorica (najveća je glupost da igrača prodaje klub,igrača prodaju agenti koji donose klubu ponude za igrača,a tek onda klub dogovara uslove između klubova).On je očigledno izgubio na cijeni u fudbalski ozbiljnim okvirima i sad se svelo da ga nude po Turskoj za 200-300 hiljada,nažalost,loš primjer i za klub u smislu budućih transfera mlađih igrača.
Ma da budemo malo relani, njegovi kvaliteti nisu toliko izrazeni da moze igrati recimo u Spaniji, Italiji ili Francuskoj. Ali u Belgiji ili Portugalu bi sigurno mogao dobaciti. Nije problem visina transfera, ali je problem sto mi ne mozemo prodati mlade igrace nigdje drugo osim Turske, na zapad. Sabanovic je druga prica, on je otisao koliko znam upravo preko konekcija koje nam nedostaju.

bordobijelisampion
Postovi: 1529
Pridružen/a: 10 dec 2022, 16:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijelisampion » 01 feb 2023, 11:16

Ako se proda Dokanović možda je najbolje prodati Musu i tu staviti Mulalića na desnog beka da igra Avram...

Avatar
Chony533
Postovi: 1364
Pridružen/a: 21 jul 2021, 21:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Chony533 » 01 feb 2023, 11:18

Vrlo je vjerovatno da ce dosta i Trako igrati, i prije bi njega gurao u prvih 11 umjesto Dala kada gledamo to U21 pravilo.

Al svjesni smo da ce Nebrušeni dijamant igrat u svakom slucaju :kafa:
I grb što kuca, umjesto srca…🔴⚪️
COYG‼️

pitara
Postovi: 1035
Pridružen/a: 18 jun 2019, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pitara » 01 feb 2023, 11:19

napoleon72 je napisao/la:
01 feb 2023, 11:10
MortemHz je napisao/la:
01 feb 2023, 11:00
Dizdarević/Šahinović i Dal u prvoj sad moraju biti?
Tako je, s tim da jedan mora najmanje 45 min a drugi cijelu utakmicu. Tako da Dalara ima sigurno poluvrijeme svaku tekmu...
Ili on ili Trako/Mulalic, al buduci da na njihovim pozicijama imamo druge opcije a Dalov stari je trener...
Čuo sam nešto, ne treba uzeti za gotovo, da je moguća prodaja i Dala i Muse pa da uz Šahinovića drugo mjesto U21 popunjavaju Mulalić, Trako i Ramić

pitara
Postovi: 1035
Pridružen/a: 18 jun 2019, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pitara » 01 feb 2023, 11:21

Chony533 je napisao/la:
01 feb 2023, 11:18
Vrlo je vjerovatno da ce dosta i Trako igrati, i prije bi njega gurao u prvih 11 umjesto Dala kada gledamo to U21 pravilo.

Al svjesni smo da ce Nebrušeni dijamant igrat u svakom slucaju :kafa:
Ni ja ga ne volim, ali realno bolji je igrač od Trake jedno 7 puta.
Trako je vjerojatno jedan od najgorih igrača u ekipi, Mulalić da prije Varešanovića, al onda gubiš Musu, šteta povrede Ališaha jer mislim da je on bio taj koji je trebao upasti umjesto Andreja

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 01 feb 2023, 11:26

Općina Centar Sarajevo iz godine u godinu obezbjeđuje sve značajnija sredstva za razvoj sporta, iako ta oblast nije u njenoj direktnoj nadležnosti, javlja press služba Općine u saopštenju koje prenosimo u cjelosti.

“Tako je u općinskom budžetu za 2023. godinu izdvojeno dva miliona i 310 hiljada konvertibilnih maraka za podršku sportu.



Za nastavak aktivnosti na realizaciji projekta modernizacije stadiona „Asim Ferhatović Hase“ izdvojeno je 300.000 KM.

Podršku iz budžeta Općine u iznosu od 20.000 maraka dobit će i Košarkaški klub Bosna Royal, u iznosu od 100.000 maraka Fudbalski klub Sarajevo, te u iznosu od 50.000 maraka Fudbalski klub Željezničar.

Avatar
f0rest1946
Postovi: 3256
Pridružen/a: 18 maj 2016, 15:11
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la f0rest1946 » 01 feb 2023, 11:33

spezial je napisao/la:
01 feb 2023, 10:07
Klasika pod Mirvicevom vladavinom je ovo. Besmisleno prodavanje kicme ekipe bez ikakvog plana i strategije jer se ukazala prilika da se uzme smijesna cifra. I opet na kraju sezone kuknjava kad se ne dovede adekvatna zamjena i ne udjes u evropu, pa izgubis triput vise...

Sve sto su uradili u ovom transfer roku ce posrat ako andreja prodaju za male pare. Dovest ce se neka izraubovana ubleha iz hrvatske koja ce na ljeto raskinut ugovor :thumbdown: stopera svakako i nemamo, tako da novo primanje po 5 komada je u najavi ocito
Ma nije istina za to vala, sjeti se prije par sezona kad smo prodali Rahmanovica i Tatara pa izgubili titulu jel i tu Mirvic kriv haha msm ne branim ga uopste ali nama treba Sistem da se takve stvari ne desavaju..

Uvjek smo to radili uvjek , greska je za Mujakica ogromna jer bih uzeli bar 6 bodova vise uvjeren sam a Andrej nek ide zasluzio je kad vec ima zelju da napreduje.

I bez Andreja moci cemo u evropu.

Avatar
BordoBBoja
Postovi: 1211
Pridružen/a: 21 jun 2022, 16:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoBBoja » 01 feb 2023, 11:36

Sustina svega je da Mirvahu trebaju pare i to je to. Uzet ce se 300k na jedinom klasicnom DMF-u kojeg imamo.
A ne znam zasto se za mladunce raspravljate, s obzirom da je spidar trener, taman da KDB dodje, mladunce ce igrat 90 minuta.

Pitaristok
Postovi: 1713
Pridružen/a: 23 jun 2015, 16:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitaristok » 01 feb 2023, 11:37

Ja Vas ne kontam nikako.
Hocete da akademija pravi talente a skoro svi ste protiv toga da trenutno najbolji od akademaca bude u timu.
Nije se rodio ko je nama ugodio.

spezial
Postovi: 3708
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 01 feb 2023, 11:39

Ne kontam koja je korist od pustanja Muse. Doslovno jedan od rijetkih, mozda na momente jedini igrac koji je bio neka prijetnja u napadu

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.