FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

ajdohordas
Postovi: 3840
Pridružen/a: 25 jun 2015, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ajdohordas » 04 feb 2023, 15:21

Cora1946 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:10
ajdohordas je napisao/la:
04 feb 2023, 15:07
Svaka čast za malog Ramića. Većinu utakmica gdje je dobio šansu iskoristio je na najbolji način. U ovoj konstataciji snaga, definitivno bih se riješio Džafića, najmanje može da doprinese a ne vjerujem da je jeftin baš.
Dzafic je jedina zamjena za Ziljkica koliko ja znam. Nemamo drugog lijevog kirla
Dzafa sve može probati da igra samo krilo ne.
Niti je brz i prodoran niti ima dribling. Bar po onome što sam ja vidio do sad u njegovom angažmanu kod nas...

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 04 feb 2023, 15:22

Dzafic ,Mustafic višak definitivno na ovaj roster,Cirjak ce isto izletiti na dolazak nekog veznjaka.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54371
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 04 feb 2023, 15:24

mirzatele je napisao/la:
04 feb 2023, 15:19
MortemHz je napisao/la:
04 feb 2023, 15:11
mirzatele je napisao/la:
04 feb 2023, 15:05
Sahinovic
Musa Besim Martinovic Radović
Ramic Vrancic
Avramovski
Kyeremeh-Oliveira- Ziljkic
Odlično poklopljeno samo što fakat imamo previše igrača na sličnim pozicijama, čak i kad skloniš Vrančića. Gledaj vezni red i krila koji ne bi mogli igrati: Čirjak, Varešanović, Mustafić, Salčin, Džafić, Ikić, Guliashvili a tu je i onaj Jelić kao defanzivni vezni :crazy: :crazy:
Dzafic, Cirjak, Dal višak definitivno, pogotovo ako dođe Vrancic
Njima ističe ugovor za koji mjesec a Dala prodamo sad kad završi sezona, ne bi onda toliko loše izgledalo mada je ovdje i Mustafić onda višak.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

ŠTA_JE
Postovi: 1031
Pridružen/a: 17 avg 2009, 18:53
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ŠTA_JE » 04 feb 2023, 15:25

Prije izvodjenja penala cuje se kad neko, valjda s klupe nase, kaze Promaši

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 04 feb 2023, 15:26

Kako koji igrač zabije gol tako se stavlja u prvih 11 :urnebes:

Ps. Djokanovic upisao debi za Ankaragucu. Usao u igru u 75 minuti :clap:
Zadnja izmjena: ElCartel11, dana/u 04 feb 2023, 15:27, ukupno mijenjano 1 put.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 3976
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 04 feb 2023, 15:26

Pantelija je napisao/la:
04 feb 2023, 15:15
Pa stvar je sto ja unazad par godina gledam i znam sta je malac i sta najbolje igra, problem sarajeva je sto igrace uvijeg guraju da igraju ono sto im nije pozicija i onda kazu dijete ne valja.
Mali Nurkovic je u Dinamu odusevio na probi, da bi nakon toga godinu stagnirao i igrao jedva 300-400 min.
Dijete je otprilike ono sto igra Modric npr, pokretljiv, trazi loptu, razigrava, drzi tempo, zna zabiti, podvaliti...
Mana mu je jos uvijek fizicka snaga tj duel igra sa starijima, dok u svojoj generaciji nema taj problem.

Ramic je upao u prvi tim u najgore moguce vrijeme, promjene trenera, losa igra, losa atmosfera. On je malo ofanzivniji od nurkovica, voli brzu igru, tranziciju, tip igraca slican kovačiću... eto ukratko
Ako je takav nurkovic kako opisujes, onda je pod moranjem da jednu sezonu izgura, iducu ce se vec moci nositi fizicki. Sjeti se modrica kad je stigao u tottenham. Pljuvali ga svi, fizika je neophodna..
- 1 9 4 6 -

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 04 feb 2023, 15:27

ZutiFKS je napisao/la:
04 feb 2023, 14:59
Ukro ti sportsport izvjestaj,eto te na naslovnici red je bio da te potpišu :mrgreen:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Cora1946
Postovi: 883
Pridružen/a: 04 feb 2020, 01:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Cora1946 » 04 feb 2023, 15:27

napoleon72 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:15
Cora1946 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:10
ajdohordas je napisao/la:
04 feb 2023, 15:07
Svaka čast za malog Ramića. Većinu utakmica gdje je dobio šansu iskoristio je na najbolji način. U ovoj konstataciji snaga, definitivno bih se riješio Džafića, najmanje može da doprinese a ne vjerujem da je jeftin baš.
Dzafic je jedina zamjena za Ziljkica koliko ja znam. Nemamo drugog lijevog kirla
Ikic, posto je desnjak taman moze odgovorit tamo, a igrao je vec lijevog kod nas par utakmica, protiv Leotara u Zenici je i zabio i asistirao s te pozicije.
Moze Ikic uvijek uletiti na lijevo krilo ali mu bolje lezi desna strana, a kod nas je desna strana trenutno pretrpana (Kyeremeh, Guliashvili, Ikic, Irfan Ramic). Lijevo Ziljkic i Dzafic. Od ovih 6 krila, da se se uzmu 2 sa prvu postavu (Kyeremeh i Ziljkic) i 2 za rezervu (Guliashvili i Ikic ako bi igrao lijevo). Realno imas jaka krila za prvu postavu i jake rezerve, na ovaj roster krila Dzafic i Irfan Ramic su visak
90!

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 3976
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 04 feb 2023, 15:28

ajdohordas je napisao/la:
04 feb 2023, 15:21
Cora1946 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:10
ajdohordas je napisao/la:
04 feb 2023, 15:07
Svaka čast za malog Ramića. Većinu utakmica gdje je dobio šansu iskoristio je na najbolji način. U ovoj konstataciji snaga, definitivno bih se riješio Džafića, najmanje može da doprinese a ne vjerujem da je jeftin baš.
Dzafic je jedina zamjena za Ziljkica koliko ja znam. Nemamo drugog lijevog kirla
Dzafa sve može probati da igra samo krilo ne.
Niti je brz i prodoran niti ima dribling. Bar po onome što sam ja vidio do sad u njegovom angažmanu kod nas...
Dzafa je po meni drugi napadac. SS, nema gradju ni motoriku za klasicnog krila ali zna lopte, zna citati igru, zna podvaliti… ili cak i 10ka…
- 1 9 4 6 -

NajvecaRadosti
Postovi: 6321
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 04 feb 2023, 15:29

Kyeremeh-Avram-Ziljkic
Renan

Mora igrati ovaj napad realno
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
napoleon72
Postovi: 5223
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 04 feb 2023, 15:30

Cora1946 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:27
napoleon72 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:15
Cora1946 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:10


Dzafic je jedina zamjena za Ziljkica koliko ja znam. Nemamo drugog lijevog kirla
Ikic, posto je desnjak taman moze odgovorit tamo, a igrao je vec lijevog kod nas par utakmica, protiv Leotara u Zenici je i zabio i asistirao s te pozicije.
Moze Ikic uvijek uletiti na lijevo krilo ali mu bolje lezi desna strana, a kod nas je desna strana trenutno pretrpana (Kyeremeh, Guliashvili, Ikic, Irfan Ramic). Lijevo Ziljkic i Dzafic. Od ovih 6 krila, da se se uzmu 2 sa prvu postavu (Kyeremeh i Ziljkic) i 2 za rezervu (Guliashvili i Ikic ako bi igrao lijevo). Realno imas jaka krila za prvu postavu i jake rezerve, na ovaj roster krila Dzafic i Irfan Ramic su visak
Dzafic definitivno, Irfan je jos mlad. Sad je dobro vrijeme za mozda neku posudbu. Ne bih ja tek tako ove talente otpisivao, sve na cemu se moze lova uzet treba drzat i pokusavat izvuc nesta.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la michplatini » 04 feb 2023, 15:35

Kako se ovdje brzo donose zaključci i sve nakon pripremne utakmice.Samo da ne bude poslije sljedeće da sve treba otjerati.Mali Ramić već 2 godine prvotimac i sad se odjednom vidi silni potencijal(momak je sasvim ok i ima.kvalitit Al nikad kao zadnji vezni),malog Nurkovića bi sad gurali u vatru a dijete ne može sa svojom.generacijom fizikom,ove nove ne vrijedi ni komentarisati samo poslije ovakve utakmice,pricekajmo Šahtor pa da ocijenimo taj kvalitet.Avramovski nije nikakva tajna da je igrač sa najacim CV i talentom,kod njega je upitno samo stanje tijela i volje bilo.
Martinović se vidi da nije spreman na prvu i nadam se da nece biti sudbina Anicića,Radović po meni nikakav pomak čak šta više mislim.da Tomašević na ovaj kvalitet Avrama i napada može više dati.Salčina bi volio vidjeti ofanzivnije ali teško po Mirzi.Mislim da će Andrejeva pozicija biti veliki problem,ne vidim.igraca tih karakteristika.trenutno.Generalno,vidjecemo dok se priključe stoperi ali bojim se opet dizbalansu ofanzive i defanzive prije svega zbog loših defanzivnih karakteristika svih ofanzivnih igrača.

Avatar
Cora1946
Postovi: 883
Pridružen/a: 04 feb 2020, 01:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Cora1946 » 04 feb 2023, 15:37

napoleon72 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:30
Cora1946 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:27
napoleon72 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:15

Ikic, posto je desnjak taman moze odgovorit tamo, a igrao je vec lijevog kod nas par utakmica, protiv Leotara u Zenici je i zabio i asistirao s te pozicije.
Moze Ikic uvijek uletiti na lijevo krilo ali mu bolje lezi desna strana, a kod nas je desna strana trenutno pretrpana (Kyeremeh, Guliashvili, Ikic, Irfan Ramic). Lijevo Ziljkic i Dzafic. Od ovih 6 krila, da se se uzmu 2 sa prvu postavu (Kyeremeh i Ziljkic) i 2 za rezervu (Guliashvili i Ikic ako bi igrao lijevo). Realno imas jaka krila za prvu postavu i jake rezerve, na ovaj roster krila Dzafic i Irfan Ramic su visak
Dzafic definitivno, Irfan je jos mlad. Sad je dobro vrijeme za mozda neku posudbu. Ne bih ja tek tako ove talente otpisivao, sve na cemu se moze lova uzet treba drzat i pokusavat izvuc nesta.
Ne bi ga ni ja svakako optisao, samo kazem da je visak sad na ovaj roster. Dzaficu istice ugovor i ne vjerujem da ce ga produziti, Ramic mora biti vanserijski talenat da se izbori za krilo u ovim okolnostima tako da i jeste posudba najbolja opcija. Ima momak kvalitet nije dzaba pozvan za prvi tim samo se treba poslati u sredinu gdje ce igrati
90!

Neutralan77
Postovi: 195
Pridružen/a: 17 okt 2021, 08:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Neutralan77 » 04 feb 2023, 15:39

michplatini je napisao/la:
04 feb 2023, 15:35
Kako se ovdje brzo donose zaključci i sve nakon pripremne utakmice.Samo da ne bude poslije sljedeće da sve treba otjerati.Mali Ramić već 2 godine prvotimac i sad se odjednom vidi silni potencijal(momak je sasvim ok i ima.kvalitit Al nikad kao zadnji vezni),malog Nurkovića bi sad gurali u vatru a dijete ne može sa svojom.generacijom fizikom,ove nove ne vrijedi ni komentarisati samo poslije ovakve utakmice,pricekajmo Šahtor pa da ocijenimo taj kvalitet.Avramovski nije nikakva tajna da je igrač sa najacim CV i talentom,kod njega je upitno samo stanje tijela i volje bilo.
Martinović se vidi da nije spreman na prvu i nadam se da nece biti sudbina Anicića,Radović po meni nikakav pomak čak šta više mislim.da Tomašević na ovaj kvalitet Avrama i napada može više dati.Salčina bi volio vidjeti ofanzivnije ali teško po Mirzi.Mislim da će Andrejeva pozicija biti veliki problem,ne vidim.igraca tih karakteristika.trenutno.Generalno,vidjecemo dok se priključe stoperi ali bojim se opet dizbalansu ofanzive i defanzive prije svega zbog loših defanzivnih karakteristika svih ofanzivnih igrača.

-1

Martinovic solidno danas odigro. Vidim potencijal u njemu
Zadnja izmjena: Neutralan77, dana/u 04 feb 2023, 15:39, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
NazorUso
Postovi: 3847
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 04 feb 2023, 15:39

Ma ko se nama gura da suta penal, ko ? **** li mu babu onog masnog. Kako smo proigrali kad je izasao, Avram je KDB za njega !!!
Al' eto, cekamo magodice bobice da nam objasne kako se pola Evripe otima za mladunce !!!
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Benkara21
Postovi: 3569
Pridružen/a: 01 avg 2015, 14:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Benkara21 » 04 feb 2023, 15:40

Imam mišljenje da će se Kyeremeh bolje pokazati od Oliveire :think:
Yugoslavia: ★★
Bosnia&Herzegovina League: ★★★★★
Bosnia&Herzegovina Cup: ★★★★★★★
Super Cup: ★
18.05.2019. 🏆

Avatar
Mourinhokilledbarca
Postovi: 493
Pridružen/a: 15 maj 2010, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mourinhokilledbarca » 04 feb 2023, 15:41

SviUNapad1jeAFH je napisao/la:
04 feb 2023, 15:12
Ako se moze Dal uvalit nekom i za 50k mara i da je na 72 rate (i to je puno) prodajte ga molim vas
To bi bilo vece pojacanje od svih igraca koji su dovedeni. Koja prevara od igraca, ja ne mogu da vjerujem. Sebican, razmazen i sto je jos gore umislio je da igracina. Molim Boga da se bilo sta desi samo da ne igra kod nas vise. :pray:
1946

Avatar
Pantelija
Postovi: 12896
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 04 feb 2023, 15:42

michplatini je napisao/la:
04 feb 2023, 15:35
Kako se ovdje brzo donose zaključci i sve nakon pripremne utakmice.Samo da ne bude poslije sljedeće da sve treba otjerati.Mali Ramić već 2 godine prvotimac i sad se odjednom vidi silni potencijal(momak je sasvim ok i ima.kvalitit Al nikad kao zadnji vezni),malog Nurkovića bi sad gurali u vatru a dijete ne može sa svojom.generacijom fizikom,ove nove ne vrijedi ni komentarisati samo poslije ovakve utakmice,pricekajmo Šahtor pa da ocijenimo taj kvalitet.Avramovski nije nikakva tajna da je igrač sa najacim CV i talentom,kod njega je upitno samo stanje tijela i volje bilo.
Martinović se vidi da nije spreman na prvu i nadam se da nece biti sudbina Anicića,Radović po meni nikakav pomak čak šta više mislim.da Tomašević na ovaj kvalitet Avrama i napada može više dati.Salčina bi volio vidjeti ofanzivnije ali teško po Mirzi.Mislim da će Andrejeva pozicija biti veliki problem,ne vidim.igraca tih karakteristika.trenutno.Generalno,vidjecemo dok se priključe stoperi ali bojim se opet dizbalansu ofanzive i defanzive prije svega zbog loših defanzivnih karakteristika svih ofanzivnih igrača.
slazem se za Ramica... zbog brzine koja po meni mu fali i radijusa kretanja koju pomalo tek popravlja mozda nema neki veliki doseg. Nurkovic bgm ove polusezone nema nikakvih problema sa juniorima oko fizike, ima jako puno duela i nisam primjetio da ih je gubio, cak sta vise, svojom pokretljivosti je iznudio tonu faulova.
Vidi, kada jedan dinamo baci oko na njega, i vide u njemu neosporan kvalitet i potencijal tu nema se sta puno pametovati vec dati malom priliku.. nema on 16 godina nego 18 i mora dobiti minutazu sad ili od ljeta...
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la michplatini » 04 feb 2023, 15:43

Neutralan77 je napisao/la:
04 feb 2023, 15:39
michplatini je napisao/la:
04 feb 2023, 15:35
Kako se ovdje brzo donose zaključci i sve nakon pripremne utakmice.Samo da ne bude poslije sljedeće da sve treba otjerati.Mali Ramić već 2 godine prvotimac i sad se odjednom vidi silni potencijal(momak je sasvim ok i ima.kvalitit Al nikad kao zadnji vezni),malog Nurkovića bi sad gurali u vatru a dijete ne može sa svojom.generacijom fizikom,ove nove ne vrijedi ni komentarisati samo poslije ovakve utakmice,pricekajmo Šahtor pa da ocijenimo taj kvalitet.Avramovski nije nikakva tajna da je igrač sa najacim CV i talentom,kod njega je upitno samo stanje tijela i volje bilo.
Martinović se vidi da nije spreman na prvu i nadam se da nece biti sudbina Anicića,Radović po meni nikakav pomak čak šta više mislim.da Tomašević na ovaj kvalitet Avrama i napada može više dati.Salčina bi volio vidjeti ofanzivnije ali teško po Mirzi.Mislim da će Andrejeva pozicija biti veliki problem,ne vidim.igraca tih karakteristika.trenutno.Generalno,vidjecemo dok se priključe stoperi ali bojim se opet dizbalansu ofanzive i defanzive prije svega zbog loših defanzivnih karakteristika svih ofanzivnih igrača.

-1

Martinovic solidno danas odigro. Vidim potencijal u njemu
Ima kvalitet to se vidi na prvu,mislim da.mu je sprema upitna trenutno.

moram
Postovi: 376
Pridružen/a: 07 okt 2015, 22:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la moram » 04 feb 2023, 15:45

Ima li neko informaciju sta je sa Ilijom?
Usput Andrej igrao 15 min.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kmenkake, SamoDaKazeem i 54 gosta.