FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Ghost67
Postovi: 189
Pridružen/a: 29 maj 2022, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Ghost67 » 04 okt 2022, 09:59

VEDRAN PULJIĆ

Avatar
holyman
Postovi: 8329
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la holyman » 04 okt 2022, 10:09

guadalupe je napisao/la:
04 okt 2022, 09:43
Evo sad banalni primjer , godisnjica je Vedrana one spavaju i ruku dajem da niti jedna pojma nema da je to danas dok im neko ne javi , znaci zeljeznicar objavi odmah na sabahu status na zvanicnoj za brata a ove kobile sute.
druze gdje ce imati pojma, evo ruka ako ne misle da je to neki igrac iz prosle sezone. Zamisli rival prvi objavi, a ti nista. Ali nema veze, samo su igraci krivi, sve ostalo nam je perfektno ;)

ISTINA ZA VEDRANA

ps. evo treba ih psovati da bi se objavilo.
Zadnja izmjena: holyman, dana/u 04 okt 2022, 10:11, ukupno mijenjano 1 put.
NEMA NAZAD


Avatar
nokee
Postovi: 2209
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 04 okt 2022, 11:00

mosarajvosa83 je napisao/la:
03 okt 2022, 18:15
nokee je napisao/la:
03 okt 2022, 14:29
Lucas je napisao/la:
03 okt 2022, 13:46


Vjerovatno u nekom restoranu uživa uz skupi ručak, zajedno sa onom sponzorušom Poturom,te se slikaju za Instagram i prave storye.Utakmice sa Tuzlom se vjerovatno i ne sječaju, ne vjerujem da bi znale rezultat da ih sada pitaš.
I kakve veze ima ona sa ovim svim? Znaci ja ne mogu da vjerujem da mi kad se naklatimo nekome ne pustamo po cijenu smrti.
Napusi mi se qarine i ona i svi u klubu, svi su prolazni.. al evo ja mislim da se ovdje nesta pise seljacke ofirne na ime djevojaka koje su zaposlene u klub bez ikakve potrebe. Ovo mi lici na ono necemo Mirvicu hebati sve ipak ulaze pare al zato mozemo "uhljebima, qurvama, i ko zna sve kakvim nazivima ih nazivate. Nikakve veze s vezom al hajd..
Razumijem donekle za Hadziju, Dudica i igrace al ovo ostalo je stvarno poganluk.
Covjece vidis li ti rezultate,igru na terenu kao skupina razbijenih baketana na celu sa Dudukom? Vratice nam se negdje i slicne nebuloze,sta treba da budeni zadnji sa ovom ekipom da bi neko rekao nesto lose a da ti na to ne odgovoris i ne popljujes nas koji ovo necemo da podrzimo?
Sta brate neces da podrzis? Sta?

Kome je ovo dobro, rezultati? Ne lupetaj gluposti nego procitaj fino sta sam napisao ili se pravis lud? Kakve veze ima Ajla peta deseta sa rezultatima? Ima li sportski dio u klubu koji brine o tome?
Jos ce ispasti da branim nekoga a stvarno me zalibo racku za svakog uposlenog. Samo kazem ima svak svoj segment za koji je zaduzen u klubu, ne jedite vanago bezveze o stvarima koje nemaju veze sa realnoscu.
Razumijem ja da kad ne valjaju rezultati ne valja nista al brate saberite se malo sa kritikom.
Svak ko radi u bilo kojoj privatnoj firmi zna kako ide hijerarhija, zaduzenja, odgovornosti. Ako je Anela, Ajla ili peta deseta birala igrace treba odgovarati, ako se grebala na ugovorima treba odgovarati, ako u bilo cemu ima uticaja a da ne radi dobro treba odgovarati al samo srati po nekome da bi se sralo nikad mi nece ici u glavu.
Necu vise pisati o bilo kojem uposlenom, svakako su svi oni prolazni, a i ova tema je bas u qurcu, sekunde normalne price nema, nego samo seri da bi srao, prikljuci se masi i pisaj ga..

umrobihzbogtebe1946
Postovi: 1375
Pridružen/a: 07 feb 2020, 09:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la umrobihzbogtebe1946 » 04 okt 2022, 11:02

Kad je izvlačenje parova Kupa?
Volim te Saraj'vo!

24.10.1946.
22.7.2023.
24.7.2023.
10.8.2023.

Avatar
nokee
Postovi: 2209
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 04 okt 2022, 11:05

FCUM je napisao/la:
03 okt 2022, 15:12
nokee je napisao/la:
03 okt 2022, 14:29
Lucas je napisao/la:
03 okt 2022, 13:46


Vjerovatno u nekom restoranu uživa uz skupi ručak, zajedno sa onom sponzorušom Poturom,te se slikaju za Instagram i prave storye.Utakmice sa Tuzlom se vjerovatno i ne sječaju, ne vjerujem da bi znale rezultat da ih sada pitaš.
I kakve veze ima ona sa ovim svim? Znaci ja ne mogu da vjerujem da mi kad se naklatimo nekome ne pustamo po cijenu smrti.
Napusi mi se qarine i ona i svi u klubu, svi su prolazni.. al evo ja mislim da se ovdje nesta pise seljacke ofirne na ime djevojaka koje su zaposlene u klub bez ikakve potrebe. Ovo mi lici na ono necemo Mirvicu hebati sve ipak ulaze pare al zato mozemo "uhljebima, qurvama, i ko zna sve kakvim nazivima ih nazivate. Nikakve veze s vezom al hajd..
Razumijem donekle za Hadziju, Dudica i igrace al ovo ostalo je stvarno poganluk.
jel ovo muz od Ayle ?
Ti polupismeni covjece iz kamenog doba, otvori prozor malo nek se izluftira. Izadji malo na havu, nadji posao, radi nesto u zivotu.

Ako vec pises na temi svake 2 sekunde napisi nekad bar 2 recenice, saberi te sve tvoje postove nema 7 recenica. A dobro... Pismenost, zaboravio sam..

VenamaHrabrih
Postovi: 2436
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 04 okt 2022, 11:41

Ako je problem kluba to što je neko lezbejka, ili derpe, onda ovaj klub ima mnooogo dubljih suštinskih problema, nego što su predstave na terenu. Ako nečije seksualno opredjeljenje bude problem kao takvo, onda će ovaj klub vječito tavoriti u močvari prosjeka. Međutim, ako se ovaj klub 30 godina ne može izvući iz iste, onda je logično pitanje; da li klub bolje zaslužuje? Nestručnost je problem, a ne rodna i/ili sexualna orjentacija. Vrijeme je najbolji sudija. Ono zorno prikazuje, bez ikakvih emocija i uticaja šta i kako se radi. Od šestog kluba u top 15 ligi Europe, mi smo spali da budemo šesti klub u najgoroj ligi Europe. Naravno, okrivimo lezbejke, a koga bi drugo? Iako, istini za volju, "lezbejke" su dvadeset godina zaredom prvakinje. Igraju redovno i poprilično uspješno, u usporedbi sa "strejtašima" evropska takmičenja. Ovako, na prvu, a morebit griješim, ispade da su lezbejke puno bolje i uspješnije. Ali masa je sklona lovu na vještice i vijekovima se ništa nije promijenilo.
No, lako je okrivljavati ovoga, ili onoga. Jasno je ko su krivci kakva je čija uloga u tome. U klubu svi to znaju. Jedino je pitanje da li će Klub imati snage da se izbori sa očiglednim nepravilnostima u radu. Ako neće - bolje niti ne zaslužuje. Ako hoće - dokazat će veličinu koja je opasno poljuljana. Ko se kako i s kim yebe u Bošnjaka, sasma je nevažno. Napisao sam mnogo puta i opet ću... valjda će nekad nekom dospjeti u glavu: Ulaže se kvalitativno, a ne kvantitativno. Više vrijedi stručan trener u Akademiji koji će napraviti igrača, nego naka oyebina sa dobrim CV-jem, ali hroničnom qurtzoboljom. Sarajevu, zapravo, trebaju samo tri stvari: U16 trener, U-19 trener i glavni trener - evropski, a ne vogošćanski stručnjaci. Sve ostalo ima. Ako to u klubu ne vide...? Pa ko ih yebe kad su glupi.

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5576
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 04 okt 2022, 12:04

Poredis zenski fudbal i muski.
Automatizmom si se diskvalifikovao iz ozbiljne rasprave.
- FKS -

zagorski
Postovi: 7686
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 04 okt 2022, 12:10

guadalupe je napisao/la:
04 okt 2022, 09:32
Shategabri je napisao/la:
04 okt 2022, 08:59
guadalupe je napisao/la:
04 okt 2022, 08:52


Pa hoce 90% problema , ko to ne vidi ili je dusman kluba ili nece da vidi.
Znači Ajla i Anela su krive za ove igre ekipe na terenu?
Jesu li one dovele ove preplaćene zvjezdice bez mu.da?
Feđu pogubljenog?

Ako ćemo mak na konac, najviše je Ismir kriv.
Nek mijenja, nek postavi ljude koji će voditi klub kako treba.

One ne valjaju, al da su 90% problema koje imamo, to se ne slažemo.
Veći su nama problemi na samom terenu.
Jel znas bilo koji klub na svijetu da ih vodi ovakav skup neznalica , odnosno lezbaca (izuzev Ajle) koje veze sa fudbalom nemaju i koje nemaju 2 razreda srednje skole sa vrlo dobrim zavrsenim. Klub treba od vrha mjenjati, kada igraci koji dodju sa strane i ostali odavde vide kako se one ponasaju i da ne odgovaraju nikome za pisanje po nama, za svoj javasluk, nesposobnost da namaknu makar 2 KM u klub a da nisu Mirviceve , kako ocekivati od njih nesta vise kad je vrh kluba tako poslozen. Naravno da je Mirviceva krivica sto je njih postavio, kada se poslozi od vrha kako treba na terenu rezultati sa zdravim klubom i dobrim igracima i trenerom sami od sebe dolaze, al jok kod nas kontaju dovedi trenera, 10 novih igraca i tako se vodi fudbalski klub.
+1

guadalupe
Postovi: 978
Pridružen/a: 01 feb 2022, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la guadalupe » 04 okt 2022, 12:14

VenamaHrabrih je napisao/la:
04 okt 2022, 11:41
Ako je problem kluba to što je neko lezbejka, ili derpe, onda ovaj klub ima mnooogo dubljih suštinskih problema, nego što su predstave na terenu. Ako nečije seksualno opredjeljenje bude problem kao takvo, onda će ovaj klub vječito tavoriti u močvari prosjeka. Međutim, ako se ovaj klub 30 godina ne može izvući iz iste, onda je logično pitanje; da li klub bolje zaslužuje? Nestručnost je problem, a ne rodna i/ili sexualna orjentacija. Vrijeme je najbolji sudija. Ono zorno prikazuje, bez ikakvih emocija i uticaja šta i kako se radi. Od šestog kluba u top 15 ligi Europe, mi smo spali da budemo šesti klub u najgoroj ligi Europe. Naravno, okrivimo lezbejke, a koga bi drugo? Iako, istini za volju, "lezbejke" su dvadeset godina zaredom prvakinje. Igraju redovno i poprilično uspješno, u usporedbi sa "strejtašima" evropska takmičenja. Ovako, na prvu, a morebit griješim, ispade da su lezbejke puno bolje i uspješnije. Ali masa je sklona lovu na vještice i vijekovima se ništa nije promijenilo.
No, lako je okrivljavati ovoga, ili onoga. Jasno je ko su krivci kakva je čija uloga u tome. U klubu svi to znaju. Jedino je pitanje da li će Klub imati snage da se izbori sa očiglednim nepravilnostima u radu. Ako neće - bolje niti ne zaslužuje. Ako hoće - dokazat će veličinu koja je opasno poljuljana. Ko se kako i s kim yebe u Bošnjaka, sasma je nevažno. Napisao sam mnogo puta i opet ću... valjda će nekad nekom dospjeti u glavu: Ulaže se kvalitativno, a ne kvantitativno. Više vrijedi stručan trener u Akademiji koji će napraviti igrača, nego naka oyebina sa dobrim CV-jem, ali hroničnom qurtzoboljom. Sarajevu, zapravo, trebaju samo tri stvari: U16 trener, U-19 trener i glavni trener - evropski, a ne vogošćanski stručnjaci. Sve ostalo ima. Ako to u klubu ne vide...? Pa ko ih yebe kad su glupi.
DaBogda se sutra ugasile , nije bit u tome jesu li lezbejke ili nisu bit je da kradu, da veze nemaju debili sa poslom koji rade, da su natovarile sve svoje cure i jaranice da rade u klubu koje nemaju nikakve veze ni sa fudbalom ni sa Sarajevom. One ne da su nestrucne nego ne znaju dvije recenice sastaviti kako treba, niti jedna od njih nikada nigdje nije radila niti zna ista da radi vec ih je prvo Sabrina , pa Anela dovodile i tako su se sirile ko kuga u klubu. One su jedini zenski klub u drzavi koji ima plate i to redovne jer ova nasa budala to placa, treniraju u nasem kampu, imaju placene pripreme na kojima se sprdaju i cirkuzaju sa klubom , samo upali tik tok i naci ces 50 klipova sa priprema kako se poljevaji vodom, samaraju palacincima isto kao da su na ekskurziju otisle , a ne na pripreme za utakmice i izgube 10:0 u 2 tekme od smjesnog kluba, eto kako rade. Sabrinina djevojka igra za SFK, ogradjivala se na sve nacine sa lezbejkama a branili su ih zivotom ovako kao ti, dok ih ja mrzim iz dna duse i cekam dan da odu iz kluba, da hoce zeljeznicar napraviti svoj klub i sve kolektivno da predju kod njih, **** ih onaj ko ih dovede kod nas. A u neku ruku i bitno je da li su lezbejke **** vas one, ja dovedem malog na utakmicu , izvuku ga na teren da suta loptu umjesto da se slika sa igracem nekim ona celava se slika sa njim ne znas jel musko ili zensko.

Avatar
FCUM
Postovi: 7051
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FCUM » 04 okt 2022, 12:48

fufice mrs iz kluba

ISITNA ZA VEDRANA !!!
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

Avatar
napoleon72
Postovi: 5215
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 04 okt 2022, 12:54

guadalupe je napisao/la:
04 okt 2022, 12:14
VenamaHrabrih je napisao/la:
04 okt 2022, 11:41
Ako je problem kluba to što je neko lezbejka, ili derpe, onda ovaj klub ima mnooogo dubljih suštinskih problema, nego što su predstave na terenu. Ako nečije seksualno opredjeljenje bude problem kao takvo, onda će ovaj klub vječito tavoriti u močvari prosjeka. Međutim, ako se ovaj klub 30 godina ne može izvući iz iste, onda je logično pitanje; da li klub bolje zaslužuje? Nestručnost je problem, a ne rodna i/ili sexualna orjentacija. Vrijeme je najbolji sudija. Ono zorno prikazuje, bez ikakvih emocija i uticaja šta i kako se radi. Od šestog kluba u top 15 ligi Europe, mi smo spali da budemo šesti klub u najgoroj ligi Europe. Naravno, okrivimo lezbejke, a koga bi drugo? Iako, istini za volju, "lezbejke" su dvadeset godina zaredom prvakinje. Igraju redovno i poprilično uspješno, u usporedbi sa "strejtašima" evropska takmičenja. Ovako, na prvu, a morebit griješim, ispade da su lezbejke puno bolje i uspješnije. Ali masa je sklona lovu na vještice i vijekovima se ništa nije promijenilo.
No, lako je okrivljavati ovoga, ili onoga. Jasno je ko su krivci kakva je čija uloga u tome. U klubu svi to znaju. Jedino je pitanje da li će Klub imati snage da se izbori sa očiglednim nepravilnostima u radu. Ako neće - bolje niti ne zaslužuje. Ako hoće - dokazat će veličinu koja je opasno poljuljana. Ko se kako i s kim yebe u Bošnjaka, sasma je nevažno. Napisao sam mnogo puta i opet ću... valjda će nekad nekom dospjeti u glavu: Ulaže se kvalitativno, a ne kvantitativno. Više vrijedi stručan trener u Akademiji koji će napraviti igrača, nego naka oyebina sa dobrim CV-jem, ali hroničnom qurtzoboljom. Sarajevu, zapravo, trebaju samo tri stvari: U16 trener, U-19 trener i glavni trener - evropski, a ne vogošćanski stručnjaci. Sve ostalo ima. Ako to u klubu ne vide...? Pa ko ih yebe kad su glupi.
DaBogda se sutra ugasile , nije bit u tome jesu li lezbejke ili nisu bit je da kradu, da veze nemaju debili sa poslom koji rade, da su natovarile sve svoje cure i jaranice da rade u klubu koje nemaju nikakve veze ni sa fudbalom ni sa Sarajevom. One ne da su nestrucne nego ne znaju dvije recenice sastaviti kako treba, niti jedna od njih nikada nigdje nije radila niti zna ista da radi vec ih je prvo Sabrina , pa Anela dovodile i tako su se sirile ko kuga u klubu. One su jedini zenski klub u drzavi koji ima plate i to redovne jer ova nasa budala to placa, treniraju u nasem kampu, imaju placene pripreme na kojima se sprdaju i cirkuzaju sa klubom , samo upali tik tok i naci ces 50 klipova sa priprema kako se poljevaji vodom, samaraju palacincima isto kao da su na ekskurziju otisle , a ne na pripreme za utakmice i izgube 10:0 u 2 tekme od smjesnog kluba, eto kako rade. Sabrinina djevojka igra za SFK, ogradjivala se na sve nacine sa lezbejkama a branili su ih zivotom ovako kao ti, dok ih ja mrzim iz dna duse i cekam dan da odu iz kluba, da hoce zeljeznicar napraviti svoj klub i sve kolektivno da predju kod njih, **** ih onaj ko ih dovede kod nas. A u neku ruku i bitno je da li su lezbejke **** vas one, ja dovedem malog na utakmicu , izvuku ga na teren da suta loptu umjesto da se slika sa igracem nekim ona celava se slika sa njim ne znas jel musko ili zensko.
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Kralju! :urnebes: :urnebes:
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 04 okt 2022, 13:14

Kažu ako Feđa kiksa s Borcem, eto Mirze.

Don't shoot the messenger :mrgreen:
Koševo Zapad

Avatar
mnon46
Postovi: 3208
Pridružen/a: 19 okt 2021, 14:55
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mnon46 » 04 okt 2022, 13:19

Shategabri je napisao/la:
04 okt 2022, 13:14
Kažu ako Feđa kiksa s Borcem, eto Mirze.

Don't shoot the messenger :mrgreen:
onda će Dal dobit ugovor ko Mbappe, odlučuje o transferima, milion na ruke :rol:
U jednom trenutku govorimo za koga će mali navijati, šta će punac reći. Kaže mlada "Nek je ono meni živo i zdravo, pa nek navija za koga hoće". Tajac. Prekida ga brat riječima "Ma nek bude malo i bolesno, samo nek navija za Sarajevo".

joker90
Postovi: 21764
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la joker90 » 04 okt 2022, 13:22

Zenski fudbal je kao poluozbiljan muski termin. Rezultati u nasoj ligi 20:0, 1:12, 15:2! To nema ni na terminima, takva divljina i amaterizam. Sve im titule ne vrijede jednog Hasetovog turnira..
Bahati, bahati Željkan!
1946

Avatar
Shategabri
Postovi: 14600
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 04 okt 2022, 13:23

Ja stvarno ne znam ko Ismiru šapće na uho šta i kako, al u kontru sve.
Vrtimo se u krug i vraćamo u neka vremena koja baš i ne pamtimo po dobru.
Ova sezona je maltene već us.rana, al to nije najveći problem.
Pitanje je šta će biti one tamo ili one iza, odnosno da li će ovo postati naša svakodnevnica i da li ćemo se samo ''boriti za Evropu'', pa je uglavnom ne izboriti ili ćemo biti nekakav prosjek ni gore ni dole.
Uglavnom treba manje pričati, a više raditi. Uglavnom nam se obije o glavu kad su nam puna usta, a na terenu bruka za brukom.
Koševo Zapad

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la HeraklitMracni » 04 okt 2022, 13:26

Po meni nije trebao Makedonca dirat al eto mahala zna , Dudic “izorat cemo teren “ neka je dobar

Lucas
Postovi: 3210
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 04 okt 2022, 13:40

Shategabri je napisao/la:
04 okt 2022, 13:14
Kažu ako Feđa kiksa s Borcem, eto Mirze.

Don't shoot the messenger :mrgreen:
U tom slučaju, treba do daljnjeg prestati pratiti klub i ici na utakmice.A Borca cemo vrlo teško pobjediti.

NajvecaRadosti
Postovi: 6320
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 04 okt 2022, 13:59

HeraklitMracni je napisao/la:
04 okt 2022, 13:26
Po meni nije trebao Makedonca dirat al eto mahala zna , Dudic “izorat cemo teren “ neka je dobar
Vasoskog nije niko otjerao vec je sam otisao.Jedino on i Cala su sami podnijeli ostavku
Vasoski 2 puta podnio ostavku oba puta odbili,3.put su prihvatili kada je izgubio Evropu kroz ligu

I njemu se islo hitno,da je ostao za finale i to popusio yebali bi mu sve po spisku,ovako ispadne na vrijeme se povukao
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
FCUM
Postovi: 7051
Pridružen/a: 22 avg 2011, 14:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FCUM » 04 okt 2022, 14:07

Shategabri je napisao/la:
04 okt 2022, 13:14
Kažu ako Feđa kiksa s Borcem, eto Mirze.

Don't shoot the messenger :mrgreen:
Mirvic uradi li to treba ga sutnuti odmah u ameriku nek gleda bejzbol
FC United Of Manchester !
Against Modern Football !

This is how it feels to be FC
This is how it feels to be Home
This is how it feels when you don't sell you're arse to gnome !

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: JuricaSpindl i 34 gosta.